Зарядна станція FlashFish UA550 та клони. Проблема зарядки.
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- Нова станція з Китаю згоріла при першій зарядці. Китаєць собі то пробачив, тому станція поїхала до мене і відібрала у мене пару днів життя... :( По людськи зробити не вдалось, прийшлось займатись запихуйством додаткового перетворювача. Якось тай запрацювало...
Почалось як простий ремонт а завершилось лозунгом "ніколи знову"...
Окреме належне "фу" варто висловити конструктиву корпуса цьому клону Анвомі/Бревія ітд
Пригадую, як я в лихі 90ті підкидав блоки живлення японським та німецьким телевізорам на заміну випаленим рідним на моношассі.
Ця робота нагадала мені ту є*лю.
Дякую за цікаве відео :)
Коментар який підтримує україномовний контент навіть попри супротив ютуба
Кажу відразу не експерт, тому скоріше відповідь чисто для себе. Таке питання, що до транзисторів впаяних та й китайських заводських теж на 9:10 чому охолоджувальна пластина транзисторів направлена в сторону плати, а не навпаки до підвісного радіатора? Бажаю наснаги та крепких нервів, дякую за контант.
Чудова робота
Дайте спокій. Запихуйство... Але краще ніж ніяк.
запах стиглих транзисторів... це неймовірно !!!
А мені той запах не подобається. Він не приємний і вїдається в одяг та легені. Молоді вориґінальні не паяні транзистори пахнуть краще. А ще як з ароматом каніфолію! Ммм... :)
Дали зарядну станцію, а отримали, а отримали зарядну станцію з мишкою провідною, за творчістю лайк, цікаво як часто користуєтеся двома каналами ослика при ремонтах такої техники
Дуже рідко. Ослик загалом потрібен в окремих випадках чи окремій техніці. А от без вольтметра уже важче :)
@@porterlv часто навіть не запам'ятовуєш як двома каналами користуєшся. Приклад: в тому-ж синхроннику глянути чи є дед тайм, чи не сквозить через верхнє і нижнє плече. Або якщо щось сере в лінію, глянуть шо саме.
Часто два канали не задіяти через спільну землю. ;)
Точно...
@@porterlv я диф щуп навіть в коробочку його не прячу. Бо осцилограф теж має землю, і час від часу воліє видобути через неї безкінечну потужність
Ого! 🙀Ото тема щоб "побакланити" Кулібіна , але так не можна .
тому лиш скажу , що можна паяти підозрілі ключі сплавом Розе , і тримаючи їх до низу - спостерігати коли самі відпадуть. І не потрібно буде міряти температуру ! 🤣отаке от трололо для підняття почуття гумору .
Я сьогодні замовив пару дешевих Контролерів заряду сонячної батареї KW1230 ШІМ 12/24В 30А - хочу їх для отаких от справ попробувати . Ще не отримав , підозрюю що фуфло , але чекаю .
Кулібіну по любому лайк !
триндіти і критикувати диванним академікам легко .
Тупо треба довбати сю скалу і не реагувати . 🙂
Ті дешеві шім зарядники сонячні, то тупо кнопка від шуруповерта. Лиш контролер струм підтримує і напругу. Там в колі сили лиш польовик (жодних дроселів, кондюків). Але для заряду батареї такого примітиву, виявляється, достатньо...
Зашунтуєте шунт, і не функціонуватиме функціонування. 😊
Тоді можна буде продовжувати продовження. :)
@@porterlv імєнно
Супер відео ,цікаво скільки коштувало вартість запчастин і скільки взяли за роботу? (питаю щоб у майбутньому розуміти вартість ремонту)
То "індивідуйні" випадки та і тут не магазин. Тому сорі, нема у мене бананів. :)
Кулібінство - наше все. Таким чином ми і вижили
Мастеру стресс а ролик получился хороший.
У тих мостових понижуючих/підвищуючих перетворювачів завжди сильно гріється тільки один транзистор, ще один середньо гріється і два повністю холодних. Були декілька плат павербанків на 100 вт з різними контролерами у всіх поведінка однакова гріється більше 100 градусів один транзистор і якось працює. Я нормально заряджав акумулятори такими 20А перетворювачами, можливо там на платі щось заважає, може взагалі треба було забити на індикацію ватів, закоротити старий перетворювач і використати звичайну зовнішню зарядку на потрібну напругу.
