Я був одним з тих хто писав запити в НБУ чи можна взагалі з пайоніру і вайса як ФОП вести діяльність і потім перекидати наприклад раз на квартал результат в Україну на ФОПа, тому що попередні роз'яснення ДПС посилались на валютне законодавство + вони казали що це все буде доходом фіз. особи і відповідно ПДФО + ВЗ. НБУ сказали що ФОП може мати такий рахунок за кордоном і може вести такі операції, це не є порушенням валютного законодавства. Далі з цим роз'ясненням я звертався в фінансовий комітет ради, і до депутатів членів комітету, Гетманцев навіть розглянув моє звернення і відправив його в ДПС а я був в копії, і отримав відповідь що "вони чекають від мінфіна роз'яснень як їм діяти, вони відкриті до пропозицій". А закінчилось все на одній з зустрічей ДПС фін. комітет (Гетманцев) і бухгалтери, і там знову це питання вже підняли і Гетманцев попросив ДПС підготувати роз'яснення і вже було дано пристойне роз'яснення. -- Тому хто жаліється що нічого в цій країні не працює - то ви помиляєтесь, якби таких запитів було в рази більше то й зміни були б, це працює.
Так, законодавство змінювати важливо. То ж потрібно ініціювати зміни до Податкового кодексу України, які б на законодавчому рівні закріплювали оподаткування такого роду операцій. При дірі у ПКУ усі листи можна відкликати чи анулювати.
@@KievbusinesscentreUa згоден, але проблема в тому що всі ці фрілансери, е-комерс які використовують ці схеми вони самі по собі, під ними немає якоїсь асоціації, клубу який би за їхні гроші постійно займався таким лобізмом, це ж можна збирати фідбек по кожній ніші, дивитись де є проблемне місце і починати з ДПС, НБУ, Мінфіну, і далі в комітет направляти всі відповіді і писати: "Дивіться, є проблема, і проблема така яку можна виправити раз і назавжди змінами в законі, розгляньте, ось наші аргументи". І це має бути постійний (повільний) процес, який з часом зробив би регуляторне/податкове поле приємнішим для всіх. Але за це треба платити, поки мені здається такого запиту від бізнесу особливо немає. -- Хоча вже зараз можна найняти консультанта який має вихід на зустрічі ДПС і гетьманцева і заплатити щоб консультант подумав про ваше питання і якщо є деякі питання - підняв його на цьому зідзвоні. Саме так і було дане нове роз'яснення від ДПС, це питання піднялось на одному з таких зідзвонів.
Я була присутня на декількох закритих нарадах за участю представників Мінфіну, ДПС, НБУ, Мінцифри та деяких міжнародних організацій. Я можу сказати, що без комплексних змін у ряді законодавчих актів ця ситуація не може бути вирішена. Поточне законодавство не враховує ні маркетплейси, ні платіжні системи. Тому це взагалі новий рівень, до якого іти й іти.
Ось в цьому вся наша Україна. Країна подвійних стандартів. Тому нормальні інвестори 100 разів думають перед тим, як вкластися. А без інвестицій немає майбутнього😢
Якщо рахунок в пейонір не бізнес і немає ніяких контактів/інвойсів треба виводити на карту фізичної особи і платити 18+1.5% податків і декларувати? Чи як? Бо в людини є ФОП але переказ на пейонір ніяк не пов’язаний з її діяльністю, просто переказ а не оплата послуг. Підкажіть будь ласка
Добридень! Допоможіть, будь ласка, розібратись. Замовлення на Етсі, інвойс на суму 100 доларів. За вирахуванням зборів Етсі на Payoneer зайшло 80 дол. Декларуємо 100 доларів по курсу НБУ в день надходження на рахунок Payoneer. Але якщо Етсі виводить суму частинами, як правильно це відобразити? Етсі резервує суму для нових продавців та виводить із запізненням. Наприклад, Інвойс на 100 доларів. Етсі вивів 40 доларів 23 вересня, 40 доларів 7 жовтня, 20 доларів не вивів (комісія Етсі) . Сума виведення розбивається на два різні квартали. Також в ці дні курси долара НБУ зовсім різні. Як правильно відобразити суму в гривні в декларації? Брати по курсу на 23 вересня, чи на 7 жовтня? Чи окремими сумами показувати, але ж Інвойс один. Буду дуже вдячна за допомогу 🙏
Дуже хороше запитання. Моя ідея - не ускладнювати. Вивели на рахунок ФОП 50 доларів - застосували курс НБУ на цю дату. Виписки за рахунком пайонір не надаєте нікому.
