Руня хорош, показав знання! Відео змістовне, дякую! Але план зйомки знизу вгору, ще й з ногами на передньому плані то занадто, можна придумати й більш приємний ракурс))
@@CaptainDzembronia Взагалі, ідея цікава. Було б добре зняти серію подібних відео "для чайників". Типу, що робити якщо зустрів дику тварину. Або як вижити, якщо загубився в горах. Україномовного контенту такого чину немає. З мене поширення у фб з аудиторією у 50к.
Дуже важлива і корисна інформація. Я також чув, що коли гроза десь на полі або в полонині то не можна лежати, а тим більш стояти. Найкраще буде присісти і скласти п'яти одна до одної щоб струм протік тільки по ногах. P.S. До речі капличка на Петросі може бути гарним сховищем від блискавки через ефект "Клітки Фарадея".💧⚡☔ Дуже заінтригував чорний кінець(десь хвилина) думав буде блискавка з громом а тут бац і ніц😵😱. Вмієте ви обломувати людей☺️
Ноги потрібно тримати разом через різницю потенціалу. Тобто коли ноги широко, на одній з них більша «напруга», а на іншій менша. І струму легше перейти по тілу людини, а не по землі. Коли ноги разом - різниця майже відсутня. Через це коні, корови дуже мруть від ударів блискавки поруч - різниця надто велика, навіть якщо удар був не геть близько
Блискавка - явище маловивчене? - цілі інститути та центри дослідження блискавок є. Ось кульова блискавка - так, зараз не існує її загальноприйнятої теорії. Просто це як задача трьох тіл в математиці та механіці - явище хаотичне. Ніяк не можна точно спрогнозувати, коли, як і куди вона буде бити (окрім із ймовірністю ~ 99 % в громовідвід на високому будинку). Щодо порад у відео - так, це ті правила БЖД, які високоймовірні та отримані із великого практичного матеріалу і досвіду, і які має дотримуватися кожен, хто не претендує на премію Дарвіна. Але є і менш ймовірні випадки, думаю, що багато можуть описати свої власні. Із мого досвіду декілька випадків: Осмолода - початок хребта Матагів (внизу злиття Молоди у Лімницю, т.зв. Софера), початок хребта Аршиця в районі форельного господарства і відхребет від мосту) - розряди там б’ють постійно. Наприклад, грозовий фронт зі сторони Перегінське насувається на відроги хребта, тертя - розряд хмара-хмара, рідше хмара-земля. І немає значення, що ти типу вже внизу, у лісі, якщо йдеш у хмарі, по якій проходить розряд. Взагалі не ходжу туди, коли по прогнозу обіцяють грозу, а якщо застало зненацька, завжди збігаю із Матагова в таких випадках з района хатки на Матагові (причому ще перечікую внизу у лісі, щоб не йти до Нижньої Яли по відкритій місцевості типу котла під г. Став - б’є і там). Не думайте, що коли над вами чисте небо, то не буде розряду. Спуск з Яйка Перегінського в урочище Гуки, у лісі, не доходячи до потоку. Гроза позаду насувається, але над головою і попереду - синє небо (це був якраз останній день липневої цьогорічної спеки). Йду дуже повільно (швидко рухатися не можна!) - попереду вгорі сухий гучний тріск (заклало вуха), сильний відблиск, грому як такого взагалі не було - тобто метрів 200. Ну думаю, такого ще не бачив, аж потім згадав, що ще в дитинстві був аналогічний випадок в районі спуску до станції Бескид. Злиття Згонилів-Паренка не доходячи - йду по межі лісу вище від дороги та річки, так само розряд-тріск без грому, ні в річку, ні у вищі точки, а десь по схилу вище метрів за 300. Сколе - маршрут на Парашку, сильна гроза, перечікуємо у лісі вже внизу. Йдемо далі - бачимо, що блискавка влучила у відносно невисоке, молоде дерево прямо біля стежки (зранку воно було ок) на межі ліс - заросша кущами стара вирубка (фото колись викладав на тревел орг юа). І поруч в два рази більші дерева, і купа вищих точок… Мармароси - полюбляє бити прямо у жереп на схилах, район Чорногори Ребра-Гутин-Бребенескул навіть був позначений на старих мапах як небезпечний (очевидно, поклади магнетиту) - з хребта, полонин Гаджина, Кізі - геть у ліс відразу. Спуск із Довгої - сильний фронт зі сторони Довбушанки, у молодий ліс, дивлюся, через 5 хвилин туди ж зайшли поруч три корови, перечікували разом )) P.S. і так, смартфон завжди вимикаю - краще переб*діти, ніж недоб*діти, ходжу без трекінгових палиць (ніколи з ними не ходив)
Декілька зауважень Наукові дослідження показують, що вимикання телефону та викидання металевих телефонів практично не мають сенсу. Металевий предмет може "притягнути" блискавку на відстань не більшу ніж свій лінійний розмір. Наприклад телефон розміром в 12 см теоретично наблизить блискавку на 12 см. Тоюто якщо ви не носите з собою електроопору за спиною, то збирати все металеве в мішок немає сенсу. Вимикати телефон теж не потрібно, стільниковий сигнал не впливає на формування блискавки. Порада щодо скелі може і дієва в тому сенсі що гроти є найвищою точкою місцевості і туде іде блискавка. Якщо грот нижче ніж дерева чи взагалі оточення там можна сховатися. Також порада щодо водойм з однієї сторони логічна, а з іншої потічки і озера часто є найнижчим місцем в окрузі і саме туди найменша вірогідність влучання блискавки. Тому коло них можна стояти, але не дуже близько.
