SPIS TREŚCI: 00:00 - Wstęp 01:18 - Przedstawienie treści odcinka 04:26 - Co było brane pod uwagę jako koszt i jak było liczone? 12:50 - Czego nie liczyłem i nie brałem pod uwagę. 15:31 - Prezentacja kosztów w oparciu o ceny rynkowe. 19:09 - Koszty własne - rzeczywiste poniesione koszty. 20:25 - Porównanie kosztów własnych z kosztami opartymi o ceny rynkowe. 22:28 - Produkcja obornika w gospodarstwie i jego wartość. 26:30 - Wyliczenie wartości obornika dla mojego gospodarstwa. 28:25 - Dalszy ciąg wyliczeń produkcji i wartości obornika. 31:18 - Przeliczenie ilości obornika na inne nawozy. 35:56 - Przychód ze sprzedaży bydła. 40:03 - Zużycie paszy. 41:14 - Ile zarobiliśmy na OPASIE BYDŁA? BILANS OSTATECZNY. 43:43 - Bilans w oparciu o ceny rynkowe. 47:05 - Bilans w oparciu o koszty własne. 50:00 - Kilka słów na koniec - jakieś wnioski i przemyślenia. 57:27 - Zakończenie Filmy, o których wspomniałem w tym odcinku: Karty pola - ruclips.net/video/To8LbcP_Vbg/видео.html Ważenie paszy - ruclips.net/video/DX19rbsLc2k/видео.html Jak oszacować ilość kiszonki? - ruclips.net/video/gDG4aBoFLfY/видео.html Playlista z sianokiszonką - ruclips.net/p/PLjo3_sm5v6Ux0IgUsVAZfwpQHKs9EHUxd Inne strony i linki z tego filmu: Ile wody pije krowa? - www.agrofakt.pl/ile-wody-pije-krowa/ Arkusz kalkulacyjny do wyliczania azotu - plan nawożenia - www.cdr.gov.pl/do-pobrania/category/6-inne NASZE MEDIA: 🔶 AgroFan Sklep - akcesoria z motywem rolniczym: agrofansklep.pl/ 🔶 Drugi kanał RUclips: ruclips.net/channel/UCgmpX4XxGNKr6TUcRZ6jjNQ 🔶 Facebook Radkosky: facebook.com/Radkoosky/ 🔶 Facebook AgroFan: facebook.com/agrofansklep 📧E-mail: radq.yt@gmail.com
Wielki szacun za wkład włożony i skrupulatność wyliczeń. Z całą pewnością zysk wyszedł dzięki wzrostowi cen bydła, gdyby liczyć z ceną na początku ok 7 zł to byłaby dokładka i to dość spora. Ktoś z komentujących zaznaczył żeby porównać ile ha na pasze, a jakby sprzedać z pola. Ziemie masz dobre także ciekawie by wyszło. Pozdrawiam.
Pełen podziw i szacunek za wkład i wykonaną pracę, za wytrwałość w notatkach i wyliczeniach. Szkoda że wielu rolników nie liczy nawet podstaw pracując za bezcen, narzekając że nic sie nie opłaca. Mega like dla Ciebie 👍 Pozdrawiam z Kujaw.
Super robota wiele wysiłku i pracy włożone ale konkretne rzeczy przedstawione na dane gospodarstwo bo każdy ma inne i powinien sam kalkulować co musie opłaca robić a nie krytykować innych
14:07 w końcu ktoś z normalnym podejściem. Właśnie tak to trzeba liczyć - jakby liczyć koszt naszej pracy to tak jakby gość od płytek biorący 3000 za łazienkę odliczył pracę własną i powiedział, że się nie opłaca.
Z jednej strony masz rację, tylko później patrząc na dzienny dochód, średnio 35zl na 2 osoby pracujące w tym gospodarstwie to jestem pełna podziwu dla wkładanego w pracę wysiłku.
