"Return RUclips Dislike" pokazuje oszacowaną liczbę, która nie zawsze musi się pokrywać z tym ile osób faktycznie wcisnęło ten przycisk. Stąd ta rozbieżność.
BAAAARDZO dobry materiał. Rzeczowy, przemyślany, poukładany, z fajnym montażem, no i przede wszystkim po polsku. Może w ten sposób uda się zachęcić więcej osób do korzystania z systemów z pingwinem (fingers crossed). Ode mnie masz suba i łapkę. Tak trzymaj!
Super świetny film i zgadzam się z Tobą w 100% zwłaszcza co do prywatności. Ja też przeszedłem na Linuxa jakieś 6 lat temu. Zacząłem od Manjaro Plasma a dzisiaj już Arch Plasma który instaluje się na komputerze jakieś 5 minut. Który czasem mnie wkurza bo w ogóle się nie "domyśla" ale za to wiem o wszystkim co się tu dzieje ;) Pozdrawiam.
Z tego co pamiętam to przy instalacji powinna być możliwość skorzystania z narzędzia GNOME Disks albo Gparted, więc to raczej byłby najbardziej sensowny sposób
Najlepsze w tym jest to, że ja tego typu komentarze słyszę ostatnio dość często, a nigdy nie wydawało mi się, żeby w mojej gestykulacji coś było nie tak
Szczerze? Sam chciałbym wiedzieć. Nie wydaje mi się, żeby na ten moment różnice między różnymi dystrybucjami były na tyle znaczące, żeby można było mówić, że jedna jest dobra do grania, a inna zła. Jedyne co mogę doradzić, to żeby wybierać takie, które względnie często dostają aktualizacje systemu i sterowników - średnio co pół roku. W branży gier wiele rzeczy zmienia się wyjątkowo szybko, więc instalacja np takiego Debiana, który nie dość, że nową wersję otrzymuje co dwa lata to jeszcze często już na premierę jest ona przestarzała, raczej nie jest dobrym wyborem. Ja osobiście przez wiele lat korzystałem z Pop!_OS-a (porzuciłem go właśnie ze względu na brak aktualizacji przez długi czas - na dzień dzisiejszy najnowsza wersja dalej jest z wiosny 2022), a od niecałego roku korzystam z Fedory. Jak na razie nie narzekam.
Osobiście próbowałem tylko instalować gry co najwyżej z obrazów płyt, a nie z fizycznych krążków, ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu. Chyba, że gra wymaga, żeby płyta była włożona do napędu podczas gry, to jest szansa, że na Linuksie może mieć problem z wykryciem, czy płyta jest faktycznie w napędzie, ale jak już mówiłem - nie sprawdzałem tego.
Cześć. Rewelacyjny film. Widzę, że korzystasz przynajmniej na filmie z Pop Os. Ja jestem świeży na Linuxie. Zainstalowałem Minta. Jest wizualnie zbliżony do Windowsa. Działa bardzo dobrze. Aczkolwiek czy zrobiłbyś jakiś krótki film który z nich lepszy? Pop czy Mint? A może oba są godne używania. Najbardziej chodzi mi o granie.
Osobiście nigdy nie korzystałem z Minta jako systemu do użytku codziennego, więc trudno mi się w pełni wypowiedzieć na ten temat. Na swoim głównym komputerze od paru lat mam Pop!_OS-a, a na laptopie Debiana Sid. Wydaje mi się, że nie powinno być zbyt dużej różnicy w wydajności między Popem, a Mintem, bo oba bazują na tym samym systemie, którym jest Ubuntu. Chociaż z tego co widzę to Pop ma nowsze pakiety (szybciej dostaje aktualizacje), więc jest szansa, że na nim gry mogą działać lepiej. Nawet ze względu na to, że łatki poprawiające wydajność trafiają na niego wcześniej, niż na Minta. Zastrzegam sobie, że piszę to na bazie zarówno swojej wiedzy, jak i informacji na temat tych systemów, które znalazłem w internecie (głównie na ProtonDB), więc może się okazać, że stan rzeczywisty jest inny.
