Dźwięki, które *zawsze* pasują (i co z nimi zrobić 😅)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024

Комментарии • 21

  • @VoytasV
    @VoytasV 3 года назад +3

    Solóweczka demonstrująca łączenie skal i dźwięków akordowych jest po prostu pyszna. Szacunek!

  • @sklepwerbena8281
    @sklepwerbena8281 3 года назад +2

    Gram na gitarze dłużej niż pan żyje, ale choć znam podstawy muzyki, póki grałem jako młody chłopak byłem zadowolony, zwłaszcza, że mówiono mi że jestem muzykalny, potem miałem długą przerwę (żona dzieci itd) obecnie mogłem znów wrócić do gitary i to na znacząco lepszym sprzęcie (m.i Gibsona Les Paul) początki miałem jak Marek Raduli (bez szkoły muzycznej) lub muzycy tego pokolenia m.i na Defilach lub gitarze własnoręcznie zrobionej, ale jak się zacząłem nagrywać to zwątpiłem i stwierdziłem, ze nie potrafię grać na gitarze. Pana wykład był dla mnie fajny, bo wszyscy których słuchałem wcześniej mówili głównie o pentatonikach (nauczyłem się tego dość szybko) ale to mi niewiele dawało, zaś tę wiedzę na temat akordów miałem wcześniej, ale nie bardzo umiałem z niej korzystać pan mi to pokazał za co dziękuję, bowiem to że d, fis ,a to d-dur a d,f,a to d mol pomagało przy harmonizacji utworu, ale nie przy solówkach. Nadmieniam ponownie, że gram głównie bluesa (nieco jak BB-King na czuja) i nie zawsze to dobrze wychodzi. Teraz może coś poćwiczę nowego. Wcześniej do bluesa kazali uczyć się riffów, ale mnie to denerwowało bo niektóre z góry przewidywałem co będzie zagrane. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

    • @sklepwerbena8281
      @sklepwerbena8281 3 года назад

      @marian koniuszko Jak długo nie wiem bo zależy to od tego kto ćwiczy i z jakim bagażem doświadczeń i biegłości technicznej, ale jeśli mogę jest to bez wątpienia ktoś kto się dopiero uczy techniki, a poza tym takie klasyczne (chyba to się nazywa rondo ) winno się grać na plastikach nie metalu (przynajmniej ja nie wyobrażam sobie grania Paganiniego na metalowych strunach). Co do mnie zaś, to kiedyś intro jednego z utworów Hendrixa uczyłem się kilka miesięcy mimo, że to ze 30 - 40 taktów, ale tam było tyle technicznych niuansów, które musiałem opanować, że wracałem do tego kilka razy by udało się to zagrać tak by było choć trochę podobne do oryginału, bowiem jeśli nagrałem to z podkładem to kasowałem bo nie mogłem tego słuchać. Natomiast gdzieś w internecie jest Hiszpanka grająca na klasycznej gitarze Marsz Turecki Mozarta i nie tylko temat, ale całość z tymi molowymi i durowymi pasażami jakie są w wersji na fortepian. Co zaś podejścia do gitary podoba mi się filozofia grania na gitarze Marka Raduli i nie idzie tu o tę całą elektronikę, jakiej używa, ale opieranie się na muzykalności, której mnie obecnie brakuje, bo zbyt rzadko i zbyt mało słucham muzyki.

  • @egitarzystaTV
    @egitarzystaTV 3 года назад +2

    Bardzo fajny materiał i równie dużo ciekawych informacji + skutecznych metod rozwoju :) Od siebie dodałbym, żeby w pewnym momencie poniekąd odrzucić te zasady, żeby wyjść ze szkolnego etapu i zacząć szukać własnego głosu, pokusić się o kreatywność na różnych polach - żebyśmy wszyscy nie grali dokładnie w taki sam sposób. Ten ostatni problem tyczy się również wielu kozaków po Berklee itd. :)

    • @sssiiieeerot
      @sssiiieeerot 2 года назад

      @marian koniuszko trzy lata i sześć miesięcy ale ostatnie dwa tygodnie musisz ćwiczyć po osiem godzin dziennie.

