Panelszoba glettelés baumit finish expert és kétkezes lehúzó használatával

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 янв 2025

Комментарии • 38

  • @peterkiss5597
    @peterkiss5597 4 месяца назад +1

    Végre valaki aki ennyire részletesen videóval és magyarázattal is átadja amit tud. Köszönöm szépen!!! Követni foglak!!!

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  4 месяца назад

      Köszönjük. Mi is folyamatosan tanulunk, de igyekszünk is segíteni másoknak, legyen szó kollégáról, vagy esetleg otthon magának felújítóról. :)

  • @hlaci17
    @hlaci17 8 месяцев назад +6

    Ügyes vagy! Én is így gondolom haladni kell a korral. Itt vannak az új anyagok az új szerszámok. Én még meszelővel dolgoztam rozsdás glettvassal és spaklival, modell gipsz volt és abból kellett keverni ragasztósglettet vagy messzesglettet.

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  8 месяцев назад

      Köszönjük! Igyekszünk lehetőség szerint képezni magunkat, illetve nyitottak vagyunk az új dolgokra, hogy fejlődjünk és minél jobban végezzük a munkánkat... 😀

  • @peternagy2020
    @peternagy2020 24 дня назад

    Köszönöm a videót, jó volt szerintem.

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  24 дня назад

      @@peternagy2020. Köszönjük, hogy követsz bennünket. 😉

  • @kovacsmihalymihajlovics6510
    @kovacsmihalymihajlovics6510 6 месяцев назад

    Köszi a videót és a magyarázást. Én most keresgetem, hogy milyen glettelési módszert használjak, mert építkezünk és a teljes festést én szeretném csinálni az előkészítéssel együtt. Nem ez a szakmám, de mindenképp azt szeretném, hogy a kezem nyoma benne legyen a házban. Elvileg q2 minőségű falat kell majd glettelnem és én eddig ezt a hengeres megoldást látom járható útnak, annál is inkább, mert 2 szintes a ház és a lépcsőnél a nagy belmagasság miatt nem akarok álványt építeni, hanem teleszkópos rúddal megoldanám. Nagyon hasznos volt a videó. sokat tanultam.

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  6 месяцев назад

      @@kovacsmihalymihajlovics6510. Köszönjük és sok sikert kívánunk a felújításhoz. Ha kérdésed van, csak bátran, segitünk. ;)

    • @lajosvarga7992
      @lajosvarga7992 2 месяца назад

      Hasonlót csináltunk mi is. A szép felülethez kell a 4x-i glettelés plusz flekkelés. Kész glett, kétkezes lehúzó, henger nagyon jó, plusz minden réteg után zsiráffal csiszolni. Menneyezetnél plusz egy utolsó kézi telibe glettelés kellett a 3. glettréteg után. Nagy munka, több, mint 60 nagyvödör glett elfogyott frissen vakolt felületen. Végeredmény tükörsima falak.

  • @Csaba19881019
    @Csaba19881019 8 месяцев назад +1

    Sziasztok,
    Lenne két kérdésem. Próbálkozom a glettelő hengrekkel Shuller márkát használok, de nekem rossz tapasztalatom van. A pici kis szálak itt ott a glettbe rakadtak (nem is értem miért hull ki) (használat előtt ki volt mova többször és pörgetve) és lehuzáskor nyilván mély barázdát vájtak, kézi javítás kellett. Nektek nincs ilyen rossz tapasztalat? Vagy melyik márkát használjátok a hengerből?
    Másik kérdés, azt vettem észre finishkor is plusz első rétegnél is a fal azért húz, tök mindegy milyen alap van lehet meszes vakolat vagy akár durva glett is. Kérdésem ezek előtt alapoztok vagy nincs rá szükség, mármint finish rétegek között? Ha nem nem húz nagyon gyorsan nektek az anyag míg felgurítjátok és húztnátok le?

