Niedługo będzie filmik o takiej Mazdzie, którą poprawialiśmy po innych gazownikach, bo nie umieli jej zestroić. Pojechaliśmy nia w trasę pod Zakopane i z powrotem. Rzeczywiscie, komputer pokładowy pokazał średnią z całej trasy 10,4. Ale to była jazda autostradą A4, a potem Zakopianką, gdzie ostro jechać się nie dało. Wynik dobry, jeśli uwzględnić gabaryt auta. Ale w mieszanym cyklu z wyraźnym udziałem miasta - 10 litrów jest nierealne.
@@gzwodbudowaituning6059 oczywiście, że jest realne ale rozumiem, że jako firma montująca instalacje gazowe i z racji swoistej reklamy musicie naciągać fakty aby instalacje gazu przestawić w korzystnym świetle. Montaz gazu do mazdy w jej silnikach nowej gen jest bez sensu. Oczywiście szacun za montaz i strojenie.
Moja CX-50 2,5 poprzedniej generacji pali 12,5l na zimnym silniku w mieście na dystansach do 10km, potem mniej. Na dystansach do 5km do 14l (zimą). W dłuższych trasach w zależności od prędkości 7,5-10l/100km.
Wszystko kwestia sposobu eksploatacji. Te silniki pracują w super ekonomicznych trybach przy delikatnej jeździe. Kiedy chce się tą bądź co bądź ciężką budą trochę ruszyć, kończa się słodkie sny o ekonomii ;) Wtedy trzeba lać tańsze paliwo. Zapraszamy!
Witam, czy w okolicy Warszawy macie może jakis swoj warsztat lub zaprzyjaźniony punkt, gdzie moglbym podjechać z taką mazdą? Mam taką samą jak w filmie z USA, 2020, 2.5 4x4 (dezaktywacja cylindrow) i co ciekawe- z pełnowymiarowym kolem zapasowym w bagażniku😊. Ewentualnie ile trwa montaż u Was?
Niestety, mamy tylko swoją siedzibę na Śląsku, z Warszawy przynajmniej dojazd jest dobry i przyjemny,.ale te 2,5h trzeba liczyć. Czas operacyjny to przy dobrych wiatrach 2 dni robocze - to ma byc zrobione przede wszystkim porządnie, i takoż zestrojone (w tym elemencie kryje się clou sukcesu, ale to się nie dzieje bezczasowo). Proszę dzwonić pod 889 77 11 77
Tak się zachęca do zakładania gazu! 12,5 litra! 🤣🤣🤣🤣 Co za marketing! 2,5 l turbo 250 koni. Cięęęęęężka dość noga. Wynik z ostatnich 30 tyś km - 10,4 l/100 km. dla mnie rewelacja przy moim stylu jazdy.
To nie żaden nieuczciwy marketing, tylko zwykły odczyt z komputera pokładowego po strojeniu auta. To oczywiście sposób jazdy daleki od optymalnego i na pewno obfitujący w chwile wysokich obciążeń niesprzyjających ekonomii. Jeśli nawet ma Pani srednie zużycie 10.4, to nadal mega się inwestycja w LPG opłaca, chyba że jeździ Pani bardzo mało.
No z tego 12.5 się uśmiałem...rozumiem marketing ale nie do tego stopnia. Mam CX5 w 2-litrówce i spalanie po 42 tys km liczone z pełnych tankowań pod korek to 7.8 l . SkyActiv to bardzo oszczędne silniki. Trzeba robić ponad 30 tys w rok żeby LPG się opłacało....
Hi there :) Of course into spare wheel bay. It is enough for 680x180 or 680x200mm tank. Higher one collides a little with luggage floor, pushing it up some. Some versions have a subwoofer installed there, we're.removing it and leave unplugged, bur if You are true meloman, You may mount it anywhere else with the help of profi caraudio company.