Raczej tłumaczenie syscall's, emulowanie powłoki reszty systemu, bo praktycznie każdy program składa się z programu właściwego oraz sposobu jego interakcjii z systemem operacyjnym tzw syscall. Na Linuxa przeniosłem się rok temu, z tym że ja i tak pół dnia spędzałem programując w VM, więc dla mnie to jak w domu, jedyne czego nie wiedziałem że po przesiadce będę mógł grać we wszystkie swoje gry które miałem na Windows, LoL, Overwatch itp, no problem. ;) Z niecierpliwością czekam na tego BattlEye i EAC, wtedy to już wszystko będzie pikuś ;)
Sam może i rozumiem graczy na siłę trzymających się Windowsa (wszak niektóre gry online z antycheatami, czy takie Simsy 4 z głupim EA launcherem, wciąż nie działają), ale jednego nie rozumiem - mianowicie ignorancji w kwestii troski o swoją prywatność. Ja nie zachęcam do bunkrowania sie i komunikowania wyłącznie przez szyfrowane sygnały, ale nie znoszę gadania "ja tam i tak nie mam nic do ukrycia". Do wszystkich gadających, że nie mają nic do ukrycia - nie będziecie sie gniewać, jak jednego razu pozaglądam w Wasze wiadomości SMS, skrzynkę e-mail, czy waszą historię przeglądania pomarańczowych portali, czy konto bankowe? 😜 Pozdrowienia z Minta! 🐧
Co do początku komentarza… w jakim sensie Simsy 4 nie działają? Pytam z ciekawości, bo sam uruchamiałem tę grę na swoim komputerze jakoś początkiem tego roku i nie miałem z nią żadnych problemów.
może to kwestia mojego egzemplarza, ale ten nowy EA launcher za Chiny Ludowe nie chce mi się odpalić na protonie, co sprawia, że nie mogę pograć akurat w Simsy 4 (ale Simsy 3 chodzą idealnie, chociaż to) @@Pieteek
@@Pieteek 4:00 czcionka na czacie ekwipunku i tabeli tylko że problem jest od 2013 a ta jest kompletnie nie czytelna i tak samo jest we wszystkich grach valve
Uruchamiasz grę natywnie czy przez Protona? W filmie miałem na myśli, że niektóre Windowsowe czcionki wykorzystywane przez gry działające na Protonie nie są dostępne na Linuksie i może się zdarzyć, że trzeba będzie je doinstalować przez winetricks. Jeżeli uruchamiasz grę natywnie, to obawiam się, że niewiele możesz z tym zrobić. Ja osobiście grając w gry Valve nigdy się z takim problemem nie spotkałem. To może być również problem ustawień DPI ekranu, czy też jego rozdzielczości. Próbowałeś je zmieniać?
@@Pieteek przez Protona nie działa casual ani żadne serwery z vac'iem tak myśle. I napewno nie jest to problem ekranu dałem nawet link do obrazu z porównaniem czcionki ale zniknął.
@@Pieteek Bez sensu jest z wieloma dystrybucjami, że nie mają odrazu w obrazie iso tych wszystkich czcionek tak, żeby były zainstalowane wraz z systemem. Czasami mnie zastanawia czy twórcy tych różnych distros wiedzą co robią bo nieraz brakuje w niektórych wypadkach przeciągania i upuszczania plików, czcionek, itd., czyli rzeczy podstawowych z windowsa. Tym bardziej mnie śmieszy jak w jakimś distro jest dostępny odrazu z systemem po zainstalowaniu pakiet office, a czcionek do zachowania kompatybilności z microshit office brak i laik początkowo nie zauważy o co chodzi. Ci niektórzy informatycy to geniusze, ale w odgadywaniu potrzeb przeciętnego konsumenta to totalni idioci.
Działaj młody człowieku. Wstęp o oknach i sadownikach bardzo miły żarcik. Dalej tez rzeczowo i zabawnie. Co do Epic Games Store - tez nie mam najlepszej opinii o tym laucherze, ale instalując go jako „gre spoza steam” (na Linuxie oczywiście) zasięg jego macek (tak dostałem zaproszenia od znajomych z którymi sie kontaktowym i twierdzili ze takowych nie wysyłali), jest ograniczony do proton prefix, a cześć darmoszki która takie pijawki jak ja dodają do konta jest DRM Free. Co powoduje ze laucher sluzy tylko do pobrania gry, ewentualnie jej aktualizacji a sama gre dodajemy do steam jako gre spoza steam (czasami trzeba dodać tez pare komend w opcjach uruchomienia) Jest pewna roznica miedzy kompem z linuxem a steam deck. W wypadku tego pierwszego dodatkowe programy ktore za nas ogarną mase rzeczy sa naprawdę przydatne. W wypadku steam deck im mniej rzeczy odpalonych tym lepiej, i dlatego tez właśnie gry drm free (czy to te pobierane przez Amazon Games app, czy z Epic) na Decku wolne ręcznie dodawać jako gry spoza steam. Odpada mi wtedy odpalanie lauchera. Z grami wymagającymi ubisoft connect czy ea app miałem bardzo zmienne szczęście. Cześć dziala cześć nie chce bo nie i juz. Albo dziala w trybie desktop ale juz nie w trybie przenośnym (ea) Granie na Linuxie zrobiło ogromny postęp, choć dalej bywa ze cześć gier lepiej odpalać przez warstwę kompatybilności bo twórcy nie przyłożyli sie do linuxowego portu.
