Nie. Wszystko oglądam na tablecie 14,6. Zabieram, gdzie chcę i nie zajmuje miejsca. Ogladam sporo, ale głównie przy wykonywaniu innych czynności, więc mobilność ma kluczowe znaczenie ;)
Też chyba wybrałbym drugie mieszkanie. Każde potrzebuje zmian, a starych mebli nie szkoda wyrzucić. Co więcej, atrakcyjna cena, więc można jeszcze zrobić mały remont. Bardzo dobrze się to oglądało, analiza trzech mieszkań daje możliwość przekazania więcej wiedzy. Chętnie obejrzę kolejne odcinki 😄
kupiłam dom, w którym poprzedni właściciele właśnie w ten sposób kładli kafelki w łazience xd Ale to inny temat, bo za meblami do ściany przykleili linoleum, nigdzie prawie nie zrobili fug XD i tam gdzie płytki trzeba było przyciąć to uwaga, płytek nie ma ;d Płytki kleili do tapety jeszcze tak tylko dodam
Agenci nieruchomości i ich czytanie wymagań… Jak zaczynaliśmy poszukiwanie mieszkania w 2020 to wśród twardych wymagań była winda - po 20 latach mieszkania na 2 piętrze bez windy trochę znudziło się nam targanie zakupów po schodach. Co zaproponował pan agent? Mieszkanie na 3 piętrze bez windy, za to dwupoziomowe jakby nam było mało schodów, i jeszcze miało spuszczaną drabinę na strych do ew. zagospodarowania… Był bardzo zdziwiony że nie wyrażaliśmy zachwytu.
Super, że mówisz o innym mieście niż te z medialnego "mainstreamu" i to obiektywnie, bez przekąsów :). Jest trochę miast średniej wielkości jak Sosnowiec, Kielce, Częstochowa, Radom itd. w których stawki kształtują się inaczej z różnych powodów i każde ma wady i zalety - tak jak to ujęłaś. PS. Balkony i loggie są na parterach dość często - w "wielkiej płycie" jest to powszechne :)
Nie jest to merytoryczny komentarz, ale w 17:50 "co małe to jest urocze" i następnie kadr, w którym pan agent patrzy z góry na klientów sprawił, że śmiechłam bardziej niż powinnam XD Mieszkanie 1 i 3 krzyczą "flipper" i to sprawia, że zastanowiłabym się 10 razy nad nimi - niby na pierwszy rzut oka ładnie, ale cholera wie jak są położone płytki, podłączone krany, rury, elektryka i czy zaraz nie trzeba będzie porządnie wszystkiego naprawiać (moje doświadczenie w mieszkaniu w wynajmowanych mieszkaniach zrobionych pod taśmowy wynajem). Zwłaszcza mieszkanie nr 3 - ja nie wiem co trzeba zrobić zeby doprowadzić balkon do takiej ruiny... ciekawe czy mieszkanie przed remontem wyglądało tak samo. No i mieszkanie na parterze - obecnie tak mieszkam (trochę z braku laku, musiałam coś znaleźć na szybko w rozsądnej cenie i lokalizacji) i raczej nie polecam - poczucie braku prywatności, obawa, że łatwo można się włamać przez okna. Drugie mieszkanie przemawia do mnie najbardziej spośród 3 tu zaprezentowanych- jak mówiłaś, widać że prawdopodobnie urządzane w latach 90/wczesnych 2000, podejrzewam, że ktoś tam jednak mieszkał dłuższy czas, więc mieszkanie było robione wg złotej zasady "u siebie rób jak u siebie, a u obcego na odpier*ol", wiadomo, czasem zdarzają się niezłe kwiatki, ale patrząc na stan mebli, podłóg, płytek zaryzykowałabym stwierdzenie, że raczej nie powinno być problemów np. stanem rur w bloku, nieodpowiednią wentylacją i wychodzącą pleśnią za pół roku (ponownie: trzeba być mocno ostrożnym w osądzie, ale po moich doświadczeniach w wynajmie zwykle tak to wyglądało, lepszy design typu gierek ale przynajmniej bez syfu pod farbą, niż styl skandynawski made in ikea) . Układ nie jest idealny, toaleta bez umywalki brrr, ale myślę, że można by coś sensownego z tego ułożyć mimo wszystko. Wiem, że nie jesteś fanką pralek ładowanych od góry, ale do małych i wąskich przestrzeni jest naprawdę super - miałam taką w poprzednim wynajmowanym mieszkaniu, gdzie łazienka była dość mała i świetnie się sprawdziła :)
Mam pralnię, więc nie chodzi o powierzchnie, w pralni miałam i mam pralkę ładowaną od góry. Miałam kiedyś pralkę ładowaną od przodu i postanowiłam tego unikać. Każdą kolejną również będę miała ładowaną od góry. Powody są następujące. 1. w dowolnym momencie (zwykle oczywiście na początku prania) mogę przerwać pranie i dodać znalezioną rzecz, którą można wyprać (skarpetka itp). 2 Po praniu mniejsza szansa pozostawienia jakieś rzeczy (np ciemnej, która potem będzie wyprana z jasnymi rzeczami i je zabarwi. W pralce ładowanej od przodu zdarzało mi się to bez przerwy. 3. Wyciąganie i ładowanie rzeczy z pralki jest znacznie wygodniejsze (nie wymaga schylania). 4. Podobno (nie jest to sprawdzone) pralki takie są trwalsze w użytkowaniu. Dlatego chciałam zauważyć, że chociaż zgadzam się ze zdecydowaną większość uwag dotyczących funkcjonalności wielu rozwiązań w sprawie pralki nie zgadzam się zupełnie. Mam też odmienne zdanie dotyczące lodówki w zabudowie. Przeprowadzając gruntowny remont kuchni nie zdecydowaliśmy się na lodówkę w zabudowie. Powody: 1 oglądałam takie rozwiązanie w sklepie i u znajomych (drzwi przesuwające się na drugich drzwiach (te od zabudowy i te od lodówki) przy każdym otwieraniu doprowadzały mnie do pasji. 2. Lodówka w zabudowie ma mniejszą pojemność. 3. Lodówka w zabudowie nie ma zamrażalki w formie szuflad. Poza tymi dwoma uwagami pozostałe komentarze uważam za bardzo trafne i film bardzo ciekawy
@@bogumilawinid6966 Większość pralek ładowanych od przodu pozwala dodać pranie w trakcie programu - o ile już nie zaczęło się już płukanie, wówczas głównie te z dodatkowymi mini drzwiczkami na to pozwalają. Miałem 3 pralki otwierane od frontu i każda pozwala dodać pranie na początku cyklu, a obecna także do płukania o ile czujnik nie wyłapuje, że woda się wyleje (co zresztą widać). Nie jest to tak uniwersalne, jak w tych od góry, ale opcja istnieć istnieje od lat (najstarsza ze wspomnianych pralek byłaby już pełnoletnia). Co do drugiego punktu - po wyjęciu prania i tak przekręcam bęben, żeby zobaczyć czy wszystko wyjęte, więc mi się takie historie nie zdarzyły, ale argument o gorszej widoczności, zwłaszcza jeśli osoba ma trudności w poruszaniu się, przyjmuje. Punkt 3 - to zależy, jak osoba ma problem ze schylaniem się to tak, sam takich kłopotów nie mam i położenie miski przed pralką i "wywalenie" prania do niej jest dla mnie sto razy wygodniejsze niż wyciąganie go do góry, zwłaszcza przy dużych rzeczach, ale jak mówię "to zależy" i od zdrowia, i od preferencji. Do punktu 4 - słyszałem i takie opinie, jak i odmienne, po prostu co innego w tych dwóch typach "siada" najpierw, ale żeby zweryfikować faktyczną awaryjność, to potrzeba by danych z serwisów, żeby porównać które częściej tam się zdarzają. Co do zabudowy - tak, te wolnostojące zwykle są pojemniejsze i mają więcej przydanych rzeczy, jak wspomniane szuflady.
Drugie mieszkanie też niestety może mieć ukryte wady, bo pomalować z wierzchu zawsze można, a pytanie, czy instalacja elektryczna była kiedykolwiek wymieniana? Albo rury. Albo jak rura z gazem jest pociągnięta. Budynek jest z lat .70, więc bez informacji, kiedy (i czy w ogóle) był robiony generalny remont podstawowych instalacji bym się nie zdecydowała. Ale też na żadne z tych mieszkań bym się nie zdecydowała. ;)
@@bogumilawinid6966 lodówka w zabudowie ma normalne szuflady w zamrażalniku. Spasowanie drzwi i ich przesuwanie jest uzależnione od jakości materiałów. Jedyne z czym się zgodzę, to fakt, że jest mniejsza i jest mniejszy wybór ;)
Super format. Stoimy właśnie przed decyzją o zakupie mieszkania i dzięki Pani uwagom wiem na co zwrócić uwagę, a co nie przyszło by mi pewnie do głowy. Chętnie obejrzę więcej reagowania na ten program.
Te różnice w grzejnikach mogą wynikać z tego, że jeden pokój jest przy ścianie szczytowej, a drugi nie. Tak miałam w mieszkaniu z wielkiej płyty, w salonie, który był "w środku" bloku było mniej żeberek w grzejniku niż w sypialni.
będąc na miejscu bohaterów tego odcinka również wybrałabym mieszkanie nr 2 - chociażby ze względu na szafy; co do lodówki - zabudowana na pewno wygląda fajniej, ale już mniej fajnie się robi jak się zepsuje - moja koleżanka to przerabiała, lodówki nie dało się naprawić, gwarancja się skończyła i problemem był zakup nowej lodówki, która pasowałaby do wcześniejszej zabudowy, osobiście jestem team 'lodówka wolnostojąca'
To 3 mieszkanie jest ewidentnie od flipera: "przypudrowane" żeby wyglądało efektownie, a w rzeczywistości zupełnie nieustawne, a przy tym najdroższe i jeszcze wymagające dodatkowej inwestycji pieniężnej w postaci sprzętów AGD (tekst "Wiecie, to jest atut, że nie ma sprzętów, bo możecie sobie wybrać takie, jakie chcecie" to jest faktycznie żenada). W przedpokoju brak miejsca na szafę, w łaziencie brak miejsca na pralkę. No i abstrakcyjnie duża sypialnia - proponuję w tej właśnie sypialni wstawić pralkę i szafę na kurtki dla gości 🤪 Super, że bohaterowie programu nie zdecydowali się na to mieszkanie 👏
a ja nie chciałabym kupować mieszkania ze sprzętami agd. Nie ma nic gorszego od beznadziejnej lodówki, zmywarki, pralki itd. Fakt, mieszkanie było nieustawne i kiepskie.
@@Szarlotka-y1l Mam odmienne zdanie. Zawsze można z czasem sprzęty wymienić, nie trzeba od razu inwestować w to dodatkowo. Wymiana sprzętu to nie jest konieczny remont, nie trzeba potem kuć, zmieniać podłączeń, itd.
Kuchnia w 3 mieszkaniu to porażka. Jak dla mnie nie ma ani jednego blatu roboczego. Ten kawałek przy lodówce jest za mały, żeby postawić deskę do krojenia i pokroić warzywa, a gdzie jeszcze miseczka / talerz obok, żeby coś pokrojonego odłożyć. Jeśli na obciekaczu zlewu pojawi się suszarka na naczynia, to się te talerze i kubki będzie łokciem strącać. Gdzieś też musi stanąć czajnik elektryczny, o ekspresie do kawy, tosterze czy urządzeniu do gotowania ryżu można już tylko pomarzyć.
Czajnik na płycie zamiast elektryczny i już jedno odpada;)
21 день назад+16
15:36 Mieszkam w bloku, gdzie są balkony na parterze, więc nie wiem,, czemu to dziwne :) 19:58 To wygląda na dywaniki, a nie płytki, bo coś odstaje i jest krzywo. W trzecim mieszkaniu (po co znowu wracali do Sosnowca?!) nie ma lodówki, piekarnika i płyty, są za to rysunki udające te sprzęty xD Mój wybór też padłby na mieszkanie nr 2 mimo, że było brzydkie.
Różne płytki w toalecie są pewnie następstwem remontów robionych przez spółdzielnię typu wymiana pionów kanalizacyjnych, często też (choć nje tutaj raczej) podłączenia ciepłej wody miejskiej i usuwania piecyków gazowych. My w poprzednim mieszkaniu mieliśmy taką łazienkę w łaty 😅 Ale remont generalny co kilka lat (a spółdzielnia tak sobie te wymiany rozkładała) nie wchodził w grę. A potem uznaliśmy, że szkoda zachodu i nowi właściciele zrobią sobie po swojemu 😊
Bardzo fajnie się oglądało ten program z panią, pani Agnieszko 😊 Akurat posiadałam niektóre z rozwiązań (lepszych bądź gorszych) w mieszkaniach, w których mieszkałam i kilka razy pomyślałam sobie coś, a Pani zaraz to mówiła 😂 Na przykład posiadałam blat drewnopodobny, który na którym nie widać żadnych plam, a także czarny, matowy zlew, który musiałam odkamieniać co 2 dni 😂 Myślę, że nie uczestnicy powinni byli zapytać (może to zrobili, a nie było pokazane?) o stan techniczny mieszkań. Skupili się głównie na wyglądzie, a umówmy się, łatwo dorzucić ładna poduszkę czy granatową ozdobną zasłonę, natomiast nie słyszałam pytań co z instalacją elektyczną, czy jest nowa, miedziana, co z hydrauliką, czy była wymieniana od momentu budowania bloku itp. Poza tym koszty czynszu, obecność piwnicy.. Tego też nie wiemy. Myślę, że na cenę mieszkań może mieć wpływ też to, że dwa mieszkania były usytuowane na parterze - wbrew pozorom dla wielu ludzi może to być minus. Sama mieszkam na parterze (bez balkonu) i więc wiem, że sąsiedzi na 1 piętrze mieli mniejsze możliwości negocjacji ceny (bezpieczniej, dalej od ulicy, od głośnego placu zabaw, ciszej itp). Natomiast sama nie wybrałabym żadnego mieszkania, a jeśli już naprawdę trzeba by było, to rzeczywiście to drugie. Jest urządzone raczej po staremu, ale jeśli ktoś ma wyobraźnię, to na pewno miało potencjał. Poza tym jeśli uczestnikom zostało kilkadziesiąt tysięcy na remont, to wprowadzić lamele czy granatowe zasłony to nie będzie duży problem 😊 Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne, bardzo wartościowe treści od Pani! 😊😊😊
Ewidentnie kształtuje się nam tu motyw przewodni tej serii: Gdzie pralka? Najpierw u Doroty, a teraz tu i to x2. Czekamy kto to przebije 🙃 może Miruć? 🤔🫣
Przypomniało mi się, że w "Nasz nowy dom" też był problem z pralką, bo nie było pewności czy się zmieści. No to już tym bardziej mamy motyw przewodni 🫠
Przypomniało mi się mieszkanie, w którym kiedyś mieszkałam. To bylo jedno z tych starych mieszkań z malutkimi kuchniami i bardzo ciasnymi łazienkami oraz absurdalnie wiekimi salonami, które są przechodnie. Nadal takie można spotkać i na wlasnej skórze odczuć jak bardzo zmieniły się nasze potrzeby i oczekiwania przez ostatnie 50 lat. Jak bardzo te stare uklady nie pasują do nas teraz, do tego jak chcemy mieszkać i jak urządzać swoją przestrzeń.
