Glettelés 1. réteg

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 дек 2024
  • Ebben a videóban 1.5 mm-es dörzsölt vakolatot glettelek símára, ami már párszor festve volt diszperzittel. Egy nagyon jó minőségű glettanyagot használok, amivel nagyon könnyű dolgozni, és szép síma felületet lehet képezni. Ezt az anyagot szívesen ajánlom mindenki figyelmébe, érdemes kipróbálni.
    Az anyag műszaki adatlapja itt található:
    stohomlokzat.h...
    Sok helyen megvásárolható, de interneten is megrendelhető itt egy link:
    www.vakolatweb...
    #glettelés #faljavítás #festőcsaba

Комментарии • 107

  • @projolie
    @projolie 15 дней назад

    Ma egész nap gletteltem. Kár, hogy nem néztem meg hamarabb a videódat. 😊 Nagyon jó! 👍👍👍

  • @zoltankocsis82
    @zoltankocsis82 2 года назад +39

    ..."nem szabad szarolni..., egyszerűen meg kell venni a glettanyagot, és szarrá kell glettelni mindent! ” Hát ezen fetrengtem! 🤣🤣🤣🤣 Te vagy a legjobb! 😂😂👏👏👏👍👍👍

    • @janoszetor1474
      @janoszetor1474 Год назад +3

      Hát ja akkor minek ez a több mint negyven percnyi bemutatás 3 videóban? 😂😂👍

    • @doramezo5124
      @doramezo5124 Год назад +1

      Így lesz! :D Megvan az első glettelésem, kösziii!

  • @boyanime8965
    @boyanime8965 2 года назад +22

    Nagyon hasznosak a videóid kérlek ne hagyd abba, még több ilyen jó és informatív videókat készíts.
    Úgy csináltam ahogy montad, és tök szép lett a szoba, köszönöm neked.
    Tisztelem hogy részletesen elmagyarázod, bemutatva és nem átpörgetve felületesen bonyolultan.
    Csak így tovább mester 😄😊

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +6

      Örülök ha hasznát lehet venni és köszi szépen, hogy ezt leírtad! Igyekszem minél többet videózni, jó kis hobbi és sokat kell még fejlődni! Üdv. Csaba 🙋‍♂️

  • @AlexOlar
    @AlexOlar 8 месяцев назад +3

    Teljesen laikus kérdés: ha a falvégnél a fal 'éle' nem derékszögű, akkor oda valami élvédőt kell berakni és utána glettelni? Mitől lesz jól meghatározott és szép éle a falvégnek?

  • @BugaJozsi
    @BugaJozsi Год назад +5

    Én a spakli egyik sarkát kicsit félkörre csiszoltam, a sarkok behúzásánál gyönyörű szépen nem teljesen éles olyan mint ha ki lenne finoman újjal húzva.

    • @janosgruner3163
      @janosgruner3163 3 месяца назад

      Buga Józsi, nem szép ember de gavallér.
      Csak a vicc kedvéért!
      Viszont az ötlet nagyon jó ! A spakli sarkának le gömbölyittése .

  • @istvanvarga1413
    @istvanvarga1413 5 месяцев назад

    Szépnapot ahogy láttuk ráhúzással glettelünk és nelegyen "hangja"a glettvasnak!

  • @ferenczsigu3536
    @ferenczsigu3536 Год назад

    Ügyes vagy csak így tovább 🙏💯

  • @zoltankovacs4857
    @zoltankovacs4857 3 года назад +5

    Szia Csaba! Köszi szépen nagyon hasznos! Mikor várható a második réteg glettelése? Én a sarkot kőműves kanállal próbáltam de nem lett szép. A spakli amivel te csinálod, hol lehet kapni, néztem festékboltban de nem találtam?

