Дяка, за відео👍 Честно,ще більше задумався про написання чогось,або створенню/приєднанню до авторського цеху де можна буде робити "здорові" пригоди "здорової людини". Але потім згадуєш за реальність (юристи,бюрократія, авторські права ...), і "трошки" обличчя вкриває льодяною водою. Не все так просто як гадається. 🐢❤️
@@sonder_ua неможна не розділяти, бо доводилося читати пригоди днд (не всі звичайно), а також пригоди пайзо (сф1, пф2), Ктулху (пригоди і декілька кампаній), Фалаут та Дюна і бачив, якою на мою думку повинна бути деталізація готових пригод.
Перш за все дякую за це і попередні відео для новачків майстрів Шкода напевно що побачив ці всі відео вже після того як провів перші свої сесії в ролі майстра. І се якраз є копалні фандаліна.... Ще одне велике дякую за цикл з покращенням цієї пригоди
Я дуже радий це чути) Не шкодуйте про набутий досвід, головне - що ви розвиваєтесь, стаєте краще і розумієте, де взагалі були проблеми. Саме це дозволяє вдосконалювати себе як особистість!
Я так радий чути, що це не у мене шиза і хтось ще так само горить з цього недоробленного лайна що вони кліпають. Дякую тобі за просвітництво, поради такого роду реально потрібні. Люди просто не знають що таке якісна пригода, бо не чують про них. А про всі ці тиранії і титаномахії тобі майже за кожним столом розкажуть. Вважаю, що цей дизбаланс тупо небезпечний для розвитку хобі, а тобі дякую за просвітництво українською мовою! ПС пригода про векну отримала від мене титул "найдупопідпалююча", дуже сподіваюся на огляд від тебе хдд
Мені дуже приємно чути від вас ці слова) Я щиро радий, що є можливість знайти однодумці і бути більш впевненим. Коли я брав офіційні пригоди, я думав «Книга ж офіційна, значить єдина проблема може бути тільки в моїх навичках». Як же ж я помилявся( Про векну краєчком ока чув) Може колись огляну, але спершу треба Пасфайндер принести людям)
дякую за відео Коли грав свою першу кампанію як дм, то узяв копальні фанделвера і теж зіткнувся з відсутністью мотивації. Мої гравці проігнорували першу печеру гоблинів, поїхали в село, передали вантаж, перебили червоних плащів разом із дроу і такі "а шо далі?". а далі сайд квесті які ніяк не пов'язані з основною історією і купа драк які вже набридлі за 2 сесії. До копальні ми так і не дійшли. А вот прокляття Страда мені сподобалось. якраз тим, що майже всі квести якось пов'язані зі страда і толкають сюжет. але ми також просіли трохи в середині від купи проклять, які просто тягнуть час замість додавання складності
@@EbuchyKoshak У мене якось теж гравці скіпнули печеру гоблінів. Я обіграв, що Сільдар через це вже помер. Гравці щось не оцінили наслідки своїх дій( Концептуально і наративно Страд дуже крутий. Я сам хотів його провести навіть. Але після купи оглядів здався, бо в той час не витягнув усю підготовку + пандемія.
З усіх згаданих в огляді книг я б виділив Rime of the Frostmaiden - вона пропонує в перших двох актах непогану пісочницю. Хороше середовище, чутки, квести в кожному з містечок. Улюблена частина кампанії)
Почав водити з імпровізованого власноруч написаного кампейну, бо глянувши на пару книжок, задався питанням "А що мені робити, якщо вони не захочуть туди йти?" та "Ого, чи дійсно так все важко", й вирішив написати самостійно, попутно розібравшись в правилах (кампейн, нажаль завершити не встиг, через війну) Дякую вам за ваше відео, тепер розумію що не багато втратив
Дякую, що поділились думкою і досвідом) Я грав якось у саморобні кампанії і лишився лише з негативними емоціями. Бо ДМ не давав можливості ні реалузівати персонажа з точки зору ігромеханік, ні йшов назустріч з приводу ролеплею. Сподіваюсь, ви ще зможете завершити кампанію!