Panie Radku wszystko zależy co jest w tym oborniku... Pierwsze trzeba badanie zrobić bo obornik obornikowi nie równy i czasem większą wartość ma ścięta słoma... Mówię o oborniku bydlęcym... A co chodzi o opas to wielki szacunek że miałeś czas i chęci na przedstawienie tego wszystkiego:)
Podziel to na dzień i napisz czy warto. Ja zrezygnowałem miałem stan 60 sztuk i czasem więcej. Teraz żyje jak normalny człowiek czyli bez stresu. Pozdrawiam niech Ci się wiedzie
dobra radek a ja mam uwage ile ha jest przeznaczone na pasze bo np. jesli masz z 7 ha przeznaczone rocznie na pasze to stricte nie zarabiasz z plonu tylko go przeznaczasz do skarmienia a jakby przeliczyc optymistycznie dochód 3 tys z ha rocznie(no tak samo jak z bykami tansza produkcja a sprzedaz drozsza) to 21 daje na rok -42 w ciagu dwóch lat więc niewielka różnica względem 2 letniej pracy dzień w dzień.(nie wiem czy dobrze rozumuję).Wszystko fajnie przedstawione i trafne uwagi nawet o oborniku jako najtanszy nawoz.Uważam, że fajna opłacalność zacznie sie przy 50+ sztukach czego ci życzę, a sam ze wzgledu na to,że jako jedyny pracuje w gospodarstwie skupiam sie na prod. roślinnej.
ja już mówiłem wielokrotnie, że naprawdę zarobek za 2 lata chodzenia dzień w dzień koło bydła jest nieadekwatny ani do nakładu pracy, potrzeby sprzętu i budynków ani do cen w sklepach.
Słuszna uwaga. Jednym z plusów w naszym przypadku jest fakt że kręcimy się koło tego we 2 więc jak trzeba jakiś urlop czy gdzieś pojechać to jest ktoś na zastępstwo :) Co do samego przelicznika sztuki bydła na ha to też różnie z tym może wyjść, z uprawy też czasem się zdarzy że nakład kosztów był większy niż plon. No i trzeba by w takim wypadku zrobić kolejny eksperyment w oparciu o ten czyli co lepsze, bydło vs uprawa vs bydło i uprawa na gosp o pow 25ha :) Może ktoś jest chętny? :D
@@Radkosky zdecydowanie jestem na takie porównanie chętny zwłaszcza, że sam stricte brnę w uprawę polową a bydło to mogę 3 highlandy za budynkami co jedynie powypasać dla zagospodarowania ha górek i stawów
Co Ty pierdolisz. Liczy sie po kosztach produkcji i zakupu tego czego nie jest w stanie wyprodukować. Także kalkulator w dłoń i wyłączyć durnia amatora
@@adrianlwl6486 rolnikom starszego pokolenia jeszcze czasami chce mi sie tłumaczyć ale jeśli tak myślisz to powodzenia ps. trzeba rozdzielać zysk z pola i produkcji zwierzecej i wtedy wiemy ile mamy zarobku z gospodarstwa a nie topić jedno w drugie..bo jesli mam z mojego pola balota sianokiszonki o wartości rynkowej np 150 zl(pisze o dobrym towarze,, nie szuwarach) to trzeba policzyć czy warto dać go bykowi i czy po sprzedaży przyniesie on coś wiecej niz wartość rynkowa tych balotów (bo różnie to bywało) czy sprzedać i mieć czysty zysk bez robienia na ubojnie i pośredników i za gnój. ps. nie pierdole:)
@@adrianlwl6486 wzór na pewno nie -matematykiem nie jestem zeby pisac wzory, ,ale trzeba oddzielac dział produkcji a nie topic zarobek z pola w hodowle w momencie gdy nie ma to uzasadnienia ekonomicznego ,a wielu tak robi i nie widzi ze traci ,, bo przeciez wyprodukował tone zboza za 700 zł (chociaz ma ona wartośc 1400 zł na rynku.
