Most fejeztem be, karácsonyra kaptam.. 2x álltam neki nekem nagyon nehéz olvasmány volt, többször átolvastam néhány fejezetet..voltak benne érdekes dolgok de nagyon lassan ment nekem köszi, a videót 🤗
Kedves Ági! Gyógyulj hamar🌷 Ez a könyv egyre jobban érdekel. A téma foglalkoztat egy ideje, bár más nézőpontokból. Kollektív nehézségeink vannak, érdemes ennek okait felfejteni, a lehetőségeinkre rálátni és ehhez sokat adhat ez a kötet. Erre számítok. :)
Igen ,ha figyelmesen, kritikával de értőn olvassa sok kérdésére választ kap. A mottóm -akkor hiteles egy paradigma ,ha a kritika kérdéseire választ tud adni . Persze ,tudni kell kérdezni is . Ezért egy teista csak szubjektív , isteni kinyilatkoztatás birtokában kérdezhet. Amiért számomra Harrari hiteles , az az ,hogy a 850 db 1percesnek nevezett,15 év alatt leírt gondolatomból , közzel 50db be van sorolva a sapiens c. könyvbe. Amilyen kérdéseket ön felsorol a létünkkel kapcsolatban , azokra a választ megtaláltam. Állja vagy sem a kritika próbáját szabályt ,magamra is érvényesnek tartom!!!!
Üdvözöllek így ismeretlenül. Tudom, nem aktuális már, miközben meg a szemünk előtt zajli. Megmondom őszintén a magam részéről nem éppen képviselném ennek a mostnak és majdnak a "csudiszupi" oldalát, de talán nem is baj. Minél több perspektívából közelítjük meg annál átfogóbb képet kapunk☺️. Még nem olvastam, de mindenképp pótolom😉. Ajánlok két könyvet, melyeket szinte nem tudtam letteni, nagyobb tetszettek☺️ és ide kapcsolódik! Martin Rees:On the Future ill. David Attenborough Egy élet a bolygónkon. Érdemes őket elolvasni nagyon érdekesek😉. Ha már olvastad őket akkor tárgytalan.
Igen ,jó ,érdekes könyvek . Tényeket sorolnak fel ,jelenségeket ,amik igazak ,azért tények. De ,hogy mi az ,ami az okokat kiváltja. Persze fogy a fa ,mert kivágjuk, tervezett elévüléssel termelünk a profitért, fajok halnak ki . Hálás téma, eladható ,Gréta Thunberget is Nobel díjra jelölték. Klassz, a botos kölöntét mennyire érdekli ez ? Csak arra nem adnak választ - de miért ?
Én most fejeztem be a könyvet, köszönöm az ajánlást és ezt a kibeszélőt is☺ Szembejött velem egy másik könyvklubos beszélgetés is a könyvről és bár nem feltétlenül értek velük egyet, szerintem érdemes megnézni: ruclips.net/video/_vccPp6abzI/видео.htmlsi=-Jkut1ky-Mm36UGD
"A család és az állam hagyományos funkcióit átvette az állam és a piac." A ... család funkcióit átvette a ....piac, ez lenne a szép új jövő? Az a baj, hogy mindent elmond, csak úgy csomagolja, mintha rendben lenne, és mi rábólintunk. És onnantól el vagyunk veszve. Most értettem meg, miért nyomják annyira ezt a könyvet. Mert "értéksemleges", vagyis az értékek közé benyomja az értéktelent vagy a rosszat és egyenrangúnak tekinti a kettőt. Kb. ennyire objektív a mesterséges intelligencia is, hogy nem foglalkozik erkölcsi kategóriákkal, gyakorlatilag megszünteti azokat. (Nem azért kell valamit úgy csinálnod, ahogy kikényszeríti az AI, mert így helyes, hanem mert valaki, aki eltűnt a fejlesztés ködében, ilyen döntést hozott.) Szerb Antal nagyságrendekkel jobb, mert valódi értékeket mutat fel.
51:00 a férfiak bölömbikára vadásznak, na ezt elképzeltem, ahogy egy csoport férfi kergeti azt a szegény kis gázlómadarat 😂 Amúgy lehetne majd a jövőben több non-fiction könyv is.
