Swobodna SPOT - startuje budowa nowej wrocławskiej inwestycji

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 янв 2025

Комментарии • 16

  • @my.pariasi4820
    @my.pariasi4820 Год назад +4

    Witamy obejrzane z przyjemnością😊

  • @krzysiaferens
    @krzysiaferens Год назад +5

    Witaj Adrian 🤗...Polska piękny kraj...nigdy nie byłam we Wrocławiu...myślę że jeszcze trochę życia przedemną zdążę odwiedzić 😊...Z przyczyn mi tylko znanych nie zaglądałam co tam wstawiałeś ale obiecuję że nadrobię..Skoro teraz wstawiłeś tzn że masz popołudniu lub nocki...pozdrawiam i życzę Ci spokojnego dnia 🍀☕️🌻🍂

    • @szklanedomy9675
      @szklanedomy9675  Год назад +1

      Drugie zmiany :( Ale już weekend w zasięgu wzroku :) Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie.

  • @MegaDepesz
    @MegaDepesz Год назад +2

    pozDrawiaM serdecznie 👍

  • @ro-transportnews1
    @ro-transportnews1 10 месяцев назад +1

    Ja tam blisko mieszkam

    • @kubarybczynski661
      @kubarybczynski661 9 месяцев назад +1

      Gratulacje

    • @ro-transportnews1
      @ro-transportnews1 9 месяцев назад

      @@kubarybczynski661 ?

    • @kubarybczynski661
      @kubarybczynski661 9 месяцев назад

      @@ro-transportnews1 Podajesz informację kompletnie zbędną, która nikogo nie obchodzi. Ja dzisiaj wyszedłem do sklepu po bułki. Czy ktoś mnie o to pytał? Nie.

  • @piotrbelski4165
    @piotrbelski4165 10 месяцев назад

    A naprzeciw blaszany bazar zielinskiego. Działka pod arkadami został sprzedana za kosmiczna kwotę (same arkady do wyburzenia). A w sasiedztwie bazarek i prywatne garazyki

  • @kajobecha
    @kajobecha Год назад +4

    Wez mi to ktoś wyjaśni. Jak dobrze kojarzę poziom pustostanów biurowych we Wrocławiu to około 20%? A w budowie jest sporo powierzchni biurowej, która najpewniej ten wskaznik powiększy do 30%. Jaki jest sens budowy nowych biur w nasyconym runku, gdzie np. Taki Szczecin ma obłożenie około 95% i pilnie potrzebuje nowych biur:? Jakby gdzie tu sens... xD

    • @tomaszargentynczyk8635
      @tomaszargentynczyk8635 Год назад

      zakładasz ze puste stoją biura które są nowe, a wszystkie stare stoją wynajęte. Rzeczywistość jest taka, że do Wrocławia stare przybywa nowych firm i chcąc kusić pracownika nie biorą starych powierzchni biurowych kategorii C tylko oczekują klasy B albo A. Większość nowych biurowców znajduje najemców dość szybko, zwłaszcza że korporacje znoszą pracę zdalną po koronawirusie i przechodzą na hybrydową.
      Jak wyglada rynek biurowy w Szczecinie gdzie stosunkowo niewiele się buduje pominę milczeniem, porównywanie go do wrocławskiego jest abstrakcyjne.

    • @kajobecha
      @kajobecha Год назад

      Szczecin stoi na branzach morskich w sporej mierze, medycznych, elektronicznych i logistycznych (magazyny i tranzyt) + jest spory mix ogolny a i no(duzo turystow + mieszkancow z Niemiec korzystających z restauracji czy lokali uslugowych). Na tym stoi Szczecin i to firmy morskie stale inwestują czy tez powyzej wsmpomniane jakie wyminilem. Mozna powiedziec, ze Szczecin to idealne miasto na kryzysy. We Wroclawiu stale slyszymy ze cos pada, a to oddzial Credit Swis, a to Volvo a to teraz Nokia. A w Szczecinie? Nic nie pada, bo jest dywersyfikacja i wysoka gama branz :) @@tomaszargentynczyk8635 Natoamist co do samych biur poziom oblozenia to 95% tak wiec tutaj jest problem ,ze firmy chca wejsc ale nie ma gdzie, bo 1 wiekszy projekt czy kilka pomniejszych dopiero w budowie. A te planowane to pewnie tez ruszą z budową dopiero w 2024 czy 2025. Gdyby w Szczecinie pojawilo sie drugie tyle powierzchni biurowej jest spora szansa, ze w rok poziom wróciłby do blisko 90% oblozenia. (Firmy Dunskie bardzo inwestują w Szczecin)