średnio samo doglądanie bydła wychodzi 3h/dzień. Wiadomo raz jest dzień że trzeba sobie wszystko przygotować albo usunąć obornik to schodzi. Ale są też dni że się wpada na 20min podaje pasze i jest po robocie :)
Nie to ze się orzypierdalam ale w 24 miesiace byk ktory ma 700kg to slaby wynik. U mnie jak byk ma 700kg to średnio to wygląda. Jak ma 800 to jestem zadowolony. Ostatnio oddalem kilka sztuk i jeden ktoremu kazdy dawal max 750kg mial 840 wiec jak ktos wie od czego to moze zalezec to prosze o wyjasnienid
Super film. Chciałbym pokazać to mojemu szefowi i żeby zainteresowały go twoje bardzo dokładne wyliczenia. Ciekaw jestem, twój szefu jest zainteresowany twoimi wyliczeniami czy ma wylane na to co zrobiłeś? XD
Nie jest zbyt słomiasty, szacuję na 20% zawartości słomy. Sporo tutaj wnosi brak odpływów na gnojowicę i fakt, że zdecydowana większość wsiąka po prostu w słomę.
No to powiem Ci tak, 20% czyli 200 kg na tonę obornika, czyli mniej więcej jedna bela słomy 150 cm średnicy której zrobienie kosztuje ok 25 zł w tym momencie
W takim wypadku sam sobie zaniżyłem dochód 😆 Różnica raczej nie będzie znacząca i można ją przyjąć jako błąd statystyczny 😂 Nie mniej jednak cena obornika po kosztach rynkowych jest realna 🙂 Dzięki za zwrócenie uwagi 👍
Jak jak sobie liczę czasem to liczę ile zarobiłem w byków ile wydałem na nie ale wysłodki tylko liczę ile kosztowały bo resztę dostarczam sobie z gospodarstwa np siano i wtedy jak liczę np siano albo zbiór słomy to koszt paliwa a jak liczę pasze to sprawdzam ile zjadły śruty a ile bym zarobił na sprzedanym zbożu no i tak po wyliczeniach bez reszty skromnie mi wychodzi
A nie myślałeś o sprzedaży bezpośredniej wołowiny z własnego gospodarstwa?? Z doświadczenia wiem że jest zapotrzebowanie na takie mięso. Myślę że opłacalność znacząco by wzrosła.
Radku powiedz mi ile kosztuje u was usługa prasowania słomy bo nas powiedzieli nam 25 zł od bala a miałem 10 ha do prasowania więc bardziej opłacało mi się kupić prasę w sumie byłem do tego zmuszony i kupiłem JD 545 i jestem bardzo zadowolony
U nas 20zl belka 125x125 prasa lely pasowa okolice Wrocławia okolice Kalisza podobnie od 18 do 20zl sztuka oczywiście jeśli chodzi o słomę czy siano pozdrawiam
Powiem Ci tyle że podziwiam was z tatą że macie chęci i siły na to wszystko ja też mam teoche bydła ale likwiduje po teoche jednak dla mnie ta opłacalność jest zbyt niska wolę iść do roboty pieniądze większe i święta weekendy wolne
Masz motywacje i chec do pracy. A gdybys tak podbil dobie łapsko jak @gra o plon, do 45cm w obwodzie, hmmm Co Ty na to? Byłbys nie do zatrzymania. Sprobuj co drugi dzien na poczatek
SPIS TREŚCI:
00:00 - Wstęp
01:18 - Przedstawienie treści odcinka
04:26 - Co było brane pod uwagę jako koszt i jak było liczone?
12:50 - Czego nie liczyłem i nie brałem pod uwagę.
15:31 - Prezentacja kosztów w oparciu o ceny rynkowe.
19:09 - Koszty własne - rzeczywiste poniesione koszty.
20:25 - Porównanie kosztów własnych z kosztami opartymi o ceny rynkowe.
22:28 - Produkcja obornika w gospodarstwie i jego wartość.
26:30 - Wyliczenie wartości obornika dla mojego gospodarstwa.
28:25 - Dalszy ciąg wyliczeń produkcji i wartości obornika.
31:18 - Przeliczenie ilości obornika na inne nawozy.
35:56 - Przychód ze sprzedaży bydła.
