Szervusz Csaba! Engem rettenetesen érdekelnének a nádfödém behálózásával kapcsolatos jótanácsok. Épp most újítok fel és nem feltétlen akarom leszedni mind a három helyiségben a vakolatot a mennyezetről. Esetleg ha az a hálós megoldás javít rajta, akkor szívesen meghallgatnám.
Szia Tamás, ha a nádszövet mennyezet szép síma mert volt már glettelve, de pókháló szerű repedés található mindenhol, üvegszövet tapétázni szoktuk. Ez olyan anyag mint a bandázsszalag csak nagyban. A ragasztóba való hálóbeágyazást (rabicháló) csak akkor javaslom ha a mennyezet stabil és jól terhelhető. Amint lesz ilyen munkánk készítek róla videót.
Szia Csaba! Köszönöm a választ, hétvégén felraktuk az egészre a dryvit hálót Ceresit thermo universal ragasztóval. Csak pici repedések voltak a falon, egy helyen elkezdtem leszedni a vakolatot, hogy láthassam az alatta lévő réteget, illetve mennyire van egyben, egyenlőre jónak tűnik a megoldás, köszönöm szépen :)
Szia Csaba! Nagyon jók a videóid, tetszik, hogy elmagyarázol benne olyan dolgokat is, ami nem tűnik fontosnak, de ha otthon egyedül csináljuk, akkor nagyon is azok. Pl az ajtómázolás videónál ezek a részletes magyarázatok. Csak így tovább! Szeretnék kérdezni tőled. Adott egy 10 éve festett fal, glettelés is kell, mert vannak benne mélyedések, elég egyenetlen. Azt tanácsolták, hogy kell egy mélyalapozó, majd glettelés, és arra még egy alapozó, majd festés. Te is kétszer teszel alapozót? Másik kérdésem, hogy a falcsiszoló zsiráfot mikor érdemes használni és milyen fázisoknál. Csak a festés előtt? Vagy alapozó után, vagy már az alap falon is szoktad? Még egy kérdés, mi az az anyag, amit leterítettél fólia helyett? Köszönöm a válaszokat!
Szia! A következő 3 videóban pont ezzel a témával foglalkozok. De nem szeretnélek megvárakoztatni, mert ebből a 3-ból még 2-őt utómunkázni kell, a 3.-at még fel is kell venni. Ha diszperziós festékkel volt korábban festve, akkor nem kell minden áron mélyalapozni glettelés előtt, csak ha extrém módon szív a felület. Normális esetben a műanyag diszperzió nem produkál extrém szívó felületet. (de sajnos vannak olyan szirszar festékek forgalomban amiknél előfordulhat). Ha nagyon szennyezett a korábbi diszperziós festékbevonat, érdemes megcsiszolni glettelés előtt. Nem tudom mert nem látom, de tegyük fel, hogy nálad normális jó minőségű az előző festékbevonat. (normális egyenletes szívóképesség, teherbiró, nincsen zsíros szennyeződés, leváló részek stb.) Ebben az esetben glettelhetsz direkt a felületre. Ami NAGYON FONTOS a megfelelő helyes glettanyag választása. A következő videóban pont erről beszélek. Szóval ha diszperzitre akarsz glettelni, akkor nem szabad szervetlen ásványi kötésű glettanyagot használnod!!! Neked szerves anyagokkal javított univerzális glettet kell beszerezned, ami a gyártó szerint egyaránt alkalmazható, ásványi szervetlen felületekre, (mészcement alapvakolat, beton, gipszesvakolat, stb.) és épp úgy alkalmazható szerves bázisú felületekre is mint a műanyag diszperzió. Ha készre glettelted, diszperziós festés előtt be kell mélyalapozni a felületet, hogy szép egyenletes, és ne túl szívó felületre kerüljön a festéked. A szerves festékek ellentétben az ásványi festékekkel, ragasztásos elven tapadnak, ezért fontos, hogy a festékben lévő folyékony kötőanyagot az alapfelűlet, hirtelen ne tudja elszívni, és a megfelelő tapadás létre tudjon jönni. De azért vigyázz, mert túl alapozni sem szabad, hogy kialakuljon a tükrös felület... Érdemes a gyártó által megadott arányokban keverni vízzel. Ha szépen glettelsz, nem muszáj zsiráffal csiszolni. Mint ahogy ezt én sem teszem a következő videókban. Én többnyire két soron glettelek, és amikor kész, meglámpázom és csak kézzel szoktam egy kicsit megcsiszolni ahol szükséges. A következő videóban még dumálok, de az azt következőben már csapatom a glettelést. 💪 Ha gondolod tarts velem, hátha tudok még neked valamiben segíteni. Üdv. Csaba
