Cukrfree Podcast #83: PhDr. Petr Zahradník, Ph.D. - Tělo a mysl

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 дек 2024

Комментарии • 28

  • @helenapisova
    @helenapisova 8 месяцев назад

    Jani oni na ten vztah (a všechno co s tím souvisí) musej bejt fakt dva... Moc díky za to co děláte 💛

  • @petrahejlova6785
    @petrahejlova6785 5 месяцев назад

    Nádherný, smysluplný rozhovor. Utvrdila jsem se ve spoustě věcech, které v životě dělám - chodit, meditovat, cvičit si jógu. Netlačit na děti, aby makali, ale prostě trávit čas venku, při jakékoliv sportovní aktivitě. Díky za vaše slova.

  • @mishakoutna311
    @mishakoutna311 9 месяцев назад +2

    Paráda jako vždy, děkuji! :) A před Jani smekám, evidentně na ni manžel naložil úplně vše. Doufám, že brzy zase vyjde slunce a s ním dostatek životní energie a pozitivně naladěná mysl. 🤍

  • @barahavlikova4282
    @barahavlikova4282 9 месяцев назад +1

    ten závěr ♥️ ma pravdu, pokud clovek nekam dojde, tak vi, ze opravdu nepotrebuje mnoho ... kdyz mas kde spat, co jist a mas dobre vztahy, je to to nejvic, co clovek muze v zivote mit ♥️

  • @renatanovakova
    @renatanovakova 9 месяцев назад

    Krásný rozhovor. Uvolnění, relaxace, naladění se na sebe, učit se od dětí, nespěchat a netlačit na sebe a okolí. To je velký úkol pro lidstvo. Snad se nám to povede🙏❤❤️

  • @irenamatfiakova5593
    @irenamatfiakova5593 9 месяцев назад

    Paráda! Konečně místo věčného tlaku na výkon se tu mluví o přirozenosti, bez přehnaného úsilí, tedy návrat k "normálnosti" 👌

  • @gabrielahumlova2422
    @gabrielahumlova2422 9 месяцев назад

    Krásně vysvetleno😊 Děkujeme!

  • @citanandaIK
    @citanandaIK 3 месяца назад

    Jsem zatím ve 1/4 ale nutí mne to napsat, děti a my interagujeme, tedy to co nepříjemně neseme se odráží na dětech které na to reagují dalším pláčem. Dítě lásku potřebuje, ale také se jeho mozek rychle naučí opakovat to co ji přitáhne. Slepá cesta je tedy těšit plačící dítě. Řešení je upevňovat žádoucí chování. Třeba si sednout k postýlce když spí, počkat až přestane plakat a usměje se na nás a teprve pak je zaplavit příznivými podněty... a také zvládat nepříjemné soucitné pocity a přemýšlet jaké jsou správné, kam vedou co posílí. Ten malý vyděrač se to jen naučil z interakce.

  • @hannitou
    @hannitou 9 месяцев назад

    Díky za rozhovor, jste skvělá!

  • @MáriaFiličková
    @MáriaFiličková 9 месяцев назад

    Krásný rozhovor, inšpiratívny 😊

  • @marcelapinkasova2643
    @marcelapinkasova2643 9 месяцев назад

    ❤❤❤ tohle je top strop

  • @lauraschenkova3161
    @lauraschenkova3161 9 месяцев назад

    Rozhovor byl skvělý ❤

  • @evalemak2225
    @evalemak2225 9 месяцев назад

    ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️děkuji

  • @VeronikaPagacova
    @VeronikaPagacova 9 месяцев назад

    ❤ děkujeme

  • @NikcaFFF
    @NikcaFFF 9 месяцев назад

    Děkuji za hezký rozhovor. :) Jen tak přemýšlím nad tou částí, kde pan Zahradník říká, jak se postupně ztrácí flexibilita a rozsah pohybu a že časem už nepodává ty výkony. Může nám však pravidelný pohyb, který je vnímavý k tělu pomoci si právě udržet déle tu flexibilitu apod.?
    A taky přemýšlím nad tou bolestí. Je bolest po sportu vždy špatná? Vím, že jako dítě po celém dni běhání a dalším pohybu venku (dobrovolném 😁) jsem také cítila večer nebo pozděj takové to bolení. Ale vždy jsem to však brala,že je to taková ta bolest ,co posilňuje. A taky často, čím pravidelněji se hýbu (nemyslím přehnaně ale prostě normálně), tak vše bolí méně.
    Ale samože chápu, že je to hlavně myšleno asi o nějakém tom přemýšlení u pohybu a ne jen po dni sezení právě to napálit najednou na squashi nebo jet jen na výkonnost.😊

  • @veronikabudilova2971
    @veronikabudilova2971 8 месяцев назад +1

    S tím nošením dětí jste mi kápla do noty. Já mám tedy velkého, sportovního partnera a našeho syna po narození nosil a vozil zásadně on. Potkali jsme na výletech ale většinu žen, kde chlap netáhl nic nebo v lepším případě neživou váhu a žena táhla krosnu s dítětem nebo vozík s dítětem za kolem. Já na tohle fyzičku nemám, nikam bychom se nedostali a přijde mi naprosto normální a bojuji zato, aby si uvědomili, že od přírody jsme konstitučně slabší pohlaví a chlapi prostě unesou víc. Zase umím jiné věci, které chlap tak dobře neumí.