40:03 - Zużycie paszy.
41:14 - Ile zarobiliśmy na OPASIE BYDŁA? BILANS OSTATECZNY.
43:43 - Bilans w oparciu o ceny rynkowe.
47:05 - Bilans w oparciu o koszty własne.
50:00 - Kilka słów na koniec - jakieś wnioski i przemyślenia.
57:27 - Zakończenie
Filmy, o których wspomniałem w tym odcinku:
Karty pola - ruclips.net/video/To8LbcP_Vbg/видео.html
Ważenie paszy - ruclips.net/video/DX19rbsLc2k/видео.html
Jak oszacować ilość kiszonki? - ruclips.net/video/gDG4aBoFLfY/видео.html
Playlista z sianokiszonką - ruclips.net/p/PLjo3_sm5v6Ux0IgUsVAZfwpQHKs9EHUxd
Inne strony i linki z tego filmu:
Ile wody pije krowa? - www.agrofakt.pl/ile-wody-pije-krowa/
Arkusz kalkulacyjny do wyliczania azotu - plan nawożenia - www.cdr.gov.pl/do-pobrania/category/6-inne
NASZE MEDIA:
🔶 AgroFan Sklep - akcesoria z motywem rolniczym: agrofansklep.pl/
🔶 Drugi kanał RUclips: ruclips.net/channel/UCgmpX4XxGNKr6TUcRZ6jjNQ
🔶 Facebook Radkosky: facebook.com/Radkoosky/
🔶 Facebook AgroFan: facebook.com/agrofansklep
📧E-mail: radq.yt@gmail.com
111
To osobny odcinek 🙂 111 odc jest z wyrzucania obornika 😉
AaAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Podziwiam wkład pracy. Mało który rolnik w Polsce wie co robi i za ile.
Szacunek za tyle włożonej pracy dobry film, ciekawe obliczenia tak trzymaj!
Bardzo fajny i pomocny film. Gratuluje sił i chęci do nagrania tak wspaniałego odcinka. Rozwijajcie się dalej!! Pozdrawiam!!🤩😉😎💪💪👨🌾👨🌾🐄🐂
Wielki szacun za wkład włożony i skrupulatność wyliczeń. Z całą pewnością zysk wyszedł dzięki wzrostowi cen bydła, gdyby liczyć z ceną na początku ok 7 zł to byłaby dokładka i to dość spora. Ktoś z komentujących zaznaczył żeby porównać ile ha na pasze, a jakby sprzedać z pola. Ziemie masz dobre także ciekawie by wyszło. Pozdrawiam.
Pełen podziw i szacunek za wkład i wykonaną pracę, za wytrwałość w notatkach i wyliczeniach.
Szkoda że wielu rolników nie liczy nawet podstaw pracując za bezcen, narzekając że nic sie nie opłaca.
Mega like dla Ciebie 👍
Pozdrawiam z Kujaw.
Wreszcie ktoś prawdę powiedział i jasno przedstawił
Gratulacje
Witaj Radku 🖐️
Gratuluję 🤝wytrwałości eksperymentu 💪👍pozdrawiam 👋
Podziwiam :) Dzięki tobie zacząłem prowadzić podobne wyliczenia, ale w hodowli królików. Super robota :D
Kawał dobrej roboty, zawsze lepiej jest wiedzieć na czy się stoi 👍👏
Zajebista robota Radku!
Zleciało :D I cieszy mnie, że wytrwałeś i gratuluję rozwoju i kanału i gospodarstwa.
Wyczekiwany film . Staraj sie czesciej zadowolic widzow . Pozdr !!!
Kawał dobrej roboty! 👍👏👏
Noo Radku widać włożoną pracę serce i czas wielkie gratulacje 😉👏👏👏👏👏
Konkretny i obszerny materiał! Wkład w ten film pewnie był nieziemski 😎 Pozdrawiam!
Dzięki, również pozdrawiam :D
Noo tera obejrzałem całe dobra robota panie
Zajebista robota Radku 😊 Pozdrawiam i miłego dnia życzę 👍
Gratulacje,jestem pełen podziwu.Bardzo dobry rolniczy kanał w którym komercja nie jest na pierwszym miejscu.
