Systemy podłączenia okapow. Jak podłączyć okap by nie hałasował. Instalacja okapu stałe rury okapowe

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 окт 2023
  • Cześć! W dzisiejszym odcinku temat bardzo ważny. Bardzo często zdarza się że zamontowany okap głośno pracuje wręcz hałasuje. Jaka jest tego przyczyna? Źle zamontowane odprowadzenie powietrza z okapu. Wyjaśnię dzisiaj jak zrobić to poprawnie.
    Więcej sprawdzonych produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym
    perfektagd.pl
    Zapraszamy do naszego Salonu AGD
    Zapoznaj się z naszym asortymentem
    salonagd.pl/
    Oglądaj kanału Salonu
    / @salonperfektagd
    Sprawdź jak do nas dojechać
    goo.gl/maps/uLjxuJEzvceRMAuF9
    Polub Pana Perfekta na Facebooku
    / panperfekt
    Zobacz Perfekt AGD na Facebooku
    / perfektagdsh. .
    Obserwuj nas na Instagramie
    / perfektagd
    #gorenje #piekarnik #mikrofalówka #płytaindukcyjna #simplicity #czarneAGD

Комментарии • 158

  • @magdabieganska6935

    Super, bardzo cenna lekcja, dziękuję! :) To tłumaczy dlaczego ludzie np. piszą komentarze o okapach, że w sklepie było cicho, a w domu już głośno. I teraz już rozumiem, że przykładowo w sklepie był to pochłaniacz bez zainstalowanego filtra węglowego, a w domu idzie jako wyciąg i zostało na szybko spięte przez majstra elastyczną rurą. To jest dokładnie ten dźwięk na jaki znajomi się zawsze skarżą, szemranie powietrza o karbowany metal. U mnie będzie kolano i podpięcie do kanalizacyjnej fi150. Mam teraz aneks zamiast kuchni ale obawy o decybele zniknęły.

  • @boruch1989

    Witam. Zakupiłem okap kominowy Electrolux LFT766x. Od okapu do kratki wentylacyjne od komina mam jakieś 30 cm. Zastanawiam się czy na tak krótki odcinek warto zastosować płaski kanał wentylacyjny 220x90. Czy zdecydować się na mniejszy 204x60, czy pozostać przy zwykłym okrągłym kanale wentylacyjnym fi 150 ? Z którego rozwiązania skorzystać? Jakieś sugestie?

  • @michapijet9569

    Zmarnowałem 17 minut.

  • @gloczyslaw19

    "Fachowcy" odwalający fuszerkę powinni się uczyć z takich filmików. Płacę duże pieniądze a mi odpierdzielił fuszerkę bo on tak robi. Mam otwór wyciągu nisko w ścianie, tuż nad okapem i od razu trzeba kolanko zastosować. Ale plus taki, że pełnowymiarowe półki nad okapem.

  • @MIRKO100MC

    Czy może być rura metalowa przez ścianę?

  • @DawidBielawa

    Materiał świetny. Od kilku dni staram się podjąć decyzję czy ciągnąć instalację fi125, czy fi150, jak zaleca producent. System fi125 dostępny jest w każdym osiedlowym sklepie, natomiast fi150 głównie w internetowych. Tworząc instalację, chciałoby się mieć szybki dostęp do poszczególnych elementów - podjechać, kupić, zainstalować, zwrócić. Wracając jednak do meritum sprawy, nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak zmniejszy się wydajność okapu po zastosowaniu fi125 zamiast 150. Chcę zastosować silnik na poddaszu, wobec czego powietrze będzie wciągane przez silnik poprzez instalację a nie pchane. Idąc tym tropem, jeśli wydajność okapu spada wskutek mniejszej średnicy, to czemu nie zastosować mocniejszego silnika (wydajniejszego)? Odcinek od silnika do wyrzutu będzie już dość krótki i pociągnięty rurą nawet 200mm. Poza tym, deklarowane wydajności przez producenta określone są w laboratoryjnych warunkach, przy zastosowaniu konkretnego układu orurowania, lub nawet bez niego.

  • @Jagodzin68

    Dzień dobry, jestem w trakcie montowania kuchni. Wyjście wentylacyjne do okapu fi 100 jest na suficie niestety przesunięte o kilka cm w lewo a nie równo nad ojapem. Panowie monterzy chcieli zrobić redukcję tuz przy wyjściu z silnika i potem zamontować rurę spiro fi 100. Zaproponowałam żeby założyć kanał okrągły fi 150, a potem tuż pod sufitem zrobić redukcję ze 150 na 100 i zastosować też mały elastyczny fragment fi 100 rury spiro. Po części moje sugestie zostały wzięte pod uwagę lecz redukcję zrobiono dużo wcześniej - w połowie odległości od sufitu a potem pod sam sufit włożono spiro fi 100 czyli w połowie jest kanał płaski fi 150 a w większej części spiro fi 100. Moje pytanie brzmi: czy okap bedzie funkcjonalny i w miare cichy, i tak zostawić czy prosić o zmianę aby redukcja była wyżej pod samym sufitem? Kupiłam okap electrolux EFG716R Pozdrawiam 🙂

  • @jakub3390

    Wszystko ładnie ale pomiary trzeba robić ze stałej odległości żeby były wiarygodne. Bo natężenie dźwięku zmienia się z odległością od źródła

  • @calmsoul8076

    Wszystko ok, tylko dla czego nie ma testu głośności rur na 3/4 biegu? :)

  • @kama2343

    U mnie Panowie zrobili Kanały płaskie (15x5), ale metalowe. Będzie ok?

