Mitől megy tönkre az új építésű lakásod?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 ноя 2024

Комментарии • 16

  • @juditb.6715
    @juditb.6715 2 года назад +1

    A hűtő- fűtő klímaberendezéseken van egy olyan funkció, hogy párátlanítás. Úgy tudom, hogy ezt a tengerparti országokban használják leggyakrabban pont a magas páratartalom miatt. Ilyen problémára is jó megoldás lehet- gondolom. De ha nem, akkor cáfoljátok meg! :-) Esetleg valaki próbált már ilyennel párátlanítani újépítésű lakásban? Mert az elmélet a gyakorlatban igazolódik be, vagy nem... 🙂

  • @TheSantapeti75
    @TheSantapeti75 5 лет назад +5

    Norbert két dolgot mindenképpen a figyelmedbe ajánlanék. Új építésű házban az első évben nem kell csodálkozni azon hogy magas a páratartalom, - köszönheted ezt a hipersebességre gyorsított építésnek és a hiperszuper nyílászáróidnak - ahol alig egy év alatt dolgoznak be az épületbe akár több tíz KÖBMÉTER vizet(beton ,falazóhabarcs, vakolóhabarcs, festék) plusz a szar idő, mikor tető nélkül ázik a félkész falazat, födém. Ez volt az első, a második már kizárólag a te hibád, lakásban nem szárítunk ruhát, mert annak megnövekedő páratartalom a következménye. 3-5 liter mosásonként...A konyhai páraelszívó hatásfoka legjobb esetben is csak kb 40 %.

    • @NorbertSzarvas
      @NorbertSzarvas  5 лет назад +2

      teljesen jogos. a második pontra tervezek venni szárítógépet, de ahhoz le kell cserélni a mosógépet is. az egy nagyobb projektek lesz, még várjuk a megfelelő ipllanatot. addig is ezen a párátlanítón van ilyen szárító mód. tesztelgetjük, mennyire működik!

  • @gyenisattila1069
    @gyenisattila1069 5 лет назад +3

    Igazából a párátlanító, hosszú távon szerintem nem fogja megoldani, és kell a friss levegő is. Ezekkel a nagyon jól lezárt lakásokkal mindenki szívni fog, aki nem oldja meg a szellőzést. Már építéskor számolni kellett volna a tervezőnek vele, élhetetlenek lesznek ezek a lakások, mert a friss levegő is kevés lesz a lakóknak.

  • @Klimy
    @Klimy 2 года назад

    Valószínűleg nem a tok esik ki neked a fogadószerkezetből (fal), hanem a borítás jön le. Azt csak ilyen sziló pöttyintésekkel szokták beragasztani, hogy vissza lehessen szedni, ha kell (ha pl. még kell purhabot fújni vagy drótot akarsz átvezetni esetleg). Ezt elég könnyű kijavítani, ha nem akarod már visszaszedni, akkor fa ragasztóval is megcsinálhatod. Alul meg ki kell szilózni újra, mert amúgy felmosásnál szívni fogja a vizet és sok idő alatt le fog válni róla a fólia.

  • @gaborjanosi7022
    @gaborjanosi7022 2 года назад

    Én nem hagynám annyiban,hogy a magas páratartalomra hivatkozik a kivitelező.

  • @gergelydallos6301
    @gergelydallos6301 5 лет назад +3

    Szia Norbi! En az arukereso.hu-t tudom ajanlani, ha barmilyen termeket szeretnel vasarolni. Elektornikai kutyuknel rengeteg boltot es lehetoseget mutat: paratlanito.arukereso.hu/?sgst=1

  • @gyenisattila1069
    @gyenisattila1069 5 лет назад +1

    Ezek az új lakások le vannak zárva mint a dunsztos üveg, ami részben jó, de fent áll a penészesedés veszélye. Igazából mindbe kellene, hőcserélős szellőztető rendszer, vagy legalább sima szellőztető rendszer. Nekem is sikerült jól záródóvá tennem a családi házunk, de egyben építettem egy hőcserélős szellőzőrendszert is. Így jó a levegő és nincs gond.

  • @Domini94
    @Domini94 4 года назад

    Norbi nekem olyan gondom van hogy régi lakásom van és előző lakonál volt az ablaknál beázás namár most lefestetem de akkor is átjön a régi beázás vetem egy sprét ami lezárja de most megintátjött mit lehet tenni ?

  • @traube79
    @traube79 3 года назад

    Laktam panelba, kettő újba. Szüleim vásárolták 80-as évek közepe környékén. Amennyire emlékszem nem volt gond az elsővel. A másodiknál, a wc be borított glett ragasztó festék egy gombócba belekötött, oda burították a mesterek a maradékot. Egy ablaknak a sarka repedt volt, párásodott. A műpadlón elnyomtak 1-2 csikket a mesterek, így csíkos volt. Wc-t pumpával javítani lehetett. Többit az ARÉV (Alba Regia Házép. Váll) cserélte gariba. Páratartalom 35-40% volt, ami nagyon kevés volt. Szóval ezek szerint csilliókért épített új épületek se jobb minőségűek.

  • @peti7788
    @peti7788 5 лет назад

    Szia Norbi! Snánta Péterrel teljesen egyet értek. Belsőépítészként dolgozom és az a tapasztalat hogy az ilyen gyorsan összedobott újépítésű társasházankál, lakóparkoknál kb 1,5 év mire minden kiszárad és rendesen megköt. Addig a benne lévő víz miatt még több alakváltozáson átmegy a fal, számíthatsz még apró repedésekre. A födémszerkezetnél jellemzően ha vasbetongerendálból készült, a térfogatvátozás miatt utólag hőhíd keletkezhet. Ha ott lecsapódik a pára, penészesedés előfordulhat. Ha van lehetőséged száraz időben szellőzteni, ne hagyd ki. Ha van lakóparki mélygarázs parkolód, ott a beton még 1 évig párolog amíg teljesen kiszárad, (hiába kötött meg pár nap után, főleg ha adalékanyagot is kevertek bele) ami az autó alvázát korrodálja.

  • @antalkemeny7882
    @antalkemeny7882 5 лет назад +4

    Egy fűtési szezont le kell nyomni a nagyobb felújítás, de főleg új épületben. Utána normalizálódik a páratartalom. Én ha építenék már alapból egy hőcserélős szellőztető rendszert is beépítenék. Nem kell a sokmilliósat.

  • @adellevacsics
    @adellevacsics 3 года назад

    Nálunk cica miatt be vannak rácsozva az ablakok 5x5-s ráccsal, ami remekül működik. De van kifejezett macskaháló is, ezt is nagyon tudom ajánlani, csak mi a masszóvabb megoldást jobban szeretjük. A bukóra nyitott ablakhoz is van balesetvédelmi eszköz cicáknak, mert bizony az is veszélyes lehet nekik, sok ilyen baleset volt. :(
    Régi videó, így lehet, hogy eső után köpönyeg az infó, de azért leírom. :)