Музейний подкаст. Говоримо з Михайлом Відейком про трипільців

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 янв 2025
  • У черговій частині розмови з відомим дослідником трипільської культури, Михайло Відейко розповідає про ймовірних нащадків трипільців та чи знали вони колесо.

Комментарии • 3

  • @Arthur-AK-Ukr
    @Arthur-AK-Ukr 4 месяца назад

    Вкрай цікаво та пізнавально! Велика подяка шановним науковцям! Особливо, мабуть, цікаво було мешканцям м.Дніпро.

  • @Echinacea_purpurea
    @Echinacea_purpurea 4 месяца назад

    Дякую за ефір! Дуже цікаво!
    Нещодавно натрапила на 3д-реконструкцію чоловіка з часу бронзи, який був похований в пещері Абхазії і мав коріння з Месопотамії. Враження, що це дивиться на мене мій рідний тато, який був сильно схожим на свою маму, мою бабусю.
    Татовий рід з села центральної України, поруч з яким в межах 50-70 км знаходяться найвідоміші Трипільські міста: Майданецьке, Тальянки, Легедзине.

  • @миколакамянский
    @миколакамянский 4 месяца назад

    Я довго і самотужки вивчав Трипільську культуру і зрозумів їх релігійно-філософську доктрину. У них не було поняття Бог в тому розумінні в якому ми - українці його розуміємо зараз. У них богом був "другий" закон філософії. А тому й маємо таку їхню архітектуру й такого типу культові предмети. У них був матріархат і возвеличення Берегині.
    Ми їхні нащадки в їх філософській культурі. Я можу з великою достовірностю озвучити ті слова якими вони назівали свої культові речі. Храм - це Неня. Біноклоподібна посудина - Кринач або Крина. Графічне зображення закону буття на їх храмі мало назву - Інна.