Az takaró filc, aminek az egyik fele fólia, a másik fele pedig újrahasznosított anyagokból van, és jól szívja a nedvességet. Egy kicsivel drágább mint a hagyományos takarófólia, de többször lehet használni, és ha úgy vesszük sokkal környezetbarátabb. Meg viszonylag gyorsan elszívja a rácsöppent festéket. Jó cucc! 👌
Szia festőként hallgatva nagyon jó videó. Szerintem felujitâsba csak szakember ugorjon bele hogy biztos legyen a siker! Viszont tisztasági festést én is szinte mindenkinek ajànlom ! Egy jó alapra könnyű dolgozni😉. A penész eltàvolitàs ,kezelése,veszêlyének felhívàsa nagyon fontos festőként . Kiegészítést ként bàrmilyen gombaölő jó pl az ecet is és csak a leg végső esetben hasznàljunk hypót. Ugyanis roncsolja a festéket . Ami szerintem kimarad az a vakolt falra előkészítés nélkül felrakott tapéta, ami később rosszul lett leszedve . Aztàn átlett geletelve , festve és megjelent a penész!!! Sajnos nagyon sok lakóhàznàl talàlkoztam vele.
Szervusz Csabi! Panellakásban szeretnék glettelni. A fűrészporost teljesen leszedtem, a falat a betonig visszavakartam spaklival, illetve 40es kiszsiráffal lecsiszoltam. Lesöpörtem a falat, Héra falfix és most szeretnék Finobellozni, szerintem tuti kell két réteg... Kérdésem: élvédőnek a sarkokhoz rakhatok műanyag, öntapadós élvédőt, mert egy előző, otthoni felújításból maradt ki több méter, gipszkarton falhoz lett vásárolva..... Panelelem sarkokhoz mehet ilyen műanyag, keménypapír élvédő, amit a gipszkartonhoz használnak? Ezt is simán lehet finobelooval a sarkokhoz glettelni, vagy ragasztani kell általános ragasztóval? Vagy ne kísérletezzek, inkább alu élvédővel dolgozzak? Ezt is elég csak glettelni a falhoz méretrevágás után, vagy érdemes ragasztani? Előre is nagyon köszi a választ!
Szia! Mi csak alu élvédőt használunk. Glettbe ágyazva ragasztjuk az élre úgy, hogy mindkét oldalt vékony glettréteget hordunk fel és arra megy az élvédő.
Szia Csaba! Nálam 3 mm vastag parafa szigetelés lett a fő falakra felrakva. Erre szeretnék fűrészporos tapétát felrakni. Tudnál tanáccsal segíteni, hogy hogyan oldjam meg? Gondolok itt arra, hogy mivel kezeljem a parafát, hogy a tapéta ragasztóval fenn maradjon a tapéta? ... esetleg, valami speciális ragasztóval tegyem fel a tapétát rá?
Szia Marcsi! Egy 200g-os metylan spezial tapétaragasztót keverj be 4 liter vízbe, úgy ahogyan azt a legutóbbi tapétázós videóban én is teszem. Úgy 5 perc múlva mikor teljesen megázott, keverj hozzá egy dobozzal ebből : www.obi.hu/tapetaragasztok/metylan-uevegszoevet-es-textiltapetaragaszto-750-g/p/1237999 Ez megnöveli a ragasztó tapadását, ez által kevésbé szívó felületre is jóbban fog ragadni a tapéta. Ha nagyon besűrűsítené a ragasztót, adj hozzá egy kevés vizet, h könnyen kenhető legyen a fűrészporos tapéta hátoldalára.
Szeretném megtudni, hogy Polifarbe platinummal festett, jó állapotú falra mehet direktben a vlies tapéta, vagy előkészítésre is van szükség? Nagyon örülök a videoknak, nagy segítség számomra. Köszönöm szépen.
