8 zajęcia online. QiFit w olimpijskim duchu - starożytne ćwiczenia dla każdego

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 дек 2021
  • Ósmy trening cyklu Starożytnych ćwiczeń dla każdego poświęcimy zostanie prozdrowotnym ćwiczeniom nawiązującym do starożytnych sztuk walki z bronią. Ten ekscytujący i niezwykły zestaw ćwiczeń qigongu krótkiego kija poprowadzi dla Was instruktorka Fundacji Dantian Katarzyna Kieraś.
    Jeśli przyjrzysz się swoim codziennym nawykom ruchowym i odkryjesz, że twój kręgosłup najczęściej „ zasiada" przed komputerem wygięty w łuk,
    i zastyga tak na wiele godzin, to te ćwiczenia są dla ciebie! Spokojnie, bez pośpiechu, w skręcie, w rozluźnieniu, pochyleniu, świadomie ćwicz i rozluźniaj się!
    Techniki te integrują ruchy ciała z ruchem kija oraz koordynują ukierunkowany oddech i wyobraźnię. Tym samym stanowią esencję tradycyjnej praktyki kijem, ucieleśniając koncepcje taiji podkreślają harmonię yin i yang oraz naturę człowieka.
    Zajęcia są częścią projektu QiFit w Olimpijskim Duchu - Starożytne Ćwiczenia dla Każdego, który realizuje Fundacja Dantian, pragnąc podnieść społeczną świadomość fundamentalnego znaczenia codziennego, właściwego ruchu w utrzymaniu zdrowia oraz w procesach rehabilitacyjnych, wraz z partnerami projektu: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Parkiem Kultury w Powsinie przy współfinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
    qifit.pl/p/qif...
    Projekt został oparty o idee olimpijskie, które oddają charakter prowadzonych w nim zajęć. Idee te przedstawiają sport, który wychowuje, jednoczy, sprawia przyjemność, radość, buduje przyjaźnie oraz pokój między ludźmi i narodami. Obok motta „szybciej, wyżej, mocniej” występuje również kulturotwórcza i wychowawcza rola aktywności fizycznej mówiąca, że sport doskonali ludzi nie tylko w wymiarze cielesnym, ale także psychicznym, co stanowi nawiązanie do antycznego ideału człowieka pięknego fizycznie i wewnętrznie. Wyraża to drugie motto olimpijskie „Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem”. Taki właśnie charakter mają nasze starożytne ćwiczenia dla każdego, ukierunkowane nie tylko na rywalizację, cel lub wynik ruchu, ale także na świadome jego doświadczanie.

Комментарии •