дякую за познавальні й контет
Дякую за важливу інформацію!
Дякую вам. Надішліть своїм знайомим - це може врятувати життя.
Дякую за хороші поради !
Дякую! Давно шукала таку інформацію. Коротко, зрозуміло, все по суті.
На каналі є ще багато цікавого)
Руня хорош, показав знання! Відео змістовне, дякую! Але план зйомки знизу вгору, ще й з ногами на передньому плані то занадто, можна придумати й більш приємний ракурс))
Дякую. Там був момент де Руня показував позу під час перечікування грози. Тому і вирішив так знімати.
@@CaptainDzembronia Взагалі, ідея цікава. Було б добре зняти серію подібних відео "для чайників". Типу, що робити якщо зустрів дику тварину. Або як вижити, якщо загубився в горах. Україномовного контенту такого чину немає. З мене поширення у фб з аудиторією у 50к.
@@CaptainDzembronia йо, ракурс не дуже :)
@@igorlitnevskiy6616 згода)
@@NazarBarabash ну раз ти написав значить дійсно поганий...
Дякую, реально важлива інформація, яка може врятувати життя! Лайк однозначно 👍.
І репост!
Актуально як ніколи, дякую
Дякую.
Дуже важлива і корисна інформація. Я також чув, що коли гроза десь на полі або в полонині то не можна лежати, а тим більш стояти. Найкраще буде присісти і скласти п'яти одна до одної щоб струм протік тільки по ногах.
P.S.
До речі капличка на Петросі може бути гарним сховищем від блискавки через ефект "Клітки Фарадея".💧⚡☔
Дуже заінтригував чорний кінець(десь хвилина) думав буде блискавка з громом а тут бац і ніц😵😱. Вмієте ви обломувати людей☺️
А ти хотів спецефектів?)))
@@CaptainDzembronia Просто інтрига в кінці була велика
@@Chuhayster651 на спецефекти ще замало донейтів
Частіше б такі пізнавальні відео
Дякую, друже. Обов'язково будуть)
дуже цікаво!)
Дякую. Додавай в статтю про Руню
@@CaptainDzembronia судячи з переглядів Руні потрібен свій канал)
@@sensarvideo тс, тс)
Дякую за пізнавальне відео, але було б добре, якби Ви представилися, бо не зрозуміло хто дає поради. Дякую.
Ось тут детальнше про людину, яка розповідає на відео: mapakosiv.if.ua/1008/
mapakosiv.if.ua/996/
Ноги потрібно тримати разом через різницю потенціалу. Тобто коли ноги широко, на одній з них більша «напруга», а на іншій менша. І струму легше перейти по тілу людини, а не по землі. Коли ноги разом - різниця майже відсутня. Через це коні, корови дуже мруть від ударів блискавки поруч - різниця надто велика, навіть якщо удар був не геть близько
Блискавка - явище маловивчене? - цілі інститути та центри дослідження блискавок є. Ось кульова блискавка - так, зараз не існує її загальноприйнятої теорії. Просто це як задача трьох тіл в математиці та механіці - явище хаотичне. Ніяк не можна точно спрогнозувати, коли, як і куди вона буде бити (окрім із ймовірністю ~ 99 % в громовідвід на високому будинку).
