Дякую щиро. Як приємно слухати поради фахівчині по гортензіях. Ви дуже гарно і обґрунтовано пояснюєте. Буду з нетерпінням чекати наступних відео зустрічей.
Дякую Вам Світлана за збереження відео,прийшла з роботи, і зразу включила дивлюся, і думаю для себе візьму щось корисне,бо маю 3 широколисті гортензії.
Я погоджуюсь зі всим що говорила експерт. Сама я біолог, вірніше вчитель біології і великий любитель гортензій. Також маю досвід вирощування щієі рослини більше 5 років
@@nadin809 вітаю, саме ця сортосерія у мене зимує в горщиках в не отоплюваному приміщенні. Температура в приміщенні опускається в найхолодніші дні до -10. Це мінімальна зафіксована температура при вуличній температурі повітря -19. Але за сприятливих погодніх умов там орієнтовно -2-3. Бажана температура для того аби гортензія пішла в стан спокою має бути не вище +8 у Українських умовах. Тоді вона не перед вчасно починає вегетувати весною, не витягується. Щороку я проводжу експеримент з групою рослин яким змінюю умови зимування . І саме такі температурні рамки , показали себе найкраще. Також можна вкрити рослину на зимівлю якщо вона у Вас у відкритому ґрунті. В моєму регіоні, це зона 6а достатньо 2 шарів агроволокна 50. Якщо Ви проживаєте в більш холодніших, то рослину можна утеплити сухою хвоєю, соломою або мохом. Також можна використати сухе дубове листя. За умови , що дуб не хворів борошнистою.
Я до знайомства з гортензіями не чула про ґрунтову мушку, хоч я і дотична до грунту і до рослин. Минулого року я її побачила на молодому кущику уже весною, рослинка була на холодній веранді. Я бачила, як по грунту скакала ця…. І в результаті бруньки, які були живі весь час, засохли. Я дослідила кореневу - вона ніяка. Так от, чим обробити зараз ті, що будуть зимувати в холодному приміщені від комарика?
Скажіть а якщо зимою не буде морозів нижче -5 всеодно треба укривати. Я в минулому році укривала але пагони випріли но залишились бруньки під землею і вони всі заквітували.
@@ТатьянаЧайковская-э4ж як би ми знали якою буде зима. В цьому році було аномальне літо. Тому маємо бути готові до будь яких проявів зими. Якщо Ваші квітли після того як пагони випріли то у Вас ремонтантний сорт. І такі сорти можна обкласти щільно хвойними гілками щоб зберегти від обледеніння пагонів. ( звісно все залежить від регіону) якщо ви на півночі цього може бути не достатньо щоб зберегти минулорічні пагони.
я закінчила агробіологічний факультет НУБіП, потім здобула освіту ландшафтного дизайнера. З багатьма тезисами гості не погоджують. Багато книг на полиці - не рівень знань людини. Для того, щоб навчати людей садівництву за гроші, потрібна відповідна освіта. Яна в багатьох питаннях не розуміється зовсім. Вибачте, але це особиста думка агробіолога.
Вдячна за Вашу думку. Це абсолютно нормально не погоджуватись з чимось. І мати свою думку. Тому я завжди наголошую, що кожен має адаптовувати все під свої вподобання. Книги на моїй полиці конкретно про гортензії , і вивчаю я все про них. А у них є своя специфіка далека від наших місцевих норм. Садівництво це досить широка тема, а агрономія загалом ще більша. Тому знати багато про садівництво та агроправила, не тотожно знати про гортензії , ну і навпаки. Американська школа гортензієводів дуже екологічна, і мені вона імпонує. Бо дозволяє мислити значно ширше та екологічніше ніж ми всі звикли.
@@flora_verde Окрім навчання в університеті, я також проходила стажування у Франції та маю там багато друзів. Вибачте, але мушу сказати, що ваші знання більше схожі на рівень аніматора, ніж експерта з гортензій. Це лише моє суб’єктивне враження, не ображайтесь. Крім того, у вас, здається, є труднощі з визнанням помилок. Французи мульчують свої рослини не перебитими квітами, а лушпинням гречки. Я навіть обговорювала ваше відео з колегою з одного з розплідників у Франції. Він довго сміявся, бо жоден професійний розплідник не використовує перебиті квіти для мульчування - у цьому просто немає сенсу.
