На жаль є люди, котрі не вміють слухати. Користувач *Половинка Пополам* вирішив піти від нас. Сумуємо, пам'ятаємо... :) На останню путь... Не існує тієї "родины" про котру Ви казали. Давно. В полку шанувальників совка прибуло. Користувач *Дирт Мабут* пішов в тому ж напрямку, слідом за ним (по можливості буду оновлювати): *TheBuka67890*
Іоністор виконує роль конденсатора, що згладжує пульсації випрямленої напруги і акумулятора за рахунок великої його ємності. Важливо не перевищувати робочу напругу іоністора (що йде з генератора в ліхтарику). А на діод, в котрого робоча напруга 3В треба ставити струмообмежуючий резистор в разі як, що напруга з іоністора буде вища за 3В. Так само, як би Ви живили його від Li-Ion 4,2В акумулятора, чи від джерела з більшою напругою.
@@ElectroHouse дякую за відповідь! Планую зробити декілька модернізованих ліхтарів і відправити в якості допомоги, але прагну зробити якісно. Можете відповісти ще на запитання: чи раціонально динамо ліхтар переробити на блок живлення ( додавши підсилювач з 3v до 5v ) щоб заряджати смартфон?
@Роман Анатолійович ставити перетворювач напруги не має сенсу. По перше вихідний струм генератора МАКСИМУМ 300 мА, тому заряджатися підключені до такого генератора прилади будуть довго. По друге - Вам треба буде натискати на важіль генератора впродовж часу поки заряджатиметься пристрій підключений до генератора. Як Ви вважаєте, через скільки часу у Вас скрутить кисть руки судомою? Краще, щось з автономним живленням. Я роблю світильники як в відео про автономне освітлення. Зараз мені приїхали ІС CN5711. Це драйвери для світлодіодів. Мають живлення 2,8 - 6,0 В і струм до 1,5А. Зараз в процесі тестування.
перепрошую. Ви дивилися відео? Там є схема випрямляча. На відмітці 7:40 в відео. Поставте на паузу і роздивіться. Зібраний він по схемі з подвоєнням напруги. ДІОДНИЙ МІСТ складається з 4-х діодів і називається мостовий двопівперіодний випрямляч.
я избавился от обмоток и от магнита к маховику прицепил моторчик от dvd потом конденсатор и джоуль вор теперь яркий диод светит хорошо при легких нажатиях а если по интенсивней сжимать то всю комнату осветить можно но рука устанет быстро
@@ElectroHouse выбора у меня не было родной генератор еле 1.5 в давал диоду такое маловато пришлось колхозить хотя изначально хотел использовать кондер для подпитки диода вместо акума чтоб держал хотя бы 5 мин света но не получилось ионисторы походу нужны
Генератор дає вкрай не стабільну напругу для нормальної роботи DC-DC перетворювача. Як варіант, можна після випрямляча встановити іоністор. Шкода, що на той час його в мене не було в наявності. :)
Ага. А ще міні атомну станцію... Цікаво було би по дивитися процес зарядки мобільного від такого ліхтарика. :) В вас через 30 секунд інтенсивного натискання на важіль генератора руку судоми скрутять.
Бомба...!!! щас как никогда это актуально. Купил совдэповский жужик токо с круглой головой. По видео..и в сравнении, я так понял в моём ещё меньше места. А ещё хочу впихнуть ионистор на 1 ф. Вопрос ..эта схема с ионистором подойдёт...???
Я кажу саме про цей ліхтар і саме про такий варіант переробки, котрий показав. При вихідній напрузі з подвоювача 5В (Uo) і вихідному струмі в 150 мА (Io) ємність конденсаторів становить: C1=C2= 125*Io/Uo = 125*150/5 = 3750 мкФ. Які габарити, на Ваш погляд, матимуть конденсатори ємністю майже 4000 мкФ навіть низьковольтні, на приклад, на 6,3В? Максимум, що якось можна було туди вмістити - конденсатори на 680 мкф х 6,3 В. Але суттєвої різниці по яскравості я не помітив, а от труднощі з розміщенням вже були. І навіть такі конденсатори треба було розміщувати за межами плати, під'єднувати їх на дротах і кріпити їх якимось чином в корпусі, аби вони не потрапили під маховик під час роботи ліхтаря.
Їх можна знайти у старій обчислювальній техніці на місці аварійних батарейок підтримки вмісту RAM чипів із налаштуваннями. Особливо це стосується дуже старих "наладонників".
