Морозиво по 20 копійок: як минуле СРСР досі впливає на теперішнє українців | Як не стати овочем

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 апр 2024
  • От раніше були часи! Стабільність, безкоштовна медицина, житло. Зрештою морозиво по 20 копійок. Не те що зараз. Напевне, ви не раз чули це від людей, які народилися і жили в СРСР.
    Радянський Союз розпався понад 30 років тому. Проте залишки радянщини досі впливають на наше життя і навіть на життя людей, які не застали ті часи.
    Сьогодні ми поговоримо те, як залишки Радянського Союзу проникають в наше сьогодення. І визначимо 5 ключових ознак радянщини, які досі присутні в житті сучасних українців.
    Відео створене в рамках спільного проєкту «Як не стати овочем» та Громадське радіо. За фінансової підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. Supported by the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
    В нас є ще багато цікавих відео про методички Кремля, інформаційну війну та інформаційну гігієну:
    👉Культурний код росіян. Рашизм, залежність від царя, бунт і рабство - • Культурний код росіян....
    👉НЕ МОВЧІТЬ ЗА КОРДОНОМ! Як розказати іноземцям про події в Україні - • НЕ МОВЧІТЬ ЗА КОРДОНОМ...
    👉Штучний інтелект. Як росія використовує ШІ в інформаційній війні - • Штучний інтелект. Як р...
    👉Радянщина, меншовартість, "хороші росіяни". Чому це досі в голові українців? - • Радянщина, меншовартіс...
    👉 Як ДУМАЄ ЛЮДИНА. Біологиня ДАРКА ОЗЕРНА доступно пояснює роботу мозку - • Як ДУМАЄ ЛЮДИНА. Біоло...
    ___________
    У відео ініціативи "Як не стати овочем" експерти та Оксана Мороз розповідають про важливість інформаційної гігієни та боротьбу з дезінформацією в умовах гібридної війни росії проти України. Вони ділиться своїм досвідом розпізнавання фейків і підкреслюють важливість критичного мислення та перевірки джерел новин. У відео також розглядається інформаційна війна та гібридна війна росії проти України, зокрема у 2022-24 роках.
    #якнестатиовочем #війнаросіїпротиукраїни

Комментарии • 326

  • @inforules-ua
    @inforules-ua  Месяц назад +17

    Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на Buy me a coffee -www.buymeacoffee.com/hownottobecomeavegetable або на RUclips - кнопка "Спонсорувати" під відео👆

    • @user-qf1lg3ev5s
      @user-qf1lg3ev5s 27 дней назад

      оксано, ностальгувати по президентству партійного номенклатурщика петруши це пережитки совка чи нє?

  • @user-nq5cg3ru4r
    @user-nq5cg3ru4r Месяц назад +22

    я виросла в совєцькому союзі, але не маю і краплі ностальгії за тим часом. Це ж тюрма народів! Все добре і тепле, що було в моєму дитинстві - це завдяки батькам, бабусям та дідусям і ніяк не завддяки вєлікой странє. Вєлікая страна - то черги по три години за 300 гр вареної ковбаси, однакові на всіх розтягнуті спортивні штани на фізрі, фальшиві лозунги на піонерських лінійках і ще багато багато лайна, про яке згадувати гидко. Щодо літератури - 100% шкільної програми з української літератури була депресивною і зовсім незрозумілою дитині. Тільки зараз, в свої 47, відкриваю справжні скарби української літератури: Хвильовий, Багряний, Підмогильний. А скільки я не знала про світових письменників: турецьких, чілійських, афганських, чеських! А сучасна українська література яка надглибока! Досадно, що в юності не знала такого розмаїття за, трясця, всіма отими толстоєвськими.

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад

      Та, щодо української літератури. В дитинстві читав Нестайко, Тютюнника, Н. Бичай, Шевченка (дякую бабусі, десь діставала книжок)і з тих пір полюбив Україну. А зараз можу читати в оригіналі.

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад

      А сучасна взагалі 🔥

    • @sapriniti
      @sapriniti 11 дней назад

      Хочете вжахнутися? Я прочитала всю "Війну і мир". Усю, уявляєте? Уважно читала, трясця. Мене не змушували, просто я дуже любила книжки й читала все, що бачила, а такої макулатури бабуся з дідусем за час роботи редакторами зібрали були чимало. Ото ж треба було стільки грошей викинути на толстоєффскьаффа замість додому нормальний робочий стіл купити... Так от, пригадую, що дико тоді собою пишалася, бо це ж бо такий подвиг! А нині, по-перше, не тямлю, на ката я взагалі це все читала (бо шкільне навчання припало на 1994-2005 роки), а по-друге, фактично й не пригадую звідти нічого. Запам'ятала тільки те, що все починається балом, що Софія - "пустоквіт", бо не мала ні копійки за душею, що якось вона комусь там чай наливала і що котрась багата панія спочатку розіклала весь пасьянс, а потім уже звернула увагу на прихід свого сина. О, і як П'єр по-дурному освідчився тій дурепі і як його до масонів брали в одному капці. Себто з чотирьох томів я запам'ятала тільки кілька доволі яскравих картинок, бо щодо решти - та її ж читати, трясця, фізично неможливо!!! Тож коли сама працювала з учнями, то наполягала, щоб вони читали твори крутих письменників на кшталт того-таки Багряного, а цієї гидоти й до рук не брали. Коли шкети здивувалися, чому, то навела свій приклад. Вони мене правильно зрозуміли...