До речі, як тільки з'явились ті конвертери на 20А, то вони реально видавали 20А. А теперішні дають до 10А і каляться. Максимум 9А з нових витягував короткочасно. Хоч схема і виконання однакові. Може ферит інший, або транзистори. І то багато користувачів це помітили.
Якось була потреба в 16а на 5в. По запчастинам конвертор вийшов десь 700грн. Але воно без радіатора стабільно паше безкінечно довго.
Я колись так в паяльну станцію встроїв такий конвертер (але ще перші зразки, чесні). Реально 20А дає стабільно (кулер з термостатом почепив). Але винесло воно мені теж десь 700 грн (багатообертові потенціометри, ручки з механічною шкалою до них, ампервольтметр, сам конвертер). На другий раз вже купив модуль на 1,2квт (60в, 21а). До 700 грн вартує і має дисплей, регулювання від нуля, кулонометр і т.д.
@@taraspavlyk4932 в мене ще нюанс був: вхідна напруга до 14s, а це під 60в) і навантаження 8 моторчиків, з їх викидами) валить все на 650кгц, по входу чисто кераміка, по виходу кераміка з полімером (бо мотори).
18:45 зліва мікросхема (зазвичай xl4016) і діод, не транзистор. Справа синхронний (lm25116 здається), зліва ні.
Ті 20А конвертери (синхронні) мають великий недолік. На їх вихід не можна подавати напругу більшу, ніж виставлена крутилкою. Горить смд діодик малопотужний. Зарядки з них можуть бути лиш через послідовний діод. Я такий спалив двигуном колекторним, коли різко зменшив напругу, а двигун потужний ішов по інерції і генерував чималу напругу.
І з діодом нині мав приколи. Купив на алі розв'язочні діоди на 30А, щоб розв'язувати стрінги сонячних панелей (якщо є два і більше полів панелей в різних напрямках, а сонячний вхід в інверторі -один). Подав через нього 20А, замість заявлених 30А і за 2 хв температура на діоді 200+⁰ ,і потім-пробій. Падіння напруги 0,65в. Тобто, при 30А на ньому буде 20+Вт розсіюватись!)) Це потужність паяльника!) і то все в пластиковому корпусі- термосі!)) Відкрив суперечку. Той діод і 10А не витримає в тих умовах, а китаєць 30 заявив😂.
Краще-б даташит далі першої сторінки відкрив: там є параметр по типу Typical thermal resistance, а якщо пощастить, то і графіки з режимами роботи. Бо 20А Жоден відомий мені діод без радіатора не вивезе, оскільки то220корпус може розсіяти сам близько 1.5вт тепла, а при 20А, падінні напруги навіть 0.2в буде виділятись 4 вт тепла.
Однозначно, що то зрозуміло. Я просто для прикола їх купив, бо мені розказували і доказували, що то робочий метод. Просто знайомим довів, що то все фігня і воно більше 5А не пропустить довготривало. А в китайця всерівно гроші поверну. Там радіатор здоровий має бути, щоб 20Вт розсіювати.
Така проблема з нагрівом мосфетів є на всіх схемах зарядки при заміні мосфетів при пробої, саме на шимі SC8815. Не знаю в чомі біда, але скоріше треба підбирати пари тразисторів по параметрам
Дурня. Скоріше є наслідки після вигорання, як то прогари плати, що мають провідність. Або, власне, вигорають ті, що мають якийсь брак з заводу. Принаймі я так думаю.
Була нещодавно станція цього виробника в ремонті після вилки смертника. Відремонтував, але.... Зібрана на літіі і там с заводу нема балансиру, а там на хвилиночку 3s18p. Не станція а БІМБА!
причому запалювальна)
тільки думав про прогар и... чи не простіше було сремонтоват прогар? класне видео 👍
Сремонтуват прогар на багатослойній платі не так просто. Хто зна, скільки там провідників пошкоджу поки вирізатиму... І получиться трупак :(
@@porterlv звичайно, все може бути.