  • @damianka4083

    Dziękuję za przydatny materiał. Czy w przypadku kiedy mamy znaczą odległość okapu od komina wentylacyjnego warto decydować się na jego podłączenie? Stolarz zaproponował mi zrezygnowanie z połączenia rurami wentylacyjnymi i zostać przy pochłaniaczu z filtrem węglowym. Z drugiej strony w sklepie zachęcano mnie do wykonania takiego połączenia jeżeli jest taka możliwość. Dodam że odległość komina wentylacyjnego od okapu to ok. 1,5 m, wysokość otworu wentylacyjnego to ok. 2,8 m. Czy dostatecznie mocny okap poradzi sobie z taką odległością? Myślałem o zamontowaniu dodatkowego wentylatora/turbinki w kanale, zaraz za kolankiem aby zwiększyć przepływ zasysanego powietrza. Czy taki pomysł będzie dobry?

  • @pozytywniezakrecony151

    Fajny test, ręcznik niezawodny :)

  • @BellaIza1023

    Witam,nie mam komina, chcę okap kominowy ale rurę chcę puścić w dach, jaką dać rurę,jak wysoko,i czym na dachu ją zakończyć?

  • @MariuszChwedoruk

    A ja zmieniłem na spiro bo z gładkich lała sie woda niesamowicie. Owinąłem watą i jest spokój.

  • @agataprasua1807

    Dzieki wielkie! Juz mialam te srebrna kupowac, nawet patrzylam na nia w sklepie. Dobrze, ze nie kupilam.

  • @robertartemniak7261

    Robi Pan dobrą robote👍👏 Dzieki Panskiej radzie zamontuje okap na solidnych rurach. Zastanawia mnie sprawa objetosci odprowadzanego powietrza przez okap np. na max ustawieniu odpowadzi 600m3/h. Załużmy że na pierwszym biegu 200m3 ale żeby tyle odprowadził na zewnatrz to te 200m3 trzeba wpuscic do budynku z zewnatrz. Powietrze z zewnatrz trzeba ogrzac itd. Mam rekuperacje i wiem ile powietrza idzie przez rekuperator i nie sa to małe ilosci 😉Rura nieizolowana wata moze powodowac skraplanie pary. Jak Pan sobie z tymi problemami poradził ? Pozdrawiam

  • @marceel

    Bardzo przydatny materiał. @PanPerfekt Będę wyprowadzał powietrzne z okapu przez ścianę kuchni, na te potrzeby w ścianie mam zamontowaną rurę kanalizacyjną fi 150 - czy mogę ją wykorzystać jako element instalacji, czy raczej powinienem wstawić do niej rurę plastikową 125 taką jak na filmie?

  • @misku_
    @misku_  +1

    Bardzo fajny test 👍Szkoda, że nie było nic o rurach wyciszających Falmec, np KACL 402. Widzę w kilku sklepach, że są wycofane. Przestali je sprzedawać?

  • @Qlpiak

    Dziękuję za to video. Mam prośbę o porównanie dwóch rozwiązań, bo zabrakło mi w filmie komentarza dot.konsekwencji zmiany przekrojów rur. Oba rozwiązania w wariancie okap do zabudowy z wylotem fi15, a silnik (turbina o wydajności 270-760m3/h) poza okapem na elewacji w odległosci ok.3m od ściany z okapem (rura najpierw do góry, potem kolanko, przejscie przez ścianę i rura w suficie podwieszanym w łazience sąsiadującej z aneksem kuchennym). 1) w szafce z okapem rura o przekroju prostokątnym 2) w szafce z okapem rura o przekroju okrągłym. Czy te przejściówki między różnymi przekrojami w wariacie 1 mogą jakoś wpłynąć na głośność? Sufit podwieszany i tak zlicuje się podciągiem, więc zmieści rurę okrągłą, ale ta funkcjonalność kanału płaskiego w szafce z okapem kusi. Tylko wlaściwe dziury w ścianie muszę szybko zadbac. Czy te rury w suficie podwieszanym izolować dodatkowo wełną, żeby w łazience nie było słychać przelotu powietrza? Dom bez rekuperacji.

  • @foxix89

    A czy spotkał się Pan okapem na ścianie zewnętrznej? Czy można zrobić przejście za ścianę i płaskim kanałem 22x9 po zewnętrznej ścianie pod styropianem wyjść prawie pod dach?