Nekem kész kényszer volt olvasni a rengeteg tévelképzeléseit és azt , hogy mennyire szemellenzősen tud látni egy két dolgot a Világban. 50 oldal után szinte már fájt a sok téveszméjét hallgatni. Peddig annyira dícsérték, és én meg akkorát csalódtam a könyvben 😕. . Csak saját véleményét írja, mindenről egy kicsit tud, de semelyiket sem részletesen. Pl. a hindu kasztrendszer keveredéséről, vagy hogy a monoteizmus nem tud mit kezdeni a gonosszal...Szomorú, hogy ezeket tényként írja, és sokan el is hiszik. Egy igazi ateista gondolatai, kezetfoghatna Nietzsche-vel.
@@robertszekeres85 Kedves Róbert ! Érdemi beszélgetéshez elkerülhetetlen a fogalmak definíciója. A világvallások kimerítik a babona fogalmát . Nincs ezzel gond , csak tudni kell a helyén kezelni .
@@endrelaszlo9047 Pontosan úgy ahogy mondod. Igazad van, attól függ milyen helyzetből és felfogással tekintünk a dolgokra. Ezért mindenki véleménye szubjektív. Szintén nem állíthatom, hogy a saját véleményem az igaz, vagy, hogy amit mondok az tény és való. Erre szerettem volna csak felhívni a figyelmet. Szép napot :)
@@kagagni5412 A kérdés nem nekem szólt,de ha nem haragszol, röviden válaszolnék. A tudóstársadalom jó része több kritikát fogalmazott meg a könyvel kapcsoltaban. Idejemúlt vagy erősen spekulatív állításokat fogalmaz meg,amit tényként tálal.
Most fejeztem be, karácsonyra kaptam.. 2x álltam neki nekem nagyon nehéz olvasmány volt, többször átolvastam néhány fejezetet..voltak benne érdekes dolgok de nagyon lassan ment nekem
köszi, a videót 🤗
Kedves Ági! Gyógyulj hamar🌷 Ez a könyv egyre jobban érdekel. A téma foglalkoztat egy ideje, bár más nézőpontokból. Kollektív nehézségeink vannak, érdemes ennek okait felfejteni, a lehetőségeinkre rálátni és ehhez sokat adhat ez a kötet. Erre számítok. :)
Igen ,ha figyelmesen, kritikával de értőn olvassa sok kérdésére választ kap.
A mottóm -akkor hiteles egy paradigma ,ha a kritika kérdéseire választ tud adni .
Persze ,tudni kell kérdezni is .
Ezért egy teista csak szubjektív , isteni kinyilatkoztatás birtokában kérdezhet.
Amiért számomra Harrari hiteles , az az ,hogy a 850 db 1percesnek nevezett,15 év alatt leírt gondolatomból , közzel 50db be van sorolva a sapiens c. könyvbe.
Amilyen kérdéseket ön felsorol a létünkkel kapcsolatban , azokra a választ megtaláltam.
Állja vagy sem a kritika próbáját szabályt ,magamra is érvényesnek tartom!!!!
🌹🌹🌹🌹kõszõnõm szépen🌹🌹🌹🌹 ❤👍 🙏õrūlõk , hogy jol vagy. Sok sikert boldogságot szeretettel. Szia 🙋
Üdvözöllek így ismeretlenül. Tudom, nem aktuális már, miközben meg a szemünk előtt zajli. Megmondom őszintén a magam részéről nem éppen képviselném ennek a mostnak és majdnak a "csudiszupi" oldalát, de talán nem is baj. Minél több perspektívából közelítjük meg annál átfogóbb képet kapunk☺️.
Még nem olvastam, de mindenképp pótolom😉. Ajánlok két könyvet, melyeket szinte nem tudtam letteni, nagyobb tetszettek☺️ és ide kapcsolódik! Martin Rees:On the Future ill. David Attenborough Egy élet a bolygónkon. Érdemes őket elolvasni nagyon érdekesek😉.
Ha már olvastad őket akkor tárgytalan.
Igen ,jó ,érdekes könyvek .
Tényeket sorolnak fel ,jelenségeket ,amik igazak ,azért tények.
De ,hogy mi az ,ami az okokat kiváltja.
Persze fogy a fa ,mert kivágjuk, tervezett elévüléssel termelünk a profitért, fajok halnak ki .
Hálás téma, eladható ,Gréta Thunberget is Nobel díjra jelölték.
Klassz, a botos kölöntét mennyire érdekli ez ?
Csak arra nem adnak választ - de miért ?
