Маю відчуття дива, бо бачу як українська і мова, і пісня, і історія відроджуються, причому, нашою молоддю! Попри десятиліття гноблення, клятої русифікації. Це ж справжнє диво! Живи, Україно! ❤
Я не могу понять,если ты поешь,ну как ты не слышишь то интервалы у тебя не строят и где то с тональности съезжаешь.Ну поставь себе подклад и потом убери.Ну нельзя а акапельно петь
Досить рідкісне явище, краса, чистота, чеснота, розум і незаперечний талант, щастя тобі, дівчино, раді будемо насолоджуватися твоєю працею, яка відроджує нашу культуру і історичну правду української нації, скільки би її москаль не перекручував і не перебрехував, і завжди співай, це бальзам для душі...
Немає такої "нації" українець, є національність. А що руські, що білоруси, що хохли: усі однієї етнічної групи. І попри досдіди ДНК можуть упороті хоч до всрачки верещати про особливість українців, ну така особливість штірих...
Во всі часи були такі козаки, хазари, або то що.., а були і такі "галі", тай зараз є 😉 Але то повчальні пісні-лякалки для молоді. А пісню завжди виконують як кому до смаку. Дякую!
В часи мого дитинства в нашому селі цю пісню дуже часто виконували на весіллях, але вже не як частину обряду, а просто як застільну. І мене дуже дивував сюжет, що явно не підходив для святкової події. і ось через пів століття щось прояснилося. Не зовсім дурнем помру )). До речі - виконання просто шикарне.
Тут ідеться про виховання дівчини . Щоб нічого поганого в житті дівчини не сталося , треба матері і батькові бути уважним до дитини , повчати її ,навчати правильно поводитися в тій чи іншій ситуації...
Я із Південної Київщини, пам’ятаю ще із дитинства весілля у селі - куди ж без пісні «Горіла сосна, палала». Сосна у вогні + прощання із дівочою косою (ой коси, коси ви мої), яка «(коси) більше служить не будете, під білий велін підете». І так далі. Досі співають, до речі.
Козаки почали,до лісу майнули .Москалів порубали,Галю врятували.Ой хто дочок має, нехай навчає. З хтивими москалями шляхом не пускає. Напевно так писав Шевченко 💙💛
@@mariaburda1269 в піснях і в віршах Т Г Шевченка або в походах Святослава на хазарію в якого до речі його жінку беремену заживо спалили ,немає випадкових слів,
@@kulturtrigger Дякую за вашу працю це дуже ціно те що є такий контент. Послухайте оригінал і вам стане все зрозуміло. їхали хозари (народна пісня) - співає кобзар Василь Литвин ruclips.net/video/MzCcZUoqMeg/видео.htmlsi=2n8GBb_O4DDd8bD2
Дякую. Мені ця пісня теж не подобалася, але як Елла відмітила, в такому варіанті звучання, як вона заспівала, це звучить логічніше. Ну і як завжди, багато роботи зроблено, спасибі за вашу працю 🖤
Да, сюжет цієї пісні якось резонірував своїм негативним закінченням. І дуже добре, що звернули на нею увагу, щоб трохи зрозуміти звідки "ростуть ноги" таких явно не лицарських слів. В нашій української культурі відношення до жіночки було завжди поважним, і якщо дружина народжувала третього хлопчика, то їі привітали і у неї повишався соціальний статус! Бо народила і працівника (а в ті часи ледащих було незвичайно мало), і майбутнього захисника. Ось чому слова цієї пісні били молотом по серцю, хоча сама мелодія співуча та весела, яку можна було співати тільки під занадте шафе.... І всеж ці неприємні слова, які ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно переписати, бо для нас це ЗОВСІМ, пори все, не характерно. Як?!! А ось так взяти і переписати з новим текстом з великою Любовію до наших найкращих жіночок в цілому Світі. Елло ваше тріо чудове. П о д я к а. 👏👌💐🌹🌸🌷💮🥀🌻Браво.
@@Лінда-л7э1973 Кого везли з Дону??? Вони їхали з Дону, а де підібрали Галю - в цьому варіянті не говориться. А в більшості варіянтів узагалі про Дон не згадується. Дослідниця Ви моя!..
Щира подяка. Ви цікаво, насичено і динамічно будуєте розповідь. Це сприймається природньо і легко. Завжди перекидаю своїм друзям ці ролики. Творчих новинок бажаю Вам.
Пісня гарна. Але, щодо Ваших багатьох тез -вчіть історію не ту, яку яку Вам вписують, а ближчу до реальності, що взаємнокорельвана (якийсь мною вифантазуванийттермін)
Про зросійщення Кубані: Дух - скомороха поборов: летить наохляп з пісні кляпом, гуде свавільно-вільна кров, ледь захаращена кацапом. Від лаврських бань - до рускіх бань ця кров не рідшала й не гусла. Човенці чалять на Кубань дух прямувати в рідні русла. Бо саме час, бо днина пізня, бо український шлях потах… Кордони наші вкаже пісня і черепи в очеретах. Іван Малкович.
