- Видео 12
- Просмотров 11 879
Itt mindenki hülye?
Добавлен 3 май 2023
Viktor és a karácsonyi like vásárlás
Karácsony szentestéjén a miniszterelnök úr egy kedves üzenetet tett közzé, amelyben mindenkinek boldog ünnepeket kívánt. Ez alapvetően egy szép gesztus, és jó példát mutathat a politikai kommunikációban. Azonban a poszt alatt tapasztaltak fényében sajnos más irányt vett a dolog.
Furcsa és szembeötlő, hogy a posztra érkezett kedvelések nagy része olyan profiloktól érkezett, amelyek például „Hồ Hải Nguyên” vagy hasonló külföldi neveket viselnek, láthatóan nem magyar választóktól. Ez kérdéseket vet fel: Miért van szükség erre? Miért kell látszólag mesterségesen növelni a lájkok számát egy ilyen gesztusnál?
Furcsa és szembeötlő, hogy a posztra érkezett kedvelések nagy része olyan profiloktól érkezett, amelyek például „Hồ Hải Nguyên” vagy hasonló külföldi neveket viselnek, láthatóan nem magyar választóktól. Ez kérdéseket vet fel: Miért van szükség erre? Miért kell látszólag mesterségesen növelni a lájkok számát egy ilyen gesztusnál?
Просмотров: 65
Видео
A chemtrail mítosz: Miért képtelenség és logikátlan ez az összeesküvés-elmélet?
Просмотров 10014 дней назад
A chemtrail összeesküvés-elmélet tudományos, logikai és technikai szempontból teljes képtelenség. A valóság az, hogy a kondenzcsíkok természetes légköri jelenségek, és semmilyen rejtett vagy gonosz szándék nincs mögöttük. Az elmélet hívőinek érzelmi és intellektuális megközelítésre van szükségük ahhoz, hogy felismerjék a tévedéseiket. Az igazság néha kevésbé izgalmas, mint a fantázia - de mindi...
Az ostobaság peremén: Laposföldesek és az intellektuális katasztrófa
Просмотров 6914 дней назад
A "laposföld-elmélet" (angolul Flat Earth Theory) egy áltudományos nézet, amely szerint a Föld nem gömbölyű, hanem lapos. Bár az elmélet már az ókorban megcáfolásra került és a modern tudomány számos bizonyítékot szolgáltatott a Föld gömbölyűségére, az internet térnyerésével az utóbbi években újra népszerűvé vált egyes körökben. Itt vajon tényleg mindenki hülye?? Szerencsére nem, de ha így foly...
A Dubai csoki őrület
Просмотров 1,1 тыс.14 дней назад
A 2024-es év egyik legnagyobb édességtrendje a dubai csoki, amely Magyarországon is hatalmas népszerűségre tett szert. Az édesség eredetileg a dubaji Fix Dessert Chocolatier terméke, amelyet Sarah Hamouda alapított 2021-ben. A dubai csoki különlegessége a csokoládéborítás alatt található élénkzöld pisztáciakrém és a kadayif tészta kombinációja, amely a közel-keleti knafeh desszert ihletésére ké...
A Karácsony Árnyéka: A Rohangálás Ünnepe?
Просмотров 4414 дней назад
Ahogy közeleg a karácsony, a városokat fényfüzérek borítják, az üzletek kirakatai csillognak, és minden sarkon felhangzik a jól ismert ünnepi dallam. Mégis, ha belépünk egy bevásárlóközpontba, a látvány nem mindig a béke és szeretet üzenetét hordozza. Ehelyett azt látjuk, hogy az emberek egymást taposva rohannak, kocsikat tolnak egymásnak, és kapkodva keresik a "tökéletes ajándékot". Mintha az ...
Melyik a környezetszennyezőbb? Az elektromos vagy a belsőégésű?
Просмотров 6 тыс.21 день назад
A mai videóban az elektromos és belsőégésű autókat hasonlítom össze, úgy ahogy még szerintem nem hallottad. tartsatok velem!
A villanyautózás és a Debreceni akkumulátor gyár. Reagálás kommentekre 1.
Просмотров 1,1 тыс.21 день назад
Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Ebben a videóban, ami egyben az első videó, szeretnék reagálni néhány facebook kommentre ami nálam rendszerint kiveri a biztosítékot.... Vagy velem van nagy baj, vagy a Magyar emberek elég nagy százaléka elfelejt gondolkodni! Emberek... gondolkodni egyelőre még nem bűn!!
Az elektromos autókat nem rég óta használjuk, a rendszer rohamosan fejlődik. A belsőégésűek eddig jutottak egy évszázad alatt. Azt kell megérteni, hogy a belsőégésű nem lesz környezetkímélőbb, helyileg szennyez, ott ahol pöfög, a villamos autó pedi már most környezetkímélőbb, holott új technika. Azt is tudhatnánk hogy Elon Musk nem hülye.
Arra nem számolnak igazán, hogy mi lenne az elektromos hálózatokkal, ha több százezer autót egyszerre kell tölteni? Akkor ugyanis lehetséges, hogy Paks 2 beruházásnál nem csak plusz két blokkot kellene építeni, hanem legalább hatot... Ha már olyan nagy a töltés teljesítmény felvétele.
Tankolni se lehet több százezer autót egyszerre.
@balagepeter Az igaz, csak azt könnyebb elosztani térben és időben...
