Що не так з історіями успіху? Клятий раціоналіст
HTML-код
- Опубликовано: 9 фев 2025
- Придбати гриль: comfy.ua/ua/ba...
Чому не варто орієнтуватися на біографії великих людей? Що не так з історіями успіху? Чому мотиваційна література про "успішних успіх" - це даремна трата часу? Відповіді на ці запитання - у новому відео Клятого раціоналіста.
🔥Підтримати Клятого раціоналіста:
Patreon: / rationalist
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578
Згадані відео:
@pityatko_ • Успіх - результат випа...
Veritasium: • Is Success Luck or Har...
Книги:
"Путівник Усесвітом для скептиків. Як знати, що справді правда у світі, де все більше брехні" Стівен Новелла
"Мислення швидке і повільне" Деніел Канеман
"Структуроване мислення. Ясний розум в інформаційному хаосі" Деніел Левітін
"Досить уже помилок. Як наші упередження впливають на наші рішення" Олів'є Сібоні
Підписуйтесь на
Інстаграм: / rationalist_ua
FB-спільноту: / klyatiyratio. .
Телеграм-канал: t.me/klyatiy_r...
Мене звати Артем Албул, моє критично налаштоване альтер-его - Клятий раціоналіст. На цьому ютуб-каналі я створюю україномовні науково-популярні відео, намагаюся протидіяти псевдонауці, розбираю фейки та пропагую критичне мислення.
Музика: artlist.io/Art...
Відео-матеріали: www.videoblock...
Також були використані фрагнменти відео з каналу @obrazpublicua • УПЕРЕДЖЕННЯ ВИЖИВАННЯ ...
🔥Підтримати Клятого раціоналіста:
Patreon: www.patreon.com/rationalist
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578
Дуже корисна інформація
книга в видео - очередная перепечатка отрывков из "думай медленно, решай быстро" от Даниель Канеман.
:(
Я очень много и тяжело работал, чтобы стать достойным человеком. А потом на меня свалилось наследство от умершего в Бразилии бездетного дядюшки. Он завещал мне приличную сумму, которую я вложил в предприятие человека, чьё имущество банк распродавал по дешевке. Старый анекдот.
Дякую за поради про книги! Буду зараз шукати))
Дякую, за ваш корисний контент, бо це дуже допомагає мені викладати сучасні та науковообгрунтовані думки для дітей у школі. Дякую за поширення української. Читати і слухати корисне українською важливе для зростаючого покоління.
Головний секрет успіху полягає в переїзді в Запоріжжя
Та приїду я, приїду))
Якщо ти до цього жив у Мелітополі - то це непогана заявка на перемогу ¯\_(ツ)_/¯
я підозрювала що шлях до успіху тернистий...
@@tiny_tea_mate ніколи не думав що настільки (
@@indicator_of_ruzophobia скажіть це Олексію "шаленому коту" Петрову.
Як же мене дістали мотиваційні тренінги про "успішний успіх", які мені втюхують усюди. Ще й маніпулюють цим: "Чому ви себе так не любите? Ви вважаєте себе не достойною великих грошей? От я витрачаю всього годину на день, а заробляю стопіццот мільйонів на день, бо я успішна, щаслива, красива, запитай мене як!"
Аррррргх.... Бісить.
А більшість таких проблем починається змалечку, коли батьки завжди ставлять когось в приклад, замість того щоб зосередитись на розкритті потенціалу дитини. Як завжди вдячний за контент.
Дуже шкода, що помилкове бачення правильності виховання дітей, переходить із покоління в покоління. І це не тільки ставити прикладом когось, типу дивись як всі, а ти...? А й знецінення нетрадиційного бачення світу дитини і його потенціалу в чомусь аналогічному, ніж підтримує система..