Завоювання надкубанських земель... А це не була пустка, як нам тлумачать це раССєйскіє історики, а частина "Великого Шовкового Торгового Шляху" де проживали: черкеси, надкубанські татари, чечени... (з відповідним винищенням, нашими доблесними казаками, найнятими московським царатом, місцевого населення), далеко не найкраща сторінка історії козацтва. Це - по перше... А по друге, це те, що опісля жовтневого більшовицького перевороту в роССійській імперії і після "гражданской войни", нащадки отих переселенців - колишніх запорожців, були винищені голодом та репрессіями. А на їх землі проживання була звезена всяка касапська "лаптєногая" наволоч з Арла, Тамбова, Пскова і з інших касапських губєрній. Котрі тепер ідентифікує себе - "казакамі". Уявіть, коли б переселенці й каторжани заселені з Англії до Австралії, почали нази вати себе - папуасами? А нині цей зброд з претензіями на "істарічєскоє наслєдіє" вдерся в Україну у вигляді руССкого казачєства і вбиває наших дітей. А в отому - кабанскому казячему хорі немає жодного українця. Взяти б лише те, як вони перепохабили українську народну пісню "Розпрягайте Хлопці Коней", котра слугувала маршовою піснею у військах Нестора Махна. І, зробили з неї якусь осоружну пародію, та ще й якусь марусю раз, два, три - усрусю до неї приліпили.
Вже давно чекаємо Ваших, пані Елло, співів, бо скучили за Вашим дивовижним голосом. А такий варіант пісні у 60 ті роки я чула на Кіровоградщині у місті Гайворон. Велика подяка за плідну працю. Будьласка, якщо можна, про пісню «Розпрягайте хлопці коні» розкажіть. Козак не може скривдити дівчину, так стверджують дослідники.
Всі внуки моєї бабусі виросли на цій пісні. Вона була для нас як колискова. І ми ніколи не замислювалися ,про те що говориться в відео. Це просто народна пісня.
@@kulturtrigger от ти запаруєш гоям мізги , варіант пісні їхали хозари це правильний текст ,а тобі любительниця іудейства варто б було Г Беркута в ютубі найти з темою про Небесний єрусалим на сх землях Укр,а також равіна шнаєрсона в гугле і текст мовою орегіналу Наши планы относительно словян, , А в добавок 20 дцять євреїв міліардерів які за тридцять років приватизували Україну а з українців з 52 міліонів залишилось 18 міліонів Сам гітлер це невинне дитятко якщо порівнювати з євреями України.Доступно???
Малявко не антисеміт, а антисіоніст. Перше це приналежність до оливової раси (араби, євреї, армяни та ін.), друге приналежність до расистського віровання Тори і Талмуду, яке стверджує, що гой(раб) є травою скота юдея. Тому хитра жіночка (укромоана) просто виконує замовлення сіоністів одного з їх різних течій, як наприклад їх секта ХАБАД, відома як народжена дійсно хазарами-юдеями, що змінили своє тюркське віровання на юдаїзм, бо схотілося їм стати обраними тим богом, що віддає все у Світі у власність його дітей-юдеїв. А юдеєм може стати будь-хто, аби справно слугував сіоністам в їх бажанні правити людством. Тому в Україні генетичних євреїв нема, окрім можливо равінів. Маємо тільки нащадків воєвничіх хазар з тюркською генетикою, що з 5 віку нової ери стали сусідами слав'янських племен. А слав' яне, як землероби, маючі тверду руку, приймали добрих сусідів і знищували підступних завойовників. Так було, є і так буде. Головне керуватися своїм розумом, а не хитрощами підступних зайд😊. СЛАВА УКРАЇНІ І ЇЇ ГЕРОЯМ !!!!!!!
😊Сам нэ люблю " пейсатих".... Алэ ( Як кажуть у вас), яки наххх хозары.... Йих розхерачилы пид ноль , за 500 рокив до того, як появылысь козакы..... Алэ , як подывыся ролыкы, так пив Украйины , - одни хозарськи хари....
Дякую Вам за цікавий розбір та виконання. Наші предки розумілись на символі "дерева, що стоїть окремо" задовго до Фрейда 😀. А якщо дерево ще й горить, то й взагалі 🔥. Дуже вірно Ви зазначили, що проїжджі козаки - уособлення чужинців (не зовсім чужих, бо козаки, а не китайці; і красивих-сильних-мужніх, бо козаки!). Адже дівчину на весіллі проводжають в іншу ("чужу") родину. Щодо загального сумного змісту алегорії, то, можливо, на весіллі береглися "зглазу", "порчі" або чогось подібного. Лихо обманюють - мовляв, в нас все погано, дівчина гине, парубки недобрі, нема щасливого життя. Звичайно, сумний текст подається дуже весело (а от як ми лихо відвели - ми йому все розказали, а воно нічого не зрозуміло 😉)
Мені подобається ваша версія про порчу. Це мені нагадало про звичку старших людей називати малих дітей якось негативно типу "Ой, яке поганюче!", коли насправді дитя гарне, щоби не зглазити.
Дякую вам! Згадала свою бабусю Оксану і дідуся Степана, коли в 60 роки приїздили до них в гості, і збиралися всі родичі, і за столом співали цю пісню! Дякую вам велике 🤗 за роз'ясненням цієї пісні!
подяка каналу і успіхів ! ми хоч на глибинному рівні розуміли, що народна пісня може і має передавати всі рівні реального життя, але ж перебуваючи в інформаційному полі держави-химери, яка намагалася з підкорених (переважно обдурених) народів створити якісь штучні протези, подібно до свого московитського, - з подивом відносились до тих українських пісень, де зачіпалося щось, що виходило за межі, дозволені тодішнім вихованням. От мене колись вразила пісня про "...лихо ... качечці-небозі, що вивела каченяток при битій дорозі" . розповідь про неї була б дуже цікава. дякую!