@@gzwodbudowaituning6059 thank you for the answer. Can you tell me what kind of lpg device goes in mazda scyactive? What manufacturer do you suggest? How much costs such an intervention? Unfortunately I dont understand Polish :(
@@Стеван-м7ц first - we speak not only English, but Russian too - fluently. Don't hesitate to call us! We suggest KME Nevo Sky Direct for that engine. It's probably best solution in World. About prices, we prefere to speak private - gentlemen don't speak about money in public :)
Pytanie do GZW bo mam wrażeni, że tylko wy będziecie potrafić bez marketingowego bełkotu na to pytanie odpowiedzieć. Czym różni się rozwiązanie zawarte w sterowniku LPGtech Symbio czyli "emulator czujnika wysokiego ciśnienia paliwa" o którym sami piszą też "stabilizator pompy wysokiego ciśnienia" różni się od EZP w KME ? Bo mam wrażenie, że LPGtech wokół tego rozwiązania buduje wrażenie jakiejś magicznej technologii której nikt inny nie ma a ja czytając opis dochodzę do wniosku że to właściwie to samo co EZP. GZW wiem, że montowaliście rozwiązanie (sterownik) obu firm. Proszę o jedno / dwa zdania rozjaśnienia tematu.
Robiąc kwerendę komentarzy zobaczyliśmy że to ciekawe pytanie pozostało bez odpowedzi - bardzo przepraszamy że dopiero teraz! Emulacja czujnika wysokiego ciśnienia to nie to samo co emulacja zaworu pompy. Emulacja czujnika ma na celu albo wystawienie sterownikowi benzyny takiego napięcia (a więc sztucznie wygenerowanego sygnału ciśnienia), który zmusi sterownik benzyny do przesterowania pompy w dążeniu do uzyskania ciśnienia zgodnego z zadanym dla warunków pracy silnika, co prowadzić ma do wymuszenia określonego ciśnienia w listwie (najczęściej chodzi o obniżenie ciśnienia w celu zmniejszenia dotrysku), albo w celu wystawienia ciśnienia zgodnego z oczekiwanym przez sterownik benzyny w sytuacji, kiedy ingerujemy w obwód wykonawczy zaworu regulacji pompy wysokiego ciśnienia. EZP i rozwiązanie opcjonalnie stosowane w Symbio łączy ingerencja w obwód sterujący pompą HP, ale tu podobieństwa się kończą EZP bowiem całkowicie ten obwód przerywa, doprowadzając do tego że w układzie paliwowym pojawia się tylko ciśnienie pompy wstępnej z baku - 5-6 barów - i cały dotrysk odbywa się z tym ciśnieniem, a sterownik benzynowy dostaje sygnał emulowany obliczony na podstawie algorytmu. Jest to działanie bardzo ryzykowne i stanowczo się od niego odcinamy. Symbio ma to zrobione dużo ciekawiej, bo nie zakłada całkowitego odcięcia między sterownikiem benzyny a pompą HP, tylko przełącza sygnał sterujący pomiędzy zaworem regulacyjnym a obwodem emulującym tak, by otrzymać zadaną wartość rzeczywistego ciśnienia paliwa, która może być stała dla całej charakterystyki, lub zmienna - zaczytywana z mapy 3D. Ciśnienie zaś jakie widzi sterownik benzyny to oczywiście ciśnienie emulowane, wystawiane albo z mapy 3D uprzednio zebranej podczas jazdy na benzynie, albo z odczytanego przez OBD-II parametru ciśnienia zadanego zamienionego wstecznie na napięcie które mu odpowiada, a którym emuluje się obwód czujnika. Rozwiązanie Symbio jest dojrzalsze,, bo nie zmusza silnika do pracy bez realnej możliwości zwiększenia dotrysku benzyny kiedy jest konieczny, ale oba mają tą samą wadę że nie są adaptacyjne i w pojazdach które się uczą sterowania pompą i wypracowują adaptacje długoterminowe, ani jedno ani drugie rozwiązanie nie zadziała.