Kawusia już jest. Nic innego zostało jak tylko obejrzeć. Łapka w górę za tak dużo pracy przy nagrywkach. Pozdro
Ogromny nakład pracy, wspaniały materiał
Ciekawy odcinek naprawdę i ogrom pracy przy tym nagraniu zawsze już jest jakieś odniesienie pozdrawiam szacun za checi
Bardzo dobra robota, podobają mi się twoje filmy lubie je oglądać, pozdrawiam was
Pozdrawiamy 😉
Dobra robota tak trzymaj
Szacun, ze ci sie chciało przez tyle czasu wszystko mierzyć, liczyć itp.
Super robota wiele wysiłku i pracy włożone ale konkretne rzeczy przedstawione na dane gospodarstwo bo każdy ma inne i powinien sam kalkulować co musie opłaca robić a nie krytykować innych
Szacun, naprawdę kawał dobrego materiału 💪👍👍
Mega dużo pracy. Szacun !! 😉
Świetny film! Podziwiam za chęci :)
14:07 w końcu ktoś z normalnym podejściem. Właśnie tak to trzeba liczyć - jakby liczyć koszt naszej pracy to tak jakby gość od płytek biorący 3000 za łazienkę odliczył pracę własną i powiedział, że się nie opłaca.
Z jednej strony masz rację, tylko później patrząc na dzienny dochód, średnio 35zl na 2 osoby pracujące w tym gospodarstwie to jestem pełna podziwu dla wkładanego w pracę wysiłku.
@@adnekwiatki3777 dla mnie bardziej godne podziwu, że dwie osoby potrafią wyżyć za 35 złotych dziennie
Dobra robota !!!!!
Super podsumowanie! Tak jak wspominasz przy obecnych kosztach nie jest tak kolorowo, ten okres przejściowy bym najlepszy w bilansie koszty do ceny.
Szacun za kawał dobrej roboty i pozdro.
Zajebista robota Radku ;)
Bardzo dobra robota!
Dobra robota Radku 💪👍👋
Rzetelnie przedstawione wyliczenia
Zarąbista robota
Super film
Super odcinek
Szacun...👍👏👏👏
Radek jesteś mojm najlepszym youtouberem zajebiscie się cb oglonda pozdro
Wyliczenia bardzo pracochłonne i za to 👍👏. Podziwiam mnie by się nie chciało.
Super odcinek pozdro
Szacun :)
Panie Radku wszystko zależy co jest w tym oborniku... Pierwsze trzeba badanie zrobić bo obornik obornikowi nie równy i czasem większą wartość ma ścięta słoma... Mówię o oborniku bydlęcym... A co chodzi o opas to wielki szacunek że miałeś czas i chęci na przedstawienie tego wszystkiego:)
Mega !!!
Podziel to na dzień i napisz czy warto. Ja zrezygnowałem miałem stan 60 sztuk i czasem więcej. Teraz żyje jak normalny człowiek czyli bez stresu. Pozdrawiam niech Ci się wiedzie
dobra radek a ja mam uwage ile ha jest przeznaczone na pasze bo np. jesli masz z 7 ha przeznaczone rocznie na pasze to stricte nie zarabiasz z plonu tylko go przeznaczasz do skarmienia a jakby przeliczyc optymistycznie dochód 3 tys z ha rocznie(no tak samo jak z bykami tansza produkcja a sprzedaz drozsza) to 21 daje na rok -42 w ciagu dwóch lat więc niewielka różnica względem 2 letniej pracy dzień w dzień.(nie wiem czy dobrze rozumuję).Wszystko fajnie przedstawione i trafne uwagi nawet o oborniku jako najtanszy nawoz.Uważam, że fajna opłacalność zacznie sie przy 50+ sztukach czego ci życzę, a sam ze wzgledu na to,że jako jedyny pracuje w gospodarstwie skupiam sie na prod. roślinnej.
ja już mówiłem wielokrotnie, że naprawdę zarobek za 2 lata chodzenia dzień w dzień koło bydła jest nieadekwatny ani do nakładu pracy, potrzeby sprzętu i budynków ani do cen w sklepach.
