Dom za Złotówkę - Jak szybko i skutecznie ocieplić szczelnie fundament domu do 70m2 odc. 11

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 ноя 2024

Комментарии • 417

  • @jakubx4386
    @jakubx4386 27 дней назад +25

    Tak szczerze mówiąc, jakbym pierwszy raz trafił na kanał to też pewnie byłbym pełen wątpliwości bo ile ludzi tyle zdań, ale Kamil juz nie raz udowodnił ze to nie jest amator z pierwszej łapanki i przedewszystkim podpisuje się twarzą pod tym co robi w przeciweństwie do wszystkich anonimowych ekspertów z komentarzy lub forów. Często widać ze to co robi Kamil jest nie na ręke duzym producentom bo odczarowuje cały magiczny marketing i choćby nasyłanie kontroli żeby utrudnic zycie wiele mowi w tym temacie. Duzym firmom, producentom jest nie na reke zebyscie byli swiadomi tylko zebyscie kupowali slogany i piekne haselka a Kamil to taka drzazga w oku tych producentow z czysto racjonalnym podejsciem. Trzymam kciuki za projekt i za kanał !

  • @upimwdziuba2120
    @upimwdziuba2120 7 дней назад +2

    22:20 To co Pan dziś powiedział ja zauważyłem z 15lat temu, mam w okolicy kilka składów budowlanych (okolice Lublina) i w każdym z nich jest taniej niż w dużych sklepach budowlanych, a jakość oferowanych materiałów "lepsza". Przykladowo profile do karton gipsu w markecie mialy 49mm natomiast w sklepach "na wsi" były produkty znanych marek i mialy wymiar 50mm, podobnie z okuciami cieselskimi (nie ma znaczenia które okucie) u zielonych ten który kupowałem był w cenie 9zl a na leczynskiej byl po 6zł i materiał okucia grubszy o 0,1mm. Więc warto kupować po za wielkimi składami. Chyba, że "rura pękła" czytaj nagły wypadek, sobota wieczór i nie masz gdzie nabyć, wtedy siła wyższa 😊. Pozdrawiam Piotr

  • @luigi7130
    @luigi7130 28 дней назад +34

    Ten kanał motywuje mnie do płacenia za Internet.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +2

      masz swiatlowod 😉

    • @hmmtentego5542
      @hmmtentego5542 28 дней назад +1

      o wlasnie :) w sedno sprawy :) pozdro

    • @luigi7130
      @luigi7130 27 дней назад +1

      @@KamilAndrzejewski no mam, ale co to ma do rzeczy, bo nie zczaiłem xD?

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад +3

      @luigi7130 jak swiatlowod to pewnie drogo musisz placic za ten internet 😅

  • @gervith103
    @gervith103 28 дней назад +14

    super, pierwszy raz coś takiego widziałem ale fajny sposób żeby w pojedynke to zrobić szybko i przyjemnie, czekam na kolejne odcinki i komentarz dla zasięgu

  • @radoslawkrzeminski1543
    @radoslawkrzeminski1543 27 дней назад +22

    Panie Kamilu, patent folii kubełkowej jest taki aby kubełki były układane w kierunku ściany a nie odwrotnie tak jak Pan wykonał. Układ kubełki do ściany pozwalają na mocowanie (wkręty chowają się w kubełkach) ale również zapewnia takie rozwiązanie wentylację między filią a ścianą. Jest to dodatkowe osuszanie skroplin itd.

  • @thekyle6292
    @thekyle6292 27 дней назад +5

    Kamil super! Olać te bąbelki z folii do wewnątrz, masz przecież ekstra garbatą izolację pianą, woda ma którędy spływać.

  • @sebaw1980
    @sebaw1980 28 дней назад +10

    Podziwiam ludzi stosujących nietypowe rozwiązania i kreatywnych. Powodzenia.

  • @karoljakubik2171
    @karoljakubik2171 28 дней назад +3

    Dziękuję za kolejny film, znów kolejne inne spojrzenie. Masz racje, jak byś miał robić zakładki, kleje itp. ze styropianem to by ci zeszło dłużej. Pozdrawiam

  • @Boguslaw.Lecina
    @Boguslaw.Lecina 27 дней назад +1

    Bardzo ciekawy film można się dużo dowiedzieć i nauczyć

  • @lldragon
    @lldragon 28 дней назад +18

    super pomysł, generalnie podziwiam.
    Choć rzeczywiście kubełki są zamontowane na odwrót, dlaczego ?. Bo Producent zaleca kubełkami do styropianu. A skoro producent tak zaleca to tak samo jak z Polynorem, w niższych temperaturach nie używasz, bo producent tego nie zaleca, to tu też nie ma co kłócić się z producentem .
    Widzę że nie zgadzasz się z innymi komentarzami o kubełkowej folii, ale powiem Ci dlaczego jednoczesnie popełniłeś błąd i dlaczego go nie popełniłeś.
    Folia kubełkowa jest do płaskiego styropianu Aby była przestrzeń wentylacyjna (tak głupio to brzmi ale ma tam być przestrzeń wentylacyjna). Ta przestrzeń ma chronić przed statycznym naporem wody z gruntu.
    I tak jak uważam że przybijanie foli gwiździami to idiotyzm bo robi się niej dziury, i woda wówczas tam przesiąknie i tak.
    To jeśli w jakikolwiek sposób dostanie się między kubełki a styropian to będzie mogła zostać odprowadzona do gruntu w dół. bo takie jest założenie producenta.
    A dlaczego Ty nie popełniłeś błędu ? Bo zwyczajnie nie masz płaskiego styropianu czy XPSa
    Twoja pianka z porowatą powierzchnią z wypustkami sprawiła że sam uzyskałeś idee o jakiej chodzi producentowi ,bo te dziurki w które wciskałeś palce w obawie przed robaczkami będą Twoją pustką powietrzną między folią a izolacją.
    I jeśli kiedykolwiek dostanie się tam woda ( i nie ważne czy w to wierzę czy nie) to jeśli się dostanie to spłynie sobie po izolacji w dół a nie będzie wciskana statycznym ciśnieniem wody z gruntu Ot Tyle teorii.
    Pozostaje jeszcze kwestia czy w tym gruncie w ogóle kiedykolwiek będzie tyle wody, żeby miało co się przedostawać, ale to inna bajka.
    W każdym razie.
    Jak już kiedyś pisałem
    Nie ze wszystkim się zgadzam, ale podziwiam i absolutnie szanuję za to ile pracy w to wkładasz.
    czekam na kolejne odcinki.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +4

      nie bede sie odnosil do tego komentarza, ale wyciagne tylko jedno slowo z niego "idee producentow" .... jezeli mialaby pojawic sie tam jakakolwiek woda to potrzebujemy drenazu na cito, a nie folii kubelkowej....

    • @benwad21
      @benwad21 28 дней назад +7

      Pracuję w firmie deweloperskiej i mamy non stop do czynienia z folią kubełkową. Kładzie się ją wypustkami do styropianu ze względu na wentylację i odprowadzanie wilgoci, ale także w te dziurki wsypuje się piach i wypustka jest wypełniona i sztywna. Kładąc dziurkami do styropianu wypustka jest pusta i miękka i w chwili obsypania ziemią i przejechaniu zagęszczarką zgniata się pod naporem gruntu. Równie dobrze można było rozłożyć grubszą gładką folię...

    • @benwad21
      @benwad21 28 дней назад +4

      Dodam jeszcze że jest taki zielony styrodur który ma wyżłobione łezki i to też po to, żeby między folią kubełkową ,a styrodurem dodatkowo ułatwić odprowadzanie wilgoci...

  • @Grzesiek88L
    @Grzesiek88L 26 дней назад +1

    Ten Polynor za mną chodzi i już widzę go u Ciebie następny raz... Osobiście zanim zacząłem oglądać Twoje odcinki interesowałem się nim i ocieplałem balkony u rodziców Polynorem. 7-10cm Polynoru zamiast styropianu. Myślę że sprawdza się dobrze... Teraz buduje swój nowy dam i dałeś mi do myślenia jak go wykorzystać. Co prawda już mam gotowy dach chyba spowolnie prace budowlane aby czerpać pomysły od Ciebie Andrzeju...

  • @maciejscibor9333
    @maciejscibor9333 28 дней назад +3

    Czekam na dalsze etapy 😊 dobra robota

  • @adgocontrol1688
    @adgocontrol1688 27 дней назад +1

    A piszcie wszyscy komentarze, że odwrotnie folia. Im więcej, tym lepiej.. :) Pozdro, super wykonana praca :)

  • @bartekjarocinifyuhon
    @bartekjarocinifyuhon 27 дней назад +3

    Piana jest doskonalym rozwiazaniem w przypadku izolacji starych fundamentow lanych w wykop gdzie nierownosci uniemozliwiaja prawidlowe przyklejenie styropianu. Zastosowalem u siebie w remontowanym domu juz kilka sezonow temu. W przypadku nowych rownych fundamentow kwestia wyboru styropian- piana.