@@peter_kovacsi2 Aztán miért? Tankolni csak benzinkúton lehet, nyitvatartási időben, tölteni meg bármikor, bármilyen konnektorról. A magyar benzines autók átlagosan évi 10 ezer km-t futnak, az napi 30 km sincs. Ebből az következik, hogy a 24 órából 23-at állnak, bőven van idő feltölteni őket.
@balagepeter Az, hogy valaki szét égeti a konnektort mert nincs tisztában a töltő teljesítményével, az csak egy dolog. Tölteni bármikor lehet, csak éppen az nem mindegy, hogy hányan töltenek egyszerre. Most képzeld el, hogy mi lenne, ha hirtelenül egy utca hálózatában csak a lakók fele elkezdene villany tűzhelyen főzőcskézni? Még mindig nem érted?
Az kissé számomra fura, hogy a környezeti terhelés az adott autó előállításánál nem lett figyelembe véve (mekkora energia igénye van egy új belsőégésű és elektromos autó előállításának), illetve, hogy elegánsan az elektromos autók hatásfoka el lett intézve a ~90%-al, de pl. az akku töltés során keletkező veszteségről nem szólt a fáma, arról nem is beszélve, hogy az áram "előállítása, szállítása" is költségekkel rendelkezik, amit ha a fosszilis energiahordozók esetében felróttunk, valahogy ott is szemléltetni kellene
Nem jó itt egyik se másik se! csöbörből vödörbe kerülünk, akárhogy is számolnak az okostojások! És csak hulladék lesz az akkukból és a napelemekből is!
Már az első percben tudtam!
NEM MINDENKI, DE TE BIZTOS 🙈🙊🙉
Tetszett. Főleg az, hogy az olajat azt bányásszák, szállítják, finomítják, az áram az meg csak úgy ott van a villanymotornál. Az elektromosnál nincs veszteség sehol 90% (termelés, szállítás, töltési veszteség, tárolási veszteség) hatásfok! Gratulálok. Egyébként összegezve egyetértek, csak a megmagyarázás sántít egy kicsit.
Nem figyeltél eléggé. Pont arról van szó, hogy ugyanazt az elektromos áramot amit az olajhoz használunk. Szóval az olaj fúrástól a benzinkútig elhasznált elektromos áram mennyire lenne elég az elektromosba.
@@ittmindenki "A MOL Dunai Finomító a magyar villamosenergia-rendszer átviteli hálózatára kapcsolódik kettő - egymástól független - csatlakozási ponton keresztül a 120 kV-s hálózati szinten, évente jellemzően max. 80-85 MW teljesítményt vételez, összesen évi 600 - 660 millió kWh-t fogyaszt." 10 milliárd liter olajat dolgoznak fel, ha jól számolom, 1 kWh-val 16 litert. 16 literrel kb. 350 km-t megyek, 1 kWh meg kb. 5-6 km-re elég egy villanyautóval. Benzinkúton csak a szivattyú fogyaszt a benzinhez kapcsolódóan, de azt nyugodtan lehet nullára kerekíteni. A kitermelés során felhasznált villamos energia szintén elhanyagolható.
Néhány megjegyzés az anyagról: Erősségek: Tisztázó szándék : A videó igyekszik helyre tenni néhány közkeletű tévhitet, például az akkumulátorgyár vízfogyasztásával kapcsolatban. Kritikai szemlélet : Kiemeli a közösségi média tartalmak megalapozatlanságát, és arra ösztönöz, hogy az emberek alaposabban vizsgálják meg a forrásokat. Kiegyensúlyozott megközelítés a szélerőművekről : Mind a pozitív, mind a negatív hatásokat bemutatja, ami árnyaltab képet ad az ilyen technológiákról. Tényekre támaszkodás : Az idézetek alapján úgy tűnik, a készítő valós adatokat próbál megosztani. Gyengeségek vagy kritikák: Kommunikációs stílus : A néhol túl élesen fogalmaz, például egy "mindenki hülye" megjegyzés és a "fotelharcos" videó használata. Ez elidegenítheti azokat, akik esetleg megnyerhetők lennének az érvei számára. Részrehajlás : A készítő szkepticizmus a villanyautózással kapcsolatban érezhetően áthatja az anyagot, ami talán csökkentheti az objektivitást. A dízelautók dicsérete szembemegy a környezetvédelmi érvekkel. Hiányos kontextus : A szélerőművek negatív hatásáról szóló fontos részletek, de nem kerülhet elő például az, hogy ezek az akadályok hogyan kezelhetők technológiai fejlesztésekkel. Túl általánosított kritika : A "konteók" vagy "nem gondolkodnak az emberek" kijelentések általánosítók, és nem nyújtanak valódi megoldást az információs szakadék áthidalására. Összességében: A jól célzott lehet azok számára, akik szeretnének tisztábban látni a villanyújítást és az akkumulátorgyártást érintő kérdéseket, de a stílus és a részrehajló megjegyzések korlátozhatják az üzenet hatékonyságát. Javasolt volna árnyaltabb, empatikusabb kommunikációval megragadni azokat, akik esetleg nyitottak a témára, de még bizonytalanok.
Köszönöm a kritikát! Valóban vannak megfontolandó részek.
Maradjatok már ezzel a dubai csokival, objektív - élelmiszeripari/édesipari - tény, hogy ennek a csokinak, semmi köze sincs egy igazi minőségi csokoládéhoz. Ez a dubai csoki csak egy elcseszett trend, szakmai szempontból egy dupla nulla.