Én most fejeztem be a könyvet, köszönöm az ajánlást és ezt a kibeszélőt is☺ Szembejött velem egy másik könyvklubos beszélgetés is a könyvről és bár nem feltétlenül értek velük egyet, szerintem érdemes megnézni: ruclips.net/video/_vccPp6abzI/видео.htmlsi=-Jkut1ky-Mm36UGD
"A család és az állam hagyományos funkcióit átvette az állam és a piac." A ... család funkcióit átvette a ....piac, ez lenne a szép új jövő? Az a baj, hogy mindent elmond, csak úgy csomagolja, mintha rendben lenne, és mi rábólintunk. És onnantól el vagyunk veszve. Most értettem meg, miért nyomják annyira ezt a könyvet. Mert "értéksemleges", vagyis az értékek közé benyomja az értéktelent vagy a rosszat és egyenrangúnak tekinti a kettőt. Kb. ennyire objektív a mesterséges intelligencia is, hogy nem foglalkozik erkölcsi kategóriákkal, gyakorlatilag megszünteti azokat. (Nem azért kell valamit úgy csinálnod, ahogy kikényszeríti az AI, mert így helyes, hanem mert valaki, aki eltűnt a fejlesztés ködében, ilyen döntést hozott.)
Szerb Antal nagyságrendekkel jobb, mert valódi értékeket mutat fel.
51:00 a férfiak bölömbikára vadásznak, na ezt elképzeltem, ahogy egy csoport férfi kergeti azt a szegény kis gázlómadarat 😂
Amúgy lehetne majd a jövőben több non-fiction könyv is.
Pont ilyen emberek olvassák ezt a könyvet. Álértelmisegiek 100 OQ alatt
Szegény, szegény Ember! Nem hisz az Igazságnak, ezért Isten átadja őket a tévelygésnek.
Ennyi értelmetlenséget egy csomóban! Hol a józan ész?!
Daniel Quinn :Ismael-je is hasonló témáról ír.
Nekem kész kényszer volt olvasni a rengeteg tévelképzeléseit és azt , hogy mennyire szemellenzősen tud látni egy két dolgot a Világban. 50 oldal után szinte már fájt a sok téveszméjét hallgatni. Peddig annyira dícsérték, és én meg akkorát csalódtam a könyvben 😕. . Csak saját véleményét írja, mindenről egy kicsit tud, de semelyiket sem részletesen. Pl. a hindu kasztrendszer keveredéséről, vagy hogy a monoteizmus nem tud mit kezdeni a gonosszal...Szomorú, hogy ezeket tényként írja, és sokan el is hiszik.
Egy igazi ateista gondolatai, kezetfoghatna Nietzsche-vel.
Hát igen Róbert !
Egy babonás hívőnek , teistának biztos nehéz olvasmány .
@@endrelaszlo9047 Kedves László, aki hívő, még nem jelenti azt , hogy babonás is :D.
@@robertszekeres85 Kedves Róbert !
Érdemi beszélgetéshez elkerülhetetlen a fogalmak definíciója.
A világvallások kimerítik a babona fogalmát .
Nincs ezzel gond , csak tudni kell a helyén kezelni .
@@endrelaszlo9047 Pontosan úgy ahogy mondod. Igazad van, attól függ milyen helyzetből és felfogással tekintünk a dolgokra. Ezért mindenki véleménye szubjektív. Szintén nem állíthatom, hogy a saját véleményem az igaz, vagy, hogy amit mondok az tény és való. Erre szerettem volna csak felhívni a figyelmet. Szép napot :)
Kedves Ági .
Ez a téma hozzád nem hiteles .
Majd egyszer talán , később.
Robival mi is beszélgettünk a könyvről ... ruclips.net/video/dwn7Uuh0Tpk/видео.html
Kedves Ági! Hanghordozásod alapján az is meglepő, hjogy tudsz olvasni. De abból, hogy Hararit pozitívan értékeled, abból kiderül, hogy nem érted.
Ági! Olyan izgi ez a könyv, csak a fele fikció...
Miért gondolod így? Például mi benne a fikció?
@@kagagni5412 A kérdés nem nekem szólt,de ha nem haragszol, röviden válaszolnék. A tudóstársadalom jó része több kritikát fogalmazott meg a könyvel kapcsoltaban. Idejemúlt vagy erősen spekulatív állításokat fogalmaz meg,amit tényként tálal.
@@darkstar6251 értem, esetleg tudnál egy példát mondani, hogy mit jelentett ki a könyvében, ami nem valós dolog?
@@kagagni5412
www.bethinking.org/human-life/sapiens-review
www.thenewatlantis.com/publications/a-reductionist-history-of-humankind
www.newyorker.com/magazine/2020/02/17/yuval-noah-harari-gives-the-really-big-picture