@@porterlv в адекватних розробників 2шар зазвичай суцільний GND, до нього можна шкрябати. Хоча в адекватних розробників і транзистори не так часто випаровуються
Добре, що не купив таке гімно. Бо продавець попередив, що станція вже знята з виробництва.
Знята - не знята - то нічого не поміняє... Не думайте, що китаєць вам пришле нову плату...
У вас міцні нерви, я б її викинув після 3ї спроби) Хоча куплену якось на запчастини колупав чуть не тріснув, але зробив 😂
Була б моя - давно би розбив об бетон. А тут чужа, треба повернути. :)
Запах спілих транзисторів, через задній прохід, шкрябання пригару щупом..🤣🤣🤣🤣
А кому зараз легко? Дивіться інші відео каналу - Вам може сподобатись :)
У компьютерних мамках в такому корпусі транзистори є але мало з каналом n, біля роз'єму PSI-E на мамках не дуже старих є парочка транзисторів, використовується для живлення відеокарти якшо не помиояюсь, вже більше 4 років материнок в руках не тримав.
Біля роз'єму PSI-E? Хм, файно :)
Суміш технопорно,гінекології і проктології😁
Дендрофекалогії, зумовленої тяжкими обставинами і суворою реальністю
@@AndruShows о,професор!!!
Я б ще дросель інший підкинув. Був колись атх 500вт з схожим дроселем. Проблемний бублик стояв після діодів в 3.3в каналі окремо від дроселя групової стабілізації. Чи то міжвиткове, чи то пробой обмотки на гострі края магнітопроводу. На холостих всі напруги в нормі, а при невеликій нагрузці весь бж йшов в захист, помітно підвищуючи перед вимкненням напругу по 3.3в. заміна дроселя допомогла
Доброго дня, канал цікавий хоч я мало у цьому розбираюся. Бачу що ви дуже оригінально відповідаєте на коментарі та питання, але ризикну задати :) На вашу думку з огляду на ваш досвід ремонту зардяних інвертоних станцій - вони виходять з ладу через пагану якість чи через те що їх неправильно використовують (не дотримуються наприклад правил підключення, занадто велике навантаження дають тощо) ?
Дякую. В загальній масі люди палять станції через криві руки і не розуміння що і нащо... Є окремі випадки заводського браку та окремі типові болячки окремих моделей. Про то книжку можна писати...
В коментарях срач для руханки та гумору. Та і принцип ви уже мабуть вловили на які питання як я відповідаю. ;) Гарного дня.
@@porterlv дякую за відповідь! Звісно що може й це й не 100% точний висновок враховуючи що ми можем мати парадокс виживших, все ж таки головна проблема інверторів - це людський фактор . Висновок - вивчаємо матчасть бо це допоможе вижити
90% - палять зустрічним струмом і переплюсовками.
Добрий вечір.
Потрібна ваша порада.
Маю станцію,подібну ,як Екофлоу.
І маю сбірку акумуляторів Lifepo4. 8s1p. 24v.
В станції е вхід для сонця і він же від прикурювача 12-24в 8А. максимум 10А.
Питання чи можу я цю свою збірку підключити в цей вхід,чи треба якось обмежувати струм?
Я не даю порад. А як чесно - я хз. Кажуть, гібридникам не можна АКБ напряму на сонце. А інші кажуть, що працює. Тут ангалогічно... Я хз.
прям детектів 😁
А всі 4 транзистори мінялися, чи тільки пара згорілих? Може, у старих там як раз більший опір (або вищий поріг відкриття), і через різницю в характеристиках значно більший струм валить через поміняні.
Чомусь ще коефіцієнт заповнення керуючих шім імпульсів на згорівших транзисторах більший (63%), ніж на не згорівших (35%). А якщо вони більше часу відкриті, то вони більше і гріються, все ж логічно. Чи не міняв пан старі транзистори із новими місцями? Може шімка (драйвер) чи то трохи підпалена, чи то обв'язкою сконфігуровано все так, щоб вигорівший канал помпував через себе більше струму, ніж вцілілий?
ШІМка мінялась. Транзстори, здається тасував. Давно то було і мов у старшному сні...
@@slamslam2639 я думав, то на нижнє і верхнє плече ослограми були, а не на нові/старі. Згорілі там в обох плечах мали бути, щоб коротке по входу у виключеному стані було. Тоді як раз в сумі близько 100% виходить.