Дякую за таке ґрунтовне пояснення!Цю пісню мені наспівувала сусідська бабця, яка приглядала за мною, коли мама тільки вийшла на роботу, а мені було близько 2,5-3 рочки. Якщо чесно: зміст цієї пісні спричинив глибоку дитячу психологічну травму. Зрозуміти, за що цю Галю привʼязали косима і чого сосну підпалили, було неможливо, але репутація козаків в моєму світосприйнятті була на довгі роки зіпсована. Тому, дійсно, дуже важливо досліджувати і розуміти, який саме зміст вкладався в народну пісню, коли вона створювалася. Бажаю Вашому каналу творчої наснаги і чекаю на нові цікаві відео!💛💙
Не вперше чую про "хазарів", але я думаю, що це вигадка не дуже давня, тим більше, що "хазари" насправді "козари", про що свідчать давні літописи. Але можна бути певним, що варіантів цієї пісні й справді дуже багато і комусь було вигідно показати козаків такими собі негативними персонажами. А якщо згадати, кому козаки заливали сала за шкіру, то ми й виявимо тих популяризаторів! Так би мовити - і до ворожки ходити не треба!!! :)
Дякую, я з Вінниччини, і мій тато у 80-х часто мені співав українських пісень, під цю я плакала, Галю було шкода і не розуміла чому такий жорстокий світ❤ І на всілякий святах теж різних пісень співали, це і є наша Українська душа❤
Ми дуже любимо ідеалізувати козаків. Але вони святими не були, бо святі можуть бути тільки мучениками, а герої виходять з розбишак, бунтарів і відчайдухів. Якщо почитати історичні документи то там описуються як козаки могли вбити крамаря, чи жінку польського шляхтича. Але нам їх потрібно шанувати як захисників України, і не ліпити з них ангелів. До речі, європейські лицарі також по сучасних мірках були далеко не добродіями.
Дякую вам щиро за вашу працю і за чудовий голос!!! Вас так приємно чути і слухати пісні у вашому виконанні!!! 🙏🙏🙏🥰👍👍👍🌹🍀🌹🌿🌹☘️ Ось так можна дожити до 61го року і завдяки вам взнати важливу інформацію про знайомі пісні!!! Вітання з Криму!!!
Красно дякую Вам, люба Ело, за чудову мову, шляхетну та напрочуд цікаву розповід, завжди рекомендую моїм колегам користуватись вашими розповідями на уроках української літератури та музики. З глибокою повагою з Чернігова
Я з Черкащини і мій дід співав цю пісню саме так як ви. Я теж не люблю цю пісню, як і імʼя дівчини з пісні, через неприємні асоціації, але було дуже цікаво дізнатись про історичні аспекти, повʼязані з нею (з піснею). Дякую за чудове подання інформації в відео.
@@kulturtriggerя теж народжена на Черкащині, але я з дитинства пам'ятаю цю пісню саме про козаків, коси і підпал сосни. Завжди моторошно було від цієї пісні
"Року 1590, были козаки запорозкие Матюша с полкомъ, Голый с полкомъ, у Могилеве ажъ до Минска приставъство по волостяхъ брали, а кривды шкоды не чинили, толко жонокъ охочихъ, тыхъ намовляли и заклинали, абы з ними на низъ ишли, и взяли з собою жонокъ и девокъ, яко двести поголовъ." 1603 " ...А колы козаки запорозкие назадъ на низъ отсола выеждчали, тепер же великую сильную шкоду по селахъ по местахъ чинили: жонки, девки и хлопята з собою много брали. Такъ же коней много з собою побрали. Одинъ козакъ будетъ мети коней 8, 10, 12, а хлопятъ трое, четверо, жонки албо девки две албо три."
Що ярами глибокими, степом та лісами Йшли козаки проти хана, блискали списами. Гей, іржали ситі коні, вороні й булані, Майоріли короговки у густім тумані. Попереду на баскому на коні гарячім Їхав славний Конашевич - кошовий козачий. Ішли бити татарина, табуни займати, І ревіло над степами грізне "ой, гай, мати". Ой, гай, мати! Ой, гай, мати! Ой, широкі ниви - Прийдем в гості к бусурману, натворимо дива. Ой, гай, мати. Ой, гай, мати. Гай, та не загайся - Не весілля, а поминки відправлять збирайся. Та не плач ти над труною, не зітхай важенько, Краще в пісню свою тугу вилий, стара ненько. Щоби слава наша в пісні ожила з віками, Щоб гордилась Україна нами - козаками. 8.XII.1955 Василь СИМОНЕНКО (вбитий міліціянтами у 1963му.). Пісня
@@kulturtrigger було би чудово, якби ви розібрали цю пісню, це один з тих прикладів пісень, який достатньо поширений, щоб чути і знати його, але про який досить нелегко швидко знайти багато інформації в інтернеті .
На Січі "чуб" (така зачіска для волосся на голові) мали право носити тільки Козаки, які побували в бою! Уявіть собі, що треба було здобути парубку, щоб мати право називатися Козаком! Думаю, що ті хто пробував кепкувати над козаками потім дуже пошкодували за свої необдумані вчинки! Скоріш за все у жартівливій пісні про Козака, дівчину та пироги був закладений сюжет про те, як Козак однією рукою обнімав дівчину, в іншій руці шабля, якою він голив ворога, а дівчина, у той час частувала Козака пирогами! Як раз от така жартівлива пісня й була характерна козацькому духу та вдачі! А якщо в цій пісні поміняти слово "козак" на слово "кацап"!!! То що тут такого поганого? 😄 Це ж таки жартівлива пісня!
Браво!!! Просто браво!!! Оце справжня глибина наукового аналізу!!! Я і сам вірив, що там були хозари. А все набагато складніше і глибше. Мусимо завжди казати собі правду, якою б вона не була.