Wszystko fajnie, ale jak na youtubie szukam czegoś jak coś zrobić oglądam youtuberów linuxowych to oni zawsze zamiast coś pokazać jak się coś robi przez GUI to cholera zawsze ten terminal odpalają bo wiadomo, że wygodniejszy no i spoko, ale na pewno takimi filmami się nie zachęci ludzi dopóki samemu nie zmieni się swoich przyzwyczajeń. Uważam, że większe parcie na GUI powinno być zamiast terminala w społeczności jeśli celem jest zwiększanie bazy użytkowników.
Właśnie dlatego starałem się ukazywać w filmie same przyjazne użytkownikowi rozwiązania. Takie, przy których wystarczy mu tak naprawdę sama myszka, lub ekran dotykowy. Zauważ, że w ciągu całego filmu (nie licząc jednego kadru we wstępie) ani razu nie było widać, żebym pisał cokolwiek w terminalu.
Gdybyś nagrywał teraz ten film, mógłbyś powiedzieć Windows ssie, bo kontroluje każdy twój ruch, jest bardzo zasobożerny i ostatnio słyszałem że ma sam robić zrzuty ekranu użytkownika.....(Ja jeb.....e dobrze że wywaliłem tego wirusa)
Sam od 4 miesięcy siedze na linuxie i praktycznie wszystko gry działają bez zarzutu. Tylko valorant i dbd niestety odpadają a to kwestia ich antycheatów niż samej gry.
Noo, Valorant niestety tak samo jak League of Legends ma wbudowany system anticheat (konkretnie Vanguard), który nie działa na Linuksie. Dla mnie to jest tak samo rozczarowujące.
Ten film ma obecnie 3 łapki w dół.
[Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2024]
obecnie ma 7 - 19 kwi 2024
@@szczuro7684To… nie jest prawda. W tym momencie ma 3. Zdaje się, że jedna osoba w ciągu tych dwóch lat zmieniła zdanie.
@@Pieteek w takim razie z jakiegoś powodu pokazuje mi 7...
"Return RUclips Dislike" pokazuje oszacowaną liczbę, która nie zawsze musi się pokrywać z tym ile osób faktycznie wcisnęło ten przycisk. Stąd ta rozbieżność.
Dużo napracowania, dobra robota bardzo fajny film 😀
Ooo masło co ty tu robisz 😲
Skopiowałeś film gratulacje mogłeś chociaż oznaczyć @pieteek
BAAAARDZO dobry materiał. Rzeczowy, przemyślany, poukładany, z fajnym montażem, no i przede wszystkim po polsku. Może w ten sposób uda się zachęcić więcej osób do korzystania z systemów z pingwinem (fingers crossed). Ode mnie masz suba i łapkę. Tak trzymaj!
Też mam taką nadzieję i cieszę się, że Ci się podobało! ^^
Na pewno temat Linuksa jeszcze wróci na moim kanale.
Awesome! Linux is a fantastic OS. It has improved an insane amount for gaming compared to a year ago.
Don't speak Polish, thanks for the subtitles!
Sure thing! And in terms of how much Linux experience has improved... I couldn't agree more.
Z odcinka na odcinek coraz lepiej :)
Hah, staram się jak mogę!
Ej ty! Tak, ty! Dobrze gadasz... i pasuje mi twój humor. No i gadasz o pingwinach. Oby tak dalej chłopie!
