- Видео 16
- Просмотров 19 270
Informace o lesích
Чехия
Добавлен 10 май 2016
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem | Informace o lesích
ტყის მდგრადი მართვა არაგვის დაცული ლანდშაფტისათვის
ფილმი “ტყის მდგრადი მართვა არაგვის დაცული ლანდშაფტისათვის” ასახავს ჩეხი ექსპერტების მიერ არაგვის დაცული ლანდშაფტის შექმნისთვის გაწეულ დახმარებასა და ძალისხმევას.
პროექტი სახელწოდებით „ტყის მდგრადი მართვის დანერგვა არაგვის დაცული ლანდშაფტისათვის“ არის ჩეხეთისა და საქართველოს პარტნიორობის შედეგი საგარეო განვითარების თანამშრომლობის ფარგლებში. ფილმის მთავარი თემა და მიზანია საზოგადოებისთვის იმის გაცნობა, თუ რა იმალება ამ საკმაოდ რთული სათაურის ქვეშ.
იმ გუნდის მეშვეობით, რომელსაც ტადეაშ შტერბა ხემლძღვანელობს, მაყურებელი მოხვდება ეგზოტიკურ მხარეში - დიდი კავკასიონის ქედზე და პირდაპირ რთულ რელიეფზე მოქმედებაში გაეცნობა იმ ცალკეული სპეციალისტების (ტიპოლოგების, ბოტანიკოსების, ტყის ეკოლოგიის ექსპერტე...
პროექტი სახელწოდებით „ტყის მდგრადი მართვის დანერგვა არაგვის დაცული ლანდშაფტისათვის“ არის ჩეხეთისა და საქართველოს პარტნიორობის შედეგი საგარეო განვითარების თანამშრომლობის ფარგლებში. ფილმის მთავარი თემა და მიზანია საზოგადოებისთვის იმის გაცნობა, თუ რა იმალება ამ საკმაოდ რთული სათაურის ქვეშ.
იმ გუნდის მეშვეობით, რომელსაც ტადეაშ შტერბა ხემლძღვანელობს, მაყურებელი მოხვდება ეგზოტიკურ მხარეში - დიდი კავკასიონის ქედზე და პირდაპირ რთულ რელიეფზე მოქმედებაში გაეცნობა იმ ცალკეული სპეციალისტების (ტიპოლოგების, ბოტანიკოსების, ტყის ეკოლოგიის ექსპერტე...
Просмотров: 2 191
Видео
Sustainable Forestry For the Aragvi Protected Landscape
Просмотров 11316 часов назад
The film captures the help and efforts of Czech experts in the creation of the Aragvi PL. The project entitled "Implementation of Sustainable Forestry for the Aragvi Protected Landscape" is the result of a partnership between the Czech Republic and Georgia in the framework of foreign development cooperation. The main theme of the film is to introduce the uninitiated public to what is hidden und...
Udržitelné lesnictví pro chráněnou oblast Aragvi
Просмотров 14716 часов назад
Film zachycuje pomoc a úsilí českých odborníků při vzniku CHKO Aragvi. Projekt s názvem „Implementace trvale udržitelného lesnictví“ je výsledkem partnerství České republiky a Gruzie v rámci zahraniční rozvojové spolupráce. Hlavním tématem filmu je představit nezasvěcené veřejnosti, co se pod poměrně sofistikovaným názvem skrývá. Prostřednictvím týmu vedeného Ing. Tadeášem Štěrbou se diváci dos...
Close to Nature Management in Carpathian Forests - as viewed by Czech foresters
Просмотров 450Год назад
The film introduces the issue of close-to-nature management in in the Carpathian forests through the eyes of Czech foresters who promote forests rich in species and structure.
Close to Nature Management in Carpathian Forests - teaser
Просмотров 224Год назад
Teaser to the film Close-to-nature management in the Carpathian forests as viewed by Czech foresters (bit.ly/filmCarpathianforests).
Metodika stanovení minimální výše lovu spárkaté zvěře
Просмотров 532Год назад
Záznam semináře s názvem „Metodika odvození výše minimálního lovu spárkaté zvěře“, který dne 26. dubna 2023 na Ministerstvu zemědělství spolupořádal ÚHÚL.
Přírodě blízké hospodaření v lesích Karpat pohledem českých lesníků
Просмотров 11 тыс.Год назад
Film seznamuje s problematikou přírodě blízkého způsobu hospodaření v lesích Karpat očima českých lesníků, kteří se rozhodli vydat se cestou druhově pestrých, bohatě strukturovaných lesů.
Národní inventarizace lesů
Просмотров 7933 года назад
Nezávislé šetření o skutečném stavu a vývoji lesů v Česku. Výstupy: nil.uhul.cz/ Úkolem Národní inventarizace lesů je podat souhrnné údaje o stavu lesů v České republice jak z pohledu trvalé udržitelnosti životního prostředí, tak z hlediska hospodářského využití.
Rozmanitost lesů v Česku? | Mezinárodní den lesů 2020
Просмотров 594 года назад
21.března slavíme MEZINÁRODNÍ DEN LESŮ. Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) vyhlásilo pro letošní rok téma Lesy a biodiverzita.