Nem volt ez olyan rossz, én nagyobb hibákra számítottam, mint a szőrszálhasogatók itt lejjebb. Valóban jó volna látni egy összegzést, ha lehet számszerűsíteni az ökolábnyomokat. Azért a lítiumszemetekről jó ha tudjátok, hogy sehol nem állnak halomban. Az újrahasznosítás mértéke pont megfelelő a hulladék mennyiségéhez. Egy erősen emelkedő trend figyelhető meg, ahogy a hulladék mennyisége is emelkedik. A lítium kitermelése, és az EV-gyártás épp exponenciálisan növekszik. Ezt sokan nem értik. Ez azt jelenti, hogy 2025-26-ban több lítiumot fognak előállítani / felhasználni akkukhoz, mint azelőtt összesen bármikor. Amikor elérjük a kereslet csökkenését, és leáll az exponenciális növekedés, 5-10 évvel utána fog felfutni a lítium újrahasznosítása egy meglehetősen megnyugtató szintre. Amíg ez nem jön el, károgás lesz. 1 bites károgás
Flecótol meg is kaptuk.
Van aki még mindig a múltban él. Flecót hibáztatni azért mert most minden szar, az olyan mint a feleséged volt férjét hibáztatni azért mert nem tudod rendesen megb@szni.
Kobaltot elég régóta használja az olajipar pl az üzemanyagok kénmentesítésére, úgy, hogy azt nem lehet újrahasznosítani. Akkor senkit nem zavart. Ma egyre több akkugyártó azon van, hogy nélkülözzön minden ilyen anyagot.
De, újra lehet hasznosítani, jelenleg nagyjából a felhasznált mennyiség harmada kinyerésre kerül. A kobalttermelés legfeljebb 2-3%-át használja fel az olajipar, miközben több milliárd jármű éves olajszükségletét elégíti ki.
Csak a birkareteg zabalja ket pofara ezt a szart.
Mondani valód értékes és mély viszont nem erre a trend csokoládéra kéne ráhúzni, túldramatizálni ez is tipik magyar szokás, érdekes hogy itt él a legtöbb boldogtalan ember, az ilyen mentalitás miatt van ez... esetleg azért állnak sorba az emberek mivel sose láttak ilyet és nagyon jó véleményeket mondtak róla milyen finom, szerintem bárki akinek erős a személyisége és nem megvezethető fogyasztó az is kifogja próbálni ha tetszik neki... telefonok előtt is ez volt ha az újságban volt valami, ez normális, vannak ennél sokkal szomorúbb dolgok...nem mintha ez az lenne. És lehet hogy otthon emiatt gyűl össze a család és okoz boldog pillanatokat, vagy ami velem történt hogy én meg a barátnőmmel csináltuk meg otthon közösen és így mégjobban kijöttünk utána, ez a videó inkább arra reflektál rá hogy tudod látni a világot, így ahogy te vagy szimplán kiakarja próbálni vagy karácsonyra megvenni pl egy családtagnak
Igazából ez egy teljesen elfogadható nézőpont amit mondasz.
@ittmindenki köszönöm, minden nézőpont kérdése.
Eleve abban nincs konszenzus a hívők között, hogy mit is szórnak. Repülőgép-szerelő vagyok, sajnos volt olyan kollégám Svájcban, aki hitt benne, úgy, hogy naponta dolgozott a gépeken :) Hogy a kerozinba van keverve 🙄 Naponta végeztünk hajtómű ellenőrzéseket, ha pl alumínium lenne (minthogy sokszor állítják) annak a megolvadt része (Mert a tüzelőanyag az olyan 1600-1800 Celsius fokon ég el, ha lenne benne pl alu szemcse, az bizony megolvad és rátapadna a hajtóművön belül a turbina álló és mozgó lapátjaira, de soha ilyent nem láttunk). A másik teória, hogy különböző vírusok/baktériumok lennének benne. Nos, jelenlegi ismereteink szerint elég kevés baktérium, vagy vírus élné túl ezt az égési hőmérsékletet, de mindeközben túl kéne élnie az akár -30 Celsius fokot, esetleg, hosszútávú úton, a -40 Celsius fokot is megközelítő tüzelőanyag hőmérsékletet is. Külön tartály felszerelése, töltése, stb, annyira szem előtt lenne, hogy lehetetlen lenne titokban megoldani, legalábbis polgári gépeken biztosan. A gond az, - ahonnan az egész indult - hogy az amerikai légierő, illetve hozzá kapcsolódó tudományos ágak valóban kísérleteztek olyan anyagokkal, amik lokálisan, és esetlegesen tudnák befolyásolni pl. egy háborús övezet időjárását (pl a híres alumínium por, fényvisszaverő képessége miatti hőmérséklet csökkentés, stb), de a végén arra a következtetésre jutottak, hogy egyszerűen annyi repülő és repülési idő kellene, hogy az kivitelezhetetlen. Nem keresem elő, de a 1990-es években végzett számítások alapján a légierő összes gépe szórna egy évig, nap 24 órájában, akkor valami 3% körüli mennyiséget juttathatnának a légkörbe, mint ami szükséges lenne egy komolyabb változáshoz. Természetesen más logikai bukfenc is van a kemtrélben, mint, ha kipusztul az emberiség, akkor ki veszi meg a terméküket, mitől lennének még gazdagabbak, kit irányítanának, stb. Egyszerűbb lenne pl az amúgy is kormot okádó dízelbe keverni, ha már üzemanyag, stb, stb. Régi - 2. VH fotókon is voltak már hosszan tartó kondenzcsíkok, de akkor még nem volt a köztudatban a kemtrél butaság (lévén valamikor az említett kísérletek után kezdték el ezt terjeszteni, mint globális jelenséget) Egy kis bővebb ismeretterjesztés, akit érdekel: iho.hu/hirek/chemtrail-osszeeskuves-es-a-meg-erdekesebb-valosag-1-131120
Legalább fű vagy ayahuaska lenne benne!!