  • @Кат-з6м
    @Кат-з6м 27 дней назад +1

    Trzymam kciuki! Pozdrawiam serdecznie ❤

  • @KrzysztofS-y9v
    @KrzysztofS-y9v 18 дней назад +1

    Witaj. W sprawie tej folii - nie jest to zbyt dobrze ( na pewno niezgodnie, ze sztuka budowlana )... Nie sadze, aby to mialo w najblizszym czasie miec jakis wplyw na stan budynku.
    Kubelki do wewnatrz - prosta fizyka - utrzymuja dystans, stabilizuja farstwe gazu ( powietrza ) miedzy plaszczyzna folii a ociepleniem I, stabilizuja same polozenie folii miedzy warstwa podsypki a fundamentem ( czyli warstwa ocieplenia ) ...
    Kubelki na zewnatrz - folia zaczyna sie slizgac ( normalna praca gruntu wiosna - jesien, rozmarzanie-zamarzanie. osiadanie , wysadziny ... )
    Moze to w przyszlosci prowadzic do szybszej degradacji oslony, a pozniej do problemow ze szczelnosci i podsiakaniem.
    Ale mozna odrenowac caly budynek, zo moze zapobiec jakims wiekszym problemom ( przynajmniej na ladnych pare lat. Dren w grubej wyscolce zwirowej.
    I to wszystko.
    Ps: dzialaj dalej, po prostu czyn /buduj jak najlepiej w zgodzie ze sztuka budowlana, nie wymyslaj niesprawdzonych patentow, bo rzadko takie patenty sa pozytywne.
    Pozdrawiam.
    Ps: ja to juz emeryt, troche zebow mi na budowlance powypadalo.

  • @starasowa320
    @starasowa320 27 дней назад +1

    Filmik super. Pozdrawiam.

  • @lukasz1141
    @lukasz1141 28 дней назад +1

    Dobra robota, pomalutku do celu 👍🏻 Powodzenia

  • @gorskiazik2430
    @gorskiazik2430 24 дня назад +2

    Specjalnie kubełki na zewnątrz zeby w komentarzach byla burza..i dobrze algorytmy to lubią..Pozdro 👍

  • @DrapiemyYT
    @DrapiemyYT 27 дней назад +2

    Och folia kubełkowa jak zawsze robi robotę w komentarzach 😂 Pozdrawiam 🎉

  • @wojtekwrzeszcz4640
    @wojtekwrzeszcz4640 13 дней назад +3

    To w końcu jak tę folię się kładzie??? Bo już 4dni z robotą stoję....

  • @piotrbednarczyk8716
    @piotrbednarczyk8716 28 дней назад +1

    trzymam kciuki Kamil ! 💪

  • @wojtekcz1986
    @wojtekcz1986 27 дней назад +3

    To jest tak. Nawet gdyby przyszedł tu inżynier budownictwa i przedstawił Panu Kamilowi wyliczenia to po 5 minutach dalby sobie spokój z tlumaczeniem mu czegokolwiek bo uznałby, że to jest po za granicami percepcji Pana Kamila.
    Nikogo teraz nie chce obrazać to jest cecha Pana Kamila nie jego wada.

  • @janm7813
    @janm7813 27 дней назад +7

    Cytat od producenta
    Folię kubełkową układa się wypustkami skierowanymi w kierunku ściany fundamentowej. Dzięki temu folia oddziela konstrukcję od gruntu, a kubełki umożliwiają wentylację ściany. Nie należy układać folii odwrotnie - wówczas niemożliwa będzie cyrkulacja powietrza, a w konsekwencji - odprowadzenie wilgoci.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад +2

      z poerwsza czescia kazdy sie zgodzi... natomiast druga to marketingowa sciema prpducentow, bo takie zjawisko wogole nie istnieje... kubelki tylko wzmacniaja folie i nie robia niczego innego.... jezeli bedziesz tskie bzdury czytsl, bo producent tak mowi to w zime w kapciach bedziesz chodzil... w sklepie tez masz bulki "prosto z pieca" ale nikt nie mowi, ze "swieze" .... i nie wazne, ze lezaly 4 lata gleboko zamrozone na magazynie.... no ale sa "prosto z pieca" przeciez

    • @janm7813
      @janm7813 25 дней назад +2

      @@KamilAndrzejewski co producentowi zależy którą strona położysz folię jak już ja kupiłeś , myślę że to nie marketingowa ściema tylko dobra rada

  • @dawiddawid1456
    @dawiddawid1456 28 дней назад +1

    Pozdrawiam miłego wieczoru

  • @tomektech7489
    @tomektech7489 27 дней назад +2

    Druga rzecz to chodzi o to aby wilgoć nie przylegała i kubełki dają możliwość cyrkulacji powietrza, które jest też izolacją. Też takiemu kretowi w część wklęsłą będzie trudniej i odejdzie dalej kopać. Jak będzie wystawać to prz gryzie bez większego oporu.

    • @maciejkawecki
      @maciejkawecki 10 дней назад

      Ale jaka cyrkulacja jak przywalasz ta folię setkami kg ziemi zarówno z boku jak i z góry?

  • @kamilkwiatkowski1984
    @kamilkwiatkowski1984 28 дней назад +12

    Czesc
    Ogólnie nie wiem czemu ale czułem ze dasz Polinora na ten fundament.
    Ogolnie to nie żebym się czepiał ale folie kubełkową daje się kubełlami do fundamentu. Przestrzeń między fundamentem a zasypem ma dać możliwość odparowania ewentualnej wilgoci z fundamentu. Nad folią powinna być listwa systemowa ktora umozliwi wyjście tej wilgoci i zabezpieczy przed wodą z opadów. 😅

    • @vastinkelter1393
      @vastinkelter1393 28 дней назад

      Ale nie zapominaj o robaszkach. Tu walczymy ze zjadliwą fauną, więc jakieś tam odparowywanie na piance zamkniętokomórkowej już tak nie ma znaczenia, co nie? :)))

    • @donelbaron
      @donelbaron 28 дней назад

      nie prawda , daje sie wlasnie tak jak on zrobil , te kubelki by sie wgnietly w kazdy styropian pod naciskiem gruntu , to ma tylko ochronic przy zasypywaniu dlatego kubelki od zewnatrz po to one sa

    • @Kam_il
      @Kam_il 27 дней назад +4

      @@donelbaron Folię kubełkową należy układać wypustkami folii w stronę fundamentu. Dzięki temu grunt jest separowany od muru, a powstała pustka powietrzna wspomaga wentylowanie ściany. Folię kubełkową należy układać na powierzchnie oczyszczone, pozbawione elementów, które mogłyby ją uszkodzić.

    • @donelbaron
      @donelbaron 27 дней назад +1

      @@Kam_il nie prawda to tylko takie glupie zludzenie :)

    • @pawełzłoty
      @pawełzłoty 27 дней назад +1

      Wszystko zależy po co układasz tą folie. Nie ma odgórnie narzuconego nakazu którą stroną układać. Jeśli układasz dla ochrony to kubełkami na zewnątrz, jeśli układasz bo potrzebujesz przestrzeni wentylacyjnej to kubełkami do wewnątrz. Stałe normy i nakazy to były w komunie.

  • @marcinmorris
    @marcinmorris 28 дней назад +2

    Oglądam choć sam nic nie buduję. Nie znam się też na tym ale jestem ciekaw efektów zastosowanych rozwiązań. Przyjemnie sięogląda Twoje filmy i fajnie, że podajesz podsumowanie kosztów w każdym odcinku. Szacun. I powodzenia.

  • @BolekCzochracz
    @BolekCzochracz 27 дней назад

    Awesome. Best wishes from Virginia

  • @stanmark6710
    @stanmark6710 28 дней назад +10

    I tutaj mylisz się . Kubełki dajemy do ściany fundamentowej. Mają one za zadanie odprowadzenia szybkiego wody w dół w celu zmniejszenia jej naporu na ścianę fundamentową. Zapobiega to przed penetracją wody na ścianę fundamentową. Wokół ścian fundamentowych powinieneś dać perforowaną rurę dookoła budynku z głębszymi studzienkami w narożach. Rura powinna być obsypana żwirkiem, aby woda szybko schodziła do studzienek w narożach budynku. Z rurą trochę przesadziłem wystarczy tylko żwirek. Tak powinno wyglądać prawidłowe odwodnienie budynku według sztuki budowlanej. No, ale ty chcesz za złotówkę, więc to się gryzie. Pozdrawiam.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      dziekuje, ze mi wszystko wyjasniles i uwazasz, zd projekt za zlotowke jest zly... licze sie z kazdym zdaniem rowniez z Twoim...tylko mam male ale... zgodnie z tym co napisales robimy specjalnie "dystans" miedzy izolacja, a ziemia po to, by "specjalnie" wpuszczac tam wode ktora ma sie lac po styro, by nastepnie tak zalany fundament mogl przejac specjalnie przygotowany "drenaz" opaskowy ??? czy Ty naprawde to napisales ? wiesz gdzie sie i w jakim celu wogole stosuje drenaze ? i, ze nie wszedzie sie je stosuje ? baaa rzekl byl, ze robi sie je wlasnie tylko w "trudnych" terenach... pozdrawiam Pana od tej teori... 🙋‍♂️