Lesnická typologie
Просмотров 1,5 тыс.4 года назад
Přehled lesních typů: www.uhul.cz/nase-cinnost/87-lesnicka-typologie/953-ke-stazeni Typologická mapa: geoportal.uhul.cz/mapy/MapyOprl.html - vrstva Mapa typologická
Slavnostní zasedání k 80. výročí založení ÚHÚL
Просмотров 2548 лет назад
Slavnostní zasedání k 80. výročí založení ÚHÚL
National Forest Inventory in the Czech Republic 2011 - 2015 2nd cycle
Просмотров 1728 лет назад
National Forest Inventory in the Czech Republic 2011 - 2015 2nd cycle
Národní inventarizace lesů 2011-2015 2. cyklus
Просмотров 1,5 тыс.8 лет назад
Na základě nařízení vlády č. 247/2009 Sb. dat a jejich vyhodnocení provádí Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem
za železnou oponou v Německu a dále v civilizované západní Evropě nevědí co je to Rys a medvěd,ale vědí jak máme být eko/bio a pečovat o naše lesy!!! paradox?
Vše jen pouhá propaganda. Skutečnost je zcela odlišná.
Výborný dokument o tom že krátkozrakost a zisk sa nevypláca.
Objavujete Ameriku? stav lesov v SR a v ČR je dobrý , zostáva "zvládnuť kalamitu" a zamerať sa na obnovné zastúpenie. Mali sme 3 hosp. spôsoby, úplne postačujú. Hokus-pókus, alebo metóda pokusu a omylu nech sa aplykuje na jednotkách hektárov...Nie rozbiť štruktúru celých komplexov alebo dať to ešte aj do zákona ...
Proč jste to nevěděli před 30ti lety?Kde už jsme mohli být.Co jste v té škole tolik let vlastně studovali?
Daurwald je přírodní les.Mluvte česky, když už jste to tak zanedbali.
Při vší úctě, nevím, jestli titíž lesníci, kteří nechali shořet České Švýcarsko, zdevastovat Šumavu a nezvládli kůrovcovou kalamitu na většině území České republiky , jsou těmi nejpovolanějšími radit druhým. Jsem sám lesník s téměř čtyřicetiletou praxí a uvědomuji si, že zdaleka ne všechno, co bylo s českými lesy v minulosti učiněno, se dnes projevuje, jako správné. Ale razím zásadu, že člověk "to pokazil" a člověk by to měl napravit. A rozhodně si nemyslím, že ponechání hospodářských lesů svému osudu je tím nejlepším krokem. Ano, příroda si s tím nakonec nějak poradí. Ale my lidé už nemusíme být u toho. Sám se snažím o co nejpestřejší druhovou skladbu při obnově i při výchově. Počítám s tím, že věci jsou v nějakém pohybu a teprve čas nám ukáže, které dřeviny změny ustojí a které ne. Les je útvar, který má i jiné, než produkční funkce. A ty se nyní ukazují jako důležitější, než samotná produkce dřeva. Těmi nejdůležitějšími jsou asi půdo ochranná a vodohospodářská. Ale i tak jsem přesvědčený, že jedna funkce nemusí vylučovat druhou. To znamená, že lze produkovat dřevo a zachovat většinu těch ostatních funkcí. Uměli to naši předkové, uměli by jsme to i my. Pokud by nám do toho nekecali ekologové.
No nevim ty vlaky narvaný dřevem směr Rakousko a Německo
Myslím,že všetky lesnícke školy učili svojich žiakov k tomu,aby hospodárili prírode blízkom hospodárení.Ale po prevrate v 1989 roku,prišli k moci ľudia,ktorí dehonestovali lesníkov a zničili celý systém.Ale zničili nielen lesníctvo,ale celé národné hospodárstvo.Z prosperujúceho štátu,ktorý bol sebestačný,nezadľžený,urobili štát bez sebestačnosti,maximálne zadľžený,vazalský,kde ľudia už ani neovládajú svoje profesie.Vraj každý môže robiť všetko.
Ahoj, velmi povedený dokument a pěkná ukázka z míst , kde to už pěkně funguje. Hustota mladých porostů v dokumentu je prostě prima pokoukání. Jsem ze západu Čech , tedy úplně z druhé strany , a tady když se dostanu do lesa, vidím opravdu silné poškození zvěří, jsou i lokality , kde je opravdu 100% poškozeno -napočítal jsem 80 sazenic a 80 bylo poškozeno okusem - vlastně z těch sazenic zbylo jen to, co bylo ošetřeno repelentem - žalostný pohled na asi 10-ti letý porost. Poškozeny jsou ale o to víc i ostatní dřeviny , které vzešly přirozenou obnovou. Stavy vysoké tady ale zřejmě rok od roku rostou, nejsem myslivec ale v lese jsem pravidelně a vysokou , především siku potkávám stále častěji. Nejsem si jist, zda i za takových podmínek je přirozená obnova lesa možná.
Takhle skvěle to dopadne, když lesník točí s lesníky a všichni dobře vědí, co dělají!
Výborně zpracovaný a srozumitelně podaný pohled na to, jakým směrem by se péče o lesy měla ubírat. Bude to hodně bolet, protože dosud pevně ukotvený "tradiční" způsob nazírání na funkci a využívání lesa bude těžké změnit. Ono je to totiž hlavně a především o lidech, kteří mají "lesařinu-dřevařinu" v popisu své práce a tam je často ten zakopaný pes.