Milyen lenne az élet egy Mars kolónián?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 31 май 2024
  • Szinte biztos, hogy pár éven belül embert küldünk a Marsra. Idővel épülhet akár állandó marsbázis is, mint a nemzetközi űrállomás, ahova folyamatosan érkeznek és ahonnan visszatérnek az asztronauták. Na de lehetne ennél tovább is menni? Létrehozhatunk valaha egy marsi kolóniát, ahová nem csak rövid látogatásokat teszünk, hanem akár ott élnek majd emberek?
    Csatlakozz te is a csatorna tagjaihoz és akár részt vehetsz egy videó elkészítésében is! 👉 / tizeslista
    Próbáld ki te is a Rackhost-ot most 3.000 Ft kedvezménnyel, de siess, mert csak az első 100 regisztrálónak jár az ajánlat! www.rackhost.hu/referral/coup...
    Instán is fent vagyunk: / tizeslista
    Tízes lista Facebook: / tizeslista
    0:00 Intro
    0:44 A Mars kihívásai
    3:33 Radiokatív sugárzás
    4:50 Globális homokviharok
    6:17 Hány emberre van szükség?
    6:52 Lakhatás
    8:28 Energiatermelés
    10:14 Utazás és utánpótlás
    11:02 Víz és oxigén
    13:13 Mit ennénk a Marson?
    14:55 Sosem valósulhat meg?
    Források: pastebin.com/xKTAUcf2
    Intro zene: motionarray.com/royalty-free-...
    Zene a videó alatt: audiojungle.net/item/stylish-...
    Outro zene: Cold Funk - Funkorama by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (creativecommons.org/licenses/...)
    #űrkutatás #tudomány #tízeslista
  • НаукаНаука

Комментарии • 295

  • @godlada
    @godlada 8 месяцев назад +20

    Ha a Földön egy hétig folyamatosan szakad az eső, szar a hangulatunk. Ha hónapokig későn világosodik és korán sötétedik szar a kedvünk. Ha hideg/meleg front váltakozik fáj a fejünk. Vannak, akik telihold alkalmával nem tudnak aludni., stb. Ezekhez a jelenségekhez pedig volt időnk hozzászokni, mégis megvisel sokunkat. Üdv egy olyan helyen, ahol a gravitáció eltérő, a sugárzás veszélyes, a napciklus rövidebb, holdciklus(ok) eltérőek. Egy zárt térben búra alatt, vagy barlangok mélyén biztos szép az élet. Aki oda vágyik, én nem tartanám vissza. Több hely maradna nekünk itt a Földön.

    • @a.c.6937
      @a.c.6937 9 дней назад

      Errol az jut eszembe, hogy vannak akik barhol es barmikor elalszanak, nem fronterzekenyek, stb. Baromira irigylem oket!!!

  • @tothjulcsi
    @tothjulcsi Год назад +226

    Ide kell költözni Izlandra, annak aki egy másik bolygóra vágyik!😄☝ Izlandon olyan az életünk mindennap, mintha egy űr-scifi forgatásában élnénk, csak ez biztonságosabb, egészsegesebb és szebb is. Amikor sűrű vörös vagy rózsaszín a táj egy nagy homokviharban, mi is ugy erezzuk magunkat mintha a marson lennénk. :) A vilag legjobb helye a Földgolyón! 🙂☝ az egyik lávamezőn ahol nem reg jartam kepeztek ki az Apollo 11 legenyseget a Holdraszállas elott. :)

    • @BOTYEZZ
      @BOTYEZZ Год назад +20

      Biztos gyönyörű lehet ott. Minden álmom eljutni Izlandra, remélem sikerülni fog.

    • @tothjulcsi
      @tothjulcsi Год назад +14

      @@BOTYEZZ életreszóló élményben lesz részed! Szurkolok, hogy elérd ezt az álmot!😊☝

    • @laszlojanosi6603
      @laszlojanosi6603 Год назад +5

      Párom és én is vágyunk Izlandra! Na nem lakni (egyelőre 😅), egyelőre csak nyaralni, minden vágyunk látni a sarki fényt, rengeteget olvastunk a helyi szokásokról, mikre kell nagyon figyelni. Amint sikerül összeköltözni, elkezdjük rá a gyűjtést 🙂. Bár én már pedzegettem a Feröer-szigeteket is Neki 🤣. Irigylésre méltó, hogy ilyen szép helyen élhetsz.

    • @tothjulcsi
      @tothjulcsi Год назад +6

      @@laszlojanosi6603 Feröeren kiköt a komp egy napra, ha azzal jöttök, es pont egy nap alatt meg is lehet nezni. :) Nyáron viszont Izlsndon ugye nincs sarkifény hanem vegig vilagos van. :) azt jól teszitek ha gyűjtötök.😅☝ a vilag egyik legdrágabb országa. Kb 3-4 millió ft. egy hétre 2 főnek, ha rendesen szét akartok itt nezni. :) viszont tenyleg eletreszóló élmény! :)

    • @laszlojanosi6603
      @laszlojanosi6603 Год назад +3

      @@tothjulcsi Köszönöm a tanácsot 😊 Mindenképp télen mennénk, bár ez a 3-4 millió, wow, mi másfelet számoltunk gyors google keresésekkel, de az csak szállás és repjegy volt, de valamit nagyon elnézhettünk 🤣. Na azért nem adjuk fel 😊.

  • @Lazz-1006
    @Lazz-1006 Год назад +44

    Szia. Nem is értem ,hogy miért nem a földért teszünk meg mindent ?!

    • @imreadrianrigo6561
      @imreadrianrigo6561 Год назад +2

      Ez amúgy igaz, először oldjanak meg minden problémát a Föld érdekében, azután gondolkodjanak más bolygók "megszállásáról"

    • @kittivirag5613
      @kittivirag5613 Год назад +1

      Napkitörés miatt jó sok év múlva felrobban a Föld. Addig találni kell alternatívát

    • @imreadrianrigo6561
      @imreadrianrigo6561 Год назад +3

      @@kittivirag5613 ez nem igaz

    • @kittivirag5613
      @kittivirag5613 Год назад

      Pedig de, fel fog robbanni csak nagyon sokára. A nap folyamatos fúziója mellett, elfogy a hidrogén és a keletkező energia szétfeszítik a Napot. Azonban a gravitáció ezt mérsékli mivel folyamatosan húzza össze kicsire a méretét. Ezután felrobban és lesz egy szupernóva. Viszont párhuzamosan folyhat egyszerre a Földön kívül tevékenység illetve a Föld problémájának megoldása (ami egyébként nem olyan egyszerű mint emlegetik)

    • @Lazz-1006
      @Lazz-1006 Год назад

      Hali@@kittivirag5613 . Arra biztos 😁. Én már tudom is ,hogy mi lesz a megoldás. Egy magasabb felhőkarcoló ahonnan páholyból nézhetjük a végét mindennek.

  • @jeechun
    @jeechun 9 месяцев назад +3

    Javaslom a videó készítőinek, hogy vegyék figylembe, hogy a mikrogravitáció (gyakorlatilag a súlytalanság, ami a Föld körül keringve, vagy az űrben meghajtás nélkül repülve tapasztalhatunk), nagyon nem ugyanaz, mint a kisebb gravitáció (ami a Marson vagy a Holdon van). Kisebb gravitációnak hosszabb ideig kitettségnek még nincsenek tapaztslataink, így nem tudni, hogy milyen hatásai vannak. A videó végén ez az érv az adu ász, amivel be van bizonyítva, hogy nem lesz soha Marson megtelepedés, és ahogy írtam, egy félreértésen alapul. Tehát a konklúzió nem helyes (bármilyen hangzatos).

