Rezoliucija & Aspect Ratio | Video Pagrindai

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 авг 2024

Комментарии • 16

  • @LaimonasRimkus
    @LaimonasRimkus 6 месяцев назад

    Paprastai, aiškiai, suprantamai. Ačiū

  • @martynaspiliutis
    @martynaspiliutis 6 месяцев назад +1

    Puikiai! Dar vienas šaunus explain'eris. Ačiū 🤘

  • @hyunjinstay9096
    @hyunjinstay9096 6 месяцев назад +2

    Daugiau tokiu video apie visus filmavimo, montavimo pagrindus/ patarimus prasau:)

    • @agnejuskenaite
      @agnejuskenaite  6 месяцев назад

      Bus ir nemažai. Reaguosiu ir į konkrečias temų užklausas, tad drąsiai klauskit. :) Jei kažko nežinosiu pati, pasikviesiu kitų specialistų.
      Šiame kanale platinsiu visai pradedantiesiems skirtą turinį, o detalesnį ir kompleksiškesnį (tiems, kurie siekia su tuo dirbti profesionaliai) kiek vėliau platinsiu contribee.com/juskenaite

  • @MindaugasAnusauskas
    @MindaugasAnusauskas 6 месяцев назад

    Aspect ratio video pasaulyje verčiamas kaip "kadro formatas" (google LKC audiovizualiniu medijų terminu žodynas), tačiau dar mėgstamas vadinti "mastelio santykiu" ✌
    O dėl rezoliucijų ir masterlių supratimo, dar galima naudotis ne lentele, tačiau proportion calculator įrankiais, kurie patogiai leidžia manipuliuoti dydžiais 👌
    O šiaip video šaunus!

    • @agnejuskenaite
      @agnejuskenaite  6 месяцев назад

      Blemba, pabijojau žodžio "formatas" dėl jo daugiaprasmiškumo ir va :D Žinosiu!

  • @giedriuszar
    @giedriuszar 5 месяцев назад

    Gal tik dadėčiau, kad fotografuoja visgi žmogus, o kamera tik įrankis :)

    • @agnejuskenaite
      @agnejuskenaite  5 месяцев назад +1

      Pirmu numeriu! Manau, kad visa tokia pradedantiesiems skirta informacija yra puikus būdas suprasti visus įrankius, kuriais galima atskleisti savo unikalų kūrybiškumą.

  • @ZvilgantisKailis
    @ZvilgantisKailis 6 месяцев назад +2

    Milijono vertas arba religinius karus pradedantis klausimas - kodėl filmai iš aplamdytų VHS nuomos kasečių su SD rezoliucija per muilinus televizorius buvo įdomeni ir geriau žiūrėdavosi, nei šiuolaikiniai 4K rezoliucijos filmai per netfliksus?

    • @agnejuskenaite
      @agnejuskenaite  6 месяцев назад +2

      Manau kodinis žodis čia yra "įdomesni" - turbūt tai daugiau apie mūsų perspektyvą skirtingais laikotarpiais, nei apie video ar ekranų kokybę.

    • @martynaspiliutis
      @martynaspiliutis 6 месяцев назад

      Nes vhs laikais tu negalėjai atsisėst prie kompo, pasileist netflix'ą ar youtube'ą ir išsinuomoti filmą. Ir jų neštampavo kaip fabrike vinių. O be to, tai buvo net ir kaip ritualas, kurį turėjai pereit, kad išsirinkti filmą. Manau kad daugiau aiškinti nebėra ko :)

    • @ZvilgantisKailis
      @ZvilgantisKailis 6 месяцев назад

      Būtent tokių atsakymų ir laukiau! Todėl plečiu klausimą - kodėl dabar su 4, 8 ar 12K filmuotus filmus kino kūrėjai perleidžia per visokius soft / mist / glow filtrus, post production procese deda film grain skaitmeniniu būdu ir visaip kitaip iš esmės naikina/gadina didelės rezoliucijos gautą raiškumą? :) O kur dar visokie anamorphic objektyvai kurie išgaubia vaizdą (sulieti pikseliai kadro šonuose), visokius chromatic aberation prideda. Kam tyčia gadina rezoliucijos privalumus?

    • @agnejuskenaite
      @agnejuskenaite  6 месяцев назад +1

      Primityviai būtų galima sakyti "stilius", bet yra ir daugybė kitų priežasčių. Kiekvienas šių elementų turi ir tam tikrą poveikį žiūrovui ir reikiamo konteksto, temos kūrimui. Plati tema :)
      O jei nebūtų tokios didelės rezoliucijos, negalėtų ir "suprastinti" medžiagos, kai to norisi.

    • @martynaspiliutis
      @martynaspiliutis 6 месяцев назад

      @@ZvilgantisKailis Tai labai paprasta paaiškinti buitiškai. Pirmiausia, įsivaizduok kad tu turi seną, gerai važiuojantį automobilį ir tu esi laimingas juo važinėdamas. taip pat turi ir naują automobilį, kuris turi adaptive cruise control, proximity sensors, etc. Nauja mašina taip pat gerai važiuos kaip ir sena, bet tu vistiek norėsi naudoti visus tuos "pribombasus". Mašinos gamintojas, norėdamas parduoti kuo daugiau mašinų, ir kad tu pirktum vis naujesnius modelius, kraus tau tų "pribombasų" kuo daugiau ir darys kiečiau vienas už kita naujus modelius. Realiai, nei, nei niekam kitam to nereikia - juk turi seną automobilį, kuris puikiai važiuoja.
      Taip pat ir su kinais - tu kuri filmus kad žmonės žiūrėtų, nes tai tau neša pinigus. Kad žmonės žiūrėtų, tu naudoji visas naujas technologijas, kad tavo filmas taptų kuo patrauklesnis žiurovui ir jis norėtų jį žiūrėti. O tam yra vis daugiau naujų būdų įgyvendint. Dabar CGI ir AI tau tik padeda tai greičiau ir lengviau padaryti. Anksčiau gerą filmą su nuostabiais efektais sukurti buvo daug sudėtingiau. Reikėjo daug kūrybos, kad padaryti visus praktinius efektus tikroviškais. Parekomenduočiau pasižiūrėt Corridor Crew kanalą apie tai, kaip kurdavo filmus su spec efektais prieš kokius 50 metų.
      Tai va tau ir atsakymas - visa tai daro, kad padaryti filmą idomesnį ir patrauklesnį. Kuo daugiau naujovių ir nestandartinių priėjimų, tuo labiau žmonės nori žiūrėti. Kaip pavyzdžiai - "Sin City" arba "Dogville". Savo laiku, tai buvo visiškai naujas požiūris į filmo kūrimą, kas atnešė jiems sėkmę.
      Tai yra toks pats biznis, kaip ir kiti bizniai. Ankstesni filmų kūrimo metodai buvo pakankami, kad butų biznis iš VHS, šiandien naudoja visas kuo naujesnes technologijas, kad kurtų biznį per video-streaming'o platformas.