Ех, не дочекаюсь я оглядів на інші офіційні пригоди( Я свого часу також загорівся провести їх усі перед тим як створювати щось своє і досі маю такі наміри, хоч і прийдеться багато переробляти. Справа в тому, що перші щирі враження від гри у нас із друзями залишились десь на Півночі у світі Забутих Королівств разом із першими персонажами. Не хочеться їх кидати і грати десь ще, та й відсилок на наступні пригоди я накидав достатньо. Вирішив для себе продовжувати у цьому сетінгу, але основні пригоди брати за основу. Дякую за відео!
До речі, найкраща моя пригода - Out of the Abyss, яку я проводив для своєї дружини. Звісно, багато довелось придумувати, але атмосфера і основна ідея добре зайшла. І десь там досі мандрує світом могутня, але самотня дроу-жриця Ейлістрі. Також я прочитав майже всі офіційні пригоди і серед них у топі Долина Льодяного Вітру, переважно за чудову атмосферу і можливість продовжити пригоду десь на епічних рівнях (20-30) у далекому минулому. Для цього я вже прочитав книгу Epic Legacy, яка подарувала мені дуже багато ідей для натхнення.
@@denyshodlevskyi Ви неймовірний молодець! Це дійсно класна по атмосфері пригода, і я гадаю дружина була у захваті. І все це завдяки вам) Дякую за відгук, можливо якось погляну на Долину і проведу щось схоже) Я ще чув трохи про Svilland Saga (на 20 рівнів). Там автори круті. Цікаво було б поглянути на цю кампанію.
@@denyshodlevskyi Кампанія від авторів книг Corpus Angelus та Corpus Malicios (я робив відео про них у Доброму/Злому ДнД). Книги круті були, от і зачепилось око за їх пригоду. Але поки взагалі ще не читав.
До сих пір пам'ятаю першу сесію в Тиранії. Вилазимо з воза і бачимо як здоровенна туша дракона літає в хмарах і анігілює палаюче місто. Скажу чесно, мені тоді прийшлось дуже і дуже сильно тамувати логіку свого персонажа, бо логіка гравця (мене) розуміла, що по сюжету треба пертись у місто. Це були значні зусилля і було важко відігрувати рішення персонажа реалістично.
З мотивацією для Тиранії мені допомогли рівно два бека, нащадок вбивці драконів та перероджений покараний дракон. Інакше я не знаю як мотивувати персонажів щось робити) І якби почались відео по кампейнах ПФ, то був би дуже вдячний)
Я теж взяв мотивацію переродженого дракона, але тримав її у секреті до наради драконів) Лиш дивні сни підкидував персонажу. Але загалом я згідний з вами. Відео по ПФ будуть, обіцяю)
Хм, надо посмотреть, шо там у ПФ, и за Эвентир спасибо. Видел вроде Ограбление в Уотердипе с правками того самого Александриана, но не знаю, что там и как сделано. И кем.
Було б цікаво подивитись подібний огляд прописаних мінікомпаній для відьмака (більшість з яких зібрані в одній книжці Book of tales) Хоча розумію, що без прямого досвіду гри це навряд вийде
У мене з Відьмаком трохи поганий досвід стався. Перша наша ознайомча пригода перетворилась в цирк з клоунами, власне через механіку. По-перше, там пригода МАКСИМАЛЬНО тупо прописана і нелогічна. По-друге, мого персонажа відьмака першою атакою в першому нашому бою настільки критично вдарили, що у нього стався перелом шиї і він перетворився на інваліда. (хз, що там ДМ наплутав чи ні, але такі наслідки). По-третя, під кінець пригоди виникла ситуація, коли головний антагоніст умудрився тричі критично вдарити по моїм союзникам і КОЖНОМУ відрубав ногу. Уявіть собі ситуацію, коли я приходжу новим персонажем їх рятувати з в'язниці, а там три одноногих авантюриста б'ються з інквізитором. Після такого я не дуже захотів грати у Відьмака) Але й сама система мене не дуже приваблювала. Я її більше сприймаю як фансервіс для фанатів відеогри та книжок.
Тематично і концептуально він мені ДУУЖЕ подобається. Я навіть планував його водити сам, але просто зрозумів що не потягну такий епік + треба групу перевірених гравців. Але там ледь не з першого епізоду (Будинок Смерті) вже є багато питань і нюансів.