Uwielbiam zdrowo rozsądkowe podejście Agnieszki. Gdzie pralka, co będzie kapać na co, nie zawsze się pomyśli o takich szczegółach przy oglądaniu mieszkania.
Niestety mieszkania z lat 70-tych, 80-tych mam wrażenie, ze sa niedoceniane. Ja szukajac mieszkania kilkanascie lat temu, szukalam właśnie takiego mieszkania, ponieważ bardzo podobają mi sie takie rozklady. Udalo mi sie znalezc odpowiednie mieszkanie, ktore tak jak to mieszkanie ma dodatkowy przedpokoj zaadaptowany z klatki schodowej. Jest to rewelacyjne wyjscie, ponieważ mam przestrzen na szafy i miejsce na buty. Dodatkowo ktokolwiek przychodzi i staje w drzwiach, nie widzi reszty mieszkania.
Ja też jestem fanką takich mieszkań. Są bardzo często małe ale da się znaleźć bardzo fajnie rozplanowaną przestrzeń i zwykle lokalizacja jest świetna. I cena!
Obstawiam, że większy grzejnik mógł być w pokoju, który ma 2 ściany na zewnątrz bloku - kiedyś tak robiono, bo narożne pokoje tracą dużo więcej ciepła. Ciekawy program, w ogóle nie wiedziałam o jego istnieniu...
Z pralkami od przodu ładowanym i 40 cm również bywa ciekawie 😊 zawsze taką pralkę warto zmierzyć samemu - ponieważ faktycznie często okazuje się że 40 cm to wymiar blatu - a poza blat wystaje pokrętło sterowania, obudowa drzwiczek. Natomiast pralka głębokości 34 cm mierzona po blacie ma mniejszy w objętości bęben niż pralka od góry ładowana. Robi to różnicę podczas prania poscieli 😊
@marzenanm5726 trzy rzeczy przychodzą mi na myśl jest wyższa od klasycznej ,nie da się jej wstawić pod blat, ma mniejszy otwór wsadowy. A reszta jak w klasycznej
@@viktoriaskorpion4184owszem, ale piszę o tej w filmie. Stoi w małej toalecie i ładowana od góry ma więcej zalet, chociażby przez brak bocznych drzwiczek 😁
Patrząc na Sosnowiec z punktu bliskości Katowic oraz innych miast, to pracy jest w opór dużo płatnych prawie tak samo jak w Krakowie czy Warszawie. To spoko miejsce do życia między innymi przez te ceny mieszkań, a i zieleni sporo
Pani Agnieszko świetny, odcinek, taki przyziemny, albo inaczej to ujmując z miarę przystępnymi cenami, no i lokalizacja dla mnie niezbyt odległa. Co do frontów, właśnie zamówiłem biały połysk dół i góra, w połączeniu z dębem lancelot. Mam nadzieje że ogarnę czystość, a i lodówka w pełnej zabudowie. Miłego dnia, uwielbiam Pani komentarze i makijaż.
Pani Agnieszko ja bardzo Panią lubię! Poza tym odcinki ciekawe, takie zapewniające rozrywkę (ang."entertaining"), odprężające, można się pośmiać i to wspólnie! Dziękuję przy tym, że w końcu jest jakiś kompetentny architekt w przestrzeni medialnej i się przyjemnie ogląda. Bo ta szczerząca się blondyna i ten łysol doprowadzają mnie do szału... Wreszcie dzięki za normalność, za spojrzenie na rozwiązania dla ludzi żyjących na tej planecie, które są wygodne i praktyczne a nie tylko "dizajnerskie" xD i za to, że jest Pani architektem, a nie architektką, na siłę, w imię poprawności politycznej. Za to jako żona analityka mogłaby się Pani tytułować analityczką :D
W kwestii lodówki - wolnostojąca jest bardziej pojemna w części chłodzącej i mrożącej zapewne to jest powodem wyboru takiego typu ( do zabudowy były bodaj trzy typy o wysokości 193mm i oczywiście są węższe i płytsze od klasycznej) Lodówki retro w stylu Smega ma również marka Gorenje- w niższych cenach😊 Z lodówkami retro jest ten problem że posiadają bardzo grube drzwi zachodzące na boki - co oznacza konieczność zostawienia wolnej przestrzeni między lodówka a ścianą lub szafkami aby można było je otworzyć i nie obić ( ok 6 cm jeśli obrys drzwi wystaje przed linię szafek, jeśli będą równo z szafkami potrzeba jeszcze więcej
Do tego ostatnio sprawdzałam i niektóre z tych retro modeli nie mają funkcji no frost, a kosztują kosmicznie. Sama wybrałam wolnostojącą, bo potrzebowałam dużej. W sumie też jestem w tym wieku, w którym człowiek zauważa, że funkcjonalność > uroda. :P Jasne, fajnie, jak się podoba, ale podobanie można łatwiej "dostosować" (i z czasem człowiek przestaje zwracać uwagę na niektóre rzeczy).
Sosnowiec jest obok Katowic, więc możliwości pracy są ogromne ale nie cieszy się zbyt dobrą sławą stąd pewnie ceny niższe niż w innych miastach w okolicy 😉
W drugim mieszkaniu ktoś nadal mieszkał, tylko wyniósł się na czas pokazywania go ewentualnym kupcom. Takie mieszkania mają zazwyczaj zastrzeżenie, że będą dostępne od (i tutaj mamy miesiąc czy kilka miesięcy karencji), żeby obecni właściciele mieli czas na dokończenie remontu/budowy nowego lokum i zabranie gratów. Mieliśmy dwie takie sytuacje w przy poszukiwaniu mieszkania w Katowicach.
Urodziłem się w Warszawie, ale kiedy pojechalem do Sosnowca w 2021 na kilka dni, to się po prostu zakochałem 👀 miasto ma nieprawdopodobny unikatowy klimat i zaskoczyło mnie, jak mili ludzie tam są!! Podobają mi się też Katowice. Uwielbiam Gdańsk, Poznań, Kraków, ale ten Śląsk nasz piękny ma w sobie coś jedynego w swoim rodzaju, nieomalże mistycznego. Żeby nie było, ja kocham swoje miasto - wspomnienia, rodzina, przyjaciele… ale Polska jest za duża i za ładna, żeby nie zakochiwać się w innych miastach. Także tego… Chyba trzeba kupować w Sosnowcu, zanim i tam rynek oszaleje 🙊😹
Wszystko fajnie ale pamiętaj, że Sosnowiec (Będzin, Dąbrowa Górnicza) to nie Śląsk. Tam ludzie mają inną historię (inne zabory), inaczej mówią. A miasto fajne.
Bardzo przyjemny odcinek. Prowadzący był grzeczny, bohaterowie zostali dobrze potraktowani. Na ich miejscu wybrałabym to samo mieszkanie, bo miało największy potencjał i najlepiej odpowiadało ich oczekiwaniom. Wydaje mi się, że to stosowanie bieli i czerni w mieszkaniach, zwłaszcza w kuchniach i w łazienkach, ma podkreślać ich nowoczesność i świeżość. Osobiście mam jasne matowe meble w kuchni już od dwóch lat i wbrew obawom plamy są na nich mało widoczne, a jeśli sie pojawia to łatwo je wyczyścić. Mam też czarny zlew z ociekaczem i osady z kamienia nie są aż takim problemem. Może kwestia użytych materiałów albo tego, że mi to aż tak bardzo nie przeszkadza? W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb użytkowników. Jeśli wnętrze spełnia te warunki to na niektóre mankamenty można przymknąć oko.
Apropos czarnego zlewu, możesz też zwyczajnie mieszkać w mieście (czy nawet okolicy) z dużo miększą wodą i nie mieć tyle kamienia. W Krakowie na przykład woda jest tak twarda, że osad z kamienia pojawia się w chwilę.
Sosnowiec, Będzin i Bytom to najtańsze miasta w okolicach Katowic aktualnie jeśli chodzi o ceny za m2. Juz zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Mysłowicach, Chorzowie czy Siemianowicach mimo, że odległość od wyżej wymienionych jest naprawdę niewielka.
Sosnowiec i Będzin to juz Zagłębie. A Bytom ma tyle patologii i szkód górniczych, że strach by bylo tam mieszkać. 😜 Pewnie stąd rozbieżności w cenach. My chcieliśmy kupic mieszkanie juz prawie 10 lat temu w Katowicach/Mysłowicach, ale ceny byly takie, ze w tej kwocie kupiliśmy dom z ogrodem z rynku wtornego w Tarnowskich Górach. I tez jest fajnie 🙃 Śmiać mi sie chce jak pomyślę, że uznalismy 200-250 tysiecy za zbyt wygórowaną cene za mieszkanie 😅
@@zygmuntlllwaza5773 nie, po prostu pije do tego, że wiele osób ma 😜 Chociaż to już pewnie nieaktualne, bo z tego co widzę to często ludzie z Katowic wyprowadzają się do Sosnowca (bo taniej), a ci z Sosnowca jadą do Katowic.
Co najlepiej opisuje Sosnowiec? Mój chłopak był na wyjedźcie służbowym w Sosnowcu. Zapytał lokalnych mieszkańców co jest do zwiedzania w Sosnowcu. Dostał informację, że zamek w Będzinie. Także tego. ;) A i w Sosnowcu są korki, na wylotówce do Katowic. ;)
Miasta Górnego Ślaska i Zagłębia trudno rozpatrywać jako niezależne miejscowości. Razem tworzą zwartą tkankę miejską. Atrakcje w jednym mieście są w zasięgu mieszkańców również z sąsiednich miast. Przykład z odcinka: dzielnica Zagórze leży przy samej granicy z Dąbrową Górniczą i jej centrum. W aglomeracji jest jeden wspólny system transportu miejskiego, czy chociażby roweru miejskiego. Niekiedy jadąc jedną linią autobusowa przejeżdża się przez 4, a nawet 5 miast. Pozdrowienia z Zagłębia.
Naprawdę dobrze się oglądało. Gdybym miała wybierać wzięłabym to samo mieszkanie, na które ostatecznie się zdecydowali. Doceniam powiększony korytarz i jestem fanką pawlaczy :D Wychowałam się w małym mieszkanku i została mi miłość do każdego dodatkowego miejsca do przechowywania. Kuchnia nie taka zła. Potencjalnie jest miejsce na dodatkowy moduł kosztem szafy. Jedynym, co mnie razi, jest osobna toaleta bez zlewu, ale z pralką.
Myślę, że jest na to całkiem spoko rozwiązanie - znajomi tak mają. Nad kibelkiem jest spłuczka z mini zlewem i kranem. Myjąc ręce napełnia się od razu spłuczkę.
Jak czytam komentarze, to założenie "ile ludzi, tyle zdań" na zawsze on the top 😀Widać, że każdy ma swój gust i to co jednym się sprawdza, innym nie musi i odwrotnie. 😉 Lubię oglądać ten program jak trafię na odcinek, którego jeszcze nie widziałam. Pokazuje mi to zawsze jak różne są opcje układów we wnętrzach i jakie ludzie mają pomysły na ich zagospodarowanie 😄
Mieszkanie nr 2 przypomina ukladem to z odcinka z Marią Semczyszyn. Tam również byla czesciowo zburzona działówka między kuchnią a salonem i dosc trudny uklad kanapa/ szafka rtv. Chyba sama bym wybrała to mieszkanie, jak większość komentujących wskazuje, w mieszkaniu od flippera nie wiemy na jakie niespodzianki możemy natrafić.
Mieszkanie 1. Z czarnym blatem nie jest tak źle... Ja za każdym razem jak używam kuchni, spsikam potem wszystko płynem do okien i mam czysto, a posiadam twardą wodę. 😉 Cegiełki, kamień w kuchni nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale można go używać, jeśli zabezpieczy się go specialnym impregnatem, wtedy ściany będzie można normalnie myć. Mieszkania na parterze też mają balkon. 😉 Toaleta, można dorobić umywalkę, nie jest to wysoki koszt, a punkt wodny mamy, bo po drugiej stronie ściany znajduje się już umywalka. Pralka, obciąć blat i dać ładowaną odgórnie, lub w miejscu gdzie ma być lodówka, zrobić zabudowę, wstawić pralkę a nad nią mniejszą lodówkę. Czasem w kuchni są pralki, spotkałam się z tym w domkach. Mieszkanie ma najwięcej światła. 2. Mieszkanie, kuchnia otwarta na salon ma swoje plusy, dla mnie jednak więcej minusów, bo zapachy mimo okapu, rozprzestrzeniają się na cały dom. Umeblowanie kuchenne i sprzęt raczej do wymiany a to są koszta, mieszkanie raczej do remontu. Owszem, jest balkon, osobiście 11 lat w Galicji hiszpańskiej mieszkam bez balkonu, da się... mam obudowany, z pralką i suszarnią, jako pomieszczenie gospodarcze, a zielone rośliny zdobią mieszkanie. 3. Mieszkanie, ma najmniej światła w części dziennej, troszkę ponuro jak dla mnie, większość oświetlenia stanowi sztuczne światło. Z tego co rozumiem klienci chcą kupić mieszkanie, nie wynająć, wiec dekoracje i tak swoje dadzą, zapewne jakoś zmienią wnętrza pod siebie. Kuchnia ładna, w pełni wyposażona, ale znowu otwarta na salon, więc ten sam motyw co w mieszkaniu nr. 2, u mnie średnio. Fronty w połysku, nie przetrzesz na mokro, musisz do sucha, albo płynem do okien z dodatkiem alkoholu, bo szybko odparowywuje nie zostawiając smug, ale przy moim mężu, on wszędzie zostawia paluszki, dostałabym kociokwiku. 😂Jak mówisz, kuchenka blisko zlewu, będzie pryskać od jednego lub drugiego i co gorsza, mikro blat roboczy... ja bym spanikowała, bo lubię się z garami rozłożyć. 😂 Ja mam połowę blatu zajętą przez mikro oraz blender koktajlowy, to ta kuchnia nie ma miejsca. 😅 Uchwyty do frontów to najmniejszy problem, bo zawsze można je wymontować i wyciąć uchwyt. Zauważmy, że budynek nie ma nowej elewacji w Będzinie był odnowiony i blok nr 1 miał lepszy stan. Ja wybrałaym nr.1 mimo braku balkonu. Najmniej wymaga przeróbek Z otwartych kuchni, wybieram białą podłogę 😂, premaluje się. 😂
Obejrzałam wszystkie odcinki,ale nigdy nie uwierzyłam, że wybrane nieruchomości zostały kupione. Na koniec widać jak już tam mieszkają, czyli parę książek, kocyk, poduszki, tu akurat kwiatki na balkonie i obowiązkowo cerata sponsora na stole, na tyle paskudna,ze zawsze zwracałam uwagę na ten szczegół. Chciałabym, żeby sąsiedzi wypowiedzieli się, czy ludzie z całej serii mieszkają w wybranych mieszkaniach.