    • @festocsaba
      @festocsaba  3 года назад +3

      Szia Zoltán! Én festékboltban vettem, de szerintem Obiban vagy Praktikerben is lehet kapni.
      Üdv. Csaba

  • @laszlocsernyi7011
    @laszlocsernyi7011 2 года назад +4

    Kedves Csaba!
    Megnéztem sok videódat, ezek alapján fordulok szakmai tanácsért hozzád. Ajtócsere után állok, a fal elég rossz állapotban. Panellakás, betonfal, feltételezhetően diszperzittel festve. Az ajtó körüli hengerrel történt festéskor a korábbi rétegek pár helyen leváltak. Lekapartam azt ami lekívánkozott az ajtó melletti kb. 20-30cm széles sávban, mivel elég nagy lett az "árok" most leglettelném, de nem tudom milyen módon dolgozzam össze a félig levakart felületet az eredetivel (mivel a teljes folyosói fal elég nagy, és azt nem szeretném újra festeni.). Attól félek hogy az összedolgozáskor (nyilván rá kell gletteljek a festett részre), egy esetleges ajtóbecsapódásakor leesik. :-) Másik probléma, hogy az ajtó körül nagy sávban sötétbarna zománcfestékkel lett lekenve, ami most fehér lenne. Nem tudom a zománcfesték víz vagy olajbázisú, de fehér festékkel lefestve (Poli-Farbe Inntaller) nem fed 3 réteg után sem, ledobja a zománcfesték a falfestéket. Az alábbi ötleteim támadtak a videóid alapján:
    1. Mélyalapozom a felületet vagy valamilyen tapadóhidat kenek fel a lekapart sávra meg valamennyit a sávon kívülre, glettelek, megint mélyalapozok, festek.
    2. A zománcfestékkel nem küzdök, nagyon nem akar lejönni, így ugyanazt csinálom mint az egyes pontban, tehát lényegében egyszerűen leglettelem, de nem tudom mi tapad meg a zománcfestéken. Esetleg belekaparok sniccerrel vagy durva csiszolóval sok helyen a festékbe, így talán a glettanyag jobban meg tud kapaszkodni.
    Végezetül láttam milyen anyagokat használsz, de barkácsáruházakban nemigen láttam ilyen márkájút, meg nekem sok felszerelést kellene venni, ami nyilván nem éri meg egy ilyen kis felületért. Működhet mondjuk egy előre bekevert Dulux MultiFiller is?
    Válaszodat előre is köszönöm.

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +2

      Üdv Laci, teljesen jó ahogy írtad. Attól tartok sajnos, hogy a fojosón elég nehéz lesz kijavítani, hogy ne látszódjon meg és ne kelljen telibe festeni a falakat. Esetleg javításkor ha szép egyenesen körben leragasztod a tokot keretszerűen, talán nem annyira feltűnő. Illetve jobb a szemnek, mintha díszítve lenne. Ha attól tartasz, hogy a gipszelés kipotyog majd ajtó "csapkodáskor", érdemes lehet beágyazni bandázsszalaggal. Ahogy azt az egyik videómban csináltam. A címe Repedések hálózása | felületelőkészítés.
      A tokok környékén a régi zománcfestéket, én is úgy csinálnám ahogy írtad. Amennyire csak lehet meg/lecsiszolnám és sliccerrel beírdalni négyzetrácsosra... Ezt a multifillert még nem próbáltam, de amit írnak róla az alapján jó lehet. Csak nézd meg mert ezek a tubusos anyagok sokszor drágábbak mint a nagyobb kiszerelésűek. Amúgy a tapadóhíd is jó megoldás de ilyen kicsi felületre nem vennék, mert többe kerül a leves mint a hús. Sok sikert és jó munkát kívánok hozzá! Üdv. Csaba