    • @stanmark6710
      @stanmark6710 28 дней назад +3

      @@KamilAndrzejewski Nie zrozumiałeś. Na wiosnę będziesz miał wodę z roztopów. Trzeba ją wtedy szybko odprowadzić w dół i do głębszych studzienek w narożach, szczególnie jak gleba zawiera glinę i nie odprowadza dobrze wody z roztopów. W przeciwnym razie woda będzie napierała na ściany zewnętrzne wyżej i możesz wierzyć lub nie, to zawsze znajdzie drogę i będziesz miał wilgoć w ścianach. Dysperbit tylko ładnie wygląda, ale to żadna bariera przed napierającą wodą. Poczytaj innych i sam wybierz odpowiednie wnioski. Nie ma idealnych rad. Budownictwo to taki dział, że musisz wybrać rozwiązania za i przeciw. Decyzja należy do Ciebie. Muszę przyznać, że nawet Ty zaskoczyłeś mnie swoimi rozwiązaniami, chociaż jestem starym budowlańcem. Pozdrawiam.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +2

      @stanmark6710 poczekaj, poczekaj.... ok mamy wiosne i wode z roztopow i chcesz szybko ja pod ziemie... ok... ale czemu ona ma sie lac po ociepleniu pod kubelkami ? przeciez jak ma wsiaknac to wsiagnie wszedzie... wiec czemu kubelki maja rozszczelniac izolacje ocieplenia .? odnosnie studzienek i opasek... jezeli masz gline (tak jak ja) i masz nia obrzucony fundament wokol domu (tak jak ja to robie teraz specjalnie - bedzie w kolejnym odcinku) to glina jako twoj nie przepuszczajacy wody chroni jeszcze bardziej fundament powodujac, ze woda opadowa oddala sie o ten metr od fundamentu.... wiec po co drenaz ? 🤷‍♂️ przeciez drenaze robi sie tylko tam, gdzie woda geuntowa wysoko podchodzi w porze zimowej po to, by nie robila wysadziny... innego sensu drenazu niema 🤷‍♂️

    • @stanmark6710
      @stanmark6710 28 дней назад +3

      Przypomniała mi się budowa ambasady hiszpańskiej w Warszawie. Budynek zaprojektował znany hiszpański architekt, który nie dostosował projektu do warunków w Polsce, zapomniał o izolacji przeciwwilgociowej. W Hiszpanii nie ma mrozów, a gleba jest lekka i przepuszczalna dla wody, więc nigdy jej nie stosują. Z oszczędności tylko zapłacili za projekt i wytypowano znaną firmę hiszpańską do wykonawstwa projektu. Na zachodzie każdy projekt jest nadzorowany przez architekta za odpowiednią kasę i jest on odpowiedzialny za projekt. Przyjedź do Warszawy i zobacz jak skopali budynek. Najbardziej rzuca się elewacja z białej Carrary z rdzawymi plamami w miejscu kotew. To był ich wybór, a efekt jest taki, że wszystko widać. Ty też masz wybór. Czasami warto wysłuchać innych. Hiszpanie byli fajni, ale nie uwzględnili naszych rad. Tak wyszło. Pozdrawiam.

    • @ŁukaszSobiakkk
      @ŁukaszSobiakkk 28 дней назад

      Człowieku nie masz pojęcia co to jest odwodnienie budynku, takie odwodnienie jak opisałeś żeby spełniło swoją funkcję musi być gdzieś grawitacyjnie odprowadzone, czyli musisz mieć gdzie wodę zrzucić poniżej poziomu odwodnienia

  • @piotr4059
    @piotr4059 28 дней назад +16

    Kubełki mają być zwrócone do fundamentu. Wszystko Ci się skropli do środka . Wilgoć na 1000% Odkopywaliśmy takie rzeczy setki razy . Zawsze to samo .

  • @KaczyProceder
    @KaczyProceder 27 дней назад

    Jak w zimie ocieplałem fundamen, to miałem duży palnik gazowy i gar z wodą, grzałem puszki w wodzie 😅, wydajność max hehe

  • @grzeniu7246
    @grzeniu7246 28 дней назад +4

    kubełki do wewnątrz i nie po to żeby było łatwo wkręcić wkręta, tylko po to by zapewnić szczelinę wentylacyjną między ociepleniem a membraną, jak oglądam to to czasami się zastanawiam czy ten dom to budowany dla beki, bo większość na odpier... niezgodnie z sztuką budowlaną, też buduje dom systemem gospodarczym

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ok... dom dla beki... ale Ty za to powiedz mi ze swojego gospodarczego doswiadczenia... w jakim celu ma byc szczelina miedzy folia izolacyjna, a ociepleniem....dajesz 🙋‍♂️

    • @hmmtentego5542
      @hmmtentego5542 28 дней назад +3

      nawet jesli jest tak jak mowisz to przecierz Kamil ma tam pelno babli od piany i szczelin bedzie w ciul ..

  • @aniaaleksanderek2749
    @aniaaleksanderek2749 28 дней назад +2

    Pozdro z Łodzi

  • @damianzimnicki2881
    @damianzimnicki2881 28 дней назад +5

    Nie chcę krytykować bo jak do tej pory ława i ściany fundamentowe ciekawie i innowacyjnie. Natomiast dziś trochę jestem zawiedziony. Dysperbit zgodnie z tym co podaje producent nie pełni funkcji izolacji. To jest grunt pod izolacje przeciwwilgociowa. Tu uważam że warto dać coś lepszego ale wiadomo każdy robi jak uważa. Po drugie folia kubełkowe zgodnie z wytycznymi producenta kubełkami do śródka. Znalazłem chyba 3 producentów folii kubełkowej którzy o tym piszą.
    Pozdrawiam

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ja co do dzialania dysperbitu tez mam zastrzezenia... ale lepsze to niz nic... natomiast masz 3 producentow co mowia, ze kubelki do sciany... ok ale w jakim celu ?

    • @damianzimnicki2881
      @damianzimnicki2881 28 дней назад +2

      @KamilAndrzejewski mówią w instrukcji jak układać ich produkt. Zatem sądzę że wiedzą co mówią . Moim zdaniem logiczne wydaje się to że kubełki do wewnątrz dlatego że dużo prościej doprowadzić do uprowadzenia wody od fundamentu niż walczenia z jej naporem. Sądzę że sensownym jest rozumowanie że przestrzeń między izolacja termiczna a folia kubełkowe daje opcje wodzie która zbiera się w gruncie przy kawie na odparowanie a fundamentowej na stopniowe wysychanie. Podobnie jak na nie użytkowych strychach tak długo jak jest zapewniona wentylacja nie ma problemu z nadmiarem wilgoci.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ja swojego czasu pisalem do TYTANA najwiekszego producenta folii kubelkowej i nawet oni nie potrafili mi odpowiedziec wiec moze Ty to zrobisz ... w jakim celu mam rozszczelniac przestrzen miedzy izolacja cieplna fundamentu, a gruntem ? powietrze w wyniku roznicy temperatur pod i mad ziemia w lubelkach sie skrapla nawilzajac czy to styropian, czy piane.... o jakiej wentylacy my kuzwa wogole gadamy ?

    • @damianzimnicki2881
      @damianzimnicki2881 28 дней назад +3

      @@KamilAndrzejewski tak jak pisałem w celu zapewnienia wentylacji. Aby wilgoc przy izolacji nie zalegala. Robisz jak uważasz. To Twoja sprawa. Ja nie zamierzam Cię przekonywać

    • @krzychsaw5645
      @krzychsaw5645 27 дней назад +2

      @@KamilAndrzejewski i tak większość odcina później tą folię przy gruncie walą beton i układają kostkę brukową więc ta wentylacja nie istnieje.

  • @etam32
    @etam32 20 дней назад +1

    Panie trzeba było dać folię jak zaleca producent i oszczędziłbyś sobie wszystkich komentarzy😂 każdy robi dla siebie i jak uważa. Musisz jednak uważać ponieważ nie każda oszczędność na budowie jest oszczędnością. Sam musiałem kilka rzeczy poprawiać w moim domu bo miałem ekipy partaczy którzy chceli sobie zaoszczędzić a w późniejszym czasie kosztowało mnie to 2 razy drożej. Niestety mój nadzorca był tylko na papierze a mnie nie było podczas każdego etapu. Moim zdaniem najważniejsza w domu jest izolacja i pozbycie się wszystkich mostków termicznych. Zadbaj o to żeby podłogówka została perfekcyjnie wykonana bo w późniejszym etapie użytkowania budynku to wszystko co napisałem ma wpływ na komfort oraz oszczędności. Pozdrawiam i kibicuję 💪

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  20 дней назад +2

      ja nie poddaje sie bzdurnemu marketingowi producentow👍ktorzy znalezli jakis mikroprzewiew ze slabo obsypanej folii i zaczeli pronowac to jako wentylacje 🤣🤣

  • @daro8310
    @daro8310 28 дней назад

    Brawo Kamil. Pozdro

  • @sebixxpl3563
    @sebixxpl3563 28 дней назад +7

    Sorry Kamil ale ja tego nie kupuje. Już lepiej bym wolał przykleić te skromne 5-6 cm xpsa. Rozumiem, że może wolniej ale za to solidniej. Pozdrawiam!