Взагалі-то дітлахи самі повторюють один за одним з малечу. Тобто вони з самого початку беруть когось за приклад. І це нормально, бо діти-мауглі, які в прикладі людей не мали і на людей то не схожі
Сподіваюся у свій час, коли(якщо) в мене будуть діти, я зможу зробити все правильно. Мені зараз лише 21, і я поки не планую подібного навіть близько. Але я вже досить давно вивчаю деякі речі про виховання, тому що мене це цікавить. А цікавить насамперед через те, що я постійно бачу наслідки поганого виховання, і саме процесс, коли батьки поводять себе з дітьми так, що здається краще б вони взагалі нічого не робили
А ще я помітив, що деякі батьки викликають у дитини когнітивний дисонанс. Наприклад: у мене є знайомі, у них дитина 8 років і що вона, дитина, постійно чує? Спочатку батьки їй говорять "от диви, як інші діти себе ведуть! І ти себе спокійно веди, як вони", а потім, коли мала гралася з дітьми і вимазюкалася у калюжі з ними, то що вона почула? Правильно, протилежно абсолютно "а як всі будуть стрибати з даху будинку, то і ти стрибнеш?". І як дитині реагувати на це? Спочатку їй кажуть "будь як усі", а через пів години "не будь як усі".
Як відомо, найкращі діти це сусідські діти)))
дуже рада, що знайшла ваш канал, майже ніколи не цікавилась наукою, бо завжди подача інформації була для мене "нудною", але ваш канал здається мені без перебільшень ідеальним, приємний голос, актуальні теми, в кожному відео можна відкрити для себе нові терміни, все пояснено ясно і "доступною мовою" для таких чайників, як я, дуже цікаві і можливо навіть корисні відео, ще й українською
Радий чути❤️
@@K.Rationalist дуже хотілось би колись побачити відео на тему нейровідмінності з точки зору науки, думаю це буде актуально і корисно, бо як на мене, ця тема дійсно потребує репрезентації, з мого досвіду більшість людей взагалі гадки не мають, що це і часто наслідком цього нейровідмінні люди стикаються з осудом з боку суспільства
Кожна людина проживає СВОЄ життя. З життя інших людей треба брати цікавий досвід, а не намагатися його копіювати.Дякую Вам за роботу.
Я періодично оглядаюся на своє життя і розумію наскільки мені пощастило в деяких речах. Тобто я звісно їбошив як дурний, але об'єктивно кажучи мені в чималій кількості ситуацій пощастило опинитися в правильний час в правильному місці .
,а життя це якраз і ж бути в певний момент в певному місці і тоді в житті щось зміниться але чекати моменту в дома на дивані буде неефективно
Можна опинитися в правильний час, в правильному місці, але не зрозуміти цього і не скористатись цим.)
@@use_r007 і таке є втратити свій шанс, якби всі знали коли той шанс буде то всі би жили набагато краще
@@lifeasweknowit3458 Ага, Тітушка теж так думав. Поки не "змінилось щось"..
@@Tony-ti7wk хто такий тітушка
Дуже цікаво спостерігати: як той хто живе в Беверлі-Хіллз пише тому хто живе в Магадані про те як треба виходити с зони комфорту :)
Ахаха
Це точно
Ой тааааа
Корисне відео роз’яснення ! Працюю у школі вчителем і рекомендую учням ваш канал із інформацією , що до предмету свого ( біологія ) і не тільки ! Рекомедую і колегам . Дистанційне навчання також сприяло потребі використовувати інфу із вашого каналу.
Також , за рекомендовану літературу , дякую .
Хочу книгу із автографом .
Ви - чудовий вчитель! Якби нам у школі радили такі канали і ми мали б них доступ, то все могло бути по_іншому😁
Колего)) Вітаю на каналі)))
@@darka4orna дякую
Най буде вам книга!
Я підтримую вас, якщо ви маєте на меті вкладати в наших дітей максимально об'єктивну і цікаву інформацію!
Успіху вам!
У моїй школі такого вчителя не вистачало)) Нехай удача посміхнеться і книга дістанеться вам!
Історія успіху у кожного своя. Не варто відтворювати чужий шлях, бо це як гнатися за примарою - ніколи не наздоженеш. Комусь потрібно було дуже важко працювати кожен день, а хтось просто купив лотерейний білет. Зрештою результат однаковий, а шляхи різні. Тому не варто копіювати інших. Варто створювати свій власний шлях таким, яким саме ви його відчуваєте.
Насправді дуже люблю пригадувати вислів "Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є" в контексті того, що зусилля це тільки частка успіху. Місце, час і випадковість мають більше впливу на результат, ніж нам того хотілося б
Ага, фраза Бодо Шефера. Якраз читаю його книгу..
