ZIZ - pomiary mocy nadajnika i czułości odbiornika radiotelefonu PMR BAOFENG BF-T3

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 сен 2024
  • W odcinku tym pomierzymy moc wyjściową oraz czułość odbiornika w radiotelefonie firmy BAOFENG BF-T3. Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału Zaprojektuj i Zbuduj .
    // G R U P A D L A E L E K T R O N I K Ó W
    / elektronikauzytkowa
    // I N F O
    zaprojektujizbu...
    // S O C I A L M E D I A
    facebook: / zaprojektuji. .
    instagram: / zaprojektuj. .
    // W S P A R C I E K A N A Ł U
    patronite.pl/Z...
    #baofeng #radiotelefon #radiotelefonpmr #pmr #446MHz #bft3 #pomiarmocyrf

Комментарии • 46

  • @jerzykryszczynski4892
    @jerzykryszczynski4892 2 года назад +1

    Ciekawy merytoryczny film . Pozdrawiam z Chicago 🇵🇱

  • @rafafeddek5564
    @rafafeddek5564 4 года назад +2

    Super filmik. Dziękuję i pozdrawiam.

  • @tomaszpajewski5635
    @tomaszpajewski5635 2 года назад

    Dzięki temu filmowi to cudo kupiłem w lesie działa na ponad 2 km. Nadaje też między dwoma budynkami w odległości 400 metrów od siebie oczywiście używany jest wewnątrz budynków

  • @synek555
    @synek555 2 года назад +1

    Wygoglowałem ze te radyjko ma możliwość ładowania przez gniazdo jack 2,5. Jeszcze z takim wynalazkiem sie nie spotkałem, wygodne to całkiem .

  • @piotrwysocki5992
    @piotrwysocki5992 2 года назад +1

    Proponuję zainstalować gniazdko i wtyk .BARDZO wysoki poziom. Pracowałem kiedyś z FM315 FM3000 a nawet FM302 TON .Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ 🙂⚒️

  • @michaelz3mrsony942
    @michaelz3mrsony942 4 года назад +2

    Ciekawy filmik, dzięki za materiał⚡🔌🔋👌

  • @giver666
    @giver666 4 года назад +2

    Z PMR to polecam też BF-888S. Ciut mocniejsze ;)

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  4 года назад

      W zanadrzu mam jeszcze odcinek wzmacniacza RF na pasmo 1.160GHz, który robiłem dość sporo lat temu. Działa do dziś :)

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  4 года назад

      Znasz może kogoś kto posiada analizator sieci KC901V ?

    • @giver666
      @giver666 4 года назад

      Zaprojektuj i Zbuduj niestety nie. Widziałem właśnie że na tik toku, ciekawe filmiki wstawiasz.

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  4 года назад +1

      Tik tok - sporadycznie coś wstawię. Filtry aktywne robiłem dla jednego z kolegów z youtube, chyba nadajnik również jest pokazany, troszkę się uzbierało.

    • @arkadiuszweiss
      @arkadiuszweiss 3 года назад +4

      Mocniejsze ale to nie pmr, potrzebne jest zezwolenie.

  • @Teeed1
    @Teeed1 4 года назад +1

    Z filmu ciezko odczytac: jakie jest oznaczenie scalaka radiowego? :)

  • @wojteklenardt2479
    @wojteklenardt2479 Год назад

    dobrze by było referencyjnie zbadać inne pmr uważane za dobre- np motorole t82

  • @domel1410
    @domel1410 4 года назад +1

    dobry film łapa w gore , kurde taki analizator to chyba kosztuje ze tyle co dobry samochód :) ale chyba można sobie radzić jakoś , ja mam czestotliwościomierz z ali za 45 zl 2-500 mhz , moc mozna mierzyc sa jakies proste uklady pomiatu mocy w necie tak samo jak proset mierniki SWR se samemumożna zrobic ...oczywiscie to nie bedzie takie dokladne ...

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  4 года назад +1

      Kiedyś nie miałem analizatora i również dawałem radę. Posiadałem zrobiony przez siebie reflektometr z pomiarem mocy trochę uproszczoną wersję od obecnej DIY z kanału i częstościomierz FC-2002 ACECO. Jednak analizator ułatwia pracę i daje możliwość precyzyjnego ustawienia toru nadawczego jak coś robisz od zera.

    • @domel1410
      @domel1410 4 года назад

      @@zaprojektujizbuduj5593 a jak mierzysz czułośc radiotelefonu to generator sygnałowy jest nadajnikiem ? co do niego jest po kablu podłaczone ? antena ? czy kabel tak sobie zwisa i jest anteną ? a moze tłumik? zeby sie spalic generatora ?