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +4

      solidniej ? piana zakrywasz wszystko .. robisz termos... a kazdym styro przyklejanym do fundamentu nie zrobisz takiej izolacji... ale... wszystkie chwyty dozwolone.. kazdy niech ma inne przekonania.. 🙋‍♂️

    • @donelbaron
      @donelbaron 28 дней назад +1

      @@KamilAndrzejewski ja sie z Toba zgadzam, ale ludzie oceniaja wzrokiem :)

    • @stachurdada
      @stachurdada 11 дней назад

      Klej do xps psikniety w ten sposob na 5 czy 10 cm styroduru tez Ci zrobi termos i gladka plaszczyzne z zewnatrz do zastosowania folii kubelkowej kubelkami do wewnatrz. Po co tak kombinowac co Ty zaoszczedzisz takim rozwiazaniem? Jak myslisz dlaczego 99 osob na 100 robi inaczej niz Ty? Nie zaztanawialo Cie to?

  • @akwarjantus9354
    @akwarjantus9354 28 дней назад +7

    Aa tak myślałam ze pojdzie puszka polinoru,, i powiem ze dobry pomysł, i z ławami i bloczkami szalunkowymi. Sam chce robic wiec mysle ze zrobimy kopiuj wklej😀

  • @grzegorzk7229
    @grzegorzk7229 28 дней назад

    Dobra robota 👍

  • @twojanazwa
    @twojanazwa 28 дней назад +11

    super pomysł z tym Polynor'em! w przyszłym roku robię izolację fundamentów w starym domu (bardzo nierówne) więc użyję tego patentu. Dzięki!
    szczerze to myślałem, że zastosujesz płyty pir.

    • @AB-wv4el
      @AB-wv4el 28 дней назад

      Do starych, nierównych fundamentów jak znalazł. Zwłaszcza, jeśli odkopujesz i robisz wszystko po kawałku. I na pewno łatwiej, niż babrać się z klejami i styropianem.

    • @twojanazwa
      @twojanazwa 28 дней назад

      @@AB-wv4el dokładnie taka sytuacja jest u mnie

  • @piotrekn.7159
    @piotrekn.7159 28 дней назад

    dzieki za film, pozdr

  • @Brzcastas
    @Brzcastas 28 дней назад +12

    To człowiek tysiąca pomysłów, skutecznych i prostych!! Oglądam z zainteresowaniem..

  • @karolloo91
    @karolloo91 28 дней назад

    Dobrze

  • @zoxxxu9756
    @zoxxxu9756 27 дней назад

    Fajna dyskusja na temat folii kubełkowej w komentarzach. Proponuję wysłać zapytanie do ptoducenta/ów takowej folii na temat sposobu jej montażu. Co ciekawe niektorzy producenci oferują folie, membrany posiadające kubełki z obu stron. Jedno jest natomiast pewne. Można kłaść folię płaskim do środka tak jak i można np. w zimie założyć kurtkę na lewą stronę. Czy to wpłynie na jej właściwości? No w jakimś tam stopniu na pewno, chociaż pewnie (jesli chodzi o kurtkę) hipotermii z tego powodu nie będzie. Jednym słowem róbta co chceta albo paczta w instrukcję obsługi.

  • @karolp4078
    @karolp4078 25 дней назад +1

    🥰🥰🥰🥰🥰🥰

  • @wiemlepiej-p1v
    @wiemlepiej-p1v 28 дней назад +7

    Markety to jest najwieksza tragedia pod względem cen. Trzeba wspierać polskie firmy,a nie żabojadów

  • @brentruoa3607
    @brentruoa3607 28 дней назад +1

    Podoba mi sie ten patent. Myslalem ze wymyslisz cos jeszcze bardziej odjechanego 😅
    Jaka powierzchnia zostala spryskana polynorem ? Ciekawi mnie koszt na m2 przy zadanej grubosci ok 10cm jak u Ciebie.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад +1

      32m2

    • @brentruoa3607
      @brentruoa3607 27 дней назад

      Piana zalewowa wyszlaby ok 3500tys. Jakby udalo sie zrobic aski szalunek, albo odkopac 10cm od fundamentu to warto sprobowac plynna piane. Nic tak dokladnie i rowno nie oblepi fundamentu. Jak sie zdecyduje na taki manewr w nastepnym roku to dam znac jak to wyszlo.

  • @leszekkruk2488
    @leszekkruk2488 27 дней назад

    A nie szukasz juz materiałów drugiej reki ? Xps czesto mozna wyrwać taniej. Pamietam i sam stosuję Twoje metody, wcxesniejsze wyszukiwanie i powiadomienia. Takze chyba warto. Polynor sam stosowalem takze jestem roeniez zwolennikiem. A co do folii to myslalem ze z komentarzy wiecej sie dowiem ale chyba wiekszosc jest za producentem. Pozdro i powodzenia. Czekam na kolejne

  • @hmmtentego5542
    @hmmtentego5542 28 дней назад +1

    super Kamil :) ale ty masz nerwy na te komentarze :) :D
    po pierwsze niech ktos zdefiniuje co znaczy kubelki do sciany albo kubelki do ziemi ????:D ktora strona jest ktora ??:D
    jak nazywacie wglebienia kubelkow a jak dupki kubelkow ??? :D ale jazda :) co za cyrk :) podziwiam Cie ,ze Ci sie chce dyskutowac z fachowcami ,ktorzy nie widza ,ze wlasnie zrobiles bable piany zamiast plaskiego styroduru :) i choc bys tam przykryl to folia do oczka wodnego to bys mial szczeliny i dystanse ....czy przewiew albo przeciag jak niektorzy chca :D
    moj oOciec w80 latach budowal dom ....wykpoal row na ponad metr ..zalal to betonem z betoniaki nie dawal zadnych zbrojen ani bloczkow... napierdzielil kamieni w miedzy czasie i jedyne co zrobil to tylko papa i lepik poziomo pod pierwsza warstwe juz cegy a nie jakies qrwa cuda i co ? dom soji juz 38 lat nie ma zadnych pekniec cieplo i sucho ...ostatnio nawet sprawdzalem kamera remowizyjna mostki cieplne i tylko troche nadproza dawaly ...ot co ....Jezu a teraz fachowcy karmia sie tym calym gownem z supermarketow i mysla ze to niezbedne ....no bo fakt jak sie buduje z gownolitu to trzeba sluchac producentow ....niedlugo beda sie klocic jakiego koloru maja byc kloki do kolkowania styropianu ..... szok :D
    Boze a potem tacy ida glosowac i bec :P
    pozdrowki Mistrzu

  • @MrZetorek
    @MrZetorek 12 дней назад +1

    Na puszcze jest napisane że może powodowac raka wiec lepiej robic to w konkretnej masce filtrujacej gazy. Szczegolnie jesli pokazuje Pan to w filmiku na ktorym ktos noze sie wzorowac. Pozdrawiam

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  12 дней назад +1

      Paaanie.... spaliny samochodow jeszcze bardziej powoduja raka przez wielopierscieniowe weglowodory aromatyczne WWA i nikt w masce na ulicy nie chodzi, a tak naprawde powinien kazdy 🤷‍♂️

  • @SlawomirBaj
    @SlawomirBaj 28 дней назад

    Markety zawsze miały wyższą cenę niż w składach budowlanych, ale market ma jedną przewagę, samoobsługa, bierzesz co potrzebne i do kasy, na składzie mysisz raczej powiedzieć sprzedawcy co chcesz a dla wielu amatorów jest to nie do przeskoczenia

    • @charliebelt7207
      @charliebelt7207 28 дней назад

      Nie zawsze - niektóre rzeczy mają tańsze, ale warto sobie sprawdzać. Generalna zasada jest taka, że akcesoriów i drobnicy nie kupuje się w marketach(czy to budowlanych, czy z elektroniką), bo na tym mają największą marżę. Głupia szczotka do smołowania na kiju w Casto 40 zeta, a w lokalnym składzie wyszło mi 17 zeta(10 za szczotę, 7 za kijek).

    • @SlawomirBaj
      @SlawomirBaj 28 дней назад

      @charliebelt7207 zgodzę się, drobnica jest dużo droższa, kleje czasem wychodzą taniej, ale składy czasem dają rabat przy większych zamówieniach

    • @147colt
      @147colt 28 дней назад

      Ja mogę stwierdzić inaczej, że jako amator zakupy robiłem dużo szybciej na składach niż marketach. Mniej ludzi, mniej kolejek, mniej chodzenia/biegania po hali (bo coś się może jeszcze przydać XD), szybszy proces kompletowania towaru.

    • @charliebelt7207
      @charliebelt7207 28 дней назад

      @@147colt Dzisiaj byłem na składzie po głupie rękawiczki. Jakaś baba przede mną kupowała jakiś płyn. Nagle przypomniała sobie, że musi zdjąć folię z szyby i potrzebuje jakiegoś specyfiku i wyciąga faceta z kasy, a na koniec przypomniała sobie, że potrzebuje baterii paluszków. Już oderwałem etykietę od tych rękawiczek i miałem zostawić gościowi z kasą żeby sobie nabił, bo ile można stać, ale w końcu zauważył, że wszyscy zaczęliśmy się wkurfiiaaać, więc pogonił babę. Tak więc nie ma reguły ;)

    • @orzelvaginus
      @orzelvaginus 28 дней назад

      Klej na promce do siatki kupiłem właśnie w zielonym markecie, duuuzo taniej jak w składach budowlanych, także trzeba się orientować w cenach. Natomiast wszelkie drobiazgi są zawsze drożej. Jest jeszcze jedna zaleta marketów, są czynne do późna.