  • @azeneszarnyan5830
    @azeneszarnyan5830 6 месяцев назад +1

    Szerintem minden technikai feltétel és természeti adottság adott az állandó bázis létrehozásához. 🙂
    1. Energia egy reaktorral előállítható.
    2. A víz, mint írtad is, adott, csak meg kell oldani a kitermelést.
    3. Levegő előállítható a marsi légkörből, mind kettő tartalmaz CO2-t, N2-t, O2-t és Ar-t.
    4. Növények és állati fehérje előállítható mesterséges fényben, aquapónia okosfarmon.
    5. Kisebb meteoroktól és a sugárzástól védett lakó és kutatóbázisok építhetők a vulkáni kürtőkben.
    6. Centrifugát a földön kiképzésre, az űrben, a Marson, egészség megőrző tréningre fogják használni.

  • @tamasmarosvolgyi9634
    @tamasmarosvolgyi9634 Год назад +18

    A csontjaink és a gerincoszlopunk ehhez a gravitációhoz fejlődött ki, a tüdőnk pedig ehhez a légkörhöz. Ezen a bolygón maradunk csak életben, vigyázzunk rá!!!

    • @tizeslista_hu
      @tizeslista_hu  Год назад +6

      Így van

    • @AlexTheKemeny
      @AlexTheKemeny Год назад +1

      szerintem pont itt a lényeg! itt fejlődtünk ki, de mi van ha valaki a marsi gravitáción születik? és az ő gyerekei is? előbb vagy utóbb a genetikánk, az evolúciónk elkezd hozzászokni az új feltételekhez, és pár generáció múlva már lesz olyan ember akire szinte semmilyen negatív hatással nem lesz a marsi gravitáció (persze testfelépítésben viszont sokban fognak változni)
      kérdés inkább az, hogy ki lenne aki ezt be merné vállalni

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      Kettő nem zárja ki egymást. Vigyázhatunk a Földre úgy is hogy közben kirajzunk a naprendszerben. Ez nem azt jelenti hogy a teljes emberiség, csak egy kis része, aki akar, aki kalandvágyó. Ahogy Amerikába sem hajózott át teljes Európa, csak a kalandvágyók, de maradtak itt is jócskán népek.
      A kirajzásnak viszont van egy olyan előnye, hogy nehezebben jutunk a dínók sorsára ha több bolygós faj leszünk. Vagyis minden probléma ellenére bizony ez a célszerű evolúciós irány.
      Az viszont tény, hogy a kisebb gravitáció és a sugárzás jelenleg a legnagyobb probléma. Maga az utazás, meg felszerelések, csak pénz kérdése jelenlegi technikai színvonalon.

    • @tamasmarosvolgyi9634
      @tamasmarosvolgyi9634 Год назад +1

      @@lacikeri3102 dehogynem zárja ki egymást a kettő! Túl sok scifit néztél. Még az utazást sem bírná ki az ember, nemhogy az ott tartózkodást! Próbálj levegő nélkül lélegezni! Te elhiszed, hogy jártak a holdon??

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      @@tamasmarosvolgyi9634 Egy óceánt sem tudunk átúszni, mégis megoldottuk a problémát.
      De az már biztos hogy te elég földhöz ragadt vagy, és te az itt maradó csapatot erősíted 😁 Persze sokan meg fognak halni az oda vezető úton ahogy Afrikából történő kirajzásunk is sok áldozattal és átalakulással járt. Pl. a fehér bőrszín a hideg napfény nélküli környezet eredménye. A hideget sem lett volna képes túlélni az afrikai ősember elődünk gyér szőrzettel, ezért csináltunk magunknak ruhákat, ami megvéd a hidegtől. Étel sem volt mindenhol, különösen télen. Megtanultunk tartósítani és felhalmozni a szűkösebb időkre. Házakat építeni, ami megvéd a zord időjárástól. Nem különbözik a világűr benépesítése ettől, csak más technológiai szinten folyik ugyan az.

  • @norbertjanosi6816
    @norbertjanosi6816 Год назад +5

    Klassz lett mint mindegyik videó
    De annyival kiegészítésém, hogy nem kell föld a növénytermesztéshez. Tapanyagdus pára elég sok növény termesztesehez. Már most is vannak ilyen helyek, a legnagyobb előnye, hogy felfelé lehet noveszteni őket. Káposzta is akár.

  • @hardplayer3374
    @hardplayer3374 9 месяцев назад +2

    növénytermesztésről meg annyit hogy hidropóniás föld nélküli növénytermesztés már ma is van, és a tescóba pennibe is talaj nélküli hidropóniás farmokba termesztett paradicsomot lehet kapni.

  • @Pardo880323
    @Pardo880323 Год назад +4

    Ezek csak a Sci-fi filmekbe hangzanak jól, meg érdekes! De valóban mi értelme egy kihalt bolygón bezárva egy kupolába leélni az életet? És költeni rá milliárdokat? Oké hogy kezdetleges kísérletezésnek jó hogy ha tönkre vágjuk a földet legyen hova menekülni... De szerintem hogy ott önállóan lakjon akár pár ezres populáció normális körülmények között( hogy a faj fenn maradjon) az rengeteg idő! Hamarabb hal ki a föld...

  • @ZsombiYT
    @ZsombiYT Год назад +56

    Szerintem elsősorban nem a marsról kellene a 0-ról felépíteni egy bázist, hanem a földet kéne megmenteni.

    • @dNUKERb
      @dNUKERb Год назад +11

      Ez a kijelentés már a 70-es években is akkora baromság volt, mint ide Dubaj....

    • @arpadugari2419
      @arpadugari2419 Год назад +3

      A kettő nem zárja ki egymást. 🤷‍♂

    • @perfectstrangers7673
      @perfectstrangers7673 Год назад +5

      @@dNUKERb Miért is baromság?

    • @lomotala3820
      @lomotala3820 Год назад +10

      @@perfectstrangers7673 Mert a Föld egy égitest, nincs szüksége megmentésre és amúgy is, teljesen értelmezhetetlen ez a kijelentés.

    • @perfectstrangers7673
      @perfectstrangers7673 Год назад

      @@lomotala3820 Nagyon is van szüksége a megmentésre, hatalmasak az ember okozta környezeti károk, pontosan értelmezhető a kijelentés, erre gondolhatott aki írta! Óriási a környezet szennyezés a káros anyag kibocsájtás , miért nincs értelme ezzel foglalkozni? Annak mi értelme lenne hogy irdatlan pénzekért építsenek kolóniát egy kihalt , élettelen bolygón , ahol rengeteg probléma lenne?

  • @peternegabor1631
    @peternegabor1631 Год назад +6

    Na még az kéne a marasnak ahová az ember beteszi a lábát ott kö kövön nem marad!

    • @Manhuntish
      @Manhuntish Год назад +1

      Ráviszik a koronavírust is XDXDXD

  • @MrDani333
    @MrDani333 Год назад +3

    Szerintem maximum bányász kolóniákat fognak a marsra telepíteni, azt is leginkább emberi személyzet nélkül, robotok végeznék, és innen a földröl ellenőriznék.
    Ember meg maximum akkor lépne a Marsra, ha mondjuk fél évente egyszer el mennek és el hozzák a golygóról a kitermelt javakat.

