Про борги Львова за Євро-2012: bit.ly/2S5aXF5 Найкраща українська архітектура 2018-2021 років: bit.ly/33S7bSo Інстаграм-канал про мозаїку: instagram.com/ememem.flacking/ Сто пам'ятників Бетховену: bit.ly/3tVvfOT Допомогти вилікувати дитину. Усі деталі та банківські картки за посиланням: instagram.com/help_egor_sma/
Доброго дня! Дякую, що прокоментували лавочку на Політехнічній. Я один з тих, хто займався організацією воркшопу. Хотів уточнити, що земля не належить КПІ і вулиця комунальна (а університет у держвласності). Тому тут навіть ще більший синдром охоронця/вахтера: адміністрація вимагала погодження від архітектора того, що не в їхньому володінні
Юліане! Дякую. Несподівано почув зразу відповідь на моє прохання. Дуже стисло і по ділу. Все розьяснили Мої думки співпали з вашими. Дуже приємно. Бажаю успіху🇺🇦
Аби всі були задоволені.Барвінському на площі «Музики», а Моцарту цю чудову скульптуру перед оперним.Побільше сучасноі архітектури і мистецтва в місто.
Колись танок під назвою танго вважали дуже непристойним,потім твіст,колись бульдозером зносили виставку сучасного мистецтва... Мене завжди дивувало що звичайні люди які нічого не розуміють в мистецтві ,немають жодного до нього стосунку чомусь вважають що їх думка дуже важлива. Мені теж може подобатися чи ні але впливати на чкесь рішення я не можу,бо не є фаховою з того питання! Я терпіти не можу Достоєвського але він визнанний в світі письменник! Вважаю що це тема для фахових людей.
Дуже сподобалась креативна ідея з арт-мозаїкою натомість дір в асфальті. Було б цікаво показово оформити таким чином одну з вулиць якогось міста (обов'язково як проїжджу частину, так і хідник) як своєрідне іронічне нагадування та привертання уваги громадськості до якості покриття в наших містах.
минулого тижня мав можливість два рази оцінити нову площу перед залізничним вокзалом у Львові. Дуже зручно. Ні хто ні кому не заважає. Ще би в Києві до ума довести привокзальні площі
ПАм'ятник ще не готовий, а вже всі у львові, навіть бабуськи під під'їздами обговорють моцарта молодшого. Чудовий пам'ятник, запрацював ще навіть до свого остаточного народження на світ.
Я не архітектор і не мистецтвознавець, але хотів би нагадати, що ми живемо ХХІ ст., це епоха соціальних мереж і фоточок в інстаграмі. Коли ми говоримо про сучасні пам'ятники це треба враховувати. Як люди будуть контактувати з пам'ятником і з якими пам'ятниками фото будуть постити у свої соцмережі. Пам'ятник на постаменті, які можуть бути хіба фотом для фото не такий цікавий туристу, тому ідея такого пам'ятника точно добра. Образ спаленого сірника, саме така асоціація виникла в мене коли я вперше побачив пам'ятник теж цікавий і думаю саме так його й називатимуть в народі. А щодо вандалізму, то з ним треба боротися, але він не повинен впливати так сильно на нашу архітектуру, наші пам'ятники і на наше життя.
Публічне мистецтво і зокрема об'ємне має бути як можливість маркувати місця в місті, вони (об'єкти) є такими ж точками об'єднання людей як і якісний сквер. До того ж варто приділяти увагу формальним рішенням, без тем та ідолопоклонства. Вони слугуватимуть декоруванню простору. Круті ініціативи підтримки мистецтва бізнесом, коли об'ємні композиції прикрашають простір і роблять прибудинкові території привабливими для знаходження в них. Публічне мистецтво має бути авторським, воно має виносити естетику з галерей та художніх інституцій в масову культуру тим самим виховуючи смак та гуманні наративи. І цілком згоден з тим що мистецтво має бути на широку палітру поціновувачів, різними за жанрами та стилістиками. Така моя думка. Я практикуючий скульптор з Києва.
Ситуація з безпекою в країні просто жахлива. Смертність в ДТП є яскравим симптомом цього. Прикро, але в суспільстві якось не прийнято зважати на неї. Треба цей тренд ламати.
Юліане, дякую за цікаву підбірку новин та корисні посилання. Запропоновані до уваги у проведеному рейтингу об'єктів найкращої української архітектури, справді, чудові. Пишаємося нашою Двірцевою площею, Меморіалом Героїв Небесної Стоні, Центром Шептицького у Львові. Також подобається громадський простір біля фабрики "Рошен", взимку там гарний каток під відкритим небом. І зацікавив Прибережний сквер у Дніпрі, чекаємо на Ваш випуск звідти. Єдине, дуже хотілось би, щоби при створенні сучасних прекрасних скверів та інших громадських просторів все ж не економили на висадці відразу великих дерев, які б давали тінь і більший затишок, хоча б упереміш із малими. Краще зробити менше інших декоративних елементів, а то більшість просторів "страждають" акцентом саме на декоративному ландшафті кущиків і карликових дерев, у результаті влітку там комфортно хіба що для загару)
По велодоріжці на Нивках - Сага Девеломент Андрія Вавриша: 1. спочатку вкрала 1,2 метри тротуару під сходи та клумбу (і зараз використовує тезу "активісти проти скверу" та звинувачує мене як організатор протесту у наявності політичних амбіцій) 2. потім покривала підрядника магазину, який знищив газон та частину велодоріжки і писала, що там терба парковка і розділення велодоріжки та тротуару 3. а зараз типу "модератори" між магазином та активістами, але при цьому намагаються легалізувати парковку через схему ОДР використовуючи власні зв'язки (поки не вийшло) Тому оця типу урбаністична репутація Саги - це суто окозамилювання. А головне - прибутки.
Мозаїки це бомба! Мені одразу згадався випуск де різноманітні елементи вулиці/площі розмальовували у якісь яскраві/неординарні малюнки для привернення уваги водіїв (на велодоріжках чи пішохідних площах) Шкода що це швидко нищится, а підтримувати в належному стані навряд чи зможуть наші комунальні підприємства (варто лиш згадати як дірки латають)
Моцарт молодший вдягнув на себе одяг батька, котрий завеликий і виглядає вульгарно. Це всі бачать і це сором, тому він без штанів. Приміря́ти на себе чужий спадок (наівть рідного батька), досягнення і славу - негарно, і це соромно, тим більше що зі сторони це всім видно. Думаю, що у Львові такий пам'ятник якраз дуже доречний, бо зараз дуже популярно чіплятися за різні величні історичні постаті і події які пов'язані з містом, але дуже посередньо з сучасністю і його населенням. Тому мені цей пам'ятник і не приємний, бо коли проживав у місті Лева завжди тяжіло це відчуття що навколо чужий спадок і ми його майже повністю зруйнували, але завжди любимо хизуватися штучним зв'язком з польськими і австрійськими видатними постатями і їхніми досягненнями які пов'язані з цим містом (точно так як і сином Моцарта). Ну і естетично - я не в захваті, якшо чесно.
Пам'ятник Моцарту- в цей раз подивилась і він сподобався, дуже цікавий, хочеться його раздивлятися. Хоча у попередньому відео він трохи шокував) мабудь дійсно - півроботи не показують))
Чую як болить в Славутичі. У моєї мами в Ужгороді викопали вночі всі туї, всі тюльпани, що вона посадила перед будинком! Поки у нас не буде поваги до праці один одного, не буде і Європи тут. Як з такими людьми боротися? Колючий дріт перед клумбою не хочеться чіпляти))
З приводу велодоріжки - там лиш недавно зробили ремонт, а тут на тобі - приїхали і втупу захерачили парковку. По іншому і не скажеш. Якщо придивитись до фотографій то видно, що далі за новозахераченою кишенею висить знак зупинка заборонена зі стрілками, тобто на тих лотах паркуватись (згідно знаків) взагалі неможливо. Я вже мовчу про геніальні відмазки в стилі "ми автодору казали, що хочемо там парковку, нас не послухали, це взагалі для пішоходів буде зручно" і т.д. І так, за деякими даними ту парковку херакнув Мегамаркет (як би він там зараз не називався), хоча Сага, здається, почала його виправдовувати. Після того, як активісти зламали там асфальт, і історія набула значного розголосу, туди приїхали комунальники, завалили парковку бетонними блоками, і обіцяли відновити і велодоріжки і зелену зону (вона теж постраждала, доречі, а в Києві зелених зон стає все менше). Подивимось, як все буде далі йти і чи відповість хтось за це самодурство, чи знову оплатять з бюджету міста і забудуть. Щодо ситуації з Кличком....ну, Віталька не найкращий мер в світі, але і не найгірший, особливо порівняно з Черновецьким. Так, творить фігню іноді, так, комунальники крадуть, так, він любить попіаритись на гучних проєктах. Але він не найгірший мер. І сумніваюсь, що він заслужив прям таку фігню. Особливо від зеленої влади, яка сама далека від ідеалів чесності і справедливості. Скоріше за все Зе і ко побачили результати місцевих виборів, злякались амбіцій Кличка в глобальній політиці і почали "мочити" його зарання. Все ж, Віталька один з найрейтинговіших політиків країни і може представляти загрозу для Зеленського. От в це я вірю більше.