@@SzlakiemRolnika tak samo poniekad uważam :)
Słuszna uwaga. Jednym z plusów w naszym przypadku jest fakt że kręcimy się koło tego we 2 więc jak trzeba jakiś urlop czy gdzieś pojechać to jest ktoś na zastępstwo :) Co do samego przelicznika sztuki bydła na ha to też różnie z tym może wyjść, z uprawy też czasem się zdarzy że nakład kosztów był większy niż plon. No i trzeba by w takim wypadku zrobić kolejny eksperyment w oparciu o ten czyli co lepsze, bydło vs uprawa vs bydło i uprawa na gosp o pow 25ha :) Może ktoś jest chętny? :D
@@Radkosky zdecydowanie jestem na takie porównanie chętny zwłaszcza, że sam stricte brnę w uprawę polową a bydło to mogę 3 highlandy za budynkami co jedynie powypasać dla zagospodarowania ha górek i stawów
@@SzlakiemRolnika a obornik liczysz? Bo przy aktualnych cenach to "kupa" kasy, albo co ważniejsze nieoceniona wartość dla pola...
zawsze powinno liczyć się po cenach rynkowych!!! inaczej oszukujemy samych siebie. pozdro byku
Co Ty pierdolisz. Liczy sie po kosztach produkcji i zakupu tego czego nie jest w stanie wyprodukować. Także kalkulator w dłoń i wyłączyć durnia amatora
@@adrianlwl6486 rolnikom starszego pokolenia jeszcze czasami chce mi sie tłumaczyć ale jeśli tak myślisz to powodzenia ps. trzeba rozdzielać zysk z pola i produkcji zwierzecej i wtedy wiemy ile mamy zarobku z gospodarstwa a nie topić jedno w drugie..bo jesli mam z mojego pola balota sianokiszonki o wartości rynkowej np 150 zl(pisze o dobrym towarze,, nie szuwarach) to trzeba policzyć czy warto dać go bykowi i czy po sprzedaży przyniesie on coś wiecej niz wartość rynkowa tych balotów (bo różnie to bywało) czy sprzedać i mieć czysty zysk bez robienia na ubojnie i pośredników i za gnój. ps. nie pierdole:)
@@micha8322 To co piszesz to porównanie a nie wzór do wyliczenia kosztów opasu
@@adrianlwl6486 wzór na pewno nie -matematykiem nie jestem zeby pisac wzory, ,ale trzeba oddzielac dział produkcji a nie topic zarobek z pola w hodowle w momencie gdy nie ma to uzasadnienia ekonomicznego ,a wielu tak robi i nie widzi ze traci ,, bo przeciez wyprodukował tone zboza za 700 zł (chociaz ma ona wartośc 1400 zł na rynku.
@@adrianlwl6486 tak. to było porównanie:)
Szacunek 💰
Obejrzane za 1 razem, pod kościołem, czekając na Żonę 😂😂
😂🤣😂🤣
Ciekawe czy po śmierci będzie Ci do śmiechu
Może tak a może nie, tego nikt nie wie xD
@@hodowcazbombowca a może już był w kościele na rano. A kobitka chciała na południe iść.😇
@@hodowcazbombowca a coś nie tak?
Jest lux 😁
Szacunek za poświęcony czas!😀
Czy będziesz próbował w przyszłości opasać odsadki ?
Liczyłeś może jak by to wyszło przy kupowaniu odsadek czysto mięsnych wadze +-250-300kg zamiast cielaków?
Do końca oglądałem, teraz tylko budowac kolejna obore na bydło, bo raczej coś z tego zostaje
Jeszcze możesz podać koszt i zysk z produkcji zbóż które sprzedajesz co lepiej wychodzi ?
trzeba by policzyć :)
Obejrzane
Ja wiem już przed filmem że się nie opłaca 😁 w tym kraju nic i nikomu się nie opłaca
Jak mondze robisz to się opłaci.