Історії успіху такі цікаві, поки не зрозумієш, що не знайдеться людини, яка має ті самі параметри життя та отточення. А тому пропоную просто впевнено йти до мети
Спершу прочитав "впевнено йти до смерті". Погодився. А потім "ой, тут не це написано".
@@DimaZheludko дивна мета
@@TRUE_CHUHAISTER проте, легко досяжна
я люблю це називати ефектом алкоголіка який дожив до 80-90 років.
80-90: вже гени, а не везіння. Знаю сім'ю, де чоловіки доживають лише до 40 - 45. Або серцевий напад, або трагічні випадковості, або те й інше в поєднанні з алкоголем.
Дуже дотепно! Теж завжди підбішували оці всі історії про алкашів-довгожителів (і ніхто не говорить про їх відсоткове співвідношення з тими, хто і до 50 не зумів дотягнути)
П'яний проспиться, Дурак ніколи. Але також хочу додати: Остерігайтесь, люди, піднятися вище, ніж ваша сила може вас нести.
Michael Timocean гени це також везіння..) Людина коли народжується з гарними генами, отримує їх бескоштовно.
Привіт, подивись мої останні відео, тобі сподобається! :)
В свій час втомившись від історій успіху, думала над темою історій неуспіху. Але врешті дійшла висновку, що це так само суб'єктивно. Адже чужий негативний досвід не свідчить про те, що неможливо його досягти цим же шляхом.
Дякую за тему, Артем.
Декілька років тому один науковець оприлюднив список своїх заявок на гранти та публікації, які були відхилені. Загалом вийшла доволі збалансована репрезентація успіхів і неуспіхів, адже, попри усі ці відмови, він все ще успішно працює в академії
А де почитати історії неуспіху?
Якось я зустріла в бібліотеці фізика, якому ніяк не вдавалося запатентувати винаходи, він пояснював це конкуренцією, наприклад - дешеві прості альтернативні способи добування енергії/світла/тепла зовсім невигідні електро- і нафтовим магнатам.
В коментарях до форумних історій успіху.
@@SoundPeaks можна не читати. Просто запитуйте друзів про мі їх спроби почати щось.
Щиро кажучи, мене вже давно заграли історії про "успєшний успєх" і поради успішних, багатих та знаменитих бідним пересічним людям. Мовляв, просто треба змінити щось одне в своїй поведінці і тоді все життя стане кращим. Спойлери - не стане 😁! Також бісять всілякі цитати. "Stay hungry" - казав Стів Джобс. Африканські діти певно в захваті від цього. Проте чомусь ніхто не чув про про стартапи рівня Apple з бідних країн. Чого б це 🤔?
Дякую автору за відео з минулого 🍉😉👍!
Дякую, Артеме, за цей інсайт:
"Читаючи чийсь суб'єктивний виклад історії успіху, дуже ймовірно, ви отримаєте переоцінку заслуг автора і недооцінку ролі його колег/партнерів і .тд."
Точно знаю, що я заслуговую на книгу завдяки своїм здібностям та наполегливій праці. Але отримає її якийсь везучий нездара.
І це буду я=))
Ні, я її також вряд чи отримаю.
Може нездарі вона потрібніша, може книжка перетворить його на здару.
Отримати книгу можна в магазині за власний кошт і всіх тих людей які придбали книгу ви назвали в своєму коментарі "нездарами". Вам має бути соромно!
@@serhiik5354 Не можна ж бути настільки серйозним.
Ооо, скільки разів намагалася "підсісти" на щось мотивуюче і успішне, аби змінити життя, стати краще і тд.
Короче кажучи "підсіла" на наукпоп, тепер дізнаюсь, які напрямки мене захоплюють.
І до речі, дякую за відео!
Пару останніх років почала помічати оцей момент: якщо я це роблю, то в мене є причина, а якщо хтось, то вони неадеквати. Тепер маю раціональне пояснення, дякую) Усвідомлення власних упереджень/біасів полегшує життя і вберігає від деяких помилок)
Іронічно, що перед цим відео показали рекламу полівітамінів, про які щойно подивилась ваше відео)))
Повністю з Вами згодна 👍 Дякую за Вашу роботу)))
Була на обговоренні цієї книги на Книжковому арсеналі! Круто, що в нас є такі розумні, україномовні блогери!