плюсую. додам іще що там така розв'язка з естакадою, що паркінг робити безглуздо, недоречно, шкідливо. ну і так, кошмарять Віталія не через корупцію, а тому, що неслухняний.
Маячня... я не думаю, що коли ви йдете до лікаря, то вибираєте його за таким принципом. Або купуєте автівку: гмм... так це не Мерседес але й не й не Запорожець. Даруйте, за Черновецького-Попова відкрили 5 станцій метро. В одну каденцію будують парки, а в іншу метро. Але всі руйнують історичну спадщину міста і жоден не займається інфраструктурою міста, нахабно експлуатуючи те що було побудовано 50 років тому.
@@WhoeverRestrainsHisLips ну то назвіть того єдиного гідного мого голосу, хто б перетворив Київ на взірець європейської урбаністики, хто той чарівний кандидат?
@@WhoeverRestrainsHisLips якраз за Черновецького-Попова дерибан землі в Києві набрав неймовірних масштабів. Напевно більшість сьогоднішніх скандальних забудов були закладені саме тоді. Активно занепадав громадський транспорт, нові автобуси/тролейбуси/трамваї практично не купувались, про нові маршрути взагалі мовчу. Хоча Омельченко тут їх «перегнав», фактично знищивши єдину трамвайну мережу Києва, коли закатав рейки на Патона в асфальт. А ще при Черновецькому-Попові неймовірними об’ємами кради бабки....на будівництві метро! При чому потреба в нових станціях була сумнівною, вони вели в (тоді) ще мало забудовані і недоробки і райони. А реальні транспортні проблеми, типу вічностоячої Троєщини, чи забитої станції метро Вокзальної, ніхто і не думав вирішувати - тим не похизуєшся, та й грошей там менше можна вкрасти. Взагалі необхідність метро - дуже дискусійна тема. Воно дороге, його довго і складно будувати, воно потребує великих затрат на обслуговування і дуже кваліфікований персонал. Тому це ще велике питання, чи варто звалити Черновецького-Попова за ті 5 станцій що вони побудували, чи ні.
Дякую за наводку на вікі про мистецтво у публічних просторах, суперцікаво! Можете ще глянути на головну вулицю Вадуца, Ліхтенштайн. Там вони зробили алею, де доволі щільно сконцентрували світових зірок сучасної скульптури
Я багато де бачила в кільцях різні інсталяції. Як правило, того, з чим місто асоціюється. Вінниця відепер буде асоціюватися з трансформерами. ))) Нормально. ))) Пам'ятник в Дюссельдорфі, до речі, класний. Мені сподобався.
Гіпсова модель пам'ятника дуже крута ! Коли сказали, що про це "ніхто нічого не говорить з наших мистецтвознацвців", почулося "з наших пристосуванців" :)
Щодо Сага. Спочатку вони заявляли, що не причетні до цього і не знають хто це робить, але після акції сказали: "окей, давайте якось вирішимо це питання". А тепер, коли облаштувати парковочку не вдалося, піднялось питання і про захоплений ними під час будівництва 1 метр тротуару. Його Андрій Вавриш публічно відмовився відновлювати, та ще й маніпулює нібито велоактивісти хочуть знести сквер. Раджу зайти на сторінку Олександра Рака, там всі деталі з цього питання.
Я з Вінниці. Цей трансформер не єдина така споруда. Пару років назад зробили фігуру перевернутого куба на круговому перехресті на виїзді з Вінниці на київську трасу. Вночі він підсвічується
На Стрийській-Науковій засаджували зелені смуги між будинками та дорогою, щоб там не будували МАФи. Десь це вдалось (навпроти 47-55 будинку), а десь не дуже.
Як скульптор за освітою скажу про метрівку: суб'єктивно ескіз не подобається, бо занадто м'ята і невиразна форма. Але об'єктивно ця скульптура цілком має право на життя в міському середовищі. Це як з музикою: не вся музика подобається, але не все що не подобається є поганою музикою. Гіпсова модель мені значно цікавіша і переконливіша, це правда що дурневі пів роботи не показують😅 Ну а говорячи про наших мистецтвознавців скажу, що вони на лекціях в академії мистецтв оперують такими "термінами" як гарно і негарно😁
На Димиївській як раз дуже затишно. Не знаю чому, але шуму з магістралі не чутно, можливо стіни якось його гасять, або перебиває шум фонтану. Але влітку там дуже приємно перебувати. Приїздіть, вам сподобається) І про Дніпро цікаво подивитись і почути)
На 100% актуальний випуск! Дякую! Не погоджусь тільки про якість впорядкування дворику та частини хідника на Богуна - там все дуже круто зроблено (на сьогодні!).
Доповнюю. 79%. Як виховувати в НашихЛюдей почуття прекрасного і шанобливого відношення до чиєїсь багаторічної праці? Як донести до людей, що не обов'язково потрібно варварськи обривати бузок, висаджений на газоні хідника при будинку? І, Казанова також проживав у Львові (пл.св.Юра). Може і йому пам'ятник встановити?) Цей пам'ятник ще до вашого озвучення мені бачився як "без штанів"
23:00 ні, не від собак і котів))) а від бомжів, там через них ПОСТІЙНО ТХНЕ туалетом, пройти не можливо, навіть маска не допомагає( це до речі гврше ніж на вокзалі- завжди на клумбах або пяні іноземці бються, або пиво розпивають(пянь всяка, а потім пристає), або бомжі ночують. Вічна проблема
Розкажіть про старі будинки, які валяться в містах. В центрі Львова на площі Різні таких багато. Так, це приватна власність, та все ж це історичне надбання міста. Як діяти в таких випадках? Проговорімо це, було б класно мати механізм та план дій. Сподіваюсь, що люди долучаться. Дякую.
Я мав хобі. Дещо виливав з алюмінію, бронзи та навіть чавуну. От відлив якось щось з алюмінію, не пам'ятаю що, не важливо. Відливав у формувальну суміш, переборщив з кількістю алюмінію і вийшла на поверхні така собі "шапка". Потім я від моделі відрізав литник і побачив, що на скільки ж литник з цією шапкою схожий на гриб. Мені сподобалось та я вирішив його не переплавляти :) Дивлячись на отой останній пам'ятник, то автор просто розлив бронзу при відливанні моделі, на якийсь об'єкт, метал застиг і от вийшов такий пам'ятник :) На Запоріжсталі чавун коли випадково розливають, то теж отака "творчість" виходить, хлопці просто не знають, що то можна за шалені кошти продавати ;) Або якщо художник на холст фарби розільє, а потім скаже - це мистецтво, я так бачу... Скульптури з товстунами і багато інших об'єктів з відео можуть не подобатись, але вони хоч не виглядають випадковістю. P.S. Справді скульптура Моцарта в гіпсі не виглядає так погано, як модель з пластиліну чорно/золота, але ж вона після лиття стане чорно/золотою!
Я люблю сучасну скульптуру, але пам'ятник Моцарту мені так собі, та хай собі буде за для різноманітності, це краще ніж пам'ятник свині на Сумщині) З сучасних українських дуже класна скульптура Назара Білика Дощ
Окрім геніальності митця має бути готовність суспільства прийняти його мистецтво. Як на мене, пам'ятники мають радувати очі людей, тих людей що живуть там. У нас люди інші ніж в Європі, це не погано й не добре, це просто так є. Культурна цінність як на мене повний маразм, чому ми маємо вважати щось гарним, бо якісь інші люди кажуть, що це гарне ? Ми маємо власні очі та власний смак. Багато пам'ятників Європи для мене особисто є дивними та я не бажаю подібне бачити у нас. Тому не вартує нав'язувати українцям європейський чи який небудь інший смак на мистецтво. Витрачати гроші людей щоб робити те, що вони не хочуть - це ніяка не демократія. Тому, як на мене, треба робити опитування серед людей, і ставити лише те, до чого люди готові.