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w 10 дней назад +1

      @@sapriniti я теж в дитинстві намагався читати це лайно. Вистачило на 2 сторінки

    • @sapriniti
      @sapriniti 10 дней назад

      @@user-mz8nr1py1w Ото-то-то! Ловіть уподобайку за адекватність! Ви правильно зробили, що не дали цій мурі залізти до своєї голови. Бо я свого часу цього всього начиталася по саме нікуди... А нащо? Хіба що для потвердження своєї тодішньої теорії про те, що не варто читати їхньої літератури... Трясця.

  • @johan_johansson_
    @johan_johansson_ Месяц назад +62

    *_"Кожному воздасться за вподобайками його"_*
    🟥⬛🔱 / Брати Капранови /

  • @yuliavdovychenko6695
    @yuliavdovychenko6695 Месяц назад +17

    Однокласники доньки 17 років нещодавно почали на уроках економіки "ностальгувати" саме за морозивом по 20 копійок і ковбасою по 2.20. Запропонувала їй з однокласниками розкласти ці чудові ціни на бюджет моїх бітьків з двома дітьми на 230 рублів на місяць. Діти почали думати

    • @vovixs.567
      @vovixs.567 Месяц назад +10

      Їм треба було ще й нагадати, що то було за морозиво і що за ковбаса. І що інших не було взагалі!
      Уявити навіть, що залишилося тільки Лімо 1965 без шоколаду і ще пару дешевших і гірших. Усьо! А ковбаса по 2.20 - це тільки варена, копчена "московська" в/к по 10 і по блату, а с/к взагалі не було в принципі.
      Причому за совка таки були і продукти, які варто було б відновити (без совка), але вони про це навіть не згадують.

    • @yuliavdovychenko6695
      @yuliavdovychenko6695 Месяц назад +1

      @@vovixs.567 Їм нагадати про це неможливо - вони цього взагалі не застали. В їхній уяві є світ, в якому ні за що відповідати не треба, є гарантована зарплатня (від 2000 євро), Айфони і морозиво по 20 копійок. Бридким смаком їх не здивуєш - вони пруться від якихось японських химоз. Ми намагаємося розбити цю ілюзію співіснування сучасних доходів і тодішніх цін

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад

      Жах! Як так?

    • @yuliavdovychenko6695
      @yuliavdovychenko6695 Месяц назад

      @@user-mz8nr1py1w та дуже просто. Їм про "самалуччемарожина" по 20 копійок кажуть, а про зарплатню у 120 рублів та тюремний термін за джинси чи крах вищої освіти за Led Zeppelin - ні. А самим додуматися формат Тіктоку не дозволяє

    • @svaleks566
      @svaleks566 28 дней назад +1

      Я пам'ятаю морозиво при Україні пломбір в стаканчику за 50 коп. Без упаковки з папериком зверху. Жили ми бідно, та мабуть не настільки щоб "ностальгувати" за дешевим морозивом

  • @user-cn9di1ps6m
    @user-cn9di1ps6m 25 дней назад +6

    Дякую за ваш труд .Я із того покоління ,яке нездатне було донести своїм дітям, що ми гідна нація, і зараз мені соромно.Ми з чоловіком були учасниками "Руху", зустрічалися з В.Чорноволом , а далі підтримки не отримали серед своїх.Хай у вас буде незламною віра в Україну.Слава Україні.

  • @user-vi3yc2xy8u
    @user-vi3yc2xy8u Месяц назад +32

    Не можу не написати. До повномасштабного вторгнення я була "фанаткою" мумій троль... З першого дня війни вирішила,що не буду слухати ... І не слухаю. Скажу я Вам,що це дійсно пошук своїх героїв, про музику теж саме як і про знесення пам'ятників.
    Досить нам цього російського лайна.
    Росія країна терорист!
    Слава Україні! Смерть ворогам!

  • @rodivilin
    @rodivilin Месяц назад +31

    Моє дитинство проходило в 2000х. Більшість часу я сам обирав, що дивитися завдяки великій домашній колекції касет, а згодом і дисків. Але телебачення з усією трешовістю і пострадянщиною мене не оминуло. Навіть пам'ятаю "пєрвий канал", що ловився у нас через супутник 🫠

  • @sergiiguliienko8058
    @sergiiguliienko8058 Месяц назад +26

    Дякую! Найцікавіше відео, що я бачив на цьому каналі. Я народився в середині 80-х і черги добре пам'ятаю. І пусті полиці теж. А от щодо літератури, то в мене не було такого враження. Я вчився в школі з поглибленим вивченням французької мови, і на фоні Гюго, Бальзака, Стендаля і Жюля Верна, яких навіть трохи в оригіналі читали, російська література здавалася нудною. І про розстріляне відродження у нас було непогано розказано.

    • @johan_johansson_
      @johan_johansson_ Месяц назад

      А що за область, місто? 🤔

    • @johan_johansson_
      @johan_johansson_ Месяц назад

      Підписався на Ваш канал ✅▶

    • @sergiiguliienko8058
      @sergiiguliienko8058 Месяц назад +3

      @@johan_johansson_ Київ, Оболонський район. Хоча пригадую, що в часи совецького союзу щоб купити продуктів, треба було їхати з Оболоні на Печерськ і стояти кілька годин в черзі.