Az emberek a magyar és egyéb emberek orosszá vannak szeretve,. NER a nyílászárók jól működnek. Ez globális jelenség.
Oszt kajak Handrás a képen?! 😁😁
oszt igen.
Fuu de ismerős ez a hang.... Bazdmeg ez Pockos Feri😂😂😂😂😂😂😂
Nem ismerek semmilyen pockot
Hasznos videó, pedig a címtől féltem.
ruclips.net/video/Rg9oZNqMpVI/видео.htmlsi=e8D9MU4aHNRD_5WR
Gondolom viccnek szántad :D
Ez így egy jó nagy semmi lett. A gázolajnál van egy rakat költség, ami sosem számolódik bele a költségekbe, mint a fúrás tervezése, kitermelés, kút üzemeltetése, a személyzet ellátása, a kút elektromos ellátása általában aggregátorokkal, de a kitermelt nyersolaj eljuttatása a finomítóba - mondjuk tartályhajókkal, amik önmagukban a világ talán legkörnyezetszennyezőbb dolgai -, ott finomítás, tárolás, átfejtés tartálykocsiba, annak eljuttatása a benzinkútra, a tankolásnál minimális veszteség, és a vége az elégetésből felszabaduló energia. Természetesen ott van az előállításhoz szükséges egyéb energiaigény, a berendezések legyártása, a tartályhajók, kocsik legyártása, életben tartása, ezek közlekedése, stb. A másik oldalon ott van, hogy az áram megtermelése sem olcsó, vagy szénhidrogénből állítják elő, lsd. előbb, de ez ún. megújuló áramforrások sem szimplán zöldek, kell mindig melléjük valamilyen hagyományos erőművi tartalék, hogy akkor is legyen áramtermelés, ha nem süt a nap, nem fúj a szél stb. Azt sem kell elfelejteni ,hogy az áram vezetéken keresztüli szállítása szintén erősen veszteséges, valahol 40% körüli az érték, tehát Paks csak azért termel, hogy ezt a veszteséget pótolja. Aztán ott van a veszteség, ami a hálózatból az akkumulátorba töltéskor adódik, ezt is 5-10% körüli, és hát maga az akkumulátorgyártás is erőteljesen energiaigénye történet, és értelemszerűen környezetszennyező is. Ami viszont kimaradt, hogy az elektromos autók működéséhez szükséges környezetszennyezés nem a városban történik milliónyi különálló helyen, hanem egy erőműben a városon kívül, aminek a gázait jól lehet tisztítani, nem úgy, mint egy dízelkocsi kipufogógázát mondjuk 5 éves kora után, ráadásul ellenőrizhető és ki is kényszeríthető, és ez a lényeg. Amúgy benzinmotort is lehet 50% hatékonyságúra építeni, és csak úgy mellékesként a H2 előállítása úgy 30%-os energiahatékonyságú folyamat. Egyik sem jobb minden szempontból a másiknál, az egészséges egy mix lenne a hosszútávra alkalmas dízelekből, és a mindennapokra tökéletesen alkalmas, heti 1-200 km-t futó elektromos autókból,
A tankerhajók a világ leghatékonyabb szállítóeszközei, miért lennének a legszennyezőbbek?
Hosszútávon mindenképpen az elektromos fog nyerni, mert hát a kőolaj egy véges energiahordozó. Szóval mind1 melyik a jobb, a belsőégésű motor nem győzhet. Az elektromosban magyobb potenciál van, mert áramot ezerféleképpen elő lehet állítani. Ott van a nagy sivatag, tele kell tenni hőerőművekkel oszt ennyi. Talán afrika felemelkedésének ez lesz a kulcsa. Ha van energiád és nem hülye ott mindenki, van 1 értelmes vezető, akkor a következő Dubai észak afrikában lesz. Az áramot vezetéken lehet továbbítani. Ha ráfekszenek a tudósok a szupravezetőhöz közeli vezeték kifejlesztesérére vagy valamilyen még nem ismert módon lehetne szállítani az áramot, akkor minimális lenne a szennyezés. Ha több áramot termelnének a rendszerek, mint amennyit felhasználunk, még vissza is lehetne fordítani a felmelegedést, CO2 megkötö gépekkel.
Hogyan szállítanád a sivatagban megtermelt villamos energiát messzire?
@balagepeter Ahogyan írtam, alacsony ellenállású vezetéken. Majd kifejlesztik. Vagy valamilyen ma még ismeretlen módon. Esetleg nem áramot termelnek hanem hőenergiát vagy hidrogént és azt szállítanák csővezetéken. Vagy a másik megoldás, hogy a nagy energiaigényű gyárakat oda kell telepíten. Hely van bőven.
@@peterkurucz3583 Röviden: fogalmad sincs.
1 hülye százat csinál.Bírkák az emberek
Finoom
3000 Ft 10dkg csoki?Van itt pénz! 🙏
És? Doboz cigi mennyi?