@@122-e7f можливо. А де знайти ту стару техніку, що би витягти звідти іоністори? :) "Что бы продать что нибудь не нужное, нужно с начала купить, что то не нужное! А у нас денег нет!" (с)
Корисне відео, дякую) Одне питания тільки виникає у відео якщо правильно розумію Ви кажете, що на подвоювачу не вийшло помістити конденсатори потрібної ємності, підкажіть будь-ласка яка ємність була розрахунковою, або де можна на вашому каналі знайти цю інформацію) Буду подібним чином переробляти Юпітер 1. Але там генератор відрізняється, тому можливо подвоювач напруги і не знадобиться. Для тих хто буде переробляти такі ліхтарі відмічу один момент, діоди для мосту можуть мати різне падіння напруги. Для прикладу діод 10BQ015 має падіння 0.32в, а є такі, що і 1.5в мають. На практиці цифри будуть меньші бо струми далекі від максимальних, та й температура теж.
Дякую за відгук. В описі під відео про розрахунок трансформатора є посилання на довідник, котрий можна завантажити з Гугл диска. Там Ви знайдете розрахунок випрямляча з подвоєнням напруги по котрому я робив розрахунок для ліхтарика. Яка була ємність розрахована я не пам'ятаю. Стосовно діодів. Вони мають бути розраховані на струм споживання і мати запас по зворотній напрузі. Я використав діоди Шотки, щоби зменшити втрати через падіння напруги на них. Діоди треба обирати відповідно до умов в котрих вони будуть працювати.
@@ElectroHouseДякую за відповідь) Знайшов книгу і формулу, тільки один нюанс який я не врахував це те, що частота сутєво вища за 50гц, тому формула скоріше оціночний характер має, але конденсаторів у мене різних вистачає)
Доброго вечора ми з України . Дуже цікаве відео. Мені потрапив до рук саме такий ліхтарик почав шукати відео по його переробці і натрапив на дуже цікаве відео 👍 яке саме зараз я переглянув. Саме зараз є така гарна можливість як купити іоністори по підходящій ціні не могли б ви підказати які саме потужності вони потрібний на цій чудо ліхтарик? Велике вам дякую за відповідь. Бог з нами, Україна переможе! Звичайно ж 👍та підписка , сподіваюсь це на займи.
Вітаю! Частіше за все іоністори в продажу бувають з робочою напругою 2,5 і 5В (то по суті 2 шт. з'єднані послідовно). Ємність для ліхтарика буде достатня в межах 1 - 4 F. Його функція вирівнювати коливання напруги від генератора. Головне що би напруга з генератора (випрямлена) не перевищувала робочу напругу іоністора. Вони дуже чутливі до підвищеної напруги і можуть вийти з ладу. Як що напруга з генератора буде вища за 5В то можна з'єднати два 5-ти вольтових іоністора послідовно. Робоча напруга стане в них 10 В. Але ємність буде загальна вдвічі менша.
ні. При послідовному з'єднанні іоністорів (конденсаторів) їх ємність зменшується, а робоча напруга складається. При паралельному з'днанні - ємність складається, а робоча напруга лишається не змінною. Паралельне і послідовне з'єднання конденсаторів (іоністорів): infopedia.su/3x3dd9.html
Я вже писав про це. Залежить від напруги, котру видає генератор в ліхтарику. Світлодіод я використав 1 Вт з лінзою. При потребі струм можна обмежити з допомогою резистора. Як його розраховувати я розказав в відео про автономний світильник (випуск 166). Про іоністори я теж писав - вони не люблять підвищеної напруги. В разі, як що з генератора виходить випрямлена напруга більше ніж 5 В треба ДВА іоністори з'єднати послідовно для збільшення робочої напруги.
На али зявились світлодіодкі з таким цоколем діоди шоткі, невеликі іоністори доречні маю такій ліхтарик з середини 90- х але слабке місце пружина лопнула теж би переробив в леруа та атб е кітайські маленькі схожі сучасні але дуже паганої якісті з 3 батареями таблетка та 3 світлодіодами
Це такі як ти дрочать на совок і тягнуть в нього ВСІХ назад. А мені моя Україна подобається. І ми її відбудуємо краще ніж було. А ти і подібні до тебе будете далі ходити на дірку в підлозі, що в будці на дворі і знов таки дрочити. :) І про фотку пукіна, там в тій будці не забудь...