Там теж все погано. Я глянув коротенький огляд від одного блогера, почув про цю крінжову збірку культових злодіїв і подякував, що навіть не витрачав на це час. Ось, власне той ролик ruclips.net/video/pJA2BBkb-2k/видео.html&ab_channel=DungeonCraft
я б може щось сказав за/проти, посперечався чи щось ще, але я провів фанделвера голопом по європах, бо я хтів вести або свій світ, або по укр.бестіарію пригоду. я нічого не добавляв в фанделвера, а просто провів як провів. було фаново. а далі я пішов гуляти, бо оф пригоди мені ніколи не були цікаві... а гуляв я в кампейні по Київській Русі, а тепер у власному кривому,але рідному світі. мені офф не цікаві ні з точки зору натхнення, ні з точки зору механу. бо перше я краще почитаю якусь фентезю книжку, яка наведе мене на якусь думку, а ще я дивлюсь днб, які мене чудово надихають) а друге, механ я підтирюю, де мені подобається, тому читать я наврядчи стану + додавати купу механік може бути не дуже хорошою ідеєю. короче, дякую, що поділився думками, це утвердило мою думку, що мені нафіг не треба ті книжки)) а коли я починав я мав величезний потенціал почати водити або Storm King’s Thunder, або Out of the Abyss, але мене зупинала лінь та невпевненість))) за це я їм вдячний, бо з описів я так і нрі міг кинути...
Фанделвер класний під час гри, але об'єктивно написаний дуже і дуже слабко. Я маю зауваження саме до авторів. Нікому не забороняю у нього грати і отримувати фан) Я радий чути, що ви знайшли сили і натхнення свої світи водити) Це чудово, що любов до НРІ не була зіпсована поганим ставленням авторів ось таких пригод.
Дійсно, дуже логічне запитання: навіщо платити гроші за сирий продукт, який потім все-рівно треба буде допилювати, вкладаючи свої час та фантазію) На іншому кінці спектру знаходяться повністю хоумбрюшні пісочниці, де паті може місяць тусуватись на фестивалі, перепиваючи гномів і шукаючи якісь карамелізовані яблука, які ніде не продаються, але тут, як і багато де в НРІ питання більше до кваліфікації ДМа
Наче є альтернатива, яку сів і почав вести. Пф! Все треба допилювати. Що водити, якщо не офіційні пригоди? Де приклади з варіантами, які ввдкрив і там все логічно, сів - погнав вести?
Альтернативи є. І це окрема тема для ролика - власне, я тому і роблю окремі огляди пригод. Наприклад, я зараз почав водити Pathfinder і одразу можу сказати, що їх пригоди написані на рівень вище за D&D. Про все це піде мова, але згодом. Велетенські кампанії важко просто так взяти, читнути за один вечір і зробити конструктивний огляд з порадами і критикою. Суть ролика у тому, що офіційні пригоди можна водити, але від WotC (тобто для D&D) вони ледь не найгіршої якості. Є крута швидка кампанія для новачків від Midnight Tower, є ніби-то хороша Svilland Saga (як мінімум автори там мають репутацію), є цікава Red Hand Of Doom (але то для старішої редакції).
@@sonder_ua Мені зайшла The Dungeons of Drakkenheim від DUNGEON DUDES. Хоча її візарди апрувили, тому хз, це й наче не офіційна, так само, як Call of the Netherdeep, а наче й офіційна. 🤔
@@SY_GM Про The Dungeons of Drakkenheim теж чув. Цікаво буде поглянути. Call of the Netherdeep я трохи цураюсь, бо це чисто продукт Critical Role. Тому це більше фансервіс в моїх очах, ніж щось реально якісне.
Чи вартують офіційні кампанії витраченного на них часу та зусіль? А чи вартує ДнД витрачати на нього час і зусілля, якщо все що ти робиш це твоя фантазія. А все просто, погані ігри - не вартують, а хороші - так. Це все одне, що піти в бар з друзями, мабуть якщо в тебе весела компанія і ти отримуєш задоволення - то все добре, а якщо в тебе немає настрою чи компанія не та, то ти доколупуєшься до того що штори не такого кольору, і пива всього 2 сорта, а не 10. А в тому барі де 10 сортів (більше фактів про гоблінів) ти скажеш що ну щось всього 10 а не 20 ДнД це все одно конструктор, де треба дочитувати лор, враховувати своїх персонажів і підлаштовувати монстрів і таке інше.