Igen kedves Tünde, mehet ha jó állapotban van. Arra kell figyelni, hogy ragasztás közben a megfelelő tempó meg legyen, nehogy elszívódjon a felhordott ragasztó mire odaérnek a tapétával, és mindig a fénylő friss ragasztóba legyen ragasztva a tapéta. Vagy ha lassabban tudnak vele haladni, a ragasztó száradási idejét a fal alapozásával lehet elnyújtani. (pl. Héra falfix 1:4 vízzel hígítva) Jó munkát és kellemes hétvégét kívánok! Csaba
Szia Csaba! Nem néztem eddig végig az összes videót, de egyelőre nem találtam olyat, ahol a fal salétromos. Adott egy társasház beltéri folyosója, ahol csőtörés miatt salétromos lett a a folyosón a fal. A korábbi festés lepergett néhány helyen. Véleményed szerint, ha a salétromos részt levakarom, utána a folyamat a következő lenne? Glettelés + alapozózás + festés? Az egyes folyamatok között mennyi időre van szükség a száradáshoz?
Szia Csaba! Nagyon jók a videók. Most vágok bele Én is felújításba. A villanyszerelő álltal kivájt hornyot mivel érdemes feltölteni? Először gipsz? Utána rá a háló? Vagy lehet glettel is kitölteni? Illetve ha penészes volt a fal pár helyen akkor elég lesz penész gátló szert tenni az új festèkbe?
Szia! Használhatsz cementes vakolatjavító habarcsot is, vagy gipszes vakolatot is, pl. Rotband 7-50mm , vagy olcsóbb villanyszerelő gipsz is jó hozzá... Portalanítani kell, és vízzel benedvesíteni a hornyot, majd kenheted is bele a habarcsot. Arra ügyelj, hogy ne álljon ki a falsíktól a friss anyag, húzd le élesen glettvassal vagy kanállal. Utána hálózás, majd jöhet a glettelés. Jó munkát hozzá! :)
Mit lehet csinálni, ha a fürdőszoba sarkában -a felső lakóktól leszivárgó víztől -megsárgult foltok keletkeztek? Már nagyon régóta újra és újra jelentkezik ez a probléma. Mivel panelban lakunk, nem lehet tudni pontosan, hogy honnan jön a víz. Előre is köszönöm, ha idejéből futja a válaszra.
Az ilyen beázásból adódó sárga foltokat, vagy nikotin foltokat, “átvérzéseket” a síma diszperzit nem takarja el, újra és újra jelentkezik. Az ilyen szennyezett felületeket szigetelő festékkel kell festeni. Persze amíg a beázás nincs megszüntetve ez sem segít.
Szia! Ezek albérletek és csupán azért mert praktikus. Nem szép, de legalább csúnya. 🙂 Ez a dörzsölt vakolat kevésbé sérülékeny, de ha mégis megsérül, sokkal könnyebb kijavítani mint egy simára glettelt falat és nem kell a teljes falat átfesteni. Vagy ha mundjuk helyenként lekoszolódik, miután kiköltözött a bérlő egy kishengerrel könnyen és gyorsan javítható foltszerűen, akár fényfal esetén is úgy, hogy később nem látszódnak a foltok.
Végtelenül hasznos, informatív és többnyire közérthető, köszönöm!
Nagyon alapos bemutatás! Nekem, mint laikusnak ez nagyon részletes és érhető volt! Köszi!
Nagyon alapos és hasznos volt, köszönöm!
Nagyon köszi, Csaba ! ...nem kioktató, mint inkább oktató !! A tanácsaid alapján nagyon szépre megcsináltam a konyhát! ! KÖSZI !
Szuper a videó! (Ez is) köszönjük a ránk szánt időt
Nagyon hasznos volt, köszi!
Szívesen!
Szervusz Csaba!
Engem rettenetesen érdekelnének a nádfödém behálózásával kapcsolatos jótanácsok. Épp most újítok fel és nem feltétlen akarom leszedni mind a három helyiségben a vakolatot a mennyezetről. Esetleg ha az a hálós megoldás javít rajta, akkor szívesen meghallgatnám.