    • @sergiiguliienko8058
      @sergiiguliienko8058 Месяц назад

      @@johan_johansson_ дякую. Мій канал дуже вузькоспеціалізований. Тому не гарантую, що Вам там буде дуже цікаво

    • @jasmineflower299
      @jasmineflower299 Месяц назад +1

      Якщо ви з середини 80-х то до школи пішли вже в 90-их, тому й не дивно, що про розстріляне відродження чули. А от чи були ті твори в програмі? Чи все ще гамселили в кращому випадку карєніну, достоєвського і тп?

  • @alionasiryk6700
    @alionasiryk6700 Месяц назад +10

    Ого флешбеки в 90-та та нульові. Брр. І тоді не розуміла цих «галубих аганьков», бо несмак російської культури мало що може змінити.

  • @user-ec1xb6lc2i
    @user-ec1xb6lc2i Месяц назад +6

    Пишу коментар, щоб це відео побачило більше людей🫶🏻

  • @user-bb2wb9hq1y
    @user-bb2wb9hq1y Месяц назад +3

    Дякую за Ваші відео. Чесно, мені аж на душі легше після них. Ми з чоловіком дуже дискутуємо з приводу радянського минулого. Я згадую, як ходила в буряках. Було таке взуття. Зараз схоже є навіть у модних трендів. А з мене сміялись одноклассники, бо іншого мені купити на той час не могли. А у чоловіка все в рожевому - стабільність, ковбаса і т. п. А мене бісить оце - як добре було в Радянському союзі... Кому, цікаво?

  • @user-ir1bo9tg2y
    @user-ir1bo9tg2y Месяц назад +7

    Дякую за ваш контент, було приємно послухати. ❤

  • @non_binary_deus
    @non_binary_deus Месяц назад +5

    Дякую вам за ваші відео. Мені з радянського подобається лише мультик Острів Скарбів , хоча по факту він український ) а так я просто дуже радію що нарешті ми потроху очищуємося від рос продукту...а то в мої шкільні часи 70% уроків зарубіжної літератури були присвячені саме росіянцям, а також я вчив рос мову , чув її навколо і по тб...

  • @user-ek3zd7ry2n
    @user-ek3zd7ry2n Месяц назад +7

    Путін - це симптом хворого суспільства а не причина хвороби цього суспільства!

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад +1

      На жаль...це страшно в самому ділі

  • @user-zp7kk6lc6i
    @user-zp7kk6lc6i 14 дней назад

    Дякую. Це неймовірно актуальне відео.

  • @user-ul2dh9et6t
    @user-ul2dh9et6t Месяц назад +12

    Дуже корисне відео. Дякую за вашу роботу! Скільки ще в нас є таких почекунів!

  • @user-gy7be8kf7z
    @user-gy7be8kf7z 27 дней назад +1

    Хай живе український ютуб❤

  • @seezentzort
    @seezentzort 15 дней назад

    Дякую велике за чудову роботу

  • @pugmelli1016
    @pugmelli1016 25 дней назад +1

    чудова робота! Дякую вам!

  • @helixloritas1197
    @helixloritas1197 Месяц назад +4

    Дяка

  • @Tka4_Sergij39
    @Tka4_Sergij39 Месяц назад +3

    Написав коментар щоб завтра у Вас все було супер. Вподобайка та комент.

  • @user-yo4dx4ov3u
    @user-yo4dx4ov3u Месяц назад +13

    Чудова робота. Надзвичайно інформативно. Подобаються вдалі посилання. Дякую

  • @user-dr2ou6mn1z
    @user-dr2ou6mn1z Месяц назад +4

    Чудове відео, все " по поличках"👍, на пригощення ☕
    Підписався👋

  • @ANREWTROFIMOV
    @ANREWTROFIMOV Месяц назад

    Дякую за випуск 😊

  • @alisabezdetnaya2176
    @alisabezdetnaya2176 11 дней назад

    Дякую, дуже цікаво 🙏🏻🇺🇦

  • @johan_johansson_
    @johan_johansson_ Месяц назад +3

    Оксано, дуже гарна світлина на preview! 👩🏻‍🦳📷

  • @cozy_music_for_relax
    @cozy_music_for_relax Месяц назад +2

    Дякуємо за Ваш контент.❤

  • @user-xt8tw2du9d
    @user-xt8tw2du9d Месяц назад

    Дякую за змістовне та актуальне відео !

  • @denyspavilchuk3626
    @denyspavilchuk3626 Месяц назад

    дякую вам за відео. дуже цікаво

  • @annliam_
    @annliam_ Месяц назад

    Спасибо за полезное видео

  • @annam2261
    @annam2261 10 дней назад +1

    Мені так подобається роман «Перехресні стежки» Івана Франка. Чому я дізналась про цей твір лише в університеті?

  • @juliakulia28-ey9rg
    @juliakulia28-ey9rg Месяц назад +1

    Вельми вдячна вам за працю ❤️💙💛

  • @albinashamanska4125
    @albinashamanska4125 Месяц назад

    Дякую, Оксаночка! Відео прекрасне! Стрімкий розвиток Вашого каналу так надихає! 💙💛

  • @v.barandych
    @v.barandych Месяц назад +1

    Дякую за відео!

