Прокуратура повертає державі землі на Чернігівщині, на яких розташовані пам’ятки археології

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 май 2024
  • Коментують: начальник відділу управління представництва інтересів держави в суді Чернігівської обласної прокуратури Ірина Кошова, представник Департаменту культури і туризму національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації Валентина Мултанен.
    Органами прокуратури Чернігівської області у взаємодії із Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА виявлені непоодинокі факти вибуття з державної власності за рішеннями Головного управління Держгеокадастру в області та органів місцевого самоврядування земельних ділянок із пам’ятками археології та заявлено відповідні позови.
    У 2023-2024 роках заявлено 64 таких позови щодо 615 га земель. З них 18 щодо 156 га вже задоволено судами. 9 рішень суду вже набрали законної сили і виконані - державі повернуто 145 га земель.
    Так, Чернігівською окружною прокуратурою до суду в інтересах держави в особі Чернігівської ОВА заявлено 8 позовів про повернення державі 32 земельних ділянок площею 3,4 га в межах пам’ятки археології місцевого значення «Ялівщина» II-I тис. до н.е., I тис., XI-XIII ст, які незаконно відчужені у приватну власність фізичних осіб.
    Також Козелецькою окружною прокуратурою заявлено позов про повернення у державну власність ділянки площею 43 га, на якій розташовані пам’ятки археології місцевого значення поселення «Салтикова Дівиця-4» (є одним з трьох поселень III-V ст.ст.) та поселення «Салтикова Дівиця-5» (поселення III-V ст.ст. і Давньої Русі). Ця ділянка за наказом Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області передана як землі сільгосппризначення у комунальну власність.
    Наразі позов задоволено, рішення суду у цій справі виконано - держреєстрацію права комунальної власності в реєстрі речових прав на нерухоме майно та в державному земельному кадастрі скасовано.
    Прокурорами також активно вживаються заходи щодо захисту таких пам’яток археології як кургани. За позовом Ніжинської окружної прокуратури скасовано державну реєстрацію права комунальної власності і реєстрацію в земельному кадастрі ділянки площею понад 2 га у межах Плисківської сільської ради, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення: курганна група «Могили», ІІ-І тис. до н.е.
    Питання захисту інтересів держави щодо збереження пам’яток археології є і залишається пріоритетом в роботі органів прокуратури області.
    Більше: www.gp.gov.ua/ua/posts/prokur...

Комментарии •