  • @WaldemarStobinski
    @WaldemarStobinski 28 дней назад

    Super by było gdybyś jeszcze podawał godziny przepracowane na budowie pozdrawiam serdecznie

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      w jakim celu ? jak nie zatrudniasz - nie placisz.... nie placisz - zarabiasz... zarabiasz - czasu nie liczysz 🤷‍♂️ tego do lenistwa nie da sie przeliczac 🤷‍♂️

  • @PiotrStodulski-id3qs
    @PiotrStodulski-id3qs 28 дней назад +5

    Niewykorzystales folii z kubełkami zgodnie z przeznaczeniem, nie ma opcji zamknąłeś mikro cyrkulację powietrza . Jeśli wilgoć wejdzie a wejdzie od dołu nie będzie miała ujścia . Fizyki nie oszukasz

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      wilgoc od dolu ? 🤔 serio ? gdzie ona ma wejsc ? ... cyrkulacja ? miedzy ociepleniem, a folia ? powaznie ?

    • @PiotrStodulski-id3qs
      @PiotrStodulski-id3qs 26 дней назад

      @@KamilAndrzejewski Kamilu to jest tak jak z wiatrem nie widać a jednak wieje, ty wilgoci nie zauważysz od razu. Fizyka tu działa ,masz różnicę temperatur które w każdym miejscu które jest wykonane z różnych materiałów powoduje reakcje. Teraz właśnie jest pora roku gdzie rano jest zero a za godzinę 16 stopni . Jak myślisz czy je zachodzą tam reakcje . Jak termos otworzysz zobacz ile jest pary na pokrywie. To nie są trudne rzeczy

  • @jarosawkorjat8547
    @jarosawkorjat8547 27 дней назад

    Przerabiałem temat pianki zamknięto komórkowej w kamperze, zawsze mnie zastanawiało czemu ludzie nie używają tego do ocieplania fundamentów ? Warto przy każdym nakładaniu zwilżyć woda pianka lepiej się rozpręża i szybciej wysycha

  • @rahael6099
    @rahael6099 28 дней назад +3

    Ciekawy pomysł :P

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ten film pierw widza wspierajacy... cholera czemu ja Cie nie widze na liscie ? dodalbym Cie na koniec odcinka 🙋‍♂️ w nastepnym juz bedziesz ... pozdrowka 🙋‍♂️

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      aaa Mateusz... to jestes 🙋‍♂️😉

  • @hubertjaros4770
    @hubertjaros4770 28 дней назад +4

    Super, masz chlopie podejscie do budowlanki rozsadne

  • @tojusboss2810
    @tojusboss2810 28 дней назад +3

    Mam wrażenie że Kamila długo nie było na yt a jak wrócił to z przytupem. Była afera puszka pandory, więc sie wpisał w trend i jest afera puszki polynoru 🤣 (żarcik chociaż afery powazne). Pozdrawiam i chyba zaczynam liczyć dalej: czym mnie jeszcze Kamil zaskoczysz? (oczywiście zawsze poozytywnie). Pozdrawiam

  • @dawidach518
    @dawidach518 28 дней назад +1

    Kamilu czy zrobisz pomiaru uziemienia z tego pręta? Jestem elektrykiem i z mojego punktu widzenia to nie może działać i mowie to w oparciu o doświadczenie, mamy zrobione multum uziomów i na ławie bloku ułożyliśmy jakies 100m bednarki i spawaliśmy ją do zbrojenia wynik co prawda wyszedł w granicach normy ale grunt to piach i jestem ciekaw jak to wyjdzie u ciebie.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад

      zrobie na etapie wykonczenia.... w projekcie za 53tys byl fundament taki sam? a uziom z prefa fi8 i byl o dziwo ponizej 1 oma... wiec tu z fi 12 nie widze powodu by to nie mialo dzialac... uziomy nie dzialaja jak sa byc moze zle spiete ze zbrojeniem 🤷‍♂️ albo po prostu troche oszukujesz? ze widziales te "multum" uziomow na lawie nie dzialajacych... wydaje mi sie ? ze to niemozliwe

    • @dawidach518
      @dawidach518 27 дней назад

      @@KamilAndrzejewski czesto jeżdżę na pomiary instalacji i uziemienia moi koledzy na studiach to samo też mierzyli uziomy gdzie bednarka była przyspawana do pierwszego lepszego pręta i odrazy wywinięta na zewnetrz a wynik uziemienia marny 50-100ohm. Jeśli masz dobra rezystywności gruntu to ten twój pręt może zadziałać ale nie musi no i żaden pomiarowiec ci tego nie podpisze do pomiarów domu a jeśli coś się stanie z domem to ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy z odszkodowania bo nie ma badz są negatywne pomiary

  • @strzegus
    @strzegus 28 дней назад +2

    Folia kubełkowa układana jest wypustkami w stronę fundamentu bo tam jest szczelina aby odprowadzać wilgoć

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      odprowadzac wilgoc ? z czego ta wilgoc tam ma powstawac ? skad ? 🤔

    • @pawestyrna1829
      @pawestyrna1829 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski Z deszczu ?

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      @pawestyrna1829 ale jak ma ci podejsc woda z deszczu za folie ? przeciez miedzy innymi ona po to tam jest 🤷‍♂️

    • @grzeniu7246
      @grzeniu7246 28 дней назад +2

      ​@@KamilAndrzejewski Folia kubełkowa jest to jeden z podstawowych materiałów hydroizolacyjnych. Jej zadaniem jest ochrona ścian fundamentowych i ich termoizolacji przed niszczącym działaniem wody. Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów izolacji pionowej fundamentów jest zastosowanie folii kubełkowej. Ta specjalistyczna folia, wykonana z polietylenu o dużej gęstości (HDPE), pełni istotną rolę w zapobieganiu wnikania wilgoci, wody opadowej oraz gruntowej w strukturę ścian fundamentowych.

    • @strzegus
      @strzegus 28 дней назад

      @@pawestyrna1829 odparowanie wody woku fundamentu

  • @orzelvaginus
    @orzelvaginus 28 дней назад

    A obczajales cenę piany natryskiwanej przez firmę? Ja tak zrobiłem i wyszło taniej jak sturodur. Folii nie dawałem bo uznałem to za wymysł producentów, ale teraz bym chyba dał ze względu na rośliny, a dokładniej jakiś taki chwast, który korzenie ma nawet ponad metr, w kilku miejscach wrósł w tę piankę.

  • @jakubkanski3106
    @jakubkanski3106 28 дней назад

    💪👍🤝👍💪

  • @hubertbaranowski8407
    @hubertbaranowski8407 28 дней назад +1

    Cześć Kamilu, sprawdzić czy profile aluminiowy, którym przysłaniasz przyciąga magnes. On nie jest aluminiowy. W Muratorze również piszą profil sluminiowy.Pozdrawiam Cię i z orzyjemnością oglądam.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      serio powiedzialem aluminiowy ? ojj tam oj tam... 😉🙋‍♂️

  • @pawelm5493
    @pawelm5493 28 дней назад +8

    Na najprostszą logikę: kubełki w folii kubełkowej są dystansami, które powinny odsuwać arkusz folii od płaskiej ściany tworząc przestrzeń z powietrzem. Więc kładzenie folii kubełkami w stronę ziemi jest nieco hmm. Akurat w tym przypadku wobec i tak nierównej powierzchni piany nie ma to większego znaczenia, ale warto zdawać sobie sprawę co jest do czego i jak.
    Piana w puszkach, to (z moich własnych odczuć) zapełnienie luki między chęcią zrobienia czegoś samemu i taniej, a usługami natrysku piany za które zapłacimy... (no, tutaj tak czy owak pasowałoby zrobić porównanie cen...). Na pewno sprawdza się przy bardzo niedużych projektach. I tym bardziej, gdy chodzi o zapapranie jakiegoś miejsca o skomplikowanym kształcie, gdy nie chce nam się robić jakichś stelaży, etc... U mnie na strychu były wystające krawędzie połaci pozakrywane wełną mineralną, którą po prostu spryskałem taką pianą z puszki zamykając wełnę na głucho.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +2

      rozumiem ta niby "najprostrza" logike... ale powiedz mi idac tym tropem w jakim celu ma byc ta przestrzeb wentylacyjna pod kubelkami ? po co ? jaki proces tam zachodzi zeby trzeba bylo to wentylowac ? "wpuszczajac" tam jakikolwiek obieg powietrza sprawiamy, ze ono sie skrapla ze wzgledu na roznice temperatur miedzy tym co nad gruntem, a tym co pod nim... rozszczelniamy izolacje, zeby skraplala sie tam woda i jednoczesnie odparowywala ? 🤔

    • @pawelm5493
      @pawelm5493 28 дней назад +2

      @@KamilAndrzejewski Najprostsza odpowiedź: po co w ogóle są te kubełki?
      Edit: Poważnie: ma umożliwiać cyrkulację powietrza i spływ wody. Jedynym prawidłowym sposobem w/g łatwych do sprawdzenia źródeł w naszym środowisku życia czyli Internecie - jest układanie jej kubełkami w stronę ściany - z wyjątkiem sytuacji, gdy kubełki mogą uszkodzić miękką izolację.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      czy Ty tez chcesz mi wcisnac kit, ze tam miedzy styropianem/piana a ziemia pod tymi kubelkami ma sie lac po izolacji jakakolwiek woda ? powietrze ? specjalnie mamy wpuszczac tam jakies powietrze, by w wyniku roznicy temperatur nad i pod gruntem wykraplala sie z niego wooda przy fundamencie ? powaznie ?