    • @tomaszargentynczyk8635
      @tomaszargentynczyk8635 Год назад +1

      ​@@kajobecha Jeśli chcesz czarować rzeczywistość i wmawiać sobie że Szczecin jest lepszy niż Wrocław, to droga wolna. Fakty są takie że rynek biurowy we Wrocławiu charakteryzuje się w 2023 dynamiką i zanotował największa aktywność najemców w kraju. Jest dziesięciokrotnie większym rynkiem biurowym od Szczecina, ma teraz w budowie więcej powierzchni biurowej niż Szczecin w ogóle oferuje. Wrocław gra w innej lidze i jego statystyki typu 17% pustostanów wynikają z innych czynników, niż brak zainteresowania najemców.
      Jeśli uważasz że Credit-Suisse/Volvo upadły i biura stoją puste, to ponownie żyjesz we własnej rzeczywistości. To po prostu bzdura. Na temat Nokii nie ma w internecie nic, jest jak była bez zmian. Dla mnie zwyczajnie trollujesz, albo nie masz wiedzy.

    • @kajobecha
      @kajobecha Год назад +1

      yyy? xD Ty udajesz czy to na powaznie? - Moj wpis dotyczyl moze w 10% samego Szczecin i kwestii biurowych, bo Szczecin jest miastem portowym a nie biurowym. - To wynika wprost z jego lokalziacji. Absurdem jest to porównywać skoro obydwa miasta mają kompletnie inne sektory gospodarki w ofercie. Szczecin jest znacznie lepszym miastem jezeli o poziom zycia (wiecej mozliwosci i roznych rodzajow aktywnosci) @@tomaszargentynczyk8635 Tutaj nie chodzi o biura po tych firmach, a to ,ze to spore podmioty i lokalna gospodarka tamtejszego regionu jakos to odczuje, nawet lekko ale jednak. Po za tym, ktoś odkupil fabryke volvo? Nic nie slyszalem? A co do Nokii juz ogloszono sporo zwolenien ale jeszcze nie podano gdzie dokladnie, ale fakty sa takie, ze Nokia predzej czy pozniej sie zwinie. - A tak kończąc. Szczecin zajal 2-gie miejsce w Polsce z duzych samorzadow w srodkach przeznaczonych na inwestycje na glowe 1 mieszkanca i nie, Wroclaw nie byl pierwszy a jak pamietam byl dalej. 2. Wszystkie wazne nagrody arch Europejskie czy Swiatowe mamy w Szczecinie. Filharmonia, Muzeum Dialogu i przelomy. A obecnie Szczecin walczy o 3-cią nagrode. - Nie liczy sie ilosc tylko jakosc :)

  • @casmon71
    @casmon71 Год назад

    Gwieździstą?
    Na nocnym niebie są gwiezdy czy gwiazdy?

    • @szklanedomy9675
      @szklanedomy9675  Год назад +2

      miłej lektury :)
      Dopuszcza się jeszcze dzisiaj do użycia formę gwieździsty (1. ‘pełen gwiazd’, 2. ‘podobny do gwiazdy, mający kształt gwiazdy’) i traktuje jako oboczność (choć rzadszą) gwiaździsty (proszę zajrzeć do Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN, Warszawa 2004, s. 312 i Wielkiego słownika ortograficznego PWN, Warszawa 2016, s. 460).
      Warto jednak wiedzieć, że słowem uzasadnionym z punktu widzenia historycznojęzykowego jest forma gwieździsty (z samogłoską e).
      Dlaczego?
      Otóż rzeczownik gwiazda również zawierał kiedyś etymologicznie samogłoskę e (gwiezda), ale wskutek tzw. przegłosu polskiego (IX-XI wiek) owo e przeszło przed twardą spółgłoską z w a (gwiazda).
      Jednak w celowniku i miejscowniku samogłoska ta nie zmieniła się w a, gdyż po niej występowała miękka spółgłoska ź (komu? czemu? gwieździe; na kim? na czym? na gwieździe).
      Do dzisiaj odmieniamy: M. gwiazda, D. gwiazdy, , B. gwiazdę, N. gwiazdą, W. o, gwiazdo!, ale: C. Ms. gwieździe.
      Jak widać, również w przymiotniku, o którym mowa, przed miękkim ź słusznie utrzymuje się samogłoska e (gwieździsty).
      Z jakiego zatem powodu dopuszcza się formę gwiaździsty? - spytają Państwo.
      Odpowiedź może być tylko jedna: żeby nagłos całej rodziny wyrazów zaczynał się od gwia-:
      gwiazda, gwiazdka, gwiazdozbiór, gwiaździsty (-a, e), gwiaździście.
      Można się spodziewać, że za jakiś czas będziemy także mówić i pisać (tej) gwiaździe
      Spod owej regularności wyłamuje się jedynie przymiotnik gwiezdny, powstały jeszcze przed przegłosem od gwiezdy. Dlatego może być niebo gwieździste lub gwiaździste, ale wyłącznie gwiezdne niebo.