Щодо порад у відео - так, це ті правила БЖД, які високоймовірні та отримані із великого практичного матеріалу і досвіду, і які має дотримуватися кожен, хто не претендує на премію Дарвіна. Але є і менш ймовірні випадки, думаю, що багато можуть описати свої власні. Із мого досвіду декілька випадків:
Осмолода - початок хребта Матагів (внизу злиття Молоди у Лімницю, т.зв. Софера), початок хребта Аршиця в районі форельного господарства і відхребет від мосту) - розряди там б’ють постійно. Наприклад, грозовий фронт зі сторони Перегінське насувається на відроги хребта, тертя - розряд хмара-хмара, рідше хмара-земля. І немає значення, що ти типу вже внизу, у лісі, якщо йдеш у хмарі, по якій проходить розряд. Взагалі не ходжу туди, коли по прогнозу обіцяють грозу, а якщо застало зненацька, завжди збігаю із Матагова в таких випадках з района хатки на Матагові (причому ще перечікую внизу у лісі, щоб не йти до Нижньої Яли по відкритій місцевості типу котла під г. Став - б’є і там).
Не думайте, що коли над вами чисте небо, то не буде розряду. Спуск з Яйка Перегінського в урочище Гуки, у лісі, не доходячи до потоку. Гроза позаду насувається, але над головою і попереду - синє небо (це був якраз останній день липневої цьогорічної спеки). Йду дуже повільно (швидко рухатися не можна!) - попереду вгорі сухий гучний тріск (заклало вуха), сильний відблиск, грому як такого взагалі не було - тобто метрів 200. Ну думаю, такого ще не бачив, аж потім згадав, що ще в дитинстві був аналогічний випадок в районі спуску до станції Бескид.
Злиття Згонилів-Паренка не доходячи - йду по межі лісу вище від дороги та річки, так само розряд-тріск без грому, ні в річку, ні у вищі точки, а десь по схилу вище метрів за 300.
Сколе - маршрут на Парашку, сильна гроза, перечікуємо у лісі вже внизу. Йдемо далі - бачимо, що блискавка влучила у відносно невисоке, молоде дерево прямо біля стежки (зранку воно було ок) на межі ліс - заросша кущами стара вирубка (фото колись викладав на тревел орг юа). І поруч в два рази більші дерева, і купа вищих точок…
Мармароси - полюбляє бити прямо у жереп на схилах, район Чорногори Ребра-Гутин-Бребенескул навіть був позначений на старих мапах як небезпечний (очевидно, поклади магнетиту) - з хребта, полонин Гаджина, Кізі - геть у ліс відразу. Спуск із Довгої - сильний фронт зі сторони Довбушанки, у молодий ліс, дивлюся, через 5 хвилин туди ж зайшли поруч три корови, перечікували разом ))
P.S. і так, смартфон завжди вимикаю - краще переб*діти, ніж недоб*діти, ходжу без трекінгових палиць (ніколи з ними не ходив)
@@PavloDemchenko-m2e дякую вам за розлогий коментар
Гроза може бути в ночі і вранці і вдень.
Декілька зауважень Наукові дослідження показують, що вимикання телефону та викидання металевих телефонів практично не мають сенсу. Металевий предмет може "притягнути" блискавку на відстань не більшу ніж свій лінійний розмір. Наприклад телефон розміром в 12 см теоретично наблизить блискавку на 12 см. Тоюто якщо ви не носите з собою електроопору за спиною, то збирати все металеве в мішок немає сенсу. Вимикати телефон теж не потрібно, стільниковий сигнал не впливає на формування блискавки.
Порада щодо скелі може і дієва в тому сенсі що гроти є найвищою точкою місцевості і туде іде блискавка. Якщо грот нижче ніж дерева чи взагалі оточення там можна сховатися. Також порада щодо водойм з однієї сторони логічна, а з іншої потічки і озера часто є найнижчим місцем в окрузі і саме туди найменша вірогідність влучання блискавки. Тому коло них можна стояти, але не дуже близько.
Добрий день. Нижню Дземброню дуже затопило?
Нижню не дуже. У Верхню дороги немає(
@@CaptainDzembronia Дякую за відповідь. Хвилююсь за знайомих.
@@AK0WAL я теж. Там зараз біда
То де ховатися? Під скелею - ні, в лісі - ні, на відкритому просторі - ні, в гроті - ні, в наметі - ні, в капличці - ні...
йти вниз
@@CaptainDzembronia , а як вже гроза почалася ?
@@oleksandrtokmakov7680 як вже почалася то треба робити те, що сказано у відео. І прийняти ту позу, яка сказана у відео
@@CaptainDzembronia Якщо вночі в наметі застала гроза то що робити ??
@@vladislavkievl9nin173 виключити телефон, зібрати всі залізні речі і віднести це все якнайдалі
Не випАдок, а вИпадок :-) А я якраз боюся грому, а не блискавки. Анекдот розвеселив:-)