A digitális nomád életmód jelentős részben szemfényvesztés. Próbáltam. Dolgoztam Chiléből, Panamából, Madeiráról, meg egy rakás másik helyről. A helyzet az, hogy ha az ember valóban dolgozik, akkor teljesen mindegy hogy hol van, mert a környezet megszűnik létezni. Amikor pedig nem dolgozunk, akkor leginkább a barátainkkal és szeretteinkkel szeretünk időt tölteni, ők meg ugye nincsenek ott a szigetországok fancy tengerpartján. Szóval az egésznek annyi a lényege, hogy az ember olcsón lehet magányos, a munka meg pont ugyanolyan mint otthon, csak esetleg néha elmegy az internet is. Ettől függetlenül a téli hideg elől délre menekülni pár hétre kifejezetten kellemes, nagyon ajánlom mindenkinek ha majd újra lehet utazni. Ennek az egész lehetőségnek szerintem az lesz egy sokkal kézzelfoghatóbb és hasznosabb következménye, hogy tömegesen fognak vidékre költözni az emberek. Többé nincs árukapcsolásban egymással a munkahely és a lakóhely, tehát szabadon lehet olcsó telket vásárolni, olyan távolságra a várostól, ahogy csak kedvünk tartja és pénztárcánk engedi. Ennek megfelelően nem is lesz már sokáig ekkora szakadék az ingatlanárak között szerintem, úgyhogy érdemes sietni. Ezt részletesen kitárgyaltuk a "Vége a városok egyeduralmának?" című videónkban: ruclips.net/video/B_GsnjetOW8/видео.html
@@tothlaszlo7130 Éppen a kultúra és az emberi kapcsolatok fontossága miatt írtam, hogy szemfényvesztés ez a nomádizmus. Ahhoz viszont nem kell ezeket feladni hogy kiköltözzünk a városból. A heti ingázás színház és barátok miatt egészen más, mint a napi ingázás a munkahelyre. Ha pedig arra utalsz hogy ezt nem mindenki teheti meg, az is jogos. De itt társadalmi folyamatokról van szó. Az emberek nagyon jelentős része irodai munkát végez, ha ők máshogy fognak élni az kihat minden másra is. És a többi mesterségre sem csak nagyvárosokban van ám szükség. Szerintem át fog rendeződni az egész mintázata ezeknek a dolgoknak, és végül mindenki jobban jár majd. A milliós nagyvárosi életnek rengeteg hátránya van lélektanilag. Többek között éppen az emberi kapcsolatok kiüresedése jellemző, éppen a valódi közösségek megerősödését hozhatja el ha az emberek szabadon választhatnak lakóhelyet.
@@szintezismuhely Amit felvázolsz az tök jól hangzik, de én nem vagyok ennyire optimista. Valójában sok ember van, aki azt preferálja, ha bejárhat egy irodába dolgozni (és nincs is ezzel semmi baj, néha én is így érzem). A menedzserek nagyobbik részének továbbra is az az álláspontja, hogy on-site dolgozni produktívabb, jobban megy a kommunikáció, és esélyes, hogy igazuk is van - kapitalizmusban pedig ha az egy munkaórával előállított javak mennyisége az egyik módszerrel nagyobb, mint a másikkal, akkor nagyon valószínű, hogy nyerni fog. Elég komoly érdekeltségek vannak az irodabizniszben is, és alkalmazkodni fognak a cégek igényeihez olyan mértékben, hogy egészen biztosan nem kell a rengeteg irodaépületnek kiürülnie. Az én tippem az, hogy amint nyitni lehet újra, és látszólag már véglegesen (mert pl. beoltották a lakosságot), akkor szépen visszaáramlik mindenki az irodába, és próbálja majd kiharcolni magának a heti 1-2 nap home office-t.
