Практика пам'яті та вшанування

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 окт 2024
  • Провина вцілілого (або синдром вцілілого) виникає, коли людина, яка пережила травматичну подію, відчуває провину через те, що їй вдалося вижити, в той час як інші загинули або постраждали. Це почуття може бути дуже важким для людини, оскільки вона часто питає себе: «Чому я залишився живим, а інші ні?» або «Що я міг зробити, щоб допомогти іншим?».
    ❔Чому це заважає жити:
    ▫️Емоційний тягар.
    Постійне відчуття провини може породжувати сильний стрес, тривогу та депресію. Людина може відчувати, що не має права на щастя чи успіх через те, що інші втратили життя або здоров'я.
    ▫️Самозвинувачення.
    Людина починає критикувати себе за те, що не змогла врятувати інших або запобігти трагедії. Це постійне самообвинувачення поглинає всю її енергію, що ускладнює повноцінне життя.
    ▫️Втрата сенсу життя.
    Провина вцілілого може позбавляти людину сенсу жити далі, адже вона відчуває, що її життя несправедливо продовжилося, і це змушує її відчувати безвихідь.
    ▫️Соціальна ізоляція.
    Через почуття провини людина може уникати спілкування з іншими, вважаючи, що ніхто не зрозуміє її стану або що вона не заслуговує на підтримку.
    Пропонуємо вашій увазі ПРАКТИКУ від психотерапевта нашого Центру THE SOUL Олександри.
    Ця вправа спрямована на те, щоби допомогти впоратися з цими почуттями та знайти шлях до примирення із собою і відновлення вашої психологічної цілісності❤️‍🩹
    Сторінка Instagram Центру психології THE SOUL
    / psysoulcenter
    Канал Тelegram Центру психології THE SOUL
    t.me/psysoulce...
    Сторінка Instagram Олександри
    / alexandrapsychology

Комментарии •