одразу кинулось в очі , різна скважність по керуванню ))) , чи то так нада ? )))
Я хз, плотно той перетворювач не вивчав. Він з 4тирма транзисторами і дроселем "в повітрі". Вміє як повишайка і як понижайка.
Можна було ще один костиль поставити коли засвічується зелена лампочка релюшки передергивает вхід😅 особисто я тим би теж не хотів займатися
Ще нам бракувало розбирати і блок живлення та тягнути дроти з нього... :(
Головне робить😊
Каліченька... :(
То мабудь були переспілі транзистори🤣
Майстру вже пора придбати коронку, для вирізки куллерів.
Ступінчасте свердло для тендітних китайських дупок електроприладів
Ступінчатим сверлом ви 80 - 120 мм не влупите дупла. ;)
@@porterlv коронка ріже, ступінчасте - бува розриває пластик (дешевий китайський)
Цікаве таке питання, не дуже спец в цій темі але якщо була теорія що перегрів транзистора викликаний програром текстоліту під транзистором чому не спробували вивести поза плату транзистори то220 корпусом на нормальний радіатор, виключили б прогар текстоліту і якщо б запрацювало можеа було б напртклад пожертувати розеткою одною яка поруч і замість неї встановити радіатор. Хоча може це залишилось поза кадром просто...
Майстре , допоможіть , порадою
Мою таку станцію (тільки назва Ctolity ) користувався набагато, але через пару місяців стала вимикатися на 53% заряду ... І заряджається тепер з 53 %...тобто до 0 розрядити не можу ...зяряджаеться теж , замість 3 годин десь 1.5 години...доходить до 100% і по ватметру з розетки майже не бере ...що з ним може буди , полетіли половина акумів , чи якись розсинхрон чи якась плата/безпека ? Потужного нічого не підключали максимум 400вт (пару раз комп і проектор ) а так мультиуи для малого на проекторі 50 вт Макс...
Що робити😢 дякую вам 😊
Що робити? Віддайте бідним родичам а собі щось нормальне купіть...
Зате заводська плівочка на екрані на місці)
Бо станція - целка. Згоріла при першій зарядці.
доброго дня. що порадити на 2400 Wh? дякую
Bluetti ac200pl
Лаконічність - це добре. Але ж арґументуйте.
Транзистори треба міняти всі чотири якшо з 4 транзисторів згорає один абоо два тільки якщо вони працюють у парі
Резистори різні для неодночасного переключання транзисторів під час роботи
Та ви шо?! Правда?
Попадались схемы де так реалізовано деад-тайм якщо контролер шім того не вміє. Іншого пояснення я не находжу. При автоматизованому монтажі чим більше однакових номіналів, тим швидше (менше котушок заряджати оператору у станок)
Дроссель перетворювача живий? Може дохлий, то й грілися транзистори.
Чому тільки один?
@@porterlv хто зна, керування добре, одже проблема з навантаженням, який більше часу працює той і буде більше грітись. Напевно верхній ключ і грівся. Для дроселів з розпиленного заліза типовий дефект, перетворюється в перемичку.
Керування там ніразу не добре.Як мінімум - дивне. ПО одному плечі занижена амплітуда. І то при тому що ШІМ і резистори мінялись. А дросель не мав слідів перегріву. Станція нова, Включили і згоріла при першій зарядці.
@@porterlv то може на заводі промахали з номіналом дроселя в 10/100раз. А різні резистори там можуть бути (теоретично, бо не щупав) у верхньому і нижньому плечі, бо нижнє плече відкривається напругою вбудованого в шім лінійного перетворювача на власні потреби, а верхнє плече напругою накачки вищою за вхідну, і в ланцюжку накачки зазвичай вже стоїть кілька ом обмежувач, тому в затворний ланцюжок його не ставлять.
@@porterlv там скважність на гейтах різна, пр відео видно.