Є різниця між суб'єктивним (ми з гравцями весело провели час граючи у цю пригоду) та об'єктивним (автор хоче, що ДМ самостійно придумав лор культу, драконам, містам, світу і взагалі доробив роботи за інших). Коли новачок візьме паршиву пригоду, проведе гру і гравці будуть незадоволені - він подумає, що сам винен. Пригода ж якісна, значить це він налажав. Ось про це мова йде. Не плутайте, будь ласка, суб'єктивне та об'єктивне.
У ролику йдеться мова про критику готового продукту. Про його оцінку. Ваш коментар стосується самого поняття «гра за столом» і не має відношення до того, про що йдеться у ролику.
Гарне відео але як на мене то автор все ж не дограє або не розуміє дещо. Деяки книги дійсно слабо прописані. Але на прикладі претензії до IceWind Dale не розумію наскільки читались взагалі механіки світу, бо там про виживання ну супер багато, я деякі штуки забрав собі в свої кастомні світи. При тому що починав я взагалі водити по кастомному світу, грати починав також з кастомних а зараз з радістю вожу паралельно, звісно додаючи свої ідеї і свій стиль у ведення, інакше навіщо воно все? Тому новачкам навпаки раджу все таки почати з чогось готового але і з гарним рейтингом а не те що описано як "для новачків"., бо деякі штуки які описані в таких пригодах дуже круті, а сам до них дійдеш дуже дуже згодом і будеш жалкувати. За відео лайк.
Автор IceWind Dale виділяв менше уваги, тому що по загальним оглядам нічого цікавого не побачив. Тому, відповідно, у ролику цій книзі виділено стільки ж часу - тобто мінімум. Кастомні світи, це, звісно, добре. Але не всім підходить. Мені цікавий прописаний лор і світи, а не свої забаганки та фантазії. Готове - це добре. Ролик про те, що саме офіційні пригоди від WotC погані по об'єктивним причинам і грошей не варті. Особисто я з декількох великих кампаній для D&D не побачив ЖОДНОЇ цікавої механіки чи ідеї. В противагу цьому ми маємо Adventure Path для Пасфайндера, де в одній книзі ти королівство будуєш, а в іншій - хрестові походи ведеш.
@ от для мене icewind dale став такою пригодою котра крута. При тому як окремо квести так і цільна історія. Хоча зрозумів її тільки з 2 разу читання і після декількох розборів. Зараз взагалі активно greyhawk вивчаю котрий старий але відродили в новій книзі майстра. Виглядає дуже цікаво.
@@isydorenkoua Я для себе зрозумів (після Грому Штормового Короля), що старі книги по ДнД прям насичені лором, атмосферою та тематиками.Я ще почитував Dreams of Red Wizards - теж крутезна штука.
Дяка, за відео👍
Честно,ще більше задумався про написання чогось,або створенню/приєднанню до авторського цеху де можна буде робити "здорові" пригоди "здорової людини". Але потім згадуєш за реальність (юристи,бюрократія, авторські права ...), і "трошки" обличчя вкриває льодяною водою. Не все так просто як гадається.
🐢❤️
Радий, що моє відео наштовхнуло вас на такі думки)
прикольний збіг щодо тем відео =) дякую, дійсно цікава тема, яку навряд розповім, бо не хочеться більше витрачати час на матеріал про днд.
@@RatyborGM Це справді кумедне співпадіння вийшло) Радий, що інші майстри розділяють таку думку.
@@sonder_ua неможна не розділяти, бо доводилося читати пригоди днд (не всі звичайно), а також пригоди пайзо (сф1, пф2), Ктулху (пригоди і декілька кампаній), Фалаут та Дюна і бачив, якою на мою думку повинна бути деталізація готових пригод.