  • @user-fr7ks8qn4i
    @user-fr7ks8qn4i Месяц назад +3

    Дякую!

  • @user-vo3cf8iq6d
    @user-vo3cf8iq6d Месяц назад +1

    Дякую за працю❤

  • @user-id5se2sj5k
    @user-id5se2sj5k Месяц назад

    Дуже круто. Дякую !

  • @user-zk3ob2vz9h
    @user-zk3ob2vz9h Месяц назад +2

    Дякую за вашу роботу!!

  • @cyber_banosh
    @cyber_banosh Месяц назад

    дякую за чудову роботу ❤

  • @RomanStell
    @RomanStell Месяц назад

    Дякую за вашу працю

  • @irynamouse6758
    @irynamouse6758 29 дней назад

    Дякую. Поширю ваше відео.

  • @user-mz5nu8to5x
    @user-mz5nu8to5x Месяц назад

    Дякую Вам за Вашу роботу!

  • @user-ox8ez1uk9r
    @user-ox8ez1uk9r 13 дней назад

    Дякую за вашу роботу)❤

  • @user-wl4cw3qq6l
    @user-wl4cw3qq6l Месяц назад

    Мені подобається ваш стиль. Підписуюсь!❤

  • @ceklon1
    @ceklon1 20 дней назад

    Дякую за вашу працю!

  • @LehAn4a
    @LehAn4a Месяц назад

    Дякую дуже.

  • @nikavadimovna6567
    @nikavadimovna6567 8 дней назад

    Часто люди дивились ці фільми і концерти,бо більше нічого по телевізору не показували.Я виросла вже після відновлення державності,ностальгії в мене не було і морозива по 20 копійок я не бачила,бо в наше село його привозили дуже рідко по великих святах типу обжинки чи день молоді.
    Але дивилась ці концерти і радянські фільми на Новий рік, 8 березня,Великдень і 9 травня,тому що по всіх каналах показували або концерти або радянські фільми.

  • @user-bg8cz6kr7x
    @user-bg8cz6kr7x 27 дней назад

    Дякую за вашу роботу

  • @ludakruglik
    @ludakruglik 18 дней назад

    У моєму поколінні +- 5 років - це дійсно нав'язування було! Дуже добре це пам'ятаю. І не тільки я, бо навіть через 35 років після закінчення школи, підтримую контакти з деякими однокласниками. Та і друзі і знайомі з інших шкіл які, теж таке пам'ятають. Але з "пихою на обличчі"🤓 зазначу, що фільми, про які говориться у відео і багацько інших, особливо я не дивилася. Музику майже не слухала рос, також. Крім хіба що Цоя. Я книжки читала Сай-Фай (і зараз теж), слухала імпортну музику, потім почала додавати українську по троху. Завжди була ренегаткою, так склалося це в моєму житті.
    Коли зрідка натрапляла на якесь роскіно, то дивувалася їхнім вчинкам. Вважала їх дибільними (вчинки і поведінку), і дивувалася чому вони роблять так, а не по іншому (з моєї точки зору). Бо інший шлях вибору мені був очевидним. Коли висміювалися ми, в фільмах і розмовах, мене це дуже вибішувало. Я жила серед інших українців, мені ця шароварщина не траплялася на очі. Це страшно мене принижувало. Ніколи не підтримувала таких бесід. А коли дивилася в кіно, завжди думала: чому українці для них однакові, тупі і обмежені? Бо я таких ге зустрічала! Тому вимикала цю блювоту, і не дивилася до кінця. Але і українські фільми не дивилася. Вони для мене були не зрозумілі. Авторські були дивні і похмурі. Кажу ж - я була не схожа на більшість. Не оригіналка, але і не така як більшість.

  • @halynakhomchak1850
    @halynakhomchak1850 27 дней назад

    Дякую за гарну роботу

  • @oksanavictorivna7809
    @oksanavictorivna7809 29 дней назад

    Дуже корисне відео. Дякую за вашу роботу, було приємно послухати👍

  • @MyRoman
    @MyRoman Месяц назад

    Дякую

  • @user-vk4zc8iz8q
    @user-vk4zc8iz8q Месяц назад

    Дякую за вашу роботу
    Процвітання Вашому каналу

  • @alyonakrylovaa
    @alyonakrylovaa Месяц назад +17

    Я народилась в 70-ті в срср і дуже добре пам‘ятаю ці роки. Мені особисто жилося добре, бо родина прикладала до цього максимум зусиль . Пізніше зрозуміла, як важко тоді виживали , страшенний дефіцит всього від масла до колгот, черги за будь якою іжою, батьки, яких майже ніколи не було вдома. З 7 років стояла в чергах в гастрономі , це була така нудьга і гаяття часу.
    Телевізор не дуже любила, у мене був скарб -діапроектор з мультфільмами та стара «Рігонда», де я слухала платівки. Але ми були дітьми і були по своєму щасливі.

    • @user-cp9vl3mh5o
      @user-cp9vl3mh5o Месяц назад +1

      То радій теперішньому щастю.