@@gzwodbudowaituning6059 Dzięki Serdecznie przez cały okres oczekiwania na odpowiedź wierzyłem, że pytanie nie była za trudne ani też nie zostałem olany a jedynie zostało przeoczone. Dziś się upewniłem że tak właśnie było. Dzięki za rzeczową, merytoryczną odpowiedź . :)
Owszem, standardowo po 2000km należy dostroić system, bo krzywa starzenia odzwierciedlająca zmianę charakterystyki części mechanicznych, zwłaszcza wtryskiwaczy, przebiega początkowo dość stromo i właśnie po ok 2000km staje się niemal całkiem płaska.
Nie polemizujemy z opinią, że są ekonomiczne. Ale takie spalanie to chyba w bardzo lekkich klapkach, zwłaszcza na prawej nodze, no i po mieście w którym wszędzie jest z górki ;)
@@gzwodbudowaituning6059 Nie, to jest normalna jazda w mieście Krakowie, ze średnia prędkością 21-25km/h na całym zbiorniku, czyli w dość dużym ruchu ulicznym i korkach. W zimie na mrozach spali 8, może 8.2.
12.5 litra benzyny sąk wy te dane bierzecie .5 chłopa po 100kg każdy bagażnik na ful załadowany prędkość 150 w porywach do odcięcia czyli 180 190 spalanie 11 litey
Miałem cx5 2.5 z 2016 i nie przekraczałem 10l na 100km w mieście bez zamulania ekonomiczną jazdą, teraz mam cx5 2021 2.5 i spalanie w mieście 9.2l na 100 wiec jak ktoś ma spalanie rzędu 12.5l na 100 to albo coś nie tak z autem, albo z kierowcą
heeh, Bartek, zalezy od miasta i godziny (i korkow czy swiatel), np u mnie po wawie mamy tak, w nocy jest to 8.5-9, ale w dzien jest to 10.5-12.5 (zaleznie glownie od korkow i trasy/ilosci swiatel), wiec nie generalizujmy ze 12.5 jest niemozliwe, owszem jest i jest to wartosc dosc normalna dla benzynowego wolnossacego silnika 2.5L, dla mazda 6 z tym samym silnikiem wyniki sa w miescie bardzo podobne, za to poza miastem jest roznica -1.5L pod gorke (wawa-zako) i -2.2L z gorki (5.4 vs 8.6L, zako-wawa).
Mam Mazdę cx5 już 4rok i nie spaliła mi więcej jak 9l w cyklu mieszanym a na drodze między miastami nawet pali 7l więc nie wiem co ten pan za brednie opowiada. Może niech lepiej idze na naukę jazdy
Może Pan łaskawie najpierw poczyta a dopiero potem pisze? Juz wyjaśnialem że strojenie nie jest procesem sprzyjajàcym ekonomii jazdy, jeśli zuzywa Pan mniej, tym lepiej dla Pana.
Nie pie***l że to auto spała 12,5/100km , tyle to auto spała na autostradzie (tej niemieckiej oczywiście).. Do danych podanych przez producenta należy dodać 1l i takie jest spalanie tych aut, wiem bo od 5l lat takie posiadam. A jeżdżę raczej dynamicznie.
Z pełnym szacunkiem, ale 2.5 w CX-5 pali średnio 10 a nie 12.5, i to wcale nie przy kapeluśniczej jeździe.
Niedługo będzie filmik o takiej Mazdzie, którą poprawialiśmy po innych gazownikach, bo nie umieli jej zestroić. Pojechaliśmy nia w trasę pod Zakopane i z powrotem. Rzeczywiscie, komputer pokładowy pokazał średnią z całej trasy 10,4. Ale to była jazda autostradą A4, a potem Zakopianką, gdzie ostro jechać się nie dało. Wynik dobry, jeśli uwzględnić gabaryt auta. Ale w mieszanym cyklu z wyraźnym udziałem miasta - 10 litrów jest nierealne.
