Все класно і дуже грамотно) тільки одне зауваження: якщо плата не дуже якісна то протягувати стрічку для видалення припою не варто - можна поздирати лак - то тре вважати) Спасибі за відео) мо ще кілька домашніх дронопаяльщиків підінавчаться)
Так можно не лишь попортить маску, а и контактные площадки поотрывать. (это ошибка, и довольно частая) Потому, лучше лишний раз там где не надо - не елозить (да ещё не вдоль, а поперек контактов) этой оплеткой, а аккуратно прикладывать. Расплавленный припой под действием капиллярных сил и сам прекрасно перетечет куда надо (но только лишь при создании условий, в виде правильной температуры паяемого места и наличия подходящего флюса). Ну а маску - сильно легче чем пятаки восстанавливать. Цапон-лак и уф-клей для подобного ремонта в наборе must have.
Дякую за якісний український контент, зараз це дуже актуально. До речі, ще хотілося б побачити FAQ по платах, які в них складові (що таке резистор, транзистор та ін.)
мій досвід паяння закінчився тим, що я абсолютні ніяк не зміг залудити мідне жало)) чистив, відшкрібав, каніфоль, припій, без каніфолі, знову чистив, знову шкрябав, знову грів. а отримував просто чорне обгорівше жало без жодного міліметра олова на ньому))) обідився, і зав'язав з паянням))
А що хтось справді паяє плату кислотою? Я ще перед кожним паянням протираю жало в цел. губці змочені в гліцериновому флюсі (тагс) - покращує лудіння жала та очищає його.
Пайка под напряжением - бывало... Кстати, вам тут где-то нужно добавить совет проверить паяльник на пробой на вилку. Про лишний припой ещё есть способ паяльник с плоским жалом взять не очень горячий. Про стряхивание припоя - все время так делаю над баночкой, полёт нормальный. Про зачистку изоляции: зачем вы вдоль провода чистите, что за способ? Чистите поперёк, лучше старым жалом, которое не жалко. И никакая изоляция между жил не вплавится. И ещё совет для пайки в полях: не держите паяльник выше уровня глаз, а то может прилететь
дякую за відео! підкажіть, будь ласка, як можна перенести каніфоль у вигляді смоли на те що паяю, наприклад провід? Вона ж плавиться і майже не чіпляється за паяльник, щоб її перенести на той провід
Каніфоль не потрібно переносити паяльником, ви злегка розплавляєте її паяльником і вмокаєте туди дріт. А краще використовуйте флюс гелі, вони зручніші у використанні і легші для освоєння новачками.
дякую за чудове відео. єдине питання. що робити з температурою дешевих простих паяльників котрих купа в продажу. там ніякого регулятора нема, не "на око" ж їх вмикати вимикати.
Шоби не хлібати на плату прямо з пляшки спирт, коли відмиваєте, можете скрутити серветку щільно і засунути в горло пляшки, отримаєте такий собі "спритовий маркер" зі змінними наконечниками :) Або можна просто побутову пшикалку юзать
Доброго дня, все залежить від температури плавлення припою/паяльної пасти, розміру елементу який ви паяєте, але загалом оптимальна температура для пайки більшості компонентів це 280-320 градусів Цельсія.
Ну знімати так ізоляцію взагалі дивне рішення 😂 але якщо прям сильно лінь потягнутися за ножем чи нема нічого поруч, то кораще просто прогріти ізоляцію щоб вона просто розмякла і зірвати її🙂
Маю проблему із видаленням припою з малих площадок. Вкурвило страшно.....Користувався стрічкою для видалення припою і олововідсмоктувачем(чи як його правлиьно назвати), але нанарзі результат взагалі не подобається..... Переглянув вчергове відос, спробую знову....
Видаляти стрічкою чи олововідсмоктувачем це питання ситуативне, + залежить від того кому як зручно. Але в будь-якому випадку практика і тільки практика тоді все вийде. Якщо припій погано видаляється, збільшіть температуру нагріву, поступово з кроком в 10 градусів.