@@alexf7797 Igen, ez valószínűleg így lesz. De a trend azért látszik. A járványtól függetlenül is növekvőben volt már évek óta a remote-only állások és cégek száma, a vírus csak tovább katalizálta a folyamatot. Akik megtapasztalták a szabadságot, azokat utána sokkal nehezebb visszaterelni a karámba. Lesz akinek sikerül persze. De 10 év múlva már nem úgy fog kinézni a munkakultúránk mint a járvány előtt. Lassú folyamat ez, de épp gyorsulóban van. Az internet társadalmi következményei mindig fáziskéséssel jelentkeznek. De előbb-utóbb jelentkeznek.
Miért ne oszthatná? Én sem vagyok szakács, de megtudom mondani ha egy étel jó vagy rossz. Ha a véleményével vitáznál vagy valami az oké, de így ez csak személyeskedés :D
Nekem jobban tetszett az a régebbi, utazásról szóló adás, amiben elhangzott Robitól az azóta általam sokat idézett mondás, miszerint "ha retúr jegyet veszel, akkor turista vagy, ha csak oda szólót, akkor utazó" :) Ott nagyon szépen kifejtették az utazás szépségét, fontosságát. Most inkább egy kötekedő fröcsögést éreztem, 3 olyan embertől akik amúgy maguk is imádnak hosszú időt a trópusokon tölteni. Szerintem nem lett volna annyira fájdalmas kimondani, hogy egy laptoppal dolgozni Thaiföldön, 2 email között úszni egyet a tengerben meg robogózni igenis rohadt jó dolog.
Én március óta vagyok home office-ban és marhára élvezem. Nem vagyok társasági ember, ha már elmegyek valahová, többnyire jól tudom érezni magam, de nagy lelkierő kell, hogy erre rászánjam magam. Van kollégám, akit nagyon rosszul érint, ő ennek megfelelően nagyon szociális típus. Tény, hogy előfordul, hogy 12 órában nyomjuk, de a helyzet az, hogy olyan munkahelyen, ahol rossz a légkör, rossz a szerkezeti felépítés, ott akkor is túlóráztatnak, ha bejársz, és visszaélnek azzal, ha otthonról nyomod. Ha kihasználnak, ezután is ki fognak, home office ide vagy oda, de ez nem lehet az otthoni meló rovására írni.
Az oké, de utána hazamegy, közben beugorhat egy-két sörre, találkozik néhány ismerössel, akikkel évek óta meghányják-vetik a politikát, a házasélet bajait, és évente néhány alkalommal összegyűlnek disznóvágásra, ahol pálinka és kóstoló várja őket. Ezzel szemben a di-no sokszor olyan helyeken él, ahol a helyiek nyelvét nem beszéli, kultúrájukat nem ismeri, és vállaltan csak pár hétre/hónapra megy, így nem tud mély kapcsolatokat kiépíteni, hiszen minden megszakad előbb vagy utóbb, a helyiek meg persze kedvesen bazsajognak neki de azt is csak a reménybeli profitért.
Nekem csak azért jön be a digitális munka otthonról, mert 15 év irodába járás böven elég, volt, hogy kiderüljön, azoknak. akik ‘csak’ dolgozni és megélni akarnak böven sok az ottlètböl. Akik nem dolgozni, hanem network-ölni, felfele nyalni, lefele taposni, oldalra könyökölni akarnak, azoknak jobb a napi 12 óra iroda. Ami a külföldöt illeti, nekem csak azért kell, hogy pótolja az otthoni hiányosságokat: gyerekeknek oktatás, normális egészségügy, és egy alapból normális, nem leüvöltik a fejedet közhangulat. Ha ezek otthon is meglennének. simán nem lennék küldöldön. A munkaidövel kapcsolatban pont nem értek egyet, amit az irodában 8-10 órára széthúztál, azt most otthon kiderül, hogy fele annyi idö alatt meg tudod csinálni, mert az idö amit megnyersz az a tiéd. Fönöki, ügyfél elvárásokat meg meg kell tudni tanulni menedzselni. Ami itt nem említödik, kultúráls meghatározottság: a magyar egy nagyon belterjes, alapvetöen személyes kapcsolatokra épülö, face-to-face kapcsolatápolást igénylö kultúra. A munkában is kevésbé vannak meg azok az objektív fogózók, hogy ki miért jó munkaerö, minden személyes, ès az alapján döl el. Aki a fönök arcában van az nagyobb esélyel könyvelödik el jó munkaerönek, mert menedzseli a kapcsolatot, ami elsörendü, másodrendü a munka minösége. Ez külföldön nagyon nem így van.