Дякую за цікаве відео 👍🏻👍🏻 Хочу сказати, що дуже подобається побудова Ваших відео! На початку як завжди заінтригуєте)) Дуууже приємна мова)) Розвиваєте канал, нагадуєте про підтримку ЗСУ Молодці!! котик в кінці 😊😊 Елло, чудово співаєте 😳👍🏻
Маю відчуття дива, бо бачу як українська і мова, і пісня, і історія відроджуються, причому, нашою молоддю! Попри десятиліття гноблення, клятої русифікації.
Це ж справжнє диво!
Живи, Україно! ❤
ну и?
@@ЕленаСпт ну і пиздуй звідси, москалику
я не хотела,но спела и начинает искать отмазки
10:41 это что было? Дальше подобные места точно так же не звучат
Я не могу понять,если ты поешь,ну как ты не слышишь то интервалы у тебя не строят и где то с тональности съезжаешь.Ну поставь себе подклад и потом убери.Ну нельзя а акапельно петь
Досить рідкісне явище, краса, чистота, чеснота, розум і незаперечний талант, щастя тобі, дівчино, раді будемо насолоджуватися твоєю працею, яка відроджує нашу культуру і історичну правду української нації, скільки би її москаль не перекручував і не перебрехував, і завжди співай, це бальзам для душі...
Немає такої "нації" українець, є національність. А що руські, що білоруси, що хохли: усі однієї етнічної групи. І попри досдіди ДНК можуть упороті хоч до всрачки верещати про особливість українців, ну така особливість штірих...
Супер!!! Дякую!! Я боялася цієї пісні. Що і як я своєму онукові буду пояснювати сенс цієї пісні. А сенс здавався глибокій!
Во всі часи були такі козаки, хазари, або то що.., а були і такі "галі", тай зараз є 😉 Але то повчальні пісні-лякалки для молоді. А пісню завжди виконують як кому до смаку. Дякую!
В часи мого дитинства в нашому селі цю пісню дуже часто виконували на весіллях, але вже не як частину обряду, а просто як застільну. І мене дуже дивував сюжет, що явно не підходив для святкової події. і ось через пів століття щось прояснилося. Не зовсім дурнем помру )). До речі - виконання просто шикарне.
ось вам і ще один доказ)) дякую за комент!
Підтримую, я так само, яко ви, сприймала цю пісню
Їхали москалі із Дону додому
дякую дівчинці, теж, як і Ви, більш менш не дурнем помру. Слава Україні
Тут ідеться про виховання дівчини . Щоб нічого поганого в житті дівчини не сталося , треба матері і батькові бути уважним до дитини , повчати її ,навчати правильно поводитися в тій чи іншій ситуації...
Нарешті я зрозуміла цю пісню, дуже дякую за моє просвітлення! Бажаю вам успіху на цих важких теренах!
Я із Південної Київщини, пам’ятаю ще із дитинства весілля у селі - куди ж без пісні «Горіла сосна, палала». Сосна у вогні + прощання із дівочою косою (ой коси, коси ви мої), яка «(коси) більше служить не будете, під білий велін підете». І так далі. Досі співають, до речі.
У мене в селі на Вінниччині під цю пісню знімали нареченій фату у роки мого дитинства.
@@НаталіяФедорчук-ж3т у нас так само, власне ми дуже недалеко від Вінниччини. У нас часто ще й досі співають. Принаймні пісню знають
На Тернопільщині "Горіла сосна" - традиційна весільна, коли "вельон перегулюють"😁
То подібна пісня і мелодія різна
Скльіки років чув,та ніколи не задавався думкою про суть,дякую за роз,яснення!🇺🇦👍
Спів цієї пісні - пройто райський, дякую вам!
Супер-цікаво й несподівано. Тут тобі й фольклор, і антропологія, і розвінчання фейків, і звісно ж спів!
все як ви любите! (і ми)))
@@СвятославІгорович-я9ъ..охоспадя🤔 антисемит недоразвитый.. пилюльки закончились, дурик?)
Да и орфография у тебя ..как у рАсейских подданных😂
Козаки почали,до лісу майнули .Москалів порубали,Галю врятували.Ой хто дочок має, нехай навчає. З хтивими москалями шляхом не пускає. Напевно так писав Шевченко 💙💛
@@mariaburda1269 в піснях і в віршах Т Г Шевченка або в походах Святослава на хазарію в якого до речі його жінку беремену заживо спалили ,немає випадкових слів,
Взагалі ім'я Галя з трьох варіантів: козаки, хозари, москалі - римується тільки з москалями, що могло означати конкретно солдатів.
Чудовий контент , і чудовий голос . Ваше виконання не перевершене !!! Дякую !!!
Дякую за цікавий матеріал. Теж думала чому в пісні такий жорстокий контекст. Ваша версія краще і співаєте чудово. Гарний котик. Милий.
Завжди хотіла розтлумачити цю пісню. Дякую.
Гарна тема, таке треба розглядати. Дякую
Щиро дякую Вам,пані Елло. Господнього благословіння Вам завжди й у всьому. Пишаюся Вами.
Так, вже чула що перебріхані слова цієї пісні. Можливо, це дуже давня пісня, якщо мова про хозар які їхали з розбою
подивіться ж відео) там якраз про те, що перебріхування то радше про хозар
@@kulturtrigger Дякую за вашу працю це дуже ціно те що є такий контент. Послухайте оригінал і вам стане все зрозуміло. їхали хозари (народна пісня) - співає кобзар Василь Литвин ruclips.net/video/MzCcZUoqMeg/видео.htmlsi=2n8GBb_O4DDd8bD2
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
дякую! діліться з друзями, якщо сподобалося!
З поверненням. Зачекався пісень!))
дякую)) буду працювати в цьому напрямку!