Bardzo super bujną czuprynka! I zajebista koszulka! Pozdrawiam cieplutko! :3
Dziękuję, również pozdrawiam! c:
Super świetny film i zgadzam się z Tobą w 100% zwłaszcza co do prywatności. Ja też przeszedłem na Linuxa jakieś 6 lat temu. Zacząłem od Manjaro Plasma a dzisiaj już Arch Plasma który instaluje się na komputerze jakieś 5 minut. Który czasem mnie wkurza bo w ogóle się nie "domyśla" ale za to wiem o wszystkim co się tu dzieje ;) Pozdrawiam.
Kurde może kiedyś dojdę do takiej jakości filmów ;) może. Super!
Instalacja pop os lub Ubuntu. Jak stworzyć partycje i zobaczyć inne dyski?
Z tego co pamiętam to przy instalacji powinna być możliwość skorzystania z narzędzia GNOME Disks albo Gparted, więc to raczej byłby najbardziej sensowny sposób
Nice. Mega pomysł na film. A ta koszulka to ZŁOTO
Dzięki 😆️
Very nice :)
I'm glad you enjoyed it 😄️
0:20 Pierwsza rzecz, jaka mi przyszła do głowy to "ałaa! jak on wygina te palce!" xD
Najlepsze w tym jest to, że ja tego typu komentarze słyszę ostatnio dość często, a nigdy nie wydawało mi się, żeby w mojej gestykulacji coś było nie tak
Jaki najlepszy Linux jest Twoim zdaniem do grania na PC?
Szczerze? Sam chciałbym wiedzieć. Nie wydaje mi się, żeby na ten moment różnice między różnymi dystrybucjami były na tyle znaczące, żeby można było mówić, że jedna jest dobra do grania, a inna zła. Jedyne co mogę doradzić, to żeby wybierać takie, które względnie często dostają aktualizacje systemu i sterowników - średnio co pół roku. W branży gier wiele rzeczy zmienia się wyjątkowo szybko, więc instalacja np takiego Debiana, który nie dość, że nową wersję otrzymuje co dwa lata to jeszcze często już na premierę jest ona przestarzała, raczej nie jest dobrym wyborem.
Ja osobiście przez wiele lat korzystałem z Pop!_OS-a (porzuciłem go właśnie ze względu na brak aktualizacji przez długi czas - na dzień dzisiejszy najnowsza wersja dalej jest z wiosny 2022), a od niecałego roku korzystam z Fedory. Jak na razie nie narzekam.
Ale ty jesteś pro w csa , kiedy stworzysz swój własny team
Nie wiem czy znajdę kogoś, kto będzie w stanie dorównać moim umiejętnościom.
@@Pieteek chcesz możemy się zmierzyć ,a może mnie czegoś nauczysz
Chcę tą koszulkę
:p
A jak z grami z płyt ?
Osobiście próbowałem tylko instalować gry co najwyżej z obrazów płyt, a nie z fizycznych krążków, ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu. Chyba, że gra wymaga, żeby płyta była włożona do napędu podczas gry, to jest szansa, że na Linuksie może mieć problem z wykryciem, czy płyta jest faktycznie w napędzie, ale jak już mówiłem - nie sprawdzałem tego.
Cześć. Rewelacyjny film. Widzę, że korzystasz przynajmniej na filmie z Pop Os. Ja jestem świeży na Linuxie. Zainstalowałem Minta. Jest wizualnie zbliżony do Windowsa. Działa bardzo dobrze. Aczkolwiek czy zrobiłbyś jakiś krótki film który z nich lepszy? Pop czy Mint? A może oba są godne używania. Najbardziej chodzi mi o granie.
Osobiście nigdy nie korzystałem z Minta jako systemu do użytku codziennego, więc trudno mi się w pełni wypowiedzieć na ten temat. Na swoim głównym komputerze od paru lat mam Pop!_OS-a, a na laptopie Debiana Sid. Wydaje mi się, że nie powinno być zbyt dużej różnicy w wydajności między Popem, a Mintem, bo oba bazują na tym samym systemie, którym jest Ubuntu. Chociaż z tego co widzę to Pop ma nowsze pakiety (szybciej dostaje aktualizacje), więc jest szansa, że na nim gry mogą działać lepiej. Nawet ze względu na to, że łatki poprawiające wydajność trafiają na niego wcześniej, niż na Minta.
Zastrzegam sobie, że piszę to na bazie zarówno swojej wiedzy, jak i informacji na temat tych systemów, które znalazłem w internecie (głównie na ProtonDB), więc może się okazać, że stan rzeczywisty jest inny.