  • @LaHierba
    @LaHierba Год назад +10

    Evolúció, egy idő után kibírja majd az alacsony gravitációt, csak kell pár generáció hozzá :D

    • @sandorpecsi5539
      @sandorpecsi5539 Год назад +6

      Igen,kb 10-12 generáció.De nem jutnánk el addig mert a gyerekek már komoly születési rendellenességel szúletnének.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад +2

      @@sandorpecsi5539 Ott a pont.
      De miért is akarnánk egy olyan bolygóra utazni ami valaha élő bolygó volt, de mostanra az élet összes feltétele megszűnt...
      Ja, hogy csak.?

    • @agnestoth441
      @agnestoth441 Год назад

      persze néhány milliárd év

    • @adamottoszilassy5194
      @adamottoszilassy5194 Год назад

      @@jakabgipsz4788 Csak azért mert az emberek elmebetegek (tisztelet a kevés kivételnek). Itt van egy csodálatos, az embernek életet adó bolygó, erre mi gőzerővel tönkre tesszük, hogy az élettelent tegyük élhetővé! Amit persze majd megint hazavágunk! Milyen csodás "életünk" lenne ilyen üvegbúra alatt, a homoksivatag közepén, miközben a férgekből készült ételeket majszolnánk. Igaz, ez utóbbihoz már kezdenek hozzászoktatni minket.
      Agyament világ!!!!!!!

  • @flesy8120
    @flesy8120 Год назад +7

    Említésere méltó alaposság ebben a témában!

  • @Zentoo_
    @Zentoo_ Год назад

    Csinálhatnátok a Géavudani fenevadról is azt szívesen megnézném és eléggé érdekes téma szerintem jó videót tudnátok csinálni 🙂

  • @mcload94
    @mcload94 Год назад +1

    Szuperérdekes videó! Talán az eddigi legjobb! Nagyon tetszett! Köszönöm a tartalmat!

  • @csabagego8398
    @csabagego8398 Год назад +2

    Ahova az ember beteszi a lábát ott még az elpusztíthatatlant is elpusztítja,csak vélemény.
    Kb 4-5 hónap változó időjárású tél(szürkeség)totálkáros leszek nemhogy bunkerekbe.
    Elméletnek jó,csinálhatnak filmet aztan hagyjuk az egészet.

  • @martonziegler2181
    @martonziegler2181 Год назад +2

    A Mars kolónia egy utópia, amit ha megpróbálnak megvalósítani rémálommá válik. Amíg tehetetlenségi pályához vagyunk kötve az utazás során, addig kolónia nem lesz!
    Emberes Mars utazás már ma is lehetséges, de elviselhetetlen kockázatokkal jár. A szükséges fejlett technológia még évtizedekre, vagy évszázadokra van előttünk.
    Ha sikerül az űrhajó sugárvédelmét megoldani, ami lehetséges de nagyon nagy feladat, akkor emberes kutató expedíció mehet, de néhány napon belül vissza kell indulniuk a földre, amíg az indítási ablak nyitva van, különben csak két év múlva lesz lehetőség a visszatérésre, ami egyenlő a halálos ítélettel.
    A videóban el lettek sorolva a kockázatok: A részecske és ionizáló sugárzások, a gravitáció teljes hiánya az úton, egyharmad gravitáció a Marson, 0,01 atmoszférás légnyomás a felszínen. széndioxid légkör, erősen maró hatású mérgező talaj, porviharok(-a por is mérgező), a zsúfoltság és összezártság miatti pszichózisok, balesetek, betegségek stb, stb.
    Tekintsünk el mindezektől! Tegyük fel hogy felépül egy kolónia.
    Ez semmiképpen nem olyan csili vili üvegdóm lesz mint a scifikben. Valószínűleg kis lakómodulokban fognak élni, néhány köbméteres belső térrel. Szigorú fejadag rendszer lesz, mert ha kifogy az oxigén, a víz, az élelem és az energia közül bármelyik akkor vége a dalnak. A tisztálkodási és higiénés lehetőségek nagyon korlátozottak lesznek, tehát a szűk helyen élő emberek miatt erős "bakhangya" szag lesz...
    Magánélet, privát tér nem lesz. Katonai fegyelmet kell fenntartani, mert a legkisebb hanyagság is halálos lehet. Kétévente cserélni kell az egész legénységet, mert az emberi szervezet felmondja a szolgálatot. Ide nem elég a lelkierő. Nagyon kérdéses hogy azt a két évet a fizikai és pszichés terheléssel ki lehet e bírni úgy, hogy végig munkaképesek maradjanak az emberek.
    Nem lesz tartalék ember. Mindenkire száz százalékosan szükség lesz a napi feladatok elvégzéséhez.
    Ez így nem fog menni!
    Előbb meg kell építeni a nukleáris hajtású űrhajót, amely a föld-mars együttállástól függetlenül, az aktuális távolságtól függően hetek alatt közvetlen, nem tehetetlenségi pályán el tudja érni a Marsot. Ilyen űrhajókból egy egész flotta kell, akik havi váltásokban cserélik a legénységeket a kolónián és viszik az utánpótlást.
    Ez irgalmatlan pénzbe fog kerülni. Rá fog menni a föld teljes GDP-jének nagy része...
    Ki fogja ezt finanszírozni és miért? Mi lesz az iszonyú befektetés hozadéka? Ki viseli majd a felelősséget az emberéletekért, vagy az emberi roncsként visszahozott telepesekért?
    Már kérdés egy kis létszámú tudományos bázist működtetni a Marson. Ennek is a nukleáris meghajtású hajók a feltételei.
    Amíg a kémiai hajtóműveinkkel tehetetlenségi pályán tudunk csak a Marshoz sodródni, az egykori holdutazásokhoz hasonló rövid expedíciókra lesz csak lehetőség, de ettől is évtizedekre vagyunk
    a megfelelő technológiák hiánya miatt...

  • @lallerkiraly
    @lallerkiraly Год назад +4

    Nagyon jó a video…
    De ezt a rengeteg pénzt talán a föld megtisztítására kellene költeni! Akkor nem kellene elhagyni! Ehelyett a földet minden módon pusztítjuk mert a gazdasági vagy hatalmi érdek fontosabb, közben dollármilliárdokat költenek arra hogy hova lehet innen majd elmenekülni és majd azt a bolygót is tönkre tenni…….szomorú!

  • @horvthg
    @horvthg Год назад +5

    Van egy ötletem az energiatermelésre/tárolásra: a napelemek energiát állítanak elő, aminek egy részét arra használnánk fel, hogy hidrogént, oxigént állítsunk elő, egy másik részét az energiaszükségletekre, egy harmadik részét (a napenergiával éppen az a gond, hogy csak nagyon kis részben tudjuk hasznosítani) arra használnánk fel, hogy felmelegítsünk néhány homokakkumulátort (Finnországban, és ha jól tudom Németországban már tesztelték, és elég hosszú ideig tudja tárolni a hőt), amit víz felmelegítésre és/vagy hidrogén/oxigén előállításra tudnánk használni.