    • @grzeniu7246
      @grzeniu7246 28 дней назад +1

      @@KamilAndrzejewski niestety mylisz się

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ok myle sie... to dajesz argumentacje... 🤔

  • @sebastiansed4210
    @sebastiansed4210 28 дней назад

    👍

  • @mariankrzeszowski407
    @mariankrzeszowski407 28 дней назад +2

    Dzień dobry. Z folią kubełkowa i stroną jaka założyłeś do fundamentów można by się kłócić, szarpać a nawet wyzywać. Niestety to Twój fundament Twój problem, choć nie ukrywam możesz Mieć racje. To tak jak z noszenie futra, włosiem do wewnątrz czy na zewnątrz? Pozdrawiam Marian

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ale ja z nikim nie chce sie szarpac... chce tylko wiedziec w jakim celu i co ma sie niby wentylkowac miedzy geuntem a fundamentem 🤔

    • @waliza001
      @waliza001 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski A wez zobacz jakies chalupy stawiane w 60ych 70ych i jaka mialy izolacje, kubelki i folijki. Stoja do dzis. Zero problemow z wilgocia. A teraz pianka musi miec drenaz i izolacje, zeby sie zle nie czula , ze ja brudna ziemia dotyka :)))

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      @waliza001 hehe.... 👍

    • @Moloch152
      @Moloch152 28 дней назад

      @@waliza001 Tylko materiały budowlane w latach 60 były dużo lepszej jakości niż teraz, to raz. Teraz materiały są energooszczędne czyli zazwyczaj porowate i ciągnące wilgoć. Jak zjeb@esz hydroizolację fundamentu to beton komórkowy będzie Ci pił wodę pod sufit. Gdy kiedyś murowali ściany 60 cm szerokie z pełnej cegły nikt się nie przejmował ile węgla trzeba będzie wypalić by tą chałupę ogrzać bo były inne ceny i dostępność. Nawet sobie nie wyobrażasz jakie koszty są ogrzania starych budynków aktualnie.

    • @waliza001
      @waliza001 28 дней назад

      @@Moloch152 Czesciowo zgoda. PRzy cyzm Kamil nie zjebal hydroizolacji to raz. Dwa nie wiemy z czego bedzie stawial mury. Beton komorkowy to tani egowno a nie materila budowalny. Nadal mozesz stawiac z dobrych materialow, ktore nie ciagna wody jak cegla.

  • @onefunandplay3137
    @onefunandplay3137 28 дней назад +6

    Kamil jak to obliczaleś bo mnie wychodzi jakieś 800 zł za styropian na 32m². Eps 100 podłoga. Myślę że w zupełności by ci wystarczył. A tej piany jak za puszkę 36 zł to ty z 2500 zł zapłaciłeś za nie?

    • @gervith103
      @gervith103 28 дней назад +1

      25zł za metr xps? wydaje mi się jakoś tanio. Ale weź jeszcze dolicz klej, czas na mieszanie i przyklejanie, kołkowanie, robocizna dużo dłużej by zeszło w pojedynke

    • @onefunandplay3137
      @onefunandplay3137 28 дней назад +1

      EPS nie XPS. Przyklejanie na piankę i bez kołowania jak przysypane ziemią. Ja robiłem 48 m² w pojedynkę. Co prawda zeszło czasu ale tylko dlatego że miałem docinke. No nic i tak życzę sukcesów Kamilowi.

    • @GOsowski8
      @GOsowski8 28 дней назад

      Ogladnij do konca to zobaczysz ile zaplacil za piane

    • @onefunandplay3137
      @onefunandplay3137 28 дней назад

      @@GOsowski8 tak tak. Obejrzałem już wiem.

    • @jacekkubicki6033
      @jacekkubicki6033 28 дней назад +2

      @@onefunandplay3137 Racja, że nie ma sensu kołkować. Większość producentów systemów ociepleń dopuszcza brak kołkowania do 4 pięter (parter + 3 piętra), jeżeli tylko nie mamy budynku w miejscu gdzie jest narażony na silne wiatry (np. góry). Kołkowanie w fundamencie to tylko robienie dziur w izolacji i nic więcej.

  • @Snickers__
    @Snickers__ 28 дней назад

    Kamil a co bys doradził na fundament z cegły jak go zaizolowac i czy w ogole izolowac ?

  • @adamadi4155
    @adamadi4155 28 дней назад

    Witam wszystkich oglądających i komentujących komentarz taktyczny

  • @jawas7437
    @jawas7437 27 дней назад

    Kamil a pytanie konkretnie do Ciebie , jaki jest sens malowania fundamentu od strony wewnetrzej ?

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад

      taki jak od zewnetrznej - zaden... 🤷‍♂️ dysperbit udowodniono, ze w malym stopniu chroni przeciwwilgociowo ... no ale lepsze to nic zostawic goly beton 🤷‍♂️🙋‍♂️

  • @fay9924
    @fay9924 28 дней назад +2

    HAH Temat z folią wałkowany jak zwykle, proponował bym spytać producenta po co ją produkuje, ( i jak mówi producent ta folia ma jakiś sens ale dopiero z listwą ), woda podejdzie co byście nie zrobili czy to od góry czy od dołu , dlatego KSZTAŁT foli ma za zadanie UŁATWIAĆ odprowadzanie PARY (skroplin) w tym akurat przypadku nie polecam kopiowania Kamila .

  • @andrzejstolarczyk5565
    @andrzejstolarczyk5565 28 дней назад

    Aż sie prosi żeby napalić ognisko i wrzucić te pianki

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      nie mam dla Ciebie dobrych wiesci... nic z nimi sie nie stanie 🤷‍♂️ kiedys je wrzucile do ogniska, a w srod pustych byla jeda pelna... nie zauwazyle .... syknelo i tyle...

    • @andrzejstolarczyk5565
      @andrzejstolarczyk5565 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski z jednej strony to dobrze xd

  • @hitmantpc1958
    @hitmantpc1958 28 дней назад +29

    Folie kubełkową kładzie się wypustkami do fundamentu by wilgoć miała ujście do gruntu a sam fundament "oddychał" Zrób prosty eksperyment wsadź marchewkę jedną owiniętą folią szczelnie a drugą bąbelkową do lodówki - wtedy zrozumiesz..

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +6

      fundament "oddychal" .. 🤔 naprawde ?

    • @skaczacameduza8340
      @skaczacameduza8340 28 дней назад +7

      tylko czy przy tak nierównej piance robi to tutaj różnicę?

    • @dawidklimczak1296
      @dawidklimczak1296 28 дней назад +8

      Dokładnie. Folia ma swobodnie odprowadzić Wode spod ściany do drenażu. Dlatego kubełki tylko do ściany.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +5

      chcesz mi powiedziec, ze mamy zrobic przestrzen miedzy izolacja, a ziemia, by woda lala sie pod folia po izolacji do drenazu ? 🤔 serio tak uwazasz ? tak sesio serio uzywajac wlasnego rozumowania ?

    • @Miesozerca
      @Miesozerca 28 дней назад +3

      Piszcie, piszcie...

  • @ANDRZEJ450
    @ANDRZEJ450 28 дней назад +1

    Kubelkami do środka powinna być
    Celem wentylacji suszenia ociekania

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      czego suszenia ? czego wentylowania ? woda ma sie pod folia lac po izolacji cieplnej fundamentu, a ta ma od niej gnic ? powaznie ? 😏

    • @ANDRZEJ450
      @ANDRZEJ450 28 дней назад +2

      A widziałeś cały system do czego zostala stworzona ta folia w jakim celu ?
      Sama folia to tylko część składanki
      System ma swoje znaczenie
      Pisze jako nie fachowiec tylko użytkownik
      Stosowałem wraz z drenem opaskowym piwnic ponieważ było zagrożenie podsiąkaniem
      Producent tej foli przewidział produkując ją do czego służy i jakie ma zadanie
      To że zrobiłeś ocieplenie fundamentu barankiem to inna sprawa twierdzę że gdybym miał to powtórzyć u siebie wolał bym pianę pur natryskową zamkniętą a nie styropian klej siatka jak u siebie i znów dysperbit 😂

  • @karolkozowski55
    @karolkozowski55 28 дней назад

    Na wyjściu kanalizacji wstaw sobie trójnik z korkiem będzie jako rewizja może kiedyś się przyda

  • @tomektech7489
    @tomektech7489 27 дней назад

    A co ma posta rura zamarznąć? Pełna to rozumiem , ale tam na chwilę są scieki. Podłącz odrazu na zewnątrz rury, bo potem dojdzie ci godzin koparki

  • @w_sp996
    @w_sp996 28 дней назад

    Na piance/ xps kubły nie mają senu , wystarczy gruba folia .KAŻDA pianka nasiąka , nawet PIR - kwestia warunków i czasu . Mam PIR gór-stal z demontażu- kilka płyt wciągneło dużo więcej wody niż te 2-3% (po wadze danej objętości widać w porównaniu do innych egzemplarzy)

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      masz plyty pir na fudamencie ?