у то навіть не знаю зібраний ідеальний діод на здвоєному мосфеті і спеціально навченому компараторі на 40А коштує 5$ , не потребує мінусу ставится в розрив + , але 5басів не то шоб прям безкоштовно .... є на 15А але не дуже дешевше десь по 3
Один мосфет, три резистора, два транзистора, і буде ідеальний діод. Декілька сотен мікроампер буде все ж проходити на вхід, але напевно цього вистачить щоб індикація зарядки не відбувалась.
Думав заводський але ціни у нас космічні а з Китаю місяць не варіант. Городити самому - то життя та ну станцію віддати :(
@@aleksandraleksandrovich646 дуже цікаво, як цей ідеальний діод буде працювати без мінусу на постійному струмі?
Працюють. В лиса на каналі було детально з протравлюванням кристалу навіть.
ruclips.net/video/DEY2Q9o4jfE/видео.html
@@porterlv відповідь на 1:30 природу не підманеш. Дякую, такого не треба.
Понакупляють шламу, а вам ремонтуй, віддавайте власнику, нехай сам передьоргує ті конектори😂
А хто ж як не він то робитиме? Або той, кому він то втулить. Військова медицмна... Міняє життя на каліцтво....
Щось мені здається важкуваті по гейту транзистори поставили, от "сквозняки" (наскрізняки?) і бігають між транзисторами незалежно від навантаження. Ну або драйвер підпалений - зустрічав таке, що без транзистора цілком адекватні фронти, а як транзистор поставиш - задній фронт поплив... Звісно, довго воно в такому режимі не проживе.
Драйвер мінявся, транзистори брав різні. Чому згоріло першого разу???
@@porterlv різні то різні, але чи підходять вони? Китайці люблять робити впритул до максимуму характеристик елементів, можливо треба було поставити на менший струм, але і з меншим зарядом затвору, і підрізати вихідну потужність.
Керування ніразу не добре. Як мінімум дивне. На проблемному плечі менша амплітуда. При цьому резистори і ШІМка мінялись.
@@porterlv а що з харчуванням драйвера? Потужні транзистори люблять, щоб хоча б 12в. на затворі було а то й 15. Хоча, станція мабуть вже давно поїхала, тож це вже суто теоретичне обговорення
А на ослограмах хіба амплітуди не видко?
Ото пана покусало на принцип піти і дотиснути ту кляту шляпу.
А як інакше? Як людЯм в очі дивитись? :)
@@porterlv Сміливо і впевнено. Я краще не візьму грошей за годину роботи, ніж візьму за 5 годин як за годину. Бо це капєць як демотивує, і шо так, шо інакше буде незручно.
Чет не понял чего не выключается с кнопки?
Навєрноє шота случілось...
@@porterlv адназначна
Ахахахаха головне працює
Як впихнуть невпихуєме. Я би мостив той блочок до штатної зарядки. Ні не мостив би бо нічого в тому не тямлю.
Теж думав до зарядки примотати синьою ізолентою. Але то не помічне бор всеодно купу дротів тре інакше не буде відображення рівня заряду АКБ.
Так ну і роботи та станція додала
Правильніше сказати, що відібрала часу понаднормово і безвозмездно.
Це схоже на якийсь клуб мазохистів... не являю як на цьому можна щось заробити
На цьому можна тільки потратити час... Але як почав - то треба довести до якогось логічного кінця.
@@porterlv все одно франкенштейн ще той вийшов , а вона мабуть і 300$ не коштувала. Радію, що я не ремонтник ;)
Як казав класик: задовбалися на 100 дурних з таким ремонтом. )))
Терпінню Майстра можна позаздрити , бажаю перемог та успіхів ...
Все так не буде. Узбагаітєльні таблетки закінчкуються, уже гавкаю на людей... Дістали :(
я би вже давно плюнув
Я би теж. Але як людяп потім в очі дивитись? :)
У тебе залізні нерви. Я б віддав без ремонту
Новопасит знає свою справу. :)
після цього відео піду дивитися оте відео з бабаком на горі що очманіло кричить...
Я теж так інколи роблю. Але не на камеру. :)
@@porterlv часто так роблю, але коли дружина бачить то думає що через неї, тож доводиться ховатися
Цікавий варіант .а на рахунок забрало багато часу то тут не вгадати іноді маленькі скарги вирішуються тижнями , а великі за 15хв
Автор вы с какого города ?
А ви з якою метою цікавитесь?