    • @user-ox9hs2tu3h
      @user-ox9hs2tu3h Месяц назад +3

      Погоджуюсь. І секондів не було, і норм лахів. Усі були "донощики" - доношували старий одяг. Все було стабільно скромне, дешеве, ті самі ціни. Але морально то було непросто витримати.

    • @user-cp9vl3mh5o
      @user-cp9vl3mh5o Месяц назад

      @@user-ox9hs2tu3h Зараз Ви також "донощик" - доношуєте з секондів те, що європейці не доносили.

    • @MarcusTomasheski-vy1yk
      @MarcusTomasheski-vy1yk Месяц назад +1

      Важко зрозуміти ваше покоління (не в образу). Більшість навіть зараз, коли вже все відомо і можна порівняти, згадує ті часи як «бідні але стабільні і щасливі». І до критики СРСР ставляться так ніби жили вони в одній державі, а критикують зараз іншу (може спрацювало то приховування яке так любили більшовики). Чесно, як людина що народилася у 90-х, деколи у чомусь шкода що не можу зрозуміти той ваш час. Надто великий розрив і надто багато конфліктів між нашими поколіннями через це. Одні не можуть зрозуміти як це - жити стабільно але неслобідно, а другі - як можна бути патріотом (чи більше - націоналістом), у державі де крім 30 років стресу нема нічого:(

  • @user-ys6vc6hf9p
    @user-ys6vc6hf9p Месяц назад +63

    Сумніваюся, що більшість українців захоплювалися толстопушкінськіми балами. По собі знаю, що та "вєлікая" література "не лізла" в голову. Якби у школі не заставляли вчити, так ніхто б її і не читав. І твори всі писали за підручником "критики", бо те лайно неможливо було сприймати. Просто нам мало не щодня втовкмачували ідеологічну совєцьку пропаганду. А зараз декому важко зробити зусилля і відкрити очі, визначитися, хто він є. Для таких одна порада: відмовитися від усього російського, спілкуватися тільки з тими, хто це підтимує, фільтрувати зайву інформацію, ознайомитися зі справжньою історією України (слава Богу, є багато історичних ютуб-каналів) - це справді допомагає!

    • @user-md4wt2tg7k
      @user-md4wt2tg7k Месяц назад +5

      в мене був сусід, який те фапав - оті всі романови, бали, юнкера, булкі. а чого був - бо він алкаш все життя, ніколи ніде не працював, і якось по синці зарубав сокирою собутильніка і від'їхав на 15 років)))

    • @sergiiguliienko8058
      @sergiiguliienko8058 Месяц назад +6

      Ну от про твори в мене була така ж сама ситуація. У нас був вибір або по "Преступлінію і наказанію" або по "Войні і міру". Так всі списали зі збірника готових домашніх завдань по Толстому, а я тоді сам написав, чого вважаю Раскольнікова конченим мудаком, і не тільки його, а майже всіх інших персонажів (я досі вважаю єдиною адекватною людиною однокурсника Раскольнікова, який йому приніс німецький текст зі словами, що знайшов можливість непогано заробити, треба перекладити з німецькою, тексти не складні, платять нормально. Тільки я десь читав, що його навпаки виставляють негідником). Вчителька сказала, що не зрозуміла моєї думки. Мабуть не треба було шукати дипломатичних формулювань, а писати прямо

    • @fanyastar6332
      @fanyastar6332 Месяц назад +4

      В мене одногрупниця (20 років) досі продовжує читати цих толстоєвских, звичайно ж російською, хоча її мати у війську. Це ближче, ніж ви думаєте

    • @user-ys6vc6hf9p
      @user-ys6vc6hf9p Месяц назад +3

      @@fanyastar6332 так подаруйте їй щось з української літератури

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад

      Я в дитинстві книжку дитячу читав, там тема була щодо,, великого руського язьіка і шовинизма . З тих пір ніяких питань немає

  • @sashad.7722
    @sashad.7722 Месяц назад +4

    Подумалось про безкоштовну медицину, якщо вона була така хороша, чому всі мої родичі і більшість знайомих старшого віку уникають і бояться лікарів? Напевно не все так добре було

    • @vovixs.567
      @vovixs.567 Месяц назад +2

      Їх би в радянську стоматологію хоч один раз)

    • @rodivilin
      @rodivilin Месяц назад +1

      Та й безкоштовною вона не була: всі сплачували податки і численні рандомні збори на дітей в африці, військову підготовку тощо.

    • @user-el6cj3nx9g
      @user-el6cj3nx9g 20 дней назад +1

      Одна стоматологія радянська чого варта , єдине що вони гарно робили це виривали всі без розбору зуби, навіть не намагалися їх лікувати , або золоті коронки ліпили куди треба і нетреба.Жоден раз не полікували по людські , все одно десь заходило солодке , ці пломби руйнували зуби , ще й часто їх робили без проби на прикус , часто випадали .В мене через це був страх лікувати зуби , ледве позбавилася його. Та і гінекологія не краща , пологові жахливі були , навіть коли я вже народжувала 94 рік , все ще було по советських стандартах , тільки ще і їжа паскудна .