Podejrzewam, że w trzecim mieszkaniu tam gdzie jest sypialnia był oryginalnie pokój dzienny, a tam gdzie jest salon, to była sypialnia z wejściem przez pokój dzienny i oddzielna kuchnia. Po wyburzeniu ściany między kuchnią a sypialnią, zrobili z tego salon z aneksem.
Mam 3 grzechy główne z odcinka- białe kuchenne fronty w połysku, czarny zlew i pralkę w WC. Co gorsza,z wszystkich jestem zadowolona 😁😁😁 mieszkanie nr 3 dramat. Brak blatu roboczego, drugi pokój jak schowek na szczotki (dla małżeństwa planującego dzieci/dziecko) i grzyb na balkonie 🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️do tego jeszcze lamele na ścianie,których wyjątkowo nie lubię. w mieszkaniu nr 2 też mi się ta ścianka rzuciła w oczy, to by była pierwsza rzecz do ogarnięcia
Jako że jestem będzinianka to wyjaśnie tajemnicę kaloryfera. Pod koniec lat 90 tych nie było podzielników i wszyscy płacili jedną stawkę za ogrzewanie. Mieszkańcy powiększali wtedy sobie grzejniki żeby mieć po prostu cieplej. Moi rodzice wtedy też tak zrobili bo mieszkania były mocno niedogrzane. Pewnie właśnie własciciele tak zrobili w jednym z pokoi. A jeszcze co do cen w tych okolicach. 12 lat temu mieszkanie 50 m2 sprzedawałam za 120 tys. 😅 Dziś jest warte pewnoe z 240 tys. Zagłębie kiedyś żyło kopalniami i górnictwem. Żyło się tam bdb i powstało dużo osiedli z wielkiej płyty. Obecnie takie miasta jak Sosnowiec i Będzin to sypialnie Katowic. Korki są i to okropne. Cała DTS z Sosnowca do Katowic ok. 8 rano to kilku kilometrowy korek.
Mieszkam w tych okolicach i kupowalam mieszkanie rok temu. Mogę powiedzieć, że ceny z odcinka są już nieaktualne 😉 teraz w tych okolicach za 250 - 300 tys. można kupić mieszkanie w metrażu 45 - 50 metrów, ale zwykle do sporego remontu (oczywiście mowa jedynie o starym budownictwie). Za metraże 55 - 70 metrów trzeba liczyć już conajmniej 350 tys., a jeśli mowa o metrażu w tej górnej granicy, to pewnie koszt około 400 - 500 tys. (stan mieszkań też jest bardzo różny).
Dla mnie i tak super ceny (mówię jako ktoś, kto wywalił pół bańki na kawalereczkę dla dziecka w Krakowie, bo wynoszę się z kraju, a nie chcę swoich studencików porzucać na pastwę dzikiego rynku wynajmu).
W pierwszym mieszaniu kwestię toalety można łatwo rozwiązać - sedes z wbudowaną umywalką, takie 2w1. Tak, jest to średnie, bo i dostęp do umywalki utrudniony i jest ona w dodatku miniaturowa i łatwo nachlapać, ale lepsze niż nic, a wstawienie małej umywalki, co byłoby najlepsze, to niestety więcej przerabiania. Dużo gorzej wygląda sprawa z pralką, nie tylko nie ma jej jak tam wstawić, ale nawet jeśli to się uda, to przy tym położeniu i przy takiej kabinie prysznicowej, to może być problem z pełnym otwarciem drzwi pralki, a jeśli nawet nie to, wkładanie lub wyciąganie prania to będzie bardzo niewygodna czynność - przed pralką nie kucniemy, musimy się schylać pod dziwnym kątem, prysznic zawadza, nie ma gdzie dać miski... małe rzeczy jeszcze spoko, ale nie wyobrażam sobie wyprania tam dużych i ciężkich rzeczy, jak na przykład narzuty. Drugie mieszkanie nie jest ustawne w tej wersji w jakiej jest teraz, ale łatwo można to "naprawić", a raczej rozwiązać. Obstawiam też problem z dogrzaniem i nierównomierną temperaturą (te grzejniki), a na pralką ładowaną od przodu nie ma miejsca - okej to moja preferencja, ale przez tę pralkę w kibelku nie ma umywalki, a byłoby na nią tam świetne miejsce, gdyby nie ona. A gdyby tam nawet weszła tam pralka ładowana od frontu, to znowu załadunek i wyładunek przez wąskość tego pomieszczenia byłoby niewygodne. Mieszkanie numer trzy - brak blatów roboczych w kuchni boli, jest ich za mało. Układ moim zdaniem mocno średni, ogromna sypialnia kosztem salonu i "kiszki" zamiast 2 pokoju, plus brak miejsca na pralkę... Ono się prosi o przesunięcie ścian, a to są koszty już duże. Gdybym miał wybierać, to bardzo wahałbym się miedzy 1 i 2 - jako że balkonu nie potrzebuje, to wybrałbym 1 i poprawiłbym tę łazienkę po prostu, bo 2 jak dla mnie wymaga lub szybciej będzie wymagać więcej prac czysto remontowych. Ale trudno oceniać po tych ujęciach i nie znając też lokalizacji.
Jak szukałam mieszkania 13 lat temu i powiedzialam, że chce balkon to pani pośredniczka powiedziala mi, że w moim budżecie nie ma balkonów, muszę doplacić 😆
@@joannas3719 w tym roku chcieliśmy kupić połowę domu. Ogólnie fajna okazja ale agent to był dramat. Zapewniał że wszystko jest czyste w księgach i dobrze że sprawdziliśmy, bo nie było czysto. Byśmy nie dostali kredytu a zaliczka by nam przepadła na mieszkanie przez niego 🫣
Jeśli ten balkon z trzeciego mieszkania cię zaskoczył to przedstawiam ci to co ja zastałam kupując mieszkanie. Na balkonie była położona wykładzina pcv częściowo zakrywająca odpływ, listwy przypodłogowe, plastikowe przewiercone starannie, nawet większą ilością śrub niż te w salonie. Biorąc pod uwagę że generalka była tam w 2010 to zakładam, że syf zbierał się pod tą wykładziną 12 lat. Jak ją zrywałam to odkryłam pod spodem cały ekosystem, robiłam to w masce bo w sumie cholera wie co tam zakwitło 🙃
Pomysł bardzo dobry, proszę o więcej takich programów. Bardzo lubię Pani uwagi, zarówno te merytoryczne, jak i te lekko złośliwe ;) Moim zdaniem bohaterowie dokonali najlepszego wyboru, nie płacą flipperowi i mogą urządzić mieszkanie wg własnego gustu i wymagań. Gdybym była na ich miejscu, też bym tak wybrała.
Mieszkałam w tego typu sytuacji, gdzie i grzejnik i prysznic były tak zamontowane. I w związku z tym przy braniu prysznica woda wylatywała... z pod drzwi.
Też chyba wybrałabym mieszkanie nr 2, aczkolwiek dla mnie jest ono do generalnego remontu. Nie przekonuje mnie do końca układ tego salonu z aneksem, na tym metrażu zdecydowanie można to lepiej rozplanować. Raczej zdecydowałabym się na połączenie łazienki i toalety, żeby sensowniej umieścić pralkę. Ten kawałek ścianki w salonie możliwe, że został zostawiony, bo tam od strony kuchni stoi jeszcze szafka. Tak ogólnie mówiąc to ja osobiście prawie zawsze wolałabym kupić mieszkanie do remontu (i tak też zrobiłam 😅) i urządzić je po swojemu. W ogromnej większości mieszkania już urządzone są robione "na jedno kopyto", totalny basic, szare ściany, drewnopodobne płytki, których nie lubię, pseudo "cegiełka" itd.
Ten moment, gdy oglądasz swoją ulubioną youtuberkę Agnieszkę Konieczną i widzisz, że będzie komentowany odcinek z Twoich okolic. I więcej... ten moment, gdy oglądasz swoją ulubioną youtuberkę i słuchasz, jak komentuje mieszkanie, które znasz xD pozdrowienia i dzięki za fajny odcinek :)
Warto też wspomnieć, że w miewszkaniu nr. 2 ustwienie AGD jest nie tylko niewygodne, bo ciężko mi sobie wyobrazić uzywanie dwóch palników tuż przy lodówce, ci niezgodne z przepisami, które określają minimalną odległość pomiędzy zlewem a kuchenką na 50 cm. Poza tym na tym balkonie z listwą cokołową widać nierówny odstęp pomiędzy płutkami, a ścianką "balustradową", co wyglada nieestetycznie i sprawia wrażenie, jakby komuś nie chciało się tej powierzchni wyrównać i poprowadzić jednakowego spadku w jedną stronę. Podoba mi się też, ze w sumie to uczestniczka "poinstruowała" agenta nieruchomości, ze odpływ w podłodze to odpływ liniowy :D
Oczywiście, że to niewygodne i niezgodne. Ale ja myślę, że kupującym zostało wystarczająco dużo pieniędzy w ich budżecie, aby zrobić sobie nową kuchnię w innym układzie.
Czy też zauważyliście, że w trzecim mieszkaniu w aneksie kuchennym jest zdjęcie piekarnika zamiast prawdziwego piekarnika 😂? Zabawne jest to, że Agent twierdzi, że brak sprzętów AGD to zaleta… pomijając argument, że każdy może sobie sam kupić sprzęt to dochodzi tutaj kwestia czy zabudowa jest dobrze zrobiona. Mam na myśli to, czy zabudowa robiona po taniości będzie miała odpowiednie miejsce dla lodówki, piekarnika czy zmywarki. Lodówki pod zabudowę mają różne wysokości. Dodatkowo kwestia czy dobrze są gniazdka zrobione aby mogły wejść meble pod zabudowę. Jak nie ma AGD to równie dobrze gniazda mogą być źle zrobione i klient się nie skapnie.
mam tak ułożone łóżko w poprzek przy grzejniku żebrowym i nie jest ani za gorąco ani sie nie parzę, wszystko przez to ze spod okna zawsze powietrze jednak zimą wchodzi więc gdzieś się te dwie temp równają. poza tym grzejnik nie musi być na full rozkręcony żeby w pokoju było ciepło, wąskie pokoje się szybko nagrzewają 😊
Nie zgodzę się co do czarnego zlewu z ociekaczem. Wystarczy go impregnować olejem (ja to robiłam zwykłym rzepakowym) i wygląda jak nowy. Po kilku latach używania gdzie woda jest twarda - zero problemów. Druga sprawa - o co chodzi z tym kaloryferem starego typu - koleżanka zasnęła i się poparzyła a gdyby dotykała takiego aluminiowego "nowoczesnego" to by się tak nie stało? 😅 W sensie, on jest chłodniejszy w dotyku przy takim samym ustawieniu? Bo mam wrażenie że odwrotnie, tym aluminiowym się łatwiej poparzyć. Ps. Mieszkanie za taką cenę wydaje się jakby było niemal za darmo...
Zaletą Sosnowca i innych miast metropolii jest to że można w 20 minut być w centrum Katowic do pracy- busy, pociągi i tramwaj jeżdżą co chwila. A różnice cenowe są znaczne, bo mówimy o podupadlym mieście 150 tysięcy vs mieście wojewodzkim 300.000 mieszkancow
Ten wąski pokój w trzecim mieszkaniu był wcześniej ewidentnie kuchnią, bo w mieszkaniach z tamtego okresu większość kuchni jest właśnie takich rozmiarów i przede wszystkim nie było salonów z aneksami.
Wygląd trzeciego mieszkania może sugerować, że pierwotnie kuchnia znajdowała się w tym dziwnym malutkim pokoiku. Flipper przeniósł kuchnie do salonu (bo taka moda? nie wiem nie lubię aneksów kuchennych) w związku z tym mamy jeden pokój z kuchnią, która wygląda dość nienaturalnie (wciśnięta w kąt) i mikro pokój w którym nic nie zrobisz. Zgadzam się z innymi komentarzami. Drugie mieszkanie było najlepsze. Dwa niezależne ustawne pokoje a trzeci pokój został połączony a kuchnia poprzez zburzenie części ściany. Mieszkanie wydaje się dzięki temu jakoś bardziej naturalne i funkcjonalne niż w pozostałych dwóch (siedząc na kanapie mieszasz sobie zupę w garnku).
za długie zasłony...wołają o pomstę do nieba. ściana z cegieł kojarzy mi się z tandetą, a stare grzejniki są najlepsze, bo długo trzymają ciepło po ich skręceniu, a to że ktoś sobie oparzył plecy zasypiając oparty o taki grzejnik....no jakby sytuacja dość niecodzienna i to żaden argument nie jest.
Bardzo fajny odcinek😊 My zrobiliśmy interes życia, kupując (do remontu) stu metrowe mieszkanie z ogrodem😅 za 150 tysięcy 😅 co prawda miasto 25 tys. mieszkańców no ale i tak, teraz o takich cenach to nawet i tu można pomarzyć 😂
@@ogustachsiedyskutuje tak, dokładnie ten. Gość mnie irytuje tymi swoimi "śmiesznymi" komentarzami. Ten tutaj wydaje się bardziej profesjonalny (chociaż oczywiście mogę się mylić. Takie mam po prostu wrażenie).
29:42 ja mam właśnie taką sypialnię, szeroką na 220 cm. Wstawiliśmy łóżko kontynentalne na 140 cm i mamy po okolo 40 cm przejścia po obu stronach (z jednej strony jest ciut szerzej, powiedzmy 45 cm, z drugiej 35 cm). Bardzo wąsko, po tej drugiej stronie trzeba wchodzić praktycznie bokiem, ale da się. Można byłoby ustawić bokiem przy ścianie, ale wtedy jedna osoba musiałaby wchodzić "przez nogi". Wiadomo, nie jest to doskonałe rozwiązanie, ale chcieliśmy większy pokój oddać dzieciom :) A gdyby łóżko stało bokiem do okna, tak jak tutaj, to nie ma dostępu do okna ani do podłogi np. z odkurzaczem inaczej niż przechodząc po łóżku, co dla nas było absolutnie nie do zaakceptowania
Moim zdaniem małe miasta to przyszłość 🙃 miejsca do pracy tworzą ludzie mieszkający w danym mieście więc im więcej ludzi zacznie się przeprowadzać tym lepsze będą warunki w tych miastach, a na przeczekanie zawsze jest praca zdalnia.
Ostatnio wyświetlają mi się często ogłoszenia z różnych miast Polski. W Warszawie niektórzy próbują kawalerki sprzedawać za 1.5 miliona 🤣 w Katowicach ceny już takie bardziej normalne. Myślę że Sosnowiec i Będzin będą również miały w miarę normalne ceny. Trzy lata temu w Mysłowicach znane mi osoby za ok 600 tyś kupiły skrajny szeregowiec z 10 arową działka . Niewiele tam remontowali.
34:10 też aż niedowierzam tym cenom... obecnie sprzedaję mieszkanie w Wawie na Mokotowie i cena za metr to jest ponad 17,5 tyś na mkw i to nie jest wygórowana kwota....
Z rynku wtórnego typu wielką płyta ważne jest sprawdzić instalacje, bo to są grube koszty. Elektryka, hydraulika itp. To, że mi3szkanie ma nowe drzwi i jest odmalowane wcale nie gwarantuje, że za chwilę nie będziemy tego skuwać bo Pan od remonciku chciał przyoszczędzić na tym czego na pierwszy rzut oka nie widać.
