Müller Péter Sziámi - a Sorok között Lutter Imrével - online változat, EXTRA tartalom

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 окт 2024

Комментарии • 4

  • @janosnecsernyik3992
    @janosnecsernyik3992 3 года назад +1

    Ez egy tartalmas beszélgetés volt .Gyönyörű versek , köszönöm Imre , hogy tájékoztattál. Müller Péterrel nagyon jók vagytok köszönöm !💚😊

  • @evanagy9832
    @evanagy9832 3 года назад +1

    Nagyon tetszett a musor ,nagyon erdekes volt, nagyon kulonleges szemelyiseg a kedves meghivott
    Nagyon tetszett hogy lattam hogy csodaltad Muller P,urat
    A nyilt termeszeted hozzasegit meg nagyobb sikeredre!!!

  • @user-hk54pk68
    @user-hk54pk68 3 года назад +1

    Nagyon köszönöm :)

  • @oromdulo
    @oromdulo 3 года назад +1

    Mindig elbizonytalanít mikor a kultúráról beszélnek. Nem értem ki mit ért alatta. Persze a beszélgetés alapján betudom azonosítani, hogy körülbelül mit is érthet alatta Müller Péter vagy bárki más, de azt gondolom világosabb lenne, ha először tárgyiasítanánk azt, amit egy fogalom alatt értünk. Zavart érzek magamban mikor csak a művészetet járják körül, ha kultúráról beszélnek, holott ennél azért jóval többről van szó.
    Az egyéniség szétbontása számomra egy újabb talány, hiszen bölcs emberek közül egyesek így, míg mások úgy beszélnek róla. Weöres Sándor szerint uralkodni saját egy-én-iségünkön, megszabadít minket mindentől, ami kibillenthet minket abból a nagy egységből, aminek részei vagyunk. Ezzel szemben Feldmár András pszichoterapeuta szerint, hiba személyiségünket darabokra szedni. Véleménye szerint, "a valóság feldarabolása érhető tetten akkor is, amikor valaki azt mondja például egy terápiában, hogy az egyik részem ezt akarja, a másik meg azt. Ilyenkor a szakember azt szokta mondani: „hagyd már abba, hiszen nem egy gép vagy, egy gépnek vannak részei!” Egy ember viszont egy sejtből nőtt ki, nincsenek részei, „egy vagyunk”. Az, hogy valakinek részei vannak, csak egy rossz metafora arra, hogy még nem hozott döntést". Mintha Feldmár éppen arról beszélne, hogy egyéniségünkön nem szabad uralkodnunk, meg kell találnunk egy-én-ünket, hiszen - ahogyan ő fogalmaz: „Az akaratnak csak egy igazi dolga van: akarni nem akarni.”
    Remek beszélgetés volt, gondolkodásra késztetett, és szerintem még napokig elmélkedni fogok az elhangzottakon. Köszönöm!