  • @katerynamastero6196
    @katerynamastero6196 23 дня назад

    Дуже дякую за такі корисні розмови! Всім гарного перегляду ✨

  • @oleksandrdeineka9052
    @oleksandrdeineka9052 Месяц назад

    Дякую за важливу та цікаву працю. Вподобайка з повагою🙌 Хай береже Бог захисників нашої неньки 🙏 Слава Україні 🇺🇦

  • @user-hb9xl9em7g
    @user-hb9xl9em7g 28 дней назад

    Слава Україні!! Бажаю, щоб в українців завжди був вибір

  • @Hunterforflowers983
    @Hunterforflowers983 26 дней назад

    Коментар, лайк, рекомендація на фб уже в процесі. Дуже приємно спостерігати, як українці переосмислюють травму радянщиною, це початок одужання.

  • @user-qb7yb9th6r
    @user-qb7yb9th6r Месяц назад

    випадково потрапив на ВАС и дуже ВАМ вдячний це дає мени сили вчитись украйнському ... бо буває що беру папир та пишу росийскою

  • @nataliababak7568
    @nataliababak7568 27 дней назад

    Дуже корисний контент

  • @Valerii_Skorokhod
    @Valerii_Skorokhod 13 дней назад

    Відкрив для себе цей канал.
    Всім раджу, вподобайка та комент на підтримку!

  • @tpay3ep899
    @tpay3ep899 7 дней назад +1

    Та хворих совком ще багато в Україні,я навіть зустрічав молодих людей які сумують за совком.

  • @user-kd2lg7fc8i
    @user-kd2lg7fc8i Месяц назад

    🔥🔥🔥🔥🔥

  • @user-xp6rz9el7k
    @user-xp6rz9el7k Месяц назад +1

    пишу коментар для просування

  • @BogdanTrus
    @BogdanTrus 15 дней назад

    Комент, лайк,

  • @liudmylaborysova2864
    @liudmylaborysova2864 Месяц назад

    Дивно, алк моя теж збирала бавону! І повинна була працювати в Марах, але вийшла заміж.❤

  • @sashayasnyuk4207
    @sashayasnyuk4207 Месяц назад

    Це суперкоментар для просування в топ

  • @oleksandrkondratov5966
    @oleksandrkondratov5966 Месяц назад

    Дякую за контент, для мене це найбільше відкриття українського Ютубу у 2024 році.

  • @tetianaserdyuk4726
    @tetianaserdyuk4726 Месяц назад +1

    ❤❤❤❤❤

  • @user-rb5ln5cr2s
    @user-rb5ln5cr2s 24 дня назад

    Морозиво за 20 рублів і тепер є в росії : красітєль і водичка. Це морозиво з назвою ,, Океан". Блакитного , цікавого для дитини, кольору. Внучка прийшла з фіолетовими губами , я подумали, що настільки змерзла вона, що губи сині ))) Виявилося - вони , ідучи зі школи, купують оцю дешеву гидоту по 20 рублів ( копійок немає зараз). Діти не розуміють ціни - якості... Нормальне морозиво коштує 80-90- і далі до 130 рублів. Вітаннячко з севастополя. Ми вже 10 років в а**уї від того, що ми бачимо, куди ми потрапили. Це совок найгіршого прояву. В моєму дитинстві (70-80) такого культу дешевізни і культу маразму не було, що не кажи. Всім добра! Слава Україні і нашим воїнам, тримаймося !!!

  • @vlodekkobza7714
    @vlodekkobza7714 14 дней назад

    👍

  • @user-xh7zg9ko2n
    @user-xh7zg9ko2n Месяц назад

    100%

  • @annalypunova247
    @annalypunova247 Месяц назад

    16:45 така влучна думка. Шкода, що так замало поширена та усвідомлена.

  • @user-nc9jd4sz4c
    @user-nc9jd4sz4c 14 дней назад

    Здається ми у якихось різних Українах жили. Ніхто цього не дивився. Правда, чоловік одного разу спробував включити серіал "мєнти", бо якийсь товариш дивився. . У вечірні години місцевий канал пускав іноземні фільми , зранку мультики. З появою дисків телевізор використовувався як монітор для ігор, чи кінозал. Так само ,виявилось, відбувалось у друзів.

  • @di4423
    @di4423 Месяц назад

    Топ

  • @irinabernstein2233
    @irinabernstein2233 Месяц назад

  • @portnoy9925
    @portnoy9925 Месяц назад

    Дякую за те що робите!
    Піду почитаю Івана Багряного "Тигролови"
    Початок книжки динамічний і зовсім не "журливий"!
    Якщо хтось, як і я, через це боявся читати українську літературу...

  • @user-je8qe2qf7v
    @user-je8qe2qf7v 21 день назад

    Моє навчання у ш колі як термін відситки за гратами, і подальше існування а не життя, звісно я жаліюсь що я можу знати.

  • @natag8586
    @natag8586 27 дней назад

    Найцікавіший спогад чула в турі від панянки віком за 80 років ( у гарній формі та модерново вдягненої ) про закордонні подорожі в часи совєтів. Казала, мало того що валюти давали обмаль, так ще керівник групи збирав з тих крихт на квіти до пам'ятників кирлі мирлі, і всім цим.... (це пряма цитата). І ми, каже, всією групою перлися як ідіоти до тих пам'ятників. "Нащо мені ваш маркс якщо я Лондон хочу побачити." Пані явно була з совєтської номенклатури, але більш запеклого критика тих часів я ще не чула.