Я можу сказать що це за незрозумілий припой). Дешеві припої з Алі або ще звідкись це припой з старих плат, а він в більшості випадків без свинцю, а якщо припой без свинцевий 1 це більша температура плавлення і в загалом гірший досвід в пайці тому що він дуже важко розправляється і дуже швидко застиває і гарні кульки припою не виходять
Згоден. Теж брав дешевий китайський припой з каніфолью всередині. Він практично не плавився. В радіо магазинчику рекомендували спробувати їх тонкий припой і чудо: виявилось проблема була не в руках або в паяльнику)
Вперше пробую паяти. У комплекті до паяльника з алі був припій з флюсом, він насуху не плавиться навіть на 250°, 300-320° мінімум. Єдиний вихід, який поки знайшов для себе, то це лудити жало прямо у каніфолі, а от вже коли жало взяло трохи припою, то температуру можна знизити десь до 250-260°. Наскіки це ок взагалі?
самий дешевий на аліку буде десь 60 грн, шукайте щось по типу: "Aluminum Metal Desoldering Pump Suction Tin Gun Soldering Sucker Pen Removal Vacuum Soldering Iron Desolder Hand Welding Tools" ним реально легше працювати ніж стрічкою у більшості випадків з зайвим припоєм
На цей час, дійсно олово відсмоктувач є маст хев, інструментом. Про те не забувайте що з Алі, ви не можете бути впевнені в якості, і чекати довгенько. Наші ж олово відсмоктувачі, від перевіреного виробника, і приїдуть до вас за 1-2 дні.
Канифоль смывать нужно! Во первых, Она подвержена гидролизу. Во вторых под слоем канифоли могут быть "сопли" и после включения прибора будет симфония Баха
Точно не можемо сказати чи існує такий станок для паяння, але можемо порекомендувати, просто тренуйте свої руки, та тренуйтесь паяти, навіть звичайну сітку із дротів, це допоможе)))
ruclips.net/user/shortsDPcuFxVMpME?feature=share Там 2 електроліти по 400В були надулись, а я при їх демонтажу попідривав контактні площадки, довго гріючи їх древнім чінапаяльником з 90-х і ось напаяв такий сором 😏 А ще на чорному смд-елементі, не знаю звідки і як, з’явився надкол.. Тепер не знаю, чи можна відновити таке рукожопство..?
Там вроде микросхема ШИМ многоногая с дыркой? Восстановить можно, заменив ее и проверив детали по соседству. Надо другой инструмент и опыт. Если этого нет, отложите, потом доделаете, когда отримаете
Додам з власного досвіду - паяти та і проводити інші роботи ОБОВЯЗКОВО в захисних окулярах. Повірте краще купити кілька нових окулярів, нові очі ви не купите.
От вас не ожидал подобного ляпа. РЭА нельзя паять кислотой НИ В КАКОМ СЛУЧАЕ! Это категорически запрещено и граничит с вредительством! При пайке пары кислоты попадают в малейшие щели и вымыть полностью их невозможно. Как следствие, через определенный промежуток времени (зависит от количества кислоты, материала и толщины контактирующих поверхностей и условий работы мест пайки) место пайки разъедается. Короче: в электронике кислотой паяют только стальные иголки на самодельных щупах с последующей обязательной обработкой содовым раствором. ВСЁ! SMD, BGA обычные компоненты с выводами (PTH, SMT) паяют ТОЛЬКО флюсами нейтральными, типа AMTECH, а на мой взгляд электронщика с 37 летним стажем smd и выводые РЭА надежнее паять старой доброй лично сделанной спиртоканифолью, чтоб потом не было мучительно стыдно.
Флюс ЛТИ-120, припой ПОС-61, паяльник з біметалевим жалом та регулятором температури, підставка обов'язково, ще можно оту хрінь з крокодильчиками та лупою для збільшення, волога губка для чищення жала, термоусадка з запальничкою та можно іти та лудити чи робити якійсь дрібний ремонт. А електротехніка та схемотехніка то вже інша ступінь еволюції.