    • @paxtonandras4270
      @paxtonandras4270 Год назад

      Ezen ötletek már vagy 10 éve toppon vannak, a napenergia csekély már arra felé, mivel majdnem kétszer messzebb esik a Naptól, mint a Föld. Így kevés a fény, s rohad.t sok napelem kéne, hogy energiát tudnál gyűjteni !!! A másik, hogy a por állandóan rakódik, tapad s szinte mindenre rátapad, a lisznél is makacsabb finomabb szemcséjű por.. nem megoldás a napenergia, hidd el.

    • @attilasipocz7468
      @attilasipocz7468 Год назад

      Ezt a marsra,vagy ide a földre gondoltad? Földön o.k., de marson miből állítanál elő h2 és O -t? Amúgy mivel messzebb van a naptól a mars az amúgy is nagy mennyiségben odaszállítani lehetetlen napelemek is sokkal kevesebbet tudnak termelni,mint itt... Homokakkuk? Hogyan viszik oda a tartályokat és a hozzá tartozó szigeteléseket? Hidd el szinte mindenkinek vannak jó 5letei,de megvalósítás mindig akadalyba ütközik,jelenleg..

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад +1

      Jól hangzik, de nem...
      Ha a tényeket nem vesszük figyelembe akkor jól hangzik.
      Mi van a porral, a porviharokkal? Az egynegyednyi napsugárzással? Ugyanannyihoz mint itt, 4x annyi napelem kellene...
      Ezt a nagy mennyiséget és nagy térfogatot, kellene olyan távolságba juttatni és ott le is tenni...

  • @leo-qw7gz
    @leo-qw7gz Год назад +1

    Mi a helyzet a proxima centaury nevű bolygóval az ugy nevezett második földdel?
    Erről csinálnátok videót?
    Ui bocsi ha rosszul írtam

  • @TheBuyankhishig
    @TheBuyankhishig 2 месяца назад +1

    Az a baj, érdekes meg minden, csak tele van olyan dolgokkal ami vagy hülyeség (a széndioxid nem mérgező, az a szén monoxid, csak megfulladsz benne mint a vízben, ami szintén nem mérgező), vagy amit beszélsz az totál félreérthető annak aki tanulni akarna belőle (a nyálunk felforr azon a nyomáson. Igen, mert a forráspont olyan alacsony. Nem forró a hétköznapi értelemben, csak elpárolog).

  • @MagyarosPaprika
    @MagyarosPaprika Год назад +9

    Nyugdíjasként ide fogok jönni megdögleni 😅😊

  • @BGWordneemig
    @BGWordneemig 4 месяца назад

    A terra formálás során az atmoszféra 10-15szörörsére lenne növelve, és a földi összetételhez nagyon hasonló levegőt lehetne létrehozni! A vasat és a nehézfémeket fémbontó baktériumokkal lehetne megoldani! Erre irányúló kutatások is vannak már.

  • @csahoscsuhas3344
    @csahoscsuhas3344 Год назад +1

    Egy kolóniát kell telepíteni a mars fölé egy forgó korongot ami a gravitációt imitálja. Ilyen alvő bőlcsöket kell a marson is a föld alá telepíteni. Rengeteg drón, robot és génkezelt élelmiszer. Vagy genetikailag módosítani az embert, hogy a marsi életmodot a szervezete tolerálja.

  • @paxtonandras4270
    @paxtonandras4270 Год назад +3

    2010. Augusztusában mérték a valaha leghidegebbet a Földön -93,2 C fokot, s nem az amit említettél...

  • @imremakra8091
    @imremakra8091 Год назад +4

    kérdezzük meg Marsi Anikót

    • @karvak1492
      @karvak1492 13 дней назад +1

      Anikó biztosan jobban tudja, mint pl. Földi László.

  • @ultragyors
    @ultragyors 11 месяцев назад +1

    Születnének normális utódok a csökkentett gravitációnál?Milyen irányban változna a DNS?

  • @robertsarkozi7293
    @robertsarkozi7293 Год назад +2

    A technika még nem elég fejlett at egészhez!

  • @dominikriedmuller535
    @dominikriedmuller535 Год назад +3

    Ez a nagy fejlődés ? Hogy kimagyarázzák még a lehetetlent is ? Egy szóval a Mars nem egy élhető, lakható bolygó. Minden úgy kezdődik ha ez lenne meg az , meg így meg úgy lenne megoldva. Én nem szeretnék egy halott por bolygón élni. Mikor itt a föld és a föld gyönyörű, legalább is a Marstól szebb biztosan. Igen szerintem is becsülni és vigyázni kellene a földre.

  • @Mrssuveges
    @Mrssuveges Год назад

    nagyon szuper video es osszefoglalas. en csupan egy kerdest szeretnek felvetni. tegyuk fel hogy mindezt lekuzdjuk valahogy, lesz belelegezheto levegonk, vizunk, 7 fogasos gasztro kukac lakomank es meg a gravitaciot is megoldjuk. De megis mi bus budos fenet fogunk ott csinalni? kutatjuk hogyan tudnank meg hatekonyabban elni a marson? legalabb arany lenne ott vagy adamantium. Amerikat erdemes volt felfedezni, a chips meg a pop corn miatt es ezeket el lehetett hordani onnan.

  • @karolykosztics4747
    @karolykosztics4747 Год назад +1

    A garvitácio kérdést is idövel megoldaná a technoloia legaábbis szerintem.

  • @tiborberta2712
    @tiborberta2712 Год назад

    Jó videó

  • @53Bartas
    @53Bartas Год назад +1

    A szénmonoxiddal ellentétben a széndioxid nem mérgező, megfulladnánk benne, de mérgezési tünetek nélkül

    • @tizeslista_hu
      @tizeslista_hu  Год назад

      Bocsi de ez szimplán nem igaz :D a szén dioxid is mérgező, még ha sokkal kevésbé is mint a monoxid

  • @marklakatos5623
    @marklakatos5623 Год назад +4

    meg a foldet se fedeztek fel teljesen

  • @akosvarga8412
    @akosvarga8412 10 месяцев назад +2

    1000% , hogy 2050-ben még nem lesz marsi kolónia...

  • @milanpalkovics7546
    @milanpalkovics7546 11 месяцев назад +1

    Én halottam érdekes spekulációkat a marsi gravitáció módosítására, kezdve a tengelyforgás felgyorsításával. Ehhez például a Mars holdjait használhatnánk. Pontosabban a Phobos-t.

    • @bagarusferenc5283
      @bagarusferenc5283 9 месяцев назад +2

      Jobb ha nem gondolkozunk ilyeneken. Amit az ember a Foldon megváltoztatott, abból mind szar lett. A fizika, kémia es biológia törvényeit az ember nem írhatja felül, mert abból csak baj lesz.