  • @sashad.7722
    @sashad.7722 Месяц назад +1

    Давно вже не чула про оті харчі по 5 коп і т.д. Сподіваюсь, що такого вже майже немає, ну дуже вже по-дизонаврськи🙈

  • @anyagordienko5486
    @anyagordienko5486 Месяц назад +4

    Живу 12 років закордоном, з повномасштабного перестала слухати музику російською ( і взагалі весь контент). Але маю сказати, спотіфай зі своїм алгоритмом пхає мені пісні російських виконавців в плейлисти з українською музикою. Це дуже бісить що коли слухаю плейлист ( створений спотіфаєм на базі моїх смаків) кожна п'ята рекомендація це якась російська пісня. Я зупиняю та обираю hide this song/ remove from a playlist. Але алгоритм спотіфая не розуміє різницю і продовжує рекомендувати мені російське :(
    Думаю це одна з причин (звичайно не єдина) чому багато українців продовжують слухати російське.

    • @user-bk6ss9sz5i
      @user-bk6ss9sz5i Месяц назад

      Банально- гроші. Ви ж не думаєте,що алгоритми такі автоматично безневинні

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад

      Робити свій плейлист. На свій смак

  • @akademon83
    @akademon83 Месяц назад +1

    Коди московити кажуть що українська - це мова села, це ж маніпуляція та підміна причин і наслідків.
    Спочатку вони:
    Забороняли українську
    Русифікували міста, а з селами їм це не вдалося.
    А потім кажуть що українська - мова села, ну звісно ж , бо тільки там вона зберіглася!!

  • @Tamplier12345
    @Tamplier12345 Месяц назад +1

    Я дякую рос літературі що вона виховала огиду до всього рос арту. Нічого більш нудного, депресивного і суїцидального ніж рос література немає в світі.
    15:52

  • @user-vh6gd4tg2p
    @user-vh6gd4tg2p Месяц назад +1

    Я звiрiю,коли чую,що жалкують за совком.
    Ми там не жили,марнували життя у чергах та спробах дiстати необхiднi речi.
    А в цей час ,,загниваючий захiд"читав,вiдвiдував музеi,подорожував одним словом жив.А ще цiкавився полiтикою .

    • @Milla_Dreyeckland
      @Milla_Dreyeckland Месяц назад

      До прикладу в 1960 р в Німеччині вже поширюється користування паперовими рушничками на кухні. Що в нас було в той час? 1961 - Памперси. Чим ми користувалися? Список можна продовжити.

  • @mariahamal9625
    @mariahamal9625 Месяц назад

    ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  • @user-im7gn8gg5n
    @user-im7gn8gg5n Месяц назад

    Корисне відео! Багато людей, які значну частину життя прожили у срср, цього не розуміють

  • @charyna86
    @charyna86 Месяц назад

    3:09 дивились це, бо іншого не показували. Було б шось інше - дивились би інше. Зараз взагалі на НР нічого не показують нормального - тому проснулись в 23.50, загадали бажання в 00.00 і спатки

  • @Alligator995
    @Alligator995 Месяц назад

    От раніше були нормальні машини. Красиві машини. Машини які гарно виглядають, гарно звучать, гарно керуються. Надійні...
    (Моя автомобільна душа)

  • @user-qy7cj9rb4y
    @user-qy7cj9rb4y Месяц назад

    І підписалася,і лайкнула! Дякую,було цікаво,інформативно!.
    Підтримую український контент!
    Слава Україні!
    Слава ЗСУ!

  • @user-je8qe2qf7v
    @user-je8qe2qf7v 21 день назад

    От раніше були часи двадцять разів віджатись міг, спина не боліла на пару з ногами і проблем якими іграшками поіграти кісточкою від вишні чи кісточкою від вишні.

  • @iuriikononenko9238
    @iuriikononenko9238 Месяц назад

    Як не дивитись ʼІроніюʼ навчився легко, але позбутись усіх фраз з фільмів дуже важко, і навідь в українському перекладі вони недолуго якось виходять. Ось з цим спадком особисто мені найважче боротись у собі.

  • @NorakiUrobomo
    @NorakiUrobomo Месяц назад

    З одного боку потрібно дотримуватися свободи слова та свободи підприємництва, але з іншого боку потрібно якось боротися з цією радяншчиною, щоб вивітрювати усю цю меншу вартість яку нам нав'язали болотні

  • @natag8586
    @natag8586 27 дней назад

    Щодо ностальгії за совєтами є таке, і що дійсно дивно, серед людей, які те життя в очі не бачили. Пам'ятаю як в колі дівчаток до 30 на їх "ой а от раніше (при совку) дітей в садочки брали без цієї біганини та запису з пологового, квартири давали" і ось тут мені трохи дах зірвало і я почала спіч 'а яка мода була, дитяча особливо оці пальта в клітинку суміш сірого із кольором запеклого гівна, або шуби з чебурашки, "різноманітна" їжа, відсутність тампаксів та автоматичних стіралок, і стоматологія без анестетиків для дітей та дорослих". Після доволі тривалого спічу, мені дорікнули це ти про 80 і 90, а в 60-70 було супер, кажу загугліть фотки Ніни Хрущової та Джекі Кенеді. І все. Це був шок. Найпереконливійший аргумент. 😂 Кажу себе в таких лахах уявили? так от парфумів від Діор та Коко там теж в крамницях не було, для простолюду принаймні. Після фоток моделі Діора в мацкве, всі вирішили що зараз набагато краще, і то не клопіт дитину в садок записати, коли є памперси.