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  8 месяцев назад +2

      Szia! Az olejnik márkát használjuk, de nekünk is elő szokott fordulni, hogy néha 1-1 szál belekerül a glettbe. Bár nem túl sűrűn. Barázdát nekünk nem csinált, csak a szál esett ki a hengerből és bent maradt a glettbe-ujjal kivettük és spaklival rájavítottunk. Tehát elképzelhető, hogy a hengerrel van baj (schuller hengereket használunk gurításnál és volt amelyik az első munkán szétesett..) érdemes lenne venni egy másikat és kipróbálni azt is.
      Az első réteg glett előtt szoktunk alapozni (pl. ha vakolt fal van: kapar/csiszol, portalanít és mélyalapozás a menetrend), utána rétegek között már nem. A finish csiszolása után jön a második alapozás és ennyi. Milyen alapozót használsz és milyen arányban hígítod? Sokáig héra falfix-el dolgoztunk, de most lecseréltük inntaler mélyalapozóra, ami eddig nagyon jól bevált. Illetve a jolly fix-et fogjuk kipróbálni egy munkán, sokan dicsérik..
      A vödrös glettet 5-6dl szoktuk vizezni alapból, ha nedvszívóbb a fal, akkor 8-10dl is mehet bele, de több nem.
      Remélem tudtam segíteni :)

    • @lajosvarga7992
      @lajosvarga7992 2 месяца назад

      Megkérdezhetem mi volt a baj a falfix-szel? Én is ezt használtam 1:4-ben kész glett utan, de utána a Héra Gold nem szép felületet adott. Nem terült szépen, kissé érdes a felület. Gondolkodom mi lehetett a gond.

    • @lajosvarga7992
      @lajosvarga7992 2 месяца назад

      Ragadjmeg-en rendeltem hengert, viszonylag durvabb műanyag szálak vannak a hengeren, egy szál sem hullott ki. A maszkoló szalagaik is nagyon jók árban és minőségben. Nem reklámként írtam.

  • @akosjakab8643
    @akosjakab8643 6 месяцев назад +1

    Üdv! Nekem mindig az a problémám,ahogy húzom el a felhordott glettet a vassal,egyszer,húzom el mellette mégegyszer és ugymond egy "átmenet" keletkezik,állandóan belehúzok az előbb elsimított rétegbe.Ezt hogyan lehetne kiküszöbökni?

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  6 месяцев назад +1

      Szia. Nagyon sok tényező befolyásolja a glett felhordást, elsimítást. Nem értem pontosan milyen átmenetre gondolsz, ezt látni kellene... Amúgy függ a glett állagtól, pl. mennyire keményre keverted, mennyire száraz az előző réteg, esetleg alapozni kellene, milyen vastagon hordod fel stb. Természetesen a mi glettelésünk sem tökéletes, de a végén meg lesz csiszolva, ott pedig a zsiráf és csiszolóháló szépen összecsiszolja, szép, sima lesz a fal. Remélem tudtam segíteni :)

    • @karasy-n6g
      @karasy-n6g 3 месяца назад

      Az atmenet azert van mert nem jol csinalod.Az ujabb reteget nem a felvitt retegtol kezdjed .hanem forditva.Es mikor a mar fevitt reteg fele kozeledel ott egy picit erosebben nyomd ra. ez a titka az egesznek

  • @sandorkovacs652
    @sandorkovacs652 5 месяцев назад +1

    Nekem tökre tetszik amikor azt mutatod, hogy olyan mintha rusztikus lenne a felület. Most teljesen kezdő és hülye kérdést teszek fel. Mi van akkor ha azt én úgy hagyom, mert nekem ez tetszik? Max egy festést tolnék rá.
    Ez nagyon tré megoldás lenne?

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  5 месяцев назад

      Kedves @sandorkovacs652. Valóban jól néz ki, ha valakinek tetszik ez a stílus. Egyébként volt már rá példa, hogy vékony rétegben hordtuk fel a glettet (ne legyen nagyon rusztikus) és a végén pedig úgy lett lefestve. :)

  • @petertakacs3402
    @petertakacs3402 2 месяца назад +1

    Szia! Érdekelne a véleményed. Lakásomban 3 dolgot szeretnék megcsináltatni különböző szakemberekkel (így gondolom időbeli eltérések is lesznek-akár hónapos különbségek is).
    1. Parkettát szeretném kicseréltetni.
    2. Ajtó tokokat szeretném kicseréltetni.
    3. Régi tapétát leszedetni, beglettelni + lefestetni.
    Szerinted mi lenne a jó, logikus sorrend? Előbb a parkettát tegyék le, majd ha az megvan, akkor az ajtótokokat és végül a festés? Vagy előbb az ajtótokokat szedjék ki, majd a parkettát és végül a festés?