@@gzwodbudowaituning6059 oczywiście, że jest realne ale rozumiem, że jako firma montująca instalacje gazowe i z racji swoistej reklamy musicie naciągać fakty aby instalacje gazu przestawić w korzystnym świetle. Montaz gazu do mazdy w jej silnikach nowej gen jest bez sensu. Oczywiście szacun za montaz i strojenie.
MAZDA BEST CAR NR. 1💪💪💪
@@szybkilopez87 doprawdy, nie musimy Panu udowadniać sensowności gazowania silników Skyactiv. Zrobią to za nas nasi Klienci.
@@jesusisking9342 też lubimy tą markę za inżynierskie zacięcie.
Moja CX-50 2,5 poprzedniej generacji pali 12,5l na zimnym silniku w mieście na dystansach do 10km, potem mniej. Na dystansach do 5km do 14l (zimą). W dłuższych trasach w zależności od prędkości 7,5-10l/100km.
no proszę właściciel poprzedniej gen CX-50 :)
Wszystko kwestia sposobu eksploatacji. Te silniki pracują w super ekonomicznych trybach przy delikatnej jeździe. Kiedy chce się tą bądź co bądź ciężką budą trochę ruszyć, kończa się słodkie sny o ekonomii ;)
Wtedy trzeba lać tańsze paliwo. Zapraszamy!
U mnie średnie spalanie z 23 tys km to 13,5l / 100km. W trasie 7,5-8 litrów, autostrada 9,5-10,5. Miasto to kosmos.
Witam, czy w okolicy Warszawy macie może jakis swoj warsztat lub zaprzyjaźniony punkt, gdzie moglbym podjechać z taką mazdą? Mam taką samą jak w filmie z USA, 2020, 2.5 4x4 (dezaktywacja cylindrow) i co ciekawe- z pełnowymiarowym kolem zapasowym w bagażniku😊. Ewentualnie ile trwa montaż u Was?
Niestety, mamy tylko swoją siedzibę na Śląsku, z Warszawy przynajmniej dojazd jest dobry i przyjemny,.ale te 2,5h trzeba liczyć. Czas operacyjny to przy dobrych wiatrach 2 dni robocze - to ma byc zrobione przede wszystkim porządnie, i takoż zestrojone (w tym elemencie kryje się clou sukcesu, ale to się nie dzieje bezczasowo).
Proszę dzwonić pod 889 77 11 77
Tak się zachęca do zakładania gazu! 12,5 litra! 🤣🤣🤣🤣 Co za marketing! 2,5 l turbo 250 koni. Cięęęęęężka dość noga. Wynik z ostatnich 30 tyś km - 10,4 l/100 km. dla mnie rewelacja przy moim stylu jazdy.
To nie żaden nieuczciwy marketing, tylko zwykły odczyt z komputera pokładowego po strojeniu auta. To oczywiście sposób jazdy daleki od optymalnego i na pewno obfitujący w chwile wysokich obciążeń niesprzyjających ekonomii.
Jeśli nawet ma Pani srednie zużycie 10.4, to nadal mega się inwestycja w LPG opłaca, chyba że jeździ Pani bardzo mało.
12.5 to chyba na sporcie. Jeżdżę 2 lata nigdy nie widziałem takich wyników ja widzę od 7.5 do max 10
No z tego 12.5 się uśmiałem...rozumiem marketing ale nie do tego stopnia. Mam CX5 w 2-litrówce i spalanie po 42 tys km liczone z pełnych tankowań pod korek to 7.8 l . SkyActiv to bardzo oszczędne silniki. Trzeba robić ponad 30 tys w rok żeby LPG się opłacało....
Cześć, a w jakich warunkach jeździsz i jaką masz skrzynię? Pozdro!