@@КатяНечет-ю7ж пані Катерино, якщо ми вже почали про фаховість. То наявність дипломів на полиці, не робить з людини професіонала . Як ви на початку зазначили про мої книги. Чи працюєте Ви за фахом, чи вивчаєте Ви ці рослини , чи ведете спостереження, записуєте, створюєте фокус групи , чи проводите дослідження ? Я здобула освіту біолога профіль, біохімія та біотехнологія. Прослухала безліч лекцій професора Майкла Діра що очолює кафедру садівництва в Джорджії. Читала спостереження Мела Кондона що є доглядачем гортензій на Кейп Код. Та ще безліч робіт та спостережень інших садівників та агрономів. Чи знаю я все , звісно ні , бо тільки обмежені люди розглядають все в одній площині. Якщо Ви професіонал а не аматор яким мене певно мали на меті назвати, (але написали трошки не так;) то поділіться з світом своїми надбаннями. Я не пам’ятаю де я конкретно сказала про перебиті квіти для мульчування, але звісно я могла оговоритись чи помилитись, що до конкретно Франції. Бо до прикладу в Італії через спеку розсадники використовую практично всі сухі перебиті рослинні рештки для мульчування, через цінність цього ресурсу і квіти в тому числі. А вести твердження про мої психологічні спроможності ,визнавати щось може психолог, чи ви і на психолога вчились , або може стажувались? Я не ображаюсь абсолютно, якби я ображалась на всіх , то не мала б часу читати ті книги , що у мене на полиці, а писала б коментарі про свої регалії в Ютюб чи інстаграм -тим з ким я в чомусь не згодна. Ну і про друзів у Франції , чудесно що маєте. Будемо мірятись кількістю друзів по країхнах?😉
@@flora_verde Агов, я підписана на Світлану, а не на вас, і дивилася це лише через неї. Майте повагу - ви тут гість. У вашому тексті відчувається вся ваша суть. Це ви хизуєтесь регаліями та називаєте себе експертом, не я. Тому й питаю, як з експерта. Але, чесно кажучи, ваш рівень - це просто відвідувач лекцій. На цьому й закінчимо. Світлані дякую за її працю та терпіння.
@@КатяНечет-ю7ж всі ми в цьому світі гості. 😉 Є причинно наслідковий зв’язок , Ваше перше повідомлення причина, моя відповідь наслідок. Якщо Ви думаєте , що я вестимусь на Ваші маніпуляції , то Ви помиляєтесь. Бути добрим не тотожно бути безхарактерним. Не порушуйте особисті кордони людей, тоді не отримуватимете відповідь у своїй ж манері. Добра Вам🫶
Дякую щиро. Як приємно слухати поради фахівчині по гортензіях. Ви дуже гарно і обґрунтовано пояснюєте. Буду з нетерпінням чекати наступних відео зустрічей.
Неймовірно!!! Дівчата дуже схожі. У них навіть імена однакові!
А мені дуже сподобалось,все зрозуміло, дякую.
Дякую за ефір. Багато чого дізналася і те що не розуміла пояснили . Супер
Молодець Світлана, прямі ефіри це новий рівень. Тішить, що ви розвиваєте свій канал, а не стоїте на місці. Це безумовно заслуговує поваги.
@@martin_fort Дякую.
Дякую Вам Світлана за збереження відео,прийшла з роботи, і зразу включила дивлюся, і думаю для себе візьму щось корисне,бо маю 3 широколисті гортензії.
Я погоджуюсь зі всим що говорила експерт. Сама я біолог, вірніше вчитель біології і великий любитель гортензій. Також маю досвід вирощування щієі рослини більше 5 років
дуже висококласна фахівчиня. не треба було її перебивати. хочеться щоб вона думку свою до кінця доказала.. Дякую
А Вам, Світланка, дуже дякую за працю і цікавий канал в Вашому обличчі
Дякую)
Хочу додати, за моїми спостереженнями, гортензиям саме весняні приморозки дуже шкодять.
@@ВалентинаВ-б7п так дуже слушні спостереження. 🫶
Чи маєте досвід зимування гортензії серії You & me
@@nadin809 вітаю, саме ця сортосерія у мене зимує в горщиках в не отоплюваному приміщенні.
Температура в приміщенні опускається в найхолодніші дні до -10. Це мінімальна зафіксована температура при вуличній температурі повітря -19. Але за сприятливих погодніх умов там орієнтовно -2-3. Бажана температура для того аби гортензія пішла в стан спокою має бути не вище +8 у Українських умовах. Тоді вона не перед вчасно починає вегетувати весною, не витягується.
Щороку я проводжу експеримент з групою рослин яким змінюю умови зимування . І саме такі температурні рамки , показали себе найкраще.
Також можна вкрити рослину на зимівлю якщо вона у Вас у відкритому ґрунті. В моєму регіоні, це зона 6а достатньо 2 шарів агроволокна 50.
Якщо Ви проживаєте в більш холодніших, то рослину можна утеплити сухою хвоєю, соломою або мохом. Також можна використати сухе дубове листя. За умови , що дуб не хворів борошнистою.
Я до знайомства з гортензіями не чула про ґрунтову мушку, хоч я і дотична до грунту і до рослин.
Минулого року я її побачила на молодому кущику уже весною, рослинка була на холодній веранді. Я бачила, як по грунту скакала ця…. І в результаті бруньки, які були живі весь час, засохли. Я дослідила кореневу - вона ніяка. Так от, чим обробити зараз ті, що будуть зимувати в холодному приміщені від комарика?
Вітаю. Якщо є така проблема. То можна використати актару і пролити нею ґрунт
Цікаво,дякую.чи обовязково вкривати зверху агроволокно,щоб не промокало.?
Ні не обов’язково. Через це може запрівати
Вітаю
Скажіть а якщо пагани не гнуться що робити
Як укривати
Звʼязувати вертикально і аналогічно укривати гілками хвойних і агроволокном.