Agnieszka, na początku chcę Ci podziękować za Twoje filmy. Obejrzałam już kilkanaście i szczególnie cenne wydają mi się te, w których komentujesz rzuty projektów. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest funkcjonalność pomieszczeń. Patrzą na wizualizacje wnętrza i zewnętrza domu i mówią: taki chcemy, bo ładny. A potem się okazuje, że drogo wyszło, i że rzeczywistość nie odpowiada potrzebom... Zastanawiam się, jak ci państwo z tego programu potem mieszkali w tych dwóch wąskich pokojach, jeśli rzeczywiście powiększyli rodzinę. Gdzie zmieścili łóżeczko i szafkę dla dziecka? Czy od razu musieli drugi pokój przerobić na niemowlęcy i żona spała osobno, skoro w ich sypialni małżeńskiej raczej by się akcesoria niemowlęce nie zmieściły? 8mkw to bardzo mało na sypialnię małżeńską, a już na pewno za mało, żeby rodzice spali z niemowlakiem w tym samym pomieszczeniu... Jak komentujesz różne rzuty dla nas, czy mogłabyś również wspominać o podatności komentowanych sypialni małżeńskich na dodanie do nich niemowlaka w formie dostawki do łóżka małżeńskiego lub osobnego łóżeczka? Wielu młodych ludzi buduje dziś dom z myślą o swoich przyszłych rodzinach i projektują pokoje dla dzieci, a nie zdają sobie sprawy z tego, że takie maleństwo najpierw warto wygodnie ulokować z rodzicami... jeśli metraż sypialni małżeńskiej na to pozwala. ;-) Chętnie też posłucham co myślisz o projektach pracowni z500. Kiedyś bardzo podobały mi się ich projekty Z12WL oraz Z32, bo są malutkie i z poddaszem, a mają po dwa pokoje na parterze. Planowaliśmy wtedy, że zbudujemy domek z poddaszem, które będzie dla dzieci, a sami będziemy mieć sypialnię i gabinet na dole. Ostatecznie jednak wybraliśmy dom parterowy i projekt indywidualny, inspirowany projektem Maluch Bis Archetonu z założeniem lekkiego powiększenia pomieszczeń i zrobienia dodatkowego pokoju w miejscu kuchni. U samego początku drogi projektowej moim założeniem było, żeby do wnętrz weszło mi wszystko, czego potrzebuje nasza 4-osobowa rodzina. To znaczy, że cały czas brałam pod uwagę nie metraż pokoi, tylko ich szerokość i długość. Bo przecież pokój 13mkw może być wystarczający na sypialnię małżeńską z szafą i łóżeczkiem niemowlęcym, ale może też zupełnie się na nią nie nadawać, jeśli jeden z wymiarów będzie mniejszy niż 3,5m. Poza faktem, że liczy się wymiar a nie metraż, ludzie nie zdają sobie sprawy na etapie projektu, że każdy mkw budowanego domu to są kolejne tysiące zł do wydania. Nikt nie przelicza metrażu na złotówki i dlatego nie zdajemy sobie sprawy, że za nieocieplony ale duży garaż w bryle trzeba będzie wyłożyć dodatkowe 100tys, że jeśli jadalnia będzie miała np. 12mkw to to jest dodatkowe 70tys. zł, a za 30mkw salonu wychodzi 180tys. (Nam ostatecznie wyszło jakieś 6tys zł za mkw do stanu deweloperskiego nie licząc gwc, pompy ciepła, rekuperatora i paneli fotowoltaicznych; razem z nimi nasz dom to już 7,5tys za mkw - woj. lubelskie). Trzeba było sobie zadać ważne pytania, np. czy naprawdę chcemy wydawać dodatkowe 250tys. zł żeby goście, których mamy kilka razy w roku, widzieli ile mamy przestrzeni? Czy naprawdę potrzebuję spiżarni, jeśli do supermarketu mam mniej niż 1km odległości? Czy musimy mieć garaż dla auta wartego 30tys. zł? A żeby było nam jeszcze trudniej podjąć te decyzje, to każdy wokół nas lepiej niż my wiedział, co musimy mieć. Mama mówiła, że spiżarnia jest niezbędna - bo sama trzyma przetwory w niedostosowanej do tego kotłowni. Tata mówił o większym garażu, bo jego garaż jest dla niego za mały. Teściowa koniecznie chciała, żebyśmy mieli pokój gościnny, bo sama często ma gości. Sąsiadka przekonywała, że potrzebujemy piwnicy, bo sama o niej marzyła, więc dobudowała sobie piwniczkę w ogrodzie, i jest zadowolona. Przyjaciółka przekonywała do garderoby, bo sama ma dużo ubrań... A my siedliśmy z kalkulatorem i policzyliśmy, na co nas będzie stać. Zrezygnowaliśmy z garażu, garderoby i spiżarni, a potem także z jadalni i osobnej wielkiej przestrzeni salonowej... Dom byłby z tymi pomieszczeniami łącznie dwa razy droższy. Spróbowałam jakoś zmieścić nasze meble w Z32, potem w Z12, wreszcie w Maluchu Bis... Klatka schodowa zabiera dużo przestrzeni... Jak się okazało, że mogę mieć wszystko na parterze, a bryła domu będzie tylko o 1,5m szersza niż gotowy projekt Z12, to wygrała parterówka. No i właśnie wykańczamy nasz domek parterowy 78mkw, w którym zmieściliśmy: 3 małe pokoje po 9mkw i sypialnię małżeńską 12mkm, kuchnię z aneksem salonowym 19mkw (to po prostu duża kuchnia z rozkładanym okrągłym stołem oraz miejscem na narożnik i stolik kawowy; z TV nie korzystamy już ponad 15 lat). Mamy też łazienkę 4,5mkw i maszynownię z wc również 4,5mkw, korytarz i niewielki wiatrołap. Dziś już kończymy tę przygodę i zbliżamy się do przeprowadzki, ale mimo dobrych założeń i wyliczeń odległości na sprzęty i tak wyszło nie wszędzie idealnie. Wentylacja mechaniczna zeżarła nam aż 10cm więcej wysokości, niż było planowane (dobrze, że zakładaliśmy 260cm, bo wyszło ostatecznie 253cm - absolutne minimum). Panowie od wykończeniówki chyba pierwszy raz robili bidet... Zamontowali mi sedes tylko 10cm od tego bidetu i aż 35 cm od ściany, choć piony były dobrze wymierzone. Z bidetu da się korzystać, bo jestem w miarę szczupła i mieści mi się noga między urządzeniami, a szkoda czasu na poprawkę wymagającą kucia płytek i przesuwania stelaży, więc już tak zostanie, ale miało być wygodniej... :( Rozdzielnica elektryczna z otwieranymi na bok drzwiczkami zajęła środek ściany, na której miała być szafa wiatrołapowa z przesuwnymi drzwiami. Więc o przesuwnych drzwiach i drążku wewnątrz już mogę zapomnieć, bo wtedy rozdzielnica się nie otworzy. Trzeba będzie wziąć stolarza do tej szafy i chyba podzielić ją na 3 nierówne segmenty, w którym środkowy będzie całkowicie podporządkowany rozdzielnicy... :( Pani od fotowoltaiki upewniła nas, że tak, falownik będzie wysoko na ścianie. I tak został zainstalowany, ale magazyn energii powiesili pod falownikiem, tuż nad podłogą. I już na "komodę techniczną" z narzędziami trzeba szukać gdzie indziej miejsca w domu... A to tylko przykłady naszych kwiatków budowlanych. Dobrze, że są takie osoby jak Ty, które za darmo w internecie dzielą się rzetelną wiedzą o planowaniu domowej przestrzeni. Dzięki temu kolejni ludzie unikną takich błędów, jakie popełnili nasi rodzice, i jakie my popełniliśmy. Dobrze, że jesteś!
Pierwsze mieszkanie. Miejsce na zmywarkę obok ściany bez płytek. To kolejny duży problem oprócz cegły na ścianie. Do tego 3 pokoje przy założeniu metrażu od 55 metrów za 300 tys to nawet jak na Sosnowiec kwota bardzo mała. Trudno zakładać jeszcze że pokoje będą duże a wyposażenie lepsze niż podstawowa Ikea 😢
3 mieszkanie W tym pokoiku 7 m była pewnie kiedyś kuchnia Przeniesiona do salonu, a sypialnia to mogły być kiedyś 2 oddzielne pokoje. Remont w stylu Dorota was urządzi. Zawsze mnie ten tytuł bawił bo nie słowo "urzadzić" ma też inne niezbyt pozytywne znaczenie 😅
Teraz mi się przypomniało coś co zupełnie wypadło mi z pamięci: moi ś.p. dziadkowie mieli osobną toaletę... ale były dodatkowe drzwi bezpośrednio z wc do łazienki :D nad drzwiami było przeszklenie, żeby było widać czy zajęte (czy świeci się światło; oczywiście również standardowe drzwi łazienkowe z szybką miałyby już taką "funkcję" :-)) nie pamiętam na ile często korzystało się z tych drzwi bo jak bywałam u dziadków na wakacje to byłam z 3 siostrami i mamą więc toaleta bywała często zajęta (7 osób) i tak czy siak trzeba by czekać na moment aż się zwolni - siku akurat tuż przed kąpielą było utrudnione ;-) czy też odwrotnie - wieczorem nie można było przejść umyć ręce gdy ktoś siedział w wannie. Aczkolwiek na co dzień przy 2-4 osobach (bliska rodzina więc można nawet jak ktoś się kąpie wejść umyć ręce) to dobry patent PS. tak naprawdę nie pamiętam czy te drzwi nie były "'zablokowane" :P Wcześniej dziadkowie mieszkali na wsi - mieli duży dom bliźniak. To dopiero było fascynujące miejsce. Architektonicznie uważam że mistrzostwo - te drzwi, przejściowe pokoje... Bardzo tajemnicze, nocą nawet straszne, trochę jak labirynt... Ah, jaka szkoda że już nigdy nie będę mogła tam być... 🥲Jakie wrażenie by na mnie zrobił jako dorosłej osobie? Czy faktycznie był tak duży?
Jak patrzę na te ceny, to prawie jak za darmo. Niedawno miałam poszukiwania własnego mieszkania w Warszawie. Znalezienie czegoś w okolicy pierwszej linii metra, co nie kosztowałoby minimum 16 - 17 tys za m2 było trudne, I to były mieszkania do generalnego remontu.
4:00 Właściwie to nie mają wyboru... Trzecie mieszkanie ma balkon i jest oczywiście ładniej urządzone (świeżo wyremontowane) niż drugie. Pierwsze bez balkonu raczej odpadnie.
Też wybrałabym 2 mieszkanie. Ten kawałek ściany jak najbardziej bym zostawiła. Widać było, że tam jest jeszcze jedna szafka z blatem. Nie jest szokujące, że w Sosnowcu są dużo tańsze mieszkania, już w Krakowie, czy Warszawie. Szokujące jest, że w Warszawie, czy Krakowie są tak drogie. A od Sosnowca daleko szukać nie trzeba, żeby mieć dużo droższe mieszkania. Wystarczy zajrzeć do Katowic.
Ankieta dla komentujacych:
Oglądacie youtube na telewizorze?? 😅😅
ja tak ale już moja przyjaciółka uważa to za dewiację 💀💀💀 tv tylko filmy, seriale 😊😊
Przypinam :)
Tablet.
U mnie telewizor służy tylko do oglądania RUclips i Netflix. Nie mam wykupionej telewizji nawet 😅
Zdarza się czasem, ale raczej jednak na telefonie, bo i tak głównie słucham 😅
Nie. Wszystko oglądam na tablecie 14,6. Zabieram, gdzie chcę i nie zajmuje miejsca. Ogladam sporo, ale głównie przy wykonywaniu innych czynności, więc mobilność ma kluczowe znaczenie ;)
Też chyba wybrałbym drugie mieszkanie. Każde potrzebuje zmian, a starych mebli nie szkoda wyrzucić. Co więcej, atrakcyjna cena, więc można jeszcze zrobić mały remont.
Bardzo dobrze się to oglądało, analiza trzech mieszkań daje możliwość przekazania więcej wiedzy. Chętnie obejrzę kolejne odcinki 😄
Te płytki w WC to kładli sąsiedzi z ostatniego odcinka. Jeden pionowo jeden poziomo 😂😂😂
kupiłam dom, w którym poprzedni właściciele właśnie w ten sposób kładli kafelki w łazience xd Ale to inny temat, bo za meblami do ściany przykleili linoleum, nigdzie prawie nie zrobili fug XD i tam gdzie płytki trzeba było przyciąć to uwaga, płytek nie ma ;d Płytki kleili do tapety jeszcze tak tylko dodam
@@ewapawlik Jak przykleili do tapety to można zerwać z tapetą i przykleić gdzie indziej! Ale patent!
@@ewapawlikTeż mam w kuchni płytki na tapecie i nawet dobrze się to trzyma.
Agenci nieruchomości i ich czytanie wymagań… Jak zaczynaliśmy poszukiwanie mieszkania w 2020 to wśród twardych wymagań była winda - po 20 latach mieszkania na 2 piętrze bez windy trochę znudziło się nam targanie zakupów po schodach. Co zaproponował pan agent? Mieszkanie na 3 piętrze bez windy, za to dwupoziomowe jakby nam było mało schodów, i jeszcze miało spuszczaną drabinę na strych do ew. zagospodarowania… Był bardzo zdziwiony że nie wyrażaliśmy zachwytu.
Super, że mówisz o innym mieście niż te z medialnego "mainstreamu" i to obiektywnie, bez przekąsów :). Jest trochę miast średniej wielkości jak Sosnowiec, Kielce, Częstochowa, Radom itd. w których stawki kształtują się inaczej z różnych powodów i każde ma wady i zalety - tak jak to ujęłaś. PS. Balkony i loggie są na parterach dość często - w "wielkiej płycie" jest to powszechne :)
Nie jest to merytoryczny komentarz, ale w 17:50 "co małe to jest urocze" i następnie kadr, w którym pan agent patrzy z góry na klientów sprawił, że śmiechłam bardziej niż powinnam XD
Mieszkanie 1 i 3 krzyczą "flipper" i to sprawia, że zastanowiłabym się 10 razy nad nimi - niby na pierwszy rzut oka ładnie, ale cholera wie jak są położone płytki, podłączone krany, rury, elektryka i czy zaraz nie trzeba będzie porządnie wszystkiego naprawiać (moje doświadczenie w mieszkaniu w wynajmowanych mieszkaniach zrobionych pod taśmowy wynajem). Zwłaszcza mieszkanie nr 3 - ja nie wiem co trzeba zrobić zeby doprowadzić balkon do takiej ruiny... ciekawe czy mieszkanie przed remontem wyglądało tak samo. No i mieszkanie na parterze - obecnie tak mieszkam (trochę z braku laku, musiałam coś znaleźć na szybko w rozsądnej cenie i lokalizacji) i raczej nie polecam - poczucie braku prywatności, obawa, że łatwo można się włamać przez okna.