Вітаю! Хай квітне український ютуб ♥️♥️♥️♥️♥️♥️
Дякую. Мені ця пісня теж не подобалася, але як Елла відмітила, в такому варіанті звучання, як вона заспівала, це звучить логічніше. Ну і як завжди, багато роботи зроблено, спасибі за вашу працю 🖤
Дякуємо, що завжди знаходите щось цікаве, особливе, невідоме у здавалося би дуже добре відомих речах!
а ми вам дякуємо за регулярні коментарі))
Да, сюжет цієї пісні якось резонірував своїм негативним закінченням. І дуже добре, що звернули на нею увагу, щоб трохи зрозуміти звідки "ростуть ноги" таких явно не лицарських слів.
В нашій української культурі відношення до жіночки було завжди поважним, і якщо дружина народжувала третього хлопчика, то їі привітали і у неї повишався соціальний статус!
Бо народила і працівника (а в ті часи ледащих було незвичайно мало), і майбутнього захисника.
Ось чому слова цієї пісні били молотом по серцю, хоча сама мелодія співуча та весела, яку можна було співати тільки під занадте шафе....
І всеж ці неприємні слова, які ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно переписати, бо для нас це ЗОВСІМ, пори все, не характерно.
Як?!! А ось так взяти і переписати з новим текстом з великою Любовію до наших найкращих жіночок в цілому Світі.
Елло ваше тріо чудове. П о д я к а. 👏👌💐🌹🌸🌷💮🥀🌻Браво.
дякую вам! навряд чи вийде переписати слова - адже це народна пісня. але є купа її версій, обирайте, яка вам до душі!
@@Лінда-л7э1973 Кого везли з Дону??? Вони їхали з Дону, а де підібрали Галю - в цьому варіянті не говориться. А в більшості варіянтів узагалі про Дон не згадується. Дослідниця Ви моя!..
Щира подяка. Ви цікаво, насичено і динамічно будуєте розповідь. Це сприймається природньо і легко.
Завжди перекидаю своїм друзям ці ролики.
Творчих новинок бажаю Вам.
Радий, що ти продовжуєш цю тему )) Дуже хороша ідея - продовжувати її надалі ))
Пісня гарна. Але, щодо Ваших багатьох тез -вчіть історію не ту, яку яку Вам вписують, а ближчу до реальності, що взаємнокорельвана (якийсь мною вифантазуванийттермін)
Дякую ! Гарний голос, і виконання гарне! Цей варіат пісні , краще того що співають в побуті.
Дякую вам!!! Мені мама в дитинстві співала цю пісню. Дуже сумно було!
І мені мама співала її. Це було десь в 50-х роках, мені було близько 7 років і я думала, що то про мене пісня...😢
@@ГалинаКедик-я5м ось і я так думала,але в 60- х,тітонька мені її співала,а я її просила,що не треба таку,давай другу
Дякую за цікаву розповідь!!!!
Будь ласка зробіть огляд творчості Кубанського народного хору. Просто на їх прикладі можна виразно побачити зросійщення Кубані. Було б дуже цікаво
не дуже хочеться длубатися в лайні( може, колись стане терпіння на це
Про зросійщення Кубані:
Дух - скомороха поборов:
летить наохляп з пісні кляпом,
гуде свавільно-вільна кров,
ледь захаращена кацапом.
Від лаврських бань - до рускіх бань
ця кров не рідшала й не гусла.
Човенці чалять на Кубань
дух прямувати в рідні русла.
Бо саме час, бо днина пізня,
бо український шлях
потах…
Кордони наші вкаже пісня
і черепи в очеретах.
Іван Малкович.
Завоювання надкубанських земель... А це не була пустка, як нам тлумачать це раССєйскіє історики, а частина "Великого Шовкового Торгового Шляху" де проживали: черкеси, надкубанські татари, чечени... (з відповідним винищенням, нашими доблесними казаками, найнятими московським царатом, місцевого населення), далеко не найкраща сторінка історії козацтва. Це - по перше...
А по друге, це те, що опісля жовтневого більшовицького перевороту в роССійській імперії і після "гражданской войни", нащадки отих переселенців - колишніх запорожців, були винищені голодом та репрессіями. А на їх землі проживання була звезена всяка касапська "лаптєногая" наволоч з Арла, Тамбова, Пскова і з інших касапських губєрній. Котрі тепер ідентифікує себе - "казакамі".
Уявіть, коли б переселенці й каторжани заселені з Англії до Австралії, почали нази вати себе - папуасами?
А нині цей зброд з претензіями на "істарічєскоє наслєдіє" вдерся в Україну у вигляді руССкого казачєства і вбиває наших дітей.
А в отому - кабанскому казячему хорі немає жодного українця.
Взяти б лише те, як вони перепохабили українську народну пісню "Розпрягайте Хлопці Коней", котра слугувала маршовою піснею у військах Нестора Махна.
І, зробили з неї якусь осоружну пародію, та ще й якусь марусю раз, два, три - усрусю до неї приліпили.
цікаво, і спів такий гарний, людоньки,чому ж це так мало лайків, давайте виправлятися
Подяка випуск. Продовжуємо підтримувати ЗСУ.
це на першому місці! дякую! буду вдячна, якщо поділитеся з друзями))
Неможу пройти без лайка👍.Особливо за голос,,всіх трьох 🤣,,
Дякуємо, дуже цікава та познавально.
Дякую за Вашу творчість й просвітницьку діяльність! Й звичайно ж не можна не сказати про красунчика у Вас на руках: дуже гарний й милий.
Пишіть у коменти, про які ще пісні хочете побачити сюжети!
"Де б я не їхала, де б я не йшла".
Менi ця пiсня завжди не подобалась, тому вельми цiкаво було дiзнатись про першоджерела. Дякую за Вашу працю.