Azt is mérlegre kell tenni, hogy pl. jelenleg Magyarországon mekkora hányada van az áramtermelésben a foszilis, és a megújulók arányának. Mert amíg a foszilis áramtermelés jelentős hányadot emészt tesz ki, addig az elektromos előnye nem egyértelmű. Az is egy érdekes kérdés, hogy ha valaki otthon napenergiával tölti a kocsiját, akkor azt nappal nem tudja használni, hacsak nem két elektromos kocsija van, és azt felváltva tölti, és használja. Viszont ha csak egy van, akkor azt éjszaka tölti, de hát akkor nincs napenergia. A nappal megtermelt áramnak a tárolása ipari mértékben nem megoldott. Persze lehet otthoni akkumulátorokat nappal feltölteni, és éjjel ebből az akkumulátorokból tölteni a kocsit, de ez nagyon drága. Hazánkban a szélnek nincs lényeges jelentősége, mert nem vagyunk szeles ország. Tehát éjjel nem a megújulóval történik a töltés. Tehát ekkor már nem kedvező az elektromos kocsi. Az atomenergia nem megújuló. Viszont a legolcsóbb, de egyenlőre csak az ország szükségleteinek kb. 25-30%-át teszi ki.
A szélenergiát lehetne használni, de ugye ez nálunk gyakorlatilag tiltva volt, nemrég változott a szabályozás, így majd ezt is fejlesztik. Mostmár látszik, hogy anno a Bős Nagymarosi erőmű megépítésenek népszavazásra bocsátása részinformációk alapján mennyi kárt okoz. Jó lenne a vízszabalyozas miatt, és áramtermelés szempontjából is hasznos lenne. A videó is csak egy szintig vizsgálja a különbségeket. Azokat soha nem nézik, hogy mennyibe kerül egy napelemgyár, mi lesz az elhasználódott napelemekkel(amiket otthoni használatra szántak), mert jelenleg nem újrahasznosíthatók.
Magyarországon a többség EU pénzből gazdagodott Orbán nélküli országot szeretne! Bukta után Grazban fogja élvezni a karácsonyt , gyógyszerre fogja költeni a pénzt!
Még jó , hogy a fizika mindent megmagyaráz ... A gond ott van , amikor valaki az elméletének bizonyítása érdekében szembe megy vele . Tudja , hogy hazugságot állít , de akkor is mondja tovább ...
A széndioxid nem károsanyag!
Nem pontos a megfogalmazás, de ha egy szobába bezárod magad széndioxiddal akkor azt nem fogod élvezni. De igazad van, legközelebb jobban figyelek!
Nekem a fő problémám azzal van, amikor a szentírásra hivatkozva állítanak ilyesmiket. A Biblia vagy más vallásos szövegek nem a materiális valóságot, és főként nem modern tudományos modelleket írnak le. A csavar egyébként a rögeszmések számára, hogy még ha fizikailag „lapos” is lenne a „föld”, akkor is lehetne gömbvetületen ábrázolni.
XD
@@BálintSzűcs-x8t Mizu, nem tetszik az igazság?!😂
A vágyvezérelt sötétzöld álmok és utópiák sehova nem vezetnek ,se a valósághoz se az emberekhez semmi köze. A világmegváltást abba kell hagyni és ideje felébredni !
Amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy a szén már "kész" fűtő anyag. Azonnal el lehet égetni, szemben a kőolaj származékokkal. Egy db erőmű káros anyag kibocsátását sokkal könnyebb kezelni és ellenőrizni mint pl 100.000 autó katalizátorát ill részecske szűrőjét. Lehet, hogy a szén démonizálása mögött az olaj lobbi áll???....
Az egész témakör ott hal meg , hogy a globális felmelegedést ráfogták egy a vádakkal szemben védekezni nem képes résztvevőre , a széndioxidra ! De mi is a probléma ? Ja , a " felmelegedés " ! Nos , a sok okostojástól kérdezném , hogy ha bármilyen energiát használsz fel , akkor mi olyan dolog keletkezik , amire nem is gondolsz ? Ez a hő ! Igen , bármit teszel de tényleg bármit , végül is hőt termelsz ! Ez van ...
És mi van a kiömlött olajok által okozott környezeti katasztrófákkal?
Ez egy elég egyszerű videó. Nem minket céloz, hanem a tarthatatlan állásponttól tapodtat se engedő, gondolkodni nem vágyó egyéneket
Egy szélerőműben hány liter olajat használnak éves szinten?!
Általánosságban 100-150 liter, függ a típusától. Eközben egy tartályhajó 30-70 tonna üzemanyagot éget el NAPONTA (Méret és sebességfüggő) és a főmotor éves kenőolaj szükséglete 20-200 tonna (motor típusától és méretétől függően) Egyéb kérdés?
Szélerőmű széllel megy "értelemszerűen" Napelem pedig napfénnyel
@@ittmindenki Hány tonna olajat szállít és milyen messzire egy nap alatt a tartályhajó?
@balagepeter Google a barátod.
@@ittmindenki Azt hittem, hogy tudod, ha már kommentelsz erről. Egy ULCC osztályú hajó kb. 20-szor kevesebbet fogyaszt fajlagosan, mint egy tartálykocsi, pedig az is elég hatékony, mivel 100-on 30 litert eszik és 30 000 litert szállít. Mit mond erre a te barátod?
Maradjunk annyiban, hogy mindkettő. Ellenben otthon maradni megfizethetetlen! Általanossagban, ha valaki felkinalja, hogx kettő közül választhatsz, mindig, ismetlem mindig a harmadik a jó megoldás!
Tehát kép opcióból mindig a harmadik a nyerő. Értem én a bináris számrendszert, a világon 10 féle ember létezik, aki tudja, mi ez, és aki nem.