Drugie mieszkanie przemawia do mnie najbardziej spośród 3 tu zaprezentowanych- jak mówiłaś, widać że prawdopodobnie urządzane w latach 90/wczesnych 2000, podejrzewam, że ktoś tam jednak mieszkał dłuższy czas, więc mieszkanie było robione wg złotej zasady "u siebie rób jak u siebie, a u obcego na odpier*ol", wiadomo, czasem zdarzają się niezłe kwiatki, ale patrząc na stan mebli, podłóg, płytek zaryzykowałabym stwierdzenie, że raczej nie powinno być problemów np. stanem rur w bloku, nieodpowiednią wentylacją i wychodzącą pleśnią za pół roku (ponownie: trzeba być mocno ostrożnym w osądzie, ale po moich doświadczeniach w wynajmie zwykle tak to wyglądało, lepszy design typu gierek ale przynajmniej bez syfu pod farbą, niż styl skandynawski made in ikea) . Układ nie jest idealny, toaleta bez umywalki brrr, ale myślę, że można by coś sensownego z tego ułożyć mimo wszystko.
Wiem, że nie jesteś fanką pralek ładowanych od góry, ale do małych i wąskich przestrzeni jest naprawdę super - miałam taką w poprzednim wynajmowanym mieszkaniu, gdzie łazienka była dość mała i świetnie się sprawdziła :)
Mam pralnię, więc nie chodzi o powierzchnie, w pralni miałam i mam pralkę ładowaną od góry. Miałam kiedyś pralkę ładowaną od przodu i postanowiłam tego unikać. Każdą kolejną również będę miała ładowaną od góry. Powody są następujące. 1. w dowolnym momencie (zwykle oczywiście na początku prania) mogę przerwać pranie i dodać znalezioną rzecz, którą można wyprać (skarpetka itp). 2 Po praniu mniejsza szansa pozostawienia jakieś rzeczy (np ciemnej, która potem będzie wyprana z jasnymi rzeczami i je zabarwi. W pralce ładowanej od przodu zdarzało mi się to bez przerwy. 3. Wyciąganie i ładowanie rzeczy z pralki jest znacznie wygodniejsze (nie wymaga schylania). 4. Podobno (nie jest to sprawdzone) pralki takie są trwalsze w użytkowaniu. Dlatego chciałam zauważyć, że chociaż zgadzam się ze zdecydowaną większość uwag dotyczących funkcjonalności wielu rozwiązań w sprawie pralki nie zgadzam się zupełnie.
Mam też odmienne zdanie dotyczące lodówki w zabudowie. Przeprowadzając gruntowny remont kuchni nie zdecydowaliśmy się na lodówkę w zabudowie. Powody: 1 oglądałam takie rozwiązanie w sklepie i u znajomych (drzwi przesuwające się na drugich drzwiach (te od zabudowy i te od lodówki) przy każdym otwieraniu doprowadzały mnie do pasji. 2. Lodówka w zabudowie ma mniejszą pojemność. 3. Lodówka w zabudowie nie ma zamrażalki w formie szuflad. Poza tymi dwoma uwagami pozostałe komentarze uważam za bardzo trafne i film bardzo ciekawy
@@bogumilawinid6966 Większość pralek ładowanych od przodu pozwala dodać pranie w trakcie programu - o ile już nie zaczęło się już płukanie, wówczas głównie te z dodatkowymi mini drzwiczkami na to pozwalają. Miałem 3 pralki otwierane od frontu i każda pozwala dodać pranie na początku cyklu, a obecna także do płukania o ile czujnik nie wyłapuje, że woda się wyleje (co zresztą widać). Nie jest to tak uniwersalne, jak w tych od góry, ale opcja istnieć istnieje od lat (najstarsza ze wspomnianych pralek byłaby już pełnoletnia). Co do drugiego punktu - po wyjęciu prania i tak przekręcam bęben, żeby zobaczyć czy wszystko wyjęte, więc mi się takie historie nie zdarzyły, ale argument o gorszej widoczności, zwłaszcza jeśli osoba ma trudności w poruszaniu się, przyjmuje. Punkt 3 - to zależy, jak osoba ma problem ze schylaniem się to tak, sam takich kłopotów nie mam i położenie miski przed pralką i "wywalenie" prania do niej jest dla mnie sto razy wygodniejsze niż wyciąganie go do góry, zwłaszcza przy dużych rzeczach, ale jak mówię "to zależy" i od zdrowia, i od preferencji. Do punktu 4 - słyszałem i takie opinie, jak i odmienne, po prostu co innego w tych dwóch typach "siada" najpierw, ale żeby zweryfikować faktyczną awaryjność, to potrzeba by danych z serwisów, żeby porównać które częściej tam się zdarzają.
Co do zabudowy - tak, te wolnostojące zwykle są pojemniejsze i mają więcej przydanych rzeczy, jak wspomniane szuflady.
Drugie mieszkanie też niestety może mieć ukryte wady, bo pomalować z wierzchu zawsze można, a pytanie, czy instalacja elektryczna była kiedykolwiek wymieniana? Albo rury. Albo jak rura z gazem jest pociągnięta. Budynek jest z lat .70, więc bez informacji, kiedy (i czy w ogóle) był robiony generalny remont podstawowych instalacji bym się nie zdecydowała. Ale też na żadne z tych mieszkań bym się nie zdecydowała. ;)
@@bogumilawinid6966 lodówka w zabudowie ma normalne szuflady w zamrażalniku. Spasowanie drzwi i ich przesuwanie jest uzależnione od jakości materiałów. Jedyne z czym się zgodzę, to fakt, że jest mniejsza i jest mniejszy wybór ;)
Super format. Stoimy właśnie przed decyzją o zakupie mieszkania i dzięki Pani uwagom wiem na co zwrócić uwagę, a co nie przyszło by mi pewnie do głowy. Chętnie obejrzę więcej reagowania na ten program.
Te różnice w grzejnikach mogą wynikać z tego, że jeden pokój jest przy ścianie szczytowej, a drugi nie. Tak miałam w mieszkaniu z wielkiej płyty, w salonie, który był "w środku" bloku było mniej żeberek w grzejniku niż w sypialni.
będąc na miejscu bohaterów tego odcinka również wybrałabym mieszkanie nr 2 - chociażby ze względu na szafy; co do lodówki - zabudowana na pewno wygląda fajniej, ale już mniej fajnie się robi jak się zepsuje - moja koleżanka to przerabiała, lodówki nie dało się naprawić, gwarancja się skończyła i problemem był zakup nowej lodówki, która pasowałaby do wcześniejszej zabudowy, osobiście jestem team 'lodówka wolnostojąca'
poza tym lodówki w zabudowie są zawsze mniejsze niż te wolnostojące
Będąc na ich miejscu poszukałabym sama, bo Pan ekspert chyba poświęcił temu tylko 5 minut...
Totalnie kocham te kartony imitujące AGD w kuchni. Raz jak jechałam oglądać mieszkanie, to się podjarałam, że jest już AGD. A tam kartony XD
Też się raz na to natknęłam. Zaczynam podejrzewać, że flipping był grany.
To 3 mieszkanie jest ewidentnie od flipera: "przypudrowane" żeby wyglądało efektownie, a w rzeczywistości zupełnie nieustawne, a przy tym najdroższe i jeszcze wymagające dodatkowej inwestycji pieniężnej w postaci sprzętów AGD (tekst "Wiecie, to jest atut, że nie ma sprzętów, bo możecie sobie wybrać takie, jakie chcecie" to jest faktycznie żenada). W przedpokoju brak miejsca na szafę, w łaziencie brak miejsca na pralkę. No i abstrakcyjnie duża sypialnia - proponuję w tej właśnie sypialni wstawić pralkę i szafę na kurtki dla gości 🤪 Super, że bohaterowie programu nie zdecydowali się na to mieszkanie 👏
To wcale nie jest glupi pomysł:D może dałoby się wydzielić garderobo-pralnię 🙈
@@ogustachsiedyskutuje W tym 7-metrowym pokoiku 😁 I pan agent mógłby powiedzieć: "L u k s u s o w y apartament z oddzielną pralnią" 💅
Przestronną garderobą🫠
a ja nie chciałabym kupować mieszkania ze sprzętami agd. Nie ma nic gorszego od beznadziejnej lodówki, zmywarki, pralki itd. Fakt, mieszkanie było nieustawne i kiepskie.
@@Szarlotka-y1l Mam odmienne zdanie. Zawsze można z czasem sprzęty wymienić, nie trzeba od razu inwestować w to dodatkowo. Wymiana sprzętu to nie jest konieczny remont, nie trzeba potem kuć, zmieniać podłączeń, itd.
Bardzo fajnie sie to ogladalo, prosimy o wiecej z tej serii ❤
Bardzo lubię takie filmy.
Chyba dokonali najlepszego wyboru ,mieli budżet na zmiany
Kuchnia w 3 mieszkaniu to porażka. Jak dla mnie nie ma ani jednego blatu roboczego. Ten kawałek przy lodówce jest za mały, żeby postawić deskę do krojenia i pokroić warzywa, a gdzie jeszcze miseczka / talerz obok, żeby coś pokrojonego odłożyć. Jeśli na obciekaczu zlewu pojawi się suszarka na naczynia, to się te talerze i kubki będzie łokciem strącać. Gdzieś też musi stanąć czajnik elektryczny, o ekspresie do kawy, tosterze czy urządzeniu do gotowania ryżu można już tylko pomarzyć.
Duża deska do krojenia na płytę, toster/czajnik do zlewu, tylko przed takimi zagraniami poprosić o audyt dobrego elektryka 😂
Ja mam blat roboczy na długość ściany.moge położyć 4 stolnice? Jak ta kobieta pierogi albo gołąbki będzie robić
Czajnik na płycie zamiast elektryczny i już jedno odpada;)
15:36 Mieszkam w bloku, gdzie są balkony na parterze, więc nie wiem,, czemu to dziwne :)
19:58 To wygląda na dywaniki, a nie płytki, bo coś odstaje i jest krzywo.
W trzecim mieszkaniu (po co znowu wracali do Sosnowca?!) nie ma lodówki, piekarnika i płyty, są za to rysunki udające te sprzęty xD
Mój wybór też padłby na mieszkanie nr 2 mimo, że było brzydkie.
Różne płytki w toalecie są pewnie następstwem remontów robionych przez spółdzielnię typu wymiana pionów kanalizacyjnych, często też (choć nje tutaj raczej) podłączenia ciepłej wody miejskiej i usuwania piecyków gazowych. My w poprzednim mieszkaniu mieliśmy taką łazienkę w łaty 😅 Ale remont generalny co kilka lat (a spółdzielnia tak sobie te wymiany rozkładała) nie wchodził w grę. A potem uznaliśmy, że szkoda zachodu i nowi właściciele zrobią sobie po swojemu 😊
Bardzo fajnie się oglądało ten program z panią, pani Agnieszko 😊
Akurat posiadałam niektóre z rozwiązań (lepszych bądź gorszych) w mieszkaniach, w których mieszkałam i kilka razy pomyślałam sobie coś, a Pani zaraz to mówiła 😂 Na przykład posiadałam blat drewnopodobny, który na którym nie widać żadnych plam, a także czarny, matowy zlew, który musiałam odkamieniać co 2 dni 😂
Myślę, że nie uczestnicy powinni byli zapytać (może to zrobili, a nie było pokazane?) o stan techniczny mieszkań. Skupili się głównie na wyglądzie, a umówmy się, łatwo dorzucić ładna poduszkę czy granatową ozdobną zasłonę, natomiast nie słyszałam pytań co z instalacją elektyczną, czy jest nowa, miedziana, co z hydrauliką, czy była wymieniana od momentu budowania bloku itp. Poza tym koszty czynszu, obecność piwnicy.. Tego też nie wiemy.
Myślę, że na cenę mieszkań może mieć wpływ też to, że dwa mieszkania były usytuowane na parterze - wbrew pozorom dla wielu ludzi może to być minus. Sama mieszkam na parterze (bez balkonu) i więc wiem, że sąsiedzi na 1 piętrze mieli mniejsze możliwości negocjacji ceny (bezpieczniej, dalej od ulicy, od głośnego placu zabaw, ciszej itp).
Natomiast sama nie wybrałabym żadnego mieszkania, a jeśli już naprawdę trzeba by było, to rzeczywiście to drugie. Jest urządzone raczej po staremu, ale jeśli ktoś ma wyobraźnię, to na pewno miało potencjał. Poza tym jeśli uczestnikom zostało kilkadziesiąt tysięcy na remont, to wprowadzić lamele czy granatowe zasłony to nie będzie duży problem 😊
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne, bardzo wartościowe treści od Pani! 😊😊😊
Podejrzewam, że tematy typu "co z instalacją" są za mało telewizyjne, a w praktyce dużo ważniejsze niż ładne ściany :/
Ewidentnie kształtuje się nam tu motyw przewodni tej serii: Gdzie pralka?
Najpierw u Doroty, a teraz tu i to x2. Czekamy kto to przebije 🙃 może Miruć? 🤔🫣
Gdzie PRLka😅🤔🤔🤔
Jest odcinek Szelagowskiej, gdzie pralka jest przeniesiona z łazienki do salonu obok tv. Rodzina z małymi dziećmi....
Przypomniało mi się, że w "Nasz nowy dom" też był problem z pralką, bo nie było pewności czy się zmieści. No to już tym bardziej mamy motyw przewodni 🫠
@@anetania żartujesz
@@margplsr3120 "Dorota inspiruje" sezon 3 odcinek 6.
Przypomniało mi się mieszkanie, w którym kiedyś mieszkałam. To bylo jedno z tych starych mieszkań z malutkimi kuchniami i bardzo ciasnymi łazienkami oraz absurdalnie wiekimi salonami, które są przechodnie. Nadal takie można spotkać i na wlasnej skórze odczuć jak bardzo zmieniły się nasze potrzeby i oczekiwania przez ostatnie 50 lat. Jak bardzo te stare uklady nie pasują do nas teraz, do tego jak chcemy mieszkać i jak urządzać swoją przestrzeń.
Uwielbiam zdrowo rozsądkowe podejście Agnieszki. Gdzie pralka, co będzie kapać na co, nie zawsze się pomyśli o takich szczegółach przy oglądaniu mieszkania.
Niestety mieszkania z lat 70-tych, 80-tych mam wrażenie, ze sa niedoceniane. Ja szukajac mieszkania kilkanascie lat temu, szukalam właśnie takiego mieszkania, ponieważ bardzo podobają mi sie takie rozklady. Udalo mi sie znalezc odpowiednie mieszkanie, ktore tak jak to mieszkanie ma dodatkowy przedpokoj zaadaptowany z klatki schodowej. Jest to rewelacyjne wyjscie, ponieważ mam przestrzen na szafy i miejsce na buty. Dodatkowo ktokolwiek przychodzi i staje w drzwiach, nie widzi reszty mieszkania.
Też mam takie i z końcówki korytarza powstał piękny gabinet.
Ja też jestem fanką takich mieszkań. Są bardzo często małe ale da się znaleźć bardzo fajnie rozplanowaną przestrzeń i zwykle lokalizacja jest świetna. I cena!
Obstawiam, że większy grzejnik mógł być w pokoju, który ma 2 ściany na zewnątrz bloku - kiedyś tak robiono, bo narożne pokoje tracą dużo więcej ciepła.