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  4 года назад

      Generator sygnałowy 100kHz - 560MHz ADRET 740A.

    • @krystofkuoiz3084
      @krystofkuoiz3084 4 года назад

      Hallo Pawel zrob film z CRT 9900 ustawienie BFO ( service modi) hyba to potrafisz ) - Krzysztof

  • @Placek55xkubeo
    @Placek55xkubeo 10 месяцев назад

    Jak zmienic głosniasc?

  • @sebastiantomczak2935
    @sebastiantomczak2935 3 года назад +1

    Witam.
    W komentarzu podajesz, że wyniki są w decybelach, natomiast wyniki na analizatorze są w dbm. Jak to interpretować. Czy tłumik jest w dB czy również w dbm.? Uczę się hobbystycznie elektroniki, stąd moje pytanie.

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  3 года назад

      dBm - moc nadajnika - decybele odniesione do 1mW, tłumienie tłumika oznaczone jest w dB. Po zastosowaniu tłumika który ma tłumienie np 5dB a nadajnik ma moc wyrażoną w dBm (np 20dBm) do którego dołączysz tłumik 5dB to na wyjściu tłumika będziesz miał 15dBm -> 20dBm - 5dB = 15dBm (moc wyjściowa po stłumieniu).

    • @sebastiantomczak2935
      @sebastiantomczak2935 3 года назад

      @@zaprojektujizbuduj5593 chyba wkradł się błąd 20dBm - 5dB a nie 10 dB=15dB ale to tak na marginesie. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  3 года назад

      Dokładnie poprawiłem. Najpierw napisałem 10dB tłumi ale pomyślałem, że zmienię na 5dB i zostawiłem w jednym miejscu źle ale już poprawione i jest ok.

  • @pawel19841225
    @pawel19841225 4 года назад +1

    Witam, czy wybór kanału na wpływ na zasięg? Jeśli tak to na który najlepiej ustawić.

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  4 года назад +2

      Mogą być niewielkie rozrzuty mocy wyjściowej nie zauważyłem znacznych różnic. Wpływ na zasięg mają zakłócenia pochodzące od innych pracujących urządzeń na tych samych częstotliwościach.

  • @JiuTiup
    @JiuTiup Год назад

    Ta moc w dB na analizatorze widma oznacza amplitudę sygnału ? Czyli, że np. na 443.99Mhz ta amplituda jest największa ?

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  Год назад +1

      Tak. Należy uwzględnić jedynie tłumienie tłumika. W tym konkretnym przypadku +20dB

  • @TheStteffan
    @TheStteffan Год назад +1

    Uwaga! Na allegro sprzedawane są Radiotelefony BAOFENG BF-T3 posiadające 22 kanały, które nie pracują w paśmie PMR (446 MHz), a na FRS (462-467 MHz), więc z ich pomocą nie ma możliwości porozumieć się z innymi radami pracującymi w paśmie PMR, należy również pamiętać, że ich użycie w Polsce i w UE jest nie legalne!

    • @RWM3322
      @RWM3322 3 месяца назад

      mam stare BAOFENG BF-T3 i nie mam możliwości sprawdzić w jakim paśmie pracują, instrukcja dawno zgubiona. Niemniej mam 22 kanały, powinienem się martwić? Mogę to jakoś sprawdzić z poziomu urządzenia?

  • @actioncam1721
    @actioncam1721 7 месяцев назад

    Czy mozna z niej nasłuchiwać kanał 19 cb?

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  7 месяцев назад +1

      Nie . To jest PMR pracujący na częstotliwościach 446MHz. CB radio pracuje na 26.960 - 27.400MHz.

  • @oscaradrenalina1
    @oscaradrenalina1 Год назад

    Tanie to ma być źle? Tylko japończyki z cena z kosmosu są dobre?

    • @zaprojektujizbuduj5593
      @zaprojektujizbuduj5593  Год назад

      W obecnych czasach bywa różnie. Nawet drogie sprzęty są kiepskiej jakości i często się psują.

  • @djmaciora3975
    @djmaciora3975 4 года назад +1

    Gdzie można kupić wtyk SMA???

  • @Bestsceneful
    @Bestsceneful 3 года назад

    Powiedz mi szanowny redaktorze taką rzecz. Mieszkanie 1 piętro, ja idę do pywnicy, czy przez ten model da się dogadać z kimś kto jest w domu? Wifi mi nie łapie, a takie pmr da radę?

  • @lisek3368
    @lisek3368 3 года назад

    Jeśli posiadam ten model i inny model radiotelefonu to mogą one działać razem