Milyen jól írtad. Ez az iskolában a pofára osztályozás. Èn örültem, ha olyan cègnèl voltam ahol volt statisztika. Bánat aki jopofizzon meg barátkozó feltètlen egy munkahelyen. Nem erre van. Emiatt is repültem párszor 😀
A home office nem jelenti automatikusan a digitális nomád vagy agilis munkaidő fogalmát. Én dolgoztam határidős szabad munkaidőben, meg törzsidős home officeban. Az előbbi elég szopás, akkor aztán tényleg zaklatnak folyamatosan éjjel-nappal. A normál home office sokkal jobb, ugyanúgy fix idejű, vagy fix törzsidejű munka elérhetően, bejelentkezéssel stb...
2 év multi és néhány HO-ban töltött munkanap után vállalkozó lettem. Több erőfeszítés, de maximálisan megéri. Azért akarnak nagyon sokan vállalkozók lenni, mert nincs gyomruk a multihoz. Ettől függetlenül ne csináljunk már úgy, mintha kötelező lenne vállalkozóként dolgozni.
Nagyon igaz a home office. Hiába volt nekem is szerződésben 8 óra munka, sokszor még este 8-9-10-11-ig is dolgoztatott a főnök. Ha meg panaszkodni mertél, jött a határidőkkel... Hálistennek eljöttem és nem home office ba, sőt nem is akarok többet home officeozni!
Hát én az év felét itthonról dolgoztam le, és a munkaidő vége akkor is munkaidő vége volt. Ez személyes gerinc kérdése. Nem érdekel mi van, ha ledolgoztam az x órát akkor aznapra ennyi, nem nézek a közelébe se a munkának, nem válaszolok üzenetekre, ha valaha előfordulna, hogy hív a főnök (hálistennek nem szokott), nem venném fel. Persze munkahelyfüggő is hogy mi ehhez a hozzáállás, de jogilag akkor se kötelezhetnek többre mint amit te vállaltál.
Megfeledkeztetek az országon belüli kényszer nomádokról ; az ingázós tömegközlekedésben ellehetetlenült területek lakóiról; nekik a közmunkától való menekülést jelentheti a távmunka.
MOMO polgári nevén Balogh Soma. A Geszti féle Ász című műsorban tűnt fel először. A fekete fehér videoklipben nehéz lett volna megállapítani a versenybringa színét. A videoklip alatt kommentelő bicikli szakértő szerint, egy csepel sas típusú kerékpár volt a kilpben ami abban az időben a legolcsóbb belépőszintű kerékpárnak felelt meg. Gyanítom talán, hogy a Bianchi adta alapötletet, ami zöld színű, és a csúcsmodell ami kb. közel négymillió forint a mai árak szerint, valószínű 30 éve sem volt olcsó kategória.
Ez a digitális nomád ez számomra a "hontalan útlevél". Szabadon dolgozok, de idehaza, a családommal, no meg heti szinten találkozok pár barátommal. Meg lett volna a lehetőségem (mondjuk ehhez a feleség/gyerek célt félre kellett volna tennem), de én ezen értékrend mellett tettem le a voksom. Igazából sajnálom ezeket a di-nokat, mert csak udvarias "diplomatabarátságaik" vannak ott, ahol élnek, ami csak pár hónapig tart, és ahol nem lesznek otthon sose. Az itthoniak meg egy fals képet fognak csak látni, a maguk vetítőjük által, és amiatt nem a személyedet fogják látni.