  • @riodrape7748
    @riodrape7748 Год назад +11

    Miért is nem nézem már meg az ilyesféle kolonizálásról szóló klipeket? Mert az ilyen témával kapcsolatban van egy "pici", alapvető probléma. Tulajdonképpen minden rendelkezésre állna műszakilag, és sok más téren, csupán egy dologban van egyre növekvőbb hiány a földön: a szakemberek terén. Úgy általában, és minden területen. Oka egyszerű: jól elszúrtak valakik valamit. A fejlett nyugati régióban már 5 évtizede lecsökkent a szaporodási ráta a népességtartó 2.1-es értékről az 1.4-es értékre (1.3 alatt a társadalom összeomlik). A népesség több mint 50 %-a 60 év fölötti, akiket el kellene látni, mert többnyire nyugdíjasok, azaz a szakemberek megöregedtek, és utánpótlásuk egyre gyérül. A más kultúrájú túlnépesedő területekről segítséget nem várhatunk ezen a téren (őket is segítenünk kellene inkább ebben). De van egy még súlyosabb helyzet, amelyet felismertek, és 2018 tájékán publikáltak: nevezhetjük magyarul "jólétitisz" kórnak (a szakértők dopamin rezisztenciának hívják). Ezt mindeddig a drogosoknál ismerték, akik súlyos függőségben vannak. Ám ugyanezek a tünetek jellemzőek, különösen a fiatalok körében, de a felnőtteket is sújtja. A drog egy gyorsan ható élvezeti szer, de számos, általunk is ismert jóléti elem ugyanilyen gyorsan ható, könnyen beszerezhető (vagy ingyenes) élvezeti forrás, amelyektől (sokszor többtől is), függőségünk lesz, és egyre többet, egyre gyakrabban akarunk belőle fogyasztani. Mentálisan a biokémiai rendszerünk (az evolúció által örökölten) küzd eme jólét érzése ellen, és depresszióhoz hasonló állapotot generál, amelyben nem érezzük a jólétet annak, tehát egyre többet igyekszünk belőle fogyasztani. Ma különösen a digitális világ kínál tengernyi lehetőséget erre (a pornó hatása már régebben gyanús volt, de ugyanígy a közösségi oldalak, a RUclips, Tik-Tok, és sok más forma is ezt nyújtja, és a megszámlálhatatlanná váló kényelmi eszközök. Hatása (különösen ha magunk is korlátozzuk): növekvő elégedetlenség érzet mindenben, mindenben a rossz felismerése, ránk törő unalomérzet, paranoid gondolatok, akár csak a drogosoknál. De a legsúlyosabb: egyre növekvő bénultság arra, hogy erőfeszítést igénylő feladatokba (pl. tanulás) belekezdjünk, arra hogy valamivel megküzdjünk. Inkább halogatjuk ezeket, és a könnyű élvezetekkel pótoljuk a tettet. Ami tovább mélyíti ezt a mentális torzulást. Tehát a szakértők utánpótlása emiatt is ellehetetlenül, mivel egyre kevesebbet lehet képezni abból a kevésből, ami még megszületik.
    Megoldás lenne, pl. önkéntes "elvonókúra" (van sok ilyenről szóló klip), de felettünk - globálisan - másban gondolkodnak. A lehetőségek drasztikus leszűkítésében. Pl. nagymérvű pénzelvonás (energiaválság magyarázatba csomagolva). Mások pedig a több ezer éve ilyenkor bevált módszert próbálgatják a szomszédunkban, és lebegtetik, hogy világszintűvé válik. Szóval nagy a gáz.

    • @riodrape7748
      @riodrape7748 Год назад

      @lab22johnny:
      A demográfusok már legalább 10 éve kétségbe vannak esve, hogy nem értik meg őket, és és a szakadék felé haladunk. Az pedig örvendetes, hogy van elég szakember az űrkutatásban, mert máshol már égető a hiány, és íme ott a tartalék, amelyből pótolható egy ideig. Ne csodálkozzunk, hogy jól érthető, elhihető, de mondvacsinált ürügyekkel hamarosan egyre több ilyen projektet befagyasztanak, így azok a szakértők felszabadulnak, és munkát keresnek. Ez egy folyamatosan működő tendencia a világon, ügyes ütemezéssel. Persze vannak más - élesben zajló - módszerek is.

    • @TTDrHawkingT
      @TTDrHawkingT 7 месяцев назад +1

      jaaaaaaaaaa

  • @Dymon32
    @Dymon32 Год назад +1

    12:38 Tényleg a tavaly Marsra küldött Perseverance MOxie oxigén generátora hogy működik?

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад +2

      Az elvártak szerint jól.

    • @TTDrHawkingT
      @TTDrHawkingT 7 месяцев назад

      A MOXIE molekuláris oxigént állít elő egy elektrokémiai folyamaton keresztül, amely egy oxigénatomot választ el a Mars vékony légköréből bepumpált szén-dioxid minden egyes molekulájáról. Amint ezek a gázok átáramlanak a rendszeren, elemzik őket, hogy ellenőrizzék a termelt oxigén tisztaságát és mennyiségét.

  • @i3fanatic
    @i3fanatic 27 дней назад

    Atomerőmü esetén mi lenne a hűtő közeg?

  • @anikofodor9093
    @anikofodor9093 Год назад +4

    Nem véletlenül van élet a Földön. Szerintem, éljen a Marson az, aki ezt kitalálta...

    • @peterv7902
      @peterv7902 Месяц назад

      Elsőként Marsi Anikónak kéne felmennie, ő valószínűleg könnyen alkalmazkodna. A volt férje meg szereti a száguldozást, így őt is vihetné magával! :)

  • @Ferenc-Racz
    @Ferenc-Racz Год назад +1

    4:50-nél a videó készítője azt ecseteli, milyen homokviharok vannak a Marson, míg 10:01 -nél azt mondja, hogy a szélenergia nem játszik sajnos mivel nincs szél.. Most akkor, hogy van ez?

    • @TTDrHawkingT
      @TTDrHawkingT 7 месяцев назад

      Van az is amaz is.. DXDXDXDX a Marson vannak porviharok nem is kicsik, amelyek akár évekig tartanak, vagy hónapokig...de ettől még vannak azon időszakok amelyek naposak..igaz messze nem annyira süt itt a Nap, mint a Földünkön..:) A napelemek sem megoldás, mert nem terlemnek annyi energiát, mint kellene. Szél hogy ne lenne ott..!!! Van is nem is kicsi.. :)

  • @gezanecsabai7265
    @gezanecsabai7265 Год назад +2

    Érdekes fejtegetés. De én inkább maradnék. A Föld gyönyörű, csak vigyázni kellene rá. Ha annyi pénzt és energiát fordítanának rá, mint a marsi kutatásokra, már nagy előrelépést tehetnénk.

    • @danielsari4905
      @danielsari4905 Год назад +1

      Hát még ha annyit fordítanának a Földi ökoszisztéma megóvására mint háborúkra...

    • @gezanecsabai7265
      @gezanecsabai7265 Год назад +1

      @@danielsari4905 Igaz!👍❤

  • @BuddyHollygan
    @BuddyHollygan Год назад +4

    Már elnézést, odaküldeni bármit is még oké, de milyen visszaút? Ezt hogy képzeli el az, aki ezt gondolja??? Ez még a Hold esetében sem megoldott. De cáfolatot szívesen elolvasok. Mi a Földre vagyunk TERVEZVE - genetikailag másképp nem is lehetséges!, amihez minden tényezőnek pont ilyennek kell lennie. De még így is nehezen bírjuk - vagy ez nem így van? S ez még csak a jéghegy csúcsa... Csatlakozom ez előttem szólóhoz: valóban a saját Földünkkel kellene foglalkozni, mert az ilyen dolgok még az erre elpazarolt időt sem érik meg. Ahogyan a kommenteket látom, nagyon sokan vannak sajnos vakvágányon és a Föld-et nagy F-fel kezdjük, csak akkor nem ha melléknév. Ha már mi nem adjuk meg a tiszteletet, akkor mit várunk másoktól?

