Osciloskop je skvelé meradlo [prvotné úkony po vybalení a ako vykompenzovať osciloskopickú sondu]

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 авг 2024
  • Moju prácu môžete bezpečne a anonymne podporiť jednorazovým príspevkom, či trvalým príkazom na SK77 6500 0000 0036 5015 1357
    Ak aj ty potrebuješ nutne opravu svojho zariadenia,
    môžeš ma kontaktovať na:
    Mobil: 0.9.4.0..7.1.5.3.7.3
    email: info(zavináč)paulselectronics(bodka)eu
    produkty ktoré sám používam vo svojej dielni nájdeš aj na stránke
    paulselectroni...
    V prípade, že máš záujem o niektorý z produktov uvedených na stránke paulselectroni...
    stačí ak skopíruješ jeho názov do mailu info(zavináč)paulselectronics(bodka)eu a odošleš mi správu. Vo veľmi krátkom čase dostaneš spätnú odpoveď.
    chalaniská od 3d tlače www.techbear.sk
    Chalaniská, ďakujem za Vašu podporu!

Комментарии • 10

  • @NikiBretschneider
    @NikiBretschneider 2 месяца назад +3

    Bublifuk je cívka s mnoha závity namotaná víceméně v rovině připojená na vstup osciloskopické sondy. Ten název vznikl z toho jak to vypadá. Dokáže se to magneticky navázat na různé cívky, transformátory. S určitou mírou nadsázky se dá říct že je to variace na near field H sondu, ale řekněme, že E a H near field sondy se používají spíše se spektrákem. Ona výhoda bublifuku je v tom, že signál z toho bývá docela silný, nevýhoda je tamtéž - příliš silná vazba mezi měřeným obvodem a vstupem osciloskopu, jinými slovy dokáže to leccos rozladit, proto se to primárně používá na věci, kde tohle řekněme nevadí, nebo rovnou nedává smysl. V pohodě se tím podíváš co se děje v transformátoru spínaného zdroje, podíváš se, jestli ti multiplexuje nějaký display, jestli běží hodiny procesoru atd. Ono mimochodem, na některé tyto věci bohatě stačí cvaknout zemnící ocásek sondy na její špičku a do smyčky, která se takto vytvoří, se také leccos naindukuje. Na věci kolem EMC bych spíše šla near field sondami. Nějaká úplně jednoduchá sada vyrobená z plošňáků se dá v čínských obchodech koupit za pár korun, když už je u toho zesilovač (což je docela nutnost), už to tak úplně pár korun není. Nějakou základní E sondu a H sondu si nakonec člověk udělá doma z kousku semirigid koaxu. U tohoto už člověk musí být schopen krapet dohledat z čeho to leze (jinak je to veskrze k ničemu) a ono do toho bublifuku se taky nachytá všechno možné. Mimochodem, pokud vezmu bublifuk jako paralelu k near field H sondě, mám tu i podobnou paralelu k E sondě - upravený zesilovač z MiniWhip antény (systém dvou emitorových sledovačů kterým se nahání vysoká vstupní impedance) s kouskem důkladně izolovaného drátu ve vstupu. Vypadá to děsivě, bo jsem to k dovršení hrůzy nacpala do tuby od léků (tuby od léků a injekční stříkačky jsou ideálním materiálem na krabičky sond všeho druhu), ale je to akorát do ruky a funguje to. A narozdíl od bublifuku je vazba na zkoumanou věc minimální. Ovšem zase se to chytá spíše napětí než proudu.

    • @MiroP-he4eg
      @MiroP-he4eg 2 месяца назад

      Niki ako vždy presne.👍

    • @frantisekcelko344
      @frantisekcelko344 2 месяца назад

      Správně Niky děkuji za tvou odbornou přednášku o bublifuku. Je to super.

  • @frantisekcelko344
    @frantisekcelko344 2 месяца назад

    Přesně tuhle fázovku mám akorát je modrobílá.

  • @frantisekcelko344
    @frantisekcelko344 2 месяца назад

    Já bych řekl že FNIRSI trochu toho SIGLENDA okopíroval. Ten SIGLEND je tomu FNIRSI dost podobný.

  • @miroslavmatejovic8872
    @miroslavmatejovic8872 2 месяца назад

    Ahoj Pali ten oscilos. má ochranny vodič takže pri prehodení faze na sonde, by to vyrazilo istič.Inak si to vysvetlil perfektne ,ako pán profesor.Maš u mňa 1.

  • @frantisekcelko344
    @frantisekcelko344 2 месяца назад

    To zařízení ovládané hlasovými povely si už v jednom videu ukazoval.