Hát. szerintem egy szakma státusza abból ered, hogy mennyi pénzt keres a szakmában dolgozó. A kétkezi munkának itthon azért nem volt eddig státusza, mert sok volt belőlük és relatív kevés pénzért kellett melókat vállalniuk. Most, hogy kevés van belőlük, és mászik fel a fizetésük, kezd a nép is másként nézni rájuk. ugye nyilván. mindenki elment egyetemre, mert anno az értelmiségiek kerestek több pénzt. azok a területek már túltelítődtek (nyilván nem mind), fordult a kocka. ennek a home office dolognak egy nagy előnye, hogy a cégeknek nem feltétlenül kell a telephelyeik közvetlen közeléből alkalmazottakat keresni, másrészről pedig hogy nem kell mindenkinek így nagyvárosokba, vagy a közelükbe költözni, így lejjebb mehetnek a lakásárak ezeken a helyeken, illetve kevesebb autó mászkálhatna az utakon. hátránya, valóban ez hikikomori jelenség potenciális globális elterjedése. de, gondolom a legtöbb cégnél ez úgy működne, hogy azért néhány óra alatt benn tudjon lenni az illető. Inkább ez a kombinált munkavégzés az ami itt jó kompromisszum lenne. Azt én se vállalnám, hogy az alkalmazottam elköltözzön ázsiába. az is oké, hogy lassabb a munkavégzés, de a bejárás idejét is meg lehet spórolni.
,, Egy órás ebédidő" :D A multiknál 20 perc van! Kézmosással 200 méterre az ebédlő úttal, átöltözés oda vissza, wc-vel, cigivel együtt! Egy perc késés fegyelmi! A harmadik fegyelmi után kirúgás! Oszd be. Ti valami képzelet világban éltek a gyári munkákkal kapcsolatban.
Nekem 7 év alatt összejött 2 lakás, most pereg a 3.-ra a cucc. Azér elég jó ez a stabilitás. Valamint ez az egész vírus herce-hurca nem szól bele (nem lesz kevesebb a pénz).
Oszkár úr különösen toppon volt ma.Közérthető, világos kibontott gondolatok, magas frekvenciájú lényegretörés. Szét adom az ilyesmit.:)
A digitális nomád életmód jelentős részben szemfényvesztés. Próbáltam. Dolgoztam Chiléből, Panamából, Madeiráról, meg egy rakás másik helyről. A helyzet az, hogy ha az ember valóban dolgozik, akkor teljesen mindegy hogy hol van, mert a környezet megszűnik létezni. Amikor pedig nem dolgozunk, akkor leginkább a barátainkkal és szeretteinkkel szeretünk időt tölteni, ők meg ugye nincsenek ott a szigetországok fancy tengerpartján. Szóval az egésznek annyi a lényege, hogy az ember olcsón lehet magányos, a munka meg pont ugyanolyan mint otthon, csak esetleg néha elmegy az internet is. Ettől függetlenül a téli hideg elől délre menekülni pár hétre kifejezetten kellemes, nagyon ajánlom mindenkinek ha majd újra lehet utazni.