@@sad_dlya_nasolodu також можна в середу куща засипати суху солому або хвойний опад для утеплення
Дякую
Скажіть а якщо зимою не буде морозів нижче -5 всеодно треба укривати.
Я в минулому році укривала але пагони випріли но залишились бруньки під землею і вони всі заквітували.
@@ТатьянаЧайковская-э4ж як би ми знали якою буде зима. В цьому році було аномальне літо. Тому маємо бути готові до будь яких проявів зими.
Якщо Ваші квітли після того як пагони випріли то у Вас ремонтантний сорт. І такі сорти можна обкласти щільно хвойними гілками щоб зберегти від обледеніння пагонів. ( звісно все залежить від регіону) якщо ви на півночі цього може бути не достатньо щоб зберегти минулорічні пагони.
я закінчила агробіологічний факультет НУБіП, потім здобула освіту ландшафтного дизайнера.
З багатьма тезисами гості не погоджують.
Багато книг на полиці - не рівень знань людини.
Для того, щоб навчати людей садівництву за гроші, потрібна відповідна освіта. Яна в багатьох питаннях не розуміється зовсім.
Вибачте, але це особиста думка агробіолога.
Вдячна за Вашу думку. Це абсолютно нормально не погоджуватись з чимось. І мати свою думку. Тому я завжди наголошую, що кожен має адаптовувати все під свої вподобання. Книги на моїй полиці конкретно про гортензії , і вивчаю я все про них. А у них є своя специфіка далека від наших місцевих норм. Садівництво це досить широка тема, а агрономія загалом ще більша. Тому знати багато про садівництво та агроправила, не тотожно знати про гортензії , ну і навпаки.
Американська школа гортензієводів дуже екологічна, і мені вона імпонує. Бо дозволяє мислити значно ширше та екологічніше ніж ми всі звикли.
@@flora_verde Окрім навчання в університеті, я також проходила стажування у Франції та маю там багато друзів.
Вибачте, але мушу сказати, що ваші знання більше схожі на рівень аніматора, ніж експерта з гортензій. Це лише моє суб’єктивне враження, не ображайтесь.
Крім того, у вас, здається, є труднощі з визнанням помилок. Французи мульчують свої рослини не перебитими квітами, а лушпинням гречки. Я навіть обговорювала ваше відео з колегою з одного з розплідників у Франції. Він довго сміявся, бо жоден професійний розплідник не використовує перебиті квіти для мульчування - у цьому просто немає сенсу.
@@КатяНечет-ю7ж пані Катерино, якщо ми вже почали про фаховість. То наявність дипломів на полиці, не робить з людини професіонала . Як ви на початку зазначили про мої книги. Чи працюєте Ви за фахом, чи вивчаєте Ви ці рослини , чи ведете спостереження, записуєте, створюєте фокус групи , чи проводите дослідження ? Я здобула освіту біолога профіль, біохімія та біотехнологія. Прослухала безліч лекцій професора Майкла Діра що очолює кафедру садівництва в Джорджії. Читала спостереження Мела Кондона що є доглядачем гортензій на Кейп Код. Та ще безліч робіт та спостережень інших садівників та агрономів. Чи знаю я все , звісно ні , бо тільки обмежені люди розглядають все в одній площині.
Якщо Ви професіонал а не аматор яким мене певно мали на меті назвати, (але написали трошки не так;) то поділіться з світом своїми надбаннями.
Я не пам’ятаю де я конкретно сказала про перебиті квіти для мульчування, але звісно я могла оговоритись чи помилитись, що до конкретно Франції. Бо до прикладу в Італії через спеку розсадники використовую практично всі сухі перебиті рослинні рештки для мульчування, через цінність цього ресурсу і квіти в тому числі.
А вести твердження про мої психологічні спроможності ,визнавати щось може психолог, чи ви і на психолога вчились , або може стажувались?
Я не ображаюсь абсолютно, якби я ображалась на всіх , то не мала б часу читати ті книги , що у мене на полиці, а писала б коментарі про свої регалії в Ютюб чи інстаграм -тим з ким я в чомусь не згодна.
Ну і про друзів у Франції , чудесно що маєте.
Будемо мірятись кількістю друзів по країхнах?😉
@@flora_verde Агов, я підписана на Світлану, а не на вас, і дивилася це лише через неї. Майте повагу - ви тут гість.
У вашому тексті відчувається вся ваша суть. Це ви хизуєтесь регаліями та називаєте себе експертом, не я. Тому й питаю, як з експерта. Але, чесно кажучи, ваш рівень - це просто відвідувач лекцій.
На цьому й закінчимо. Світлані дякую за її працю та терпіння.
@@КатяНечет-ю7ж всі ми в цьому світі гості. 😉
Є причинно наслідковий зв’язок , Ваше перше повідомлення причина, моя відповідь наслідок.
Якщо Ви думаєте , що я вестимусь на Ваші маніпуляції , то Ви помиляєтесь.
Бути добрим не тотожно бути безхарактерним. Не порушуйте особисті кордони людей, тоді не отримуватимете відповідь у своїй ж манері.
Добра Вам🫶