Nem spórolták ki belőle a pisztáciát.
A szakemberek megegyezek abban, hogy alternatív forrásból származó energiából nem lehet annyit termelni amennyire szükség van. Ennél fogva az elektromos autó mindig környezetszennyezőbb lesz, mint a belsőégésű.
A cstornám azért tudott létrejönni mert rengeteg olyan ember van mint te. Ha tisztán szénerőművel töltöd az elektromost akkor is pont fele annyit szennyez mint a belsőégésű.... Erről szól a videó..
@Gothard89 Nézd meg a videót aztán ha nem hiszel neki akkor olvass utána, hogy valós adatokat írtam-e.
Ha jók az emlékeim, 8 másodperc alatt lehetne annyi energiát termelni napelemekkel, mint amennyit most egy év alatt fosszilisből tudunk. És a szelet nem számoltam.
@@fonix68 Beszélgessél még a matektanároddal ... Vagy elírás a 8 másodperc ?
A napelem az nem veszélyes hulladék? + az előállítás megsemisítés. A belső égésű sokkal tisztább az elektromos egy duma amivel az emberek mozgásterét akarják korlátozni.
Az az aggasztó hogy maga a hatóság úgy állt hozzá, hogy a megnyugtató, normális, meggyőző, hiteles, átlátható, ellenőrizhető tájékoztatás és nyomonkövetés HELYETT áttolta a témát a politika jól bejáratott iszapbirkózásába. Ugye emlékszünk, hogy a lakossági fórumon egy fickó állítólag megsuhintott egy nőt, és elszaladt? A téma innentől csak az volt mindenhol, hogy MEGVERTEK EGY FIDESZES NŐT. Továbbá aggályos főleg a BMW esetében, hogy miért jó minőségű termőföldre építették az óriási méretű gyárkomplexumot? Debrecen pont a rossz minőségű homok és a jó minőségű fekete föld határán fekszik (pontosabban attól kissé a homok felé eltolva, a kettő közt pedig agyag húzódik, a Vértessy-kastély és a többi volt téglagyár vonalán), bőven-bőven van földművelés szempontjából értéktelen terület is. Még mindig aggasztó hogy egy átlátható környezetfelügyelő rendszer kiépítése nem történt meg. Lehetne jól csinálni. Másfelől meg a környezetvédő mozgalmak leghangosabbjai buta marxisták, akik semmihez sem értenek, de két körömreszelés között elképesztő f@sságokat tolnak igen nagy hangerőn, és ezzel teljesen elhiteltelenítik a környezetükért valóban aggódó, normális embereket. Sajnos ezek a csoportok közvetlenül Pressmann nagykövet felügyelete alatt álltak (Baross u 16, ld. a nagykövet egyenesen róluk írt közleményét) ami azt jelenti, hogy az akkugyártás ügyét nagyon is megpróbálják felhasználni.
Igen ezt lehetne csinálni normálisan is, csak az akkor nem akkora üzlet gondolom.
@@ittmindenki mármint hogy így több skkut lehet eladni, vagy drágábban?
@@ittmindenki Politikáról szól a xarkavarás ... Addig is a lényegtelen dolgokkal foglalkozik a " pórnép " , a valóban fontos témák a szőnyeg alá vannak söpörve , arról kuss van . Amíg ezt így tudják irányítani a háttérből a " bölcsek " , addig .... " a kutya ugat ... a karaván halad !
Hány km-ről osztod az észt okostojás? Az otthonomtól 1500m a BMW gyár, mögötte épül az Eve power. Gyere,cseréljünk!
És hallottál olyan kijelentést, hogy az ott lakóknak mennyire jó? Egyedül a vízhasználatot említettem. Arról nem tehetek, hogy oda építették az ipari parkot..
Hosszabb idejű használatról csak azután lenne szabad beszélni miután az autókat nem tervezett elavulással fogják tervezni és legyártani, és ez minden autóra igaz bármi legyen az energiaforrása. Innentől kezdve csak papíron létezik a nagy környezet megóvás, mivel nincs bele számolva hogy idő előtt új autót kell gyártani a régi, tervezettnél hamarabb elhasználódott helyett. Azt is vegyük számításba hogy egy elektromos autó jóval drágább mint egy benzines vagy dízel társa. Amiből az következik hogy a vevőnek több pénz kell a vásárláshoz, vagyis többet kell dolgoznia érte, több valami bármi mást fog legyártani valahol egy másik gyárban amiből meg lesz a pénze rá. Annak a legyártott bármi másnak is lesz környezet romboló értéke. Kevesebb jobb minőségű termékeket kellene előállítani, attól lenne kissebb a környezeti terhelése az emberiségnek nem az ilyen szemfényvesztésektől. Csakhogy a multi gyáraknak, vállalatoknak, vissza esne a keresletük, nem lenne profit, el szegényednének a most kő gazdag urak, azt meg nem szabad. Hogy gondoljuk mi ezt hogy ők is áldozzanak..? 😢
2:33 A lítium alkálifém, a kobalt pedig átmenetifém. Egyik sem ritkaföldfém! Mielőtt az okosnak szánt videódat összedobod, jól jöhet a felkészülésben egy kis lexikon olvasgatás. :-)
Tévedni emberi dolog, szokták mondani. Többen jelezték és igazatok van.