Посилання:
1. Термоповітряна паяльна станція Accta 401
masteram.com.ua/uk/hot-air-rework-station-accta-401/?from=Catalogue
2. Цифровий мікроскоп Andonstar AD407 - використали для зйомки процесу паяння
masteram.com.ua/uk/digital-usb-microscope-with-monitor-andonstar-ad407/?from=Catalogue
3. Паяльники з регулюванням температури
masteram.com.ua/uk/catalogue/soldering-equipment/soldering-irons/?properties=5099&sort=price-up
4. Витратні матеріали для паяння: припої, флюси, каніфоль
masteram.com.ua/uk/catalogue/consumables/soldering-consumables/solders/?brand=pro-skit,cynel&sort=price-up
masteram.com.ua/uk/catalogue/consumables/soldering-consumables/flux-pastes/?sort=price-up
masteram.com.ua/uk/catalogue/consumables/soldering-consumables/gel-fluxes/?sort=price-up
masteram.com.ua/uk/catalogue/consumables/soldering-consumables/rosins/
уперше бачу українськомовний канал про паяня,дякую за контент
Чітко, лаконічно, розмірено і головне цікаво. Подякував, вподобав.
Дякуємо! Тримаємо марку :)
Щіро дякую за гарний та корисний контент! 👍
Дякую за хороший український контент!
Дякуємо за хороший, український відгук.
,🤣🤣🤣 хярошій. оце так українська🤣🤣🤣
Дякуємо за вашу працю
Дякуємо вам зі підтримку і за перегляд :)
За українську особливий лайк!
Дякуємо, залишайтесь з нами, ми готуємо ще цікавинки!
Клас! Я давно хотів навчитися паяти. Указали багато помилок, які я робив. Дякую вам красно!
Дякую, корисно 👌🏼
Все класно і дуже грамотно) тільки одне зауваження: якщо плата не дуже якісна то протягувати стрічку для видалення припою не варто - можна поздирати лак - то тре вважати)
Спасибі за відео) мо ще кілька домашніх дронопаяльщиків підінавчаться)
Так можно не лишь попортить маску, а и контактные площадки поотрывать. (это ошибка, и довольно частая) Потому, лучше лишний раз там где не надо - не елозить (да ещё не вдоль, а поперек контактов) этой оплеткой, а аккуратно прикладывать. Расплавленный припой под действием капиллярных сил и сам прекрасно перетечет куда надо (но только лишь при создании условий, в виде правильной температуры паяемого места и наличия подходящего флюса). Ну а маску - сильно легче чем пятаки восстанавливать. Цапон-лак и уф-клей для подобного ремонта в наборе must have.
чудове відео для початківців, дякую.
Дуже раді, що вам сподобалось)
Супер! Дякую. Все чітко і нічого зайвого 👍
Після вашого відео уперше паяла, дуже допомогло
Дякую за те що робити такі корисні відео українською!
P.S. Ваш клієнт з 13-річним стажем.
Дякуємо за 13 річну довіру до нас та нашої роботи.
Дякую за якісний український контент, зараз це дуже актуально. До речі, ще хотілося б побачити FAQ по платах, які в них складові (що таке резистор, транзистор та ін.)
Доброго дня, ми подумаємо над вашою пропозицією)))
Дякую за корисну інформацію та якісний український контент.
Дякуємо, що дивитесь нас, попереду ще більше цікавого контенту.
Дякую, дуже багато нового та цікавого побачив в відео. Сам являюсь електроніком :-), але шкода ніколи по спеціальності не працював.
Дякую Вам за дуже цікаве, файне, корисне та пізнавальне відео!!!
Раді, що вам сподобалось))
Знову дякую за вашу роботу!
Доброго дня! І вам дякуємо за відгук!
Дякую за контент українською!
Все чітко та зрозуміло дякую за надану інформацію(за українську озвучку окремо лайк😁)
Дякуємо що оцінили наші старання)
Це відео кайф!
