Które zapytania blogowe warto pokrywać?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 сен 2023
  • Czy warto pozycjonować się na każde zapytanie do wyszukiwarki? Czym są tzw. rich snippets i jak wpływają na CTR w wynikach organicznych w Google?
    🔗 Agencja SEO Paq-Studio: paq-studio.com
    👉 Nasze social media
    Facebook: / agencjapaqstudio
    Instagram: / paqstudio
    Spreaker: www.spreaker.com/show/paq-studio
    TikTok: / paqstudio
    Prowadzący: / adrianpakulski
  • НаукаНаука

Комментарии • 6

  • @Klau1994
    @Klau1994 6 месяцев назад

    A ja mam takie pytanie. Wiadomo, że korzystniejszym dla mnie jest budowanie widoczności stroną produktową, a nie blogiem (krótsza ścieżka zakupowa). Zauważyłam, że w ostatnim czasie (ok. pół roku), zamiast produktów w wynikach, Google zaczął pod te frazy wyświetlać wpisy blogowe. Wypadłam z TOP 3 na rzecz wpisów blogowych. Konkurencja, sprzedająca ten sam typ produktu - tak samo, a w tym miejscu wyświetlają się wpisy blogowe firm o dalszym powiązaniu, dla których jest to forma budowania bardzo długiego lejka sprzedażowego. Próby reoptymalizacji już były i na niewiele się zdały. Fantastyczny byłby odcinek o tym właśnie, jak dopasować typ pozycjonowanej podstrony do tego, co widzimy w wynikach.

    • @PaqStudio
      @PaqStudio  6 месяцев назад

      Jeśli kontekst zapytania wraz z upłwem czasu uległ zmianie, to możesz się tylko do tej zmiany dostosować i zmienić adres URL, który pozycjonujesz na taki, który jest zgodny z aktualnymi wynikami wyszukiwania.
      Niestety, ale nie da się zmusić GoogleBota do pozycjonowania np. karty produktowej na zapytaniu, które w wynikach zwraca same wpisy blogowe. Choćby nie wiadomo ile linków do takiej karty produktowej pozyskać, albo choćby nie wiadomo jak próbować optymalizować jej zawartość (treść). Nie ma szans.
      Dlatego, przed przystąpieniem do pozycjonowania, zawsze sprawdzaj, na co wskazują wyniki wyszukiwania. A wyniki mogą wskazywać m.in. na: intencję informacyjną, transakcyjną, komercyjną, nawigacyjną i zapytanie o lokalizację. Natomiast nie masz nigdy pewności, że intencja zapytania nie ulegnie w czasie. A to się zdarzyło właśnie u Ciebie i jedyne co możesz zrobić, to po prostu zmienić kierunek, tj. zmienić URL, który pozycjonujesz. Intencja zapytania jest nadrzędna nad wszelkimi czynnikami technicznymi i to czy do swojej karty produktowej pozyskasz linki ze 100 artykułów sponsorowanych, albo zoptymalizujesz ją w modelu data-driven (np. poprzez SurferSEO), to Google do TOP10 i tak Cię nie wpuści.
      Natomiast, żeby też była jasność - są to pewne anomalie, ponieważ nieczęsto dochodzi do takich scenariuszy.
      Intencję zapytania najlepiej sprawdzać za każdym razem w wyniku, tj. tylko zaglądając do wyniku, dowiesz się, na jaką intencję wskazuje Google, tj. czy w ekspozycji są wpisy blogowe, produkty, a może podstrony sprzedażowe. Bo niestety, nie zawsze intencję zapytania da się trafnie sklasyfikować na poziomie wzorców składni zapytań i semantyki języka (wyrażeń, zapytań).
      Doskonałym tego przykładem w tym kontekście jest zapytanie "biżuteria do białej sukienki", która (jak można przypuszczać) wskazuje na intencję transakcyjną, ale jeśli sprawdzisz wyniku, to w TOP10 są same wpisy blogowe i próba pozycjonowania np. karty produktowej albo widoku kategorii na to zapytanie, będą daremne.

  • @p_gawlita
    @p_gawlita 10 месяцев назад

    jeżeli nie ahrefs, to czego zacząć używać na początku ?

    • @PaqStudio
      @PaqStudio  10 месяцев назад

      Możesz spróbować z app.seobase.com/serp-checker/ - jest opcja free, więc na start, możesz spróbować (co prawda jest mniej dokładniejszy od Ahrefsa, ale na start powinien Ci wystarczyć).

    • @p_gawlita
      @p_gawlita 10 месяцев назад

      Wielkie dzięki :)@@PaqStudio

    • @PaqStudio
      @PaqStudio  10 месяцев назад

      @@p_gawlita 😎