U mnie też 12,5l to standard, na filmiku widzę jak się nie mylę wersja z bose, co zrobić z subwooferem w kole zapasowym?
Kwestia kreatywności Właściciela. Można wbudować gdzieś w burtę, albo odpiąć całkiem. Na car audio się nie znamy, więc nie będziemy się wymądrzać ;)
butlę na max cofamy w stronę zderzaka. a subwoofer mieści się przed butlą
Skandal z tymi zbiornikami! :D
:D :D :D
Ciekawi mnie Miller 2.3 . Podłączenie gazu i taki ładny opis jak na tym filmie 😉
Jak się trafi Mazda Millenia albo Xedos9 z tym silnikiem, to specjalnie dla Pana wystrugamy dedykację :)
Dzień dobry. Jak się ma sprawa z najnowszymi 2.5 Skyactive-G 194KM? Czy w filmie to juz ten silnik?
Dzień dobry. Tak, to Skyactiv-G 194 KM. Tak dla.ciekawostki, to nie jest najnowszy typ Skyactiva, ostatnio powstał jeszcze Skyactive-X😊
@@gzwodbudowaituning6059 Wiem wiem, chodziło mi o G bo taki mam i myślę nad przeróbką. Ale chyba mało kto to potrafi, stąd pytanie.
Jak pokazują filmiki z CX5 - potrafimy na tyle dobrze, że skutecznie poprawiamy te auta po innych, w tym mega renomowanych zakładach 😉
Mam taką z 2019 r. Spalanie średnie w jeździe mieszanej 8.5 max co ciekawe na autostradzie niewiele więcej
Jaka cena do takiego silnika 2.5 192 konie skyaktive?
O cenach rozmawiamy szczegółowo indywidualnie, nie publicznie. Zapraszamy do kontaktu: www.gzw.pl
where do you put the reservoar for lpg?
Hi there :)
Of course into spare wheel bay. It is enough for 680x180 or 680x200mm tank. Higher one collides a little with luggage floor, pushing it up some.
Some versions have a subwoofer installed there, we're.removing it and leave unplugged, bur if You are true meloman, You may mount it anywhere else with the help of profi caraudio company.
@@gzwodbudowaituning6059 thank you for the answer. Can you tell me what kind of lpg device goes in mazda scyactive? What manufacturer do you suggest? How much costs such an intervention? Unfortunately I dont understand Polish :(
@@Стеван-м7ц first - we speak not only English, but Russian too - fluently. Don't hesitate to call us!
We suggest KME Nevo Sky Direct for that engine. It's probably best solution in World.
About prices, we prefere to speak private - gentlemen don't speak about money in public :)
Pytanie do GZW bo mam wrażeni, że tylko wy będziecie potrafić bez marketingowego bełkotu na to pytanie odpowiedzieć. Czym różni się rozwiązanie zawarte w sterowniku LPGtech Symbio czyli "emulator czujnika wysokiego ciśnienia paliwa" o którym sami piszą też "stabilizator pompy wysokiego ciśnienia" różni się od EZP w KME ?
Bo mam wrażenie, że LPGtech wokół tego rozwiązania buduje wrażenie jakiejś magicznej technologii której nikt inny nie ma a ja czytając opis dochodzę do wniosku że to właściwie to samo co EZP.
GZW wiem, że montowaliście rozwiązanie (sterownik) obu firm. Proszę o jedno / dwa zdania rozjaśnienia tematu.
Robiąc kwerendę komentarzy zobaczyliśmy że to ciekawe pytanie pozostało bez odpowedzi - bardzo przepraszamy że dopiero teraz!