Raczej tłumaczenie syscall's, emulowanie powłoki reszty systemu, bo praktycznie każdy program składa się z programu właściwego oraz sposobu jego interakcjii z systemem operacyjnym tzw syscall.
Na Linuxa przeniosłem się rok temu, z tym że ja i tak pół dnia spędzałem programując w VM, więc dla mnie to jak w domu, jedyne czego nie wiedziałem że po przesiadce będę mógł grać we wszystkie swoje gry które miałem na Windows, LoL, Overwatch itp, no problem. ;)
Z niecierpliwością czekam na tego BattlEye i EAC, wtedy to już wszystko będzie pikuś ;)
gdzie ty sie podziewasz rob live
Teraz?
@@Pieteek tak
Mam nadzieję że liczba użytkowników linuxa będzie się powiększać!
Ja też ✌️
Sam może i rozumiem graczy na siłę trzymających się Windowsa (wszak niektóre gry online z antycheatami, czy takie Simsy 4 z głupim EA launcherem, wciąż nie działają), ale jednego nie rozumiem - mianowicie ignorancji w kwestii troski o swoją prywatność. Ja nie zachęcam do bunkrowania sie i komunikowania wyłącznie przez szyfrowane sygnały, ale nie znoszę gadania "ja tam i tak nie mam nic do ukrycia". Do wszystkich gadających, że nie mają nic do ukrycia - nie będziecie sie gniewać, jak jednego razu pozaglądam w Wasze wiadomości SMS, skrzynkę e-mail, czy waszą historię przeglądania pomarańczowych portali, czy konto bankowe? 😜 Pozdrowienia z Minta! 🐧
Co do początku komentarza… w jakim sensie Simsy 4 nie działają? Pytam z ciekawości, bo sam uruchamiałem tę grę na swoim komputerze jakoś początkiem tego roku i nie miałem z nią żadnych problemów.
może to kwestia mojego egzemplarza, ale ten nowy EA launcher za Chiny Ludowe nie chce mi się odpalić na protonie, co sprawia, że nie mogę pograć akurat w Simsy 4 (ale Simsy 3 chodzą idealnie, chociaż to)
@@Pieteek
Jak naprawić fonts w tf2
Mógłbyś rozwinąć?
@@Pieteek 4:00 czcionka na czacie ekwipunku i tabeli tylko że problem jest od 2013 a ta jest kompletnie nie czytelna i tak samo jest we wszystkich grach valve
Uruchamiasz grę natywnie czy przez Protona? W filmie miałem na myśli, że niektóre Windowsowe czcionki wykorzystywane przez gry działające na Protonie nie są dostępne na Linuksie i może się zdarzyć, że trzeba będzie je doinstalować przez winetricks. Jeżeli uruchamiasz grę natywnie, to obawiam się, że niewiele możesz z tym zrobić. Ja osobiście grając w gry Valve nigdy się z takim problemem nie spotkałem. To może być również problem ustawień DPI ekranu, czy też jego rozdzielczości. Próbowałeś je zmieniać?
@@Pieteek przez Protona nie działa casual ani żadne serwery z vac'iem tak myśle. I napewno nie jest to problem ekranu dałem nawet link do obrazu z porównaniem czcionki ale zniknął.
@@Pieteek Bez sensu jest z wieloma dystrybucjami, że nie mają odrazu w obrazie iso tych wszystkich czcionek tak, żeby były zainstalowane wraz z systemem. Czasami mnie zastanawia czy twórcy tych różnych distros wiedzą co robią bo nieraz brakuje w niektórych wypadkach przeciągania i upuszczania plików, czcionek, itd., czyli rzeczy podstawowych z windowsa. Tym bardziej mnie śmieszy jak w jakimś distro jest dostępny odrazu z systemem po zainstalowaniu pakiet office, a czcionek do zachowania kompatybilności z microshit office brak i laik początkowo nie zauważy o co chodzi. Ci niektórzy informatycy to geniusze, ale w odgadywaniu potrzeb przeciętnego konsumenta to totalni idioci.
w linuxsie fajnie jest tez to ze jest bardzo elastyczny
Działaj młody człowieku.
Wstęp o oknach i sadownikach bardzo miły żarcik.
Dalej tez rzeczowo i zabawnie.