Szia Tamás, ha a nádszövet mennyezet szép síma mert volt már glettelve, de pókháló szerű repedés található mindenhol, üvegszövet tapétázni szoktuk. Ez olyan anyag mint a bandázsszalag csak nagyban. A ragasztóba való hálóbeágyazást (rabicháló) csak akkor javaslom ha a mennyezet stabil és jól terhelhető. Amint lesz ilyen munkánk készítek róla videót.
Szia Csaba! Köszönöm a választ, hétvégén felraktuk az egészre a dryvit hálót Ceresit thermo universal ragasztóval. Csak pici repedések voltak a falon, egy helyen elkezdtem leszedni a vakolatot, hogy láthassam az alatta lévő réteget, illetve mennyire van egyben, egyenlőre jónak tűnik a megoldás, köszönöm szépen :)
nagyon hasznos és profi videó!!
Super vagy ilyen video kell!
Köszi a biztató visszajelzést!
Szia.köszönöm a ragasztó szalagos tippet.be vált . kaparhattam az egész szobát. De így legalább új alapot kap festés előtt.
Nincs mit, szívesen! 🤝
Nagyszerű videó!
Szia Csaba! Nagyon jók a videóid, tetszik, hogy elmagyarázol benne olyan dolgokat is, ami nem tűnik fontosnak, de ha otthon egyedül csináljuk, akkor nagyon is azok. Pl az ajtómázolás videónál ezek a részletes magyarázatok. Csak így tovább! Szeretnék kérdezni tőled. Adott egy 10 éve festett fal, glettelés is kell, mert vannak benne mélyedések, elég egyenetlen. Azt tanácsolták, hogy kell egy mélyalapozó, majd glettelés, és arra még egy alapozó, majd festés. Te is kétszer teszel alapozót? Másik kérdésem, hogy a falcsiszoló zsiráfot mikor érdemes használni és milyen fázisoknál. Csak a festés előtt? Vagy alapozó után, vagy már az alap falon is szoktad? Még egy kérdés, mi az az anyag, amit leterítettél fólia helyett? Köszönöm a válaszokat!
Szia!
A következő 3 videóban pont ezzel a témával foglalkozok. De nem szeretnélek megvárakoztatni, mert ebből a 3-ból még 2-őt utómunkázni kell, a 3.-at még fel is kell venni.
Ha diszperziós festékkel volt korábban festve, akkor nem kell minden áron mélyalapozni glettelés előtt, csak ha extrém módon szív a felület. Normális esetben a műanyag diszperzió nem produkál extrém szívó felületet. (de sajnos vannak olyan szirszar festékek forgalomban amiknél előfordulhat). Ha nagyon szennyezett a korábbi diszperziós festékbevonat, érdemes megcsiszolni glettelés előtt.
Nem tudom mert nem látom, de tegyük fel, hogy nálad normális jó minőségű az előző festékbevonat. (normális egyenletes szívóképesség, teherbiró, nincsen zsíros szennyeződés, leváló részek stb.)
Ebben az esetben glettelhetsz direkt a felületre. Ami NAGYON FONTOS a megfelelő helyes glettanyag választása. A következő videóban pont erről beszélek. Szóval ha diszperzitre akarsz glettelni, akkor nem szabad szervetlen ásványi kötésű glettanyagot használnod!!!
Neked szerves anyagokkal javított univerzális glettet kell beszerezned, ami a gyártó szerint egyaránt alkalmazható, ásványi szervetlen felületekre, (mészcement alapvakolat, beton, gipszesvakolat, stb.) és épp úgy alkalmazható szerves bázisú felületekre is mint a műanyag diszperzió. Ha készre glettelted, diszperziós festés előtt be kell mélyalapozni a felületet, hogy szép egyenletes, és ne túl szívó felületre kerüljön a festéked. A szerves festékek ellentétben az ásványi festékekkel, ragasztásos elven tapadnak, ezért fontos, hogy a festékben lévő folyékony kötőanyagot az alapfelűlet, hirtelen ne tudja elszívni, és a megfelelő tapadás létre tudjon jönni. De azért vigyázz, mert túl alapozni sem szabad, hogy kialakuljon a tükrös felület... Érdemes a gyártó által megadott arányokban keverni vízzel.