Вже давно чекаємо Ваших, пані Елло, співів, бо скучили за Вашим дивовижним голосом.
А такий варіант пісні у 60 ті роки я чула на Кіровоградщині у місті Гайворон.
Велика подяка за плідну працю.
Будьласка, якщо можна, про пісню
«Розпрягайте хлопці коні» розкажіть. Козак не може скривдити дівчину, так стверджують дослідники.
так, це теж хороша ідея для розбору, дякую!
Всі внуки моєї бабусі виросли на цій пісні. Вона була для нас як колискова. І ми ніколи не замислювалися ,про те що говориться в відео. Це просто народна пісня.
Дякую, що відновлюєте історично-культурну українську правду. 🙏🇺🇦🙏
а вам дякую, що дивитеся! діліться з друзями, якщо сподобалося!
аааммммя́😅
@@kulturtrigger от ти запаруєш гоям мізги , варіант пісні їхали хозари це правильний текст ,а тобі любительниця іудейства варто б було Г Беркута в ютубі найти з темою про Небесний єрусалим на сх землях Укр,а також равіна шнаєрсона в гугле і текст мовою орегіналу Наши планы относительно словян, , А в добавок 20 дцять євреїв міліардерів які за тридцять років приватизували Україну а з українців з 52 міліонів залишилось 18 міліонів Сам гітлер це невинне дитятко якщо порівнювати з євреями України.Доступно???
Малявко не антисеміт, а антисіоніст. Перше це приналежність до оливової раси (араби, євреї, армяни та ін.), друге приналежність до расистського віровання Тори і Талмуду, яке стверджує, що гой(раб) є травою скота юдея. Тому хитра жіночка (укромоана) просто виконує замовлення сіоністів одного з їх різних течій, як наприклад їх секта ХАБАД, відома як народжена дійсно хазарами-юдеями, що змінили своє тюркське віровання на юдаїзм, бо схотілося їм стати обраними тим богом, що віддає все у Світі у власність його дітей-юдеїв. А юдеєм може стати будь-хто, аби справно слугував сіоністам в їх бажанні правити людством. Тому в Україні генетичних євреїв нема, окрім можливо равінів. Маємо тільки нащадків воєвничіх хазар з тюркською генетикою, що з 5 віку нової ери стали сусідами слав'янських племен. А слав' яне, як землероби, маючі тверду руку, приймали добрих сусідів і знищували підступних завойовників. Так було, є і так буде. Головне керуватися своїм розумом, а не хитрощами підступних зайд😊. СЛАВА УКРАЇНІ І ЇЇ ГЕРОЯМ !!!!!!!
😊Сам нэ люблю " пейсатих".... Алэ ( Як кажуть у вас), яки наххх хозары.... Йих розхерачилы пид ноль , за 500 рокив до того, як появылысь козакы..... Алэ , як подывыся ролыкы, так пив Украйины , - одни хозарськи хари....
Варто було додивитись відео до кінця заради такого неймовірного виконання пісні.
Дякую!
Як завжди, велика вподобайка чудовому каналу! Дякую за просвітницьку роботу! ❤️✌️🇺🇦
Дякую вам. Чудове відео.
Трохи проволала на 2:37.
Чудовий спів. Здивували. Дякую.
Чарівне виконання пісні! Дякую за вашу роботу 💙💛
Ух, завжди як слухаю Ваш спів, аж мурашки табунами по тілу!😍
Дякую Вам ❤❤❤!!! Успіху і розвитку каналу!!! Ви робите Надважливу справу - історічне просвітництво 🤗🙏💙💛💙💛
У Вас прекрасні очі, великі, розумні.
Мене теж завжди "коробило" від цього тексту, але Ваше пояснення та виконання трохи реабілітувало пісню.
от і мене теж))
Дякую Вам за цікавий розбір та виконання.
Наші предки розумілись на символі "дерева, що стоїть окремо" задовго до Фрейда 😀. А якщо дерево ще й горить, то й взагалі 🔥.
Дуже вірно Ви зазначили, що проїжджі козаки - уособлення чужинців (не зовсім чужих, бо козаки, а не китайці; і красивих-сильних-мужніх, бо козаки!). Адже дівчину на весіллі проводжають в іншу ("чужу") родину.
Щодо загального сумного змісту алегорії, то, можливо, на весіллі береглися "зглазу", "порчі" або чогось подібного. Лихо обманюють - мовляв, в нас все погано, дівчина гине, парубки недобрі, нема щасливого життя. Звичайно, сумний текст подається дуже весело (а от як ми лихо відвели - ми йому все розказали, а воно нічого не зрозуміло 😉)
цікаві міркування! дякую вам)
Мені подобається ваша версія про порчу. Це мені нагадало про звичку старших людей називати малих дітей якось негативно типу "Ой, яке поганюче!", коли насправді дитя гарне, щоби не зглазити.
Дякую вам!
Згадала свою бабусю Оксану і дідуся Степана, коли в 60 роки приїздили до них в гості, і збиралися всі родичі, і за столом співали цю пісню!
Дякую вам велике 🤗 за роз'ясненням цієї пісні!
Вподобайка за контент 👍
Дякую, натрапила на ваш канал, дуже цікаві розповіді і дуже потрібні.
Слава Україні!
героям слава!
Героям Слава.
подяка каналу і успіхів ! ми хоч на глибинному рівні розуміли, що народна пісня може і має передавати всі рівні реального життя, але ж перебуваючи в інформаційному полі держави-химери, яка намагалася з підкорених (переважно обдурених) народів створити якісь штучні протези, подібно до свого московитського, - з подивом відносились до тих українських пісень, де зачіпалося щось, що виходило за межі, дозволені тодішнім вихованням. От мене колись вразила пісня про "...лихо ... качечці-небозі, що вивела каченяток при битій дорозі" . розповідь про неї була б дуже цікава. дякую!