    • @userjgfddgsg
      @userjgfddgsg 25 дней назад

      Вам про квартири, а ви про одяг...

  • @user-pg9oh1zm1m
    @user-pg9oh1zm1m Месяц назад

    Дякую. Зараз це потрібно озвучувати.А особливо зелений квартал 95.Слава Україні!

  • @sapriniti
    @sapriniti 11 дней назад

    Зверніть увагу: їхній, їхня, їхнє, їхні. Ці слова можна і треба відмінювати за всіма відмінками й постійно вживати. А їх відповідає на запитання "кого?": Ми достатньо добре знаємо болотяних почвар, щоб ненавидіти їх усим серцем.
    Дякую за розповідь! Совок? Так, совок на мене впливав, хоча й розвалився за два роки до мого народження. Наприклад, я зловила чимало чорнобильських наслідків і мої гормони все життя танцюють то київський вальс, то фокстрот, а то й буґі-вуґі, часом переходячи геть на "Посіяла огірочки"... От свинство! Я ж там, трясця, й не жила, то чому мушу таке витримувати?! Постсовкова школа з цілком постсовковими вчителями, які застосовували класичні совкові методи навчання, ледь не штовхнула мене на самогубство у дванадцять років. Замість працювати з учнями вчителі на них чхали дедалі гучніше, тож у восьмому класі я взагалі відмовилася туди ходити, бо почула погрози своєму життю (весь клас мене ненавидів за любов до читання, скромність і відмову з ними пити; до речі, я й надалі зневажаю алкоголь і решту отрути). Довелося міняти школу (спойлер: друга школа мене буквально врятувала). Дефіцит усього підряд створив мені купу комплексів, які згодом мусила переборювати. Я не мала нормальних іграшок, одягу, їжі тощо, ходила зі старими наплічниками й портфелем із якихось сімдесятих років (отой, що його треба в руці носити, знаєте?), а на всі свої запитання чула тільки одне: немає грошей. Звідси й іще купа проблем. Також совок убив розвиток державних інституцій. Знаєте, яку я маю зарплату за цілком пристойну роботу? Сім тисяч гривень. А умови - типова середина сімдесятих минулого сторіччя. Крім мене там працюють самі пенсіонери, а керівник принципово бере тільки людей пенсійного віку. Мене взяли, бо знали мою маму, та й спокусилися на високий рівень професіоналізму (ніде правди діти, свою роботу я виконую так, що всі аж пищать... А чи радше пищали б, якби тямили, в чім прикол). Одне слово, дика дичина...
    Також совок псував життя всіх моїх родичів, котрі мусили в тому лайні викручуватися. І мама, й бабуся розповідали про всілякі побутові жахіття. До речі, гадаю, що мама була схильна до раку саме через умови свого життя в юності: вона народилася в середині п'ятдесятих і так потребувала хоч чогось адекватного, що пригадувала, як облизувала побілені стіни... Навіть до сімдесяти років не дожила. Й усе життя мала проблеми зі здоров'ям, яких за нормальних умов запросто можна було б уникнути. Я чула чимало про прадіда, який пройшов війну й отримав поранення в ногу, а ще йому частину ребер потрощило. Як він пересувався містом, можете уявити... А одного зі прадідів за батьковою лінією взагалі розстріляли на початку тридцятих років, бо писав і перекладав. Де його поховали, так і не дізналися. Тож так само можете уявити, як я почувалася напередодні Нового року, відколи вперше зрозуміла, що навколо мене коїться. То був зазвичай не день бабака, а день бабая! Брррррр!!!

  • @MrDearNik
    @MrDearNik 5 дней назад

    Я особисто не знаю що з цим робити.Був у мене знайомий і він сам з Ірпеня.Росіяни вбили і порізали на шматки його рідного дядька і від його дому мало що залишилось.Але він як слухав Арія з Цоєм,так і слухає.для нього совєтські фільми~найкращі.А краще салата Олівʼє немає нічого.І він зараз мешкає в Європі.

  • @user-gf6hg4ji8m
    @user-gf6hg4ji8m 13 дней назад

    О , мені 47 років і мені і на думку на спадало ностальгувати за радянським. Мабуть, тому що я нічого не пам'ятаю. Пам'ятаю, чергу за морозивом на ,,розвіс". Пам'ятаю чергу за цукерками. шоколадними. Пам'ятаю чергу за хлібом. Пам'ятаю чергу за водкою. Як вони там давилися. Пам'ятаю , чергу за сережками. Пам'ятаю некрасиві магазини. І поганий одяг. Не те шо зараз. Все є. Секондів з брендами на кожному кроці. Ковбас, цукеров, алкоголю, морозива по 50-100 видів. За чим сумувати при совку? Але мабуть , я занадто молода, щоб раніше побачити, щось більш добре. От те що мені дійсно подобалося, це атракціони у парку, там було добре, які згодом вирізали на метал, і ,,Ласковый май".

  • @user-tc3vb9qe8j
    @user-tc3vb9qe8j 29 дней назад

    Справді дуже важко боротись з викоріненням "радянщини", а особливо в літературному контексті та музиці, вони ж "внє політікі".