Перший коментар Саги щодо будівництва парковки, де вони захищають необхідність паркінгу там, говорить про те, що вони цілком причетні. Покривання та співучасть у злочині Мегамаркету - теж злочин.
По Києву - те що всі КПшки, то не робота на результат, а одні схеми і іх треба прибирати, то всім зрозуміло. І це добре що перевіряють, бо вже зовсім береги втратили. Але й довіри до перевірок , що щас проходять, не має. Якось виглядає як переділ ціх схем - хочуть прибрати Кличка з київради і поставити когось свого із ОП? або прибрати кличка як конкурента на майбутніх президентских виборах. Усі хочуть очолювати Київ, тому що це великі гроші і політика, а те що це ще й місто з людьми, якось очільники забувають.
Юліане, нажаль виявилось, що цьому щуру Вавришу вірити не можна, він хотів спочатку домовитись с активістами, щоб залишити парковку, домовитись не вийшло і він вирішив спробувати порішати через зв'язки. Saga development ще раніше в тому місці захопила частину тротуара і тепер не хоче його повертати в первісний стан. Так що срати вони хотіли на нашу урбаністики, гроші першочергово. Можете про це почитати на сторінці Олександра Рака у фейсбуці.
Київський Політех і т.п. універи у мене асоціюються з корупцією, поганою і застарілою совковою системою - ректори відмивають кошти і їх не хвилює благоустрій території і фасади які руйнуються.
Невже хтось в Києві дійсно вірить, що немає приводу перевіряти діяльність КМДА та комунальних підприємств та транспорту? Одним із звинувачень було "незаконна торгівля в підземних переходах" і одразу ж пішли новини, що почали прибирати торгівлю з переходів. А де вони до цього були? Типу, ніхто не помічав це досьогодні? Наступні звинувачення в неефективній роботі та розкраданні. Про ефективність роботи служб можна зробити висновок, пройшовшись містом. Транспорт під час пардемії працював не дуже ну і саме місто якось хаотично доглядається. Про всі ті шалені забудови і знесення історичних будівель на прохання забудовників годі і казати... На мою думку, Кличко обурений тим фактом, що президент і ко зовсім не кращі за нього - такі ж крадії та працююйть вкрай неефективно. Але таке він вголос сказати не може )))
Стосовно Saga і велодоріжки. Живу поруч, там була велодоріжка з 2017 року, якщо не помиляюсь. Saga заявляє, що вони не причетні до того, говорять, велодоріжку зменшив супермаркет що там орендує. Зараз парковку перегородили бетоними блоками, але не повністю, десь 3-5 місць не загородили.
Насправді ідея колючого дроту в клумбі як арт-об'єкту здається мені цікавою, виглядало б добре біля якогось тематичного пам'ятнику. Але мабуть треба дріт потовще й з нержавійки.
Я як киянин давно за те щоб у нас ліквідували державні комунальні підприємства і перейшти на приватні керуючі компанії де є незалежний моніторинг, бо як показує досвід держава поганий менеджер, а Кличко повинен піти у відставку бо Київ займає 1ше місце у світі по забрудненню повітрю та 5те місце у світі по кількості заторів, також по підрахунках економістів місто втрачає близько 1го міль'ярда гривень на рік через бардак з паркуванням ось результати роботи цього видатного в лапках мера.
Ситуація зі скульптурою Моцарта і цікава, і сумна. Чи можна очікувати розуміння мистецтва від людей в країні, де невистачає кв.м. житла на особу і при цьому середній дохід один з найменших в Європі? Кожного разу гуляючи вулицями місто я бачу сотні заклопотаних людей, які поспішають покращити своє життя та становище доступними методами (фінансовими). Може саме це причина того, що ми потребуємо простого, зрозумілого мистецтва? Натюрморти і реалістичні пам'ятники не потребують часу на роздуми... На жаль, це не так легко змінити
А якби громадяни, чи їх компетентні представники, влаштовували онлайн іспити чиновникам різних рівнів для підтвердження їх компетенції на займаній посаді. Не погодитись пройти цей іспит, було б соромно чиновнику, якому пропонується. - Живеш за наші гроші, доведи, що вартий того. Друзі давайте розвинемо цю думку, підтримайте громадсьогою ініціативою. Це насправді важливо.
Дякую за випуск, хотів би поцікавитись чи є якісь гарні приклади мафів у містах європи, чи як організовувати гармонійну з містом торгівлю стріт фудом? Дякую)
Напівготова статуя Моцарта виглядає дещо краще ніж фото пластилінового прототипа. Але цей Ваш підхід про "простолюдинів які нічого не розуміють" це капець. Ну то поставте на центрі площі стіну з приліпленим бананом, високолобим митцям це сподобається. Якщо справді хочете дізнатися думку глядачів то зробіть голосування в патреоні чи ютубі, але без оголошення своєї думки. Скульптури товстунів гарні, Моцарта ні. Від вас теж не було обгрунтування цієї вроди крім "в такому стилі роблять в Європі"
В Києві все дуже і дуже погано. І те що ви зауважили в минулих свої випусках нічогісеньки не змінилось: прибудови, надбудови, руйнування старої архітектури, хаотичне паркування, маршрутки і ще раз маршрутки, аварії на тепломережах та втомленні шляхопроводи (Повітрофолотський, на розі Дехтярівської та Довженка, Нивки, Берестейська та ще багато і багато всього). А ще мафи, які в одних місцях зникають, а в інших з'являються майже впритул до житлової забудови, як приклад Дорогожицька 13 - про під'їзд швидокої або пожежної мова не йдеться.... А ще брудні зі стійким запахом сечі підземки і набережна Дніпра.... "Карфаген має бути зруйнованим"- Вони майже близьки до своєї мети.
Можливо для більш конструктивної критики слід розілити поняття пам'ятник (1), як пам'ять про щось або когось, або події. Та з іншого боку пам'ятник (2), як об'єкт створений митцями з певною метою чи ідеєю, або без них) І власне цю різницю доносити до соціюму починаючи зі школи. А з мистецькою/авторською інтерпретацією пам'ятник (1) слід працювани у культурному полі, розвивати творче та критичне мисленняі де у нас проблеми в Україні. Не бачу серйозної проблеми у Художніх проявах авторами якоїсь теми, але слід мати механізми, які дозволяють забирати певного роду об'єкти, які реально немають цінності і давати можливість проявити себе потенціально сильнішим творцям. Тобто за конкуренцію) Скульптурні об'єкти мали б провокувати людей до якоїсь думки чи емоції, а не тільки до молотви.
Тєма з Дрежгеокадарстром цвіте і пахне. КУпа випадків коли в селі якість спільні землі, пасовища наприклад рапотово виявляються "приватизовані", причому людьми яких ніколи ніде не бачили в цій громаді. Села звісно теж неправі, що не поворушились і не приватизували іне забрали у спільну власність такі землі. Але Дрежгеокадарстр прикурює нормальненько
По поводу колючей проволоки на газоне на Бессарабке - это место тусовки всех бездомных района. Там сейчас навели порядок, но находится все равно неприятно
Щодо пам'ятника Моцарту, я знаю який пам'ятник нашим людям сподобався б: просто тупо його постать, абсолютно реалістична, звичайна статуетка двометрова. Оце б наше бидло зрозуміло б.
Стіну з приклеїним бананом поставте, це точно сподобається таким високорозвиненим поціновувачам як ви. Обгрунтуйте чим вам так сподобалось ця скульптура, чи тільки тому що так Юліан сказав?