Ciekawy program, w ogóle nie wiedziałam o jego istnieniu...
Z pralkami od przodu ładowanym i 40 cm również bywa ciekawie 😊 zawsze taką pralkę warto zmierzyć samemu - ponieważ faktycznie często okazuje się że 40 cm to wymiar blatu - a poza blat wystaje pokrętło sterowania, obudowa drzwiczek. Natomiast pralka głębokości 34 cm mierzona po blacie ma mniejszy w objętości bęben niż pralka od góry ładowana. Robi to różnicę podczas prania poscieli 😊
nie rozumiem tylko, co złego jest w pralkach automatycznych ładowanych od góry 🤔
@marzenanm5726 trzy rzeczy przychodzą mi na myśl jest wyższa od klasycznej ,nie da się jej wstawić pod blat, ma mniejszy otwór wsadowy. A reszta jak w klasycznej
@@viktoriaskorpion4184owszem, ale piszę o tej w filmie. Stoi w małej toalecie i ładowana od góry ma więcej zalet, chociażby przez brak bocznych drzwiczek 😁
Patrząc na Sosnowiec z punktu bliskości Katowic oraz innych miast, to pracy jest w opór dużo płatnych prawie tak samo jak w Krakowie czy Warszawie. To spoko miejsce do życia między innymi przez te ceny mieszkań, a i zieleni sporo
To drugie mieszkanie, choć w "najgorszym" stanie technicznym było przytulne i miało "duszę".
"Znowu szaro i biało. Cudownie" :D Po tym zdaniu najbardziej widać upływ czasu od nagrania odcinka :D
Czy ja wiem 😂 też lubię takie połączenia ☺️ dodatki można zmieniać do woli ☺️
Mam pralke od góry. W popszednich mieszkaniach mialam z boku. I wolę te od góry. Nie trzeba kucać przy wkladaniu i wyjmiwaniu prania.
Dziękuję za odcinek. Wszystkiego dobrego na przyszły rok. Jesteś moim fajnym zjadaczem czasu w niedzielę. I jak zawsze piękny makijaż 💚❤️💚
Dziękuję i nawzajem z życzeniami ❤️
Fakt, też zawsze podziwiam makijaż.
Pani Agnieszko świetny, odcinek, taki przyziemny, albo inaczej to ujmując z miarę przystępnymi cenami, no i lokalizacja dla mnie niezbyt odległa. Co do frontów, właśnie zamówiłem biały połysk dół i góra, w połączeniu z dębem lancelot. Mam nadzieje że ogarnę czystość, a i lodówka w pełnej zabudowie. Miłego dnia, uwielbiam Pani komentarze i makijaż.
Super odcinek! Często oglądałem ten program, wiec super, ze się pojawił🎉
Mam nadzieję, ze będzie więcej odcinków z tym programem :)
Pani Agnieszko ja bardzo Panią lubię! Poza tym odcinki ciekawe, takie zapewniające rozrywkę (ang."entertaining"), odprężające, można się pośmiać i to wspólnie! Dziękuję przy tym, że w końcu jest jakiś kompetentny architekt w przestrzeni medialnej i się przyjemnie ogląda. Bo ta szczerząca się blondyna i ten łysol doprowadzają mnie do szału... Wreszcie dzięki za normalność, za spojrzenie na rozwiązania dla ludzi żyjących na tej planecie, które są wygodne i praktyczne a nie tylko "dizajnerskie" xD i za to, że jest Pani architektem, a nie architektką, na siłę, w imię poprawności politycznej. Za to jako żona analityka mogłaby się Pani tytułować analityczką :D
Fajnie się oglądało, pozdrawiam i życzę samych pozytywnych zmian w Nowym Roku 2025😊❤
W kwestii lodówki - wolnostojąca jest bardziej pojemna w części chłodzącej i mrożącej zapewne to jest powodem wyboru takiego typu ( do zabudowy były bodaj trzy typy o wysokości 193mm i oczywiście są węższe i płytsze od klasycznej) Lodówki retro w stylu Smega ma również marka Gorenje- w niższych cenach😊 Z lodówkami retro jest ten problem że posiadają bardzo grube drzwi zachodzące na boki - co oznacza konieczność zostawienia wolnej przestrzeni między lodówka a ścianą lub szafkami aby można było je otworzyć i nie obić ( ok 6 cm jeśli obrys drzwi wystaje przed linię szafek, jeśli będą równo z szafkami potrzeba jeszcze więcej
Do tego ostatnio sprawdzałam i niektóre z tych retro modeli nie mają funkcji no frost, a kosztują kosmicznie. Sama wybrałam wolnostojącą, bo potrzebowałam dużej. W sumie też jestem w tym wieku, w którym człowiek zauważa, że funkcjonalność > uroda. :P Jasne, fajnie, jak się podoba, ale podobanie można łatwiej "dostosować" (i z czasem człowiek przestaje zwracać uwagę na niektóre rzeczy).
Sosnowiec jest obok Katowic, więc możliwości pracy są ogromne ale nie cieszy się zbyt dobrą sławą stąd pewnie ceny niższe niż w innych miastach w okolicy 😉
Sosnowiec to w koncu najdalej wysunieta na poludnie dzielnica Warszawy....
@Silver0Crow 😝
Fajny ten program! Obejrzałabym więcej Twoich omówień!
W drugim mieszkaniu ktoś nadal mieszkał, tylko wyniósł się na czas pokazywania go ewentualnym kupcom. Takie mieszkania mają zazwyczaj zastrzeżenie, że będą dostępne od (i tutaj mamy miesiąc czy kilka miesięcy karencji), żeby obecni właściciele mieli czas na dokończenie remontu/budowy nowego lokum i zabranie gratów. Mieliśmy dwie takie sytuacje w przy poszukiwaniu mieszkania w Katowicach.
House hunters to mój ulubiony program tego typu 😊 Zabieram się za oglądanie 😊
Jestes swietna w tym co robisz!Bardzo lubie twoje filmy
bardzo dziękuję
Urodziłem się w Warszawie, ale kiedy pojechalem do Sosnowca w 2021 na kilka dni, to się po prostu zakochałem 👀 miasto ma nieprawdopodobny unikatowy klimat i zaskoczyło mnie, jak mili ludzie tam są!! Podobają mi się też Katowice. Uwielbiam Gdańsk, Poznań, Kraków, ale ten Śląsk nasz piękny ma w sobie coś jedynego w swoim rodzaju, nieomalże mistycznego. Żeby nie było, ja kocham swoje miasto - wspomnienia, rodzina, przyjaciele… ale Polska jest za duża i za ładna, żeby nie zakochiwać się w innych miastach. Także tego… Chyba trzeba kupować w Sosnowcu, zanim i tam rynek oszaleje 🙊😹
Wszystko fajnie ale pamiętaj, że Sosnowiec (Będzin, Dąbrowa Górnicza) to nie Śląsk. Tam ludzie mają inną historię (inne zabory), inaczej mówią. A miasto fajne.
Bardzo przyjemny odcinek. Prowadzący był grzeczny, bohaterowie zostali dobrze potraktowani. Na ich miejscu wybrałabym to samo mieszkanie, bo miało największy potencjał i najlepiej odpowiadało ich oczekiwaniom. Wydaje mi się, że to stosowanie bieli i czerni w mieszkaniach, zwłaszcza w kuchniach i w łazienkach, ma podkreślać ich nowoczesność i świeżość. Osobiście mam jasne matowe meble w kuchni już od dwóch lat i wbrew obawom plamy są na nich mało widoczne, a jeśli sie pojawia to łatwo je wyczyścić. Mam też czarny zlew z ociekaczem i osady z kamienia nie są aż takim problemem. Może kwestia użytych materiałów albo tego, że mi to aż tak bardzo nie przeszkadza? W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb użytkowników. Jeśli wnętrze spełnia te warunki to na niektóre mankamenty można przymknąć oko.
Apropos czarnego zlewu, możesz też zwyczajnie mieszkać w mieście (czy nawet okolicy) z dużo miększą wodą i nie mieć tyle kamienia. W Krakowie na przykład woda jest tak twarda, że osad z kamienia pojawia się w chwilę.
Sosnowiec, Będzin i Bytom to najtańsze miasta w okolicach Katowic aktualnie jeśli chodzi o ceny za m2. Juz zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Mysłowicach, Chorzowie czy Siemianowicach mimo, że odległość od wyżej wymienionych jest naprawdę niewielka.
Sosnowiec i Będzin to juz Zagłębie. A Bytom ma tyle patologii i szkód górniczych, że strach by bylo tam mieszkać. 😜 Pewnie stąd rozbieżności w cenach. My chcieliśmy kupic mieszkanie juz prawie 10 lat temu w Katowicach/Mysłowicach, ale ceny byly takie, ze w tej kwocie kupiliśmy dom z ogrodem z rynku wtornego w Tarnowskich Górach. I tez jest fajnie 🙃 Śmiać mi sie chce jak pomyślę, że uznalismy 200-250 tysiecy za zbyt wygórowaną cene za mieszkanie 😅
No i co z tego że należą do Zagłębia, masz coś do Zagłębia😲?!?
@@zygmuntlllwaza5773 nie, po prostu pije do tego, że wiele osób ma 😜 Chociaż to już pewnie nieaktualne, bo z tego co widzę to często ludzie z Katowic wyprowadzają się do Sosnowca (bo taniej), a ci z Sosnowca jadą do Katowic.
Co najlepiej opisuje Sosnowiec? Mój chłopak był na wyjedźcie służbowym w Sosnowcu. Zapytał lokalnych mieszkańców co jest do zwiedzania w Sosnowcu. Dostał informację, że zamek w Będzinie. Także tego. ;) A i w Sosnowcu są korki, na wylotówce do Katowic. ;)
W Sosnowcu jest świetne egzotarium :)
Miasta Górnego Ślaska i Zagłębia trudno rozpatrywać jako niezależne miejscowości. Razem tworzą zwartą tkankę miejską. Atrakcje w jednym mieście są w zasięgu mieszkańców również z sąsiednich miast. Przykład z odcinka: dzielnica Zagórze leży przy samej granicy z Dąbrową Górniczą i jej centrum. W aglomeracji jest jeden wspólny system transportu miejskiego, czy chociażby roweru miejskiego. Niekiedy jadąc jedną linią autobusowa przejeżdża się przez 4, a nawet 5 miast. Pozdrowienia z Zagłębia.
Park Kuronia jest cudowny
Bardzo lubię ten program House hunters. 😊 Dzięki za ten odcinek ❤
Naprawdę dobrze się oglądało. Gdybym miała wybierać wzięłabym to samo mieszkanie, na które ostatecznie się zdecydowali. Doceniam powiększony korytarz i jestem fanką pawlaczy :D Wychowałam się w małym mieszkanku i została mi miłość do każdego dodatkowego miejsca do przechowywania. Kuchnia nie taka zła. Potencjalnie jest miejsce na dodatkowy moduł kosztem szafy. Jedynym, co mnie razi, jest osobna toaleta bez zlewu, ale z pralką.
Myślę, że jest na to całkiem spoko rozwiązanie - znajomi tak mają. Nad kibelkiem jest spłuczka z mini zlewem i kranem. Myjąc ręce napełnia się od razu spłuczkę.
Jak czytam komentarze, to założenie "ile ludzi, tyle zdań" na zawsze on the top 😀Widać, że każdy ma swój gust i to co jednym się sprawdza, innym nie musi i odwrotnie. 😉
Lubię oglądać ten program jak trafię na odcinek, którego jeszcze nie widziałam. Pokazuje mi to zawsze jak różne są opcje układów we wnętrzach i jakie ludzie mają pomysły na ich zagospodarowanie 😄
Mieszkanie nr 2 przypomina ukladem to z odcinka z Marią Semczyszyn. Tam również byla czesciowo zburzona działówka między kuchnią a salonem i dosc trudny uklad kanapa/ szafka rtv. Chyba sama bym wybrała to mieszkanie, jak większość komentujących wskazuje, w mieszkaniu od flippera nie wiemy na jakie niespodzianki możemy natrafić.
To prawda, szczególnie tv pod oknem analogiczny
Mieszkanie 1. Z czarnym blatem nie jest tak źle... Ja za każdym razem jak używam kuchni, spsikam potem wszystko płynem do okien i mam czysto, a posiadam twardą wodę. 😉 Cegiełki, kamień w kuchni nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale można go używać, jeśli zabezpieczy się go specialnym impregnatem, wtedy ściany będzie można normalnie myć. Mieszkania na parterze też mają balkon. 😉 Toaleta, można dorobić umywalkę, nie jest to wysoki koszt, a punkt wodny mamy, bo po drugiej stronie ściany znajduje się już umywalka. Pralka, obciąć blat i dać ładowaną odgórnie, lub w miejscu gdzie ma być lodówka, zrobić zabudowę, wstawić pralkę a nad nią mniejszą lodówkę. Czasem w kuchni są pralki, spotkałam się z tym w domkach. Mieszkanie ma najwięcej światła. 2. Mieszkanie, kuchnia otwarta na salon ma swoje plusy, dla mnie jednak więcej minusów, bo zapachy mimo okapu, rozprzestrzeniają się na cały dom. Umeblowanie kuchenne i sprzęt raczej do wymiany a to są koszta, mieszkanie raczej do remontu. Owszem, jest balkon, osobiście 11 lat w Galicji hiszpańskiej mieszkam bez balkonu, da się... mam obudowany, z pralką i suszarnią, jako pomieszczenie gospodarcze, a zielone rośliny zdobią mieszkanie. 3. Mieszkanie, ma najmniej światła w części dziennej, troszkę ponuro jak dla mnie, większość oświetlenia stanowi sztuczne światło. Z tego co rozumiem klienci chcą kupić mieszkanie, nie wynająć, wiec dekoracje i tak swoje dadzą, zapewne jakoś zmienią wnętrza pod siebie. Kuchnia ładna, w pełni wyposażona, ale znowu otwarta na salon, więc ten sam motyw co w mieszkaniu nr. 2, u mnie średnio. Fronty w połysku, nie przetrzesz na mokro, musisz do sucha, albo płynem do okien z dodatkiem alkoholu, bo szybko odparowywuje nie zostawiając smug, ale przy moim mężu, on wszędzie zostawia paluszki, dostałabym kociokwiku. 😂Jak mówisz, kuchenka blisko zlewu, będzie pryskać od jednego lub drugiego i co gorsza, mikro blat roboczy... ja bym spanikowała, bo lubię się z garami rozłożyć. 😂 Ja mam połowę blatu zajętą przez mikro oraz blender koktajlowy, to ta kuchnia nie ma miejsca. 😅 Uchwyty do frontów to najmniejszy problem, bo zawsze można je wymontować i wyciąć uchwyt. Zauważmy, że budynek nie ma nowej elewacji w Będzinie był odnowiony i blok nr 1 miał lepszy stan. Ja wybrałaym nr.1 mimo braku balkonu. Najmniej wymaga przeróbek Z otwartych kuchni, wybieram białą podłogę 😂, premaluje się. 😂
Obejrzałam wszystkie odcinki,ale nigdy nie uwierzyłam, że wybrane nieruchomości zostały kupione. Na koniec widać jak już tam mieszkają, czyli parę książek, kocyk, poduszki, tu akurat kwiatki na balkonie i obowiązkowo cerata sponsora na stole, na tyle paskudna,ze zawsze zwracałam uwagę na ten szczegół. Chciałabym, żeby sąsiedzi wypowiedzieli się, czy ludzie z całej serii mieszkają w wybranych mieszkaniach.