Дякую, корисно, чітко і ясно
Класний канал👍
Супер, те що треба! Дякую
Дуже раді, що наше відео стало вам в нагоді.
Дякую за корисні поради!
Нарешті нормальний гайд на паяльник!
Мені у Радіо-Електронному гуртку такого не розповідали!
Чудове відео, з усіх помилок я зробив всі😅
Ми всі через ці помилки пройшли, головне не зупинятись)
Дякую за таку корисну інформацію😊
Раді, що допомогли.
Клас, дякуюю ❤
мій досвід паяння закінчився тим, що я абсолютні ніяк не зміг залудити мідне жало)) чистив, відшкрібав, каніфоль, припій, без каніфолі, знову чистив, знову шкрябав, знову грів. а отримував просто чорне обгорівше жало без жодного міліметра олова на ньому))) обідився, і зав'язав з паянням))
потрібно було його лудити в процесі нагрівання
Купи собі звичайне жало, а не мідне
Слабак. Швидко здався.
Перегрів напевно
Дякую, сподіваюсь хоч тепер я зможу щось спаяти успішно)
Практикуйтесь і обов'язково досягнете успіху)))
Дякую ви дуже допомогли)
Завжди раді допомогти.
А що хтось справді паяє плату кислотою? Я ще перед кожним паянням протираю жало в цел. губці змочені в гліцериновому флюсі (тагс) - покращує лудіння жала та очищає його.
Дякую
Супер, дякую
Раді, що вам сподобалось)))
Підтримка!
Тисну краба тобі друже за чіткий контент на наші щирі українські мові✌️✊
Вельми дякуємо за вашу любов до української, та цікавість до паяння.
Олововідсмоктувач для тих хто любе відсмоктувати, я такий маю.
Пайка под напряжением - бывало... Кстати, вам тут где-то нужно добавить совет проверить паяльник на пробой на вилку.
Про лишний припой ещё есть способ паяльник с плоским жалом взять не очень горячий.
Про стряхивание припоя - все время так делаю над баночкой, полёт нормальный.
Про зачистку изоляции: зачем вы вдоль провода чистите, что за способ? Чистите поперёк, лучше старым жалом, которое не жалко. И никакая изоляция между жил не вплавится.
И ещё совет для пайки в полях: не держите паяльник выше уровня глаз, а то может прилететь
Класне відео. Сам лише вчусь паяти!
А ще непогано підібрати гарний припій бо він буває різним за складом та температурою плавлення, а отже різним результатом паяння.
Дуже класне відео
Дуже дякуємо.
Для нейтралізації кислоти використовується розчин соди.
а для нейтрализации соды? 😂
Круте відео Дякую !
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
дякую за відео!
підкажіть, будь ласка, як можна перенести каніфоль у вигляді смоли на те що паяю, наприклад провід? Вона ж плавиться і майже не чіпляється за паяльник, щоб її перенести на той провід
Каніфоль не потрібно переносити паяльником, ви злегка розплавляєте її паяльником і вмокаєте туди дріт. А краще використовуйте флюс гелі, вони зручніші у використанні і легші для освоєння новачками.
дякую за чудове відео. єдине питання. що робити з температурою дешевих простих паяльників котрих купа в продажу. там ніякого регулятора нема, не "на око" ж їх вмикати вимикати.
Є тестери з термопарою. Це якщо ви хочете замір температури зробити.
Знімаю капелюх за контент.
Половину ваших правил порушую🤣🤣🤣жало зчищаю скальпелем після 2мм гарі🤣🤣🤣
Правила для того ж і є, щоб їх порушували, хіба ні?😅 (Жарт!! правил краще дотримуватись)
Про припой я пропустив чи не говорили?
Так яка температура опоимальна ,яку виставляти на паяльнику?