Добре, що є. Лампи на 2,5 В, 150 мА теж? Світлодіодні лампи на яку напругу живлення? І нагадаю, що струм з генератора в ліхтарі змінний - без випрямляча світлодіодна лампа світитиме в продовж одного полуперіода. Умовно кажучи "в півнакалу".
@@masterreanimatolog8080нашо дивитись. якщо результат безграмотний. Тут нажав один раз і світить потужно, а в тебе декілька раз треба нажимати щоб трохи світило
На жаль є люди, котрі не вміють слухати.
Користувач *Половинка Пополам* вирішив піти від нас. Сумуємо, пам'ятаємо... :) На останню путь... Не існує тієї "родины" про котру Ви казали. Давно.
В полку шанувальників совка прибуло.
Користувач *Дирт Мабут* пішов в тому ж напрямку, слідом за ним (по можливості буду оновлювати):
*TheBuka67890*
Однозначно - лайк! Як і завжди все зроблено якісно і продумано до деталей. Дякую!
У меня тоже есть жук, ещё в детстве им светил , люблю вещи СССР , хорошим фанарь
Интересный обзор.
Синтез инженерных поколений. Класс!
👍👍👍 молодец, рукастый дядька 😀
дякую!
Лайк за Українську
+
Доброго времени суток спасибо за видос удачи вам
Клас! Підписався. 👍🤝
Очень!!!!!!! Гарно!!!!
Чи можна використовувати іоністор 5,5 v при світлодіоді на 3v ? Дякую
Іоністор виконує роль конденсатора, що згладжує пульсації випрямленої напруги і акумулятора за рахунок великої його ємності.
Важливо не перевищувати робочу напругу іоністора (що йде з генератора в ліхтарику).
А на діод, в котрого робоча напруга 3В треба ставити струмообмежуючий резистор в разі як, що напруга з іоністора буде вища за 3В. Так само, як би Ви живили його від Li-Ion 4,2В акумулятора, чи від джерела з більшою напругою.
@@ElectroHouse дякую за відповідь! Планую зробити декілька модернізованих ліхтарів і відправити в якості допомоги, але прагну зробити якісно.
Можете відповісти ще на запитання: чи раціонально динамо ліхтар переробити на блок живлення ( додавши підсилювач з 3v до 5v ) щоб заряджати смартфон?
@Роман Анатолійович ставити перетворювач напруги не має сенсу. По перше вихідний струм генератора МАКСИМУМ 300 мА, тому заряджатися підключені до такого генератора прилади будуть довго.
По друге - Вам треба буде натискати на важіль генератора впродовж часу поки заряджатиметься пристрій підключений до генератора. Як Ви вважаєте, через скільки часу у Вас скрутить кисть руки судомою?
Краще, щось з автономним живленням. Я роблю світильники як в відео про автономне освітлення.
Зараз мені приїхали ІС CN5711. Це драйвери для світлодіодів. Мають живлення 2,8 - 6,0 В і струм до 1,5А. Зараз в процесі тестування.
@@ElectroHouse дякую за відповідь
Де можна придбати випрямляч і як правильно вбити його в пошук? Дякую
Випрямляч (схема) називається випрямляч з подвоєнням напруги. Або подвоювач напруги. В відео на відмітці 7:40. Де такий купити... не знаю.
Дякую, а замінити симось можна?
В якому сенсі замінити? А що заважає зібрати цю схему з двох діодів і двох конденсаторів? Навіть навісним монтажем, без плати...
@@ElectroHouse це замінює діодний міст ?
перепрошую. Ви дивилися відео? Там є схема випрямляча. На відмітці 7:40 в відео. Поставте на паузу і роздивіться. Зібраний він по схемі з подвоєнням напруги.
ДІОДНИЙ МІСТ складається з 4-х діодів і називається мостовий двопівперіодний випрямляч.
я избавился от обмоток и от магнита к маховику прицепил моторчик от dvd потом конденсатор и джоуль вор теперь яркий диод светит хорошо при легких нажатиях а если по интенсивней сжимать то всю комнату осветить можно но рука устанет быстро
Не поганий варіант переробки.
Ще, як варіант, можна використати безщітковий двигун від HDD з 3-х фазним випрямлячем на виході.
@@ElectroHouse выбора у меня не было родной генератор еле 1.5 в давал диоду такое маловато пришлось колхозить хотя изначально хотел использовать кондер для подпитки диода вместо акума чтоб держал хотя бы 5 мин света но не получилось ионисторы походу нужны
а якщо встановити dc-dc у місце подвоїтеля?