    • @karolykorcsmar4056
      @karolykorcsmar4056 2 года назад

      ​@@festocsaba Ne haragudjék kedves Csaba hogy szólnék önnhöz ,mert magam is csak AMATŐR vagyok . A leirtak alapján nincs könnyü dolga ( zománcfesték meg hasonlók? Sajnos ha jó munkát akar végezni az IDŐIGÉNYES FÁRDATDSÁGOS ,de a jó munkát nem lehet kihagyni !! Tehát ABSZOLUT meg kell vállni a pergő mélyen repedezett vakolatoktól . S ITT JÖN a lényeg ha Tul vastagon kellene felhordani a GLETT anyagot ,akkor azt csak TÖBB rétegben teheti meg , mert egyszerre 1 cm -nél vastagabb REPEDNI fog . De ha tulságossan nagy a HIBA s glett szóba se jöhet akkor RABIC anyagot kell készitenie !! Összetétele !! Egy rész Homok Egy rész ( finomra szitált SÓDER ) Arányossan 3 -ad rész oltott mész Szintén 3 ad rész Cement . Ezen anyag kellő sürüség melett egyszerre akár 2 ( max ) 3 cm vastagságban is felkenhető . Mindenképp ajánlom hogy a felületre GRABITC hálót ragasszon ( olyanra gondolok mit hungarocelleknél alkalmaznak). Egy nap kötés után olyan mint a BETON !!! Ezután már nyugodtan Glettelhet . Nagyon kiváló Mester Glett anyagokat lehet kapni . UI Mielött hozzáfogna a Grabitc anyag elhordásához ( de legyen bármi más is . a felületet NEDVESÍTENI !!! kell . ( Nem fandlival rácsapni a vizet ,hanem kézi permetezővel ) . Jó munkát .

  • @danielszekely397
    @danielszekely397 Год назад

    De jó nézni , klassz

  • @LászlóTokovics-q9i
    @LászlóTokovics-q9i Год назад

    Üdv Csaba érdeklödni szeretnék hogy váyog házam van.elkeztem a mész falat ragasztoval behuzni és lefestetem obis diszperzios festékel és egy pár helyen végig repet,A válasz falamon ugynugy kijöt a repedés pedig a sarkokat is akrilal kihuztam elfelejtetem alapozot használni és száraz felületre huztam a ragasztot és igy festetem lem Nem tudom esetleeg. Tudna e valamit ajánlani akár festékbe hjogy milyet vegyek.,Előre is köszönöm vagy mi a tehendöm

  • @bighead_hun
    @bighead_hun 4 месяца назад +1

    Elnézést a kérdésért, de miért kellett le glettelni az egész falat? 😅

  • @MaverickKM88
    @MaverickKM88 Год назад +6

    Hi.Hozzánemértőként kérdezném,hogy miért kellet ezt a falat glettelni? A videó eljén is egyenes volt a fal...

    • @Northernwarrior8
      @Northernwarrior8 Месяц назад

      Ezt videorol honnan làtod te nagyon nem okos.😆😆😆

    • @KugleeKuglee
      @KugleeKuglee Месяц назад

      @@Northernwarrior8 és te, te nagyon nem okos? Sose értem, hogy miért jó egy ártatlan kérdésre nem válaszolva, csak szimplán arrogáns bunkónak lenni?

  • @festocsaba
    @festocsaba  2 года назад +6

    🙈🙈🙈 Amúgy nem rossz ez a Zarges létra, kicsire össze lehet csukni, és gyakran jól jön olyan helyen ahol a festő létra nem fér el.(WC , spájz) Ha kettő van belőle gyorsan lehet egy fosznival állványt csinálni. Mellesleg videózni is praktikus mert nem takarja ki a képet. Egy kicsit drága de szarnak semmi esetre sem mondanám.
    zakanyszerszamhaz.hu/biztonsagi-fellepok-munkadobogok/zarges-3-fokos-osszecsukhato-fellepo-p104000247

  • @matyastallerosi5804
    @matyastallerosi5804 Месяц назад

    Szia!Elérhetöséget szeretnék kérni!Előre is köszi!👍👌👏👑🙏💯

  • @akoshorvath4448
    @akoshorvath4448 Год назад

    Hello az erdekelne hogy betonhatasu falat akarnek csinalni (panel lakas) lattam ezt a harzo diszitoglettet a kerdesem az lenne ha sima glett anyaggal csinalom el tudom erni ugyanazt a hatast?

    • @festocsaba
      @festocsaba  Год назад

      Szia, szerintem nem. Ebben nem nagyon vagyok otthon. Kérdezd meg Krudinszki Patrikot. Az Instán megtalálod az ismerőseim között. Camee néven.