Перш за все дякую за це і попередні відео для новачків майстрів
Шкода напевно що побачив ці всі відео вже після того як провів перші свої сесії в ролі майстра. І се якраз є копалні фандаліна.... Ще одне велике дякую за цикл з покращенням цієї пригоди
Я дуже радий це чути)
Не шкодуйте про набутий досвід, головне - що ви розвиваєтесь, стаєте краще і розумієте, де взагалі були проблеми. Саме це дозволяє вдосконалювати себе як особистість!
Я так радий чути, що це не у мене шиза і хтось ще так само горить з цього недоробленного лайна що вони кліпають.
Дякую тобі за просвітництво, поради такого роду реально потрібні. Люди просто не знають що таке якісна пригода, бо не чують про них. А про всі ці тиранії і титаномахії тобі майже за кожним столом розкажуть. Вважаю, що цей дизбаланс тупо небезпечний для розвитку хобі, а тобі дякую за просвітництво українською мовою!
ПС пригода про векну отримала від мене титул "найдупопідпалююча", дуже сподіваюся на огляд від тебе хдд
Мені дуже приємно чути від вас ці слова) Я щиро радий, що є можливість знайти однодумці і бути більш впевненим. Коли я брав офіційні пригоди, я думав «Книга ж офіційна, значить єдина проблема може бути тільки в моїх навичках». Як же ж я помилявся(
Про векну краєчком ока чув) Може колись огляну, але спершу треба Пасфайндер принести людям)
дякую за відео
Коли грав свою першу кампанію як дм, то узяв копальні фанделвера і теж зіткнувся з відсутністью мотивації.
Мої гравці проігнорували першу печеру гоблинів, поїхали в село, передали вантаж, перебили червоних плащів разом із дроу і такі "а шо далі?". а далі сайд квесті які ніяк не пов'язані з основною історією і купа драк які вже набридлі за 2 сесії.
До копальні ми так і не дійшли.
А вот прокляття Страда мені сподобалось. якраз тим, що майже всі квести якось пов'язані зі страда і толкають сюжет. але ми також просіли трохи в середині від купи проклять, які просто тягнуть час замість додавання складності
@@EbuchyKoshak У мене якось теж гравці скіпнули печеру гоблінів. Я обіграв, що Сільдар через це вже помер. Гравці щось не оцінили наслідки своїх дій(
Концептуально і наративно Страд дуже крутий. Я сам хотів його провести навіть. Але після купи оглядів здався, бо в той час не витягнув усю підготовку + пандемія.
З усіх згаданих в огляді книг я б виділив Rime of the Frostmaiden - вона пропонує в перших двох актах непогану пісочницю. Хороше середовище, чутки, квести в кожному з містечок. Улюблена частина кампанії)
А так все добре розкладено, книжки від Візардів потребують пекельного об'єму допрацювань. Евентір мене теж рятував неодноразово)
Дякую за те, що поділились досвідом. Я вже шкодую, що вона мені не попалась першою)
@@eugenemokeiev Дякую за коментар і теплі слова)
Почав водити з імпровізованого власноруч написаного кампейну, бо глянувши на пару книжок, задався питанням "А що мені робити, якщо вони не захочуть туди йти?" та "Ого, чи дійсно так все важко", й вирішив написати самостійно, попутно розібравшись в правилах (кампейн, нажаль завершити не встиг, через війну)
Дякую вам за ваше відео, тепер розумію що не багато втратив
Дякую, що поділились думкою і досвідом)
Я грав якось у саморобні кампанії і лишився лише з негативними емоціями. Бо ДМ не давав можливості ні реалузівати персонажа з точки зору ігромеханік, ні йшов назустріч з приводу ролеплею. Сподіваюсь, ви ще зможете завершити кампанію!
Ех, не дочекаюсь я оглядів на інші офіційні пригоди( Я свого часу також загорівся провести їх усі перед тим як створювати щось своє і досі маю такі наміри, хоч і прийдеться багато переробляти.
Справа в тому, що перші щирі враження від гри у нас із друзями залишились десь на Півночі у світі Забутих Королівств разом із першими персонажами. Не хочеться їх кидати і грати десь ще, та й відсилок на наступні пригоди я накидав достатньо. Вирішив для себе продовжувати у цьому сетінгу, але основні пригоди брати за основу.
Дякую за відео!