  • @martingraven
    @martingraven 3 года назад +1

    Szacun za to co robisz, Pozdrawiam 👍

  • @krzysztofunio9948
    @krzysztofunio9948 3 года назад

    CKD to moja największa muzyczna przygoda, 44 dni ćwiczeń, muszę "odrobić lekcje" nagrodą będzie Sztuka Improwizacji 2022..

  • @czarekkarabasz5853
    @czarekkarabasz5853 3 года назад +1

    Jak zawsze super materiał.

  • @piotrmikolajczyk261
    @piotrmikolajczyk261 3 года назад

    Jakże miło jest, sluchać monologów o muzyce w Twoim wykonaniu Szymon. Niepierwszy raz to zauważylem. Znakomity przekaz inspirujacy do działań. Pozdrawiam i dziekuje. Wiecej monologów o muzyce, niekoniecznie teorii ale o jej całym swiecie.

  • @rafajezuit9558
    @rafajezuit9558 3 года назад

    Widzę, że dużo ciekawych rzeczy przede mną w przyszłym roku.🎸😉

  • @buziaczek52
    @buziaczek52 3 года назад +1

    Znakomicie.😀

  • @krzysztofunio9948
    @krzysztofunio9948 3 года назад

    profesor to jednak Profesor.... szacun!

  • @acdega263
    @acdega263 3 года назад +1

    Wyższa szkoła jazdy:D

  • @lionsheart1980
    @lionsheart1980 3 года назад

    Prezesie nasz drogi : ) a ja trochę z innej beczki. Otóż mijają już chyba 2 lata (jakoś tak będzie) jak nabyłeś Fractala AXE FX III. Był unboxing na żywo, bo oglądałem : ) natomiast mnie interesuje co Szymon ma do powiedzenia po czasie użytkowania tegoż ''kombajnu'' ! Czyli wady i zalety okiem praktyka z perspektywy czasu i ewentualne własne presety, czy tworzyłeś swoje, czy też czerpałeś wyłącznie z tego co oferuje Fractal. A także powiedzmy stosunek jakości do ceny itd. itp. Generalnie wszystko co Szymon myśli o ...! ; ) Nie ukrywam, że przydałby się jeden taki odcinek, w którym opowiedziałbyś o wszystkich Twoich uwagach i spostrzeżeniach dotyczących Fractala z perspektywy dwuletnich doświadczeń jego użytkowania. Pozdrawiam serdecznie naszego Psora ; )

    • @Vkofff
      @Vkofff 3 года назад

      Szymon Fractala już się wyzbył, niemniej taka opinia po dłuższym obcowaniu z takim sprzętem byłaby interesująca :)

    • @lionsheart1980
      @lionsheart1980 3 года назад

      @@Vkofff Najwyraźniej coś musiało mnie ominąć. Szkoda że nie wiedziałem, bo chętnie bym go od Niego odkupił..! Przynajmniej z pewnego i godnego zaufania źródła..! : )

  • @GuitarWayPL
    @GuitarWayPL  3 года назад

    Wybaczcie - na początku źle ustawiłem mikrofon i lekko się przesteruje. Potem jest już ok! Zapraszam na streama z zamknięcia: ruclips.net/video/B7w-zKEvLM0/видео.html oraz na stronę kursu guitarway.pl/si 🤗

  • @bimacz
    @bimacz 3 года назад +1

    Podmalówka pod goldtopa jest zielona ?

    • @michas7993
      @michas7993 3 года назад

      W oryginalnych Goldtopach w latach 50-tych do farby dodawano sproszkowany mosiądz, który po jakimś czasie właśnie taką patyną się pokrywał. Współczesne modele Reissue są w podobny sposób tworzone.

    • @bimacz
      @bimacz 3 года назад

      @@michas7993 tam myślałem, bo kolor odpowiada ostatnie, jednak nie byłem pewien dlatego zapytałem czy być może to podmalówka. Dzięki

  • @jankowalski-ov7bx
    @jankowalski-ov7bx 3 года назад

    Hendrix to stosował naturalnie