    • @TTDrHawkingT
      @TTDrHawkingT 7 месяцев назад

      Hello.. engedd meg h írjak neked, aki 38 éves, s elég rég foglalkozom az űrkutatással...
      Ha már eljutunk a Marsra űrhajókkal, akkor a vissza utat is meg fogják amjd oldani, ami persze hasonlóan lesz bonyolult, mint az odaút.. a gond a távolság, és a két bolygó eltérő helyzetváltoztatása. Mert ugye ahogy a Föld, úgy a Mars is kering a saját pályáján, egyik gyorsabban, másik lassabban. Emiatt amikor űrhajósok eljutnak a Marsra, akkro majd 2 évig " magukra lesznek hagyatva " ez a 2 év lesz a igazán fontos időszak... ez idő alatt kell leszállni, telepeke t építeni, s tenni amit kell ott a vörös bolygón.
      Egyet értek veled, hogy a Földünkkel kell foglalkozni,de hadd kérdezzek vissza: mért nem lehet egyúttal a Marssal is foglalkozni ? Mi baj származik abból, ha nem csak az én házam előtt vágom le a füvet, hanem a szomszédomét is levágom.? Semmi.. a bolygónkat óvni kell, persze, mert kell, de sokan nem így vannak ezzel sajnos.. :( :(
      Genetika... ebben is iagzad van, mert az emberi szervezet nem igazán tudna " hosszú távon " alkalmazkodni a vörös bolygón , de ez 2-3 év alatt nem annyira veszélyes, persze lenne baja annak az embereknek akik visssza térnének a Marsról. A jövőben nem csak az űrhajók, mérnökök alkotnak szép okos dolgokat, hanem a genetikusok is, bele szólnak isten tervébe, s akár génmódósításokat is végeznek majd.. Sőt az is elképzelhető, hogy nem is ember szerű lény hanem " kiborgok " szállnak majd le a Marsra először.. igen robot szerű emberi lények... amelyek persze már alkalmazkodni nem igazán kell nekik.. :) Az hogy amti írtál " hogy mi a Földre vagyunk tervezve " kicsit butaságnak tartom, ne haragudj, ez annyira röghöz kötött gondolat -- olyan mintha azt mondanám ne költözzek el az Antarktiszra, mert az más világ, s nem élnék meg ott- Az emberi lény miért ne élhetne egy másik bolygón ? Persze némi változtatásokkal.. Mit mondanál akkor ha egy ember a Marson születne ? Nos...:?
      Üdv, s kérlek ne érts félre egy szavamat sem, nem írtál hülyes.égeket.. egyáltalán.. s nem vagy egyedül ezekkel a gondolkodás meneteddel. Szép estét.. !
      Andras

    • @BuddyHollygan
      @BuddyHollygan 7 месяцев назад +1

      @@TTDrHawkingT Köszi kulturált válaszod. Azt tudom, hogy nem írtam hülyeséget, de elmondom mi a baj a te teóriáddal: Beadják nekünk, hogy mekkora a fejlődés, de alapvetően csak a technológiák finomítása folyik. A kb. 120 éve feltalált rakéta technológián "lovagolnak" még most is, az van fejlesztgetve, de semmi új. Hány évig építenek fel egy más bolygóra szánt rakéta kilövőállomást és magát a rakétát, nem mellesleg hányan is? De onnan majd egyszerű lesz a visszatérés ...hát persze, de csak egy teljesen más módon, ezért mondtam hogy itt a Földön kell kitalálni egy fejlett megoldást, amíg az nincs meg, addig csak a bukás lesz vele. Ez a rakétázás csupán elképesztő erőforrás dobálása egy feneketlen kútba, mert semmi értelme. Igen, sokan azt hiszik, hogy az odébbállás megoldható lesz, köztük az "érdekes" E. Muskkal, akit én nem tartok sem innovátornak sem okosnak. Erősen téved, de közben az akkugyártással rendesen hazavág sok mindent, pedig már évek óta van alternatíva - őt az nem érdekli, csak a lítium. Az egész földi társadalomrendszert kellene először alapvetően megreformálni, azzal kellene kezdeni. Amúgy ha egy ember a Marson születne és nem kerül vissza a Földre, genetikáját figyelembe véve nem élne sokáig, attól pedig az emberiség még nagyon messze van, hogy mindent átlásson az emberbe programozott genetikai kódon. Semmit nem változtatna az a tény, hogy ott született. Nem fog tudni alkalmazkodni, ez egyértelmű. Pl. a rákot, Aids-et tudják gyógyítani? Az a vicc, hogy igen, úgy 80 éve kitalált egy tudós erre egy megoldást. Ez a megoldás alkalmazható az összes ma létező több mint 1400 vírusra, illetve baktériumra. De erről is hányan tudnak? :((. Nem a gondolatom a röghöz kötött, hanem maga az emberi test. Tudom, hogy bugyután hangzik, de idővel meg fogod érteni...Egyébként nem lenne hülyeség pár bolygó benépesítése, de nem pár száz éven belül az biztos. A jövőt nem tudom, csak azt tudom, hogy mostanság másra kellene koncentrálni, mert ez olyan, mintha baltával akarnál processzort faragni...persze lehet hogy valami csoda folytán összejön :D, de mennyi energiával. köszi!

  • @martonkovacs970
    @martonkovacs970 Год назад +4

    Lesz videó a forint történetéről?

  • @hardplayer3374
    @hardplayer3374 9 месяцев назад

    meteorok nem potyognak sűrűbben ? mivel nincs ózon amiben elégne a sok szutyok a világűrből.... szóval csak földalatti bunker lenne jó, a napelemek meg mobilisak lehetnének hogy ha valami potyog akkor bevinni valami barlangba.

  • @atomscifichannel
    @atomscifichannel 7 месяцев назад

    Szia. a background zene, számomra nagyon zavaró volt, felétől kilőttem a vidit is miatta, jobb lehetne valami ambient zene a beszélős videókba, szerintem.. főleg a sci fi tematikájú tartalmakba, hegyekben állnak az ingyenes space ambientek..
    Üdv

  • @totoprojects5981
    @totoprojects5981 5 месяцев назад

    Van itt mindenféle spekuláció de komolyan egyszerűbb lenne a marsra költözni mint ezt a bolygót megmenteni? Miért erre áldoznának pénzt amikor a saját bolygónkon sem tudunk életben maradni pár éven belül?

  • @brotherhood_of_harkonnen
    @brotherhood_of_harkonnen 20 дней назад

    Arról tudnál videót készíteni, hogy mi kellene egy bolyó terraformálásához?

  • @vargalenard7251
    @vargalenard7251 Год назад +2

    Azt nem értem miért nem a földet mentsük meg😢

    • @adamottoszilassy5194
      @adamottoszilassy5194 Год назад +2

      Látod, Te is azért kérdezel ilyesmit mert NORMÁLIS VAGY! A hülyeséghez sokat kell "fejlődni"!!!😂😂

  • @arpadnyilas1980
    @arpadnyilas1980 Год назад +1

    Egyébként a marson mért baj a sugárzás veszélyes energia termelés, ha ott eleve védekezni kell a sugárzás ellen?

    • @tizeslista_hu
      @tizeslista_hu  Год назад +1

      Mert a kozmikus sugárzás a nyomába sem ér egy atomkatasztrófának. Ha egy reaktor ott elszabadul, az ellen nem fog védeni az a rendszer, ami a nap sugárzása ellen működik.