До речі, найкраща моя пригода - Out of the Abyss, яку я проводив для своєї дружини. Звісно, багато довелось придумувати, але атмосфера і основна ідея добре зайшла. І десь там досі мандрує світом могутня, але самотня дроу-жриця Ейлістрі.
Також я прочитав майже всі офіційні пригоди і серед них у топі Долина Льодяного Вітру, переважно за чудову атмосферу і можливість продовжити пригоду десь на епічних рівнях (20-30) у далекому минулому. Для цього я вже прочитав книгу Epic Legacy, яка подарувала мені дуже багато ідей для натхнення.
Лор і сетинг Забутих Королівств крутий. Мені самому шкода його закидувати.
Великі пригоди можна водити, просто треба бути морально готовим.
@@denyshodlevskyi Ви неймовірний молодець! Це дійсно класна по атмосфері пригода, і я гадаю дружина була у захваті. І все це завдяки вам)
Дякую за відгук, можливо якось погляну на Долину і проведу щось схоже)
Я ще чув трохи про Svilland Saga (на 20 рівнів). Там автори круті. Цікаво було б поглянути на цю кампанію.
@@sonder_ua Хм, ніколи про неї не чув. Тепер і мені цікаво її почитати)
@@denyshodlevskyi Кампанія від авторів книг Corpus Angelus та Corpus Malicios (я робив відео про них у Доброму/Злому ДнД). Книги круті були, от і зачепилось око за їх пригоду. Але поки взагалі ще не читав.
До сих пір пам'ятаю першу сесію в Тиранії. Вилазимо з воза і бачимо як здоровенна туша дракона літає в хмарах і анігілює палаюче місто. Скажу чесно, мені тоді прийшлось дуже і дуже сильно тамувати логіку свого персонажа, бо логіка гравця (мене) розуміла, що по сюжету треба пертись у місто. Це були значні зусилля і було важко відігрувати рішення персонажа реалістично.
Перша сцена кампанії сама собі руйнує наратив і неспроможна достатньо вмотивувати гравця. Дайте дві, по 50 баксів кожну.
Вау, додивився серію про тіамат, а тут підгончик
Це відео якраз доповнює усі попередні огляди. То ж у вас буде повноцінне уявлення з обох сторін спектру.
З мотивацією для Тиранії мені допомогли рівно два бека, нащадок вбивці драконів та перероджений покараний дракон. Інакше я не знаю як мотивувати персонажів щось робити)
І якби почались відео по кампейнах ПФ, то був би дуже вдячний)
Я теж взяв мотивацію переродженого дракона, але тримав її у секреті до наради драконів) Лиш дивні сни підкидував персонажу. Але загалом я згідний з вами.
Відео по ПФ будуть, обіцяю)
Радий бачити такий контент на укртубі
@@epiclego193 Радий бачити такі коментарі)
Хм, надо посмотреть, шо там у ПФ, и за Эвентир спасибо. Видел вроде Ограбление в Уотердипе с правками того самого Александриана, но не знаю, что там и как сделано. И кем.
Було б цікаво подивитись подібний огляд прописаних мінікомпаній для відьмака (більшість з яких зібрані в одній книжці Book of tales)
Хоча розумію, що без прямого досвіду гри це навряд вийде
У мене з Відьмаком трохи поганий досвід стався. Перша наша ознайомча пригода перетворилась в цирк з клоунами, власне через механіку.
По-перше, там пригода МАКСИМАЛЬНО тупо прописана і нелогічна.
По-друге, мого персонажа відьмака першою атакою в першому нашому бою настільки критично вдарили, що у нього стався перелом шиї і він перетворився на інваліда. (хз, що там ДМ наплутав чи ні, але такі наслідки).
По-третя, під кінець пригоди виникла ситуація, коли головний антагоніст умудрився тричі критично вдарити по моїм союзникам і КОЖНОМУ відрубав ногу. Уявіть собі ситуацію, коли я приходжу новим персонажем їх рятувати з в'язниці, а там три одноногих авантюриста б'ються з інквізитором.
Після такого я не дуже захотів грати у Відьмака) Але й сама система мене не дуже приваблювала. Я її більше сприймаю як фансервіс для фанатів відеогри та книжок.
Все ще вважаю, що страд топчик, але так, доведеться його теж фіксити.