Про Моцарта і його скульптора... Справді далеко не Роден. Зараз не цей скульптор формує нове бачення , а цей новий час породжує таких скульпторів - звісно, це добре. Є безліч варіантів в наш час. Але хоча Роден на свій час робив речі незвичні, але вже був тим, хто формував нову епоху, пластику, яка пробивала собі "отвори" у консерватизмі, але пам'ятаючи про логіку і послідовність нових з'яв....і це бачили його сучасники, що розуміли і разом формували ту нову епоху. Це ще не був аж такий артринок. Ось поставили ж його скульптуру в Парижі, але вже коли прийшла наступна епоха. Попустило. І вже був і Бранкузі і Боччоні і Архипенко... Просто при всякому новому творі є ще й просто інертні глядачі, фахові виконроби, тверді адміністратори... нарешті виборці))). Тому слід все ж орієнтуватись на (навіть на перший погляд зверхності) досвідчених мистецтвознавців... а потім зробити навпаки - аби було))).
Дуже шкода молодих жінок-велосипедисток, котрі загинули в аваріях. Співчуття родинам! А щодо архітектора Гельмута Ланга , то в місцевих чиказьких газетах повідомляли , що за свідченнями очевидців він не зупинився на перехресті , де був знак і це стало причиною трагедії. До речі, хотілось би почути вашу думку про контроверсійну будівлю Ланга Thompson Center в центро Чикаго, за яку архітектора часто критикували. Споруда виявилася дуже дорогою в обслуговуванні тому її зараз планують продати (досі вона належала державі) і або знести, або перебудувати .
Парадоксально 1) вузенька 1.5 смугова дорога до села через сосновий ліс небезпечна, постійні лобові ДТП з смертельними наслідками 2) швидкісна автомагістраль в Бориспіль, де рухатись велосипедом заборонено та можа задихнутись від пилу та газу. Але має широке рівне узбіччя з освітленням де можна безпечно їхати
Про статую Моцарта теж можна сказати що вона неактуальна в мене наш час. Це ж по суті "класична реалістична" скульптура з дещо гіперболізованими певними елементами. В наш час можна ж встановити якусь утилітарну інсталяцію з QR кодами на біографію і роботи Моцарта.
Факт хаотичної та неконтрольованої забудови Києва з масштабним знищенням зеленої зони та без врахування думки громади говорить про те, що цих обшуків скоріше недостатньо
у вінницьких змі написали що трансформера за спонсорські кошти встановили, але одразу зявились петиціі про те що його варто кудись перенести, бо там він не "вписується" і взагалі є недоречним
Чому Ви більше концентруєтесь на Львові зрозуміло. Але чому нічого ніколи не кажете про життя в містах півдня та сходу України? Ніби інша країна...чи там такий треш, що не хочеться починати?
новини підбераю не за регінонами, а ситуативно) тому, якщо маєте цікаві новини з будь-якого регіону України чи з іншої країни - надсилайте мені у соцмережі. Дякую) Instagram: instagram.com/chaplinsky_vlog/ Facebook: facebook.com/chaplinskyvlog
Saga каже що це не вони, а магазин, комерція, яка розташовується у них на першому поверсі. Але це сталося за їхньої мовчазної згоди. Ще якийсь час до цього вони відгризли шматок тротуару і облаштували на ньому зелену зону. Зелена зона це звичайно добре але не за рахунок тротуару. В комбінації прохід залишився зовсім куций, як для пішоходів так і для велосипедів
саме страшне що клічко влаштовує більшість громадян, вони навіть не знають про ці злочинні діяння які він та його кмда при підтримці вже нової міськради прокручує у місті.
на жаль в киян не було вибору між Кличком і якимось бездоганним мером. В порівнянні з попередниками (поповим, черновецьким, навіть Омельченко) він не такий вже і поганий мер. Але так, не поганий, але і не бездоганний. Плюс мало хто звертає увагу на склад та роботу Київради. Але ж кошмарять його зараз не через те, що він там щось не те побудував чи не проклав. Та і з усіх київських мерів кошмарити (або цивілізованою мовою: влаштовувати політично-вмотивовані переслідування) саме Кличка - явний перебор.
@@VityokOrgUa та попіву і не мріялось стільки красти як клічку, нічого вже є виграні перші апеляційні суди які відкриють правду на цього вихідця із рибкінської брігади
Я звичайно, повністю погоджуюсь з тим, що треба платити за роботу, проте часто підрядні будівельні організації будують вкрай неякісно і їм за це жодних штрафів не виписують, особливо вулиця Б.Хмельницького до Євро2012. Стосовно слідчих заходів у мерії Києва, то я вважаю, що давно пора, але питання до мешканців, як можна було голосувати за Кличка, коли такий треш твориться у там, а відповідальних ніколи не карають?
Твір як скульптура виглядає геніально, але я б не хотіла ходити і дивитися на оголені задниці . В Німеччині в бані миються голі чоловіки і жінки , це ж не означає, що ми так маємо робити. І причому тут музика до задниці??? Яка логіка в цій скульптурі?
Поясню, чого я не сприймаю оголену чоловічу задницю в скульптурі, для мене це асоціація з гомосексуалізмом. Це моє суб"єктивне сприйняття. В Італіі і Греціі скульптури гармонійно вписуються з старовинною архітектурою і там оголене тіло, а не частина тіла. І як автор може пояснити своє бачення Моцарта в такому вигляді? Чого він його бачить таким?Можливо я мало розбираюся, через те мені цікаве пояснення.
Щодо львівського Моцарта: по-перше, образ невиправдано шаржований і більше говорить про душевний стан скульптора, ніж зображуваної особи. Скульптор, може й гарний хлопець, але пам’ятник не йому. По-друге, автор припустився стилістичного анахронізму, бо Франц Ксавер творив за доби класицизму і романтизму, але ніяк не бароко. Навіть для образу Вольфганга Амадея це було б не дуже органічно. Провокативність - цілком законний прийом, але за умови, що скульптура вдала. Що запропонувати на взамін, не знаю, бо не є скульптором. Спитайте у них.
Про борги Львова за Євро-2012: bit.ly/2S5aXF5
Найкраща українська архітектура 2018-2021 років: bit.ly/33S7bSo
Інстаграм-канал про мозаїку: instagram.com/ememem.flacking/
Сто пам'ятників Бетховену: bit.ly/3tVvfOT
Допомогти вилікувати дитину. Усі деталі та банківські картки за посиланням: instagram.com/help_egor_sma/
Lwów -old Polish city .
Доброго дня!
Дякую, що прокоментували лавочку на Політехнічній. Я один з тих, хто займався організацією воркшопу. Хотів уточнити, що земля не належить КПІ і вулиця комунальна (а університет у держвласності). Тому тут навіть ще більший синдром охоронця/вахтера: адміністрація вимагала погодження від архітектора того, що не в їхньому володінні
дякую за інформацію.
Юліане! Дякую. Несподівано почув зразу відповідь на моє прохання. Дуже стисло і по ділу. Все розьяснили Мої думки співпали з вашими. Дуже приємно. Бажаю успіху🇺🇦
Аби всі були задоволені.Барвінському на площі «Музики», а Моцарту цю чудову скульптуру перед оперним.Побільше сучасноі архітектури і мистецтва в місто.
Дякую за випуск, розкажіть детальніше про LEM Station, як там прогрес з реставрацією і про Пелчинський став. Дякую
Дякую за пораду
Пане Юліане, дякую за випуск! Пишуть, що вінницького трансформера встановили за кошт забудовника. Він має привертати увагу водіїв до новобудови поруч.
Колись танок під назвою танго вважали дуже непристойним,потім твіст,колись бульдозером зносили виставку сучасного мистецтва...
Мене завжди дивувало що звичайні люди які нічого не розуміють в мистецтві ,немають жодного до нього стосунку чомусь вважають що їх думка дуже важлива. Мені теж може подобатися чи ні але впливати на чкесь рішення я не можу,бо не є фаховою з того питання! Я терпіти не можу Достоєвського але він визнанний в світі письменник! Вважаю що це тема для фахових людей.
Бачу від Юліана щось нове, ставлю лойк ще до перегляду😜
дякую)
Дуже сподобалась креативна ідея з арт-мозаїкою натомість дір в асфальті. Було б цікаво показово оформити таким чином одну з вулиць якогось міста (обов'язково як проїжджу частину, так і хідник) як своєрідне іронічне нагадування та привертання уваги громадськості до якості покриття в наших містах.
На Замарстинівській в ями садили квіти, якраз для привернення уваги
Моя любима рубрика на цьому каналі, btw. Дякую за новини
минулого тижня мав можливість два рази оцінити нову площу перед залізничним вокзалом у Львові. Дуже зручно. Ні хто ні кому не заважає. Ще би в Києві до ума довести привокзальні площі
дякую!
