Pomiary lamp

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 янв 2025

Комментарии • 18

  • @mazakaudio
    @mazakaudio 3 года назад

    Bardzo ciekawe.Puławy Pozdrawiają.

  • @KeritechElectronics
    @KeritechElectronics 3 года назад +1

    Czy były jakieś problemy z montażem i uruchomieniem miernika?
    Zrobiłam dwa i po dłuuuuugich bojach (oraz wymienianiu padniętych MPSA44 i KSP94, a także transili) udało się je doprowadzić do niezawodnego działania. Swój miernik zabudowałam w aluminiowej walizce, która okazała się nie tyle aluminiowa, co zrobiona z MDF powleczonego folią aluminiową... Klientowi zmontowałam w Z25.

  • @grzes73hej
    @grzes73hej 2 года назад

    Witam
    Było kiedyś obiecane jakie tranzystory zastosować w pokazywanym mierniku i modyfikacje. Mam ten miernik i już kolejny raz poleciały MOS-FETy. Często też padają BD 139 i MPSA 44

  • @zbyszekskibinski
    @zbyszekskibinski 11 месяцев назад

    Mam pytanie, jak mierzysz emisję katody jakiejs pentody to jak łączysz siatkę ekranująca, czy bezpośrednio do anody czy tez przez rezystor i jesli tak to jakiej wartości? Dzięki

  • @robertkrysik100
    @robertkrysik100 3 года назад

    Czy można kupić gotowy tester lub kit do pomiarów lamp 300b i 845?
    Dzięki

  • @piotrjurczykowski3095
    @piotrjurczykowski3095 2 года назад

    Witam, a to nie jest tak, że ta emisja z zimnej katody zachodzi w chwili rozgrzewania się katody (ale jeszcze przed osiągnięciem docelowej, właściwej temperatury)?

  • @DJMuNiO
    @DJMuNiO 3 года назад

    Napięcia przemiennego ! :)

  • @arkadiuszweiss
    @arkadiuszweiss 3 года назад

    Witaj, giga widza lampowa, dużo informacji :-), dlatego znowu mam super 'tajne' pytanie.. - jak byłem dzieckiem to pamiętam z serwisu unitry który upadał że mieli regeneratory lamp i mówili miedzy sobą serwisanci że działają, ale krótko i trzeba co dwa tygodnie robić to ponownie, (przynajmniej dla niektórych lamp używanych w TV). Oczywiście lepiej było lampy wymienić ale pod koniec ery lampowej w Polsce w latach 90' gdy tylko najubożsi mieli TV lampowe które podupadały na zdrowiu lamp nie dało się tanio albo wcale w małym mieście kupić. Pytanie inżynierskie nr. 2 :-) , czy taka lampa np. jak EL 34 o mocy admisyjnej 25W może pracować z mocą admisyjną 12W dla transformatora od lampy EL84 ? napięcia anodowe są podobne. Pozdrawiam :-) ps. do czego służą te dwie blaszki ustawione w pionie pod getterem ?

    • @dobrzesieskada9637
      @dobrzesieskada9637  3 года назад +1

      Widzę tu dwa pytania i chęć zadania trzech. Zatem krótko:
      1. Regeneracja polega na podwyższeniu na krótki czas (kilka min max) napięcia żarzenia i anodowego o kilkadziesiąt procent. Było o tym w którymś filmie.
      2. (SE) da się ustawić punkt pracy, żeby to zagrało, ale padnie trafo. Prędzej niż później, bo robi za bezpiecznik.
      3. Nie wiem. Zgaduję, że do chłodzenia tego, do czego je przyczepiono.
      Pozdrawiam

    • @arkadiuszweiss
      @arkadiuszweiss 3 года назад

      @@dobrzesieskada9637 Wielkie dzięki z info :-) , - tak było o polepszeniu pracy ale myślałem że jest jeszcze 'coś innego' a tu takie coś, (że przeciążenie napięciem zawsze będzie negatywne) więc jestem zaskoczony. Dowiedziałem się też że wymuszenie mocy 50 W na parę lamp PP można uzyskać poprzez powiększenie napięcia zasilania nawet do 450V i zastosowanie nie automatycznego minusa siatek , tylko na stałe z bardziej ujemnego napięcia niż zwykle by wymusić niższy bias który jest potrzebny by lampy pracowały w lżejszych warunkach prądowych, wyższe zniekształcenia przy niższym bias nie mają znaczenia w wzmacniaczu gitarowym. Tak mi to opisał starszy człowiek ale on budował wzmacniacze W.CZ. Pozdrawiam serdecznie , super kanał :-)

  • @karol555-h
    @karol555-h 3 года назад

    Siatka odchylająca (chamujaca) ma chyba za zadanie spowolnienie elektronów dolatujących do anody, żeby zapobiec emisji wtórnej