Czy Rosja jest zagrożeniem dla europejskiej zielonej energii?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 сен 2024
  • W Estonii, przy granicy z Rosją, powstaje pierwsza w Europie fabryka magnesów ziem rzadkich. Takie magnesy są niezbędne dla silników elektrycznych, turbin wiatrowych i innych technologii energii odnawialnej. Czy lokalizacja zakładu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa europejskiej gospodarki?
    Czytaj więcej na: www.dw.com/pl
    Subskrybuj nas na:
    You Tube: www.youtube.co....
    Facebook: / dw.polski
    Twitter: / dw_polski

Комментарии • 9

  • @RomanCzapla
    @RomanCzapla 4 месяца назад

    Oczywiście że tak . Sukces zielonej energii , wodoru i technologii fuzyjnej to porażka Rosji ... i przy okazji nacjonalistów ... Choć to jedno i to samo .

  • @krzysztof8095
    @krzysztof8095 5 месяцев назад

    Bezpieczne?
    Za wysadzenie składu amunicji w Vrbeticach ( Czechy 2014 rok) to krasnoludki odpowiadają? A uwaga ... uwaga Czechy są w NATO.
    Dziś trzeba niestety być paranoikiem. To że Estończycy chcą produkować te magnesy to dobrze. Uniezależnienie europejskiego przemysłu od zewnętrznych niepewnych dostawców to krok we właściwą stronę.
    Ogólnie jako Europa powinniśmy zainwestować większe środki w protekcjonizm. Zarówno jeśli chodzi o wydobycie, rafinację i przetwórstwo minerałów, jak i produkcję rolną, oraz przemysł ciężki i lekki.
    Na poziomie krajów członkowskich istotne jest w szczególności bezpieczeństwo żywnościowe.
    Zielony Ład to urzędnicy unijni mogą sobie ...
    Wężykiem, Jasiu, wężykiem...

  • @Daniel.J.M
    @Daniel.J.M 5 месяцев назад

    Ile będzie trzeba wygenerować CO2 do atmosfery ażeby zrealizowania tę inwestycję?

    • @RomanCzapla
      @RomanCzapla 4 месяца назад

      Mniej niż palenie ropą , węglem i gazem do końca Świata ... Czyli ze 150 do 200 lat przy nicnierobieniu .

    • @Daniel.J.M
      @Daniel.J.M 4 месяца назад

      @@RomanCzapla
      Największe gospodarki świata pokazują wprost, że świat będzie wciąż korzystał z paliw kopalnych przez najbliższe 100 lat. Na chwilę obecną nie są wprowadzane większe zmiany w takich gospodarkach jak Chiny, USA, Rosja, Indie.. w kontekście zielonej energii.

    • @RomanCzapla
      @RomanCzapla 4 месяца назад

      @@Daniel.J.M , czyli odpuśćmy sobie , jakoś to będzie ? Wodorem , technologią zieloną i fuzyjną zajmiemy się za jakieś ... no 80 lat , co ? Wtedy pana wnuki w kolejce po reglamentowaną wodę będą mówić do innych dlaczego wcześniej nie zareagowano ?

    • @Daniel.J.M
      @Daniel.J.M 4 месяца назад

      @@RomanCzapla
      A zatem proszę spróbować swoich sił z taką argumentacją na arenie międzynarodowej i przekonać do tego choćby przewodniczącego ChRL Xi Jinping który w 2023 roku wydobył 4,66 mld ton węgla albo też króla i premiera Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su'ud, który posiada ropę w liczbie 262,6 mld baryłek.

    • @RomanCzapla
      @RomanCzapla 4 месяца назад

      @@Daniel.J.M , a przekonam ich bardzo prosto . Powiem im ze w 2035 roku motoryzacja przechodzi na wodór i samochody elektryczne , bo postęp techniczny uniezależnił Europę od ropy . A panowi od węgla powiem że Europa stawia na biogazownie , zieloną energię , wodór i niedługo technologię fuzyjną . Grzecznie podziękuję im przy okazji za ropę i węgiel ale nie skorzystam .