ПАм'ятник ще не готовий, а вже всі у львові, навіть бабуськи під під'їздами обговорють моцарта молодшого. Чудовий пам'ятник, запрацював ще навіть до свого остаточного народження на світ.
О, мій скрін на 25:40! Привіт!
привіт)
Я не архітектор і не мистецтвознавець, але хотів би нагадати, що ми живемо ХХІ ст., це епоха соціальних мереж і фоточок в інстаграмі. Коли ми говоримо про сучасні пам'ятники це треба враховувати. Як люди будуть контактувати з пам'ятником і з якими пам'ятниками фото будуть постити у свої соцмережі. Пам'ятник на постаменті, які можуть бути хіба фотом для фото не такий цікавий туристу, тому ідея такого пам'ятника точно добра. Образ спаленого сірника, саме така асоціація виникла в мене коли я вперше побачив пам'ятник теж цікавий і думаю саме так його й називатимуть в народі. А щодо вандалізму, то з ним треба боротися, але він не повинен впливати так сильно на нашу архітектуру, наші пам'ятники і на наше життя.
Публічне мистецтво і зокрема об'ємне має бути як можливість маркувати місця в місті, вони (об'єкти) є такими ж точками об'єднання людей як і якісний сквер. До того ж варто приділяти увагу формальним рішенням, без тем та ідолопоклонства. Вони слугуватимуть декоруванню простору.
Круті ініціативи підтримки мистецтва бізнесом, коли об'ємні композиції прикрашають простір і роблять прибудинкові території привабливими для знаходження в них.
Публічне мистецтво має бути авторським, воно має виносити естетику з галерей та художніх інституцій в масову культуру тим самим виховуючи смак та гуманні наративи.
І цілком згоден з тим що мистецтво має бути на широку палітру поціновувачів, різними за жанрами та стилістиками.
Така моя думка. Я практикуючий скульптор з Києва.
Ситуація з безпекою в країні просто жахлива. Смертність в ДТП є яскравим симптомом цього. Прикро, але в суспільстві якось не прийнято зважати на неї. Треба цей тренд ламати.
як приєно починати день,з ваших відео)))
Радію)
Юліане, дякую за цікаву підбірку новин та корисні посилання. Запропоновані до уваги у проведеному рейтингу об'єктів найкращої української архітектури, справді, чудові. Пишаємося нашою Двірцевою площею, Меморіалом Героїв Небесної Стоні, Центром Шептицького у Львові. Також подобається громадський простір біля фабрики "Рошен", взимку там гарний каток під відкритим небом. І зацікавив Прибережний сквер у Дніпрі, чекаємо на Ваш випуск звідти.
Єдине, дуже хотілось би, щоби при створенні сучасних прекрасних скверів та інших громадських просторів все ж не економили на висадці відразу великих дерев, які б давали тінь і більший затишок, хоча б упереміш із малими. Краще зробити менше інших декоративних елементів, а то більшість просторів "страждають" акцентом саме на декоративному ландшафті кущиків і карликових дерев, у результаті влітку там комфортно хіба що для загару)
Гейне дуже подобається і ваша робота теж
Дякую за новини.
По велодоріжці на Нивках - Сага Девеломент Андрія Вавриша:
1. спочатку вкрала 1,2 метри тротуару під сходи та клумбу (і зараз використовує тезу "активісти проти скверу" та звинувачує мене як організатор протесту у наявності політичних амбіцій)
2. потім покривала підрядника магазину, який знищив газон та частину велодоріжки і писала, що там терба парковка і розділення велодоріжки та тротуару
3. а зараз типу "модератори" між магазином та активістами, але при цьому намагаються легалізувати парковку через схему ОДР використовуючи власні зв'язки (поки не вийшло)
Тому оця типу урбаністична репутація Саги - це суто окозамилювання. А головне - прибутки.
Чекаю блогу з КПІ!
Мозаїки це бомба! Мені одразу згадався випуск де різноманітні елементи вулиці/площі розмальовували у якісь яскраві/неординарні малюнки для привернення уваги водіїв (на велодоріжках чи пішохідних площах)
Шкода що це швидко нищится, а підтримувати в належному стані навряд чи зможуть наші комунальні підприємства (варто лиш згадати як дірки латають)
Дякую
Перевірка Києва правильна, місто в сумному стані. Таке враження в столиці професійних менеджерів міста немає і вони не потрібні
Дуже чекаю на відеоролик про термомодернізацію.
Моцарт молодший вдягнув на себе одяг батька, котрий завеликий і виглядає вульгарно. Це всі бачать і це сором, тому він без штанів. Приміря́ти на себе чужий спадок (наівть рідного батька), досягнення і славу - негарно, і це соромно, тим більше що зі сторони це всім видно. Думаю, що у Львові такий пам'ятник якраз дуже доречний, бо зараз дуже популярно чіплятися за різні величні історичні постаті і події які пов'язані з містом, але дуже посередньо з сучасністю і його населенням. Тому мені цей пам'ятник і не приємний, бо коли проживав у місті Лева завжди тяжіло це відчуття що навколо чужий спадок і ми його майже повністю зруйнували, але завжди любимо хизуватися штучним зв'язком з польськими і австрійськими видатними постатями і їхніми досягненнями які пов'язані з цим містом (точно так як і сином Моцарта). Ну і естетично - я не в захваті, якшо чесно.
Пам'ятник Моцарту- в цей раз подивилась і він сподобався, дуже цікавий, хочеться його раздивлятися. Хоча у попередньому відео він трохи шокував) мабудь дійсно - півроботи не показують))
В даному випадку добре, що ця скульптура викликає обговорення)
В Тернополі той пам'ятник заплювали б, знесли б і поставили капличку, огороджену кованим парканом.
І базар поруч
Чую як болить в Славутичі. У моєї мами в Ужгороді викопали вночі всі туї, всі тюльпани, що вона посадила перед будинком! Поки у нас не буде поваги до праці один одного, не буде і Європи тут. Як з такими людьми боротися? Колючий дріт перед клумбою не хочеться чіпляти))
З приводу велодоріжки - там лиш недавно зробили ремонт, а тут на тобі - приїхали і втупу захерачили парковку. По іншому і не скажеш. Якщо придивитись до фотографій то видно, що далі за новозахераченою кишенею висить знак зупинка заборонена зі стрілками, тобто на тих лотах паркуватись (згідно знаків) взагалі неможливо. Я вже мовчу про геніальні відмазки в стилі "ми автодору казали, що хочемо там парковку, нас не послухали, це взагалі для пішоходів буде зручно" і т.д. І так, за деякими даними ту парковку херакнув Мегамаркет (як би він там зараз не називався), хоча Сага, здається, почала його виправдовувати.
Після того, як активісти зламали там асфальт, і історія набула значного розголосу, туди приїхали комунальники, завалили парковку бетонними блоками, і обіцяли відновити і велодоріжки і зелену зону (вона теж постраждала, доречі, а в Києві зелених зон стає все менше). Подивимось, як все буде далі йти і чи відповість хтось за це самодурство, чи знову оплатять з бюджету міста і забудуть.
Щодо ситуації з Кличком....ну, Віталька не найкращий мер в світі, але і не найгірший, особливо порівняно з Черновецьким. Так, творить фігню іноді, так, комунальники крадуть, так, він любить попіаритись на гучних проєктах. Але він не найгірший мер. І сумніваюсь, що він заслужив прям таку фігню. Особливо від зеленої влади, яка сама далека від ідеалів чесності і справедливості. Скоріше за все Зе і ко побачили результати місцевих виборів, злякались амбіцій Кличка в глобальній політиці і почали "мочити" його зарання. Все ж, Віталька один з найрейтинговіших політиків країни і може представляти загрозу для Зеленського. От в це я вірю більше.
плюсую. додам іще що там така розв'язка з естакадою, що паркінг робити безглуздо, недоречно, шкідливо.
ну і так, кошмарять Віталія не через корупцію, а тому, що неслухняний.
Маячня... я не думаю, що коли ви йдете до лікаря, то вибираєте його за таким принципом. Або купуєте автівку: гмм... так це не Мерседес але й не й не Запорожець. Даруйте, за Черновецького-Попова відкрили 5 станцій метро. В одну каденцію будують парки, а в іншу метро. Але всі руйнують історичну спадщину міста і жоден не займається інфраструктурою міста, нахабно експлуатуючи те що було побудовано 50 років тому.