    • @w_sp996
      @w_sp996 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski Nie, kupione okazyjnie zdemontowane z tarasu, lezą i czekają. Zostawiłem rozłożone do podsuszenia i w ręce wpadły mi dwa identyczne kawałki , jeden sporo za ciężki - nie pamiętam o ile ale nie mieściło się to w normie. Na fundamet prawdopodobnie pójdą grube rdzenie PIR z płyty warstwowej bo mam niedaleko i dużo ale też z folią bo jakoś nie mam zaufania do tej wodoodporności.

  • @piotrmod.2224
    @piotrmod.2224 27 дней назад

    Folię kubełkową układa się wypustkami skierowanymi w kierunku ściany fundamentowej. Dzięki temu folia oddziela konstrukcję od gruntu, a kubełki umożliwiają wentylację ściany. Nie należy układać folii odwrotnie - wówczas niemożliwa będzie cyrkulacja powietrza, a w konsekwencji - odprowadzenie wilgoci.

  • @maldi0076
    @maldi0076 28 дней назад +1

    Przecież folia kubelkowa nie daje 100 % szczelności, przykładowo na łączeniach, czy od spodu wilgoć może sie dostać - tym bardziej tak luźno rozłożona jak na filmie.
    Nieraz widze folię przymocowaną do styropianu na gwoździe i ludzie myślą że ona uchroni ich fundament całkowicie od wilgoci 😂

    • @Moloch152
      @Moloch152 28 дней назад

      Tu nie chodzi o chronienie styropianu od wilgoci, lecz dostępu powietrza do tej wilgoci. Oraz odparowywaniu tej wilgoci, właśnie przez pustą przestrzeń miedzy styropianem a gruntem. Prosta fizyka.

    • @maldi0076
      @maldi0076 28 дней назад

      @Moloch152 👍

    • @halamaaa
      @halamaaa 27 дней назад

      @@Moloch152 z praktyki wykrapla sie na kubełkach

  • @pawełzłoty
    @pawełzłoty 27 дней назад +4

    Foliowi kubełkowi onaniści, specjaliści - Wszystko zależy po co układasz tą folie. Nie ma odgórnie narzuconego nakazu którą stroną układać, na którym boku spać i o której godzinie jeść śniadanie. Jeśli układasz tylko dla ochrony termoizolacji i nie potrzebujesz przestrzeni wentylacyjnej to można ułożyć kubełkami na zewnątrz, jeśli układasz bo potrzebujesz przestrzeń wentylacyjną to kubełkami do wewnątrz. Stałe normy i nakazy to były w komunie.

    • @sniper100
      @sniper100 27 дней назад

      dokładnie jak napisałeś, przestrzeń wentylacyjna to kubełki do wewnątrz, a tak jak ułożył nasz bohater to PUR polynor ma niski współczynnik przenikania wilgoci µ = 0,05 mg /m*h*Pa (na stronie producenta), czy to odparuje - nie wiem... no i pytanie jaka tam będzie wilgotność wewnątrz, bo jednak przez ściany i tego PURa trochę przejdzie, ale to będzie marginalna przenikliwość więc na wyczucie raczej powinno być ok, a miejsce dla robaczków to i tak i tak będzie ;)

  • @ocizzico
    @ocizzico 27 дней назад

    Nie jest odwrotnie folia kubełkowa, bo nie jest tam w ogóle zastosowana zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Daje się ją na styropian EPS żeby stworzyć przestrzeń wentylacyjną, bo EPS wchłania wilgoć i przez to pogarsza swoje właściwości izolacyjne. W czasach gdy wymyślono tą folię to XPS czy PUR nawet nie istniały w handlu.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад

      EPS wchlania wilgoc.... no niezle juz sie porobilo 🤔

    • @ocizzico
      @ocizzico 27 дней назад

      ​@@KamilAndrzejewski Owszem, im mniejszą ma gęstość tym więcej wody może wchłonąć, nawet do aż 3% objętości. Jedynie XPS i zamknięto-komórkowy PUR jest tym który niby w ogóle jej nie chłonie.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад

      @ocizzico naprawde tak uwazasz ? o moglbys to przemyslec ?

    • @ocizzico
      @ocizzico 27 дней назад

      ​@@KamilAndrzejewski To nie jest żadna kwestia wiary, tylko fakt. nie wierzysz to sobie zważ kawałek jakiegoś miękkiego styropianu przed i po tym jak będzie miał bezpośredni kontakt z wodą dłuższy czas.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад

      @ocizzico slowo klucz WODA ... teren wilgotny, a teren podmokly to calkiem dwa rozne srodowiska

  • @peruka69
    @peruka69 28 дней назад

    Kamilu te 60 kilka tysi to koszt ogrodzenia, wykopu, fundamentu itp ? bez działki oczywiście

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      ojjj powierzchowny widz nie oglada filmow 😏😏 szkoda, bo duzo czasu trace na robienie tych filmow... ale odpowiem ci ... niech strace... 😅 "z dzialka" 🙋‍♂️

    • @peruka69
      @peruka69 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski Mordo nie ubliżaj :) oglądam od czasów domu za 53 tysi ale jakoś tak wyszło raz Ty uciekłeś na trochę, a raz ja zmieniłem kanały. Trzymam kciuki za nową budowę. Może kiedyś się zgadamy i nakręcimy coś u mnie na areałach ... MOCNO CI KIBICUJĘ .Pzdr.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад +1

      wiem, ze jestes starym dobrym widzem... poznalem .... ale nie ublizylem Ci 😏

  • @agassi071
    @agassi071 26 дней назад

    W zielonym markecie za xps grafit tej samej firmy wyszłoby mi 16 000zł drożej na samą płytę o powierzchni 200m² niż z hurtowni😂

  • @Tomasz-bo5zp
    @Tomasz-bo5zp 28 дней назад +1

    To drożej wyszło niż styropianem

  • @nezqul
    @nezqul 15 дней назад

    rury kanalizacyjne nie zamarzają... tzn. przy założeniu że mają spadki wyprowadzone. Nie trzeba jej ocieplać.

  • @QaroleQ.
    @QaroleQ. 28 дней назад +1

    Dlaczego nie pomalowałeś dysperbitem wierzchniej warstwy ławy i nie zarzucileś narożników pod skosem?

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      ze jak naroznikow ?

    • @QaroleQ.
      @QaroleQ. 28 дней назад +1

      ​@@KamilAndrzejewski tzn tak się kiedyś robiło normalnie zaprawą murarską zeby narożnik w sensie połączenie ławy ze ścianą fundamentową w przekroju było jak spoina spawalnicza czyli żeby wilgoc nie miała możliwości zalegać.

    • @user-bc4nt6og2p
      @user-bc4nt6og2p 28 дней назад +1

      ​@@QaroleQ.Tak się cały czas robi .

    • @QaroleQ.
      @QaroleQ. 28 дней назад +1

      @@user-bc4nt6og2p no tak mi się właśnie wydaje. I dysperbit na ławę też powinien zostać wyłożony.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      no to przeciez to wszystko jest zrobione ogladales film wogole ?

  • @zmotykanaksiezyc92
    @zmotykanaksiezyc92 28 дней назад

    Garaż blaszak też można tym polynorem ocieplić? Ma to jakieś właściwości przeciwgryzoniom żeby tego nie "zjadły"? 😮

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      oczywscie .... natomiast jezeli chodzi o gryzonie .. hmmmb🤔🤔😏 wszystko zalezy od geyzoni co im tam w danym czasie zasmakuje 🤷‍♂️ jak nie chcesz by Ci ocieplenie chrupaly to postaw w garazu skrzynke ziemniakow.. 🤷‍♂️ a tak na serio to nigdy nie wiesz na co geyzonie beda mialy ochote... mi kilka lat temu pogryzly nowa, oparta o sciane plyte gipsowa... i jak to zrozumiec 🤷‍♂️

    • @zmotykanaksiezyc92
      @zmotykanaksiezyc92 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski ok, może płyta OSB by to obił jeszcze ale też pewności nie ma że nie będą chciały po ostrzyć sobie ząbków :)

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад

      @zmotykanaksiezyc92 z tym? ze plyta nie da ci izolacji cieplnej

  • @patryktyrpa8998
    @patryktyrpa8998 27 дней назад

    Czy przy wysokich wodach gruntowych ta pianka moze byc zastosowana ?

  • @wojtekcz1986
    @wojtekcz1986 28 дней назад +3

    A wiesz do czego służy folia kubełkowa? O listwie to już nie wspominam...

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      jezeli nie wiem to z checiom od Ciebie to uslysze 🙋‍♂️ dawaj ... podyskutujemy 👍

    • @wojtekcz1986
      @wojtekcz1986 28 дней назад +1

      @KamilAndrzejewski wytłoczenia skierowane do ściany fundamentu tworzą przestrzeń między folia a ścianą. Tą przestrzenią odprowadzana jest ewentualna wilgoć w postaci pary która to powinna skroplić się na kapinosie listwy kończącej prawidłowo zastosowaną folię kubełkową.
      Listwa ta zapobiega tez spływaniu wilgoci z ściany na fundament.