Потрібно бути трохи успішним щоб мати змогу купити ці книги)))
"Доклав усіх можливих зусиль" і виконав умови, а тепер розрахуємо приблизний процент виграшу і отримаємо 0,22% (1 до 462 коментаря під час написання). Якщо виграю, обов'язково напишу книгу про свій успіх.
Уже 620+ відгуків!..
І той відсоток падає та падає
Привіт, подивись мої останні відео, тобі сподобається! :)
О Господи, яке круте відео! Я прям згадав тренінги які проходив і слухав на них про біг, веганство, 5 ранку 😂
З часом, спостерігаючи за собою, я зрозумів, що потрібно робите те що корисно, але те що підходить саме мені. Але до цього скільки ж було спроб повторювати чіжі звички)))
Я часто ловлю себе на тому, що моя удача нерідко мене рятує) але в усьому іншому вважаю що потрібно працювати,навчатися і розвиватися) і аналізувати власні помилки) дякую, чудовий випуск)
Історії успіху радше в депресію загонять, ну їх )
Дякую за список книг
Про НЛП, Соціонику та іншу псевдонауку потрібен видос))
про соціоніку дуже підтримую!
@@malyovana Соціоника це як гороскоп)). А мені більше по НЛП цікаво)) в мене є родич який вже декілька років витрачає купу грошей на ці семінари і кожен раз повертається з нервовим зривом, з ним вже майже ніхто не спілкується.. Але він каже НЛП йому дуже в житті допомагає:)))
@@fumafumoffu1914 я думала, що соціоніка - це як психологія
@@malyovana соционика и есть ребенок Юнга, оч сильная типология и ничего не как гороскоп - для типирования есть свои законы, четкие критерии каждого тима.
Про "улюблена команда забила гол" - в саме серденько)) якраз вчора волала попри пізній час
Дякую за ваші відео❤️
Я захоплююсь вашою дикцією, настільки гарно, настільки заворожує що хочеться і хочеться слухати🥰
Звісно щиро дякую вам за українську мову та використання стільки чудових українських слів❤️
Дуже цікава думка, відео автора завжди приємно дивитись. Хотів би побачити ще про таку цікаву філософію як стоїцизм, можливо, ще бути такому відео
І фіг кому доведеш, що ми випадково цю тему майже одночасно вивчали😆
Та що тут приховувати, я просто вкрав у тебе тему))
Книжку мені !🤗
Кілька місяців тому на Shit I Know був про це подкаст
А я подумала, що ви домовились і обрали цю тему, щоб з різних точок зору її розібрати.
Обожнюю вас обох!!!! 🤗
Тим часом реклама перед відео: "Вебінар 16+, як заробити гроші без вкладів і досягти успіху!"
Ну, це саме у вас така реклама.
Наприклад, у мене реклама Elseve
@@agatka1141 я розумію що в кожного різне) в мене відключені фільтри, щоб підбирали рекламу по уподобаннях, тому лізе всяка. Цього разу було іронічно)
@@АняОлійник-я3с і в мене лізе всяка 😁, без уподобань - ще реклама pizza fortunato, яку я не їм, і угорського телебачення, яке я не розумію 😂. Країна перебування має значення набору реклами.
Дуже цікава тема! Особливо до роздумів має спонукати любителів самолікування і пошуку методів лікування в інтернеті!
Дуже багато успішних людей кажуть що їм допомогли зусилля + випадковість
Згодна, і дуже добре що такий контент є українською!
Мерилін Монро колись сказала, що вона так багато вчиться бо колись шанц постукає їй в двері і вона хоче бути готовою.
Артеме, Ви молодчинка! Я думала, що одна на світі залишилася з подібним типом мислення(((. Завдяки Вам, я розумію, що є ще на світі адекватні люди))) . Дякую!!!
Артем, будь ласочка. Розберомо "фітнес" для обличча. Дуже потрібно розібратись. Дякую.
Уже разобралась одна блогер, вывод фигня) посмотрите на фото состарившийся основательницы этого метода, там от пластики живого места нету на лице, оно страшное.... Приятельница делает это всё, и тейпы клеит, и дорогущей космети ей надарили, .... Смело могу утверждать что я ничего не делая, пользуясь максимум масмаркетом, гораздо лучше выглядела в её возрасте и моложе... Гены видимо, наше всё...