Так це треба все людям пояснити , щоб потім вони штрафи на рівному місці не платили. Я наприклад продаю фото на стоках, працюю графічним дизайнером на апворк - ці кошти протягом місяця поступають на пайонір - потім я ці кошти вивожу на ФОП - мені треба інвойс самому створити на суму яка виводиться з пайонір і з цієї суми сплатити податок? чи сплатити податок з суми яка зарахувалась на ФОП і по курсу на дату зарахування на самий ФОП ? тому якщо на пайонір багато платежів приходить і в різні дати - то як порахувати нормально курс?
Питання існування такої схеми роботи - це прогалина у податковому законодавстві України. Тому варіантів інтерпретації декілька і, в принципі, всі вірні :) Я як консультант маю свою позицію, яку можу обгрунтувати, але кричати про це з кожної праски не буду :)
@@KievbusinesscentreUa якщо немає конкретних правил тоді можна на власний розсуд все робити. Не бачу сенсу в консультаціях і послугах бухгалтера якщо вони самі не знають як правильно ) тому ФОП можна вести і самому щоб не платити професіоналам за повітря по суті )
Про які інвойси\підтвердження йде мова, якщо наприклад в мене немає ані договорів\конкрактів, а фактично отримую кошти на Payoneer і хочу оподатковувати ці кошти 🤔
@@KievbusinesscentreUa скажімо звичайний John Smith, якому вигідно делегувати частину своєї роботи мені й за отриманий результат по факту платити ту чи іншу сумму і нехай в місяць сумарно за виконані завдання я можу отримати 1000$, чи можу я в такому випадку самостійно згенерувати invoice в якому буде прописана і сумма, і вид наданої мною послуги ? Бо наприклад, якщо генерувати invoice на Payoneer, він надсилається замовнику для оплати, але ж копій цього invoice я не отримую, щоб прикріпити його під час виводу коштів 🤔
Дякую за відео. Підкажіть будь-ласка, чи підійде мій індивідуальний аккаунт на payoneer для виводу на фоп? Чи мені треба перереєструватись на бізнес аккаунт?
@@KievbusinesscentreUaще питання в тому яка карта, європейська чи віртуальна американська. Бо європейські підпадають під обмін, американські - начебто ні?
CRS нажаль дожене через пару років, якщо картка європейська або іншої країни учасниці CRS. Зараз в Україну шлють картки з відкриттям рахунку в банку Ірландії. Також всі країни по своєму передають інфу по нерезидентам. Але все це на рівні крихт інформації, начебто дивляться баланс на рахунку наприкінці року, якщо там умовно перевищення 10 000$ передають, якщо менше ні. Сам акаунт платіжної системи Payoneer це Америка і він ніде не світиться, і наврядчи найближчим часом засвітиться, США саме по собі у цьому плані.
Величезне дяка вам за таке відео ❤❤❤❤❤❤❤
Я був одним з тих хто писав запити в НБУ чи можна взагалі з пайоніру і вайса як ФОП вести діяльність і потім перекидати наприклад раз на квартал результат в Україну на ФОПа, тому що попередні роз'яснення ДПС посилались на валютне законодавство + вони казали що це все буде доходом фіз. особи і відповідно ПДФО + ВЗ. НБУ сказали що ФОП може мати такий рахунок за кордоном і може вести такі операції, це не є порушенням валютного законодавства. Далі з цим роз'ясненням я звертався в фінансовий комітет ради, і до депутатів членів комітету, Гетманцев навіть розглянув моє звернення і відправив його в ДПС а я був в копії, і отримав відповідь що "вони чекають від мінфіна роз'яснень як їм діяти, вони відкриті до пропозицій". А закінчилось все на одній з зустрічей ДПС фін. комітет (Гетманцев) і бухгалтери, і там знову це питання вже підняли і Гетманцев попросив ДПС підготувати роз'яснення і вже було дано пристойне роз'яснення.