  • @Markopesz0320
    @Markopesz0320 Год назад

    Szia.Panel lakás előszobájának a mennyezetét szeretném megcsinálni.Jelenleg csupasz beton a felület..Arra így ezzel a technikával mehet rá egyből a glett?

  • @ferencarminmarki-szigeti5422
    @ferencarminmarki-szigeti5422 2 года назад +1

    Kedves Csabi! Annyi kérdésem lenne, hogy az első és a második glettelés közben érdemes-e mélyalapozni? Vagy eleve tilos lezárni a pórusokat? Két réteg glett között mennyire érvényes a "nedves a nedvesre" elv, érdemes megvárni teljesen kiszáradni minden réteg glett után? :) Előre is nagyon köszi a válaszod!!! :)

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      Szia, nem kell a két réteg között alapozni. Érdemes megvárni igen. De van olyan anyag amire rá lehet menni félig szikkadt állapotban is. Olvasd el az anyag leírását, és a bedolgozási javaslatot. Esetleg csinálj a falon próbaglettelést, gyakorolj egy kicsit mielőtt neki esel a “hektároknak”! Jó munkát!

    • @ferencarminmarki-szigeti5422
      @ferencarminmarki-szigeti5422 2 года назад

      @@festocsaba Nagyon szép
      en köszi!!! :)

    • @zoltanvigh888
      @zoltanvigh888 2 года назад

      @@festocsaba Pl. a Rimano 3-6-nál azt írja "magas nedvszívó felületeknél (pl. teljesen megkötött gipsz/gipszes alapfelületen) Rikombi Grund alapozó használata szükséges" . A Rimano Plus A-nál meg azt írja "max 2mm rétegvastagágig Rikombi Grund alapozó használata szükséges". De egyébként a neten meg mindenhol azt olvasom hogy 2 glettréteg közé nem kell alapozó...: ) Az biztos, hogy laikusként jól bele lehet zavarodni : ))

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад

      @@zoltanvigh888 Szia Zoli! Ha extrém módon, és egyenetlenül szív az alapfelület amire glettelni kell, akkor természetesen kell mélyalapozó! (pl. gipszes alapvakolat, ytong, erősen szívó beton stb ) Ezzel ellentétben az egyáltalán nem szívó felületeket tapadóhíddal kell alapozni. De olyat biztos nem olvastál egyik anyagnak az adatlapján sem, hogy az 1. és a 2. réteg glett között alapozás szükséges. Üdv. Csaba

    • @zoltanvigh888
      @zoltanvigh888 2 года назад

      @@festocsaba Köszi a választ! Nekem a gipsz meg a glett ugyanazt jelentette a kis világomban, ezért gondoltam hogy hát jól van, ha már ezt írják a zsákon (tényleg ez van rajta, amiket írtam), akkor követem, és kap alapozót. Nem tudom ártott-e neki, viszont az biztos, hogy jó sok időt/munkát megsprólolhattam volna :) Egyelőre pár hét után stabilan tart, repedés nincs, úgyhogy remélem nagy hibát nem vétettem vele. Jó a csatorna, köszönet érte!

  • @hadam8
    @hadam8 2 года назад +1

    Kedves Csaba! Laikus kérdések: levakart tapéta utáni, kicsit apró lyukacsos, de amúgy sima panel betonfalra milyen glettanyag javasolt? Illetve feltétlenül szükséges-e két réteg glettelés? Előre is köszönöm a választ!

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      Szia Ádám! Bármilyen univerzális glettet használhatsz a gletteléshez, akár azokat is, amiket belinkeltem a "néhány jó tanács festés és glettelés előtt 2.rész" című videó leírásába.
      Ennyi infó alapján és látatlanul nehéz megmondani, hogy nálad feltétlenül szükséges-e két soron glettelni. Mert ugye nem tudom milyen bevonat kerül majd a felületre, nem tudom milyen szépen tudsz egy soron glettelni, 🙂 és ami a legfontossabb, nem látom az alapfelületet milyen állapotban van. Az ami neked kicsi lyuk, lehet a glettanyagnak óriási.. 😀 És elszívódik, meg ilyenek.. Így a második kérdésedre érdemben nem tudok válaszolni. Viszont, ha nagyon szív a beton, glettelés előtt inpregnáld mélyalapozóval.