Тематично і концептуально він мені ДУУЖЕ подобається. Я навіть планував його водити сам, але просто зрозумів що не потягну такий епік + треба групу перевірених гравців. Але там ледь не з першого епізоду (Будинок Смерті) вже є багато питань і нюансів.
Висновок? Грайте у ПФ 1е🌝
Ну, в ДнД можна грати, кожному своє, хоч у 5Е є свої біди. Але з пригодами прям біда-біда.
Коментар з загубленого легіону коментарів)
А як вам нова книга про векну?
Там теж все погано.
Я глянув коротенький огляд від одного блогера, почув про цю крінжову збірку культових злодіїв і подякував, що навіть не витрачав на це час. Ось, власне той ролик
ruclips.net/video/pJA2BBkb-2k/видео.html&ab_channel=DungeonCraft
я б може щось сказав за/проти, посперечався чи щось ще, але я провів фанделвера голопом по європах, бо я хтів вести або свій світ, або по укр.бестіарію пригоду. я нічого не добавляв в фанделвера, а просто провів як провів. було фаново. а далі я пішов гуляти, бо оф пригоди мені ніколи не були цікаві... а гуляв я в кампейні по Київській Русі, а тепер у власному кривому,але рідному світі. мені офф не цікаві ні з точки зору натхнення, ні з точки зору механу. бо перше я краще почитаю якусь фентезю книжку, яка наведе мене на якусь думку, а ще я дивлюсь днб, які мене чудово надихають) а друге, механ я підтирюю, де мені подобається, тому читать я наврядчи стану + додавати купу механік може бути не дуже хорошою ідеєю.
короче, дякую, що поділився думками, це утвердило мою думку, що мені нафіг не треба ті книжки)) а коли я починав я мав величезний потенціал почати водити або Storm King’s Thunder, або Out of the Abyss, але мене зупинала лінь та невпевненість))) за це я їм вдячний, бо з описів я так і нрі міг кинути...
Фанделвер класний під час гри, але об'єктивно написаний дуже і дуже слабко. Я маю зауваження саме до авторів. Нікому не забороняю у нього грати і отримувати фан)
Я радий чути, що ви знайшли сили і натхнення свої світи водити) Це чудово, що любов до НРІ не була зіпсована поганим ставленням авторів ось таких пригод.
Дійсно, дуже логічне запитання: навіщо платити гроші за сирий продукт, який потім все-рівно треба буде допилювати, вкладаючи свої час та фантазію) На іншому кінці спектру знаходяться повністю хоумбрюшні пісочниці, де паті може місяць тусуватись на фестивалі, перепиваючи гномів і шукаючи якісь карамелізовані яблука, які ніде не продаються, але тут, як і багато де в НРІ питання більше до кваліфікації ДМа
Нащо платити за дороге лайно, якщо є безплатне, лампове, де люди тебе запрошують у групу на свій фестиваль крінжа і потім ігнорують?
@@sonder_ua так дороге платне гуано від цього не страхує)
Наче є альтернатива, яку сів і почав вести. Пф! Все треба допилювати. Що водити, якщо не офіційні пригоди? Де приклади з варіантами, які ввдкрив і там все логічно, сів - погнав вести?
Альтернативи є. І це окрема тема для ролика - власне, я тому і роблю окремі огляди пригод.
Наприклад, я зараз почав водити Pathfinder і одразу можу сказати, що їх пригоди написані на рівень вище за D&D. Про все це піде мова, але згодом.
Велетенські кампанії важко просто так взяти, читнути за один вечір і зробити конструктивний огляд з порадами і критикою.
Суть ролика у тому, що офіційні пригоди можна водити, але від WotC (тобто для D&D) вони ледь не найгіршої якості.
Є крута швидка кампанія для новачків від Midnight Tower, є ніби-то хороша Svilland Saga (як мінімум автори там мають репутацію), є цікава Red Hand Of Doom (але то для старішої редакції).
@@sonder_ua Мені зайшла The Dungeons of Drakkenheim від DUNGEON DUDES. Хоча її візарди апрувили, тому хз, це й наче не офіційна, так само, як Call of the Netherdeep, а наче й офіційна. 🤔
@@SY_GM Про The Dungeons of Drakkenheim теж чув. Цікаво буде поглянути.
