Палац Вітославських-Львових у Чернятині: Пушкін, підземелля, леви, більшовики, коледж

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 янв 2025
  • Понад сто садиб, палаців і залишків маєтків, ландшафтні парки, кілька тисяч пам'яток археології та архітектури. У Вінницькій області парадоксальним чином поєднуються два статуси: одного з найцікавіших регіонів України і одних із найбільш недооцінених, не досліджених туристами земель.
    На задвірках уваги українців Вінниччина опинилася через багаторічну відсутність туристичної інфраструктури, сучасних доріг, мобільного зв'язку та інтернету в селах, де якраз і знаходиться чимала частина історичних об'єктів.
    Зрушити ситуацію з місця має допомогти розширення зони покриття мобільного інтернету в меленьких селах завдяки новим частотам, які оператор отримав цього року. За даними "Київстар", 4G від національного оператора вже працює в 698 населених пунктах Вінниччини. У них проживають понад 80% населення області. Серед них опинився і Чернятин Жмеринського району з населенням близько 1 600 осіб.
    За останні 300 років маловідомий сьогодні Чернятин пройшов шлях від козацького хутора на кілька дворів до резиденції шляхти. З палацом, збудованим італійським архітектором родом з Мальти Генрі Іттаром, в якому з приходом радянської влади відкрили навчальний заклад.
    Які скарби приховують стіни незвичайного сільського агротехнікуму? Чому потрібно побувати в Чернятині? І як інтернет допомагає українській глибинці уникнути забуття? Репортаж з Вінницької області.
    Текстова версія: www.epravda.co...

Комментарии •