@@wojciechwalczak8209 i po szkole podstawowej jak się chociaż jest i nie wali takich byków 🤣
@@Edwin.. telefon, mondżejszy, mieszkam w Zagłębiu kotłów, a właściciele tych firm są po podstawówce.
@@wojciechwalczak8209 to dlatego takie hujowe
@@Edwin.. nie rozumiem,a poza tym pouczając innych o ortografię, sam nie popełniaj błędów.
Ty coś ty zmizerniał czy to czarne tak wyszczupla ? 😀
Hej. A mam pytanie: czy przeliczałeś zarobek z hodowli opasów na godziny pracy? Film petarda, aby tak dalej. Pozdrawiam
średnio samo doglądanie bydła wychodzi 3h/dzień. Wiadomo raz jest dzień że trzeba sobie wszystko przygotować albo usunąć obornik to schodzi. Ale są też dni że się wpada na 20min podaje pasze i jest po robocie :)
Witam. Mam pytanie? Czy można myśleć o hodowli przy zakupie pasz treściwych i sianie kosztownym po 15 czerwca bez kukurydzy. Pozdrawiam.
Witam serdecznie
Nie to ze się orzypierdalam ale w 24 miesiace byk ktory ma 700kg to slaby wynik. U mnie jak byk ma 700kg to średnio to wygląda. Jak ma 800 to jestem zadowolony. Ostatnio oddalem kilka sztuk i jeden ktoremu kazdy dawal max 750kg mial 840 wiec jak ktos wie od czego to moze zalezec to prosze o wyjasnienid
Szacunek💪
Git
Nie tak dawno oglądałem filmik że zjedzą więcej w przeliczeniu na zł w dzień niż dobiorą a wszystko było tańsze
Super film. Chciałbym pokazać to mojemu szefowi i żeby zainteresowały go twoje bardzo dokładne wyliczenia. Ciekaw jestem, twój szefu jest zainteresowany twoimi wyliczeniami czy ma wylane na to co zrobiłeś? XD
Śledził i sam analizował moje wyniki więc trochę podyskutowaliśmy
Na samym oborniku to kiepsko to widzę muszą być też nawozy
@@jarosawkasprowiak8167 nie muszą ale trzeba się liczyć z mniejszym plonem
@@Radkosky Zależy też od klasy ziemi
Witam wszystkich
Halo Radek tytul miał być kickbaitowy, nie tak się umawialiśmy 😡😉🤣
kiedy live na nowym kompie
Ile założyłeś słomy na tonę obornika?😀
Nie jest zbyt słomiasty, szacuję na 20% zawartości słomy. Sporo tutaj wnosi brak odpływów na gnojowicę i fakt, że zdecydowana większość wsiąka po prostu w słomę.
No to powiem Ci tak, 20% czyli 200 kg na tonę obornika, czyli mniej więcej jedna bela słomy 150 cm średnicy której zrobienie kosztuje ok 25 zł w tym momencie
W tym momencie to słowo klucz 🙂 aczkolwiek słuszne spostrzeżenie
@@Radkosky to i nawet patrząc wstecz mało się wydaje to 15 zł ale okej 😀 każdy ma swoje wyliczenia 😀
W takim wypadku sam sobie zaniżyłem dochód 😆 Różnica raczej nie będzie znacząca i można ją przyjąć jako błąd statystyczny 😂 Nie mniej jednak cena obornika po kosztach rynkowych jest realna 🙂 Dzięki za zwrócenie uwagi 👍
radku mam pytanie polecasz może jakiś preparat na lekki kaszel u cieląt takich 3 miesiące ?
ponoć czosnek paszowy ale jeszcze nie testowałem
💪👍
Jak jak sobie liczę czasem to liczę ile zarobiłem w byków ile wydałem na nie ale wysłodki tylko liczę ile kosztowały bo resztę dostarczam sobie z gospodarstwa np siano i wtedy jak liczę np siano albo zbiór słomy to koszt paliwa a jak liczę pasze to sprawdzam ile zjadły śruty a ile bym zarobił na sprzedanym zbożu no i tak po wyliczeniach bez reszty skromnie mi wychodzi
A nie myślałeś o sprzedaży bezpośredniej wołowiny z własnego gospodarstwa?? Z doświadczenia wiem że jest zapotrzebowanie na takie mięso. Myślę że opłacalność znacząco by wzrosła.