Call of the Netherdeep я трохи цураюсь, бо це чисто продукт Critical Role. Тому це більше фансервіс в моїх очах, ніж щось реально якісне.
Чи вартують офіційні кампанії витраченного на них часу та зусіль? А чи вартує ДнД витрачати на нього час і зусілля, якщо все що ти робиш це твоя фантазія. А все просто, погані ігри - не вартують, а хороші - так. Це все одне, що піти в бар з друзями, мабуть якщо в тебе весела компанія і ти отримуєш задоволення - то все добре, а якщо в тебе немає настрою чи компанія не та, то ти доколупуєшься до того що штори не такого кольору, і пива всього 2 сорта, а не 10. А в тому барі де 10 сортів (більше фактів про гоблінів) ти скажеш що ну щось всього 10 а не 20 ДнД це все одно конструктор, де треба дочитувати лор, враховувати своїх персонажів і підлаштовувати монстрів і таке інше.
Є різниця між суб'єктивним (ми з гравцями весело провели час граючи у цю пригоду) та об'єктивним (автор хоче, що ДМ самостійно придумав лор культу, драконам, містам, світу і взагалі доробив роботи за інших).
Коли новачок візьме паршиву пригоду, проведе гру і гравці будуть незадоволені - він подумає, що сам винен. Пригода ж якісна, значить це він налажав.
Ось про це мова йде. Не плутайте, будь ласка, суб'єктивне та об'єктивне.
У ролику йдеться мова про критику готового продукту. Про його оцінку.
Ваш коментар стосується самого поняття «гра за столом» і не має відношення до того, про що йдеться у ролику.
@@sonder_ua та гру можна провести мільоном різних способів, а не казати що пригода погана, бо гобліни погано прописані.
@@MichelleFreebird Ясно. Не існує поганих книг, поганих фільмів, поганих ігор. Є людина з поганим сприйняттям.
@@MichelleFreebird Проведіть якусь пригоду у ролі Майстра, можливо тоді зрозумієте про що я говорю.
Гарне відео але як на мене то автор все ж не дограє або не розуміє дещо. Деяки книги дійсно слабо прописані. Але на прикладі претензії до IceWind Dale не розумію наскільки читались взагалі механіки світу, бо там про виживання ну супер багато, я деякі штуки забрав собі в свої кастомні світи.
При тому що починав я взагалі водити по кастомному світу, грати починав також з кастомних а зараз з радістю вожу паралельно, звісно додаючи свої ідеї і свій стиль у ведення, інакше навіщо воно все?
Тому новачкам навпаки раджу все таки почати з чогось готового але і з гарним рейтингом а не те що описано як "для новачків"., бо деякі штуки які описані в таких пригодах дуже круті, а сам до них дійдеш дуже дуже згодом і будеш жалкувати.
За відео лайк.
Автор IceWind Dale виділяв менше уваги, тому що по загальним оглядам нічого цікавого не побачив. Тому, відповідно, у ролику цій книзі виділено стільки ж часу - тобто мінімум.
Кастомні світи, це, звісно, добре. Але не всім підходить. Мені цікавий прописаний лор і світи, а не свої забаганки та фантазії.
Готове - це добре. Ролик про те, що саме офіційні пригоди від WotC погані по об'єктивним причинам і грошей не варті.
Особисто я з декількох великих кампаній для D&D не побачив ЖОДНОЇ цікавої механіки чи ідеї. В противагу цьому ми маємо Adventure Path для Пасфайндера, де в одній книзі ти королівство будуєш, а в іншій - хрестові походи ведеш.
@ от для мене icewind dale став такою пригодою котра крута. При тому як окремо квести так і цільна історія. Хоча зрозумів її тільки з 2 разу читання і після декількох розборів. Зараз взагалі активно greyhawk вивчаю котрий старий але відродили в новій книзі майстра. Виглядає дуже цікаво.
@@isydorenkoua Я для себе зрозумів (після Грому Штормового Короля), що старі книги по ДнД прям насичені лором, атмосферою та тематиками.Я ще почитував Dreams of Red Wizards - теж крутезна штука.