Генератор дає вкрай не стабільну напругу для нормальної роботи DC-DC перетворювача. Як варіант, можна після випрямляча встановити іоністор.
Шкода, що на той час його в мене не було в наявності. :)
тоді подвоювач на іоністорах
нужно переделать еще раз, какой-нибудь акб туда запихнуть или вывести разъем для подзарядки повербанка
Ага. А ще міні атомну станцію...
Цікаво було би по дивитися процес зарядки мобільного від такого ліхтарика. :)
В вас через 30 секунд інтенсивного натискання на важіль генератора руку судоми скрутять.
@@ElectroHouse зато был бы фонарик судного дня))
А хватит мощности форнаря для дуговой высоковольтной поджигалки?
Ні, не вистачить. На виході в нього напруга до 3,5 В (без навантаження) і струм до 0,25 А.
@@ElectroHouse А плазменные зажигалки работают от аккумулятора 3.2в, думал и генератора фонаря достаточно
Як завжди, цікаво, змістовно, пізнавально!
Дякую.
Бомба...!!! щас как никогда это актуально. Купил совдэповский жужик токо с круглой головой. По видео..и в сравнении, я так понял в моём ещё меньше места. А ещё хочу впихнуть ионистор на 1 ф. Вопрос ..эта схема с ионистором подойдёт...???
залежить від напруги, котру буде видавати генератор ліхтарика і яка робоча напруга у іоністора. Перевищену напругу іоністори страшенно не люблять.
Дякую! Було цікаво!
супер все надежно лайк
Подписчик
Молодець)
Места - вагон! Можно впихнуть выпрямитель, кондёр и драйвер.
Я кажу саме про цей ліхтар і саме про такий варіант переробки, котрий показав. При вихідній напрузі з подвоювача 5В (Uo) і вихідному струмі в 150 мА (Io) ємність конденсаторів становить: C1=C2= 125*Io/Uo = 125*150/5 = 3750 мкФ. Які габарити, на Ваш погляд, матимуть конденсатори ємністю майже 4000 мкФ навіть низьковольтні, на приклад, на 6,3В? Максимум, що якось можна було туди вмістити - конденсатори на 680 мкф х 6,3 В. Але суттєвої різниці по яскравості я не помітив, а от труднощі з розміщенням вже були. І навіть такі конденсатори треба було розміщувати за межами плати, під'єднувати їх на дротах і кріпити їх якимось чином в корпусі, аби вони не потрапили під маховик під час роботи ліхтаря.
Тоді можливо краще було б використати іоністори? Але це вже, як то кажуть, зовсім інша справа. А так таки да, нічогенький ліхтарик.
@@122-e7f іоністори... можливо. Але їх ціна поки ще не дуже тішить. :)
Їх можна знайти у старій обчислювальній техніці на місці аварійних батарейок підтримки вмісту RAM чипів із налаштуваннями. Особливо це стосується дуже старих "наладонників".
@@122-e7f можливо. А де знайти ту стару техніку, що би витягти звідти іоністори? :)
"Что бы продать что нибудь не нужное, нужно с начала купить, что то не нужное! А у нас денег нет!" (с)
Корисне відео, дякую)
Одне питания тільки виникає у відео якщо правильно розумію Ви кажете, що на подвоювачу не вийшло помістити конденсатори потрібної ємності, підкажіть будь-ласка яка ємність була розрахунковою, або де можна на вашому каналі знайти цю інформацію)
Буду подібним чином переробляти Юпітер 1. Але там генератор відрізняється, тому можливо подвоювач напруги і не знадобиться. Для тих хто буде переробляти такі ліхтарі відмічу один момент, діоди для мосту можуть мати різне падіння напруги. Для прикладу діод 10BQ015 має падіння 0.32в, а є такі, що і 1.5в мають. На практиці цифри будуть меньші бо струми далекі від максимальних, та й температура теж.
Дякую за відгук.
В описі під відео про розрахунок трансформатора є посилання на довідник, котрий можна завантажити з Гугл диска. Там Ви знайдете розрахунок випрямляча з подвоєнням напруги по котрому я робив розрахунок для ліхтарика.
Яка була ємність розрахована я не пам'ятаю.
Стосовно діодів. Вони мають бути розраховані на струм споживання і мати запас по зворотній напрузі. Я використав діоди Шотки, щоби зменшити втрати через падіння напруги на них.
Діоди треба обирати відповідно до умов в котрих вони будуть працювати.