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  2 месяца назад +1

      Szia. A felújítás megszervezése és a döntések meghozatala valóban nehéz dolog. Alapvetően a bontási munkálatokat (lehetőleg az összeset) szoktuk elsőnek elvégezni, hogy utána már ne legyen rongálás, porolás. Ha én csinálnám, először leszedetném a tapétát+ajtótok kibontás (ha megoldható), illetve fontos, hogy kell e a nyílásokat igazítani, vagy gyártva lesznek az ajtók. Innentől fogva pedig ki hogy tudja majd vállalni a munkát, úgy tudod ütemezni. A glettelést, festést csinálnám meg előbb, illetve az első réteg festés után kellene a padlót lerakni és az új ajtót betenni. Így ha mégis van némi sérülés véletlenül, a végső festés előtt javítható és csak akkor kellene letakarni a padlót és az ajtót kimaszkolni. A fontos, ha a padló kerül le előbb, azt nagyon le kell takarni (vastag fólia+kartonpapír+filc anyaggal szoktuk mi), mert könnyen sérülhet. Természetesen dolgoztunk már laminált padló lerakás után, de akkor védeni kell, meg persze az új ajtót is. Remélem tudtam segíteni ;)

    • @petertakacs3402
      @petertakacs3402 2 месяца назад

      @@burkolasfestes Köszönöm a válaszod!

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  2 месяца назад +1

      @@petertakacs3402. Nagyon szívesen. Ha bármiben tudok segíteni, keress nyugodtan :)

  • @tothjozsi96
    @tothjozsi96 Месяц назад

    Szia! Köszönöm a videót, végre valaki csinált erről is tartalmat. Kérdezni szeretnék. Mégpedig azt hogy a vödrös glett kiadóssága a zsákossal szemben az hogy alakul? Néztem a Baumit honlapját, Finobello-ra azt írja hogy 0,8kg/m2/mm, a vödrösre pedig azt írja hogy 1,6kg/m2/mm. Ez hogy lehet? Vagy csak elírás lenne.. Gondolkodom a vödrös gletten nagyon, azonban régi házat újítanék fel. A fal le lesz kaparva, vagy az is lehet hogy fel lesz marva, nem tudom még. Viszont mindenképp adok neki 1 sor Finofill-t, és arra még 2 réteg glettet. Azonban nem tudom hogy mennyire járnék jól egy Finish Max és arra egy Expert réteggel. Mármint gondolok itt arra ha tényleg jobban fogy mint a zsákos.. Nem tudom. Mit tudnál tanácsolni? Köszönöm.

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  Месяц назад +1

      Szia. Valóban a zsákos kiadósabb, ott a nettó 20kg+víz bekeverve jön ki a kész anyag, ellentétben a kész vödrössel, ami 20kg (+víz megy hozzá a jobb hengerezhetőség miatt). Tehát valóban a vödrös kevesebbre elég, bár soha nem mértük még meg. De ezzel adtál egy jó tippet, csinálunk erről is összehasonlítást, 1zsák/1 vödör mire elég "ugyanolyan" falon. :)
      Régi házaknál (főleg ha lesz marva, csiszolva) 2 soron meghúzzuk fill-el, aztán jöhet a 2 finom glett (finishmax nem elég ha vastagon kell húzni, ott jobban szeretjük a fill-t). Úgy lehet esztétikailag szép és sima falat csinálni. Az egy expert amúgy kevés lenne szerintem, mert kb. visszacsiszolod előkészítéskor. A vödrös akkor jó igazán, ha fújod, vagy ahogy mi, hengerezed. Sokkal gyorsabb, mint áztatni és kevergetni (feleannyi idő alatt megvagyunk egy pl. panel gletteléssel, mint a zsákossal, tehát nekünk ezért is előny). Így az árakat is nézd, hogy jössz ki jobban. Ha pl. hetente csak 2 napot érsz rá glettelni, a vödrös drágábbra jön ki és nem leszel meg gyorsabban. Tehát lehet jobban jársz a bello-val jelen esetben, szerintem. Kis projekteken a mai napig használjuk a zsákost, ahol nem érvényesül a vödrös "előny". Remélem tudtam segíteni :)

    • @tothjozsi96
      @tothjozsi96 Месяц назад

      @@burkolasfestes Köszönöm hogy válaszoltál! Teljesen kielégítő a válasz, köszönöm szépen.

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  Месяц назад

      @@tothjozsi96. Örülök, ha tudtam segíteni. Kérdezz bátran, ha valahol elakadtál :)

  • @simoncseperkalo2370
    @simoncseperkalo2370 Месяц назад

    Szia ! Azt szeretném kérdezni, hogy készre festett felületre is lehet így telibe felhordani ? Nem sikerült az előző glettelés, amit csináltak, de lefestették ... Ha Dulux-al festették le, arra is felhordható ? Azt hiszem a Dulux lezárja a felületet és nem engedi beszívódni a glettet. Ha utána még le is festeném, nem jön le a felületről ? ( Az egyik szobát dulux-al festették, a másikat polifarbe inntallerral... ) Mindkettőt glettelhetem ezzel, hogy simább legyen ? Köszönöm a választ...

