Prečo nefungovala Mareková stavebnica generátora?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 авг 2024
  • Stavebnica funkčného generátora s nastavitľnou frekvenciou 1Hz -1MHz s precíznymobvodom XR2206. DIY Kit sínus/trojuholník/obdĺžnikový výstup signálu. Nastaviteľná amplitúda 0-3V pri 9V napájaní.
    Moju prácu môžeš bezpečne a anonymne podporiť jednorazovým príspevkom, či trvalým príkazom na SK77 6500 0000 0036 5015 1357
    Ak aj ty potrebuješ nutne opravu svojho zariadenia,
    môžeš ma kontaktovať na:
    Mobil: 0.9.4.0..7.1.5.3.7.3
    email: info(zavináč)paulselectronics(bodka)eu
    produkty ktoré sám používam vo svojej dielni nájdeš aj na stránke
    paulselectroni...
    V prípade, že máš záujem o niektorý z produktov uvedených na stránke paulselectroni...
    stačí ak skopíruješ jeho názov do mailu info(zavináč)paulselectronics(bodka)eu a odošleš mi správu. Vo veľmi krátkom čase dostaneš spätnú odpoveď.
    Chalaniská, ďakujem za Vašu podporu!

Комментарии • 10

  • @frantisekcelko344
    @frantisekcelko344 9 месяцев назад

    No paráda ten FNIRSI osciloskop je super. Do konce i já tam něco vidím a to je co říct při mé těžké zrakové vadě.

  • @Elektro_maki
    @Elektro_maki 9 месяцев назад

    @Pauls electronics ked som to zapajkoval 2. krat a vstup som mal 12v 2a (napajal som to zo zdroja od LED pasa), tak to zase nic nerobilo (ale teraz pri pozerani tohto viedea som zistil ze som ten integrovany obvod zapojil naopak) ale ked som to mal pripojene na repracik, tak to nic nerobilo. Ked som potom chcel otocit ten integrovany obvod, tak som zistil, ze ten integrovany obvod smrdi zhoretim. A ked som ho otocil a zapojil, tak ten reprak sumel.

  • @tajtrlik1111
    @tajtrlik1111 9 месяцев назад

    Tak som si pozrel to, čo som nestihol pozrieť na streame, keďže som prišiel dosť neskoro. Boli to zaujímavé experimenty, najmä to, ako sa tá sínusovka demormovala pri znižovaní napájacieho napätia až ku tým 5 Voltom. Takáto stavebnička je šikovný pomocník napríklad pre niekoho, kto si stavia nf zosilňovač a chce si ho oživiť a nastaviť a pritom nemá veľa peňazí na veľký, drahý nf generátor. Taktiež sa s ním môže napríklad merať frekvenčná charakteristika rôznych nf filtrov alebo predzosilňovačov.

    • @NikiBretschneider
      @NikiBretschneider 9 месяцев назад

      S tímto do audia? Vždyť tady ty systémy s tvarovačem mají THD jako blázen. Z měření frekvenční charakteristiky tímto bude porod mořské sasanky, neb to nedrží úroveň, navíc se díky vysokému a současně nepředvídatelnému THD změří nesmysl. Vždyť v katalogovém zapojení jsou dva trimry, kterými se dohání THD (ve stavebnici chybí) a to jde navíc nějak smysluplně vyšolichat toliko v úzkém rozsahu kmitočtů (XR2206 je AFSK modulátor, původem, tam tohle nevadilo). Ano, v PK232 se tímto v loopbacku ladila mark/space propust na vstupu poměrového detektoru, jenomže ta se ladila na maximum, nikdo neměřil její kmitočtovou charakteristiku. Naladit tímhle filtr středem na maximum taky půjde, teda až se v tom vymění ta sada keramických kondenzátorů za foliové, aby to mělo alespoň trochu stability, ale kmitočtovou charakteristiku horní propusti bych tím raději neměřila.

  • @NikiBretschneider
    @NikiBretschneider 9 месяцев назад +2

    Zajímalo by mne, kde se ty XR2206 pořád berou, to je normálně záhada. Jejich výroba byla ukončena před čtvrt stoletím, to už je level Tesla, kde se nic nevyrábí málem 35 let, ovšem pořád jsou toho všude plné sklady a není problém sehnat cokoliv…což možná vysvětluje proč bylo dřív všechno tvrdě nedostatkové přestože se vyrábělo jak o život.

    • @pauls.electronics
      @pauls.electronics  9 месяцев назад

      Ahoj Niki, tych nevyrabajucich sa veci je este za plne dve vrecia kade tade

  • @pavedec
    @pavedec 9 месяцев назад

    Pekne video ale take bych ocenil jak zakoncit bezpecne vystup a pripojeni nejakeho koncoveho tranzistoru treba mosfetu abych mohl pouzit generator na silnejsi proudy

    • @NikiBretschneider
      @NikiBretschneider 9 месяцев назад

      Možností je asi spousta, asi bych to řešila koncovým stupněm v B třídě, s tím je nejméně práce. Operák, komplementární pár nějakých rychlejších tranzistorů (případně v darlingtonu) na jeho výstup, vhodně zvolená zpětná vazba. Dají se použít i různé audio IC výkonových zesilovačů, ale těm se většinou moc nechce do vyšších kmitočtů. Záleží jaký proud by se z toho měl tahat a v jakém kmitočtovém rozsahu.

  • @frantisekcelko344
    @frantisekcelko344 9 месяцев назад

    Zde je přesně vidět jak snižuješ napětí tak ten integráč tu amplitůdu nemá z čeho živit.