Музейний подкаст. Говоримо з Михайлом Відейком про трипільців
HTML-код
- Опубликовано: 16 янв 2025
- У черговій частині розмови з відомим дослідником трипільської культури, Михайло Відейко розповідає про ймовірних нащадків трипільців та чи знали вони колесо.
Вкрай цікаво та пізнавально! Велика подяка шановним науковцям! Особливо, мабуть, цікаво було мешканцям м.Дніпро.
Дякую за ефір! Дуже цікаво!
Нещодавно натрапила на 3д-реконструкцію чоловіка з часу бронзи, який був похований в пещері Абхазії і мав коріння з Месопотамії. Враження, що це дивиться на мене мій рідний тато, який був сильно схожим на свою маму, мою бабусю.
Татовий рід з села центральної України, поруч з яким в межах 50-70 км знаходяться найвідоміші Трипільські міста: Майданецьке, Тальянки, Легедзине.
Я довго і самотужки вивчав Трипільську культуру і зрозумів їх релігійно-філософську доктрину. У них не було поняття Бог в тому розумінні в якому ми - українці його розуміємо зараз. У них богом був "другий" закон філософії. А тому й маємо таку їхню архітектуру й такого типу культові предмети. У них був матріархат і возвеличення Берегині.
Ми їхні нащадки в їх філософській культурі. Я можу з великою достовірностю озвучити ті слова якими вони назівали свої культові речі. Храм - це Неня. Біноклоподібна посудина - Кринач або Крина. Графічне зображення закону буття на їх храмі мало назву - Інна.