Ennek az egész lehetőségnek szerintem az lesz egy sokkal kézzelfoghatóbb és hasznosabb következménye, hogy tömegesen fognak vidékre költözni az emberek. Többé nincs árukapcsolásban egymással a munkahely és a lakóhely, tehát szabadon lehet olcsó telket vásárolni, olyan távolságra a várostól, ahogy csak kedvünk tartja és pénztárcánk engedi. Ennek megfelelően nem is lesz már sokáig ekkora szakadék az ingatlanárak között szerintem, úgyhogy érdemes sietni. Ezt részletesen kitárgyaltuk a "Vége a városok egyeduralmának?" című videónkban: ruclips.net/video/B_GsnjetOW8/видео.html
@@tothlaszlo7130 Éppen a kultúra és az emberi kapcsolatok fontossága miatt írtam, hogy szemfényvesztés ez a nomádizmus. Ahhoz viszont nem kell ezeket feladni hogy kiköltözzünk a városból. A heti ingázás színház és barátok miatt egészen más, mint a napi ingázás a munkahelyre. Ha pedig arra utalsz hogy ezt nem mindenki teheti meg, az is jogos. De itt társadalmi folyamatokról van szó. Az emberek nagyon jelentős része irodai munkát végez, ha ők máshogy fognak élni az kihat minden másra is. És a többi mesterségre sem csak nagyvárosokban van ám szükség. Szerintem át fog rendeződni az egész mintázata ezeknek a dolgoknak, és végül mindenki jobban jár majd. A milliós nagyvárosi életnek rengeteg hátránya van lélektanilag. Többek között éppen az emberi kapcsolatok kiüresedése jellemző, éppen a valódi közösségek megerősödését hozhatja el ha az emberek szabadon választhatnak lakóhelyet.
@@szintezismuhely Amit felvázolsz az tök jól hangzik, de én nem vagyok ennyire optimista. Valójában sok ember van, aki azt preferálja, ha bejárhat egy irodába dolgozni (és nincs is ezzel semmi baj, néha én is így érzem). A menedzserek nagyobbik részének továbbra is az az álláspontja, hogy on-site dolgozni produktívabb, jobban megy a kommunikáció, és esélyes, hogy igazuk is van - kapitalizmusban pedig ha az egy munkaórával előállított javak mennyisége az egyik módszerrel nagyobb, mint a másikkal, akkor nagyon valószínű, hogy nyerni fog.
Elég komoly érdekeltségek vannak az irodabizniszben is, és alkalmazkodni fognak a cégek igényeihez olyan mértékben, hogy egészen biztosan nem kell a rengeteg irodaépületnek kiürülnie. Az én tippem az, hogy amint nyitni lehet újra, és látszólag már véglegesen (mert pl. beoltották a lakosságot), akkor szépen visszaáramlik mindenki az irodába, és próbálja majd kiharcolni magának a heti 1-2 nap home office-t.
@@alexf7797 Igen, ez valószínűleg így lesz. De a trend azért látszik. A járványtól függetlenül is növekvőben volt már évek óta a remote-only állások és cégek száma, a vírus csak tovább katalizálta a folyamatot. Akik megtapasztalták a szabadságot, azokat utána sokkal nehezebb visszaterelni a karámba. Lesz akinek sikerül persze. De 10 év múlva már nem úgy fog kinézni a munkakultúránk mint a járvány előtt. Lassú folyamat ez, de épp gyorsulóban van. Az internet társadalmi következményei mindig fáziskéséssel jelentkeznek. De előbb-utóbb jelentkeznek.
jó lenne a tárgyalni a magyar falu jövőjét is
@@ciba20 jó ötlet! Csinálunk majd erről is egy beszélgetést valamikor.
Az Önkényes Mérvadós srácok egyik legjobb, legviccesebb dalszöveg elemzése. 😆😄😆
Eljutottam oda, hogy irigylem azokat, akik egy 8 órás műszak után be tudják csukni maguk mögött a munkahelyük ajtaját.
Franciaorszàgban heti 35 ora a kotelezo.
Napi hét oràt targoncàzok havi 1400 euroér tulora nélkul.
@@johnygrande611 az fasza, mármint az óramennyiség, a bér már annyira nem.