Emulacja czujnika wysokiego ciśnienia to nie to samo co emulacja zaworu pompy. Emulacja czujnika ma na celu albo wystawienie sterownikowi benzyny takiego napięcia (a więc sztucznie wygenerowanego sygnału ciśnienia), który zmusi sterownik benzyny do przesterowania pompy w dążeniu do uzyskania ciśnienia zgodnego z zadanym dla warunków pracy silnika, co prowadzić ma do wymuszenia określonego ciśnienia w listwie (najczęściej chodzi o obniżenie ciśnienia w celu zmniejszenia dotrysku), albo w celu wystawienia ciśnienia zgodnego z oczekiwanym przez sterownik benzyny w sytuacji, kiedy ingerujemy w obwód wykonawczy zaworu regulacji pompy wysokiego ciśnienia. EZP i rozwiązanie opcjonalnie stosowane w Symbio łączy ingerencja w obwód sterujący pompą HP, ale tu podobieństwa się kończą EZP bowiem całkowicie ten obwód przerywa, doprowadzając do tego że w układzie paliwowym pojawia się tylko ciśnienie pompy wstępnej z baku - 5-6 barów - i cały dotrysk odbywa się z tym ciśnieniem, a sterownik benzynowy dostaje sygnał emulowany obliczony na podstawie algorytmu. Jest to działanie bardzo ryzykowne i stanowczo się od niego odcinamy.
Symbio ma to zrobione dużo ciekawiej, bo nie zakłada całkowitego odcięcia między sterownikiem benzyny a pompą HP, tylko przełącza sygnał sterujący pomiędzy zaworem regulacyjnym a obwodem emulującym tak, by otrzymać zadaną wartość rzeczywistego ciśnienia paliwa, która może być stała dla całej charakterystyki, lub zmienna - zaczytywana z mapy 3D. Ciśnienie zaś jakie widzi sterownik benzyny to oczywiście ciśnienie emulowane, wystawiane albo z mapy 3D uprzednio zebranej podczas jazdy na benzynie, albo z odczytanego przez OBD-II parametru ciśnienia zadanego zamienionego wstecznie na napięcie które mu odpowiada, a którym emuluje się obwód czujnika.
Rozwiązanie Symbio jest dojrzalsze,, bo nie zmusza silnika do pracy bez realnej możliwości zwiększenia dotrysku benzyny kiedy jest konieczny, ale oba mają tą samą wadę że nie są adaptacyjne i w pojazdach które się uczą sterowania pompą i wypracowują adaptacje długoterminowe, ani jedno ani drugie rozwiązanie nie zadziała.
@@gzwodbudowaituning6059 Dzięki Serdecznie przez cały okres oczekiwania na odpowiedź wierzyłem, że pytanie nie była za trudne ani też nie zostałem olany a jedynie zostało przeoczone. Dziś się upewniłem że tak właśnie było. Dzięki za rzeczową, merytoryczną odpowiedź . :)
Czy trzeba ponownie stroić taki układ po pewnym czasie/przebiegu?
Owszem, standardowo po 2000km należy dostroić system, bo krzywa starzenia odzwierciedlająca zmianę charakterystyki części mechanicznych, zwłaszcza wtryskiwaczy, przebiega początkowo dość stromo i właśnie po ok 2000km staje się niemal całkiem płaska.
Dziękuję.
@@jangcy80do usług.
Jak wygląda kwestia regulacji zaworów w tym silniku?
Zasadniczo - mechaniczna. Na razie nie jest nam znany przypadek silnika w którym już było to konieczne...
@Abdiel Stephen flixportal =)
Te silniki są ekonomiczne. Mazda CX-3 z 2.0 pali 7.5 po mieście, tylko po mieście.
Nie polemizujemy z opinią, że są ekonomiczne. Ale takie spalanie to chyba w bardzo lekkich klapkach, zwłaszcza na prawej nodze, no i po mieście w którym wszędzie jest z górki ;)
@@gzwodbudowaituning6059 Nie, to jest normalna jazda w mieście Krakowie, ze średnia prędkością 21-25km/h na całym zbiorniku, czyli w dość dużym ruchu ulicznym i korkach. W zimie na mrozach spali 8, może 8.2.