Ha szépen glettelsz, nem muszáj zsiráffal csiszolni. Mint ahogy ezt én sem teszem a következő videókban. Én többnyire két soron glettelek, és amikor kész, meglámpázom és csak kézzel szoktam egy kicsit megcsiszolni ahol szükséges. A következő videóban még dumálok, de az azt következőben már csapatom a glettelést. 💪 Ha gondolod tarts velem, hátha tudok még neked valamiben segíteni.
Üdv.
Csaba
Az takaró filc, aminek az egyik fele fólia, a másik fele pedig újrahasznosított anyagokból van, és jól szívja a nedvességet. Egy kicsivel drágább mint a hagyományos takarófólia, de többször lehet használni, és ha úgy vesszük sokkal környezetbarátabb. Meg viszonylag gyorsan elszívja a rácsöppent festéket. Jó cucc! 👌
Szia festőként hallgatva nagyon jó videó. Szerintem felujitâsba csak szakember ugorjon bele hogy biztos legyen a siker! Viszont tisztasági festést én is szinte mindenkinek ajànlom ! Egy jó alapra könnyű dolgozni😉. A penész eltàvolitàs ,kezelése,veszêlyének felhívàsa nagyon fontos festőként . Kiegészítést ként bàrmilyen gombaölő jó pl az ecet is és csak a leg végső esetben hasznàljunk hypót. Ugyanis roncsolja a festéket . Ami szerintem kimarad az a vakolt falra előkészítés nélkül felrakott tapéta, ami később rosszul lett leszedve . Aztàn átlett geletelve , festve és megjelent a penész!!! Sajnos nagyon sok lakóhàznàl talàlkoztam vele.
Ez bizony így van. Sajnos előfordul!
,, Szerintem felújításba csak szakember ugorjon bele''
Hogy biztosan nekünk festőknek is legyen munkánk!☝🏻😁
Üdvözlettel egy festő kolléga.
Szervusz Csabi!
Panellakásban szeretnék glettelni. A fűrészporost teljesen leszedtem, a falat a betonig visszavakartam spaklival, illetve 40es kiszsiráffal lecsiszoltam. Lesöpörtem a falat, Héra falfix és most szeretnék Finobellozni, szerintem tuti kell két réteg... Kérdésem: élvédőnek a sarkokhoz rakhatok műanyag, öntapadós élvédőt, mert egy előző, otthoni felújításból maradt ki több méter, gipszkarton falhoz lett vásárolva..... Panelelem sarkokhoz mehet ilyen műanyag, keménypapír élvédő, amit a gipszkartonhoz használnak? Ezt is simán lehet finobelooval a sarkokhoz glettelni, vagy ragasztani kell általános ragasztóval? Vagy ne kísérletezzek, inkább alu élvédővel dolgozzak? Ezt is elég csak glettelni a falhoz méretrevágás után, vagy érdemes ragasztani? Előre is nagyon köszi a választ!
Szia! Mi csak alu élvédőt használunk. Glettbe ágyazva ragasztjuk az élre úgy, hogy mindkét oldalt vékony glettréteget hordunk fel és arra megy az élvédő.
Szia Csaba!
Nálam 3 mm vastag parafa szigetelés lett a fő falakra felrakva. Erre szeretnék fűrészporos tapétát felrakni.
Tudnál tanáccsal segíteni, hogy hogyan oldjam meg? Gondolok itt arra, hogy mivel kezeljem a parafát, hogy a tapéta ragasztóval fenn maradjon a tapéta? ... esetleg, valami speciális ragasztóval tegyem fel a tapétát rá?
Szia Marcsi! Egy 200g-os metylan spezial tapétaragasztót keverj be 4 liter vízbe, úgy ahogyan azt a legutóbbi tapétázós videóban én is teszem. Úgy 5 perc múlva mikor teljesen megázott, keverj hozzá egy dobozzal ebből : www.obi.hu/tapetaragasztok/metylan-uevegszoevet-es-textiltapetaragaszto-750-g/p/1237999
Ez megnöveli a ragasztó tapadását, ez által kevésbé szívó felületre is jóbban fog ragadni a tapéta. Ha nagyon besűrűsítené a ragasztót, adj hozzá egy kevés vizet, h könnyen kenhető legyen a fűrészporos tapéta hátoldalára.