@@NorbiGaming heti 35 oràra mennyi fizetes kene, 15000 euro?!
imádom h Robi a multi és home office témákban osztja az észt, úgy hogy semmi kapcsolata velük. szívesen meghallgatnám atomfizika kapcsán is
Miért ne oszthatná? Én sem vagyok szakács, de megtudom mondani ha egy étel jó vagy rossz. Ha a véleményével vitáznál vagy valami az oké, de így ez csak személyeskedés :D
Nekem jobban tetszett az a régebbi, utazásról szóló adás, amiben elhangzott Robitól az azóta általam sokat idézett mondás, miszerint "ha retúr jegyet veszel, akkor turista vagy, ha csak oda szólót, akkor utazó" :) Ott nagyon szépen kifejtették az utazás szépségét, fontosságát. Most inkább egy kötekedő fröcsögést éreztem, 3 olyan embertől akik amúgy maguk is imádnak hosszú időt a trópusokon tölteni. Szerintem nem lett volna annyira fájdalmas kimondani, hogy egy laptoppal dolgozni Thaiföldön, 2 email között úszni egyet a tengerben meg robogózni igenis rohadt jó dolog.
Én március óta vagyok home office-ban és marhára élvezem. Nem vagyok társasági ember, ha már elmegyek valahová, többnyire jól tudom érezni magam, de nagy lelkierő kell, hogy erre rászánjam magam. Van kollégám, akit nagyon rosszul érint, ő ennek megfelelően nagyon szociális típus. Tény, hogy előfordul, hogy 12 órában nyomjuk, de a helyzet az, hogy olyan munkahelyen, ahol rossz a légkör, rossz a szerkezeti felépítés, ott akkor is túlóráztatnak, ha bejársz, és visszaélnek azzal, ha otthonról nyomod. Ha kihasználnak, ezután is ki fognak, home office ide vagy oda, de ez nem lehet az otthoni meló rovására írni.
Egy órásmester is egész nap lehet egyedül és érezheti magát magányosnak, vagy egy markológépkezelő, aki napi 10 órát ül egy zúgó telefonfülkében
Az oké, de utána hazamegy, közben beugorhat egy-két sörre, találkozik néhány ismerössel, akikkel évek óta meghányják-vetik a politikát, a házasélet bajait, és évente néhány alkalommal összegyűlnek disznóvágásra, ahol pálinka és kóstoló várja őket.
Ezzel szemben a di-no sokszor olyan helyeken él, ahol a helyiek nyelvét nem beszéli, kultúrájukat nem ismeri, és vállaltan csak pár hétre/hónapra megy, így nem tud mély kapcsolatokat kiépíteni, hiszen minden megszakad előbb vagy utóbb, a helyiek meg persze kedvesen bazsajognak neki de azt is csak a reménybeli profitért.
@@akosbarna7068 “ez kibaszott nyomaszto bazmeg” :/
Nekem csak azért jön be a digitális munka otthonról, mert 15 év irodába járás böven elég, volt, hogy kiderüljön, azoknak. akik ‘csak’ dolgozni és megélni akarnak böven sok az ottlètböl. Akik nem dolgozni, hanem network-ölni, felfele nyalni, lefele taposni, oldalra könyökölni akarnak, azoknak jobb a napi 12 óra iroda.
Ami a külföldöt illeti, nekem csak azért kell, hogy pótolja az otthoni hiányosságokat: gyerekeknek oktatás, normális egészségügy, és egy alapból normális, nem leüvöltik a fejedet közhangulat. Ha ezek otthon is meglennének. simán nem lennék küldöldön.
A munkaidövel kapcsolatban pont nem értek egyet, amit az irodában 8-10 órára széthúztál, azt most otthon kiderül, hogy fele annyi idö alatt meg tudod csinálni, mert az idö amit megnyersz az a tiéd. Fönöki, ügyfél elvárásokat
meg meg kell tudni tanulni menedzselni.
Ami itt nem említödik, kultúráls meghatározottság: a magyar egy nagyon belterjes, alapvetöen személyes kapcsolatokra épülö, face-to-face kapcsolatápolást igénylö kultúra. A munkában is kevésbé vannak meg azok az objektív fogózók, hogy ki miért jó munkaerö, minden személyes, ès az alapján döl el. Aki a fönök arcában van az nagyobb esélyel könyvelödik el jó munkaerönek, mert menedzseli a kapcsolatot, ami elsörendü, másodrendü a munka minösége. Ez külföldön nagyon nem így van.