@@WhoeverRestrainsHisLips ну то назвіть того єдиного гідного мого голосу, хто б перетворив Київ на взірець європейської урбаністики, хто той чарівний кандидат?
@@WhoeverRestrainsHisLips якраз за Черновецького-Попова дерибан землі в Києві набрав неймовірних масштабів. Напевно більшість сьогоднішніх скандальних забудов були закладені саме тоді. Активно занепадав громадський транспорт, нові автобуси/тролейбуси/трамваї практично не купувались, про нові маршрути взагалі мовчу. Хоча Омельченко тут їх «перегнав», фактично знищивши єдину трамвайну мережу Києва, коли закатав рейки на Патона в асфальт. А ще при Черновецькому-Попові неймовірними об’ємами кради бабки....на будівництві метро! При чому потреба в нових станціях була сумнівною, вони вели в (тоді) ще мало забудовані і недоробки і райони. А реальні транспортні проблеми, типу вічностоячої Троєщини, чи забитої станції метро Вокзальної, ніхто і не думав вирішувати - тим не похизуєшся, та й грошей там менше можна вкрасти. Взагалі необхідність метро - дуже дискусійна тема. Воно дороге, його довго і складно будувати, воно потребує великих затрат на обслуговування і дуже кваліфікований персонал. Тому це ще велике питання, чи варто звалити Черновецького-Попова за ті 5 станцій що вони побудували, чи ні.
Все вірно, Дмитре. Я лише про те : хіба варто придивлятись чи є в цих екскрементах перетравлена кукурудзка чи ні. Все воно погано пахне.
Дякую за наводку на вікі про мистецтво у публічних просторах, суперцікаво! Можете ще глянути на головну вулицю Вадуца, Ліхтенштайн. Там вони зробили алею, де доволі щільно сконцентрували світових зірок сучасної скульптури
дякую, цікаво
@@CHAPLINSKYVLOG Ох, лише зараз згадав. Ще Mimmo Paladino - дуже крутий італійський скульптор і художник. Улюблений. Представник трансавангарду
Я багато де бачила в кільцях різні інсталяції. Як правило, того, з чим місто асоціюється. Вінниця відепер буде асоціюватися з трансформерами. ))) Нормально. )))
Пам'ятник в Дюссельдорфі, до речі, класний. Мені сподобався.
Гіпсова модель пам'ятника дуже крута !
Коли сказали, що про це "ніхто нічого не говорить з наших мистецтвознацвців", почулося "з наших пристосуванців" :)
Щодо Сага. Спочатку вони заявляли, що не причетні до цього і не знають хто це робить, але після акції сказали: "окей, давайте якось вирішимо це питання". А тепер, коли облаштувати парковочку не вдалося, піднялось питання і про захоплений ними під час будівництва 1 метр тротуару. Його Андрій Вавриш публічно відмовився відновлювати, та ще й маніпулює нібито велоактивісти хочуть знести сквер. Раджу зайти на сторінку Олександра Рака, там всі деталі з цього питання.
Я з Вінниці. Цей трансформер не єдина така споруда. Пару років назад зробили фігуру перевернутого куба на круговому перехресті на виїзді з Вінниці на київську трасу. Вночі він підсвічується
дякую за інформацію. Є фото?
А ще крім "перевернутого куба" є зелена ретро машина , на візді у Вінницю, з заходу.
Хоча, це вже інший тип істаляцій.
Скульптури з іншим міст Європи дуже гарні, лаконічні і збільшують цінність місця.
На Стрийській-Науковій засаджували зелені смуги між будинками та дорогою, щоб там не будували МАФи. Десь це вдалось (навпроти 47-55 будинку), а десь не дуже.
Лайк... Просто лайк
Лайк випуску, дуже цікавий контент..
Одна маленька замітка : будь-ласка говори трохи голосніше і "живіше", з емоціями.. монотонність присипляє)
Вельми дякую Вам за це відео.
дякую за перегляд
Як скульптор за освітою скажу про метрівку: суб'єктивно ескіз не подобається, бо занадто м'ята і невиразна форма. Але об'єктивно ця скульптура цілком має право на життя в міському середовищі. Це як з музикою: не вся музика подобається, але не все що не подобається є поганою музикою. Гіпсова модель мені значно цікавіша і переконливіша, це правда що дурневі пів роботи не показують😅 Ну а говорячи про наших мистецтвознавців скажу, що вони на лекціях в академії мистецтв оперують такими "термінами" як гарно і негарно😁
На Димиївській як раз дуже затишно. Не знаю чому, але шуму з магістралі не чутно, можливо стіни якось його гасять, або перебиває шум фонтану. Але влітку там дуже приємно перебувати. Приїздіть, вам сподобається) І про Дніпро цікаво подивитись і почути)
може тому, що простір знаходиться нижче дороги. А там, де ковзанка, то також доволі тихо (якщо не брати до уваги шум від самої ковзанки)
@@VityokOrgUa так-так, я про це теж подумала потім
Дякую, буду
На 100% актуальний випуск! Дякую! Не погоджусь тільки про якість впорядкування дворику та частини хідника на Богуна - там все дуже круто зроблено (на сьогодні!).
Доповнюю. 79%. Як виховувати в НашихЛюдей почуття прекрасного і шанобливого відношення до чиєїсь багаторічної праці? Як донести до людей, що не обов'язково потрібно варварськи обривати бузок, висаджений на газоні хідника при будинку?
І, Казанова також проживав у Львові (пл.св.Юра). Може і йому пам'ятник встановити?) Цей пам'ятник ще до вашого озвучення мені бачився як "без штанів"
@@Pavelshestopalov84 а що поганого в тому, щоб встановити памятник Казанові?
@@yurij-3003 я ж, не проти памёятника..
23:00 ні, не від собак і котів))) а від бомжів, там через них ПОСТІЙНО ТХНЕ туалетом, пройти не можливо, навіть маска не допомагає( це до речі гврше ніж на вокзалі- завжди на клумбах або пяні іноземці бються, або пиво розпивають(пянь всяка, а потім пристає), або бомжі ночують. Вічна проблема
Розкажіть про старі будинки, які валяться в містах. В центрі Львова на площі Різні таких багато.
Так, це приватна власність, та все ж це історичне надбання міста.
Як діяти в таких випадках? Проговорімо це, було б класно мати механізм та план дій. Сподіваюсь, що люди долучаться. Дякую.
Я мав хобі. Дещо виливав з алюмінію, бронзи та навіть чавуну. От відлив якось щось з алюмінію, не пам'ятаю що, не важливо. Відливав у формувальну суміш, переборщив з кількістю алюмінію і вийшла на поверхні така собі "шапка". Потім я від моделі відрізав литник і побачив, що на скільки ж литник з цією шапкою схожий на гриб. Мені сподобалось та я вирішив його не переплавляти :) Дивлячись на отой останній пам'ятник, то автор просто розлив бронзу при відливанні моделі, на якийсь об'єкт, метал застиг і от вийшов такий пам'ятник :) На Запоріжсталі чавун коли випадково розливають, то теж отака "творчість" виходить, хлопці просто не знають, що то можна за шалені кошти продавати ;) Або якщо художник на холст фарби розільє, а потім скаже - це мистецтво, я так бачу... Скульптури з товстунами і багато інших об'єктів з відео можуть не подобатись, але вони хоч не виглядають випадковістю. P.S. Справді скульптура Моцарта в гіпсі не виглядає так погано, як модель з пластиліну чорно/золота, але ж вона після лиття стане чорно/золотою!
Я теж проти щоб держава врегульовувала ціни. Ринок диктує ціну. Капіталістична країна як не як
Велосипедисти всіх країн об‘єднуйтесь!
Bumblebee сам на себе не схожий.
До речі, десь на півдні теж є пам'ятник-трансформер.
Просеко з ранку. У вас відпустка? Піду за кавою )
Аналогічна думка!
то для тих, хто новини під вечір дивиться, або для тих, в кого відпустка) але загалом я нікого не засуджую)
@@CHAPLINSKYVLOG я теж. Це біла заздрість
Я люблю сучасну скульптуру, але пам'ятник Моцарту мені так собі, та хай собі буде за для різноманітності, це краще ніж пам'ятник свині на Сумщині) З сучасних українських дуже класна скульптура Назара Білика Дощ
Окрім геніальності митця має бути готовність суспільства прийняти його мистецтво.
