Nejlepší cviky na svalové partie | Jak si správně nastavit trénink pro maximální výsledky

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 май 2023
  • V dnešním díle si probereme nejlepší cviky na svalové partie a jestli se opravdu musí kopírovat zaryté metody, které cílí na hypertrofii. Každému může fungovat něco jiného a proto si řekneme nějaké tipy a rady, které stojí za to vyzkoušet. Prozradíme ti jak si správně nastavit trénink pro maximální výsledky aby ses vyvaroval zbytečných chyb!
    Technické provedení jednotlivých cviků na všechny partie naleznete v naší databázi cviku ► www.kulturistika.com/magazin/...
    !!! Nezapomeňte dát odběr, ať vám neuniknou další videa !!!
    Sledujte náš magazín a eshop, kde nakupíte za nejlepší ceny (po registraci)
    ► www.kulturistika.com
    Sledujte také naše sociální sítě
    ● / kulturistika
    ● / kulturistikacom
    #kulturistikacom #kulturistika #fitness #radyatipy
  • СпортСпорт

Комментарии • 22

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Год назад +1

    super.

  • @mimito811
    @mimito811 11 месяцев назад

    skvělou informace, konečně vím co dělám špatně 😂 děkuji jste skvělí 👍

  • @hellyh8780
    @hellyh8780 Год назад

    Opět skvělé video, taky upravuji podle bolesti kolen a cvicim hodně cviky, co mě baví 🙂

  • @standanejezchleba506
    @standanejezchleba506 Год назад

    Díky kluci za další obohacení =)

    • @Kulturistika-com
      @Kulturistika-com  Год назад

      To my děkujeme za komentář a zpětnou vazbu, že to sleduješ Stando! :)

  • @vaclav986
    @vaclav986 Год назад

    👍👍👏👏👏👏

  • @Arturo.Bandini
    @Arturo.Bandini Год назад +4

    Optám se z pohledu laika: Je vlastně opravdu nutné se něčím nastaveným řídit? Např. včera jsem parádně odjel vršek těla, byl jsem napumpovaný jako prase. Jenže jindy je tentýž počet cviků/sérií/opakování pro mě peklo, protože jsem unavený, rozbitý z práce, nemám tolik času ani nálady, bla bla bla. Co s tím? Nejde se prostě jen řídit svými pocity s tím, že každá aktivita či nazvedaná váha = pozitivum pro tělo, bez ohledu na to, v jaké míře na ni svaly v rámci hypertrofie zareagují?

    • @VojtechDropa
      @VojtechDropa Год назад +4

      Řekl bych, že jedna věc je cíl - je asi jedno, jak člověk odjede trénink, pokud je cílem hýbat se, udržovat se v nějaké formě a tak podobně. Pokud je cílem maximální hypertrofie, jde o dlouhodobý proces, ve kterém je dobré mít něco nastavené a tím se řídit. Je všechno tak nějak pod kontrolou. Je jasný, že řídit se tím, co tělo říká, je potřeba a pokud se člověk necítí, tak je zbytečný to lámat přes koleno, když nebude mít třeba před soutěží, což v tomhle případě nepředpokládám. Pár vynechaných tréninků, nebo lehčích tréninků z dlouhodobého hlediska hypertrofii nezastaví, jde o nějaký celkový objem v určitém časovém horizontu. Deload tréninky, čili ty lehčí, mají své místo ve fitness taky, správně nastavené přinesou naopak pozitiva.

    • @Kulturistika-com
      @Kulturistika-com  Год назад

      Je důležité si stanovit cíl a samozřejmě přizpůsobovat trénink dané situaci a dle toho vždy naplánovat styl cvičení či celého tréninku.

    • @Arturo.Bandini
      @Arturo.Bandini Год назад +1

      @@VojtechDropa Ano, to já vím, spíše mě zajímá ta spousta dalších proměnných v rámci všeobecného fungování. Vem si, že odjedeš striktně trénink tak, jak sis jej naplánoval, abys zacílil na zmíněnou maximální hypertrofii - dodržuješ počet všeho včetně pauz. A další den ráno jdeš do práce, kde např. 8 hodin přenášíš balíky, házíš lopatou apod. Už to sice není o žádném počtu sérií, ale i zde vykonáváš těžkou práci a zapojuješ tytéž svaly jako předchozí den při posilování. Jak tedy tělo vnímá ten rozdíl mezi zvedanými váhami v posilovně a v práci? A co regenerace, když odjedeš bicáky a další den je právě v práci opět namáháš? Přizpůsobí se tělo? Dokáže si samo uvědomit: "Teď vykonávám aktivitu pro růst svalů a teď, byť je také zapojuji stejným způsobem, je využívám jen k tomu, abych přenesl balík z bodu A do bodu B?"
      Vím, že se ptám asi na blbosti :), ale nedělá se nakonec z celého fitness až moc velká věda?