Підтримую! Теж цікаво, чи можна тренувати і формувати м'язи обличчя так само, як тіло!
Чудова тема! Мене, звісно, надихають історії успіху, але більше люблю, коли розповідають і про невдачі на своєму шляху до поставленої мети.
Коментар в підтримку і розвиток каналу. Дякую за Вашу роботу, за те, що створюєте просвітницький і водночас легкий і розважальний контент. Дякую за Вашу працю👍👍👍 Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Як чудово, що є люди, які круто розвивають український контент і надихають мислити критично)
нарешті в українському ютубі зачепили цю дуже розповсюджену і глобальну тему про "успішний успіх", дякую дуже дякую:), що розкриваете правду про глобальні фейки.
"мислити швидко і повільно" лежить на полиці вже кілька місяців, а тепер є привід таки почати читати. Дякую!
думай повільно, вирішуй швидко? чи це аналог/схоже щось?
Дякую Артеме, з'явилася ідея зробити пост на тему "історія про те, як не треба робити"
Дуже крута тема! І ви її "нескучно" подаєте) А щодо карго культів, припускаю, що в нашому суспільстві поширене і зворотне явище - "віра, що всі літаки зроблені з соломи і не літають". Поширене, але то вже інша тема
Наслідування звичкам успішних людей дійсно може бути корисним, але якщо це приносить страждання самій людині, то в цьому немає сенсу. Тим більш, якщо це доходить до якогось магічного мислення.
Дякую за відео, дійсно цікаво 🙃👌
Давайте вже про проблеми сучасної науки і те як вона поступово перетворюється на нову релігію зі своїми фанатиками, паствою і єпископатами. І відповідно про те чому не можна довіряти статтям з наукових журналів.
Хочу скептичний погляд на сучасну науку :)
Ох, іноді така спокуса повірити в магію і стати успішним веганом-марафонцем 😂
Мені ще подобається думка, що успішні люди досягли успіху, бо для них умови склалися якнайкраще, а справді корисного досвіду набули ті, хто був в несприятливих умовах і чиї досягнення, відповідно, не такі великі - от тільки останні ніколи не напишуть книгу про секрети успіху, а навіть якщо напишуть, то її ніхто не купить.
Як мiнiмум два термiни забрала у "словник": карго культ i пастка наслiдування. Дякую!
Артеме, дякую вам за максимальні спроби науково обгрунтувати і підтвердити чи спростувати будь-яку інформацію. Але скажу чесно, це відео дещо дратує мене. Я уже цю інформацію багаторазово бачив на різних каналах. Таке враження, що кожен ютубер/блогер вважає своїм обов'язком повторити одну і ту саму інформацію.
Згоден, що когнітивні помилки і деяке викривлення інформації присутнє у кожного з нас. Саме тому варто досліджувати конкретні числа, робити це на папері чи моніторі, щоб це було перед очима і точно, а не приблизно в уяві і регулярно спілкуватися із психологом.
Тут є такий момент, що часто ми межі свого поля зору вважаємо межами всесвіту. Тому ми схильні на емоціях вважати, що одиничний випадок - це завжди так. Але один - це не статистика.
Але в той же час в будь-якому своєму відео, коли ви досліджуєте якесь конкретне питання, ви завжди звертаєтесь до компетентної людини в цій сфері, а не робите опитування серед всіх, хто намагався в цій сфері чогось досягнути і у них не вийшло. Чим це не слідування історіям успіху.
Так, певна доля везіння завжди присутня. На каналі верітасіум є цікаве відео, присвячене саме частці везіння в досягненні успіху. Але на мою думку ви занадто принижуєте роль історій успіху.
А проблемний момент в історіях успіху зазвичай не в помилці вцілілого. Успішні люди навпаки зазвичай звертають увагу на те, що на їхню думку важливо.
Питання в системності підходу.
Якщо одну книгу прочитати про нерухомість, потім подивитися одну квартиру і її ж купити, то ймовірність успіху буде дуже низька.
Крім того історія успіху - це не завжди системний повторюваний успіх. 1-2 випадки - це не статистика. Але якщо, наприклад, хтось дослідив статистику і виявилось, що 99% успішних людей встають не пізніше 6 ранку, а 1% о 7 ранку, то, думаю, висновок напрошується сам собою.
