Mechanika walki | Dark Heresy 2

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 сен 2024

Комментарии • 10

  • @Dariusz_Tokarczuk
    @Dariusz_Tokarczuk 4 года назад +3

    Dzięki za wyjaśnienie. Jest wiele rzeczy, które mnie ciekawią: Psionika, mutacje, Mechanicus ze swoimi wszczepami i modyfikacjami.

  • @kacpertkmnkobus
    @kacpertkmnkobus 4 года назад +3

    Zgrabnie wyjaśnione :) A na następny odcinek proponuję, psionikę, bo nie od dziś wiadomo, że magia w RPG sprawia kłopoty :D

  • @gregowh40k62
    @gregowh40k62 4 года назад +2

    Bardzo fajny film dla początkujących, generalnie mocno na plus. Bardzo dobrze że podkreślono różnicę między Rundą a Turą - zaskakująco dużo początkujących (i nie tylko!) graczy ma problem z rozróżnieniem tych dwóch kluczowych terminów.
    W filmie pojawił się jednak jeden błąd i kilka nieścisłości, które czuję się w obowiązku wypunktować.
    Błędem jest stwierdzenie, że maksymalna wartość modyfikatora testu to +30. Zarówno w rozdziale 1., jak i 7. jednoznacznie jest napisane że maksymalna wartość modyfikatora to +60. Analogicznie, minimalna wartość modyfikatora to -60.
    Jeżeli chodzi o nieścisłości to:
    - Mówienie, że w systemie Only War "ginie się raz za razem" dla niektórych może jest dobrym żartem, ale dla innych - szkodliwym stereotypem niemającym nic wspólnego z rzeczywistością. Jako MG szukający co jakiś czas na publicznych grupach nowych graczy do swoich sesji w uniwersum WH40k, proszę o niepowielanie takich stereotypów. Śmiertelność postaci zależy przede wszystkim od Mistrza Gry, w drugiej kolejności od graczy, a najprędzej w trzeciej od systemu :)
    - Wiadro kości na co dzień rzeczywiście nie jest potrzebne, ale np. przy celnym ataku ciężkim bolterem robi się 6 trafień po 2 kości każde - to już całkiem sporo ;)
    - Stwierdzenie "nie musimy dawać więcej niż dwóch kości naraz" jest zawsze prawdziwe, bo zawsze jak ma się Xk10 kości do rzucenia, to można rzucić jedną X razy ;) Rozumiem skrót myślowy, ale też nie do końca jest prawdziwy, bo nawet uwzględniając tylko to, co mamy w podstawowym podręczniku, zdarza się że przy rzutach na obrażenia rzuca się 3 kośćmi. Szczegół, ale nie ma co wprowadzać w błąd widzów :)

    • @FeanorekofAzuremyst
      @FeanorekofAzuremyst 4 года назад +1

      Jeżeli chodzi o to sumowanie modyfikatorów to absolutna racja, tak jak wyjaśniałem w poprzednim filmie taką informację dostałem od korekty i nie pomyślałem by ją sprawdzić. Faktycznie sumuje się +/-60.
      Natomiast jeżeli chodzi o wiadra kości to w porównaniu do takich dedeków, gdzie 10k8 to nic ciekawego, musisz przyznać że nawet bolter z cechą Druzgocząca to raptem szczypta 🙂

    • @gregowh40k62
      @gregowh40k62 4 года назад +1

      Zgadza się, do takich dedeków się to nie umywa ;)

    • @artursiudak3411
      @artursiudak3411 4 года назад +1

      @@FeanorekofAzuremyst Można by się jeszcze czepić do opisu ognia półautomatycznego "co dwa stopnie sukcesu następuje kolejne trafienie" - dodatkowe trafienie następuje (o ile dobrze pamiętam i moje heretyckie uwagi nie wzburzają immaterium) za każde dwa stopnie sukcesu po pierwszym. Ogólnie może to być skrót myślowy, ale jest nieco mylący

    • @FeanorekofAzuremyst
      @FeanorekofAzuremyst 4 года назад

      @@artursiudak3411 Zgadza się, pierwszy sukces to trafienie, potem trzeci, piąty et cetera. W efekcie - co dwa stopnie sukcesu. Przyznam, że mogłem to zgrabniej wyjaśnić :)

    • @Owocek123
      @Owocek123 Месяц назад

      Ja też wychaczyłem mały błąd. "Słuszny Gniew" nie zadaje obrażeń krytycznych. Wywołuje efekt krytyczny. Rzucamy 1k5 i aplikujemy efekt z odpowiedniej tabelki.

  • @ravskorpion
    @ravskorpion 3 года назад

    Również podpinam się do kwestii Psionika która mnie bardzo interesuje, cała mechanika walki tą postacią. Jak i walka i obrona pomiędzy dwoma psionikami.