    • @yodyyody4006
      @yodyyody4006 11 месяцев назад

      @@Arturo.Bandini na tohle ti odpovím. Pokud máš dostatek bílkovin pro růst svalů, a dostatek tuku na těle, nebo jsi v surplusu(kaloricky nadbytek) a řekněme že jsi genetický talent, tak ti budou svaly růst i z “pumpování”. Akorát se vytvoří disbalance. No a pro většinu lidí, to perfektně prokrví záda, takže to vylepší regeneraci. Ale člověk co maká zádama, si nechá záda na víkend.. je třeba si v tom hledat cestu.
      Jinak běžní lidé u základních aktivit v životě moc nevyužívají svaly, ale tahají to přes klouby, různé páky atd..
      A poslední věc, tělo je strašně adaptivní, aby přežilo kde koliv. 😊

  • @janrehurek3815
    @janrehurek3815 11 месяцев назад

    za mě jedna z věci která je dle mě špatně je neustále zdůrazňovat jak se musí odcvičit do selhání, nebo za selhání, jinak sval neporoste, za mě to tak není a pro většinu cvičenců je daleko efektivnější jet v tzv.komfortní zóně, což znamená cvičit s vahou, která v sérii umožnuje nejít právě do selhání, s důrazem na procítění svalu a jeho správnou stimulaci, než se soustředit na nějaké selhání, což neznamená zákonitě cvičit s malou vahou, nebo být slabý, lifteři běžně mají přípravu kde se většina tréninku do závodu nejede do selhání a přesto mají sílu, je spousty tréninkových postupů a přesto, že v dnešní době se to u profíku dost sjednotilo tak v době Arnolda ty rozdílí byli veliký a přesto stáli nakonec všichni vedle sebe na podiu a nebyli ta žádný extra rozdílí, třeba Arnold s jeho dvoufázovými tréninky na 5 hodin denně nebo Mike Menzer s jeho půlhodinovými tréninky, nebo Oliva s jeho údajně 3 hodinovými pumpovacími tréninky s lehkou vahou a to měl z nich asi nejvíc hmoty a žádný mega váhy nejel, videa jsou k dohledání, sval poroste pokud mu dáte správný stimul, přičemž to jak je velký pak jen určuje dobu nutnou na regeneraci, stravu a tu regeneraci, tak poroste a jak moc je pak už otázka genetiky, je to jak v silovém sportu někdo po xx letech cvičení dojde ně 180 bench a vic ani prd a pak tu jsou borci co daj 300 bench a není to tím, že líp, nebo víc cvičí, nebo, že víc sypou, ale maj tu genetiku co jim to umožní, správný stimul je jednou jít do selháni s intenzifikačními metodami a jindy komfortní zóna, cokoli se cvičí příliš dlouho ztrácí na efektu, protože se na to tělo adaptuje, ale obecně kulturistika je formovat tělo tak, aby byl svalový objem, tvar a separace, a to není o tom zda jdu do selhání, ale jestli umím efektivně zatěžovat svaly tak, aby rostli a měli správný tvar což je víc o tom umět správně svaly zapojit a umět u toho přemýšlet, jasně to řekl Arnold, je to jako sochařina, kde chybí musí přidat, jen s tím rozdílem, že tam jen neplácnu kus hlíny, ale musím to vydřít, tady se kde kdo soustředí na to, aby se zničil tréninkem, ale nepřemýšlí u toho jak to tvaruje a stimuluje k růstu svaly a jak to je efektivní i z hlediska té regenerace na to už nemyslí

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Год назад

    ja byc spis potreboval pribrat at nejsem vychrtlej

    • @pivectv209
      @pivectv209 Год назад

      tak treba zacat jest

    • @pavelkolator4298
      @pavelkolator4298 Год назад

      @@pivectv209 jim 3600

    • @pivectv209
      @pivectv209 Год назад

      @@pavelkolator4298 tak si zvys na 3800 a sleduj vahu. Zvys si sacharidy. Ak to nepomoze, tak 4000kcal a dokola ...

    • @maris4841
      @maris4841 Год назад +4

      @@pivectv209 Jenže on chodí 10000 pater.😁

  • @sarkavaradiova4441
    @sarkavaradiova4441 11 месяцев назад

    Sem ráda že říkáte mrtví tah as na konec, takhle mě vede manžel a já si myslela že dělá blbost.