@@ittmindenki Ez nem tévedés, hanem azt mutatja, amit a témában hallomásból összeszedtél, abból csináltál egy videót, ahelyett, hogy kutattál volna a témában, és az alapján készítettél volna egy korrekt videót. Pl. számtalanszor említed a videódban, hogy "ha az energiát zölden állítják elő". Járj már annak is utána, hogy a zöld energia előállítását lehetővé tevő napelemekhez szükséges anyagok kibányászása, a napelem legyártása, helyszínre szállítása, felszerelése mennyire terheli a környezetet, továbbá ugyanez igaz a szélerőművekre is. Van fogalmad pl. arról, hogy a szélerőművek élettartama 25 év, hogy ezeknek az üvegszálak kompozit lapátjait hogy hasznosítják újra? Elárulom: sehogy. Betemetik őket a földbe, és ami nem látszódik, az nem probléma. Így oldják meg a nagy zöldek ezt. Ja, és mindezt nem azért írtam, mert a belső égésű autók mellett érvelnénk. Én sem tudom melyik kevésbé környezetszennyező jelenleg, mivel senki nem csinált egy ilyen átfogó, mindent figyelembe vevő összehasonlítást, mint ahogy te sem.
@@imrekiss9534 Értem amit mondasz. Egy teljesen átfogó, mindent figyelembe vevő videót szerintem soha senki nem fog készíteni, mert az utolsó csavarig el lehet menni mindent is beleértve. Ami szinte lehetetlen feladat. Az egyik videómban említem is a szélerőműveket, hogy nem megoldott az újrahasznosítása. Ebbe meg a napelembe nagyon belekapaszkodtál, de ilyenek vannak az olajiparban is bőven. egy fúrótorony napi milliós (Ft) tételben égeti a gázolajat az üzemelés érdekében. az ott elégetett gázolaj égésterméke az megy a levegőbe, újrahjasznosítás szóba sem kerül. Lehetne említeni a több százezer lecserélt olaj, gázolajszűrőt. Maszek szerelők vajon hova teszik? Nem tudom én sem nem lekövethető. Nagyon sok mindenről lehetne vitázni ebben a témakörben, de nem érdemes. Én csak az indokolatlan elvakultságra haragszok, amikor azt állítják, hogy az elektromos sokkal rosszabb mert az akkumulátor, közben fogalmuk nincs róla milyen akkumulátor van az autókban..
@@ittmindenki A fáradt olajjal el kell számolni a szerelőnek, ráadásul pénzt adnak érte, mivel az aszfaltgyártás korlátlan mennyiségben fel tudja használni. Amúgy, ha nincs olajfinomítás, akkor a bitumen helyett te ülsz bele az aszfaltba? ruclips.net/video/KQ0gf-HswhY/видео.html "egy fúrótorony napi milliós (Ft) tételben égeti a gázolajat az üzemelés érdekében" Vagy évtizedekig elzümmög egy 10-20 kW-os villanymotorral. ruclips.net/video/GQJWcp8EcrE/видео.html Számokat is tudsz a napi milliós tételben elégetett gázolajról?
Ha a debreceni méreg gyárakról halvány lila gőzöd lenne, nem így nyilatkoznál! De a lehetőség adott költözz mellé és megtudod!
Gondolom azzal nincs bajod, hogy néhány ezer munkahelyet ad az ott élőknek. Nem néztem utána az egyéb szennyezéseinek, egyedül a vízhasználatról beszéltem, és az tény...
@ Pontosan, néhány ezer magyar eltörpül a 200 ezres nagyvárosban de az 50 ezer kizárólag férfi vendégmunkás már nyomot hagy! Víz felhasználás … 8, az az nyolc darab ártézi kutat fúrtak maguk alá a gyárak! Könyörögve kérlek tájékozódj!
@@ittmindenkiNéhány ezer munkahely... Remélem tisztában vagy vele, hogy fehér ember ott nem fog dolgozni.
@@ittmindenkiAz itt élők nem fognak munkahelyet váltani, hogy ott dolgozhassanak. A munkanélküli meg eljár plazmát adni, de oda nem fog elmenni dolgozni.
@@endremurvai6136 Ha a munkanélküli eljár plazmát adni ahelyett, hogy dolgozna akkor rajta nincs mit sajnálni.
Tévedés. A lítium nem ritkaföldfém. Kobalt elektródát pedig a modern akkukban nem használnak. A motorok allórészében található neodímium ritka, de vannak gyártók, pl. A Continental, Renault, akik gerjesztett tekercsekkel teljesen kivaltották. Nulla mágnesre van szükség. Az akkukat már jó ideje újra lehet hasznosítani, csak drága, de a technológia fejlődik. Fékpor kibocsátás téren is a villanyos tizedét sem bocsátja ki. A nátrium ion akkuk jövőre kerülnek sorozatgyártásba. Magyarul sóból készül. A villanyos zoémban 6 deci olaj van. 2-3 évente elég cserélni. Eközben megeszik 8-15 liter olajat egy másik autó.
@Adamyno A nátrium ion akkuk nem alkalmasak járművekhez, mert kisebb a fajlagos energiatároló kapacitásuk, azaz ugyanannyi energiát nagyobb tömegű nátrium ion akkumulátor tud tárolni, azaz több tömeget kellene az autónak mozgatni. Másrészt a töltésük is lassabb. Ezek az akkumulátorok házaknál a napelemek által tárolt energia letárolásához alkalmasak, hogy esete a letárolt energiával tudják megoldani a ház világítását, hűtő energiaellátását, melegvíz előállítást fürdéshez, vagy az elektromos autó töltését (mivel feltehetőleg napközben a munkahelynél áll az autó).