Korrekt írás.
Milyen jól írtad. Ez az iskolában a pofára osztályozás. Èn örültem, ha olyan cègnèl voltam ahol volt statisztika. Bánat aki jopofizzon meg barátkozó feltètlen egy munkahelyen. Nem erre van. Emiatt is repültem párszor 😀
A szovjet volt a zöld (турист спорт), a piros a Csepel Marathon. A piros volt a drágább és a jobb! :)
1:04 Digitális nomadizmus; 1:03:21 Momo: Egy zöld versenybringa
Momo: Valódi neve Balogh Soma, 1991. familia kft. - repülők - padödö -
postabank fosadék hangzásvilág. ávó-belügy-impex-vígszínház kapcsolat
feltételezhető : )
Aki luxusbörtönnek nevezi az otthonról dolgozó vállalkozó házát, annak biztos hitele van, és irigy. :D
FAM refencia 😍
biggest crossover
Király vagy Robi
A home office nem jelenti automatikusan a digitális nomád vagy agilis munkaidő fogalmát. Én dolgoztam határidős szabad munkaidőben, meg törzsidős home officeban. Az előbbi elég szopás, akkor aztán tényleg zaklatnak folyamatosan éjjel-nappal. A normál home office sokkal jobb, ugyanúgy fix idejű, vagy fix törzsidejű munka elérhetően, bejelentkezéssel stb...
2 év multi és néhány HO-ban töltött munkanap után vállalkozó lettem. Több erőfeszítés, de maximálisan megéri. Azért akarnak nagyon sokan vállalkozók lenni, mert nincs gyomruk a multihoz. Ettől függetlenül ne csináljunk már úgy, mintha kötelező lenne vállalkozóként dolgozni.
Magyarorszagon szerintem inkabb a "Kadarista" kis valalkozokhoz kell gyomor. Egy multinal legalabb ismerik a munkatorveny konyvet.
Puzsér 4 president! Kovács 4 Zoli!
Nagyon igaz a home office. Hiába volt nekem is szerződésben 8 óra munka, sokszor még este 8-9-10-11-ig is dolgoztatott a főnök. Ha meg panaszkodni mertél, jött a határidőkkel... Hálistennek eljöttem és nem home office ba, sőt nem is akarok többet home officeozni!
1:21:44-nél beugrott: fagyasztói kosár.
Én kérek elnézést.
Hát én az év felét itthonról dolgoztam le, és a munkaidő vége akkor is munkaidő vége volt. Ez személyes gerinc kérdése. Nem érdekel mi van, ha ledolgoztam az x órát akkor aznapra ennyi, nem nézek a közelébe se a munkának, nem válaszolok üzenetekre, ha valaha előfordulna, hogy hív a főnök (hálistennek nem szokott), nem venném fel. Persze munkahelyfüggő is hogy mi ehhez a hozzáállás, de jogilag akkor se kötelezhetnek többre mint amit te vállaltál.
Megfeledkeztetek az országon belüli kényszer nomádokról ; az ingázós tömegközlekedésben ellehetetlenült területek lakóiról; nekik a közmunkától való menekülést jelentheti a távmunka.
82-es vagyok de nem emlékszem a zöld versenybringára! Most meghallgattam háromszor, kibaszott katasztrofa turizmus!🤣
MOMO polgári nevén Balogh Soma. A Geszti féle Ász című műsorban tűnt fel először. A fekete fehér videoklipben nehéz lett volna megállapítani a versenybringa színét. A videoklip alatt kommentelő bicikli szakértő szerint, egy csepel sas típusú kerékpár volt a kilpben ami abban az időben a legolcsóbb belépőszintű kerékpárnak felelt meg. Gyanítom talán, hogy a Bianchi adta alapötletet, ami zöld színű, és a csúcsmodell ami kb. közel négymillió forint a mai árak szerint, valószínű 30 éve sem volt olcsó kategória.