Як на мене, пам'ятники мають радувати очі людей, тих людей що живуть там.
У нас люди інші ніж в Європі, це не погано й не добре, це просто так є.
Культурна цінність як на мене повний маразм, чому ми маємо вважати щось гарним, бо якісь інші люди кажуть, що це гарне ?
Ми маємо власні очі та власний смак.
Багато пам'ятників Європи для мене особисто є дивними та я не бажаю подібне бачити у нас.
Тому не вартує нав'язувати українцям європейський чи який небудь інший смак на мистецтво.
Витрачати гроші людей щоб робити те, що вони не хочуть - це ніяка не демократія.
Тому, як на мене, треба робити опитування серед людей, і ставити лише те, до чого люди готові.
В натурі пам'ятник Моцарту виглядає ще краще. Пощастило Львову...
Плюсую
Перший коментар Саги щодо будівництва парковки, де вони захищають необхідність паркінгу там, говорить про те, що вони цілком причетні. Покривання та співучасть у злочині Мегамаркету - теж злочин.
По Києву - те що всі КПшки, то не робота на результат, а одні схеми і іх треба прибирати, то всім зрозуміло. І це добре що перевіряють, бо вже зовсім береги втратили. Але й довіри до перевірок , що щас проходять, не має. Якось виглядає як переділ ціх схем - хочуть прибрати Кличка з київради і поставити когось свого із ОП? або прибрати кличка як конкурента на майбутніх президентских виборах. Усі хочуть очолювати Київ, тому що це великі гроші і політика, а те що це ще й місто з людьми, якось очільники забувають.
Колхоз проти культури. Дякую за роботу.
дякую вам!
@@CHAPLINSKYVLOG вам дякую. Ваш блог напевно самий унікальний на ютубі що я бачив. А для нашого напів совка це просто унікальніша річ.
Дякую за випуск. Можна прибрати шум мікрофона, це зовсім не важко робиться.
Юліане, нажаль виявилось, що цьому щуру Вавришу вірити не можна, він хотів спочатку домовитись с активістами, щоб залишити парковку, домовитись не вийшло і він вирішив спробувати порішати через зв'язки. Saga development ще раніше в тому місці захопила частину тротуара і тепер не хоче його повертати в первісний стан. Так що срати вони хотіли на нашу урбаністики, гроші першочергово. Можете про це почитати на сторінці Олександра Рака у фейсбуці.
дякую за інфу
Київський Політех і т.п. універи у мене асоціюються з корупцією, поганою і застарілою совковою системою - ректори відмивають кошти і їх не хвилює благоустрій території і фасади які руйнуються.
Невже хтось в Києві дійсно вірить, що немає приводу перевіряти діяльність КМДА та комунальних підприємств та транспорту? Одним із звинувачень було "незаконна торгівля в підземних переходах" і одразу ж пішли новини, що почали прибирати торгівлю з переходів. А де вони до цього були? Типу, ніхто не помічав це досьогодні? Наступні звинувачення в неефективній роботі та розкраданні. Про ефективність роботи служб можна зробити висновок, пройшовшись містом. Транспорт під час пардемії працював не дуже ну і саме місто якось хаотично доглядається. Про всі ті шалені забудови і знесення історичних будівель на прохання забудовників годі і казати...
На мою думку, Кличко обурений тим фактом, що президент і ко зовсім не кращі за нього - такі ж крадії та працююйть вкрай неефективно. Але таке він вголос сказати не може )))
Стосовно Saga і велодоріжки. Живу поруч, там була велодоріжка з 2017 року, якщо не помиляюсь. Saga заявляє, що вони не причетні до того, говорять, велодоріжку зменшив супермаркет що там орендує. Зараз парковку перегородили бетоними блоками, але не повністю, десь 3-5 місць не загородили.
Насправді ідея колючого дроту в клумбі як арт-об'єкту здається мені цікавою, виглядало б добре біля якогось тематичного пам'ятнику.
Але мабуть треба дріт потовще й з нержавійки.
Я як киянин давно за те щоб у нас ліквідували державні комунальні підприємства і перейшти на приватні керуючі компанії де є незалежний моніторинг, бо як показує досвід держава поганий менеджер, а Кличко повинен піти у відставку бо Київ займає 1ше місце у світі по забрудненню повітрю та 5те місце у світі по кількості заторів, також по підрахунках економістів місто втрачає близько 1го міль'ярда гривень на рік через бардак з паркуванням ось результати роботи цього видатного в лапках мера.
Ситуація зі скульптурою Моцарта і цікава, і сумна. Чи можна очікувати розуміння мистецтва від людей в країні, де невистачає кв.м. житла на особу і при цьому середній дохід один з найменших в Європі? Кожного разу гуляючи вулицями місто я бачу сотні заклопотаних людей, які поспішають покращити своє життя та становище доступними методами (фінансовими). Може саме це причина того, що ми потребуємо простого, зрозумілого мистецтва? Натюрморти і реалістичні пам'ятники не потребують часу на роздуми... На жаль, це не так легко змінити
У Києві є команда яка творить в схожому стилі як ememem, тільки вони більше працюють з переосмисленням культури мозаїк) instagram.com/pomme_de_boue/
дякую
А якби громадяни, чи їх компетентні представники, влаштовували онлайн іспити чиновникам різних рівнів для підтвердження їх компетенції на займаній посаді. Не погодитись пройти цей іспит, було б соромно чиновнику, якому пропонується.
- Живеш за наші гроші, доведи, що вартий того.
Друзі давайте розвинемо цю думку, підтримайте громадсьогою ініціативою. Це насправді важливо.
Дякую за випуск, хотів би поцікавитись чи є якісь гарні приклади мафів у містах європи, чи як організовувати гармонійну з містом торгівлю стріт фудом? Дякую)
дам відповідь в наступному випуску
Напівготова статуя Моцарта виглядає дещо краще ніж фото пластилінового прототипа.
Але цей Ваш підхід про "простолюдинів які нічого не розуміють" це капець. Ну то поставте на центрі площі стіну з приліпленим бананом, високолобим митцям це сподобається.
Якщо справді хочете дізнатися думку глядачів то зробіть голосування в патреоні чи ютубі, але без оголошення своєї думки.
Скульптури товстунів гарні, Моцарта ні. Від вас теж не було обгрунтування цієї вроди крім "в такому стилі роблять в Європі"
В Києві все дуже і дуже погано. І те що ви зауважили в минулих свої випусках нічогісеньки не змінилось: прибудови, надбудови, руйнування старої архітектури, хаотичне паркування, маршрутки і ще раз маршрутки, аварії на тепломережах та втомленні шляхопроводи (Повітрофолотський, на розі Дехтярівської та Довженка, Нивки, Берестейська та ще багато і багато всього). А ще мафи, які в одних місцях зникають, а в інших з'являються майже впритул до житлової забудови, як приклад Дорогожицька 13 - про під'їзд швидокої або пожежної мова не йдеться.... А ще брудні зі стійким запахом сечі підземки і набережна Дніпра.... "Карфаген має бути зруйнованим"- Вони майже близьки до своєї мети.
Можливо для більш конструктивної критики слід розілити поняття пам'ятник (1), як пам'ять про щось або когось, або події. Та з іншого боку пам'ятник (2), як об'єкт створений митцями з певною метою чи ідеєю, або без них) І власне цю різницю доносити до соціюму починаючи зі школи. А з мистецькою/авторською інтерпретацією пам'ятник (1) слід працювани у культурному полі, розвивати творче та критичне мисленняі де у нас проблеми в Україні. Не бачу серйозної проблеми у Художніх проявах авторами якоїсь теми, але слід мати механізми, які дозволяють забирати певного роду об'єкти, які реально немають цінності і давати можливість проявити себе потенціально сильнішим творцям. Тобто за конкуренцію) Скульптурні об'єкти мали б провокувати людей до якоїсь думки чи емоції, а не тільки до молотви.
