Kolik elektřiny vyrobí 1 solární panel?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 ноя 2024

Комментарии • 21

  • @solarenergyteam.official
    @solarenergyteam.official  Год назад

    💯 30 minutova konzultace s fotovoltaickým expertem + Ebook ''Ako sa pripraviť na kúpu vašej 1.elektrárne v živote'' ZDARMA bit.ly/3LCXQF4

  • @JaneKLX
    @JaneKLX Год назад +3

    Když jsem viděl jako prvního ve videu pana "zkrmeného", řekl jsem si OK, zas další lapka na fve chtivé obhlouplé zákazníky. Ale konečně vidím video, kde se nabízí široké portfolio řešení a nejen to, srát panely na střechy. Takže palec hore a děkuju za informace

  • @RadovanHudak
    @RadovanHudak 3 дня назад

    Poradte ako pripojit elektrocentralu k hybridu fotovoltiky

  • @kublajzz
    @kublajzz Год назад

    Pozdravujem. Pekné video. Mám ale prosbu je možné uverejniť kontakt na predajcov polopriepustných panelov ako boli v ukážke vo videu. Vopred ďakujem.

    • @solarenergyteam.official
      @solarenergyteam.official  Год назад

      U nás si môžete vybrať aj z estetickej fotovoltaiky, robíme aj karporty. Vyplňte prosím formulár na webe www.solarenergyteam.eu , alebo môžete rovno napísať na podpora@solarenergyteam.eu ďakujeme :)

  • @peterklinovsky6790
    @peterklinovsky6790 Год назад +1

    Nahradiť spotrebu elektrickej energie v domácnosti fotovoltaickými panelmi je niečo podobné, ako nahradiť cestu výťahom z 10. poschodia skokom z okna. Účel je síce splnený, dokonca skokom z okna sa dopravíte do prízemia určite rýchlejšie ako výťahom. Ale s určitými následkami. Podobne aj pri fotovoltaike sú určité "nežiaduce" následky, o ktočrých propagátori fotovoltaiky nehovoria. V prvom rade by som spomenul fakt, že každý fotovoltaický panel na streche je prvok, ktorý priťahuje blesk oveľa viac ako keby tam žiadny panel nebol. Tento nežiadúci efekt sa nedá spoľahlivo odstrániť ani hromozvodom, pretože ten by musel byť v bezpečnej vzdialenosti od fotovoltaických panelov, ktorý väčšinou reálne nieje možné dosiahnuť. Zdôraznil by som, že fotovoltaické panely zvádzajú prepätie blesku rovno do vašej elektroinštalácie. Skúste sa nad tým zamyslieť a skúste sa zamyslieť nad tým, prečo propagátori fotovoltaiky o tomto vôbec nehovoria.

    • @tomaskonopac9431
      @tomaskonopac9431 Год назад +1

      No do určité míry máte pravdu , ale zase bych tento prvek obecně nepřeceňoval je tam více proměnných tolik k LPS atmosférickému přepětí . Jako závažnější problém vidím však samotnou práci s takto vyrobenou energií a to zejména skladování do nočních hodin viz baterie a skladování mezi ročními obdobími , které je takřka nemožné tam bych viděl další problém nehledě na opomíjený fakt že FVE výrobu sanují závěrné elektrárny , které stejně 50% - 70 % procent doby po , kterou slunce nesvítí musí tvořit náhradu tohoto zdroje a tím pádem tedy nejde o 100% sluneční energii , ale o energii jen z 50% vyrobenou sluncem a z dalších 50% vyrobenou plynovou elektrárnou a to se dostáváme k samotné topologii sítě kde nejde z koncových bodů zpětně dodat energii do páteřních rozvodů a to z důvodů impedance sítí tedy to co se v místě vyrobí zpět do hlavní 400kV sítě nejspíše nedostanete nebo jen třeba z 30 % účinností prostě to z těch odlehlých míst nejde vyrábět zpět je to proti zákonům fyziky doporučuji nastudovat tudíž se tím nic neřeší a zůstáváme závislí na rychlé plynové elektrárně co nám výkyvy vzniklé touto výrobou pokryje . Tedy závěrná plynová elektrárna a síť samotná je největší problém tohoto konceptu , který prostě nefunguje tak jak je vykládáno v TV a na propagačních platformách . Já netvrdím že to znamená nevyrábět tako energie jen tvrdím že je potřeba se vždy zamyslet co s tako vyrobenou el. energií budeme dělat a zda vůbec v daném místě instalace FVE dává smysl a proč .