    • @hadam8
      @hadam8 2 года назад +1

      @@festocsaba Értem, köszönöm a gyors választ!

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад

      @@hadam8 Nagyon szívesen!

    • @hadam8
      @hadam8 2 года назад

      ​@@festocsaba Festés lenne utána, változó, de pár milliméteres lyukak széltükben és mélységükben (mint kis levegőbuborékok), látatlanul persze tudom, hogy mindegy. Valaki első rétegnek egy 6-30mm glettet javasolt.

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +2

      @@hadam8 Ha festve lesz szerintem szükséges 2 soron glettelni, mert még ha aprók is a lyukak, egy kicsit akkor is elszívódik, és a második réteggel lesz tökéletesen eltömítve, hogy az majd surlófényben sem látszik. A rimano 6-30 gipszes vakolatot, nagyon rossz felületek kiegyenlítésére szoktuk használni első soron. És beton felületet ajánlott beton kontaktal (rikombi kontakt) legurítani előtte. De ezt is átszoktuk húzni egy normális glettel. Én Baumit fino bellot vennék, és megpróbálnám már első rétegben szépen egyenletesen, talán egy kicsit vastagabban húzni, hátha jó lesz egy soron, egy kis csiszolással. Ha meg nem jó akkor sincs baj, gyorsan átvasalnám vízszintesen második soron. De majd látszik, hogy jó lesz-e egy soron a lényeg, hogy szeresd csinálni, leld benne örömöd. És arra érdemes figyelni, hogy ne maradjon tapétafecni egyáltalán a falon!
      Jó munkát kívánok hozzá!

  • @hetenyitamas6713
    @hetenyitamas6713 2 года назад +1

    Szia Csabi! A hangja alapján a keverő fúrógéped az utolsókat rúgja. Bírom a videóidat!

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      Igen lehet szénkefét kellene már cserélni. 🙂

  • @gizellakertesz5032
    @gizellakertesz5032 2 года назад +2

    Kedves Csaba,szeretnem megkerdezni hogy diszperzites festekel festet falra lehet-e gletelni es a munka folyamatok leirasa.Koszonom

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +8

      Kedves Gizella, nagyon szívesen! Igen a diszperzites felületre lehet nyugodtan glettelni. Ajánlott a felületet előtte megvizsgálni, hogy elég stabilan áll-e a falon, esetleg korábban nem-e festettek régi pattogzó felületre. Ha gyenge az alapfelület le kell kaparni, és a porózus részeket mélyalapozni szükséges. Ezután már lehet is glettelni egy vagy két rétegben, ez a felület állapotától függ. Majd meg kell csiszolni, portalanítani, és újra mélyalapozni kell a glettelt felületet. Ha ez kész és teljesen megszáradt, már lehet is festeni diszperzittel. A gletteléshez univerzális glettanyagot kell vételezni. Remélem segítségére lehettem, további kérdések esetén szívesen állok rendelkezésére. Üdvözlettel, Csaba

    • @lehelbarabas7684
      @lehelbarabas7684 2 года назад

      Szia Csaba te a CT 126 gletel szoktál e dolgozni?

  • @krisztiankardos5314
    @krisztiankardos5314 3 года назад +1

    Patika👍🍻

  • @laller1111
    @laller1111 Год назад

    Jóóóóó az animáció 🙂

  • @lajosvarga7992
    @lajosvarga7992 2 года назад

    Nagyon jók a videóid. Ennek az alu fellépőnek mi a pontos neve/márkája?

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      Köszi! zakanyszerszamhaz.hu/biztonsagi-fellepok-munkadobogok/zarges-3-fokos-osszecsukhato-fellepo-p104000247

    • @Kokusz-k4j
      @Kokusz-k4j 2 года назад

      Köszönöm!