--
Тому хто жаліється що нічого в цій країні не працює - то ви помиляєтесь, якби таких запитів було в рази більше то й зміни були б, це працює.
Так, законодавство змінювати важливо. То ж потрібно ініціювати зміни до Податкового кодексу України, які б на законодавчому рівні закріплювали оподаткування такого роду операцій. При дірі у ПКУ усі листи можна відкликати чи анулювати.
@@KievbusinesscentreUa згоден, але проблема в тому що всі ці фрілансери, е-комерс які використовують ці схеми вони самі по собі, під ними немає якоїсь асоціації, клубу який би за їхні гроші постійно займався таким лобізмом, це ж можна збирати фідбек по кожній ніші, дивитись де є проблемне місце і починати з ДПС, НБУ, Мінфіну, і далі в комітет направляти всі відповіді і писати: "Дивіться, є проблема, і проблема така яку можна виправити раз і назавжди змінами в законі, розгляньте, ось наші аргументи". І це має бути постійний (повільний) процес, який з часом зробив би регуляторне/податкове поле приємнішим для всіх. Але за це треба платити, поки мені здається такого запиту від бізнесу особливо немає.
--
Хоча вже зараз можна найняти консультанта який має вихід на зустрічі ДПС і гетьманцева і заплатити щоб консультант подумав про ваше питання і якщо є деякі питання - підняв його на цьому зідзвоні. Саме так і було дане нове роз'яснення від ДПС, це питання піднялось на одному з таких зідзвонів.
Я була присутня на декількох закритих нарадах за участю представників Мінфіну, ДПС, НБУ, Мінцифри та деяких міжнародних організацій. Я можу сказати, що без комплексних змін у ряді законодавчих актів ця ситуація не може бути вирішена. Поточне законодавство не враховує ні маркетплейси, ні платіжні системи. Тому це взагалі новий рівень, до якого іти й іти.
Дякую вам! Підкажіть, а де можна подивитись цю консультацію податкової, на яку всі посилаються?
Дякую за корисну інформацію і Вашу роботу!
Було дуже цікаво. Дякую!
Дякую за актуальну інформацію.
Дякую за Ваші відео!
Дякуємо, що дивитесь.
Ось в цьому вся наша Україна. Країна подвійних стандартів. Тому нормальні інвестори 100 разів думають перед тим, як вкластися. А без інвестицій немає майбутнього😢
Якщо рахунок в пейонір не бізнес і немає ніяких контактів/інвойсів треба виводити на карту фізичної особи і платити 18+1.5% податків і декларувати? Чи як? Бо в людини є ФОП але переказ на пейонір ніяк не пов’язаний з її діяльністю, просто переказ а не оплата послуг. Підкажіть будь ласка
Так, все вірно, тоді ці суми підпадають під загальні нрорми оподаткування, ПДФО 18% + військовий збір.
Добридень! Допоможіть, будь ласка, розібратись. Замовлення на Етсі, інвойс на суму 100 доларів. За вирахуванням зборів Етсі на Payoneer зайшло 80 дол. Декларуємо 100 доларів по курсу НБУ в день надходження на рахунок Payoneer.
Але якщо Етсі виводить суму частинами, як правильно це відобразити? Етсі резервує суму для нових продавців та виводить із запізненням.
Наприклад, Інвойс на 100 доларів. Етсі вивів 40 доларів 23 вересня, 40 доларів 7 жовтня, 20 доларів не вивів (комісія Етсі) . Сума виведення розбивається на два різні квартали. Також в ці дні курси долара НБУ зовсім різні. Як правильно відобразити суму в гривні в декларації? Брати по курсу на 23 вересня, чи на 7 жовтня? Чи окремими сумами показувати, але ж Інвойс один.
Буду дуже вдячна за допомогу 🙏
Дуже хороше запитання. Моя ідея - не ускладнювати. Вивели на рахунок ФОП 50 доларів - застосували курс НБУ на цю дату. Виписки за рахунком пайонір не надаєте нікому.
@@KievbusinesscentreUa Щиро дякую за допомогу і Вашу роботу!