Co do Epic Games Store - tez nie mam najlepszej opinii o tym laucherze, ale instalując go jako „gre spoza steam” (na Linuxie oczywiście) zasięg jego macek (tak dostałem zaproszenia od znajomych z którymi sie kontaktowym i twierdzili ze takowych nie wysyłali), jest ograniczony do proton prefix, a cześć darmoszki która takie pijawki jak ja dodają do konta jest DRM Free. Co powoduje ze laucher sluzy tylko do pobrania gry, ewentualnie jej aktualizacji a sama gre dodajemy do steam jako gre spoza steam (czasami trzeba dodać tez pare komend w opcjach uruchomienia)
Jest pewna roznica miedzy kompem z linuxem a steam deck. W wypadku tego pierwszego dodatkowe programy ktore za nas ogarną mase rzeczy sa naprawdę przydatne. W wypadku steam deck im mniej rzeczy odpalonych tym lepiej, i dlatego tez właśnie gry drm free (czy to te pobierane przez Amazon Games app, czy z Epic) na Decku wolne ręcznie dodawać jako gry spoza steam.
Odpada mi wtedy odpalanie lauchera.
Z grami wymagającymi ubisoft connect czy ea app miałem bardzo zmienne szczęście. Cześć dziala cześć nie chce bo nie i juz. Albo dziala w trybie desktop ale juz nie w trybie przenośnym (ea)
Granie na Linuxie zrobiło ogromny postęp, choć dalej bywa ze cześć gier lepiej odpalać przez warstwę kompatybilności bo twórcy nie przyłożyli sie do linuxowego portu.
nice...
Thanks!
Wszystko fajnie, ale jak na youtubie szukam czegoś jak coś zrobić oglądam youtuberów linuxowych to oni zawsze zamiast coś pokazać jak się coś robi przez GUI to cholera zawsze ten terminal odpalają bo wiadomo, że wygodniejszy no i spoko, ale na pewno takimi filmami się nie zachęci ludzi dopóki samemu nie zmieni się swoich przyzwyczajeń. Uważam, że większe parcie na GUI powinno być zamiast terminala w społeczności jeśli celem jest zwiększanie bazy użytkowników.
Właśnie dlatego starałem się ukazywać w filmie same przyjazne użytkownikowi rozwiązania. Takie, przy których wystarczy mu tak naprawdę sama myszka, lub ekran dotykowy. Zauważ, że w ciągu całego filmu (nie licząc jednego kadru we wstępie) ani razu nie było widać, żebym pisał cokolwiek w terminalu.
@@Pieteek Zgadza się i plus za to. Nie jest to jednak powszechne na youtubie z tego co widzę u twórców.
;) terminal rządzi, terminal radzi terminal nigdy cię nie zdradzi hehe
@@SwiatLinuksa Nie zdradzi bo nie ma kogo, gdyż nikt go nie chce :)
@@---le3ba do grania to są konsole xD
i see myself at 4:23 👀
👀
wooaah to ty tak montujesz filmy? :0
Wiele o mnie nie wiecie...
@@Pieteek to źle? :v
Linus please don't sue me
Lol
Привет из России! ))) Спасибо за обзор.
:3
pov:linux
nie chce cie śledzić bo wiem ze jestes poryty wiec nic nie patrze btw
Gdybyś nagrywał teraz ten film, mógłbyś powiedzieć Windows ssie, bo kontroluje każdy twój ruch, jest bardzo zasobożerny i ostatnio słyszałem że ma sam robić zrzuty ekranu użytkownika.....(Ja jeb.....e dobrze że wywaliłem tego wirusa)
To… w sumie też było aktualne jak ten film powstawał 😅
Może poza tymi zrzutami ekranu…
@@Pieteek tak troszkę się pośpieszyłem, ale najbardziej chodziło mi o auto-spy-sell-user-data-screenshots🤣
Czyli Windows Recall.
Weś się uczesz się porządnie
zgaduje że on sam takie włosy specialnie robi xd
Sam od 4 miesięcy siedze na linuxie i praktycznie wszystko gry działają bez zarzutu. Tylko valorant i dbd niestety odpadają a to kwestia ich antycheatów niż samej gry.
Noo, Valorant niestety tak samo jak League of Legends ma wbudowany system anticheat (konkretnie Vanguard), który nie działa na Linuksie. Dla mnie to jest tak samo rozczarowujące.