текст, який допомагає просуванню каналу)
Тєма з Дрежгеокадарстром цвіте і пахне. КУпа випадків коли в селі якість спільні землі, пасовища наприклад рапотово виявляються "приватизовані", причому людьми яких ніколи ніде не бачили в цій громаді. Села звісно теж неправі, що не поворушились і не приватизували іне забрали у спільну власність такі землі. Але Дрежгеокадарстр прикурює нормальненько
По поводу колючей проволоки на газоне на Бессарабке - это место тусовки всех бездомных района. Там сейчас навели порядок, но находится все равно неприятно
Щодо пам'ятника Моцарту, я знаю який пам'ятник нашим людям сподобався б: просто тупо його постать, абсолютно реалістична, звичайна статуетка двометрова. Оце б наше бидло зрозуміло б.
О! Вже в народ "плюнули"
Стіну з приклеїним бананом поставте, це точно сподобається таким високорозвиненим поціновувачам як ви.
Обгрунтуйте чим вам так сподобалось ця скульптура, чи тільки тому що так Юліан сказав?
Про Моцарта і його скульптора... Справді далеко не Роден. Зараз не цей скульптор формує нове бачення , а цей новий час породжує таких скульпторів - звісно, це добре. Є безліч варіантів в наш час. Але хоча Роден на свій час робив речі незвичні, але вже був тим, хто формував нову епоху, пластику, яка пробивала собі "отвори" у консерватизмі, але пам'ятаючи про логіку і послідовність нових з'яв....і це бачили його сучасники, що розуміли і разом формували ту нову епоху. Це ще не був аж такий артринок. Ось поставили ж його скульптуру в Парижі, але вже коли прийшла наступна епоха. Попустило. І вже був і Бранкузі і Боччоні і Архипенко... Просто при всякому новому творі є ще й просто інертні глядачі, фахові виконроби, тверді адміністратори... нарешті виборці))). Тому слід все ж орієнтуватись на (навіть на перший погляд зверхності) досвідчених мистецтвознавців... а потім зробити навпаки - аби було))).
🤔👍
Я завжди ставлю лайк вашим відео, хоча памятник не дуже подобається)
Дуже шкода молодих жінок-велосипедисток, котрі загинули в аваріях. Співчуття родинам! А щодо архітектора Гельмута Ланга , то в місцевих чиказьких газетах повідомляли , що за свідченнями очевидців він не зупинився на перехресті , де був знак і це стало причиною трагедії. До речі, хотілось би почути вашу думку про контроверсійну будівлю Ланга Thompson Center в центро Чикаго, за яку архітектора часто критикували. Споруда виявилася дуже дорогою в обслуговуванні тому її зараз планують продати (досі вона належала державі) і або знести, або перебудувати .
Гола земля під Трансформером виглядає наївно...
Там на Зазм'я траса така що я й автом не ризикую зайвий раз. А веломаршрут там би не завадив
Парадоксально
1) вузенька 1.5 смугова дорога до села через сосновий ліс небезпечна, постійні лобові ДТП з смертельними наслідками
2) швидкісна автомагістраль в Бориспіль, де рухатись велосипедом заборонено та можа задихнутись від пилу та газу. Але має широке рівне узбіччя з освітленням де можна безпечно їхати
Про статую Моцарта теж можна сказати що вона неактуальна в мене наш час. Це ж по суті "класична реалістична" скульптура з дещо гіперболізованими певними елементами.
В наш час можна ж встановити якусь утилітарну інсталяцію з QR кодами на біографію і роботи Моцарта.
А де у Львові знаходиться діорама міста котра на 9:14?
то в Кракові
Факт хаотичної та неконтрольованої забудови Києва з масштабним знищенням зеленої зони та без врахування думки громади говорить про те, що цих обшуків скоріше недостатньо
але ж мотивація проведення всіх цих обшуків геть інша
у вінницьких змі написали що трансформера за спонсорські кошти встановили, але одразу зявились петиціі про те що його варто кудись перенести, бо там він не "вписується" і взагалі є недоречним
дякую за інформацію
Згадайте будь ласка відкритий недавно в харкові молл. Ззовні він архітектурно м'яко кажучи не надихає, але всередині досить красивий.
Надсилайте, будь ласка, фото чи посилання мені у соцмережах, я огляну)
Чому Ви більше концентруєтесь на Львові зрозуміло. Але чому нічого ніколи не кажете про життя в містах півдня та сходу України? Ніби інша країна...чи там такий треш, що не хочеться починати?
новини підбераю не за регінонами, а ситуативно) тому, якщо маєте цікаві новини з будь-якого регіону України чи з іншої країни - надсилайте мені у соцмережі. Дякую)
Instagram: instagram.com/chaplinsky_vlog/
Facebook: facebook.com/chaplinskyvlog
Saga каже що це не вони, а магазин, комерція, яка розташовується у них на першому поверсі. Але це сталося за їхньої мовчазної згоди. Ще якийсь час до цього вони відгризли шматок тротуару і облаштували на ньому зелену зону. Зелена зона це звичайно добре але не за рахунок тротуару. В комбінації прохід залишився зовсім куций, як для пішоходів так і для велосипедів
саме страшне що клічко влаштовує більшість громадян, вони навіть не знають про ці злочинні діяння які він та його кмда при підтримці вже нової міськради прокручує у місті.
на жаль в киян не було вибору між Кличком і якимось бездоганним мером. В порівнянні з попередниками (поповим, черновецьким, навіть Омельченко) він не такий вже і поганий мер. Але так, не поганий, але і не бездоганний. Плюс мало хто звертає увагу на склад та роботу Київради.
Але ж кошмарять його зараз не через те, що він там щось не те побудував чи не проклав. Та і з усіх київських мерів кошмарити (або цивілізованою мовою: влаштовувати політично-вмотивовані переслідування) саме Кличка - явний перебор.
@@VityokOrgUa та попіву і не мріялось стільки красти як клічку, нічого вже є виграні перші апеляційні суди які відкриють правду на цього вихідця із рибкінської брігади
Як ви ставитесь до ідеї ввести у Львові екологічні вимоги до транспорту? Тобто заборонити в'їзд в місто автомобілям, що не відповідають 'нормі'.
Невже не зрозуміло чому люди починають "будувати сквер" перед тим як ділянку почне забудовувати забудовник?
думаю що всім зрозуміло, питання тільки чому раніше того скверу нікому не треба було?
Якби це було десь у Франківську, Львові то ніхто б нічого не садив, достатньо поставити капличку і усьо, то вже не можна рухати
До пам'ятника Моцарту Джуніору може бути лише одне конструктивне питання - чому саме він. Бо халяву цінуємо більше, ніж власну історію
Моцарт - це і є наша історія
раджу перелянути ruclips.net/video/5TYyCocKBFM/видео.html
Я один чекав на 'А це - пам'ятник свині'?
Я звичайно, повністю погоджуюсь з тим, що треба платити за роботу, проте часто підрядні будівельні організації будують вкрай неякісно і їм за це жодних штрафів не виписують, особливо вулиця Б.Хмельницького до Євро2012. Стосовно слідчих заходів у мерії Києва, то я вважаю, що давно пора, але питання до мешканців, як можна було голосувати за Кличка, коли такий треш твориться у там, а відповідальних ніколи не карають?
Твір як скульптура виглядає геніально, але я б не хотіла ходити і дивитися на оголені задниці . В Німеччині в бані миються голі чоловіки і жінки , це ж не означає, що ми так маємо робити. І причому тут музика до задниці??? Яка логіка в цій скульптурі?
В Італії всі чоловічі фігури оголені, то ви і в Італію не поїдете?)))
Поясню, чого я не сприймаю оголену чоловічу задницю в скульптурі, для мене це асоціація з гомосексуалізмом. Це моє суб"єктивне сприйняття. В Італіі і Греціі скульптури гармонійно вписуються з старовинною архітектурою і там оголене тіло, а не частина тіла. І як автор може пояснити своє бачення Моцарта в такому вигляді? Чого він його бачить таким?Можливо я мало розбираюся, через те мені цікаве пояснення.
Пам'ятник має цікавити перехожих. Як можна пройти повз пам'ятника Гейне?
Щодо львівського Моцарта: по-перше, образ невиправдано шаржований і більше говорить про душевний стан скульптора, ніж зображуваної особи. Скульптор, може й гарний хлопець, але пам’ятник не йому. По-друге, автор припустився стилістичного анахронізму, бо Франц Ксавер творив за доби класицизму і романтизму, але ніяк не бароко. Навіть для образу Вольфганга Амадея це було б не дуже органічно. Провокативність - цілком законний прийом, але за умови, що скульптура вдала. Що запропонувати на взамін, не знаю, бо не є скульптором. Спитайте у них.
+