    • @halamaaa
      @halamaaa 27 дней назад

      @@wojtekcz1986 Taaaaaa, ksiązkowo wszystko się zgadza, zycie pokazuje jednak że punkt rosy jest nie do ruszenia, wszystko się wykrapla i idzie w grunt a kapinos chroni tylko przed wodą opadową

  • @luigi7130
    @luigi7130 27 дней назад

    Elo Kamilo. Kiedy nowy odcineczek?

  • @Baczywas
    @Baczywas 28 дней назад +2

    Ta piana mnie nie przekonuje, wolał bym z styropianu

  • @CommunistEater
    @CommunistEater 28 дней назад +1

    Folia montowana kubełkami do fundamentu ma stworzyć przestrzeń do wentylacji. Parametry piana ma lepsze, ale przy kolejnych układanych pasach są przestrzenie i mamy mostki. Przy płytach i pianowaniu tego nie ma, albo jest zdecydowanie mniej. Czy ma to znaczenie?, pewnie nie. Czasowo to chyba jeden pies, jak trzeba robić na 3 warstwy to też trochę schodzi.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      mozesz miec racje czemu nie.. natomiast czemu ma sluzyc ta niby "wentylacja" miedzy gruntem, a fundamentem ? w jakim celu ? jaki tam proces zachodzi, ze chcesz to wentylowac ? 🤔

    • @AdrianKabala98
      @AdrianKabala98 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski w styropian też woda z gruntu może wsiąknąć, dzięki folii kubełkami do wewnątrz ma szanse odparować, w przypadku piwnicy podobno folia eliminuje podciąganie kapilarne po ścianach, u mnie był taki problem

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      kilka osob juz pisalo o "podciaganiu" kapilarnym, ale tylko jeden wiedzial jak ono dziala.... by nastapilo takie podciaganie to lawa musialaby stac caly czas W WODZIE..... nie, podciaganie nie dziala w wilgotnym srodowisku... dziala tylko W MOKRYM .... a dodatkowo styropian jakk tworzywo sztuczne nie nasiaka... owszem jak wrzucimy styropian do wody na kilka godzin to komory miedzy kulkami "naciagna wody" ale szybko sie jej pozbeda po wyjeciu z wody... natomiast posadowienie fundamentow "w wodzie" byloby malo odpowiedzialne... tak wiec duzo slow, duzo teorii ale zadna nie ma podloza w praktyce 🤷‍♂️

    • @CommunistEater
      @CommunistEater 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski niestety mam wrażenie, że wypowiadasz się w każdym temacie z pozycji eksperta, ale w rzeczywistości tak nie zawsze masz rację. Postawiłeś dom na gruncie słabo przepuszczalnym, przynajmniej w części są gliny, piaski gliniaste i źródłem wody będzie woda opadowa. Zrobisz drenaż, problemu nie będzie. Czy to coś da w tym przypadku? Pewnie nie, ale pójdziesz na inny temat i zrobisz tak samo, a tam już będą inne warunki i będzie podciągało, bo będzie zasypka z piachu, glina, brak drenażu oraz szereg innych błędów.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      @CommunistEater jak widzisz po moich filmach na samym YT jest to moj 4 dom jaki stawiam... poza YT byly jeszcze dwa... nie czuje sie ekspertem, ale cos w zyciu juz widzialem i pewne rozwiazania z palca wyssane , a zarazem mocno lobbowane przez producentow bardzo widac w Waszych komentarzach... moj kanal fsktycznie jest kontrowersyjny, bo prostuje w nim slojrzenia na glupio utarte szlaki.... wiem, gdzie potrzebne sa drenaze, a gdzie nie... wiem tez ile daje rzekoma "wentylacja" pod kubelkami, a ile moze zaszkodzic.... nie wszystko co czytasz na muratorze ma przelozenie w rzeczywistosc... 🤷‍♂️

  • @jarosawkustra2838
    @jarosawkustra2838 28 дней назад

    A gdyby tak na mur wgrzać papę i następnie tylko folia kubełkowa, czy izolacja termiczna fundamentów jest bardziej ważna od izolacji od wilgoci?

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      w moim przyladku tak... zalezy mi na izolacji termicznej

  • @mariakoakowska865
    @mariakoakowska865 18 дней назад

    a jak się ma piana do ściskania przez grunt?

  • @wojciechkrerowicz4310
    @wojciechkrerowicz4310 29 дней назад +3

    Kamilu.
    Już wiele razy widziałem jak tym polinorem - pianą były izolowane różnego rodzaju a to garaże,dzwi,czy jak w Twoim przypadku dach w domu za 45tys ale przyznam szczerze że jesteś bodajże pierwszym RUclipsrem w Polsce który zaizolował fundamen he he...
    A jeszcze jak do tego dasz folię kubełkową to wydaje mi się że spełni właściwości izolacyjne jak najbardziej.Jak wychodzi w tej pianie lambda??
    Pozdrawiam serdecznie 🤗

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      wlasnie lepiej niz styro ... 0,019 - 0,024W /mkw

    • @pawestyrna1829
      @pawestyrna1829 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski 0,03 na stronie producenta

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      no tak przy 5cm 10 to juz 019-024

    • @pawestyrna1829
      @pawestyrna1829 28 дней назад

      @@KamilAndrzejewski Ale lambda - współczynnik przewodności cieplnej materiału wyrażany w W/mk nie zależy od grubości materiału.
      A współczynnik przenikania ciepła przegrody [U] - dla Twojej ściany fundamentowej wynosi 0,28 W/m2k i on jak najbardziej zależy od grubości warstw.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      @pawestyrna1829 no tak tak.. masz racje 🙋‍♂️

  • @delek84
    @delek84 28 дней назад

    Kanalizacja zamarznie jak będzie pełna rura..czyli ludzie ktorzy tak twierdza to rynny też trzeba ocieplać😅

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      brawo... dobre myslenie i porownanie ... to moj widz🤓🙋‍♂️

  • @pawegromadzki166
    @pawegromadzki166 27 дней назад

    dobrze to wygląda panie kolego ;)

  • @piotrs3213
    @piotrs3213 27 дней назад

    Jak utylizujesz takie ilości puszek po piance?

    • @luigi7130
      @luigi7130 27 дней назад

      Ja od niego odbieram. A co? Chcesz parę sztuk?

    • @piotrs3213
      @piotrs3213 27 дней назад

      @luigi7130 a to że jest jeden taki ukryty koszt budowy o którym się nie mówi

    • @luigi7130
      @luigi7130 27 дней назад

      ​@@piotrs3213 myślałem, że chciałbyś też. Fajne rzeczy można zrobić.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  27 дней назад +1

      zarty zartami, ale puszki od zawsze zbieram, a raz na kilka miesiecy jak wywoze jakieś graty na złom to i biore puszki czy to po zwyklej piance, czy po pianokleju nigdy na złomie mi nic nie robili problemow ... zadne to pieniadze, ale zawsze jeszcze cos za nie dostaje

    • @piotrs3213
      @piotrs3213 27 дней назад

      @@KamilAndrzejewski najważniejsze że nie ponosisz dodatkowych kosztów utylizacji. Właśnie to jest ten dodatkowy koszt niektórych materiałów że po pracy z nimi zostaje góra śmieci i trzeba wydać na kontener

  • @patrykmakowski2449
    @patrykmakowski2449 28 дней назад +3

    Jak zobaczyłem piankę od razu pomyślałem, że wsadziłeś kij w mrowisko. Jak zobaczyłem folię kubełkową to już wiedziałem, że warto zajrzeć w komentarze. Nie przeliczyłem się 😂

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад +1

      hehehehe 🙋‍♂️ ja tez z tego zdawalem sobie sprawe.... doskonale wiedzialem, ze ludzie znaja "teorie" fili kubelkowej, ale nikt logicznie nie potrafi tego wytlumaczyc dlatego taki szum 😉

    • @pawestyrna1829
      @pawestyrna1829 28 дней назад +1

      @@KamilAndrzejewski Ale dużo osób tłumaczy Ci logicznie tylko Ty tej logiki nie przyjmujesz. Tak się zapytam to czemu droższa folia kubełkowa a nie zwykła skoro kubełki nie mają żadnej funkcji ?

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      @pawestyrna1829 nie... ja pojmuje wszystko, ale nie oznacza, ze jezeli "wieksza" liczba osob to mowi to musi tutaj zadzialac "sila tlumu" ... wiem jak dziala marketing producentow i tutaj on genialnie dziala... ale chyba jak kazdy zaglebi sie w to to sam nie uwierzy w te bajki.... z foli kubelkowej jedyna dobra cecha w kubelkach jest to, ze nadaje jej niesamowita sztywnosc ...

    • @patrykmakowski2449
      @patrykmakowski2449 28 дней назад

      @@pawestyrna1829 dom moich dziadków nie widział żadnej folii. Stoi od 50 lat.

    • @KamilAndrzejewski
      @KamilAndrzejewski  28 дней назад

      @patrykmakowski2449 i bedzie drugie 50 stal

  • @SK-xg9rs
    @SK-xg9rs 27 дней назад

    Czytam te komentarze i same odpowiedzi Kamila… to po jakiego grzyba w ogóle dawać tą folię?