  • @Legfelsobb
    @Legfelsobb Год назад

    Tetszik

  • @zsolt1681
    @zsolt1681 2 года назад +1

    A pillangónak te hajlítottad fel a sarkát fogóval? :)

    • @gyulagyuris1274
      @gyulagyuris1274 2 года назад

      Azz vagy te pillangó istenem te tényleg ekkorra .......om vagy? Jóhogy nem hernyó

  • @gloriabija2068
    @gloriabija2068 2 года назад

    De most a glettelés és a vakolás az nem ugyanaz ugye?

  • @imrekiss9534
    @imrekiss9534 Месяц назад

    Annak az ablak oldali falnak a befóliázását megnéztem volna, hogy ilyen vékony fóliával hogy lehet ilyen profin megcsinálni.

    • @festocsaba
      @festocsaba  Месяц назад

      @@imrekiss9534 ruclips.net/video/iOzS-ykHwzY/видео.htmlsi=rZLl7xpaD9JS9xf1

  • @kukususujka9269
    @kukususujka9269 Год назад

    😊

  • @parasztos
    @parasztos 3 года назад +1

    A lepke használata előtt mennyit kell várni? A megszikkad mit takar?

    • @festocsaba
      @festocsaba  3 года назад +5

      Ez a felület szívóképességétől is függ. De ezzel a glettanyaggal ettől jóval nagyobb falakat, mennyezeteket is lehet húzni anélkül, hogy problémát okozzon a lepkézés. A megszikkad alatt azt értem, hogyha vastagon szükséges glettelni nagyobb felületeket vagy nagyobb egyenetlenségeket, és az anyag el kezd húzni, akkor sem gond a lepkés símítás, nem fog bőrösödni. (mellesleg ennél a Sto anyagnál a max rétegvastagság 30 mm lehet, míg a sokak által nagyrabecsült fino bellonál ez max 10 mm) Amúgy jó a fino bello is nem mondom, hogy rossz anyag, de a Sto akkor is a glettek királya. Míg nem használtam el sem tudtam képzelni, hogy ilyen anyag is létezik.

  • @Fullcontact1992
    @Fullcontact1992 2 года назад

    A simitást a végén egyből csinálod ugye ?

  • @krisztianseres7930
    @krisztianseres7930 Год назад

    Szia Csaba!
    Olyan kerdesem lenne,hogy lenne egy ytong fal ami csemperagasztoval levan kezelve, kell ra melyalapozo vagy barmi gletteles elott es melyik glett anyagot javasolnad? Koszonom valaszod!

  • @rodmanheinz986
    @rodmanheinz986 2 года назад

    Lepkét te hajlítottad vissza vagy ilyen? 😀

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад

      Igen én, de csak nagyon minimálisan falhoz nyomva mert nem volt jó gyárilag. 😎

  • @karimbensari4463
    @karimbensari4463 2 года назад

    Top

  • @RAaaa4
    @RAaaa4 2 года назад +1

    Szia
    Glettelés előtt a lekapart falat is mélyalapozni kell , és a glettelés után festés előtt is?

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +3

      Szia, igen mert legtöbbször kaparás után a felület porózus és erősen szív. Glettelés után is igen! 👍 Jó munkát!

    • @RAaaa4
      @RAaaa4 2 года назад

      @@festocsaba Köszönöm

    • @dwydj6
      @dwydj6 2 года назад

      szia, milyen mélyalapozót ajánlasz?

    • @RAaaa4
      @RAaaa4 2 года назад +2

      @@dwydj6 Én a boltban kérdezném se túl olcsót se túl drágát. Persze attól függ mekkora felület és hogy milyen helység sztm.

