ТЄО - 724 Ведучий - протоієрей Андрій Терзі-Руссу

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 мар 2024
  • 1:27 - За тиждень до Великого посту Церква нагадала нам, як буде судити Бог кожну людину: по її справах, бо «віра без діл мертва» (Іак.2, 26), і «суд немилосердний на того, хто не вчинив милосердя» (Іак.2, 13 ). 10-го березня, у Неділю м'ясопусну, про Страшний суд Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси.
    4:56 - 13-го березня, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, архієпископ Арцизький Віктор звершив освячення двох поклонних хрестів, встановлених на в'їзді і виїзді з села Нова Долина Одеського району.
    5:44 - 9-го березня, у Вселенську батьківську суботу, в Одеській духовній семінарії в храмі святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба ректор духової школи протоієрей Димитрій Яковенко звершив панахиду за спочилими ректорами, викладачами і студентами семінарії.
    6:40 - Першу в цьому році Вселенську батьківську суботу відзначають на М'ясопусній седмиці, перед початком Масляної. До радісних веселощів уже потроху долучається урочистий і покаянний настрій початку Великого посту. Тому Масляна не період бездумних веселощів, а час радісного спілкування з ближніми. Парафіяни Свято-Пантелеімонівського Одеського чоловічого монастиря на Масляну провели благодійний ярмарок.
    8:08 - Напередодні Великого посту також допомогли нужденним у селі Кошари Южненського благочиння. З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського молодіжна організація «Фавор» храму на честь Феодорівської ікони Божої Матері розвезла 29 продуктових наборів мешканцям села - малозабезпеченим, багатодітним і самотнім людям похилого віку.
    9:15 - У Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси почали зводити стіну, зруйновану під час ракетної атаки півроку тому. У новому будівництві використовують іменну цеглу, яку пожертвували небайдужі співгромадяни. У соборі дякують за активну допомогу і сподіваються на продовження такого співробітництва. Адже у православній святині Південної Пальміри належить зробити ще багато важливих робіт із відновлення.
    10:49 - Чому потрібний піст?
    Є вид тварин, яких називають колентерата. Вони всі - шлунок, і вони не мають нічого, крім шлунка. Як не соромно це - але людина стала схожа на цих тварин. Занадто багато уваги вона приділяє шлунку. Усе життя її зводиться до нього; по суті, черево - бог людини.
    Один філософ, який створив план, як влаштувати майбутнє щастя людей, пише, що у цьому майбутньому царстві філософію та релігію замінить «мистецтво їсти». Що ж буде, якщо людина поставить мистецтво їсти своїм ідеалом?!!
    Ось для того, щоб відірвати хоч на якийсь час людину від її кумира - шлунка, знищити це ідолопоклонство чреву, і створений Церквою піст. «Я вас спасу, і ви станете благословенням» (Зах.8, 13), - обіцяє Господь через пророка Захарію.
    Але за якої умови? Якщо кожен говоритиме істину щирому своєму, якщо справи свої будуть розбирати між собою праведно, якщо не будуть злопам'ятствувати в серці своєму на ближнього свого, не любитимуть неправдивих клятв, і полюблять мир і істину.
    Якщо будуть виконані ці умови, то, говорить Господь, «будуть Моїм народом, і Я буду їхнім Богом, в істині та правді, і пошириться серед них благословення. Тоді почують усі сторонні і скажуть: "Підемо до них помолитися перед лицем Господнім, бо чули, що Господь з ними". І поприходять численні народи та сильні люди шукати Господа Саваофа».
    Святитель Феофан Затворник каже: «Так привертала до Господа людей і народи висока моральна чистота перших християн, і ті, хто завжди живуть за духом Христовим, без слова, найкращі проповідники Христові й найпереконливіші апостоли християнства».

Комментарии •