Podejrzewam, że w trzecim mieszkaniu tam gdzie jest sypialnia był oryginalnie pokój dzienny, a tam gdzie jest salon, to była sypialnia z wejściem przez pokój dzienny i oddzielna kuchnia. Po wyburzeniu ściany między kuchnią a sypialnią, zrobili z tego salon z aneksem.
Mam 3 grzechy główne z odcinka- białe kuchenne fronty w połysku, czarny zlew i pralkę w WC. Co gorsza,z wszystkich jestem zadowolona 😁😁😁 mieszkanie nr 3 dramat. Brak blatu roboczego, drugi pokój jak schowek na szczotki (dla małżeństwa planującego dzieci/dziecko) i grzyb na balkonie 🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️do tego jeszcze lamele na ścianie,których wyjątkowo nie lubię. w mieszkaniu nr 2 też mi się ta ścianka rzuciła w oczy, to by była pierwsza rzecz do ogarnięcia
Jako że jestem będzinianka to wyjaśnie tajemnicę kaloryfera. Pod koniec lat 90 tych nie było podzielników i wszyscy płacili jedną stawkę za ogrzewanie. Mieszkańcy powiększali wtedy sobie grzejniki żeby mieć po prostu cieplej. Moi rodzice wtedy też tak zrobili bo mieszkania były mocno niedogrzane.
Pewnie właśnie własciciele tak zrobili w jednym z pokoi.
A jeszcze co do cen w tych okolicach. 12 lat temu mieszkanie 50 m2 sprzedawałam za 120 tys. 😅 Dziś jest warte pewnoe z 240 tys. Zagłębie kiedyś żyło kopalniami i górnictwem. Żyło się tam bdb i powstało dużo osiedli z wielkiej płyty. Obecnie takie miasta jak Sosnowiec i Będzin to sypialnie Katowic. Korki są i to okropne. Cała DTS z Sosnowca do Katowic ok. 8 rano to kilku kilometrowy korek.
Mieszkam w tych okolicach i kupowalam mieszkanie rok temu. Mogę powiedzieć, że ceny z odcinka są już nieaktualne 😉 teraz w tych okolicach za 250 - 300 tys. można kupić mieszkanie w metrażu 45 - 50 metrów, ale zwykle do sporego remontu (oczywiście mowa jedynie o starym budownictwie). Za metraże 55 - 70 metrów trzeba liczyć już conajmniej 350 tys., a jeśli mowa o metrażu w tej górnej granicy, to pewnie koszt około 400 - 500 tys. (stan mieszkań też jest bardzo różny).
Dla mnie i tak super ceny (mówię jako ktoś, kto wywalił pół bańki na kawalereczkę dla dziecka w Krakowie, bo wynoszę się z kraju, a nie chcę swoich studencików porzucać na pastwę dzikiego rynku wynajmu).
W pierwszym mieszaniu kwestię toalety można łatwo rozwiązać - sedes z wbudowaną umywalką, takie 2w1. Tak, jest to średnie, bo i dostęp do umywalki utrudniony i jest ona w dodatku miniaturowa i łatwo nachlapać, ale lepsze niż nic, a wstawienie małej umywalki, co byłoby najlepsze, to niestety więcej przerabiania. Dużo gorzej wygląda sprawa z pralką, nie tylko nie ma jej jak tam wstawić, ale nawet jeśli to się uda, to przy tym położeniu i przy takiej kabinie prysznicowej, to może być problem z pełnym otwarciem drzwi pralki, a jeśli nawet nie to, wkładanie lub wyciąganie prania to będzie bardzo niewygodna czynność - przed pralką nie kucniemy, musimy się schylać pod dziwnym kątem, prysznic zawadza, nie ma gdzie dać miski... małe rzeczy jeszcze spoko, ale nie wyobrażam sobie wyprania tam dużych i ciężkich rzeczy, jak na przykład narzuty.
Drugie mieszkanie nie jest ustawne w tej wersji w jakiej jest teraz, ale łatwo można to "naprawić", a raczej rozwiązać. Obstawiam też problem z dogrzaniem i nierównomierną temperaturą (te grzejniki), a na pralką ładowaną od przodu nie ma miejsca - okej to moja preferencja, ale przez tę pralkę w kibelku nie ma umywalki, a byłoby na nią tam świetne miejsce, gdyby nie ona. A gdyby tam nawet weszła tam pralka ładowana od frontu, to znowu załadunek i wyładunek przez wąskość tego pomieszczenia byłoby niewygodne.
Mieszkanie numer trzy - brak blatów roboczych w kuchni boli, jest ich za mało. Układ moim zdaniem mocno średni, ogromna sypialnia kosztem salonu i "kiszki" zamiast 2 pokoju, plus brak miejsca na pralkę... Ono się prosi o przesunięcie ścian, a to są koszty już duże.
Gdybym miał wybierać, to bardzo wahałbym się miedzy 1 i 2 - jako że balkonu nie potrzebuje, to wybrałbym 1 i poprawiłbym tę łazienkę po prostu, bo 2 jak dla mnie wymaga lub szybciej będzie wymagać więcej prac czysto remontowych. Ale trudno oceniać po tych ujęciach i nie znając też lokalizacji.
Potwierdzam, toaleta z wbudowanym zlewem uratowała mnie przed remontem.
Jak szukałam mieszkania 13 lat temu i powiedzialam, że chce balkon to pani pośredniczka powiedziala mi, że w moim budżecie nie ma balkonów, muszę doplacić 😆
XD
A może jeszcze zbudować samemu? 😂
Dlatego pośredników trzeba gonić. Szukać samemu.
@@joannas3719 w tym roku chcieliśmy kupić połowę domu. Ogólnie fajna okazja ale agent to był dramat. Zapewniał że wszystko jest czyste w księgach i dobrze że sprawdziliśmy, bo nie było czysto. Byśmy nie dostali kredytu a zaliczka by nam przepadła na mieszkanie przez niego 🫣
Oj. Zła kobieta 😂 Też lubię balkon albo ogródek
Tez bym wybrala mieszkanie nr 2, najrozsadniejszy uklad i ladny balkon.
Jeśli ten balkon z trzeciego mieszkania cię zaskoczył to przedstawiam ci to co ja zastałam kupując mieszkanie. Na balkonie była położona wykładzina pcv częściowo zakrywająca odpływ, listwy przypodłogowe, plastikowe przewiercone starannie, nawet większą ilością śrub niż te w salonie. Biorąc pod uwagę że generalka była tam w 2010 to zakładam, że syf zbierał się pod tą wykładziną 12 lat. Jak ją zrywałam to odkryłam pod spodem cały ekosystem, robiłam to w masce bo w sumie cholera wie co tam zakwitło 🙃
O matko 🤮
😱
Bardzo fajnie sie ogladlao milego dnia😃
Witam serdecznie Pani Agnieszko, świetny kanał bardzo dziękuję 😊😊😊 A może coś z Olsztyna???
Pomysł bardzo dobry, proszę o więcej takich programów.
Bardzo lubię Pani uwagi, zarówno te merytoryczne, jak i te lekko złośliwe ;)
Moim zdaniem bohaterowie dokonali najlepszego wyboru, nie płacą flipperowi i mogą urządzić mieszkanie wg własnego gustu i wymagań.
Gdybym była na ich miejscu, też bym tak wybrała.
17:33 miejsce na pralkę to jedno, ale montaż kaloryfera i wycięty w glazurze otwór na pokrętło to jest dopiero hit 😮
Mieszkałam w tego typu sytuacji, gdzie i grzejnik i prysznic były tak zamontowane. I w związku z tym przy braniu prysznica woda wylatywała... z pod drzwi.
Nie wiem jak to dojrzałaś przy takim krótkim ujęciu, ale to powinien być jakiś hit wśród dramatów remontowych 🤦🏼♀️🤣🤣
Też chyba wybrałabym mieszkanie nr 2, aczkolwiek dla mnie jest ono do generalnego remontu. Nie przekonuje mnie do końca układ tego salonu z aneksem, na tym metrażu zdecydowanie można to lepiej rozplanować. Raczej zdecydowałabym się na połączenie łazienki i toalety, żeby sensowniej umieścić pralkę. Ten kawałek ścianki w salonie możliwe, że został zostawiony, bo tam od strony kuchni stoi jeszcze szafka. Tak ogólnie mówiąc to ja osobiście prawie zawsze wolałabym kupić mieszkanie do remontu (i tak też zrobiłam 😅) i urządzić je po swojemu. W ogromnej większości mieszkania już urządzone są robione "na jedno kopyto", totalny basic, szare ściany, drewnopodobne płytki, których nie lubię, pseudo "cegiełka" itd.
Bardzo ciekawy odcinek. Pozdrawiam 😘
Bardzo ciekawy odcinek z komentowaniem House Hunters, nie pomyślałam, że będzie aż tak ciekawy :)
Same here :D
Ten moment, gdy oglądasz swoją ulubioną youtuberkę Agnieszkę Konieczną i widzisz, że będzie komentowany odcinek z Twoich okolic. I więcej... ten moment, gdy oglądasz swoją ulubioną youtuberkę i słuchasz, jak komentuje mieszkanie, które znasz xD pozdrowienia i dzięki za fajny odcinek :)
🥰
Mam to samo :D Jedno z tych mieszkań kupiła moja mama :D
Warto też wspomnieć, że w miewszkaniu nr. 2 ustwienie AGD jest nie tylko niewygodne, bo ciężko mi sobie wyobrazić uzywanie dwóch palników tuż przy lodówce, ci niezgodne z przepisami, które określają minimalną odległość pomiędzy zlewem a kuchenką na 50 cm. Poza tym na tym balkonie z listwą cokołową widać nierówny odstęp pomiędzy płutkami, a ścianką "balustradową", co wyglada nieestetycznie i sprawia wrażenie, jakby komuś nie chciało się tej powierzchni wyrównać i poprowadzić jednakowego spadku w jedną stronę.
Podoba mi się też, ze w sumie to uczestniczka "poinstruowała" agenta nieruchomości, ze odpływ w podłodze to odpływ liniowy :D
Tez mi się ten fragment podobał :D
No ten agent to tak dopiero wczoraj dowód odebrał. :D Na pewno chciał dobrze, ale czuć brak doświadczenia. :D
Oczywiście, że to niewygodne i niezgodne. Ale ja myślę, że kupującym zostało wystarczająco dużo pieniędzy w ich budżecie, aby zrobić sobie nową kuchnię w innym układzie.
Świetny odcinek ☺️ mieszkam niedaleko Sosnowca 😅 dlatego tym bardziej wiem, ze Sosnowiec to stan umysłu 😉 oczywiście, żarcik 😁 pozdrawiam
Czy też zauważyliście, że w trzecim mieszkaniu w aneksie kuchennym jest zdjęcie piekarnika zamiast prawdziwego piekarnika 😂? Zabawne jest to, że Agent twierdzi, że brak sprzętów AGD to zaleta… pomijając argument, że każdy może sobie sam kupić sprzęt to dochodzi tutaj kwestia czy zabudowa jest dobrze zrobiona. Mam na myśli to, czy zabudowa robiona po taniości będzie miała odpowiednie miejsce dla lodówki, piekarnika czy zmywarki. Lodówki pod zabudowę mają różne wysokości. Dodatkowo kwestia czy dobrze są gniazdka zrobione aby mogły wejść meble pod zabudowę. Jak nie ma AGD to równie dobrze gniazda mogą być źle zrobione i klient się nie skapnie.
Nie zauważyłam tego 😂😂😂
W pierwszym mieszkaniu też wydaje mi się że była atrapa płyty i piekarnika
Też miałem kiedyś takie niebieskie meble w pokoju. . . nawet solidne były 😄
mam tak ułożone łóżko w poprzek przy grzejniku żebrowym i nie jest ani za gorąco ani sie nie parzę, wszystko przez to ze spod okna zawsze powietrze jednak zimą wchodzi więc gdzieś się te dwie temp równają. poza tym grzejnik nie musi być na full rozkręcony żeby w pokoju było ciepło, wąskie pokoje się szybko nagrzewają 😊
Nie zgodzę się co do czarnego zlewu z ociekaczem. Wystarczy go impregnować olejem (ja to robiłam zwykłym rzepakowym) i wygląda jak nowy. Po kilku latach używania gdzie woda jest twarda - zero problemów.
Druga sprawa - o co chodzi z tym kaloryferem starego typu - koleżanka zasnęła i się poparzyła a gdyby dotykała takiego aluminiowego "nowoczesnego" to by się tak nie stało? 😅 W sensie, on jest chłodniejszy w dotyku przy takim samym ustawieniu? Bo mam wrażenie że odwrotnie, tym aluminiowym się łatwiej poparzyć.
Ps. Mieszkanie za taką cenę wydaje się jakby było niemal za darmo...
Potwierdzam. Zwykły olej i po sprawie.
Super materiał
Zaletą Sosnowca i innych miast metropolii jest to że można w 20 minut być w centrum Katowic do pracy- busy, pociągi i tramwaj jeżdżą co chwila. A różnice cenowe są znaczne, bo mówimy o podupadlym mieście 150 tysięcy vs mieście wojewodzkim 300.000 mieszkancow
Ten wąski pokój w trzecim mieszkaniu był wcześniej ewidentnie kuchnią, bo w mieszkaniach z tamtego okresu większość kuchni jest właśnie takich rozmiarów i przede wszystkim nie było salonów z aneksami.
Wygląd trzeciego mieszkania może sugerować, że pierwotnie kuchnia znajdowała się w tym dziwnym malutkim pokoiku. Flipper przeniósł kuchnie do salonu (bo taka moda? nie wiem nie lubię aneksów kuchennych) w związku z tym mamy jeden pokój z kuchnią, która wygląda dość nienaturalnie (wciśnięta w kąt) i mikro pokój w którym nic nie zrobisz. Zgadzam się z innymi komentarzami. Drugie mieszkanie było najlepsze. Dwa niezależne ustawne pokoje a trzeci pokój został połączony a kuchnia poprzez zburzenie części ściany. Mieszkanie wydaje się dzięki temu jakoś bardziej naturalne i funkcjonalne niż w pozostałych dwóch (siedząc na kanapie mieszasz sobie zupę w garnku).
za długie zasłony...wołają o pomstę do nieba. ściana z cegieł kojarzy mi się z tandetą, a stare grzejniki są najlepsze, bo długo trzymają ciepło po ich skręceniu, a to że ktoś sobie oparzył plecy zasypiając oparty o taki grzejnik....no jakby sytuacja dość niecodzienna i to żaden argument nie jest.
Bardzo fajny odcinek😊 My zrobiliśmy interes życia, kupując (do remontu) stu metrowe mieszkanie z ogrodem😅 za 150 tysięcy 😅 co prawda miasto 25 tys. mieszkańców no ale i tak, teraz o takich cenach to nawet i tu można pomarzyć 😂
Pamiętam ten odcinek z tv. Ten agent nieruchomości wydał mi się lepszy niż ten drugi (Mindak chyba) ale to tylko moje zdanie oczywiście.
