Lutnicze „POGOTOWIE RATUNKOWE” cz.1 - ZAPADNIĘTY PRÓG PRZY KRAWĘDZI PODSTRUNNICY | TV Guitar Center

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 янв 2022
  • Od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuję się lutnictwem. Stało się to moją pasją już za młodego chłopaka i można powiedzieć, że do dziś idzie łeb w łeb z moją fascynacją gry na gitarze. Zbudowałem kilka instrumentów, wymieniłem progi w setkach gitar, szlifowałem, polerowałem, kleiłem, lakierowałem i robię to w chwilach wolnych do dziś. Stąd pomysł o cyklu filmów pt. Lutnicze „POGOTOWIE RATUNKOWE”. Zaczynałem swoją przygodę w tym temacie w czasach, kiedy nie było „internetu” a problemów do rozwiązania przy instrumentach z „tamtych czasów” były całe tony. Zaiste były to czasy „żniw” dla pasjonatów lutnictwa, których kilku funkcjonuje do dziś i są mistrzami w swoim fachu. Braki markowych gitar oraz chęć posiadania wymarzonego Fendera, Gibsona, Music Mana, Ibaneza czy PRSa doprowadziło do zalania polskiego rynku niesamowitą ilością kopii. Patrząc na to z perspektywy czasu, cieszę się, że rozwijałem swoje umiejętności w tym okresie, gdyż mimo dochodzenia do pewnych wniosków drogą czasami o wiele dłuższą niż dzisiaj (dziś odpaliłbym RUclips z tutorialem), to musiałem ruszyć głową wpadając na przedziwne ale skuteczne i działające rozwiązania. Dlatego Lutnicze „POGOTOWIE RATUNKOWE” będzie sposobem na szybkie i doraźne poradzenie sobie z nagle powstałym problemem w naszym instrumencie. Na początku będą to proste zagadnienia, które pomogą rozwiązać te najprostsze zmartwienia, do których nie będziecie musieli używać specjalistycznych narzędzi. Jednak z czasem planuję bardziej rozwinięte i trudniejsze zagadnienia.
    Dodam tylko, że to moje pomysły i nie każdy musi się z nimi zgadzać, lecz są absolutnie skuteczne i pomocne.
    Dzisiejszy temat jest dość ważny, a bardzo prosty do skorygowania. Najważniejsze jest podejście, cierpliwość i brak lęku przed tym, że coś popsujemy. Jeżeli podejdziemy do tematu w sposób, że gitara to kawałek drewna z metalowymi elementami a nie mistyczny skarb to pójdzie nam zdecydowanie lepiej.

Комментарии • 11

  • @radosawpendziaek7503
    @radosawpendziaek7503 2 года назад +3

    Dzięki wielkie Tomek za pomoc online i offline. Jesteś gość.

  • @Bambini666
    @Bambini666 2 года назад +2

    Prosimy o więcej "Pogotowiów"

  • @ulek1972
    @ulek1972 2 года назад

    Rewelacja - cieszy mnie, że na polskojęzycznych kanałach coraz więcej osób dzieli się taką wiedzą.

  • @bryndza83
    @bryndza83 2 года назад +6

    Świetny pomysł z tą serią! Pokazałbyś, w którymś odcinku, jak ustawić krzywiznę gryfu i wysokość strun?

  • @juliuszadamkiewicz2549
    @juliuszadamkiewicz2549 2 года назад +1

    Super odcinek. Z niecierpliwością czekam na następne.

  • @JanKowalski-nm1jh
    @JanKowalski-nm1jh 2 года назад +1

    Świetny odcinek - dziękuję i proszę o kontynuację.

  • @kinga428
    @kinga428 2 года назад

    no ja właśnie bym zobaczył jak zakończyć tą całą operację, ale fajny filmik

  • @rbrykala
    @rbrykala 2 года назад

    "Wszyscy lutnicy nienawidzą go"... ;)

  • @mncband7361
    @mncband7361 Год назад

    Jaki filmik znaleźć gdzie próg jest zapadnięty po środku po całości na 15 i 16 a gryf jest cały lakierowany czarnym lakierem razem z podstrunnicą??? - podejrzewam że to przez jakieś uderzenie nie planowane możliwe że gdzieś się przewróciła gitara i popadło na te progi które się głębiej nabiły.. Pozdrawiam...