Мінімальну. Підносиш припой до жала і крутиш дуже повільно вверх, і коли тільки-тільки починає плавитись, ще докручуєш градусів 10-20
А яка модель паяльника з чорним прозорим корпусом та зеленими елементами 0:23? У мене ідентичний, треба купити жало а модель забув😢😅
_ZD-20U_
Шоби не хлібати на плату прямо з пляшки спирт, коли відмиваєте, можете скрутити серветку щільно і засунути в горло пляшки, отримаєте такий собі "спритовий маркер" зі змінними наконечниками :)
Або можна просто побутову пшикалку юзать
При якій температурі потрібно паяти мікро схеми?
Доброго дня, все залежить від температури плавлення припою/паяльної пасти, розміру елементу який ви паяєте, але загалом оптимальна температура для пайки більшості компонентів це 280-320 градусів Цельсія.
@@MasteramTV як паяти проводи і клеми? ~12мм. 290 - це вже жало обгарає а припой 40/60 не плавиться. флюс википів, а припой не прилип.
Ну знімати так ізоляцію взагалі дивне рішення 😂 але якщо прям сильно лінь потягнутися за ножем чи нема нічого поруч, то кораще просто прогріти ізоляцію щоб вона просто розмякла і зірвати її🙂
_А проводок оказался ответственным огрызком, и чпоньк - оторвался вместе с жилкой!_ 😁
Маю проблему із видаленням припою з малих площадок. Вкурвило страшно.....Користувався стрічкою для видалення припою і олововідсмоктувачем(чи як його правлиьно назвати), але нанарзі результат взагалі не подобається..... Переглянув вчергове відос, спробую знову....
Видаляти стрічкою чи олововідсмоктувачем це питання ситуативне, + залежить від того кому як зручно. Але в будь-якому випадку практика і тільки практика тоді все вийде. Якщо припій погано видаляється, збільшіть температуру нагріву, поступово з кроком в 10 градусів.
Советі для новичков из разряда "посолить поперчить на глаз и варить до готовности"
Використовувати поганий припой, якись не зрозумілий. Ніяк не міг залудити жало а коли взяв гарний припой то все вийшло!
Я можу сказать що це за незрозумілий припой). Дешеві припої з Алі або ще звідкись це припой з старих плат, а він в більшості випадків без свинцю, а якщо припой без свинцевий 1 це більша температура плавлення і в загалом гірший досвід в пайці тому що він дуже важко розправляється і дуже швидко застиває і гарні кульки припою не виходять
Згоден. Теж брав дешевий китайський припой з каніфолью всередині. Він практично не плавився. В радіо магазинчику рекомендували спробувати їх тонкий припой і чудо: виявилось проблема була не в руках або в паяльнику)
Вперше пробую паяти. У комплекті до паяльника з алі був припій з флюсом, він насуху не плавиться навіть на 250°, 300-320° мінімум. Єдиний вихід, який поки знайшов для себе, то це лудити жало прямо у каніфолі, а от вже коли жало взяло трохи припою, то температуру можна знизити десь до 250-260°. Наскіки це ок взагалі?
@@kradenahorilka Не мучайтесь с поганим припоєм з набору, спробуйте припой "cynel sn60pb40".
В Аврорі не беріть припой,такий поганий що капець...
Може термопастою торгуєте???
8:06 а цю частину стрічки потім відризати і викинути ж?
Так. Стрічку яка увібрала припій необхідно викинути.
8:12, та ні, ці відсмоктувачі це базова річ яка має бути в кожного, в наборі для паяння грн за 900 буде,
самий дешевий на аліку буде десь 60 грн, шукайте щось по типу:
"Aluminum Metal Desoldering Pump Suction Tin Gun Soldering Sucker Pen Removal Vacuum Soldering Iron Desolder Hand Welding Tools"
ним реально легше працювати ніж стрічкою у більшості випадків з зайвим припоєм
На цей час, дійсно олово відсмоктувач є маст хев, інструментом. Про те не забувайте що з Алі, ви не можете бути впевнені в якості, і чекати довгенько. Наші ж олово відсмоктувачі, від перевіреного виробника, і приїдуть до вас за 1-2 дні.