І ще один проблемний момент, що дуже спотворює загальну картину у відношенні історій успіху - це те, що дуже часто ці коучі, ментори, самі не займаються тим, чого вчать. Є велика різниця між тим, щоб вчитися на стоматолога у того, хто 20 років сам пропрацював стоматологом і у того, хто начитався книжечок і розповідає теорію, доповнену своїми класними неперевіреними ідеями. Тобто цей коуч успішний, але він успішний у навчанні інших людей і організації семінарів і/або написанні книг. Але ж вас цікавить, наприклад, як стати успішним банкіром, а не як проводити семінари чи писати книги. Тому вчитися варто у того, хто робив саме те, чому ви хочете навчитись. А на різних курсах це на жаль не завжди саме так.
Плюс навіть на найкращих і дієвих курсах питання ще в тому, що сама людина має щось робити. Жодна інформація не буде мати цінності, якщо її не застосовувати на практиці. Я якось давно зустрічав у статті (зараз повторно не вдалось знайти її) статистику з числами по підприємцях в Україні: більша частина з них реєструвала підприємницьку діяльність, а потім закривала її, не зареєструвавши жодної копійки доходу. Питання: може для досягнення успіху треба було щось зробити?
Лайк поставив, по-перше, бо деяке раціональне зерно у вас, принаймі, присутнє, по-друге, авансом, щоб просувати україномовний ютуб.
Канемана читала. Без перебільшення можу сказати, що "Мислення.." змінило мене і мої відносини з близькими та оточуючими, бо прикладів із власного життя під час читання можна назгадувати до кожної сторінки книги, і ретроспективно зрозуміти свою чи чужу реакцію на якісь дії чи ситуацію... А після прочитання починаєш вловлювати подібні речі у житті теперішньому, і вже спокійніше, із розумінням реагувати на якісь випадки чи чиюсь поведінку, які раніше тебе дивували чи дратували.
Дякую за інші рекомендації!
Зацікавився явищем карго-культу, дуже багато цікавих фактів та аналогій із західним світом. Дякую!
обожнюю коли рекомендуєте книги. Одна з них стала моєю улюбленою.
кому такі історії допомагають працювати та творити, то це вже ніяк не трата часу. Хтось прекрасно обходиться і без цього. Це все субєктивно, люди різні і шлях до успіху в кожного свій
А чи дійсно все, до чого людей спонукає всяка фігня, є "шляхом до успіху"? Для прикладу: творити ... туфту - шлях до ... успіху?
Дякую за таку розмову!
Бо зауважила, що відчуваю несприйняття історій успіху. Тепер краще розумію, що слухання таких історій- це, переважно, марнування часу того, хто слухає.
Згадала: в історіях успіху мільярдерів мене завжди вибішував (сіяв сумніви...) той факт, що більшість із них чоловіки, і це ніби мало мені як жінці натякати, що мої шанси на успіх мізерні. Але дякую знанням з історії, культури та економіки, які відкрили мені очі (та не дали самовбитися) на вагомий компонент передумов "чоловічого" успіху. Хочу свого власного неповторного успіху, працюю над ним та чекаю поки пощастить (як помічне або ключове)😌😋
Фраза від психотерапевта Василіси Левченко: "Большинство из того что я вообще в жизни делаю, я делаю только потому что созданы условия.
"
Треба дивиться, в яких УМОВАХ були ті, хто розповідає історії успіху. Умови і оточення
Завжди, коли хтось називає підбірку книг "для підвищення раціоналізму", чекаю, коли прозвучить Harry Potter and the Methods of Rationality :)
Чудова книжка, ще й із цікавим сюжетом
Молодчик. Глядя на такие каналы подумываю перейти на украинский полностью.
Треба написати якийсь мотивуючий додаток для переходу на українську))
@@АнастасияКорниенко-к7м Скоріш, треба так зробти, щоб на українській можно було працювати. Бо зараз справжній вибір між українською та англійською. Як ввжаете: малих діточок яким двум мовам навчати у россійсько-мовному регіоні? (даруйте эа "е": три розкладки на клаві це вже занадто).
@@Andrii_V я б брав російську та українську, розподілив би їх приблизно порівну у житті дитини. А англійську на потім. Англійська корисна, але великого сенсу в малому віці від неї мінімум, оскільки дитина все одно буде більшою мірою перебувати поза англомовним середовищем. А от навчити з дитинства зацікавленості у іноземних мовах може бути корисною штукою.