Так це треба все людям пояснити , щоб потім вони штрафи на рівному місці не платили. Я наприклад продаю фото на стоках, працюю графічним дизайнером на апворк - ці кошти протягом місяця поступають на пайонір - потім я ці кошти вивожу на ФОП - мені треба інвойс самому створити на суму яка виводиться з пайонір і з цієї суми сплатити податок? чи сплатити податок з суми яка зарахувалась на ФОП і по курсу на дату зарахування на самий ФОП ? тому якщо на пайонір багато платежів приходить і в різні дати - то як порахувати нормально курс?
Мені подобаються ваші запитання, але відповіді на них - це секрет ;)
@@KievbusinesscentreUa секрет для всіх так розумію ? В такому випадку створенні всі умови для того щоб люди не платили податки .
Питання існування такої схеми роботи - це прогалина у податковому законодавстві України. Тому варіантів інтерпретації декілька і, в принципі, всі вірні :) Я як консультант маю свою позицію, яку можу обгрунтувати, але кричати про це з кожної праски не буду :)
@@KievbusinesscentreUa якщо немає конкретних правил тоді можна на власний розсуд все робити. Не бачу сенсу в консультаціях і послугах бухгалтера якщо вони самі не знають як правильно ) тому ФОП можна вести і самому щоб не платити професіоналам за повітря по суті )
Про які інвойси\підтвердження йде мова, якщо наприклад в мене немає ані договорів\конкрактів, а фактично отримую кошти на Payoneer і хочу оподатковувати ці кошти 🤔
Ок, а хто ваш клієнт? Платформа?
@@KievbusinesscentreUa скажімо звичайний John Smith, якому вигідно делегувати частину своєї роботи мені й за отриманий результат по факту платити ту чи іншу сумму і нехай в місяць сумарно за виконані завдання я можу отримати 1000$, чи можу я в такому випадку самостійно згенерувати invoice в якому буде прописана і сумма, і вид наданої мною послуги ? Бо наприклад, якщо генерувати invoice на Payoneer, він надсилається замовнику для оплати, але ж копій цього invoice я не отримую, щоб прикріпити його під час виводу коштів 🤔
Ви можете зробити свій інвойс. Взагалі ви і є емітентом інвойсів.
а що на рахунок виводу коштів з Paypal на рахунок ФОП? чи є якась процедура ?
Ні (але це питання в обмеженому функціоналі PayPal в Україні.
Щоб виводити кошти з Пайонір на рахунок ФОП треба мати 3 групу? Чи можна і на 2-й? Продаю фізичні товари на Etsy.
Якщо товари матеріальні, і немає послуг, 2 група єдиного податку дозволена.
Дякую за відповідь.@@KievbusinesscentreUa
Дякую за відео. Підкажіть будь-ласка, чи підійде мій індивідуальний аккаунт на payoneer для виводу на фоп? Чи мені треба перереєструватись на бізнес аккаунт?
Тип екаунту Пайоніру не впливає на ФОП
@@KievbusinesscentreUa дякую!
Я ваще не вывожу с пайонир. Просто открыл карту их и трачу с нее все деньги так дегэшевле чем выводить
Мудро. Хотя хз как пройдет этот самый CRS
@@KievbusinesscentreUaще питання в тому яка карта, європейська чи віртуальна американська. Бо європейські підпадають під обмін, американські - начебто ні?
Так, США не є учасником обміну. Хоч на них і тиснуть потроху :)
CRS нажаль дожене через пару років, якщо картка європейська або іншої країни учасниці CRS. Зараз в Україну шлють картки з відкриттям рахунку в банку Ірландії. Також всі країни по своєму передають інфу по нерезидентам. Але все це на рівні крихт інформації, начебто дивляться баланс на рахунку наприкінці року, якщо там умовно перевищення 10 000$ передають, якщо менше ні. Сам акаунт платіжної системи Payoneer це Америка і він ніде не світиться, і наврядчи найближчим часом засвітиться, США саме по собі у цьому плані.
@@natalynate4656а що на віртуальній відкривається рахунок в США? Фізичні точно Ірландія зараз
Хто знає чому payoneer при виводі на рахунок ФОП2, повертає кошти з коментарем: "неправильний банківський рахунок" і видаляє цей рахунок з кабінету?
Складно сказати, спробуйте спитати у підтримці Payoneer