  • @perfectstrangers7673
    @perfectstrangers7673 Год назад +1

    A lényeg hogy a problémák összességét tekintve a világon semmi értelme oda költözni ! Miért lenne jó inkubátorban élni egy kihalt élettelen bolygón? 🙂

  • @rolanddarcsi9907
    @rolanddarcsi9907 Год назад +3

    van technológiánk a G-Force növelésére, úgy hogy a gravitáció se lenne probléma max annyi hogy naponta/hetente kéne edzeni, és elvileg pár generáció alatt amúgy is megváltozna a ott született emeberek felépítese, legalább annyira hogy túl éljék, nem lehetelen de ha valakinek akkor a világ leggazdagabb emberének sikerülni fog

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад

      Téves info. Az edzés az űrállomáson, csak kicsit késlteti ezt a káros folyamat végeredményét.
      Ezt nem szokás nagydobra verni, mert akkor nem fektetnek az űrutazásába...
      Az űrállomás forgatása, hogy legyen gravitáció...mit gondolsz, miért nem a mai valóság, mikor a sci-fi ben már 40 éve jelen van?
      Mert nem működik. Hosszútávon nem megoldás, rosszul lesznek a forgástól.
      Ezt szintén csak pár helyen és csak ritkán taglalják....

    • @rolanddarcsi9907
      @rolanddarcsi9907 Год назад +1

      @@jakabgipsz4788 🤓🤓🤓

    • @rolanddarcsi9907
      @rolanddarcsi9907 Год назад +1

      @@jakabgipsz4788 nem tudom tudsz-e róla, de a marson nem 0 a gravitáció

  • @zoz02001
    @zoz02001 Год назад

    6:58 kép :D

  • @attilakelemen6970
    @attilakelemen6970 Год назад +3

    Az Űrkutatás magyarul csatornán elhangzottak szerint az ISS-en a víz újrahasznosítása 90% fölött van. (Kilélegzett pára, izzadtság, vizelet stb.) A Földiéhez képest kisebb mértékű marsi gravitáció egyébként nem mikrogravitáció.

    • @tizeslista_hu
      @tizeslista_hu  Год назад

      De, direkt ott van a kép is :D minden, ami a földinél kisebb az mikrogravitáció. És a kétharmados eltérés nagyon nagy a testünk számára.

    • @montezuma472
      @montezuma472 Год назад

      A Doom 3 sztorija szerint 2090 körül kezdik építeni a marsi kutatóbázisokat, és 2145-ben sikerül a tudósoknak először portált nyitni a pokolba. Abban az évben küldenek el minket a Marsra, hogy tegyünk rendet. :D

    • @attilakelemen6970
      @attilakelemen6970 Год назад +5

      @@tizeslista_hu Sajnos rosszul tudod. “A mikrogravitáció az az állapot, amelyben egy testre kizárólag gravitációs erő hat inerciarendszerben vizsgálva.” Tehát nincs ellenerő, ami a gravitációval szemben hatást gyakorol a testre. A Marson képesek lennénk a megállni a talajon, mivel a gravitációs erő mértéke nem a milliomod (tehát mikro) része a földinek.

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 Год назад +1

    Ilyen piramis kolóniákat hamarosan a földön is építhetünk ahogy romlanak az élet körülmények de ezek sem működnének túl sokáig.

  • @milancsati2155
    @milancsati2155 Год назад +2

    2050?
    eddig úgy volt hogy 2030
    ugye ez most nem komoly?

  • @zoli124mb
    @zoli124mb Год назад

    Ez mind szép és jó de mikor lesz ott három mellű csaj mint a Schwarzenegger filmben!?

  • @zoltankalocsai5681
    @zoltankalocsai5681 Год назад +1

    Doom Slayernek lesz egy két szava ehhez 🤣

  • @peterv7902
    @peterv7902 Месяц назад

    A búra alatti életre már volt kísérlet a "Bioszféra 2" expedícióban! De ez kudarcot vallott, nem sikerült fenntartani a kitűzött ideig a rendszer zártságát! Így itt is elég nagy esély van a kudarcra! :( És ez csak egy ok, mert a technikai problémák vagy az emberi tényezők is bezavarhatnak!

  • @minilegirobo1562
    @minilegirobo1562 Год назад

    Én nem értek hozzá de különböző báncélzatokkal és lépegető drónok használatával könnyebb lenne a kolónia számára

  • @danielnemeth3816
    @danielnemeth3816 Год назад +1

    Mi lenne ha ezeket a dollarmiliárdokat kezdésnek arra áldoznánk, hogy megmentsük a jelenlegi bolygónk.

    • @adamottoszilassy5194
      @adamottoszilassy5194 Год назад

      Hoppá!!! Ugye? Ez az egyszerű kérdés miért nem jut eszükbe azoknak a "kutatóknak" akik az ilyen elmebeteg ötletekre költik a pénzt?

  • @azunatkozoember2388
    @azunatkozoember2388 Год назад

    centrifugális rendszerrel szimulálni tudják az emberre ható gravitációt. Napi fél óra elég lenne hogy legalább lasítsák a problémát

  • @missqueengabrielladiamond1440
    @missqueengabrielladiamond1440 4 месяца назад

    Szerintem Sikerül Meghòdìtani a Marsot❤

  • @SxMxxR0TTW31L3Rxx
    @SxMxxR0TTW31L3Rxx Год назад

    Hm.. hát ha valami örökmozgóra hasonlító cucc lenne és azzal gyűjtene energiát vagy azon lenne rajta a kollektor akkor a mozgás miatt nem rakodna tele porral . Bár kitudja.

  • @benibe4037
    @benibe4037 Год назад +1

    Hogyan zsákmányoljon ki az emberiség egy újabb bolygót 😢😢

  • @tamasbacsi3639
    @tamasbacsi3639 8 месяцев назад

    Felkell készülni a marsra

  • @DaT0nkee
    @DaT0nkee Год назад

    Játszik a szélenergia a Marson.

  • @jozsefbokor1649
    @jozsefbokor1649 8 месяцев назад

    Már élnek. Minket még ,,altatnak"!

  • @riccicava4796
    @riccicava4796 Год назад

    Elon maszk inkább a tudatkivonáson gondolkozzon, hogy jelentkezhessek majd az emberi tudatot androd testbe feltöltési kisérletére😅😅😅😂

  • @etelkaolah2621
    @etelkaolah2621 Год назад

    Üdv oda a Milliárdosok menjenek ha van pénzük kutatásra

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 Год назад +1

    Jó ideig nem megy senki a Marsra tervezik tervezik de a pénz mindig másra megy el.

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 Год назад +1

    Nem terraformáció kell hanem bioformáció.

  • @sandorsztankovits6359
    @sandorsztankovits6359 Год назад

    .....de én maradok..... 😍

  • @alexandervlacsek1911
    @alexandervlacsek1911 Год назад +1

    A Földet tegyétek lakhatóvá , minek kell szétbaszni még egy bolygót!!!!!!!!

  • @sandorfule6946
    @sandorfule6946 3 месяца назад

    Valódi élmény lenne ott élni.... Azaz inkább túl élni... Mert mást úgysem tudnál csinálni!... Néha el lehetne menni mondjuk valalmi Marsjáróval kirándulni, de az is egy igazi élmény lenne... (Nézd csak... Itt épp ugyan olyan mint ott volt.😁...)