@@ElectroHouseДякую за відповідь)
Знайшов книгу і формулу, тільки один нюанс який я не врахував це те, що частота сутєво вища за 50гц, тому формула скоріше оціночний характер має, але конденсаторів у мене різних вистачає)
Доброго вечора ми з України .
Дуже цікаве відео.
Мені потрапив до рук саме такий ліхтарик почав шукати відео по його переробці і натрапив на дуже цікаве відео 👍 яке саме зараз я переглянув.
Саме зараз є така гарна можливість як купити іоністори по підходящій ціні не могли б ви підказати які саме потужності вони потрібний на цій чудо ліхтарик?
Велике вам дякую за відповідь.
Бог з нами, Україна переможе!
Звичайно ж 👍та підписка , сподіваюсь це на займи.
Вітаю!
Частіше за все іоністори в продажу бувають з робочою напругою 2,5 і 5В (то по суті 2 шт. з'єднані послідовно). Ємність для ліхтарика буде достатня в межах 1 - 4 F. Його функція вирівнювати коливання напруги від генератора.
Головне що би напруга з генератора (випрямлена) не перевищувала робочу напругу іоністора. Вони дуже чутливі до підвищеної напруги і можуть вийти з ладу. Як що напруга з генератора буде вища за 5В то можна з'єднати два 5-ти вольтових іоністора послідовно. Робоча напруга стане в них 10 В. Але ємність буде загальна вдвічі менша.
@@ElectroHouse тобто ємність коли послідовно під сидінняти залишиться такою фактично як воно є якщо він один
ні. При послідовному з'єднанні іоністорів (конденсаторів) їх ємність зменшується, а робоча напруга складається. При паралельному з'днанні - ємність складається, а робоча напруга лишається не змінною.
Паралельне і послідовне з'єднання конденсаторів (іоністорів): infopedia.su/3x3dd9.html
@@ElectroHouse дуже дякую Але ще виникло одне запитание яркий чи які требова брати светло диоды як що в мене вже є пятивольтовый асмистр?
Я вже писав про це. Залежить від напруги, котру видає генератор в ліхтарику. Світлодіод я використав 1 Вт з лінзою. При потребі струм можна обмежити з допомогою резистора. Як його розраховувати я розказав в відео про автономний світильник (випуск 166). Про іоністори я теж писав - вони не люблять підвищеної напруги. В разі, як що з генератора виходить випрямлена напруга більше ніж 5 В треба ДВА іоністори з'єднати послідовно для збільшення робочої напруги.
ЭТОМУ ФОНАРИКУ МЕСТО В МУЗЕЕ ПЕЩЕРНЫХ ТЕХНОЛОГИЙ
Чому? Працює ж. Світить і заразом можна руки качати. :)
Да, вот только тогда не надо было заменять отечественную лампу на галимую китайскую байду, которая неизвестно сколько ещё будет работать
На али зявились світлодіодкі з таким цоколем діоди шоткі, невеликі іоністори доречні маю такій ліхтарик з середини 90- х але слабке місце пружина лопнула теж би переробив в леруа та атб е кітайські маленькі схожі сучасні але дуже паганої якісті з 3 батареями таблетка та 3 світлодіодами
А не постоянного тока жучек
Перегляньте відео. І не треба буде питати.😇
не нравится Союз-надеюсь нынешняя украина по душе
Це такі як ти дрочать на совок і тягнуть в нього ВСІХ назад.
А мені моя Україна подобається. І ми її відбудуємо краще ніж було. А ти і подібні до тебе будете далі ходити на дірку в підлозі, що в будці на дворі і знов таки дрочити. :)
І про фотку пукіна, там в тій будці не забудь...
У китайцев есть и лампы накаливания, и светодиодные лампы с цоколем E10
Добре, що є. Лампи на 2,5 В, 150 мА теж? Світлодіодні лампи на яку напругу живлення? І нагадаю, що струм з генератора в ліхтарі змінний - без випрямляча світлодіодна лампа світитиме в продовж одного полуперіода. Умовно кажучи "в півнакалу".
Андрей Гречаный
У китайцев есть также и готовые фонарики с генератором)))
@@ElectroHouse У меня на канале можете посмотреть,как я грамотно решил эту ситуацию!
@@masterreanimatolog8080нашо дивитись. якщо результат безграмотний. Тут нажав один раз і світить потужно, а в тебе декілька раз треба нажимати щоб трохи світило