Rotax Max Challenge CR+SR Vysoké Mýto 10.8.2024 - 1R

• Опубликовано: 12 сен 2024
  • Do kvalifikace jsme s Nikim zariskovali a nastoupili s rezervním motorem a tento risk se vyplatil, do šachovnice vedl a byl rychlejší o 1,2 s oproti motoru, se kterým jel oficiální trénink. Nakonec však skončil v kvalifikaci druhý a byl opět, stejně jako v Brucku, přeskočen soupeřkou, která v posledním kole zrychlila své maximum o 0,4s. A tak Niki musel startovat z nevýhodné levé vnější řady.
    Bohužel ta strana je tak nevýhodná, že se Niki před první zatáčkou propadl až na 4. místo., ale hned v první příležitosti na rovince do kopce se posunul na 3. místo. Jenže soupeř na něj tak tlačil, že mu vyskočil na zadní nárazní, zpomalil ho a tím Niki přišel o kontakt se soupeři před sebou. V dalším kole se mu nepovedl výjezd na rovinku do kopce a velmi rychle přišel o jedno místo. Jenže o dvě kola později si toto 3. místo opět vzal zpět a to parádním předjížděcím manévrem v zatáčce na kopci a konečně se pustil do stíhání soupeřů před ním. Ty se mu podařilo během jednoho kola docvaknout, ale výkonově to i ze slipstreamu na předjetí nestačilo. V cíli z toho tak bylo jen 3. místo.