Nie rozglądałem się w tym temacie
Dziennie masz około 100zl na czysto za wszystkie byki?
Szału nie ma... Z tego nie wyżyjesz
Radku powiedz mi ile kosztuje u was usługa prasowania słomy bo nas powiedzieli nam 25 zł od bala a miałem 10 ha do prasowania więc bardziej opłacało mi się kupić prasę w sumie byłem do tego zmuszony i kupiłem JD 545 i jestem bardzo zadowolony
U nas 20zl belka 125x125 prasa lely pasowa okolice Wrocławia okolice Kalisza podobnie od 18 do 20zl sztuka oczywiście jeśli chodzi o słomę czy siano pozdrawiam
15zl sipma, bale 120
Czyli średni zysk u ciebie bez wliczenia robocizny na sztuke na dzień to 6 zł .46gr
👍
Super wyliczenie. szkoda że obornika nie policzyłeś jako NPK, bo raczej tak go się stosuje
Czyli się opłaca a wszyscy krzyczą że z byka to tylko obornik ciekawe jeszcze jak byś miał swoją wagę 😃.
To niech swinie hoduja te to się oplaca
@@jerzyroman899 czekać aż na bydło wymyśla jakąś głupotę .. chyba że im strach nie pozwoli już ..
Teraz policz sobie ile ci zostaje na miesiąc z byka zobaczymy co powiesz
Wystarczy podzielić dochód przez ilość miesięcy i będziesz wiedział. Wszystko w tabelach jest
To ile średnio na 1 byku dziennie zarabiałeś ?
Wszystko na filmie
@@Radkosky to około 5 zł na dzieć ?
Dajesz splesniałą pasze, to i przyrost mniejszy.
dotrwałam do końca
Ten odcinek nadaje się do jakieś programu roliczego w telewizji
Dziękuję, to bardzo miłe że film został aż tak doceniony :)
@@Radkosky mógł byś zrobić to w opłacalności zboż
Czyli dobrze rozumiem masz średnio 6 zł z groszami na sztuce dziennie ?
Powiem Ci tyle że podziwiam was z tatą że macie chęci i siły na to wszystko ja też mam teoche bydła ale likwiduje po teoche jednak dla mnie ta opłacalność jest zbyt niska wolę iść do roboty pieniądze większe i święta weekendy wolne
No żem pół obejrzał wiem ile zarabia reszta mam wylane 🤣🤣🤣🤣😅😅
Noi w sumie już wiesz chociaż że warto ci było przerabiać te budynki bo z tego co pisałes to już ci się zwróciły.
Masz zaciecie jestes jeszcze mlody ale masz duzy zapal szkoda ze polskie wladze chca to wszystko zlikwidowac
Masz motywacje i chec do pracy. A gdybys tak podbil dobie łapsko jak @gra o plon, do 45cm w obwodzie, hmmm Co Ty na to? Byłbys nie do zatrzymania. Sprobuj co drugi dzien na poczatek
ilość cm w łapie nie jest dla mnie żadnym priorytetem i czymś na co zwracam uwagę, mam to gdzieś czy będę nie do zatrzymania czy nie :)
@@Radkosky byki bys Byku za rogi prowadzal po podworku. Sprobuj
@@Radkosky i traktor bys na pych zapalał jak by padly akumulatory 😋
Podsumowywując gówno obecnie w cenie.
Schudłeś w żniwa
Komentarz .
Dobra robota Radek 👍💪💪🙂
Dobra robota 💪
Dobra robota 👍
Bardzo dobra robota ! 🙂
Bardzo dobra robota majster 👏👏👏💪💪💪