21:57 komolyan beleböfögött Oszi az adásba? :D
Oszkàr lakàsàr-kereset nezőpontja nagyon pontos. Nagyon nehèz pesten összehozni 1 ingatlant.
lakodalomban a párnak már megvan az 5ös BMW ,de mégis egy haver X6 os BMW je van felcsokrozva,miért?
Majd, ha a vállalkozók helyett vállalók lesznek, akkor talán....
A vállalkozó szerintem egy olyan gyakorító képzős szó, mint pl. a dolgozgatok, csinálgatom... stb. A vállaló dolgozik és csinálja.
Fehérváron az Ósonban.
Balogh Soma. Nocsak :)
Ez a digitális nomád ez számomra a "hontalan útlevél".
Szabadon dolgozok, de idehaza, a családommal, no meg heti szinten találkozok pár barátommal.
Meg lett volna a lehetőségem (mondjuk ehhez a feleség/gyerek célt félre kellett volna tennem), de én ezen értékrend mellett tettem le a voksom.
Igazából sajnálom ezeket a di-nokat, mert csak udvarias "diplomatabarátságaik" vannak ott, ahol élnek, ami csak pár hónapig tart, és ahol nem lesznek otthon sose.
Az itthoniak meg egy fals képet fognak csak látni, a maguk vetítőjük által, és amiatt nem a személyedet fogják látni.
Hát. szerintem egy szakma státusza abból ered, hogy mennyi pénzt keres a szakmában dolgozó. A kétkezi munkának itthon azért nem volt eddig státusza, mert sok volt belőlük és relatív kevés pénzért kellett melókat vállalniuk. Most, hogy kevés van belőlük, és mászik fel a fizetésük, kezd a nép is másként nézni rájuk.
ugye nyilván. mindenki elment egyetemre, mert anno az értelmiségiek kerestek több pénzt. azok a területek már túltelítődtek (nyilván nem mind), fordult a kocka.
ennek a home office dolognak egy nagy előnye, hogy a cégeknek nem feltétlenül kell a telephelyeik közvetlen közeléből alkalmazottakat keresni, másrészről pedig hogy nem kell mindenkinek így nagyvárosokba, vagy a közelükbe költözni, így lejjebb mehetnek a lakásárak ezeken a helyeken, illetve kevesebb autó mászkálhatna az utakon.
hátránya, valóban ez hikikomori jelenség potenciális globális elterjedése.
de, gondolom a legtöbb cégnél ez úgy működne, hogy azért néhány óra alatt benn tudjon lenni az illető. Inkább ez a kombinált munkavégzés az ami itt jó kompromisszum lenne. Azt én se vállalnám, hogy az alkalmazottam elköltözzön ázsiába.
az is oké, hogy lassabb a munkavégzés, de a bejárás idejét is meg lehet spórolni.
Lambót elvinni gumi cserére azért nem olyan nehéz találni valakit.
Egy "digitalis nomad startupper" vagyok Bitcoinnal, szivesen adok interjut xD
,, Egy órás ebédidő" :D A multiknál 20 perc van! Kézmosással 200 méterre az ebédlő úttal, átöltözés oda vissza, wc-vel, cigivel együtt!
Egy perc késés fegyelmi! A harmadik fegyelmi után kirúgás! Oszd be. Ti valami képzelet világban éltek a gyári munkákkal kapcsolatban.
Nekem 7 év alatt összejött 2 lakás, most pereg a 3.-ra a cucc. Azér elég jó ez a stabilitás. Valamint ez az egész vírus herce-hurca nem szól bele (nem lesz kevesebb a pénz).
Soha egyetlen egy digitális nomádot sem követtem online. Nem érdekel a történetük.