Не робіть ці помилки у бізнесі: поради консультанта.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 дек 2024

Комментарии • 10

  • @RedHotAmarth
    @RedHotAmarth 4 месяца назад

    наскільки часто в Україні відбувається судова практика в разі претензій української податкової до громадян з другим громадянством окрім вітчизняного (а саме намагається, наприклад, ігнорувати отриману іншу податкову резиденцію на іншому громадянстві з продуманим зміщеним туди центром ЖІ з метою додатково стягувати податкове навантаження, і/або ж військовий збір)? Чи таких практик взагалі немає, так як все вирішується раніше по чіткій аргументації ключовими фактами по ЦЖІ (дні проживання, реєстрація діяльності,місце фактичного життя людини і сімї)? Дякую!

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  4 месяца назад

      Для України це дуже нова ситуація і судової практики немає. Світова судова практика зводиться до доведення факту податкового резидентства у певній країні у певний період часу.

    • @andrewvikarskyi2055
      @andrewvikarskyi2055 4 месяца назад

      Логічно припустити що податківці в України будуть ігнорувати факт приналежності платника податків з подвійним громадянством до громадянства іншої країни (по краійній мірі до моменту прийняття законопроекту про множинне громадянство) з усіма витікаючими звідси податковимим наслідками для вас (вашого закордонного бізнесу), як громадянина України, який, на їх думку, буде зобов'заним сплачувати податки в Україні на тій підставі, що в України заборонено подвійне громадянство і у вас є громадянство України з якого ви всупереч закону не вийшли, а отже, ви, як мінімум, зобов'язані декларувати свої доходи в Україні безвідносно до факту податкового резиденства з поправками на угоди про уникнення подвійного оподаткування звісно. Адмінстративні суди будуть слідувати цій логіці податківців, як це, зазвичай, і відбувається на практиці з відповідними обгрутнтуваннями мети щодо наповнення державного бюджету з якого, серед інших, утримуються судді, а отже вони є одними з тих хто має інтерес в його наповенні через прийняття рішень та задоволення позовів податківців. Яке рішення прийме суддя (суд) в такому випадку на вашу думку? Звісно про задовлення позову подактіців про стягнення з вас податкового боргу. При відсутності реальної судової реформи в Україні, як, втім, і будь-яких інших фундаментальних реформ в інших сферах суспільного життя і в результаті всеохоплюючої корупції (в т. ч. і у Верховному суді - висновки якого є обов'язковими до врахування усіма органами та судами) на всіх щаблях влади (знизу і до гори по усіх бюрократичних вертикалях) та відсутності в правлячого класу чиновників (номенклатури) розуміння базових принципів верховенства права, соціальної справедливості (мінімальна пенсія за віком складає $65, а з/п рядового оперуповноваженого $930-1000 чистого доходу на місяць в провінції (місто 100k населення) - це при тому що кількість полісменів на душу населення завищена у чотири рази (додайте зменшення населення по всім відомими причинам та відсутність скорочень чиновників або навіть їх збільшення через створення нових органів наприклад). Звичайний прокурор місцевої прокуратури в провінції (місто 100k населення) отримує ті ж $930-1000 чистого доходу на місяць, і так можна продовжувати і прождовжувати далі і далі), та, взагалі: ставлення людей і до народу не як до носіїв (носія) влади, яка здійснюється ним безпосередньо та через утворені органи влади, а навпаки, як до безловесної худоби яку женуть на забій, що показує і мобілізація внаслідок війни спричиненої в свою чергу як однією з багатьох причин - тим станом справ описаним вище який серед іношого не міг не спонукати збройну агресію проти нашої держави з боку росії. Відповідно, Вам треба бути готовим наповнити бюджет України добровільно або примусово чи просто вийти з громадянства України та працювати на благо народу іншої держави.

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  4 месяца назад

      З громадянства так просто не можна вийти. :) З податкового резидентства - простіше.

    • @andrewvikarskyi2055
      @andrewvikarskyi2055 4 месяца назад

      @@KievbusinesscentreUa Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  4 месяца назад

      Є складні ситуації, коли в особи, наприклад, паспорт громадянина Ізраїлю, а також є український паспорт, при цьому особа проживає, скажімо, у Литві, і веде бізнес чи отримує доходи ще у кількох країнах. У цих випадках, на мою думку, слід аналізувати можливі очікування сплати податків в усіх цих країнах.