@@jojio27 Тут така річ: я щиро вважав що чим раніше навчати дитину кількома мовам, тим краще й швидше дитина почне спілкуватися, у тому числі різними мовами.
Алеж, я к то кажуь, зненацька, вихователь у приватній "развивашке" що етнично належить до "південних етносів" розповіла что в наслідок користування двома мовами (россійська скрізь, національна вдома) її дитина отримала труднощі із развитком мовлення.
Теж саме менi пiдтвердили громадяни Канади, що iмiгрували в малечку з Китаю та Польшi з власного досвiду. Отаке.
Тобто, для розвитку мовлення треба навчати однiеї мови й вона стане рiдною.
@@Andrii_V Ну якщо одразу двома, з самого початку, то думаю справді можуть виникнути труднощі потім. Мабуть, варто справді зробити акцент на одній, а потім потроху вчити й другої. Особисто в мене з дитинства було російськомовне оточення, і російська, як основна мова спілкування вдома. Але з 5 років я пішов до україномовного садочка, а потім до початкової школи, де викладання було українською. Ну і великим фактором були мультики та книжки українською. Як результат - вже класі в 4 я вільно володів українською, а в 8-у вирішив перейти на неї й у повсякденному спілкуванні.
В повністю російськомовному середовищі я б виховував все ж російською, аби у дитини не було бар'єрів у спілкуванні з однолітками, але при цьому також дав би можливість дитині вже в дошкільному віці познайомитися з українською, шляхом книжок, фільмів та іншого україномовного продукту. Принаймні в моєму випадку такий варіант спрацював добре.
Ваша українська крута, дякую, що робите контент)))
Для мене ця інфа важлива, тому що дуже багато навколо "успішного успіху" і зовсім не завжди він мотивує, а навпаки: підкреслює, що ти не встиг щось у житті...
Який успіх - думаю я пишучи цей коментар - тут 1,4 к коментарів і кожен хоче виграти книгу яку я хочу. Тому краще я просто напишу коментар і поставлю вподобайку без надії на будь який успіх, а просто так, тому що я в захваті від цього каналу вже довго!!!! Дякую Артем 🙏
"Фактологія" Ганса Рослінга- ще класна книга в боротьбі з когнітивними викривленнями
А ще у книзі Карла Сагана "Світ повний демонів" добре про логічні помилки розказано) до речі, теж українською книгу видали кілька років тому)
Так, дуже люблю цю книгу і завжди раджу своїм учням та клієнтам!
Хороша книжка. Повна назва українською "Світ повний демонів. Наука, як свічка у пітьмі"
Цей випуск вчить нас такому небхідному , цінному - критичному мисленню .
Коментар для розіграшу книги:) Дякую! Щасти!
Дуже цікаво викладено! Тепер у мене є лінк на це відео, щоб уникати зайвої трати енергії для пояснення людям, чому я ненавиджу історії успіху і будь-якому форматі.
Я людина проста: бачу Клятого раціоналіста - ставлю луцьк 👍🏻
Класне відео! Якщо прислухатись, то можна почути, як десь в куточку, тихо плаче Тоні Роббінс.
Книжки на кшталт "як я став міліонером" просто добре продаються, особливо серед тих, хто шукає готовий рецепт успіху 😉 в результаті автор стає ще успішнішим, а читачі - ще бідніші (на вартість книги) 😉
Люблю українську мову і научпоп і який я радий що знайшов цей канал.
Супервпжливе відео. Особливо набридли історії про тих, які, нібито, навіть школи не закінчили, або вчились на трійки, а досягли успіху. Як-от Айнштайн, і всі, хто це переповідає, тішаться, нібито Айнштайн був таким же дурником та невдахою, як вони! А якпочитатипро нього, то вчився він майже на відмінно! Міфи, - "наше все"!
Артеме, чи можна зробити висновок, що аналіз помилок є важливішим аніж аналіз успіхів?
P.S. дякую за літературу
10:07 що? 😂 Кива? 😂 це типу виправдання на тему:
-Як ви такий тупий стали кандидатом наук?