Tak dla ciekawostki to CX5 z 2.5 litra turbo sprowadzany pali pod 20.
To tym bardziej trzeba zagazować :)
Zapraszamy!
A jak jest z regulacja zaworów?
Proponujemy uważniej czytać dyskusje pod filmami. Tuz poniżej to pytanie juz padło ;)
12.5 litra benzyny sąk wy te dane bierzecie .5 chłopa po 100kg każdy bagażnik na ful załadowany prędkość 150 w porywach do odcięcia czyli 180 190 spalanie 11 litey
Jeszcze proszę dodać że było mocno pod wiatr i ciągnął Pan przyczepę z dużą łodzią 😉
potwierdzam 2,5 nie pali wiecej jak 9,5 w mieszanym
Moja 2.5, automat, 4x4, 8,2/100 km = srednia z 700 km.
Cena?
Prosimy o kontakt: 889 77 11 77
Miałem cx5 2.5 z 2016 i nie przekraczałem 10l na 100km w mieście bez zamulania ekonomiczną jazdą, teraz mam cx5 2021 2.5 i spalanie w mieście 9.2l na 100 wiec jak ktoś ma spalanie rzędu 12.5l na 100 to albo coś nie tak z autem, albo z kierowcą
Mamy zabytkową warszawę. Od roku nie spaliła ani kropli paliwa. Jal ktos ma warszawę i mu pali 17l/100km to albo cos nie tak.z.autem, albo z kierowcą.
@@gzwodbudowaituning6059 to gratuluję :) Warszawy zabytkowej, oby nie po Trzaskowskim :)
heeh, Bartek, zalezy od miasta i godziny (i korkow czy swiatel), np u mnie po wawie mamy tak, w nocy jest to 8.5-9, ale w dzien jest to 10.5-12.5 (zaleznie glownie od korkow i trasy/ilosci swiatel), wiec nie generalizujmy ze 12.5 jest niemozliwe, owszem jest i jest to wartosc dosc normalna dla benzynowego wolnossacego silnika 2.5L, dla mazda 6 z tym samym silnikiem wyniki sa w miescie bardzo podobne, za to poza miastem jest roznica -1.5L pod gorke (wawa-zako) i -2.2L z gorki (5.4 vs 8.6L, zako-wawa).
@@bartszturmen4794dzięki! :D
Mam Mazdę cx5 już 4rok i nie spaliła mi więcej jak 9l w cyklu mieszanym a na drodze między miastami nawet pali 7l więc nie wiem co ten pan za brednie opowiada. Może niech lepiej idze na naukę jazdy
Może Pan łaskawie najpierw poczyta a dopiero potem pisze?
Juz wyjaśnialem że strojenie nie jest procesem sprzyjajàcym ekonomii jazdy, jeśli zuzywa Pan mniej, tym lepiej dla Pana.
U mnie też nie pali więcej niż 9l a moja żona potrafi na autostradzie zejść do 6 l fakt moim zdaniem zamula ale się da
Czekamy na CX-50
Nie tylko Wy, my też :)
Nie pie***l że to auto spała 12,5/100km , tyle to auto spała na autostradzie (tej niemieckiej oczywiście).. Do danych podanych przez producenta należy dodać 1l i takie jest spalanie tych aut, wiem bo od 5l lat takie posiadam. A jeżdżę raczej dynamicznie.
Tu, na YT nie zajmujemy się p...leniem. Miłego dnia i raczej bez odbioru ;)
Kurde wychodzi na to że bez LPG tym autem się wogole nie opłaca jeździć . Na samym PB pali tyle co 300 kin A6 3.0TDI
Poziom wygłuszenia w Mazdzie nadal jest na słabym poziomie
Całkiem możliwe, że trzeba się z Panem zgodzić, tylko co to ma do rzeczy? :)