  • @PyroGergely
    @PyroGergely Год назад +1

    Amúgy azért még nem kell majd szomorú arcot vágni hogy nem tudunk e a Mars-ra fentartó kolóniát építeni mert egy idő után talán arra is képesek lennénk hogy más naprendszerbe is életet teremtsünk.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад +1

      Kincstári optimizmus.
      Még azt a bolygót sem tudjuk rendben tartani, ahol őshonosak vagyunk.
      Az egész univerzum legértékesebb bolygólya és lassan megöljük.
      Ennek a sáska felfogású kártékony fajnak nem szabad elterjedni a világegyetemben.

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      @@jakabgipsz4788 A bolygót fenn tudnánk tartani technológiailag. Itt a pénzügyi és hatalmi érdek rendszer amit nem tudunk legyőzni és átalakítani. A Marson nincs más választás. Ha olyan technolgiák állnak rendelkezésre, amivel egy család képes a természet túlhasználat nélküli önfenntartásra. Nem függünk nagy cégektől, akiknek a természet károsítás az érdekük, akkor a föld megmenekült. Én ezért szeretem a villanyautót is, meg a napelemet. Képes vagyok magamat ellátni ezen a téren, nem függök a szénerőművektől. A Mars meghódításától pontosan ezt várom, hogy a víz és étel újra hasznosítás és termelés is egyéni szintre szivárog, ahogy az oxigén termelés is. Innentől kezdve a föld gyakorlatilag meg van mentve. (tőlünk)
      Gyakorlatilag mindenkinek egy olyan űrhajó kellene a célja legyen, ami napsütéssel korlátlan ideig működő, tökéletes létfenntartó rendszerrel van felszerelve, ami kielégíti minden igényünket. Ha ez megvan, és nincs szükségünk az életben maradáshoz a Föld erőforrásaira, innentől kezdve már csak a szépsége miatt maradunk a földön, és nekiláthatunk felszámolni a károkat amiket eddig okoztunk. De amíg ez nincs meg, csak a 8 milliárd emberből 7.9milliárd legyilkolása oldaná meg a problémát, ami pedig szintén kivitelezhetetlen. Az hogy Thanos egy csettintéssel eltüntette az élőlények felét, nem ér semmit. Pár év alatt újra elérnénk ugyan azt a létszámot.

  • @laszlolutz1042
    @laszlolutz1042 10 месяцев назад

    Amugy van egy olyan hogy kikuldenek kolonianak a marsra és csak oda ut van visza nincs es már 200ezren jelentkeztek jo sokan kepesek gyorsan eldobni az eletuket

  • @BGWordneemig
    @BGWordneemig 4 месяца назад

    Gáznyomásos ruhák segítenének! Második bőr, ahogy a tudomány hívja!

  • @viktorhegyi2428
    @viktorhegyi2428 Год назад

    Van más megoldás! De ez olyan megoldás ami az én ötletem és beruházókell hozzá hogy kivitelezhető legyen. De megoldható egyszerüen!-csak pénz kérdése.

  • @egonkoller1170
    @egonkoller1170 11 месяцев назад

    és ha eleve oda születnének emberek azoknak az lenne ott a normális.🤔

  • @herbalbedaral7011
    @herbalbedaral7011 9 месяцев назад

    Elon meg fogja csinálni, minden problémára adott kivitelezhető választ.
    Nincs lehetetlen csak hitből túl kevés…

  • @2567lgy
    @2567lgy 13 дней назад +1

    Kicsit sok a reklam

  • @agnestoth441
    @agnestoth441 2 месяца назад +1

    Akkor inkább nem kéne tönkretenni a Földet, a Mars lakhatatlan

  • @tbalazs8947
    @tbalazs8947 Год назад

    Nincs az a pénz amiért a Marsra költőznèk ☝

  • @csengebalogh0403
    @csengebalogh0403 Год назад +2

    A növényi étrend is egy opció lehetne a Marson. Hiszen az még kevesebb energiafelhasználással jár, mintha mű húst állítanánk elő, vagy bogarakat tenyésztgetnénk.😁

    • @Pardo880323
      @Pardo880323 Год назад

      Vegások mehetnek! Ők úgysem esznek húst!

  • @bbsuper8060
    @bbsuper8060 Год назад +1

    6:56 minecraft

  • @TamasSzabo69
    @TamasSzabo69 10 дней назад

    Azért ez a "szinte biztos, hogy pár éven belül embert küldünk a Marsra...", kicsit túlzás, azt hiszem. 😊😊😊

  • @horvathnorbert9339
    @horvathnorbert9339 Год назад

    A holdbázist sem építették fel.

  • @agnestoth441
    @agnestoth441 Год назад

    szóval akor ez bukta

  • @bucbuc472
    @bucbuc472 9 месяцев назад

    Bocsi de BIZTOS, hogy nem küldünk pár éven belül embert a Marsra.
    Pont neked kell ezt indokolni miért?

  • @ferrary153
    @ferrary153 9 месяцев назад

    mar vannak uj teknologiak - a kinaiak nemsikara befejezik az atom mentes energiat es jonnek meg az utazast elosegito dolgok is !- mar nincs messzire !

  • @almoshalasz3884
    @almoshalasz3884 8 месяцев назад

    A földbe kellene beleásni, az biztos, annyi nyersanyagot felvinni rohadt sok pénzbe kerülne.

    • @almoshalasz3884
      @almoshalasz3884 8 месяцев назад

      A dom nyersanyaga lenne kifejezetten drága gondoljuk a sok acélra és betonra.

  • @MrSzedres
    @MrSzedres Год назад +1

    minek mennénk a Marsra? Amikor rengeteg ilyen bolygo van mint a Föld, Söööööt még jobbak is. Igaz h messze de inkább azon kéne agyalni hogy juthatunk oda! Nem a Marsra ahol lehetetlen élni

  • @lajosjakabfi3211
    @lajosjakabfi3211 Год назад

    Bill Nye,Amerikai fizikus,mérnök,tudós : A föld egy zárt rendszer,nem hagyhatjuk el a földet......Nem mennek se a holdra,sem a marsra.0.16-nál,és 10.56-nál be is mutatják,hogy néz ki ez a rendszer,csak sokan nem veszik a lapot.

  • @kisszoli0307
    @kisszoli0307 11 месяцев назад

    A vakumban először jegge fagynank majd szetrobbana a testünk. Már több hollywoodi filmben lattam. Hidjetek el nem jó hely. 😮

  • @adambenak8781
    @adambenak8781 Год назад +1

    Ezeket Elonnak el kene mondani

  • @BGWordneemig
    @BGWordneemig 4 месяца назад

    Sziasztok!
    Fehérjének ott vannak a bab és borsófélék!, a kukacok inkább szervestrágyának lennének jók. De ne felejtsük el a madárürülék fontosságát, vagy a patkányok ürülékét! Ezek mind-mind kellenek a fentarthatósághoz.

  • @alonzomozli2669
    @alonzomozli2669 Год назад +1

    Elon megint hazudott 😂🤣😂

  • @COLOMBUSKRISTOF
    @COLOMBUSKRISTOF Год назад +2

    Vélemény : Milyen is lenne az élet a Marson : SZ@R ! Nekünk DOLGUNK, most itt a FÖLDÖN VAN, és nem pedig egy KIETLEN élhetetlen bolygón !!!