-Я просто підписаний на патреон Артема Албула)
все може бути
також помітив, ледь докторською дисартацією не подавився))
Оо, то мені не здалося?😳
Невже це трй самий кандидат наук (чи хто він там?) депутат Кива?..
Ще рекомендую курс на Prometheus: "Наука повсякденного мислення".
Дякую. Дуже цікаві думки. Я завжди вважала, що там не все так гарно, як розповідають.
Ще за назвою зрозумів, в чому буде суть відео. Добре розумію аспекти цієї теми, але все одно подивився і поставив лайк, щоб побільше людей переглянули відео :) Думаю, багато кому трішки спростило життя. Або ускладнило...
а ви читаєте мотиваційну літературу чи біографії видатних людей? Як сприймаєте це?
читаю багато і сприймаю як розвагу і джерело для позитивних афірмацій)
Не читаю, так як розумію що ці біографії - виключення з правил. Якщо людина цікава то прочитаю біографію
Біографії так - ця цікаво, мотивація ну чи вважати мотивацією історії людей з вадами чи якоюсь іншою перешкодою які незважаючи на це зайнялися спортом чи улюбленою споавою та допомогають у цьому іншим ?
Не доводилося
Читаю нонфікшен, бо майже з кожної книжки можна взяти корисні ідеї для власного бізнесу. Те ж саме щодо біографій видатних компаній. До речі, прокидатись о 5 ранку класно - це ідеальний час для прогулянок)))
"будь який коментар" не скільки заради книги, скільки заради підтримки каналу :)
Дякую за роботу. Дякую за літературу.
Дякую за корисний та цікавий україномовний контент 👍
"Мислення повільне, мислення швидке" чудова книга 👍🏻
чим? Давайте рецензію
@@demyandanyluk7399 , дає краще зрозуміти, як працює мозок
шо ви мелете? Білл Гейтс казав, шо він не виносив сміття ввечорі
Гагагага!😁 100% у цьому і є причинаф
Вот и моя бабуля не выносила, а Биллом Гейтсом не стала... А сколько таких бабуль и дедуль, которым это метод не помог...🤭
Привіт, подивись мої останні відео, тобі сподобається! :)
І той в очкулярах з айфоном тоже таке казав
@@UkraineOpenTravel ні, той не свистів в хаті
Треба знайти бібліотеку з історіями провалу
Треба створити бібліотеку з історіями провалу - зазвичай таким не хваляться.
Що буде так само ефективно, як і історії успіху 🙃
Уся історія рашки суцільний провал, викладений її "істориками" як успіх
У Дональда Трампа є книга, Ніколи не здавайся. Де він з постійного провального життя в бізнесу, використав це як перевагу, та здобув перемоги. Саме цікаве, що на провалі здобув перемоги)
Є така бібліотека у Макса Фрая, називається "Библиотека неизданных книг"
підписаний, лайкнув. тепер чекаю на успіх. дякую за відео, десь так собі і думав, але дуже дякую за підтвердження та повноцінне доповнення думок
Дякую за здоровий глузд!!!
Достойна і актуальн тема, особливо при навалі "успєшних" коучів в Україні.
Одна дівчина все життя наполегливо вчилася, читала мотиваційні книги, вивчала іноземні мови.
А в другої просто класна дупа.
В першої також. Але вона нею не "розмахувала" на право і на ліво.
Класне відео. А книгу я в будь-якому разі прочитаю. Куплю чи виграю)
Дуже дякую за корисні відео👏☺️
Гарний ролик, дякую!
10:06 я й не знав, що Кива також підтримує раціоналіста🤣
Стандартна ситуація на екзамені :
- ти щось вчив ?
- ніт!
- я теж)))0)
Результати: 99/100 vs 65/100
Якщо я теж перейшла з окулярів на лінзи - я маю шанс стати такою ж розумною та раціональною як Артем? 😅
Дуже чекав це відео!
Дякую!❤
Як цікаво, так і корисно. Дякую!
Хотів написати, що на Верітасіумі є схоже відео, але бачу, вже пізно.
Інформація сприймається ще краще з настільки майстерно поставленою дикцією)
Скептично ставлюся до своїх шансів на перемогу, але ось той самий коментар
Дякую, купу розумної інформації від вас дізнаюсь!
Дяку за рекомендацію книжок. Вже давно хотіла почитати корисну інформацію❤