Дякую за цікавий ролик!
Дякую за таке ґрунтовне пояснення!Цю пісню мені наспівувала сусідська бабця, яка приглядала за мною, коли мама тільки вийшла на роботу, а мені було близько 2,5-3 рочки. Якщо чесно: зміст цієї пісні спричинив глибоку дитячу психологічну травму. Зрозуміти, за що цю Галю привʼязали косима і чого сосну підпалили, було неможливо, але репутація козаків в моєму світосприйнятті була на довгі роки зіпсована. Тому, дійсно, дуже важливо досліджувати і розуміти, який саме зміст вкладався в народну пісню, коли вона створювалася. Бажаю Вашому каналу творчої наснаги і чекаю на нові цікаві відео!💛💙
Не вперше чую про "хазарів", але я думаю, що це вигадка не дуже давня, тим більше, що "хазари" насправді "козари", про що свідчать давні літописи. Але можна бути певним, що варіантів цієї пісні й справді дуже багато і комусь було вигідно показати козаків такими собі негативними персонажами. А якщо згадати, кому козаки заливали сала за шкіру, то ми й виявимо тих популяризаторів! Так би мовити - і до ворожки ходити не треба!!! :)
Гарно викладено ! Подяка вам за працю @!
Дякую, я з Вінниччини, і мій тато у 80-х часто мені співав українських пісень, під цю я плакала, Галю було шкода і не розуміла чому такий жорстокий світ❤ І на всілякий святах теж різних пісень співали, це і є наша Українська душа❤
Дякую! Як завжди дуже цікавий випуск! Супер!
Дуже цікаве відео. Радий, що ви повернулися.
дякую)) я теж рада!
Дивлюся Ваші з Богданом відео і думаю - "непочатий край роботи". І все так цікаво. За виконання окремо ДЯКУЮ ! Удачі !!!
Вау! Як цікаво! Ціла велика робота зроблена - креативна і талановита! А виконання пісні взагалі СУПЕР!👍
Ваш голос, як джерело чистої води! Дякую!💐💐💐
Дякую за Вашу працю, за цікаву інформацію, і за прекрасний спів❤
Дякую, з мене вподобайка і комент.
Ми дуже любимо ідеалізувати козаків. Але вони святими не були, бо святі можуть бути тільки мучениками, а герої виходять з розбишак, бунтарів і відчайдухів. Якщо почитати історичні документи то там описуються як козаки могли вбити крамаря, чи жінку польського шляхтича. Але нам їх потрібно шанувати як захисників України, і не ліпити з них ангелів. До речі, європейські лицарі також по сучасних мірках були далеко не добродіями.
Святыми могут быть только жители острова Окинава
згодна з вами, але, як бачите, чимало людей не готові критично дивитися на речі
Дуже цікава і обґрунтована версія. Дякую що розвиваєте і пояснюєте українську культуру
Дякую, дуже цікаво)
Ще є версія, що ці пісні були такі собі своєрідні "лякалки" для молодих дівчат.
думаю, з часом вони і перетворилися на лякалки)
Випуски Елли улюблені, вибачте :)))
Дякую за роботу!
мур!
Чому версія з козаками первинна ? Незрозуміло. Хозари, сармати, можна ще згадати готів. А взагалі канал дуже гарний і корисний.
Люблю, як співає ця чудова дівчина)) Ну а кіт, взагалі, повинен ошиватися там безвилазно)
дякую!)) кота важко весь час на руках тримати)))
@@kulturtrigger Але бачу не отриваясь коли чекаю що буде кiт))
@@Наталья-й6ш8я а він буде щоразу!))
@@kulturtrigger але вигляд у нього, наче спіймали з кавалком вкраденої ковбаси😄😄
Дякую,що дали послухати цю пісню
Дякую вам щиро за вашу працю і за чудовий голос!!!
Вас так приємно чути і слухати пісні у вашому виконанні!!! 🙏🙏🙏🥰👍👍👍🌹🍀🌹🌿🌹☘️ Ось так можна дожити до 61го року і завдяки вам взнати важливу інформацію про знайомі пісні!!! Вітання з Криму!!!
💙💛
вітання українському Криму!
Крутий канал, радий що знайшов вас. З дитинства захоплююсь етнічними піснями)
Елла, ти просто диво! І спів твій, як дзвінкий струмочок!
Красно дякую Вам, люба Ело, за чудову мову, шляхетну та напрочуд цікаву розповід, завжди рекомендую моїм колегам користуватись вашими розповідями на уроках української літератури та музики. З глибокою повагою з Чернігова
Я з Черкащини і мій дід співав цю пісню саме так як ви. Я теж не люблю цю пісню, як і імʼя дівчини з пісні, через неприємні асоціації, але було дуже цікаво дізнатись про історичні аспекти, повʼязані з нею (з піснею). Дякую за чудове подання інформації в відео.
класно, отже, на Черкащині так співають! дякую за комент)
@@kulturtriggerя теж народжена на Черкащині, але я з дитинства пам'ятаю цю пісню саме про козаків, коси і підпал сосни. Завжди моторошно було від цієї пісні
@@WhiteBearMommy прадід співав - підманули ХАЙКУ, а не Гальку ...
"Року 1590, были козаки запорозкие Матюша с полкомъ, Голый с полкомъ, у Могилеве ажъ до Минска приставъство по волостяхъ брали, а кривды шкоды не чинили, толко жонокъ охочихъ, тыхъ намовляли и заклинали, абы з ними на низъ ишли, и взяли з собою жонокъ и девокъ, яко двести поголовъ."