    • @janvanik8945
      @janvanik8945 Год назад

      Přesně napsáno. Celospolečensky je OZE idiocie, co nám zvyšuje ceny elektřiny. @@tomaskonopac9431

  • @tomaskonopac9431
    @tomaskonopac9431 3 месяца назад

    Není to o tom kolik vyrobí panel ani kam ho dáte. Je to o tom kolik je schopna FVE ušetřit reálně a jestli její pořízení dává v konkrétním případě smysl. Všechno ostatní je oblbování.

    • @martinsmolka
      @martinsmolka 3 месяца назад

      Tak to je snad první otázka, kterou si položím, ne? Nebudu si kupovat 10kWp FVE za ~300kkč, když mám spotřebu 1MWh 🤪...

  • @Jozik33
    @Jozik33 Год назад +15

    Myslim si ze ta otazka kolko elektriny vyrobi 1 solarny panel je sice zaujimava, ale nie uplna. Chyba Vam tam este druha cast otazky, ktora je podla mna ovela podstatnejsia - kolko % tej vyrobenej elektriny dokazem spotrebovat. Pretoze asi uznate sami, ze ak moja spotreba elektrickej energie je rocne povedzme 5 MWh, z toho vacsia cast bude v zimnych mesiacoch a hlavne po veceroch, tak asi mi bude zbytocna fotovoltaicka elektrarna, ktora mi sice bude schopna rocne generovat 5-6 MWh ale prevazne cez leto a cez den. Tak budme k sebe troska uprimny a povedzme si na rovinu, ze aj ked dokazeme ciastocne prisposobit spotrebu elektriny vzhladom na FVE, tak jej vyuzitie bude tak na cca 40% aj to v lepsom pripade.
    Ano uz pocujem Vas argument ze treba si kupit bateriu a vyuzitie porastie mozno az na 70%, ale zase treba byt uprimny, kolko by stala taka FVE s bateriou? A na aku uroven by sa tym posunula navratnost celeho systemu?

    • @2-mw
      @2-mw Год назад +3

      Dakujem za super video. 👍 Nesuhlasim s oboma nazormi a to zo skusenosti. Panel je to najlacnejsie. Paneli sa nepocitaju podla rocneho vzorca, ale podla velkosti strechy. Na strechu treba davat tolko panelov kolko vojde. K spotrebe domu sa skor optimalizuje vykon menica, aby stihal spotrebu domu - menic je klucovy a ten potrebuje co najviac panelov. Robit elektraren bez baterii nema zmysel a vacsina instalacii casom pri doinstalovani aj skonci a aj pri doplnani panelov. Ak uz pocitam pocet panelov k spotrebe domu, treba sa pozriet a prihliadat na vyrobu iba v zime, hmle a dazdi. Aby sa bral ohlad na nepriaznive podmienky nie na celorocny priemer. Ak ma rodinny dom 20mega rocnu vyrobu, to je optimalne pre jeho chod aj v hmle a dazdi.. cca 3nasobok celorocnej spotreby. Cize ak dom chce 5mega tak solarne moduly 25mw rok.. Kto tvrdi opak je tu kratko. Dom dokaze ist aj 90% rocneho casu. S jednym panelom na streche to nema vyznam. 😊 V CR mate lepsiu poziciu na instalovanie takych vykonov ako v SR. V SR cakame na zmeny v zakone. Zakon by mal pri vykone dozerat na menic a nie na watt peek.