Вчора якраз перший раз паяв:) мабуть 30хв бавився, на паяльнику світилося 450°
А сього вирішив ознайомитися як це роблять професіонали :)
Впевнені у вас все вийде, але 450 градусів забагато трошки))))
А яка температура повинна бути?@@MasteramTV
Канифоль смывать нужно! Во первых, Она подвержена гидролизу. Во вторых под слоем канифоли могут быть "сопли" и после включения прибора будет симфония Баха
Щось мені здаеться що слово припій неправилль🤔 на якусь азірівщину схоже😁
пОмилка, не помИлка. Дякую.
Еслі у мене сильно руки трусяться;?🤔 Можливо станок зробити щоб я міг пояти!?🤔
Точно не можемо сказати чи існує такий станок для паяння, але можемо порекомендувати, просто тренуйте свої руки, та тренуйтесь паяти, навіть звичайну сітку із дротів, це допоможе)))
@@MasteramTV спасибі
Станок такий мабуть називається "третя рука". Пошукайте в інтернеті, навіть в комплекті з лупою.
можна чистити паяльник намоченим (у водi ) туалетним папером
👍🇺🇦
нехай живе український ютуб
АМІНЬ!!!
Ще припій може летіти в очі, якщо різко висмикувати провід.
О, це теж імовірно. Добре мати можливість вимкнути паяльник без висмикування з розетки...
я мав на увазі монтажний провід, особливо багатожильний
ruclips.net/user/shortsDPcuFxVMpME?feature=share Там 2 електроліти по 400В були надулись, а я при їх демонтажу попідривав контактні площадки, довго гріючи їх древнім чінапаяльником з 90-х і ось напаяв такий сором 😏 А ще на чорному смд-елементі, не знаю звідки і як, з’явився надкол.. Тепер не знаю, чи можна відновити таке рукожопство..?
Там вроде микросхема ШИМ многоногая с дыркой? Восстановить можно, заменив ее и проверив детали по соседству. Надо другой инструмент и опыт. Если этого нет, отложите, потом доделаете, когда отримаете
@@vovkoTube не діркою, а надколом.
ок
Додам з власного досвіду - паяти та і проводити інші роботи ОБОВЯЗКОВО в захисних окулярах. Повірте краще купити кілька нових окулярів, нові очі ви не купите.
От вас не ожидал подобного ляпа. РЭА нельзя паять кислотой НИ В КАКОМ СЛУЧАЕ! Это категорически запрещено и граничит с вредительством! При пайке пары кислоты попадают в малейшие щели и вымыть полностью их невозможно. Как следствие, через определенный промежуток времени (зависит от количества кислоты, материала и толщины контактирующих поверхностей и условий работы мест пайки) место пайки разъедается. Короче: в электронике кислотой паяют только стальные иголки на самодельных щупах с последующей обязательной обработкой содовым раствором. ВСЁ! SMD, BGA обычные компоненты с выводами (PTH, SMT) паяют ТОЛЬКО флюсами нейтральными, типа AMTECH, а на мой взгляд электронщика с 37 летним стажем smd и выводые РЭА надежнее паять старой доброй лично сделанной спиртоканифолью, чтоб потом не было мучительно стыдно.
Ми нагалосили, що не треба застосовувати кислоти з світлодіодними стрічками, SMD компонентами та електронними платами.
Імба
Дріт а не "провід".
Ребята, за ролик вам лайк. Но есть и минус: много Русских слов в Украинском языке которые не возможно перевести. Но в целом, нормально!
Дякуємо!
В смысле невозможно? У вас просто мало практики
Человек на видео паять не умеет.
Флюс ЛТИ-120, припой ПОС-61, паяльник з біметалевим жалом та регулятором температури, підставка обов'язково, ще можно оту хрінь з крокодильчиками та лупою для збільшення, волога губка для чищення жала, термоусадка з запальничкою та можно іти та лудити чи робити якійсь дрібний ремонт. А електротехніка та схемотехніка то вже інша ступінь еволюції.
ЛТИ - в унитаз! Это флюс для пайки тазиков.
Дякую.