  • @adusinka007
    @adusinka007 9 месяцев назад

    Skvělý rozhovor :) škoda, že já potím krev i u hatha jógy.... :D

  • @pavelneoproud1727
    @pavelneoproud1727 9 месяцев назад

    PhDr. CSc. A kdoví a jaký další tituly nás mají zaujmout k poslechu. Ani jméno není hodnota k naslouchání. Jenom téma a styl jeho podání je důležité.

    • @CukrfreePodcast
      @CukrfreePodcast  9 месяцев назад +4

      Nemají vás zaujmout k poslechu. Jen je slušnost tituly, pokud je někdo má, u jména uvést. Myslím, že tento podcast je tím posledním, který by se oháněl jen lidmi s tituly.

    • @pavelneoproud1727
      @pavelneoproud1727 9 месяцев назад

      Tituly jsou pro ty kteří v nich vidí váhu a hodnotu. Pro mě má hodnotu prožitek a reakce na něj a zitá zkušenost

  • @luciabee8882
    @luciabee8882 9 месяцев назад +1

    Rada počúvam vaše podcasty, ale prepáčte mate 1 dieťa a musíte si poridit chuvu? Nerozumiem, prečo ľudia si robia deti? Keď nemáte na nich čas?? My sme žili v zahraničí 12 rokov a syn sa nám narodil tam, môj muž tiež pracoval celý deň a ešte rozbiehal firmu, ja som s malým frcala sama bez nejakej pomoci babičky alebo niekoho. Áno bolo to občas vyčerpávajúce, ale išli sme do toho, že ja som s nim doma a venujem sa dieťaťu naplno. A ja som si to užívala a bola som vďačná, že môžem byť s ním doma. Áno občas som potrebovala mať čas len pre seba, vyčistiť hlavu alebo jednoducho na par hodín vypadnúť s kamoškami von. Mať dieťa je zodpovednosť, a treba sa aj obetovať, deti rýchlo vyrastú a už Vás toľko potrebovať nebudú. Treba si toto uvedomiť. Občas by som tieto matky podnikateľky naozaj vyfackala, keď počúvam ako sa sťažujú. Choďte si to vymeniť s nejakou matkou samozivitelkou, ktorá musí frcat v 2 robotach, aby mohla prežiť a zabezpečiť aspoň nejak tak dieťa.

    • @veronikanemcova2974
      @veronikanemcova2974 9 месяцев назад +19

      Dobrý den Lucie,
      Asi potřebujete slyšet, že jste obdivuhodna žena, neboť jste všechno sama zvládla, ačkoli Vam osud připravil těžkou životní situaci.
      Ano, jste. Ja Vas obdivuji a smekám před Vami, stejně tak před každou maminkou samozivotelkou, která má zmíněné dvě práce, aby vše utahla.
      A nyní k věci. Mohla byste prosím pěkně přestat hanit jiné lidi za jejich osobní rozhodnuti, do kterého Vam vůbec nic není? Abych řekla přesně, vubec nic. I kdyby si Janina rozhodla utirat zadek zlatým toaletní papírem, Vam do toho není vůbec nic. Není to skvělé? Vůbec Vas na životě neohrozí. Takže jeste jednou děkujeme za podrobné vyliceni Vaši životní situace, na kterou se nikdo neptal a uz vůbec nikoho nezajímá Vas názor, jací lidé by podle Vas měli být "fackovani"za uždibnuti si trochu volného času pro sebe. Ano, bohužel to není fér, někdo si to dovolit MŮŽE, neboť má finance na zaplacení chuvy a někdo ne. Já vím, jak nespravedlivé to může pro Vas být, ale prostě ono to tak v životě je. Každý máme něco, Každý jsme jiný, máme jiné možnosti, jine představy, jiná přání, jiné vize, jinou finanční situaci, ano, zkrátka to tak je a budete se s tím muset naučit žít.
      Hezky den přeji.
      Veronika

    • @johanavideo
      @johanavideo 9 месяцев назад +6

      Ja ziji v zahranici a tady je naprosto normalni mit chuvu, myslet na osobni seberozvoj a v situaci, kdy clovek nema rodinu blizko u sebe si naopak rict o pomoc ☺️Kazdy ma to svoje « normalni » holt nastaveno jinak..

    • @kkriz1054
      @kkriz1054 9 месяцев назад

      Mrknete na podcasty Frankly - chůva či uklízečka je dnes běžná praxe…

    • @CukrfreePodcast
      @CukrfreePodcast  9 месяцев назад +8

      To mám velkou radost, že ráda posloucháte mé podcasty. Podle Vás bych je tedy asi měla natáčet s dítětem na klíně, že? Nebo možná když spí? Připravovat se na ně zrovna tak. Víte proč jich vychází tak málo? Protože nemám hlídání...

    • @luciabee8882
      @luciabee8882 9 месяцев назад +1

      Všetko je to o prioritách. A tiež ako si to nastavíte s partnerom. Neviem ako často potrebujete točiť podcasty, ale to je o vás.
      Miesto kde budete bývať a vychovávať dieťa, ste si zvolili spolu. Nehovorím, že keď mate dieťa, tak máte byť len mamou 24/7, ale o tom nájsť ten balance vo všetkom.
      A prijať aj to, že ak teraz točite menej podcastov, tak ten čas venujete synovi. Syn môže od 3 rokov potom do škôlky na pár hodín a vy môžete mať viac času na sebarozvoj.