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +2

      Sziasztok, szép jó estét!
      Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval! 👍 Talán még annyit fűznék hozzá, hogy a diszperzithez szoktuk kiválasztani a mélyalapozót. Persze csak abban az esetben ha végül festve lesz, és nem tapétázva. Szóval ha festeni akarod, akkor válassz először festéket, és utána a festék mélyalapozóját.
      Pl. ha hérával festessz: ppgtrilak.hu/termekek/belteri-falfestekek/hera-falfix-vakolaterosito
      Vagy ha polifarbeval: www.polifarbe.hu/termeklap/poli-farbe-platinum-diszperzios-melyalapozo
      Ha dulux: www.dulux.hu/hu/termekek/dulux-grunt
      és így tovább. (ezek közép árkategóriás anyagok) És amit választottál használhatod glettelés előtt is, ha szükségét érzed mert extrém módon szív, és porózus a felület. Ezek a mélyalapozók műanyag diszperziót tartalmaznak, gletteléshez válassz univerzális glettanyagot. Remélem tudtam segíteni, ha elakadnál irhatsz és küldhetsz képet instagrammon is.
      Ui.: a jó minőségű glettanyagoknak van saját mélyalapozójuk, amit a gyártó ajánl a glettanyag műszaki adatlapjában. Ezt csak azért mondom, mert ha naggggyon precíz akarsz lenni, akkor megveheted a gletteléshez is külön a mélyalapozót. De amúgy mi nem szoktuk mert teljesen jó a festéké is. Arra figyelj, hogy a gyártó által megadott hígítási arányban használd. Túlságosan híg alapozó nem végzi el a dolgát, viszont a túl töménytől meg kitükrösödik és műanyagos lesz a felület, és arra nem tapad jól a glett.
      Jó munkát!

  • @vicktortarasov3585
    @vicktortarasov3585 3 года назад +1

    Nice

  • @ferenchorvath3329
    @ferenchorvath3329 2 года назад

    Szia, mi a véleményed a széria glettről?

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      Nincs jó véleményem róla. Szerintem sokat változott a minősége az utóbbi időben. Régen gyakran használtuk elég jó anyag volt, de mikor utoljára használtam teljesen ledöbbentem, és a volt kollégáim is mondják, hogy nagyon iszapos lett. Én inkább választanék Baumit terméket.

  • @keszilaszlo1688
    @keszilaszlo1688 2 года назад +1

    normál esetben lent kezd fentröl rávasalni

  • @janosgruner3163
    @janosgruner3163 3 месяца назад

    A létrázás hagyományos fa létrával nem megy .

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 2 года назад

    Ha vastagaban akkarom huzni akkor surubre kel keverni seria glet alkalmas hogy igy varjunk vele

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +2

      Ha egy mód van rá ne vegyél széria glettet, sokat romlott a minősége. Nagyon iszapos lett. Diszperzites felületre akarsz glettelni? A szériával csak ásványi alapra ajánlott dolgozni.

    • @MrBalintka01
      @MrBalintka01 2 года назад

      @@festocsaba igazabol beton falak utana van rajta glett a festek meg 1 sor laza glet le let kaparva

    • @MrBalintka01
      @MrBalintka01 2 года назад

      Asvanyi alap mit takar prpbaltam utana nezni de nem talaltam semmit

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      Akkor csináld inkább univerzális glettel. Pl. Baumit Fino Bello, vagy JUB Nivelin, esetleg Knauf super finish, Rigips rimano plus. De van még sok fajta.

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +3

      @@MrBalintka01 az alábbi videóban van egy pár tipp ami jól jöhet.
      ruclips.net/video/0mKQpp-Cavk/видео.html
      ruclips.net/video/nnm8ekvdkSU/видео.html

  • @norbertkatona4661
    @norbertkatona4661 2 года назад

    Üdv. 6 boltban jártam és hívtam, nem ismerik ezt a "stolevell in fill" - t, első rétegben mit ajánlasz finobello alá? Köszönöm.

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +1

      www.vakolatwebaruhaz.hu/termek/stolevell-in-fill/
      Ha extrém egyenetlen a felület, akkor 1. réteg Baumit Fino fill (ezt húzhatod 30mm vastagságig) probléma nélkül dolgozhatsz vele ásványi alapfelületekre. Viszont ha már volt festve diszperzittel, akkor előtte le kell gurítani Baumit Betonkontakttal, mert ez egy gipszes glettelővakolat, és bizonyos műanyag alapfelületekre nem tapad tökéletesen.
      Ha nem túl dúrva, akkor 2 réteg fino bello (max rétegvastagság 10mm), ezt húzhatod közvetlenül diszperzites alapra is, ez univerzális glett és tartalmaz műanyag adalékszereket is.