Mindak to ten sam co w Mieszkaniu na miarę?
@@ogustachsiedyskutuje tak, dokładnie ten. Gość mnie irytuje tymi swoimi "śmiesznymi" komentarzami. Ten tutaj wydaje się bardziej profesjonalny (chociaż oczywiście mogę się mylić. Takie mam po prostu wrażenie).
@@MGmbHPLto też tego tutaj polubiłam bardziej :)
29:42 ja mam właśnie taką sypialnię, szeroką na 220 cm. Wstawiliśmy łóżko kontynentalne na 140 cm i mamy po okolo 40 cm przejścia po obu stronach (z jednej strony jest ciut szerzej, powiedzmy 45 cm, z drugiej 35 cm). Bardzo wąsko, po tej drugiej stronie trzeba wchodzić praktycznie bokiem, ale da się. Można byłoby ustawić bokiem przy ścianie, ale wtedy jedna osoba musiałaby wchodzić "przez nogi". Wiadomo, nie jest to doskonałe rozwiązanie, ale chcieliśmy większy pokój oddać dzieciom :)
A gdyby łóżko stało bokiem do okna, tak jak tutaj, to nie ma dostępu do okna ani do podłogi np. z odkurzaczem inaczej niż przechodząc po łóżku, co dla nas było absolutnie nie do zaakceptowania
Mam podobnie. Łóżko na 140 cm szerokie i wąskie dojście z obu stron, ale nie przeszkadza.
Moim zdaniem małe miasta to przyszłość 🙃 miejsca do pracy tworzą ludzie mieszkający w danym mieście więc im więcej ludzi zacznie się przeprowadzać tym lepsze będą warunki w tych miastach, a na przeczekanie zawsze jest praca zdalnia.
Ostatnio wyświetlają mi się często ogłoszenia z różnych miast Polski. W Warszawie niektórzy próbują kawalerki sprzedawać za 1.5 miliona 🤣 w Katowicach ceny już takie bardziej normalne. Myślę że Sosnowiec i Będzin będą również miały w miarę normalne ceny. Trzy lata temu w Mysłowicach znane mi osoby za ok 600 tyś kupiły skrajny szeregowiec z 10 arową działka . Niewiele tam remontowali.
34:10 też aż niedowierzam tym cenom... obecnie sprzedaję mieszkanie w Wawie na Mokotowie i cena za metr to jest ponad 17,5 tyś na mkw i to nie jest wygórowana kwota....
Aga Jak zawsze masz racje. Rzut to podstawa.
Z rynku wtórnego typu wielką płyta ważne jest sprawdzić instalacje, bo to są grube koszty. Elektryka, hydraulika itp. To, że mi3szkanie ma nowe drzwi i jest odmalowane wcale nie gwarantuje, że za chwilę nie będziemy tego skuwać bo Pan od remonciku chciał przyoszczędzić na tym czego na pierwszy rzut oka nie widać.
50:33... uwielbiam :)
Oglądam i słucham na telefonie.
Stare grzejniki sa swietne moze dlizej sie nagrzewaja ale tez dluzej trzymaja ciepło. Ja jestem na tak:-)
Agnieszka, na początku chcę Ci podziękować za Twoje filmy. Obejrzałam już kilkanaście i szczególnie cenne wydają mi się te, w których komentujesz rzuty projektów. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest funkcjonalność pomieszczeń. Patrzą na wizualizacje wnętrza i zewnętrza domu i mówią: taki chcemy, bo ładny. A potem się okazuje, że drogo wyszło, i że rzeczywistość nie odpowiada potrzebom... Zastanawiam się, jak ci państwo z tego programu potem mieszkali w tych dwóch wąskich pokojach, jeśli rzeczywiście powiększyli rodzinę. Gdzie zmieścili łóżeczko i szafkę dla dziecka? Czy od razu musieli drugi pokój przerobić na niemowlęcy i żona spała osobno, skoro w ich sypialni małżeńskiej raczej by się akcesoria niemowlęce nie zmieściły? 8mkw to bardzo mało na sypialnię małżeńską, a już na pewno za mało, żeby rodzice spali z niemowlakiem w tym samym pomieszczeniu... Jak komentujesz różne rzuty dla nas, czy mogłabyś również wspominać o podatności komentowanych sypialni małżeńskich na dodanie do nich niemowlaka w formie dostawki do łóżka małżeńskiego lub osobnego łóżeczka? Wielu młodych ludzi buduje dziś dom z myślą o swoich przyszłych rodzinach i projektują pokoje dla dzieci, a nie zdają sobie sprawy z tego, że takie maleństwo najpierw warto wygodnie ulokować z rodzicami... jeśli metraż sypialni małżeńskiej na to pozwala. ;-)
Chętnie też posłucham co myślisz o projektach pracowni z500. Kiedyś bardzo podobały mi się ich projekty Z12WL oraz Z32, bo są malutkie i z poddaszem, a mają po dwa pokoje na parterze. Planowaliśmy wtedy, że zbudujemy domek z poddaszem, które będzie dla dzieci, a sami będziemy mieć sypialnię i gabinet na dole. Ostatecznie jednak wybraliśmy dom parterowy i projekt indywidualny, inspirowany projektem Maluch Bis Archetonu z założeniem lekkiego powiększenia pomieszczeń i zrobienia dodatkowego pokoju w miejscu kuchni. U samego początku drogi projektowej moim założeniem było, żeby do wnętrz weszło mi wszystko, czego potrzebuje nasza 4-osobowa rodzina. To znaczy, że cały czas brałam pod uwagę nie metraż pokoi, tylko ich szerokość i długość. Bo przecież pokój 13mkw może być wystarczający na sypialnię małżeńską z szafą i łóżeczkiem niemowlęcym, ale może też zupełnie się na nią nie nadawać, jeśli jeden z wymiarów będzie mniejszy niż 3,5m.
Poza faktem, że liczy się wymiar a nie metraż, ludzie nie zdają sobie sprawy na etapie projektu, że każdy mkw budowanego domu to są kolejne tysiące zł do wydania. Nikt nie przelicza metrażu na złotówki i dlatego nie zdajemy sobie sprawy, że za nieocieplony ale duży garaż w bryle trzeba będzie wyłożyć dodatkowe 100tys, że jeśli jadalnia będzie miała np. 12mkw to to jest dodatkowe 70tys. zł, a za 30mkw salonu wychodzi 180tys. (Nam ostatecznie wyszło jakieś 6tys zł za mkw do stanu deweloperskiego nie licząc gwc, pompy ciepła, rekuperatora i paneli fotowoltaicznych; razem z nimi nasz dom to już 7,5tys za mkw - woj. lubelskie). Trzeba było sobie zadać ważne pytania, np. czy naprawdę chcemy wydawać dodatkowe 250tys. zł żeby goście, których mamy kilka razy w roku, widzieli ile mamy przestrzeni? Czy naprawdę potrzebuję spiżarni, jeśli do supermarketu mam mniej niż 1km odległości? Czy musimy mieć garaż dla auta wartego 30tys. zł? A żeby było nam jeszcze trudniej podjąć te decyzje, to każdy wokół nas lepiej niż my wiedział, co musimy mieć. Mama mówiła, że spiżarnia jest niezbędna - bo sama trzyma przetwory w niedostosowanej do tego kotłowni. Tata mówił o większym garażu, bo jego garaż jest dla niego za mały. Teściowa koniecznie chciała, żebyśmy mieli pokój gościnny, bo sama często ma gości. Sąsiadka przekonywała, że potrzebujemy piwnicy, bo sama o niej marzyła, więc dobudowała sobie piwniczkę w ogrodzie, i jest zadowolona. Przyjaciółka przekonywała do garderoby, bo sama ma dużo ubrań...
A my siedliśmy z kalkulatorem i policzyliśmy, na co nas będzie stać. Zrezygnowaliśmy z garażu, garderoby i spiżarni, a potem także z jadalni i osobnej wielkiej przestrzeni salonowej... Dom byłby z tymi pomieszczeniami łącznie dwa razy droższy. Spróbowałam jakoś zmieścić nasze meble w Z32, potem w Z12, wreszcie w Maluchu Bis... Klatka schodowa zabiera dużo przestrzeni... Jak się okazało, że mogę mieć wszystko na parterze, a bryła domu będzie tylko o 1,5m szersza niż gotowy projekt Z12, to wygrała parterówka. No i właśnie wykańczamy nasz domek parterowy 78mkw, w którym zmieściliśmy: 3 małe pokoje po 9mkw i sypialnię małżeńską 12mkm, kuchnię z aneksem salonowym 19mkw (to po prostu duża kuchnia z rozkładanym okrągłym stołem oraz miejscem na narożnik i stolik kawowy; z TV nie korzystamy już ponad 15 lat). Mamy też łazienkę 4,5mkw i maszynownię z wc również 4,5mkw, korytarz i niewielki wiatrołap. Dziś już kończymy tę przygodę i zbliżamy się do przeprowadzki, ale mimo dobrych założeń i wyliczeń odległości na sprzęty i tak wyszło nie wszędzie idealnie. Wentylacja mechaniczna zeżarła nam aż 10cm więcej wysokości, niż było planowane (dobrze, że zakładaliśmy 260cm, bo wyszło ostatecznie 253cm - absolutne minimum). Panowie od wykończeniówki chyba pierwszy raz robili bidet... Zamontowali mi sedes tylko 10cm od tego bidetu i aż 35 cm od ściany, choć piony były dobrze wymierzone. Z bidetu da się korzystać, bo jestem w miarę szczupła i mieści mi się noga między urządzeniami, a szkoda czasu na poprawkę wymagającą kucia płytek i przesuwania stelaży, więc już tak zostanie, ale miało być wygodniej... :( Rozdzielnica elektryczna z otwieranymi na bok drzwiczkami zajęła środek ściany, na której miała być szafa wiatrołapowa z przesuwnymi drzwiami. Więc o przesuwnych drzwiach i drążku wewnątrz już mogę zapomnieć, bo wtedy rozdzielnica się nie otworzy. Trzeba będzie wziąć stolarza do tej szafy i chyba podzielić ją na 3 nierówne segmenty, w którym środkowy będzie całkowicie podporządkowany rozdzielnicy... :( Pani od fotowoltaiki upewniła nas, że tak, falownik będzie wysoko na ścianie. I tak został zainstalowany, ale magazyn energii powiesili pod falownikiem, tuż nad podłogą. I już na "komodę techniczną" z narzędziami trzeba szukać gdzie indziej miejsca w domu... A to tylko przykłady naszych kwiatków budowlanych.
Dobrze, że są takie osoby jak Ty, które za darmo w internecie dzielą się rzetelną wiedzą o planowaniu domowej przestrzeni. Dzięki temu kolejni ludzie unikną takich błędów, jakie popełnili nasi rodzice, i jakie my popełniliśmy. Dobrze, że jesteś!
30:39 tak potwierdzam. Mój mąż poparzył się podczas snu takim starym grzejnikiem. Jak się obudził oparzenie było już rak duże, że był bąbel.
Płyta i piekranik w mieszkaniu nr 3 to atrapy 😂 36:21
Pierwsze mieszkanie. Miejsce na zmywarkę obok ściany bez płytek. To kolejny duży problem oprócz cegły na ścianie. Do tego 3 pokoje przy założeniu metrażu od 55 metrów za 300 tys to nawet jak na Sosnowiec kwota bardzo mała. Trudno zakładać jeszcze że pokoje będą duże a wyposażenie lepsze niż podstawowa Ikea 😢
3 mieszkanie W tym pokoiku 7 m była pewnie kiedyś kuchnia Przeniesiona do salonu, a sypialnia to mogły być kiedyś 2 oddzielne pokoje. Remont w stylu Dorota was urządzi. Zawsze mnie ten tytuł bawił bo nie słowo "urzadzić" ma też inne niezbyt pozytywne znaczenie 😅
Ej, ja na parterze mam balkon. Nic niezwykłego. 😉
Miałam zlew obok kuchenki. To był koszmar, szczególnie kiedy próbowało się podczas smażenia wypłukać na przykład kubek.
Teraz mi się przypomniało coś co zupełnie wypadło mi z pamięci: moi ś.p. dziadkowie mieli osobną toaletę... ale były dodatkowe drzwi bezpośrednio z wc do łazienki :D nad drzwiami było przeszklenie, żeby było widać czy zajęte (czy świeci się światło; oczywiście również standardowe drzwi łazienkowe z szybką miałyby już taką "funkcję" :-)) nie pamiętam na ile często korzystało się z tych drzwi bo jak bywałam u dziadków na wakacje to byłam z 3 siostrami i mamą więc toaleta bywała często zajęta (7 osób) i tak czy siak trzeba by czekać na moment aż się zwolni - siku akurat tuż przed kąpielą było utrudnione ;-) czy też odwrotnie - wieczorem nie można było przejść umyć ręce gdy ktoś siedział w wannie. Aczkolwiek na co dzień przy 2-4 osobach (bliska rodzina więc można nawet jak ktoś się kąpie wejść umyć ręce) to dobry patent PS. tak naprawdę nie pamiętam czy te drzwi nie były "'zablokowane" :P Wcześniej dziadkowie mieszkali na wsi - mieli duży dom bliźniak. To dopiero było fascynujące miejsce. Architektonicznie uważam że mistrzostwo - te drzwi, przejściowe pokoje... Bardzo tajemnicze, nocą nawet straszne, trochę jak labirynt... Ah, jaka szkoda że już nigdy nie będę mogła tam być... 🥲Jakie wrażenie by na mnie zrobił jako dorosłej osobie? Czy faktycznie był tak duży?
37:58 w tej kuchni prawie nie ma blatu roboczego!
Jak patrzę na te ceny, to prawie jak za darmo. Niedawno miałam poszukiwania własnego mieszkania w Warszawie. Znalezienie czegoś w okolicy pierwszej linii metra, co nie kosztowałoby minimum 16 - 17 tys za m2 było trudne, I to były mieszkania do generalnego remontu.
Noo, albo w Krakowie. Kosmos. :/
Tu do metra jest 300 km. dlatego taka cena
4:00 Właściwie to nie mają wyboru... Trzecie mieszkanie ma balkon i jest oczywiście ładniej urządzone (świeżo wyremontowane) niż drugie. Pierwsze bez balkonu raczej odpadnie.
Jeszcze przez rok lepiej kupować duże monitory do salonu, aż nie unieważnią opłaty na media państwowe.
Też wybrałabym 2 mieszkanie. Ten kawałek ściany jak najbardziej bym zostawiła. Widać było, że tam jest jeszcze jedna szafka z blatem. Nie jest szokujące, że w Sosnowcu są dużo tańsze mieszkania, już w Krakowie, czy Warszawie. Szokujące jest, że w Warszawie, czy Krakowie są tak drogie. A od Sosnowca daleko szukać nie trzeba, żeby mieć dużo droższe mieszkania. Wystarczy zajrzeć do Katowic.
W blokach w zaglebiu niestety ubikacje sa oddzielne ale bez zlewu. Tak kiedys budowali bloki . Ja bym sie nie czepiala tego.