Költözz mellé!!!
Költözz te mellé :D
Bró az egy ipari telep. Más tészta hogy az előîrást nem tartják be.
Javaslom, hogy ha teheted, akkor Európa energia-mixére vess egy pillantást, most! Nemigen süt sehol a Nap. 70% feletti a fosszilis a rendszerben. 12. 21. 10:30
Azt az előző videóban említem is, hogy bőven van hova fejlődni, korántsem megoldott minden probléma.
@@ittmindenki Mivel az atomenergia stagnál, a Nap télen felejtős, a szél még itt Északion nagyjából elmegy. Egyelőre marad a fosszilis és puffernek a leg gyorsabban indítható gázturbina. Ettől nagyon nem zöld a villanyautózás. A Baltikumban élek, az itteni energiaszektorban vagyok, tehát látom, hogy halott dolog ez még.
@@Zoli049Amit írsz, az részigazság, de nem állok neki 300 oldalas tanulmányt írni, csak mert te az energiaszektorban dolgozol. De mivel látom mire megy ki nálad a játék, egy fontos dolgot igenis leszögezhetünk: ha kizárólag gázerőművek termelnék az összes áramot, villanyautó akkor is sokszorosan hatékonyabb és kevésbé környezetszennyező, mint a belsőégésű. Eleve a földgázhoz való hozzáférés milliószor egyszerűbb, mint a finomított, kőolajból ide-oda fuvaroztatott lé. Sajnos nagyon sok helyen ott helyben elégetik. Másrészt a lokális szennyezés akkor is közel NULLA. Egyedül a 10 km/h alatti fékezés jár minimális fékpor kibocsátással. Rohadtul nem mindegy, hogy minden reggel az utcán, a zebra mellett a gyerekek tüdejét korommal, nitrogénoxidokkal, szénmonoxiddal, PM2.5 vagy annál kisebb égéstermékkel, el nem égett szénhidrogénekkel mérgezzük, vagy kb. semmivel. Távol (de akár közel is) a várostól egy földgáz üzemű erőmű sokkal tisztább bármilyen kőolaj alapú mocsoknál. Az más tészta, hogy a technológia adott a maradék fosszílis energia kiváltásához is. Szimplán politikai döntés.
@@Zoli049 A lengyel energiamixet leszámítva bárhol jobb az elektromos autózás mérlege, mint a belsőégésűeké.
Akkor köszöntelek kollega.
"Tiszta áram" 😂 akkor számold már bele a napelem előállításának majd idővel hulladékának kezelésével keletkező környezeti terhelést vagy, hogy mennyi cementet és műanyagot kell gyártani a szélerőművekhez, mennyi környezeti terhelése van a villamoshálózatok üzemelésének ha már így szapulod kőolajat, arról meg elfelejtkezel, hogy a melléterméke a műanyag amire szükség van. A levegő Co2 tartalmának meg töredéke származik a közlekedésből, az ipar a bűnös ráadásul a ha nem lenne ennyi erdő kiírtva a bolygón akkor a levegővel sem lenne semmi baj.
Az előző videóban a szélerőművek környezeti terhelését pont belevettem. Jó persze térjünk ki mindenre, mint pl tartályhajók gyártása üzemeltetése, tengeri fúrótonyok, olajfinomítók, és akkor persze mehet a napelem is ;)
@@ittmindenki Igen akkor számoljuk bele a napelemgyárat is és ahhoz használt infrastruktúrát meg a cementgyár építését is.
A szén dioxid olyan káros anyag... A nélkül nincsen növény. :D
ohh igen ez igaz, akkor vigyük túlzásba ameddig a Föld felszíni hőmérséklete eléri az ólom olvadáspontját.
@@ittmindenki A szén-dioxidot legnagyobb mértékben az iparból eregetjük. Amúgy sokkal erősebb üvegház hatású gáz a metán. Ha felszámolnád a marhahús és tejtermék fogyasztást azzal többre mennél a légkör tekintetében. Az biztos nem zavar, hogy Brazíliában írtják az őserdőket mert a helyükön metánt böfögő marhát tudnak tartani aminek húsát még Európába is áthajóztatják a fát meg viszik az USÁ-ba. De Európában legalább sok száz éve kiírtottuk az erdők nagyját. Remélem aki ennyire üldözi a belsőégésűt legalább nincs pofája marhahúst és tejet fogyasztani (amúgy én sem teszem) és kerékpárral is szoktam közlekedni, azt a minimális autózást belsőégésűvel teszem de aki a budira is teslával megy az meg zöldnek hiszi magát 🤦
@@ittmindenki Ha megszakadsz, akkor is jön a következő jégkorszak. Jégkorszak előtt lehűlés van, utána melegedés... Mi meglepő! ;)
@@tamasreiter9114 Milankovic elmélet, ott a pont.
@@ittmindenki Te vagy valaki törölte a válaszom. A legtöbb szén-dioxidot az ipar eregeti, a közlekedésnek minimális része van ebben. A szén-dioxidnál sokkal erősebb üvegház hatású gáz pl. a villamoshálózatokból szivárgó sf6, vagy a marhahús és tejiparból származó metán. Azért elég meredek, hogy Brazíliában írtják az őserdőket, hogy marhát tartsanak a helyén, a húst áthajóztatják még Európába is, a fát meg viszik az USÁ-ba. De nekünk egy szavunk sem lehet mert mi már több száz éve kiírtottuk az erdők nagyját.