Очеретяна покрівля с. Володарка

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 окт 2024
  • Сподобалось наше відео?
    Ставте лайк, підписуйтесь на канал.
    #Дахзочерету #будівництво #Кровляизкамыша #очерет
    ОЧЕРЕТЯНИЙ ДАХ - МОНТАЖ ПОКРІВЛІ З ОЧЕРЕТУ
    Номер телефону:
    +38 (068) 684 30 31
    Ми в соціальних мережах:
    📍Instagram - bit.ly/3xcXQUM
    📍Facebook - bit.ly/3zbIWPT
    🔗 Website - bit.ly/3akPIIv
    Здавна очерет вважався універсальним і не дорогим покрівельним покриттям. Завдяки цьому природному матеріалу, наші предки створювали тепло і затишок у своєму домі. Всім відомо, що укладання очеретяної покрівлі не складе великої фізичної праці, так як вага очерету мінімальна, і не вимагає особливого устаткування та інструменту.
    kamysh.jpg
    Водяний очерет - це основний матеріал з якого виготовляється очеретяна покрівля. Він не містить бактерій і не викликає алергії, має відмінні тепло - звукоізолювальні властивості і стійкий до екстремальних метеоумови, він так само збереже тепло взимку, а влітку подарує прохолоду.
    Він стійкий до вогкості, не промокає і не набухає, опади які потрапляють на нього скочуються по його стеблах. Стебла очерету дуже гнучкі, це відкриває безмежні можливості у винаході різних форм очеретяних дахів, надаючи надзвичайну оригінальність вашого будинку. Очеретяна покрівля має товщину покриття 30-35 см. і вага 1 кв. метра - 35 кілограм, що робить її легкою і в той же час невразливою до суворих погодних умов.
    Для перекриття будинку очеретяною покрівлею, необхідно знати кілька важливих правил:
    1. Рекомендується використовувати прості форми дахів з ухилом в 45 градусів для зручного стікання води;
    2. З очеретом поєднуються такі матеріали як черепиця, дерево і мідь, які зазвичай застосовують у виготовленні ковзанів і жолобків ендови;
    3. Дотримуватися протипожежної інструкції з укладання очеретяної покрівлі. Щільна укладка снопів у покрівлі + обробка покрівлі антипіреном, дає 100% результат протипожежної безпеки.
    Натуральна очеретяна покрівля - це стара технологія добре перевірена часом, монтаж її не вимагає спеціального обладнання, але вимагає певних навичок. Тільки майстерність спеціально навченого покрівельника не принесе розчарувань, створить натуральний і розкутий стиль будови.
    Очеретяна покрівля - це винахід природи, яка повністю змінює зовнішність будівлі. Ніщо не зрівняється з зачаруванням і затишком який створює очеретяний дах. Сьогодні сучасна технологія робить монтаж даху більш легким етапом в будівництві і гарантує найбільшу довговічність при експлуатації покриття. Очеретяним дахом прикрашають всілякі будівлі-котеджі, туристичні комплекси, кемпінги, мотелі, ресторани, а також літні майданчики та альтанки. І всіх приводить у захват ця пишнота форм і нестандартні рішення майстрів, що творять ці ефектні будинку.
    Очеретяна покрівля дійсно дуже міцний і надійний матеріал, але має як свої плюси, так і свої мінуси. До плюсів можна віднести неперевершений естетичний вигляд і порівняно не велика ціна матеріалу, довговічність покрівельного покриття і екологічна чистота, а до мінусів - вогненебезпечність і догляд за покрівлею, боротьба з гризунами.Але зараз очеретяна покрівля стала більш безпечною, завдяки спеціальним технологіям просочення антипіренами. Які перешкоджають загорянню, речовинами антипиренами обробляють як зовнішню, так і внутрішню сторону даху.
    Очерет вважається одним з найбільш доступних і не дорогих матеріалів. Заготівлю цієї сировини можна зробити самому, тільки необхідно знати вимоги до якості матеріалу.
    Технологія заготівлі дуже проста:
    Очерет повинен бути не старий, але і не дуже молодий, не пересохлий і приблизно однієї довжини-не менше 1,5 м і не більше 2,5 м, при діаметрі 5-6 мм.
    Очерет підсушується і в'яжеться в снопи, в зимовий час зберігається в прохолодному місці.
    Укладання очеретяної покрівлі це трудомістка і відповідальна робота. Очеретяна покрівля-складна архітектурна будова, тому монтаж і всі види робіт повинен виконувати спеціально навчений покрівельник. Снопи з очерету укладають на крокви, а коник закривають довгими дошками, підігнавши до кроквяної системі. Очеретяна покрівля зазвичай укладається в нахлест , але існує технологія європейських країн яка передбачає пошарове укладання тобто «Килимову», монтаж обох видів аналогічний.
    Одним не маловажним факторів є догляд за покрівлею - своєчасне видалення органічного сміття (листя, моху та інших предметів), які перешкоджають стоку води і можуть викликати гниття очерету.
    При якісному виконанні роботи з укладання очерету і хорошому догляді, очеретяна покрівля буде служити понад півстоліття.

Комментарии •