1603 " ...А колы козаки запорозкие назадъ на низъ отсола выеждчали, тепер же великую сильную шкоду по селахъ по местахъ чинили: жонки, девки и хлопята з собою много брали. Такъ же коней много з собою побрали. Одинъ козакъ будетъ мети коней 8, 10, 12, а хлопятъ трое, четверо, жонки албо девки две албо три."
Щиро дякую, мені сподобався такий варіант пісні і виконання чудове. Дякую, ви молодці розвивайте ваш канал.
Дякую за цікаве, а головне гарне, виконання пісні. Завжди із задоволенням слухаю вас.
дякую! діліться з друзями, якщо сподобалося!
Ого прикольна рубрика ,не бачив ще на просторах інтернетах схожого , імторія пісні +виконання.Лайк👍
Я в захваті від Вашого каналу! Дякую щиро!
Дуже цікавий контент. І спів гарний. І дійсно, весела пісенька.
Гарне виконання пісні👏🔥🔥🔥
дуже дякую!
Дякую за відео!!
Дуже цікаве відео і неймовірно гарний спів ❤
Щиро дякую за пояснення. Завжди був в шоці з цієї пісні і її виконання, і не розумів що тут такого веселого...
Ніколи не розчаровуєте, дякую!!
Чудове відео! Дякую❤успіхів вашому каналу
Моя киця дуже прислухалася до вашого янгольського співу
наш не дуже прислухався))) дякую!!
@@kulturtrigger мої люблять гітару
Дуже гарно вмієте. Підписавсь і плюсанув
Що ярами глибокими, степом та лісами
Йшли козаки проти хана, блискали списами.
Гей, іржали ситі коні, вороні й булані,
Майоріли короговки у густім тумані.
Попереду на баскому на коні гарячім
Їхав славний Конашевич - кошовий козачий.
Ішли бити татарина, табуни займати,
І ревіло над степами грізне "ой, гай, мати".
Ой, гай, мати! Ой, гай, мати! Ой, широкі ниви -
Прийдем в гості к бусурману, натворимо дива.
Ой, гай, мати. Ой, гай, мати. Гай, та не загайся -
Не весілля, а поминки відправлять збирайся.
Та не плач ти над труною, не зітхай важенько,
Краще в пісню свою тугу вилий, стара ненько.
Щоби слава наша в пісні ожила з віками,
Щоб гордилась Україна нами - козаками.
8.XII.1955 Василь СИМОНЕНКО (вбитий міліціянтами у 1963му.). Пісня
Дуже гарно. Дякую. Отримала естетичне задоволення ❤
Окремий КОТЕкомент😻😍🥰
мур!
А версія Куліша "Шинкарочка Галя собі торгувала, людям при дорозі пиво наливала", потім уже їдуть козаки
так, є і про шинкарку таке
@@kulturtrigger цю шинкарочку звали не Галя а Ханя! Тому ми з таким задоволенням її співаємо!
Витвір "Із сиром пироги" теж має покручення тексту, за яке треба давати копняків, або бити в пику!
о, дякуємо за ідею, треба поцікавитися що там)
@@kulturtrigger було би чудово, якби ви розібрали цю пісню, це один з тих прикладів пісень, який достатньо поширений, щоб чути і знати його, але про який досить нелегко швидко знайти багато інформації в інтернеті .
@@oleglozowetskiy7778 запишу в списочок потенційних тем!
Там просто козак-боягуз настільки любив вареники, що віддав мисливцям дівчину за них. Що в цьому такого?😂 Це ж жартівлива пісня!!)))
На Січі "чуб" (така зачіска для волосся на голові) мали право носити тільки Козаки, які побували в бою! Уявіть собі, що треба було здобути парубку, щоб мати право називатися Козаком! Думаю, що ті хто пробував кепкувати над козаками потім дуже пошкодували за свої необдумані вчинки! Скоріш за все у жартівливій пісні про Козака, дівчину та пироги був закладений сюжет про те, як Козак однією рукою обнімав дівчину, в іншій руці шабля, якою він голив ворога, а дівчина, у той час частувала Козака пирогами! Як раз от така жартівлива пісня й була характерна козацькому духу та вдачі!
А якщо в цій пісні поміняти слово "козак" на слово "кацап"!!! То що тут такого поганого? 😄 Це ж таки жартівлива пісня!
Нарешті отримала чудове роз'яснення цієї пісні!!! Гарний спів! ❤ Дякую Вам!!!
Дякую, Елло. Люблю твоє чисте виконання, твій золотий голос.
👏👏👏
Дякую за просвітницьку роботу.
Дуже гарний спів і версія цієї пісні, респект і вподобайка!
Дякую, завжди дуже цікаво вас слухати!
Браво!!! Просто браво!!! Оце справжня глибина наукового аналізу!!! Я і сам вірив, що там були хозари. А все набагато складніше і глибше. Мусимо завжди казати собі правду, якою б вона не була.
Дякую за цікаве відео 👍🏻👍🏻
Хочу сказати, що дуже подобається побудова Ваших відео!
На початку як завжди заінтригуєте))
Дуууже приємна мова))
Розвиваєте канал, нагадуєте про підтримку ЗСУ
Молодці!!
котик в кінці 😊😊
Елло, чудово співаєте 😳👍🏻
дякуємо за теплі слова!))
@@kulturtrigger час минає, а наши Галі по світу їздять і чогось шукають...
" Прости, господи, юдеїв"
Ну прям анекдот 😁
А кіт в кадрі- удар нижче пояса😍
На Буковині цю пісню співають ( співали) тільки на весіллі🤗
о! цікаво)