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  Месяц назад +1

      Szia. A dulux-on nem fog fent maradni, azt sajnos meg-le kell csiszolnod. Portalanítás, alapozás, glett. Az inntalert elég átkaparod (ha esetleg van laza, leváló rész), majd mélyalapozó és utána mehet a glett. Glettelés és külön a festés előtt alapozták egyébként a falakat? Azt fontos lenne tudni, mert ha nem, akkor az elég nagy baj. Akkor az egészet vissza kell csiszolni és a fent leírtak alapján újra csinálni, mert előbb-utóbb le fog jönni.

    • @simoncseperkalo2370
      @simoncseperkalo2370 Месяц назад +1

      @@burkolasfestes Köszi a választ, sejtettem, hogy ez lesz, holnap kiderül, hogy Dulux-al festettek-e mert ott van még a maradék festék. Betonig leszedtek mindent, tapéta volt, lejött betonig. Ez egy panel lakás, mélyalapozták és 3-6 os Rigipsz-el glettelték csak nem lett jó a glettelés mert most tették csak fel a spot lámpákat ami meg mindent mutat :-)

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  Месяц назад +1

      @@simoncseperkalo2370. Először vastagglettet kellett volna felhordani és arra a finomabbat (nagyon sok panelt újítunk fel és ált. 2-2 réteg megy a vastag és finomból is, hogy szép legyen). A 3-6os egy közbenső glett, finishelésre nem alkalmas, ezért lett olyan akkor... Egyébként glettelés, valamint csiszoláshoz illik megfelelő világítást használni, amivel elkerülhető az ilyen eset, mint nálad. Természetesen előfordulhat a más megvilágítás miatt, hogy előhoz addig nem látott kisebb hibát, de nagyon minimalizálni lehet annak az esélyét.

    • @simoncseperkalo2370
      @simoncseperkalo2370 Месяц назад

      @@burkolasfestes Köszönöm a pontos választ és a segítséget...

  • @KrisztianUjhelyi
    @KrisztianUjhelyi 4 месяца назад

    Nem sok közöm van a festéshez,sőt őszintén bevallva utálom is az ilyen jellegű munkákat,de muszáj vagyok kifesteni a házat belül..Épp ma vettem egy ilyen glettelőhengert és egyelőre 2 vödör ilyen glettet,a videód alapján úgy döntöttem hogy én nem fogom lehúzni lepkével hanem úgyhagyom ahogy a henger felviszi,egész jó mintát csinál..olyan kérdésem lenne hogy ezt a glettet lehet színezni?és akkor igazából festenem sem kellene,egy gurításból le lenne tudva minden..

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  4 месяца назад

      @@KrisztianUjhelyi. Többször megfordult már bennünk is, hogy úgy is lehetne hagyni, jól nézne ki... 😀 Igazság szerint nem tudom, lehetne e színezi, erről a gyártót kell megkérdezni... Mi festeni szoktuk végül, tehát erről nem tudok nyilatkozni.

  • @istvanvarga1413
    @istvanvarga1413 6 месяцев назад +1

    Hi Nekem nagyon nagyon körűlményesnek tűnik ÉS iszonyúan Lassú bocsika

    • @burkolasfestes
      @burkolasfestes  6 месяцев назад +1

      Hát a videóban természetesen nem olyan gyorsan dolgozunk, hiszen mutatjuk, magyarázzuk amit csinálunk. Egyébként megmértük az időt normál zsákos glettel és vödrössel és majdnem fele annyi idő alatt végzett a kolléga a hengerezős verzióval... így nincs miről beszélni szerintünk ;)

    • @lajosvarga7992
      @lajosvarga7992 2 месяца назад

      Hagyományoshoz képest sokkal gyorsabb és nem szakmabeliként sokkal szebb felületet lehet kialakítani.

  • @Habaen5
    @Habaen5 8 месяцев назад

    Majd lemond az ember, az ilyen munkákról, ha 4 év alatt 4-szer ázik rommá, négy helysége (fürdőszoba, WC, nagyszoba és az egyik félszoba), mert már totál tönkre mentek ezek a 30 évre "garantált", de már 40 éves panelházak. És felelősségteljes szomszédaid is lesznek, akik mondjuk nem mekk mesterekkel újíttatják fel a lakásaikat.