    • @norbertkatona4661
      @norbertkatona4661 2 года назад

      Ó, köszönöm a gyors választ, tapéta van fent, alatta meg tégla fal. A tapéta nem fűrészporos, a fal minősége szerintem jó lesz. Előtte tolok egy mélyalapozást, majd akkor 2 réteg finobellot. A 2 réteg finobello között kell 1 nap száradási idő? Vagy elég ha 1-2 óra alatt meghúz és úgy mehet? A gyártó honlapján azt írja, hogy nedves-nedvesbe kell, mert úgy tapad a 2-ik réteg az elsőhöz... Köszönöm a választ :)

  • @62katalin
    @62katalin Год назад

    de jo videó igy sokkal könnyebb glettelni

  • @sandorhorvath4358
    @sandorhorvath4358 2 года назад +1

    Szia vakolt falra hogy gletelunk?

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +5

      Szia! Bocsi ezt csak most látom, valahogy elkerülte a figyelmem! Én a magam és a munkatársaim nevében tudok beszélni. Kb. így mint ennek a videónak 1. és 2. részében.
      A falat átkaparjuk a szemcséktől, az 1. réteget egy kicsit vastagabban (pórustömítés) függőlegesen, ha megszáradt újra átellenőrizzük ha szükséges akkor átkapirgásszuk spaklival vagy lepkével. Majd jöhet a második réteg vízszintesen, ezután csiszolás és portalanítás. Ezután már lehet is impregnálni, és festeni vagy tapétázni.

  • @lacipeel8452
    @lacipeel8452 2 года назад +6

    Szia Csabi!
    Több glettelő videót láttam már, főleg inkább olyanokat, ahol keresztbe-hosszába lepkéznek mindent, de a te verziód sokkal jobban tetszik!
    Egyszerűbb és letisztultabb. Ami nekem a lepkézésben inkább gondot okozott, hogy elég hajlékony a pengéje és nem volt tökéletesen egyenes,
    így többször martam bele a felületbe, vagy lett holos, mert középrészen kikaptam vele az anyagot. Persze ez utóbbi inkább súrlófényben látszik,
    de a szakavatott szemet zavarja.
    Erre van valami jó tanácsod? Vagy te is épp ezért csinálod a 2. réteget sima glettvassal, mert annak elég jó merev a lapja?
    Hja, a legjobb jelenet ebben a videóban ez:
    "Nem kell szarolni! Meg kell venni a glettanyagot és szarrá kell glettelni mindent!"
    Ezen percekig röhögtem! :D :D
    Nagyon jók a videóid, köszi! :)
    üdv: Laci, Debrecenből

    • @festocsaba
      @festocsaba  2 года назад +13

      Szia Laci!
      Őszintén szólva, nekem sem tökéletes az első réteg lepkézése, valamennyire látszik is a felvételen. Marad benne azért jócskán, és lepkével tényleg csak azért nyúlok bele, hogy valamelyest finomra hangoljam. De a maradékot már vízszintesen azért elég jól ki lehet belőle hozni. Vagy ha nem akkor a két réteg festés között meglámpázom, és kiflekkolom a "folytonossági hiányosságokat". 😀 Ebben a szakmában az a jó, hogy soha nincs elrontva, csak esetleg még nincs kész. 🙂 Üdvözöllek!
      Csaba 🙋‍♂️

    • @mihalymokan9498
      @mihalymokan9498 2 года назад +2

      @@festocsaba Nagyon jó ahogy csinálod. Öreg ló vagyok, de még most is tanulok Tőled, Az alábbi idézet ütős: "Ebben a szakmában az a jó, hogy soha nincs elrontva, csak esetleg még nincs kész."
      Üdv mokxi

    • @Madar_Gyula
      @Madar_Gyula Год назад

      Sima acél glettvas

  • @csababerkics7480
    @csababerkics7480 3 года назад

    🤔🙈🙈🙈🙈🙈