    • @JaneKLX
      @JaneKLX Год назад +2

      Pokud máte spotřebu 5 MWh s tím, že nejvíc ji spotřebováváte v zimě a v noci, jste tak specifická domácnost, že musíte hledat specifické řešení.
      Jen by mě zajímalo, co s tou elektrikou po zimních večerech děláte :-) :-) :-) , protože mi to přijde přitažené za vlasy a jakoby jste hledal cestu, že něco "nejde", když to přitom jde.
      My máme například roční spotřebu pro rodinný domek a 5 člennou domácnost 2 MWh.
      S širšího pohledu se dozvíte, že v Evropě je větší spotřeba elekrické energie v létě než v zimě (můžou za to asi klimatizece a vyhřívání bazénů),
      Ve vašem případě, pokud bych vzal v potaz, že z 5 MWh spotřebujete po nocích 4 MWh, tak to máte v průměru na den cca 11 KWh. A k tomu by vám stačila lifepo4 aku o kapacitě 14 KWh, kterou jsem koupil za 80 000 vč. balanceru.
      Takže pro vás cca 6 kWp fve vhodně umístěná, k tomu aku, 5x 5000W invertor a když se budete snažit, postavíte to možná o 100 000 ,- levněji, než když oslovíte firmu a budete žádat o dotaci, kterou z konečné ceny odečtete.

    • @JaneKLX
      @JaneKLX Год назад +8

      @@2-mw S fve si hrajeme od loňského pozdního léta - za svoje na svém bez DS a dotací. 9.6 KWp na střeše + k jsem k tomu dokoupil dalších 8 panelů čistě jen na ohřev vody, které budeme dávat z jara. Teď zkoušíme různé stringování a získáváme informace o možnostech fve ....
      Máme malý domek 80 m3, zateplené jen 3 strany 8 cm polystyren, stavba z ytongu, roční spotřeba v průměru za 3 roky je pod 2 MWh (vaření, topení, tuv díky plynu a topení nejvíc krbem s teplovzdušným rozvodem samotítží).
      Panely 8x400 Wp čistý východ a 16x čistý západ. K tomu lifepo4 270 Ah 48V
      Těch dalších 8x 370 bude na čistý jih s "bojlerovým" regulátorem, protože až zpětně jsem zjistil, jak zimní výrobu limituje umístění na střechách pod úhlem 30 - 40 st. a směr východ a západ.
      Došel jsem k podobnému závěru jako vy. K energetické soběstačnosti bych potřeboval 25 - 30 KWp panelů a to co nejvíc orientovaných na čistý jih téměř na kolmo pro zimní výrobu.
      V letní slunné dny v létě bych si asi i vystačil s těmi 3 KWp panely. Prostě zima a léto u nás jsou pro fve tak rozdílné světy, že už od začátku je vidět, jak špatná je cesta tohle podporovat.
      Za mě dává smysl malá fve cca okolo 3KWp pro ohřev tuv nebo ještě podpora ohřevu vody k tč. Tam je potom návratnost až neuvěřitelně rychlá a je šance využít veškerý možný sluneční svit = efektivní využití. Velké fve 10 KWp + pro obyčejný rd je moc na léto a málo na zimu a návratnost investice x násobně delší než při malé "bojlerové" fve.

    • @stoklasajiri2426
      @stoklasajiri2426 Год назад

      Jo nejsem zaden expert ale bud to máš že ukladaš do baterie ,nebo jsou systemy ktere jsou levnejší bez baterie a uklada se to do site . Potom mužes prebytky na konci roku brat zdarma ze síte . Tak to ma jeden v práci a normalne tam mělpřebytek třeba 1000 kw tak si koupil nekolik el ohřivaču a topil s něma pres zimu :D Ale asi hodne zaleži jakou mas smlouvu a ted už to tak vyhodne nebude jako to ma on . Nevyhodu je taky že v pripadku vypadku vypadneš i ty .Panely nemusi byt na střeše ale mužou byt na nejaky konstrukci na zemi .Osobne tento zpusob asi bude nejlepsi protože neresite degradaci baterie.

    • @tomaskonopac9431
      @tomaskonopac9431 Год назад

      @@stoklasajiri2426 Pořiďte to ideálně bez dotace , aby jste pochopil co to stojí a potom si povíme jak dobrý to je obchod . Netvrdím že je to špatné a současně říkám pozor je to obrovská investice a minimální návratnost pokud nemáte velmi dobře promyšleno jak s vyrobenou energií naložíte .