@@festocsaba Nagyon köszönöm, Csaba!
@@marcsi4211 szívesen!
Amióta téged nézlek nem költök festőre😊
Szeretném megtudni, hogy Polifarbe platinummal festett, jó állapotú falra mehet direktben a vlies tapéta, vagy előkészítésre is van szükség? Nagyon örülök a videoknak, nagy segítség számomra. Köszönöm szépen.
Igen kedves Tünde, mehet ha jó állapotban van. Arra kell figyelni, hogy ragasztás közben a megfelelő tempó meg legyen, nehogy elszívódjon a felhordott ragasztó mire odaérnek a tapétával, és mindig a fénylő friss ragasztóba legyen ragasztva a tapéta. Vagy ha lassabban tudnak vele haladni, a ragasztó száradási idejét a fal alapozásával lehet elnyújtani. (pl. Héra falfix 1:4 vízzel hígítva) Jó munkát és kellemes hétvégét kívánok!
Csaba
@@festocsaba Köszönöm szépen, Csaba!
Én a savó-ra esküszöm és peneszgátlos festék...eddig ez hatékonyan működik nállam legábis
bomba video
Szia Csaba! Nem néztem eddig végig az összes videót, de egyelőre nem találtam olyat, ahol a fal salétromos. Adott egy társasház beltéri folyosója, ahol csőtörés miatt salétromos lett a a folyosón a fal. A korábbi festés lepergett néhány helyen. Véleményed szerint, ha a salétromos részt levakarom, utána a folyamat a következő lenne? Glettelés + alapozózás + festés? Az egyes folyamatok között mennyi időre van szükség a száradáshoz?
Szia Csaba! Nagyon jók a videók. Most vágok bele Én is felújításba. A villanyszerelő álltal kivájt hornyot mivel érdemes feltölteni? Először gipsz? Utána rá a háló? Vagy lehet glettel is kitölteni? Illetve ha penészes volt a fal pár helyen akkor elég lesz penész gátló szert tenni az új festèkbe?
Szia! Használhatsz cementes vakolatjavító habarcsot is, vagy gipszes vakolatot is, pl. Rotband 7-50mm , vagy olcsóbb villanyszerelő gipsz is jó hozzá... Portalanítani kell, és vízzel benedvesíteni a hornyot, majd kenheted is bele a habarcsot. Arra ügyelj, hogy ne álljon ki a falsíktól a friss anyag, húzd le élesen glettvassal vagy kanállal. Utána hálózás, majd jöhet a glettelés. Jó munkát hozzá! :)
A penészes falról beszélek a videóban. Nem elég penészgátlót tenni a festékbe. Ki kell nyírni a felületen lévő penészgombát.
Mit lehet csinálni, ha a fürdőszoba sarkában -a felső lakóktól leszivárgó víztől -megsárgult foltok keletkeztek? Már nagyon régóta újra és újra jelentkezik ez a probléma. Mivel panelban lakunk, nem lehet tudni pontosan, hogy honnan jön a víz.
Előre is köszönöm, ha idejéből futja a válaszra.
Az ilyen beázásból adódó sárga foltokat, vagy nikotin foltokat, “átvérzéseket” a síma diszperzit nem takarja el, újra és újra jelentkezik. Az ilyen szennyezett felületeket szigetelő festékkel kell festeni. Persze amíg a beázás nincs megszüntetve ez sem segít.
Köszönöm@@festocsaba
Szia Csaba! Nagyon jók a videók csak így tovább! Amúgy azt lehet tudni, hogy miért vakol valaki bent?? Nekem ez olyan fura...
Szia! Ezek albérletek és csupán azért mert praktikus. Nem szép, de legalább csúnya. 🙂 Ez a dörzsölt vakolat kevésbé sérülékeny, de ha mégis megsérül, sokkal könnyebb kijavítani mint egy simára glettelt falat és nem kell a teljes falat átfesteni. Vagy ha mundjuk helyenként lekoszolódik, miután kiköltözött a bérlő egy kishengerrel könnyen és gyorsan javítható foltszerűen, akár fényfal esetén is úgy, hogy később nem látszódnak a foltok.